T.V.- raadspel uit Kurzaal Oostende HET KOUDE ALASKA TONEEL VAN WARMBLOEDIGE KOMEDIE Oud en jong in 1961... sclmjven De Twentsche Bank, ZATERDAG 10 JUNI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT seur om de feiten uit de doeken te doen. Hij heeft zich vooral op de sen. sationele aspecten geworpen en zo le^rt de toeschouwer een heleboel van de gruwelijke omgangsvormen van geheime agenten onder elkaar. Dawn Adams doet daarbij niet voor de mannen in het gezelschap onder. „Vrouwen verdwijnen" is een prachtig voorbeeld van de „film noir'\ Het is een knappe thriller, darische edelman is de held van het verhaal. Kleurige kostuums, spannende duels op de degen en de pracht en praal van schitte rende hofscènes vormen de voor naamste bestanddelen van de film. Jean Marais speelt boven dien de hoofdrol. FILMS VAN DE WEEK „Vrouwen verdwijnen", een thriller van Molinaro Dat zicli in het kille Alaska een warmbloedige komedie kan af spelen is misschien moeilijk voorstelbaar, maar ALHAM- BRA Vlïssingen) levert er dit weekeinde toch het bewijs van. „De bruut en de reservebruid" (de titel is een heel vrije verta ling van North to Alaska) ver plaatst ons naar het Alaska van 1900 toen een totaal gebrek aan modern comfort de onherberg zaamheid van dit gouddelvers oord nog accentueerde. Nu zijn er centrale verwarming, air con ditioning, vliegvelden enz. Geor ge Pratt (een van de figuren in de film) moest echter in 1900 een lange zeereis per schip naar Seattle maken om voor zijn compagnon een bruid te halen. Drie jaar lang hadden de beide mannen in de wildernis van het noorden gepionierd en met suc ces, want eindelijk was Sam McCord rijk genoeg om met het meisje van zijn dromen te trou wen. Maar wat doe je als dat meisje het wachten moe geworden al lang met een ander is getrouwd „De bruut en de reservebruid" geeft het antwoord op deze vraag. Het vervolg op de vergeefse zeereis vormt een kostelij ke geschiedenis vol pittige humor, gekruid met de sfeer van de nog om ontgonnen wildernis. John Wayne, Stewart Granger en Ernie Kovacs spelen de hoofdrollen, terwijl we Ca- pucine als de reservebruid zien. Grand (Goes) vertoont de beken de romantische rolprent „De ge bochelde", een film geïnspireert op het leven aan het Franse hof ten tijde van Lodewijk de Veer tiende. Henri de Lagardère. het ridderlijke prototype van de legen- wordt opgehaald. Het is zeker niet de bedoeling geweest van de regis- „Verraad op bevel", Luxor (Vlissin- gen) is een spannende spionagefilin, waarin het Canaris-complot nog eens technisch af en boeiend van sfeer, van de Franse regisseur, Edouard Molinaro. De cast telt de namen van een aantal grote Franse ac teurs en actrices, van wie Robert Hossein ongetwijfeld de belang rijkste is. De film speelt in de ha venstad Marseille. Te zien in Electro (Middelburg). City (Middelburg) draait een film voor de tieners en bewonderaars van idolen als Gitte, Rex Gildo, Laurie London, Bill Ramsey en Claus Her- wig. „Teenager Schlager Parade" zo luidt de titel en we schreven er enige tijd geleden reeds een en ander over. Zondagmiddag vertoont CITY (Mid delburg) een Nederlandse jeugdfilm getiteld „Vier rakkers en een oude jeep" van regisseur Van der Linden. De restauratie van de Nieuwe Kerk in Amsterdam, op de Dam, „gaat van een leien dakje". RADIO- EN T.V.