CABALLERO Jongeman verduisterde gedurende enkele jaren verzekeringsgeiden Subsidie 1,25 ton voor Schouwburgverbouw TONIDO KRIJGT HET MOEILIJK IN PROMOTIEWEDSTRIJDEN Happy Food PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 9 JUNI 1961 POLITIERECHTER MIDDELBURG Vier maanden voorwaardelijk dank zij goed gedrag De 21-Jarige uit Tholen afkomstige en thans te Rotterdam werkende huisknecht J. P. P. stond donderdagmorgen voor de Middelburgse politie rechter, mr. A. W. Thöne om verantwoording af te leggen san een meer malen gepleegde verduistering. Gedurende enkele jurrn had de jeugdige verdachte zich, toen hij werkzaam was bij Van O. te Tholen, verzekerings premies toegeëigend, die hij soor zijn werknemer had moeten innen. Het verduisterde bedrag was in ongeveer drie jaar t|jd tot enkele duizenden guldens aangegroeid. In het najaar van I960 waren zyn manipulaties aan het licht gekomen. Zijn werkgever had hem echter nog een kans gegeven, maar toen was verdachte op een andere manier weer met zijn praktijken doorgegaan. Week cel De eveneens jeugdige J. J. L. D. uit Terneuzen, die van zijn werk gever f 45,- als reiskostenvoor schot ontving, werd door de poli tierechter, bij verstek en conform de eis, tot een week onvoorwaar delijke gevangenisstraf veroor deeld, omdat hij deze gelden had verduisterd. Verdachte had dit geld moeten gebruiken om naar Verdachte eigende zich lange tijd verzekeringspremies toe, die hij moest incasseren. Hij deed het voor komen alsof de verzekerden hun pre mies nog niet hadden betaald en ricchts een persoonlijk onderzoek door zijn werkgever kon de verduis tering aan het licht brengen. Toen dit gebeurde, bood zijn werkgever hem de mogelijkheid alles terug te betalen. De jongeman ging hierop in, maar verduisterde toen gelden door schadebedragen niet aan verze kerden uit te keren. Zowel de politie rechter als de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, noemde een en ander bijzonder bedenkelijk. Verdachte gaf zijn fouten volle dig toe. Nu hij in Rotterdam werkt betaalt hij volgens termij nen zijn schuld aan zijn voormali ge werkgever af. In een lang requisitoir merkte mr. Andreae op. dat het hier niet al leen om verduistering ging, maar dat er vele bedenkelijke bijzaken waren, zoals het valselijk plaatsen van een handtekening, het bedrie gen van zijn baas en het te grab bel gooien van de naam van het kantoor. Waar dering Veel waardering had de officier voor de wijze waarop de jeugdige P. in Rotterdam een nieuw leven was be gonnen. hoe hij daar zijn hoofd bo ven water wist te houden, een grote werklust toonde en zelfs kans zag het verduisterde bedrag in termijnen af te lossen. Om dit alles niet af te remmen, zo zei hij, wilde hij dan ook geen ge vangenisstraf requircreu. Verdachte moest volgens mr. Andreae zien dat zijn gedrag zeer te laken was, maar dal liij looi» ook zijn goede kanten heeft. Zelfs de verplichting tot scha deloosstelling van zijn voormalige werkgever wilde hij niet nis bijzon dere voorwaarde vorderen. Zodoen de bleef het vonnis beperkt tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden met een proeftijd van drie jaar en toezicht van de reclasse ring tijdens deze proeftijd. De poli tierechter ging in zijn vonnis met de officier hiee. f Advertentie GOEDE KEUKENS HEBBEN BALASTORE! Uw keuken is pas compleet met balastore. Deze zongor dijnen koopt u voor elk raam pasklaar bi] de woninginrichter. U bevestigt ze zelf in tien minuten en zezijnzó goedkoop. De 22-jarige varensgezel W. v. d. W. uit Goes, die zich tien gulden van zijn schoonzuster toeeigende, werd voor deze diefstal bij verstek en con form de eis tot twee weken onvoor waardelijke gevangenisstraf veroor deeld. Eveneens bij verstek veroordeelde de politierechter mevrouw B. M. uit Koewacht, die haar buurvrouw E. P. M.