badhanddoek Radion Noormannen en Robur moeten degraderen Ctïefarine 4 GENIET VAN'N f PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Kunstgebit? VANDAAG ore h, DE VERDWENEN MINIATUUR DINSDAG 6 JUNI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT DOOR ZEGE VAN 'S-HEER-ARENDSKERKE Clinge II promoveert; Midd. Boys kampioen l)e laatste beslissing in de le klas A van het Zeeuwse afde lingsvoetbal is gevallen. 's-Heer- Arendskerke behaalde in Sluis kil een benauwde 21 zege op de ploeg van die naam en stelde zich definitief in veiligheid. Maar voor Noormannen en Ro bur betekende die overwinning van 's-Heer-Arendskerke de de finitieve degradatie, die reeds enkele weken boven de hoofden Aan deze ploegen zweefde. Voor al voor Noormannen, de ploeg die zovele jaren een voorname rol speelde in de hoogste regio nen van de le klas, is deze be slissing wel bijzonder triest. De eindstand in de le klas A is nu: Robur Noormannen 6 2 12 14 42—67 5 4 13 14 27—50 Ook in de promotie naar de res. 3e klas van de K.N.V.B.-afdeling Zuid is de beslissing gevallen en wel ten gun ste van Clinge II. In de returnwed strijd tegen Zierikzee II (in Zierik- zee) slaagden de Clingense reserves erin om een 11 gelijk spel af te dwingen en daar zij de eerste wed strijd met 41 wonnen werd de pro motie een feit. De eindstand is hier: Clinge II 2 1 1 0 3 5—2 Zierikzee II 2 0 111 25 Vervolgens werd Middelburgse Boys de laatste kampioen in de afdelings competitie. Door met 71 van Patrij zen te winnen behaalden de boys uit de hoofdstad de titel. In deze 3e klas B won verder Luctor III met 62 van Kruiningen II, waardoor de 3e plaats juist aan de neus van de Krui- ningense ploeg voorbij ging. De eind stand is: Patrijzen 23 18 3 Walcheren 22 17 0 Aardenburg 22 13 1 Hoofdplaat 22 10 3 Vogelwaarde 21 9 4 Hans. Boys x) 21 10 2 Groede Sluiskil Arendskerke Schoondijlte 1 39 84—32 5 34 96—44 8 27 87—74 9 23 62—56 8 22 5248 9 20 55—47 7 5 10 19 37—57 22 6 5 11 17 48—59 22 6 4 12 16 45—62 22 6 3 13 15 36—81 Italiaan Zamboni won de zestiende etappe van Giro De Italiaan Adriano Zamboni, win naar van de Ronde van Romandië, zegevierde maandag in de zestiende etappe van de Ronde van Italië van Modena naar Vincenza. Dat was het enige belangwekkende van deze rit, die saai en monotoon onder drukken de weersomstandigheden werd gere den. Arnaldo Pambianco behield de lei ding in het algemeen klassement, maar het zal niemand verwonderen als de Fransman Jacques Anquetil, die slechts 24 seconden achter hem op de tweede plaats staat, deze giro voor de tweede maal in successie zal gaan winnen. De Spanjaard Bahamontes staakte de strijd. Stolker en Piet van Est kwamen binnen in de grote groep die als 36e ex aequo werd geklasseerd in 5 uur 18 min. 24 sec. Het algemeen klassement luidt na de zestiende etappe: 1. Pambianco (Italië) 78.38.11; 2. An quetil (Frankrijk) op 24 sec.; 3. Su- arez (Spanje) op 1.20; 4. Junker- niann (Duitsland) op 2.23; 5. Defilip- pis (Italië) op 3.25; 6. Van Tonger- loo (België) op 3.26; 7. Van Looy (België) op 4.07; S. Carlesi (Italië) op 4.47; 9. Gaul (Luxemburg) op 6.09; 10. Schroeders (België) op 7.53; 29e. Michel Stolker (Ned.) 79.07.16; 46. Piet van Est (Ned.) 79.26.48. (Advertentie) Krachtige bestrijding van pijn of griep zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele v/oreld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen Is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zondor be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een Idoaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. ,f Midd. Boys 22 18 0 M'burg IV 22 15 4 Lew. Boys II 22 14 3 Kruining. H 22 13 3 Goes IV 22 13 2 Walcher. Hl 22 11 2 Luctor III 22 10 1 11 21 Zld. Sport V 22 9 2 11 20 Arendsk. II 22 Patrijzen Hl 21 Kwadend. II 21 Volhard. II 32 3 34 5 31 6 29 7 28 9 24 7 3 12 17 4 3 14 11 2 2 17 6 2 1 19 5 103— 32 9349 7444 70— 39 63— 41 66— 57 67— 67 36— 50 50— 64 38— 68 18— 93 28—107 BEGIN ER NfT MEE Langeweg verloor van Donner in meestertoernooi In Amsterdam is maandag het inter nationale meestertoernooi van V.A.S. voortgezet met de partijen uit de 10e ronde. De resultaten waren: Dr. Bernstein (Frankrijk)-Wade (Nieuw-Zeeland) 01; Langeweg (Ned.