Redelijke fruitoogst in Zeeland verwacht Agenda WALCHEREN P. L. Schippers ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZUID-BEVELAND NOORD-ZEELAND MAANDAG 12 JUNI 1961 PROVINOIALB ZBBÜW8B COÜRA.NT 6 VEILING KAPELLE HAD GUNSTIG JAAR Bezwaren tegen een minimum prijsregeling Ondanks een bijna twee miljoen gul den lagere omzet dan in liet voor gaande jaar, zijn de bedrijfsuitkoni- sten van de veilingvereniging „Ka- pelIe-Biezelinge en Omgeving" over liet afgelopen boekjaar (1 april-Sl maart) zeer gunstig geweest. Op voorstel van het bestuur werd tjjdens de zaterdagmiddag in de kantine ge houden algemene vergadering d n ook besloten om procent van de omzet in contanten te restitueren. Hiermee zal een bedrag zijn gemoeid van f56.798,54. Zoals de voorzitter, de heer P. J. J. Dekker uit Wcmel- dinge, in zijn openingswoord opmerk te, demonstreert het verschil in om zet duidelijk de minder gunstige uit komsten van de bedrijven. „Iïet zal U dan ook in hoge mate verwonderd hebben", aldus de heer Dekker, „dat de uitkomsten van de vereniging zo gunstig zijn en dat het winstcijfer, ófwel het 'bedrag dat beschikbaar is voor afschrijving 390.229,75) gro ter is dan de laatste twee boekjaren". Dit resultaat is te danken aan ver schillende factoren, aldus de beer Dekker, waarvan hij onder meer noemde een goed en efficiënt beheer. Voordat tot afwerking van de agen da werd overgegaan, herdacht de voorzitter in het kort het overlijden van de heer A. D. Snoep, in leven oud-directeur van het bedrijf. De heer Dekker schetste de heer Snoep als een lïard werker met een sterk piichts- en verantwoordelijkheidsbe sef. Vervolgens besprak de heer Dek ker het vraagstuk van de minimum prijs van appelen. Eerstdaags zal de vraag beantwoord moeten worden, of de regeling van 1960 moet worden geprolongeerd, al of niet gewijzigd, dan wel of er geen regeling moet komen. De regeling van vorig jaar heeft een aanmerkelijk tekort opge leverd. omdat veel fruit dc minimum prijs niet heeft opgebracht en dus werd doorgedraaid. Dit tekort zal moeten worden ingehaald. Daar men in andere fruitgebïeden een sterk voorstander is van voortzetting of handhaving, kan worden verwacht, dat ook voor 1962 een minimum- prijsregeling zal géiden. In Zeeland heeft men ""tegen de minimumprijs- regeling nogal bezwaren. Hiermee zal" men rekening moeten houden. Er zal dus geen regeling tot stand mo gen komen, aldus de heer Dekker, die een heffing zou leggen op de beste kwaliteiten (exportkwaliteit). Ook zal ze niet mogen meewerken, dat het rooien van onrendabele boom gaarden wordt verhoogd of tegenge houden. De Zeeuwse veilingen zullen hel vraagstuk nauwgezet volgen. Oogstverwachting 'J'e doen gebruikelijk gaf de lieer Dekker vervolgens een overzicht van dc oogstverwachtingen van hard- en zachtfruit. Hoewel de bloei over het algemeen zeer rijk was, kon de vruchtzetting in de eerste weken na dc bloei moeilijk worden beoordeeld. De stand van dc vruchtbomen was kort na de bloei minder gunstig, om dat de slechte structuur van de grond, veroorzaakt door grote water overlast in na- en voorjaar daarop' van invloed was. Hoewel het niet uitgesloten is dat- de ongunstige structuur van de grond nog van invloed kan zijn op de te verwachten rui, kan liet vol gende globaal worden verwacht: een redelijke oogst van appelen, in geen géval een topoogst, omdat, het hoofdras Goudrenet een zeer geringe oogst zal geven, terwijl het oordeel oyer de Cox Orange Pippin nog moet worden voorbe houden. „Verder", aldus