-S. in onwelvoeglijke bewoordin gen zou hebben beledigd. Het vonnis luidde: f 25.-— boete of vijf dagen, conform de eis. De Middelburgse werkman P. M. moest voor de politierechter verschij nen omdat hij op 5 maart te Souburg onder invloed van sterke drank op een fiets zou hebben gereden. Daar hel niet de eerste maal was dat deze verdachte voor hetzelfde delict moest voorkomen, vorderde de offi cier een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf met een .proeftijd van drie jaar. een boete van f 50.of tien dagen hechtenis en toezicht van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme. Het vonnis luidde con form. Advertentie) Gerard Peters leidt de Caballero-ploeg In Olympia's Tour GED. STATEN STELT VOOR Uit „reserve" voor de ontwikkeling Zeeland Ged. Staten van Zeeland stellen de Provinciale Staten voor om voor de verbouwing van de Schouwburg te Middelburg een bijdrage ineens toe te kennen gelijk aan 50 proeent van het daartoe door het rijk uit te ke ren subsidie tol een maximum van 125.000. Het gemeentebe stuur van Middelburg had Gede puteerden verzocht een gelijk subsidie als door liet rijk be schikbaar gesteld is dus 250.000 toe te kennen. In het. raam van hun budget achten Ged. Staten deze gevraagde bij drage echter te lioog. Ged. Sta ten willen deze subsidie putten uit een algemene reserve voor de ontwikkeling van Zeeland in algemene zin. Zoals bekend ls In het jongste verle den een reserve gevormd door indus trialisatie, waarvoor tot nu toe nog geen concrete objecten werden aan gewezen. G.S. zouden nu de bestem ming voor deze reeds gedane en in de toekomst geleidelijk uit te breiden reservering willen verruimen door de middelen daarvan aan te wenden voor de ontwikkeling van de provin cie in algemene zin. Deze reserve is samengesteld als volgt: a: het overschot van de reserve voor aanleg van industrieterreinen, groot 29.250; b: dividend van de aandelen in het maatschappelijk kapitaal van de P.Z.E.M., groot 99.800; c: het Wielen, .sturen, frames en renners op schilderachtige wijze door elkaar heen gegroepeerd: dat is het resul taat van een valpartij tijdens een van de etappes van de Giro d'Italia". Droef voor de renners, doch voor de fotograaf leverde het schouivspcl een spectaculair plaatje op overschot van het fonds voor de pro vinciale Zeeuwse tentoonstelling 1953. groot 9248.80, totaal dus 138.298,80- In liet kader van de verbrede doel stelling als „reserve voor ontwikke ling van Zeeland" zal in de toekomst aanvulling van dit bedrag kunnen worden verkregen uit „meevallers", bijvoorbeeld uit batige sloten van de geivone dienst. Naar bel zicli laat aanzien, zal dit tezijncrtjjd reeds in bescheiden mate kunnen geschieden uit te verwachten gunstige sloten van de lopende dienstjaren 1960 en 1961. Voor de provincie is er volgens Ged. Statgn aanleiding de ontwikkeling op maatschappelijk en cultureel gebied, die de economische ontplooiing nood zakelijk moet bijhouden, te bevorde ren. Niet alleen de bloei van nieuwe pi'oduktiebronnen en de verbetering van verkeersverbindingen, maar ook de begeleidende maatregelen verdie nen de steun en de aandacht van de provincie. Als eerste object voor de bestem ming van de reserve dient zich volgens G.S. aan de verlening van een bijdrage voor de verbouw van de Middelburgse Schouwburg. De toezegging van. het rijk stempelt het object tot een plan van alge mene culturele betekenis en ook Ged. Staten zien 't project als een bijdrage tot verhoging van het al gemeen aanzien van de provincie. Hein Cujé eerste op de 3000 meter in Leiden Hein Cujé van