-Donner (Ned.) 01; Enevold- sen (Denemarken)-Tan (Indonesië) 10; drs. Van den Berg (Ned.-Kuy- pers (Ned.) 10; Wolthuis (Ned.) Crabbendam (Ned.) afgebr.; De Rooi (Ned.)-Johner (Zwitserland) 01. Na de tiende ronde luidt de stand: 1. en 2. Donner en Langeweg, beiden 8 pnt.; 3. en 4. Enevoldsen en Wade, beiden 6'/2 pnt.; 5. Tan 5^ pnt.; 6. drs. Van den Berg 4}i pnt.; 7. Wolt huis, 4 pnt. en 1 afgebr. partij; 8. en 9. Johner en Kuypers, beiden 4 pnt.; 10. Crabbendam 3% pnt. en 1 afgebr. partij; 11. De Rooi 3V2 pnt.; 12. dr. Bernstein 1 pnt. HOOG EN LAAG WATER 7 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 8.58 9.23 9.58 10.10 '10.27 1.72 1.90 2.02 1.41 1.67 nap uur meter 21.22 21.49 22.13 22.25 22.53 1.78 1.90 1.20 1.40 2.49 3.17 3.46 3.26 3.36 2.05 2.19 1.71 nap uur meter 15.16 15.34 16.14 16.08 16.15 1.53 1.69 1.83 1.29 1.45 Engelse profs weer in moeilijkheden met clubs Do Engelse league-clubs hebben ge weigerd de overeenkomst, die verte genwoordigers van de Football Lea gue, de belangenvereniging van de professionals en van het ministerie van arbeid op 16 mei j.I. hebben be reikt, te bekrachtigen. Deze beslis sing is zaterdag, tijdens de jaarver- iaderiug van de Football League in Londen genomen. De clubs blijken voornamelijk be zwaar te maken tegen de nieuwe be paling, die de spelers het recht van transfer geeft. De clubs hebben er geen bezwaar te gen, zo zei Alan Hardalcer, de secre taris van de Leauge, „de bepalingen omtrent de transfer te verruimen, doch de uittocht van Engelse spelers naar Italië maakt ons wel bijzonder huiverig". Internationale rondvlucht van Nederland eind juni Op zaterdag 24 en zondag 25 juni wordt weer de internationale rond vlucht van Nederland gehouden, waaraan ongeveer 30 zweefvliegers uit binnen- en buitenland deelnemen. De totale lengte van het traject be draagt ongeveer 600 kilometer. De start is in Hilversum; vandaar gaat het naar Eelde. De vlucht gaat ver volgens via Teuge, Beek en Seppe naar Deurne bij Antwerpen, waar het eindpunt is. RADIO- EN T.V.-RU8RIEK TELEVISIE. De N.T.S. zet haar dwaaltocht aan de hand van de Brit se commerciële televisiemaatschappij „Granada" door het dierenrijk van avond om tien voor half negen voort. Daarna wordt ons de korte film „De vreemdeling liet geen visitekaartje achter" voortgezet en tenslotte komt om vijf over negen een naoorlogse wilwestfilm „My darling Clementine" op het scherm de liefhebbers van Wild-West hebben dus twee dolle avonden achter elkaar, want de VA RA heeft gisteren ook al een derge lijk produkt op de beeldbuis gewor pen. De Vlaamse televisie brengt om half acht „Eigenaardigheden uit de die renwereld" op het scherm en zendt vervolgens twee korte animatiefilms (levenloze voorwerpen die door ca- meratrues tot leven worden ge bracht) uit. Na het nieuws de speel film „Bal Pare" om half negen. RADIO. Via Hilversum I in het KRO programma om vijf voor half elf 's ^\ew en.... )l\Tl schrijven morgens fragmenten uit „1' Elidir d' Amore" van Donizetti. Om kwart voor drie 's middags wordt het eerste deel herhaald van het achtdelige hoorspel „De witte hel", dat in 1957 al eens voor de microfoon werd ge bracht. Het is een spannende ge schiedenis die verhaalt van een aan tal gevangenen in een Russisch con centratiekamp, die door „de witte hel" van Siberië naar een vrij land weten te ontsnappen. Paul Deen treft als verteller precies de juiste sfeer in deze serie, 's Avonds om vijf voor half negen speelt het Radio Kamer orkest onder leiding van Maurits van den Berg werken van Gretry, Vival di, Bjorkander, Ridout en Debussy. Medewerking verlenen Janny van Wering, klavecimbel, en Frans Brug- gen, blokfluit. 