de lieer Dekker, „is een goede, perenoogst te verwachten, hoewel enkele ras sen als Clapps Favorite, Lcgipont Marktberichten VEILING KAPEI.LE ld Juni. Aardbeien zonder dop industrie: Reglua I 10-1. II '.">7. afw. 5.7. Aardbeien por doos van 2'b ons: Regina I 4253. II 25—13. Talisman I 46—63. II 25—49, Sen- gonn I 4-161, II 2:146. Red Gauntlet I 4360. II 2855. Cambridge Vigour I 48—61. II 25—39. Juspa I 46—54. II 29—41. Merlon Prinses I 48, II 31. Mach. Fru- liernte I 54, II 2847, Aardbeien per doos afw. 12—39. Aardbeien met dop per kg. If 100118. afw. 76105, Rode bossen per doos van 2(7 ons: Jhr. van Tels I "890. Frambozen per doos van 2'A ons: Mai ling Promise I 60—80. Kersen per kg: Early Rivers I 214, II 157. Middelburg City: Teenager schlager- parade, 20 uur. a.l, Electro: Vrouwen verdwijnen. 19.30 uur, 13 Jaar. Molen water: Miniatuur Walcheren. 918 n. Abdij: Klank- en lichtspel. 21 en 21.30 uur. Vllssingen Alhainbra: de bruut en de bruid. 20 uur. 14 jaar. Luctor: Ver raad op bevel. 20 uur. 13 j. Goes Grand: De gebochelde. 20 uur. a.l. Bergen op Zoom: Luxor: G.I. blues, 20 uur. a.l. Roxy: Go naked in the world. 20 uur. 18 jaar. Tcrncuzen Luxor; Het zwarte schaap, 20 uur. 14 Jaar. Westertoren: exposi tie Raymond Kirope, 10—21 uur, Oostliurg Ledeltlieater: Carthago in vlammen. 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympia: De priester en het meisje, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: De rode cirkel, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Uit het leven van een zondige vrouw, 20 uur. 18 j. Zierikzee Concertzaal: Freddy, die Gi- tarre urid dCS Meer. 20 uur. a.l. Haamstede Bioscoop Bom: De hel van Birma, 20 uur. 14 jaar. en Bonne Louise d'Avranehes het op enkele bedrijven laten zitten. Ook van de pruimen kan er een grote oogst worden verwacht, ter wijl over het zachtfruit kan wor den opgemerkt, dat deze over het algemeen gunstig zal zijn, met uitzondering van frambozen en morellen, waarvan de oogst klein zal zijn. De voorzitter deelde verder nog" mee, dat dc klacht over het nat worden van kisten in het koelhuis nu zal worden ondervangen door de gascel- len te verbouwen. De kosten hier voor worden geraamd op 15.000. De directeur, de heer A. C. de Klerk, gaf een toelichting op balans en ex ploitatierekening. De vastgelegde middelen met een totale aanschaf fingswaarde van 4.3 miljoen staan nu nog te boek voor 1,1 miljoen. Tot nieuw lid van de financiële commis sie werd benoemd de heer J. M. C. Straub te Kapelle en tot plv. lid de heer W. J. Meeuwse te Yerselte. Het voorstel van het bestuur, om de con tributie van 1 naar 2,50 te ver hogen, werd aangenomen. De heer A. H. Taalman uit Hulst deed zelfs het voorstel de contributie op 7,50 te brengen en 5 te restitueren aan hen die de algemene vergadering bezoe ken. De voorzitter vroeg dit voorstel in beraad te mogen houden. De vei lingpercentages werden vervolgens onveranderd vastgesteld, waarbij het tarief „grote veiling" weer alleen zal worden toegepast voor die produk- ten, welke niet op het veilingterrein worden aangevoerd. Tenslotte deed de heer Dekker enkele mededelingen aangaande de regelingen over tarie ven voor koelhuis en sorteren en ver pakken, alsmede van emballage. Motor-zijspan vloog in Souburg uit de bocht Op de Vrijburgscweg te Souburg is zaterdagmiddag de 32-j. S. uit deze plaats met zijn motor met zijspan uit de bocht gevlogen. S. vervoerde vier kinderen in zijn motorcombina tie. Zelf werd hij tegen de straat ge slingerd. Met zware verwondingen moest men hem naar het „St-Joseph- zickenhuis" in Vüssingen overbren gen. Twee van de kinderen werden eveneens gewond. Een jongetje liep een gebroken been op; een meisje moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis worden vervoerd. De andere kinderen bleven vrijwel onge deerd. Ambtenaren op bezoek in Tholen en St.