het Middelburgse Dy namo heeft donderdagavond op de sintelbuau in het Lcidse Hout te Lei den de 3001) meter gewonnen. Zijn tijd over deze afstand was 8 min. 18.7 see., de beste, die in dit seizoen gemaakt is. Cujé had een voorsprong van 25 nieter op Joep Delnoye uit Vaals, die tweede werd. Piet de Haas van Holland Leiden werd derde. Gerda Kraan liep de 400 meter in 56 sec. Voor de uitstekende prestatie ontving zij de ..Gouden Spike", uit geloofd door Fanny Blankers-Koen voor de beste prestatie van deze avond. de sigaret die anders Is dan andere 1 Italiaan Giusti won 18de etappe Ronde van Italië De. Italiaan Renato Giusti heeft don derdag de achttiende etappe gewon nen van de ronde van Italië. Hij leid de een groepje, van tien renners, die allen de grote favorieten in deze Giro versloegen. Giusti legde de 161 km van Triest naar Vittorio Ycneto af in 3 uur 45 min. en J see., wat neer kwam op een gemiddelde snelheid van 42.929 km/uur. De renners moesten gedurende liet traject van vandaag voortdurend klimmen. De Nederlanders Stolker en Van Est bezetten respectievelijk de 27ste en 41ste plaats. In de algemene rangschikking staan zij respectieve lijk 28ste en 45ste. De Italiaan Pambianco behield de rose leiderstrui. Het algemeen klassement ziet er na deze etappe als volgt uit 1. Pam bianco (Italië) 87.36,55; 2. Anquetïl (Frankrijk) 87.37.37 3. Suarez (Spanje) 87.38.15 4. Defilippis (Ita lië) 87.40.20 5. Junkermann (Duits land) 87.40.38 6. Van Tongerloo (België) 87.40.41 7. Van Looy (Bel gië) 87.41.02; 8. Carlesi (Italië) 87.42.02; 9. Gaul (Luxemburg) 87.43.24 10. Schroeders (België) 87.44.48 2S. Stolker (Nederland) 88.06.31: 45. Piet van Est (Neder land) S8.25.32. Protestcommissie K.N.V.B. wees protest Helmondia af Woensdagavond werd te Breda een zitting van de protestcom missie van de K.N.V.B. gehouden, waarin onder meer liet protest van Helmondia zou worden behandeld te gen liet toekennen van het laatste doelpunt in de wedstrijd Helmondia III—Middelburg II. De commissie verklaarde het pi'otest niet ontvankelijk, zodat dc .34 uit slag ongewijzigd blijft. Een beslis singswedstrijd tussen Helmondia III en Roosendaal I is nu nodig om de degradant, in de reserve eerste klas aan te wijzen. HANDBAL IN ZEELAND Rijswijkse Animo een (te) sterke tegenstander De heren van Tonïdo zullen liet a.s. zondag niet gemakkelijk krijgen in Rijswijk tegen Animo. Afgelopen zondag versloeg Animo mei grote cijfers Jalm II en ook Tonido boekte een overwinning, zij het dan met kleinst mogelijke verschil. Jahn II mag dan niet zo hoog worden aan geslagen als ESCA, dat door Tonido werd verslagen, maar het zal lieel moeilijk zijn Animo thuis een neder laag toe te brengen. De dames van Walcheren zullen zon dag naar Poeldijk moeten om daar Verburch te ontmoeten. Beide teams zijn nog niet in de promotiecompe titie uitgekomen zodat wij het niet wagen aan een voorspelling. In de afdeling Zeeland zullen Mara thon III en Walcheren elkaar ont moeten. mocht Walcheren dit tot een goed einde weten te brengen, dan staan zij boven aan de ranglijst, maar zover is het nog niet want Ma rathon Hl schijnt ook scriouze plan nen te hebben. Promotie hoofdklasse. Heren: Ani mo—Tonido. Dames: Verburch. Walcheren. Distriet dames 2e klasse B: Luctor Olympus. SIOSDe Meeuwen. Wal cheren IITonido. Marathon II Volharding. AFDELING ZEELAND lo klasse: EMM H—ODI. Marathon HlWalcheren. Fortuna IIIFor- tuna H. Heren junioren. MarathonHellas. Dames junioren le klas. Marathon- Olympus. Dames junioren 2e klas. Volharding —Walcheren H. SIOSHontenisse. Luctor—Zelland Sport. Landenwedstrijd schaatsen Nederland-Noorwegen Bij de opening van de kunstijsbaan te Amsterdam Ter gelegenheid