-RUBRIEK •wvwvwvwwwwvsw 3\orew, -jfe-w en.... De Vlaamse televisie brengt om half negen een nieuwe aflevering in de serie Interpol en om negen uur 'n telerecording van het KRO- programma „Piste" dat inder tijd in Treslong te Hillegom werd opgenomen. Om tien minuten over half tien komen er twee films: „Onder de straten bij nacht" en „Liefste grootmoeder". Radio In het programma van Hilversum I. speelt om half zeven in het KR O-programma het trio Laios Hor- vath. Zij zullen Russische, Hon gaarse en Roemeense volksmelo dieën ten gehore brengen. Om acht uur kan men in de rubriek „Populaire klassieken" luisteren naar het Utrechts Stedelijk Or kest onder leiding van Willem van Otterloo dat werken van Schubert en van Beethoven zal uitvoeren. Het matinee op de vrqe zaterdag zendt de VARA uit om drie uur over Hilversum II. Uit gevoerd zal worden „Coppelia", een ballet in twee bedrijven van Delibes. Dit werk wordt uitge voerd door het Suisse Romande Orkest onder leiding van Ernest Ansermet. 's Avonds om tien mi nuten voor half zeven treedt Har- riet Freezer op als disc-amazone in de grammofoonplatenrubriek „Niks moeilijks". MORGEN T elevisie Zondagmiddag zijn er van half vier tot kwart voor zeven een se rie reportages in Eurovisie-ver band. Er zal aandacht worden be steed aan de internationale ten- nisweek te Stockholm. Men zal kunnen kijken naar de finish van de Ronde van Italië in Milaan en naar een folkloristisch waterfeest te Amalfi in Italië om de Trophee des Republiques Maritimes. Het NCRV-programma wordt om acht uur geopend met de bekende film „Glas" van Bert Haanstra. Na een kort muzikaal programma komt dan om vijf minuten voor half negen het al veelbesproken gedocumenteerde verhaal over de spijtoptanten „Dossier Karpaan" op het scherm. De Vlaamse televisie houdt het vanavond in het muzikale vlak en brengt om half negen het pro gramma „Laat ons, liefste, sa men varen", liederen op en over de Schelde. Om kwart over negen een filmreportage over een trek tocht door Europa onder de titel „Europese rapsodie". Radio Jules de Corte draait om acht uur in het KRO-programma via Hil versum I zijn wintertoer en om half tien kan men luisteren naar het hoorspel „Triptiek voor moord", geschreven door Louis Povel naar de gelijknamige roman van Jan van Gent. Het eerste deel dat vanavond wordt uitge zonden heet „De moordenaar heeft kleine voeten". Aan dit spel werkt onder andere Jan Bor- kus mee. Over de andere zender kan men om half twaalf 's morgens luis teren naar bellen blazen, een luch tig zondagmorgenprogramma, waaraan o.a. Han Bentz van den Berg en Gerton van Wageningen meewerken. De samenstelling en regie is van Adri Kaan. Om vijf minuten voor half tien 's avonds speelt in het AVRO-pro- gramma Edmundo Ross met zijn Latijns-Amerikaans orkest. Dc aandacht van de samen oplopende twee is van hun gesprek afgeleid, als de grootvader, op wandel met het kleinkind, hen staande houdt; en van alle drie is ze nu geheel gericht op het plotselinge middelpunt. Drie mannen, drie verschillende levens, in de saamhorigheid van hun jaren. ,,Hoe vind je hem?" Omdat het antwoord uit hetzelfde.rijk van woorden is als dc vraag, ontplooien de gelaatstrekken zich tot de onderlinge gelijkenis van de eensgezinde, warmzekere lach, waarmee de verstillende levensavond zich zont aan de pril heid van het begin. ANTOON COOLEN. Een eeuw De Twenlsche Bank. Een goede grondslag voor de pioniersgeest van de jeugd, gespiegeld aan het verdiept inzicht van de ouderdom. Een harmonisch samen gaan van oud en jong. Zoals op afgebeelde foto, waarbij een nederlands schrijver zijn impressies weergaf. Publikatie ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan Op het toneel verschijnen tien jongens en tien meisjes: broer en zuster van elkaar. Aan het pu bliek de taak om na het aanhoren van 'n één minuut durend inter view met elk van de deelnemers om uit te maken welke jongens ;:en meisjes broer en zuster zijn. Wie het goed heeft geraden, of de meeste paren goed bij elkaar heeft gebracht, krijgt een auto. De t.v.