-Philipsland Met bijna veertig deelnemers is za terdag de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Gemeenteambtenaren op excursie geweest: een excursie, die per autobus over Tholen en St.- Philipsland voerde. In het stadje Tholen, waar de deelnemers en deel neemsters deze excursie op het stad huis werden begroet door wethouder T. Jansen, werden de hervormde kerk en een banketfabrielc bezocht. Via Poortvliet ging het naar Scher- penisse, waar in „De Gouden Leeuw" een koffiemaaltijd werd gebruikt. Nadat te St.-Maartensdijk de tech nische school was bezocht werd over St.-Annaland bezichtiging nieuwe haven en via het veer van Oud- naar Nieuw-Vossemcer naar St.-Phir lipsland gereden, waar het gezel schap in „De Druiventros" werd ont vangen en waar onder meer het in aanbouw zijnde raadhuis werd be zichtigd. De excursie stond onder lei ding van de heer A. Strabbingh uit Vlissingen, de voorzitter van de Zeeuwse afdeling. Duiker kost Middelburg f98.000 In 1962 'zal de provinciale water staat een begin maken met de aan leg van een weg van Vlissingen naar het Zuidsloe. Deze weg zal de pers leiding van de gemeente Middelburg voor net rioolwater bij de Ramme- kensweg kruisen. Daarom zal het no dig zijn onder deze leiding een an dere fundering aan te brengen dan aanvankelijk was voorzien: de leiding zal nu onder de nieuwe Sloeweg in een betonnen duiker worden gelegd. Dc kosten worden globaal op een bedrag van 9S.000 begroot. God. Staten hebben b. en w. van Middel burg meegedeeld bereid 'te zijn ga rantie te verlenen met betrekking tot de kosten van deze voorzie ning, onder voorwaarde dat wordt getracht voor dit werk een bijdrage te verkrijgen op grond van de op komst zijnde Bijdragenwet. Delta werken. B. en w. van Middelburg stellen nu de raad voor thans een krediet van 98.000 te verlenen. Middelburg leent vijf ton B. en w. van Middelburg stollen dc raad voor een vaste geldlening aan te gaan groot 500.000. Deze le ning is nodig voor de financiering van diverse objecten. De looptijd is dertig jaar, de koers 301 pet. en de rente 4^ procent. Nog f 65 meer voor „Sport Steunt Zonneveld" Nadat reeds tijdens de prijsuitrei king van de op tweede pinksterdag door de MAC „Scheldegouwcn" te Middelburg georganiseerde Zonne- veldrit een voorlopig bedrag van 4025 aan „Sport steunt Zonne veld" kon worden afgedragen, bleek bij de definitieve afrekening hier aan nog 65,37 te kunnen worden toegevoegd, zodat de totale opbrengst 4090,37 heeft bedragen. Het definitieve bedrag, dat door de op dezelfde dag door „Mediobur- gum" gehouden wandeltocht voor hetzelfde doel werd „bijcengetippeld" beloopt 126,50. Bouw winkelpand hoek Nieuwstraat-L. Delft B. en w. van Middelburg stellen de raad voor om een krediet van S6.000 beschikbaar te stellen voor dc bouw van een winkelpand met 2 woningen op de hoek Nieuwstraat- Lange Delft, waar de vorige panden in het kader van de sanering ge sloopt zijn. Voorts willen b. cn w. voor deze winkelbouw eeu restaura- tiersubsidie van 10.000 verlenen. Op de vrijgekomen grond is plaats voor twee nieuwe winkelpanden. Voor liet ene pand meldde zich een bou wer, voor liet. andere wegens de hoge stichtingskostcn niet, B. cn w. willen nu dit hoekpand door de gemeente laten herbouwen, daar liet volgens het college onaanvaardbaar is op een dergelijk vitaal punt in de binnenstad grond braak tc laten liggen. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „Zeelandia" te Middelburg hield de zer dagen een wedvlucht vanuit No- yon (Fr.) over een afstand van 21.8 km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1. J, van Maaren. 2. G. Hoek, 3. en 8. M. Vader, 4. L. de Voogd. 5. J. Poelman, 6. B. Muldei\ 7. M. Jas- gers, 9. P. van Sabbén, 10. J. de uck. Bij de wedvlucht vanuit Angoulême over een afstand van 600 km, werden de prijzen behaald door: 1. en 3. L. de Voogd. 2. en 1. J. de Buck, 5. C. dc Graaf en 6. P. van Sabben. Nog f 39.000 voor ombouw hoogspanning De ombouw van het hoogspanning net van het gemeentelijk elektrici teitsbedrijf te Middelburg van 3000 op 10.000 volt wordt volgend jaar voltooid. Er werd daarvoor destijds een krediet verleend van 650.000, waarvan thans nog 10.000 over is. Op het programma staan nog het ombouwen van de hoogspannings- ruimten Walplein en Kerspel, alsme de de omschakeling van het zoge naamde Rode District, waarbij nieu we transformatoren moeten worden geplaatst. De kosten zijn in totaal op 49.000 geraamd. Er is dus nog een krediet van 39.000 nodig. B. en w. van Middelburg stellen de j'aad voor daartoe te besluiten. VLISSINGEN Auto reed 's nachts een lantaarnpaal omver In de nacht van zaterdag op zondag heeft een lichtmast in de Paul Kru- gerstraat te Vlissingen het afgelegd tegen een personenauto. Tegen vier uur reed N. P. S. uit Middelburg daar ter hoogte van de Singel pardoes te gen de op het rabat staande paal aan. Deze werd uit de grond gerukt en kwam dwars over de straat, te liggen. De auto van S. liep flinke beschadi gingen op. Sportontmoeting Souburg- Alblasserdam op 17 juni Op 17 juni zal eeu groep sportlieden uit Alblasserdam naar Souburg ko men voor een krachtmeting met Souburgse sportliefhebbers in de tak ken zwemmen, voetbal, korfbal, dam men en volleybal. Het uitgebreide programma begint 's morgens om hall' twaalf met een feestelijke ont vangst met muziek en om twaalf uur trekken de gasten en gastheren naar „De Zwaan" voor een gezamenlijke maaltijd. Het sportieve programma begint 's middags om half twee met gymna stiek m de zaal van de Van Dalen- school. Eveneens om half twee zullen in de zweminrichting aan het kanaal de zwemwedstrijden worden gehou den en om twee uur vangen de dam- wedstrijden aan in het Animo-club- huis „De Zebra". Om half drie staan korfbalwodstrij- den op het programma, de volleybal wedstrijden zijn op kwart over vier gesteld en om half vijf zullen de voetbalwedstrijden volgen. Om kwart voor zeven zullen de sport liefhebbers zich in „Dc Zwaan" weer aan tafel zetten, nu voor een geza menlijke koffiemaaltijd en om half acht volgt, eveneens in „De Zwaan", de prijsuitreiking. Voordat de gasten om omstreeks half elf zullen vertrek ken volgt nog' een gezellige bijeen komst, die eveneens in „De Zwaan" zal worden gehouden. WESTKAPELLE' Bevordering bij P.T.T. Tot besteller 1ste klas der P.T.T. is bevorderd de heer J. Boogaard te Westkapellc. Nieuwe auto's zonder chauffeur huurt U bij .Axelsestraat 237 - 239, TERNE UZ EN', telefoon 01250 - 2568 (bij het Gulf-tankstation). Smit en Bolnes N.V. Zierikzee opgericht IjSmit en Zoon's Seheeps- en Werk tuigbouw N.V. te Kinderdijk en N.V. Machinefabriek „Bolnes" v.h, J. H. van