van de opening van de kunstijsbaan te Amsterdam in dc komende winter, zal een Iandenwcd- stryd worden gehouden tussen de schaatsploegen van Nederland en Noorwegen. De wedstrijd zal echter pas ua de wereldkampioenschappen in het hardrijden niogen worden ge houden. Dit is op het congres van dc I.S.l'. te Bergen (Noorwegen) be paald. Volgens de algemeen-secretaris van de Noorse schaatsenrijdersbond heeft de Nederlander H. Roos, lid van de I.S.U., contact opgenomen met de Noorse bond. Het antwoord van de Noren zal ongetwijfeld positief zijn, verklaarde de algemeen-secretaris. 3. Werkt decoratief Leuke zig-zag en zachte kleur geven uw keuken «en modern accent van gezelligheid. Baankampioenschappen wegens regen uitgesteld Wegens de regen zijn de baankam pioenschappen van de K.N.W.U., die donderdagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam afgewerkt zouden worden, uitgesteld tot dins dagavond 13 juni a.s. Op die avond zullen worden verreden het sprint- kampioenschap voor de amateurs, de achtervolging voor professionals en het stayerkampioenschap over 100 kilometer. Dc halve finales van de proffesional achtervolging waren de enige ritten, die dinsdagavond verwerkt werden. In dc eerste rit won Daan de Groot (6.32.4) gem&kkelijk van Jan Plan- taz (6.48.4). Ook Peter Post had weinig moeite in zijn rit tegen Theo Sijthof. Post speelde met zijn tegen stander, liet hem voortdurend bijko men en spurtte dan weer weg. De tijden waren 6.46.4 cn 6.47.4. Nederland verloor in het „I.C.-tennistoernooi" Nederland heeft de ontmoeting tegen Australië, 's werelds leidende natie op tennisgebied, donderdag in het „I.C.-tennistoernooi" te Stockholm met 03 verloren. Een uitslag die nauwelijks verbazing behoeft te wek ken. De wedstrijd; die bij grote hitte werd gespeeld, leverde een verrassing op in die vorm, dat Neal Fraser en Rod Laver in het dubbelspel tegen Wim Maris en Piet van Eysden een set verloren. De uitslag was 6—0, 5—7, 6—1. In hel eerste enkelspel leed Maris een 1—6, 3—6 nederlaag tegen Fra ser. Piet van Eysden ging in het tweede enkelspel met 4—6. 16 ten onder tegen Rod Laver. Om de omgeving te vrijwaren van ongezonde gassen is don- §1 derdagmorgen met behulp van H een mobiele kraan van de fa. Van Twist uit Dordrecht een ji SB meter lang schoorsteenge- deelt,e, dat met, constructie- f§ ijzer was omhuld, bovenop een reeds bestaande schoorsteen van dc zwavelzunrafdcling der Sas van Gentse Josfaatfdbriek geplaatst. De hoogte van de schoorsteen werd daarmede op ruim 50 meter gebracht, het- p geen een belangrijk hogere H spreiding van deschadelijke M gassen in de hand werkt dan voorheen het geval was. De n H mobiele kraan, die een hoogte had van 37 meter, ivist met ijl het 514 ton wegende schoor- steengedeelte wei raad. De ma- noeuvre nam slechts enkele uren in beslag. Dc werkzaam- I heden aan de schoorsteen wor- s den uitgevoerd door het aan- fff nemingsbedrijf Rijker te Vlls- singen. Vandaag zal deze „ope- If ra t ie schoorsteen" worden be- P eindigd. Tevoren was de heer Roos reeds door j de vice-voorzitter van de I.S.U., dc j Zweed Sven Laaftman, benaderd. Dc I Zweed zou graag zien, dat de ope-1 ningswedstrrjd op de kunstijsbaan te Amsterdam zou gaan tussen Neder land en Zweden. Maar de kunstijs baan zal niet klaar zijn op de dooi de heer Laaftman voorgestelde da tum voor een dergelijk® wedstrijd. KINDERCAKES pak voldoende voor 14 dagen 78 ct Happy Food is een product van MOLENAAR'S KINDERMEELFABRIEKEN J 2. Bestand tegen atoom Dit bijzondere materiaal kan tegen vocht) 1. Tempert het licht De sleufjes van balastore filteren schel daglicht en zon tot aangenaam licht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4