- kijkers kunnen telegrafisch mel den wie bij wie hoort. De winnaar van deze groep krijgt als prijs een reis om de wereld ter waarde van honderdduizend francs. Na de pauze het deel dat niet op het scherm wordt gebracht treden in de zaal bekende Belgische en buitenlandse sterren op. De Kursaal hoopt men dit nieuwe programma te bereiken dat zij weer volle zalen krijgt. De zanger Jaques Brei zal van avond voor televisiekijkend Ne derland te zien zijn in het zater dagavondprogramma van de AV RO. Fred Kaps, de bekende gooche laar, in liet AVRO-t.v.-program- ma ,Jn Freds kapsalon" dat vanavond door de AVRO onder regie van Thijs Chanoicski ge presenteerd wordt. VANDAAG T elevisie Het AVRO-programma ziet er voor vanavond niet onaantrekke lijk uit. Om half negen opent Fred Kaps zijn kapsalon, waaraan onder andere medewerking verle nen de Israëlische zangeres Rika Zarai en Anneke van Hooff. Om negen uur komt het dérde televi siespel uit de serie die de AVRO van de N.B.C. uit New York heeft gekocht „De kleine getuige" met in de hoofdrol Loretta Young. Om half tien speelt het Neder lands Logeerkamerorkest een kol derieke uitvoering van een van de Brandenburgse Concerten van Bach. Het gezelschap bestaat uit leden van het residentie-orkest en liet betreft hier een telerecording van een uitvoering, die dit orkest deze week in Amsterdam heeft gegeven. Om tien uur tenslotte een show rondom de Vlaams- Franse chansonnier Jacques Brei. e zangeres Ria Valk heeft donderdagmiddag op Schiphol, kort j_J na haar aankomst met het lijnvliegtuig uit Parijs, uit handen van de directeur van haar granimofoonplatenmaatsehappij de gouden plaat ontvangen, ter gelegenheid van het feit, dat van liaar succes-liedje „Rocking Billy" 100.000 platen zijn verkocht. Ria Valk had pas een ander succes achter de rug: In Monaco had zij met haar cowboy-song de vierde plaats veroverd tijdens een internationaal songfestival. Temidden van haar familie en vele belangstellenden, o.w. de com ponist van „Rocking Billy", de Zweed Andersson, viel haar op de luchthaven dus een dubbele huldiging ten deel. Zij kreeg het lid maatschap van de „Gouden platen club" aangeboden, een paar grote boeketten bloemen, en mocht tenslotte getuige zijn van het aanbieden van een t.v. toestel aan haar ouders door een Nederlandse firma, zodat ook de heer en mevrouw Valk deelden In het succes van hun dochter. N.T.S. weet van overnemen niets De Vlaamse televisie zet zijn kijkers op zaterdag 15 juli een nieuw stuk amusement voor, dat vanuit de Kursaal Oostende zal worden uitge zonden. Volgens de (Belgi sche) organisatoren zullen ook de kijkers in Nederland van deze uitzending kunnen genieten, maar de omroep verenigingen in Hilversum roepen als om het lrardst: „Daar is ons niets van be kend, wij zijn het stellig niet, die dat nieuwe programma zullen overnemen". Ook de N.T.S. zei niets te weten van een contact laat staan een contract over deze zaak met haar Belgische collega's. Daar tegenover staat de even stel lige verklaring van de Kursaal, van welke zijde men ons verzeker de, dat het vast staat dat de Ne derlandse t.v. de meeste van deze avonden in relais van Brussel zal overnemen. Men voegde daar nog aan toe, dat ook Keulen belangstelling had ge toond. Met de Duitsers was men evenwel nog niet tot concrete afspraken gekomen. Dit nieuwe programma van de Vlaamse televisie is overigens niet speciaal voor t.v. ontworpen. In tegendeel. Het wordt juist door Kursaal Oostende gelanceerd om de concurrentie van de t.v. het hoofd te bieden en er zal dan ook slechts een deel voor uitzending worden afgestaan. „Psychorama" Het gaat hier om wat men heeft genoemd „Psychorama" een „raadspel", dat in België door de nationale dienst voor brevetten, wordt beschermd en zodoende voor binnen- en buitenlandse con currenten van de Kursaal taboe is. Psychorama vormt een onderdeel van een grote sterrenparade in de Kursaal en speelt zich geheel voor de pauze af. En alleen dit stuk mag door de t.v. worden uitge zonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7