Capellen te Krimpen a. d. Lek hebben opgericht n tot orenfab riek Smit en Bolnes N.V. te Zierikzee. Het doel van de nieuwe N.V. is o.m. het verrichten van handelingen op in dustrieel, commercieel en financieel gebied, meer speciaal dc fabricage van. reparatie aan en handel in mo toren en machinerieën. Het maat schappelijk kapitaal van f 5 miljoen is verdeeld in 60 prioriteits- en 4940 gewone aandelen van f 1000. Geplaatst zijn alle prioriteits- en 1440 gewone aandelen die in contan ten worden volgestort. L. Smit N.V. neemt deel voor 40 prioriteits- en 960 gewone aandelen en „Bolnes" voor 20 prioriteits- en 480 gewone aandelen. De heren J. H. van Cap- pellen te Krimpen a. d. Lek en D, L. H. Smit te Kinderdijk zullen de directie voeren. Aanrijding tussen twee auto's in Bergen op Zoom Donderdagavond vond een aanrijding plaats op de hoek Antwerpsestraat- Kloosterstraat te Bergen op Zoom tussen een personenauto, bestuurd door de heer J. L., wonende te Mid delburg en een personenauto, be stuurd door C. de V. uit Goes. De aanrijding ontstond, doordat L., die in de Korte Bosstraat i'eed, op de kruising aan de heer De V. die van rechts kwam. geen voorrang verleende, terwijl De V. de bocht naar links te kort nam. Beide wagens werden beschadigd. Te gen beide bestuurders werd proces verbaal opgemaakt. Onderwijsbenoeming Tot leraar in vaste dienst aan de ningin Wilhelminalyceum en de daar aan verbonden rijks-m.m.s. te Oost burg is benoemd de heer J. C. Lod der. Examens Aan de Stichting Klinisch Hoger On derwijs te Rotterdam is de heer J. A. Rozemeyer uit iJzendijke ge slaagd voor het examen scmi arts examen. Op 8 juni promoveerde de heer L. A. Notsehaele geboortig uit Sas van Gent, aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift: „Een somatometrisch onderzoek in de Noordoost-Polder (bij elf- en twaalfjarigen) Tijdens bet eindexamen van het ste delijke gymnasium te Middelburg slaagden voor het diploma A, R. van Amerongen en J. A. van Hooydonk te Middelburg: voor het diploma B slaagden J. C. K. W. Bartel en P. J. Hondius te Middelburg en P. M. Haandrikman te Goes. Voor het te 's-Gravenliage afgeno men mondeling gedeelte van herexa men gemeente-administratie I slaag de mej. D. C. Maartense. werkzaam ter provinciale griffie van Zeeland te^ Middelburg. Rundveekeuringen te Zaamslag Dezer dagen zijn te, Zaamslag de jaarlijkse stieren- en koeienkeurin- gen gehouden. De uitslag hiervan was: Eigenaren van eerste kalf koeien: Je prijs, C. de Feijter (Bosehkapel- le). Ie prijs I. de Feijter (Zaam slag). 2e prijs J. Koole (Zaamslag). Eigenaren van tweede kalf koeien: 2e prijs C. A. Dees (Zaamslag). Eigenaren van derde kalf koeien: le prijs C. de Feijter (Boschkapei- le), 2e prijs J. de Kraker (Zaanf- slag). Eigenaren van oudere koeien: le prijs Gebr. Dieleman, Hoek, bekerwin naar), 2e prijs C. dc Feijter (Bosch- kapelle). Eigenaren van twee-jarige slieren: Je prijs P. Dieleman (Zaamslag). Eigenaren van een-jarige stieren, le prijs P. Dieleman (Zaamslag). Windbuksschietvereniging in Waterlandkerkje In café „In den Koning" in Water landkerkje is dezer dagen een wind buksschietvereniging opgericht. Staande de oprichtingsvergadering gaven zich 12 leden op. Het bestuur van de nieuwe schietvereniging is als volgt samengesteld: I. Vermeulen, voorzitter, L. Girolami, secretaris en A. Willemsen, penningmeester. AXEL Zwemdemonstraties Onder auspiciën van de K.N.Z.B. wer den in het zwembad te Axel dezer dagen zwemdemonstraties gegeven, onder leiding van de heer J. van Kerckhoven, propagandist van de K. N.Z.B. te Amersfoort. De dames Wil ly de Bruyn, Ingrid Baart en Annie Baart en de heer J. de Caluwe van „De Bruinvis" uit Sas van Gent de monstreerden de verschillende zwem- st ijlen. Na afloop van deze demonstraties, die door de lieer Van Kerckhoven van een duidelijk commentaar werden voorzien, speelden twee zeventallen van „De Bruinvis" een partij wa terpolo. Deze demonstraties waren niet alleen bedoeld als propaganda voor de zwemsport in het algemeen, maar ook om bij de Axelse jeugd belangstelling te kweken voor de op richting van een plaatselijke zwem- club. De voorbereidende besprekin gen werden na afloop van de zeer geslaagde demonstraties geopend in het restaurant van het zwembad. CADZAND Uitstapje De N.H. Vrouwenverenigingen van Cadzand en Retranchement maakten per bus een uitstapje naar België en Frankrijk. Het verste punt was Bou logne. Het weer was er niet best, maar de stemming leed er niet onder. HOEK De heer A. J. v. d. Maale, vroeger woonachtig te Hoek, is met ingang van 17 juli a.s. benoemd tot ge meente-opzichter le klasse te Bos koop. Hij is momenteel nog werk zaam te Goes. Raad vergaderde Weer lek in persleiding rioolwater te Kapelle HEINKENSZAND Vaardigheidsproeven van de s.v. „Atlas" Tijdens de vrijdag gehouden vergade ring van de gemeenteraad van Ka pelle deelde burgemeester II. G. van Suijlekom mee dat er in de perslei ding de afvoer van rioolwater naar de Westerschelde weer een lek is ontstaan. Op 19 juni a.s. zou de onderhoudstermijn voor de aanne mer zijn verstreken. Gebleken ïs dat precies op dezelfde plaats van hét vorige lek een buis 4,8 cm uit zijn kraag is getrokken. Het is een moeilijk en kostbaar te herstellen werk, aldus de voorzitter, want wanneer er geen nieuwe buis gelegd zal moeten worden, zal het toch nog altijd f2000,— kosten, en indien er wel een nieuwe, iets lange re, buis gelegd moet worden zijn de kosten f4000,Teleurstellend vond burgemeester Van Suijlekom te moe ten mededelen, dat de uitvoering van de bochtverbetering in de Maalstede lang op zich laat wachten, alsmede het leggen van een stuk trottoir in de Abdijstraat te Biczelinge. Wat de toewijzing voor particuliere premie- woningbouw betreft, deelde hij mede. dat er dit jaar geen toewijzing meer verwacht kan worden. Overigens blijft de animo voor particuliere wo ningbouw groot, want er komen nog steeds aanvragen binnen. Er zijn zelfs enkele aanvragen gedaan voor bouw zonder premie, maar ook deze zullen niet toegewezen worden. Bij de rondvraag vroeg de heer C. Goud (Vrije lijst) wat de oorzaak is ge weest van de invoering en weer op heffing van het eenrichtingsverkeer Stationsstraat-Stationssingel te Ka pelle. Overeenkomstig het besluit van de raad en het advies van de A.N.W.B. was men hiertoe overge gaan. aldus de voorzitter, maar door het veilingbcstuur was direct ge vraagd het op te schorten, omdat het in de praktijk moeilijkheden veroor zaakte. Volgens burgemeester Van Suijlekom bestaat het plan om met tertijd, als er gelden voor zijn. de Stationsstraat iets te verbreden, hoe wel b. en w. er van overtuigd zijn, dat het niet de juiste oplossing "is. Er was een subsidieverzoek ingeko men van de plaatselijke afdeling der Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen voor een St.-Nicolaasavond- je voor dc bejaarden. Overeenkom stig het voorstel van b. en w. werd het verzoek afgewezen, omdat men van mening was, dat er toch al vrij veel voor de bejaarden wordt gedaan en hiermede het hek van de dam wordt gehaald. De voorzitter zei dat b. en w. begrip tonen voor de ?este aan de bejaarden, maar de gemeente werkt ook al mee om jaarlijks een reisje te organiseren, terwijl ook het beschikbaar stellen van het sportge bouw voor dc bejaardensociëteit "als een vorm van medewerking mpet worden gezien. Dezer dagen zijn te Heinkenszand jeugdgroepvaardigheidsproeven van de sportvereniging „Atlas" gehouden. De heer P. Zuidweg had de leiding van deze proeven. De geslaagden voor groep A zijn: Meisjes: Jannie Burghel, Ria Dobbe- laer, Simone Dekkers, Anneke Hoog- straate, Jozien Hoogstraate, Nellie Hoogstraate. Greetje Heijboer. Nellie de Jonge, Marijke Legerstee, Marie ke de Mol, Trudie Mol, Carolien Mar- kusse, Lenie Mallekoote, Els Mathijs- sen, Paula van der Weele. Jongens: Huib Braamse, Frans Cap- pon, Kees Cappon, Sjaak Cappon, Jan van der Does Jaczn., Bram van der Does Jzn., Piet van der Does Jzn., Thijs van Damme, Rens Huissoon, Jan van Iwaarden, Piet Karelse, Jan Markusse, Geert van Maanen. Jan de Mol, Ko Minnaard, Jan Mureau, Maarten Meulbroek. Gert Mol, Kees Nagelkerke. Sjaak Polak, Gert Smits, Foort de Roo, Sjaak Vos. Piet Wirtz, Jo Wirtz. Voor de groep B. meisjes: Mattie van Maldegem en Rie van Damme. AARDENBURG Raad komt bijeen Hedenmiddag (maandag) komt om 4 uur de raad van Aardenburg In vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer de volgende pun ten: subsidie-aanvragen, regeling van de vijfdaagse werkweek en de defini tieve erfpachtscanon voor de coöp. Ecdese vlasroterij. Rijtoer ouden van dagen Het comité rijtoer bejaarden heeft besloten dat dit jaar een uitstapje zal worden gemaakt naar leper (België) en de Kemmelberg op don derdag 29 juni a.s. De tocht zal ge heel met autobussen worden ge maakt, zodat dus geen beroep meer zal worden gedaan op particuliere autobezitters zoals tot nu toe het ge val was. Men hoopt de hieruit voort vloeiende extra kosten uit een ver hoogde collecteopbrengst te kunnen dekken. ZAAMSLAG Bejaarden maakten reisje door Brabant Met zeven personenwagens maakten de bejaarden van het gereformeerde rusthuis uit Zaamslag woensdag een dagreïsje naar West-Brabant. Via Perkpolder ging het eerst naar Ber gen op Zoom, waar in één der bij gebouwen van de gereformeerde kerk enige tijd werd gepauzeerd. Daarna ging het naar Ossendrecht, waar in het Protestant Militair Te huis een maaltijd voor het gezel schap gereed stond. Door de prachtige Brabantse bossen werd via Antwerpen de terugreis aanvaard naar Zaamslag. waar men omstreeks acht uur ?s avonds arri veerde. GOES Concert in rusthuis Donderdagavond verzorgde het A- orkest van de Goese accordeonver eniging „Dansende Vingers." onder leiding van dirigent L. M. Heijnsdijk, een concert in het verzorgingshuis voor ouden van dagen aan de Bces< tenmarkt te Goes. Na afloop bracht de directrice van het tehuis, mevr. Maat, namens de ouden van dagen dank aan de accordeonisten voor het gebodene. HANSWEERT Dagje uit De dames van de hervormde vrou wengroep „Draagt Elkanders Las ten" te Hansweert zijn een dagje uit geweest. Het doel was Schouwen - Duiveland. Bezoeken werden ge bracht aan Zierikzee. Bruinisse en Brouwershaven, 's Avonds werd de lunch in Zierikzee genuttigd, waarna dedames de terugtocht naar Hans- weert aanvaarden. Laat op de avond kwamen de reislustige dames ver moeid, maar met veel prettige reis herinneringen, in Hansweert terug. Schooljeugd op stap Een dertigtal meisjes en jongens van de zesde klas der o!.s. te Hansweert hebben hun vakantie gezamenlijk op een leuke manier doorgebracht. Maandag zijn ze namelijk vertrokken naar de jeugdhoeve „Kwartjes-Hoe ve". in de omgeving van Rolde. Ze hebben daar ondanks de regen een paar plezierige dagen gehad. Donder dag kwamen zij terug. OVEZANDE Schieting op liggende wip Dezer dagen hield de schietvereniging „Spes Nostra" te Ovezande een schieting op de liggende wip.Aan deze schieting namen 65 schutters uit de omgeving deel. De uitslag was als volgt: hoogvogel Z. van Steenbergen. „Wil lem Teil", Ovezande, 1 zijvogel, C. P. Vermue, „Jacoba van Beieren", Goes. 2 zijvogel, F. de Wilde, „Ju liana", Oudelande. Beide bovenhal len J. de Rijke, „Edele handboog", Oudelande, 1 onderkal. K. van Steen bergen, „Willem Teil", Ovezande, 2. onderkal, B. Remijnse, „Zorgvliet". Ellewoutsdijk. le klep L. Verdonk, „Concordia". 's-Heerenhoek. 2e klep J. Smallegange. „Zorgvliet". Elle woutsdijk, 3e klep P. Rentmeester, A.D.L.M., Kwadendamme. De mees te kleine vogels, namelijk 5 stuks werden door de heer J. Korstanje van „Spes Nostra" afgeschoten. N.O.A.D.-Burgh 0-6 Burgh heeft dezer dagen haar zege tocht in de korfbalcompetitie van de Schouwen-Duivelandse Korfbal Bond voortgezet door in Dreischor van NOAD te winnen. De cijfers zijn ech ter wel aan tie hoge kant. Het over wicht van de aanstaande kampioenen was niet zo groot als de 06 over winning doet vermoeden. NOAD trof liet slecht, dat zij het zonder Rinus de Rijke, Han Steen- land en Sari Verburg moest stellen. Burgh miste schutter M. Wentel, die was vervangen door Nico de Graaf. Burgh lanceerde de eerste aanvallen en enkele schoten van Jannie van der Have en Joop Hanse misten op een haar na hun doel. NOAD zag een goed geschoten bal van Peter van Hattem van de mand terugkomen. Burgh bleef sterk in de aanval maar het zat deze ploeg niet mee. Aan voerder Jaap Slager en Jan de Bil van NOAD gaven maar weinig kan sen weg terwijl ook de dames Van Hattem-Stëendijk en Slager-Steen- land een geducht woordje meespra ken. Hierdoor kwam het dat de openings treffer pas na een half uur werd gescoord. Toen was .Nico de Graaf zijn verdediger te vlug af en schoot raak (01). NOAD bleef echter taai volhouden en schiep zich enkele goe de kansen, die echter geen doelpun ten opleverden. Ook Burgh scoorde vc«t ruit niet meer In dc tweede helft speelde Eurgh beter en toonde zich nu ook veel pro ductiever. Bij NOAD was het plaat sen van de bal veel minder verzorgd dan in het begin en dit gaf de door slag in het voordeel van Burgh. Na tien minuten kwam de bal bij Joop Hanse die beheerst inschoot: 02. Burgh kwam nu sterk naar voren en ondanks goed verdedigen van NOAD slaagde Adric van der Weel erin om nummer drie in de korf te deponeren (03). Maarten Hanse maakte er 0—4 van. NOAD bleef goed volhouden maar men wist met de sporadische aanvallen in de Burghverdediging wel raad. Na en kele vergeefse pogingen schoot me vrouw R. Roos-van de Weel beheerst in: 05. Jan van Nieuwenhuize bracht de eindstand op 06. SINT-ANNALAND Op reis Dc naaikrans Indonesië uit St.-An naland maakte donderdag een reis met een 40-tal dames naar België, waar Antwerpen werd bezocht. Op de terugreis werd Middelburg be zocht waar de maaltijd werd genut tigd en miniatuur Walcheren werd bezichtigd. Bevordering bij P.T.T. De heer J. Scherpenisse le postbe- steller te St.-Annaland is met ingang van 1 mei benoemd ids postbesteller •ersU klas

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3