'ver de andere zender kan men via de AVRO om vijf over zeven luiste ren naar een verkorte uitvoering van „De parelvissers" van Bizet in de rubriek „Zwerftochten door opera- land". OP VERZOEK VAN DUIZENDEN NU OPNIEUW DE F 1.25 20 MERKJES OF NAAR KEUZE 1 KUSSENSLOOP OF 2 FLEURIGE THEEDOEKEN 1806. Leander drong niet verder bij piloot Storm aan. Hij begreep dat zijn gasten maar niet zo een-twee-drie over hun toekomst wilden beslissen. Hij was er echter heilig van overtuigd, dat er geen andere mogelijkheid voor deze bezoekers uit het verleden bestond, omdat een terugkeer voor hen absoluut uitgesloten was. Als man van de 24ste eeuw realiseer de hij zich evenwel niet, dat in de harten van deze heel- alpioniers een onuitblusbare dadendrang brandde. Zij konden onmogelijk aarden op één plek! Arend had althans voor zichzelf de overtuiging, dat hij alles in het werk zou stellen om zijn uitgangspunt weer te bereiken. Al moest hij er de hele hyperdrive van de Ter ra I schroefje voor boutje voor ontleden! Ieder vervuld van zijn eigen gedachten reden Leander en Arend terug naar de hangbrug en A.V.R.O.-oppositie beschuldigt commissie- De Jager (Van onze Haagse redactie) De heren jhr. mr. W. W. Feitli, dr. W. L. Groeneveld Meijer en mr. S. Willinge Gratama, tezamen vormend de gesprekscommissie, door het A.V.R.O.-actiecomité benoemd, heb ben de commissie van onderzoek van de A.V.R.O. onder voorzitterschap van mr. A. M. J. de Jager uit Utrecht, beschuldigd haar rapport naar het A.V.R.O.-bestuur te hebben gezon den zonder de gesprekscommissie bij de opstelling van het rapport te be trekken. De gesprekscommissie is van oordeel, dat de commissïe-De Ja ger daardoor haar toezeggingen van een voorafgaand overleg niet is na gekomen. Dr. W. L. Groeneveld Meijer deelde ons desgevraagd mee, dat de ge sprekscommissie met de commissie- De Jager was overeengekomen, dat het rapport niet zou worden verzon der zonder dat er een gezamenlijke bespreking over zou worden gehou den. Mr. A. M. J. de Jager, de voor zitter van de commissie van onder zoek van de A.V.R.O., weigerde ieder commentaar. „Ik laat me er niet over uit. De heren zoeken het maar uit". Dat was het enige wat de heer De Jager op de beschuldigingen van de gesprekscommissie te zeggen had. niet lang daarna traden zij het dorp weer bin nen, waar de andere opvarenden van de Terra I hun expeditieleider opgewekt groetten. „Hallo, ouwe jongen! Waarom zo vroeg al uit de veren?" wilde professor Dubois weten. „Heb je misschien bosbessen geplukt met oom Lean der?" informeerde Buck. „Heb je wel ontbeten?" vroeg Sandra met moederlijke bezorgheid. Arend grinnikte schaapachtig terwijl hij een beker melk aan pakte. „Ik ben blij dat jullie zo'n goeie bui zijn, jongens! Ik lieb namelijk minder prettig nieuws voor jullie!". (Advertentie) Met Dentofix zit het steviger Denlofix vormt een zocht, bescher mend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats, net zit preflig en men kon rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele ge vallen even gemakkelijk als mei een natuurli|k gebit. Dentofix vermindert de voortdurende angst voor losraken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Dentofix houdt ook de adem fris. Geen onaangename smaak of hinder- t Pri's per s,rooibus slechts t. Z,35, bi] apotheken en drogisterijen. FEUILLETON ^hi 39 De bezoekers hadden juist van de commissaris afscheid genomen, toen het district Steinplatz opbelde en de tekst van 't papierstrookje doorgaf, die betrekking had op de taxi IA 32875. De commissaris had de nodige maat regelen getroffen. Motorpatrouilles rukten uit. Bovendien werden de we gen die uit de stad voerden, afgezet. Meer kon men op het ogenblik niet doen. Nu zaten de drie bezoekers weer op bun stoelen en blikten ge laten naar de telefoon. „Misschien hebben we geluk", zei de commissaris, „en krijgen we de jonge man toch nog te pakken!" „Maar wie ter wereld zit toch achter zijn taxi aan!" zei de oude kunstver zamelaar sceptisch. „Misschien is het de concurrentie die hem ons in han den speelt. Misschien is het ook een van zijn handlangers, die ons op een dwaalspoor tracht te leiden. Wat weet men er van?. Slager Külz meen- door Erich Kastner de: „Zoals ik de jonge man ken, heeft hij zelf deze strookjes uitge deeld. Hij houdt ons eenvoudig weer eens voor het lapje. Wanneer U de taxi te pakken krijgt, zal er hele maal geen passagier inzitten, of misschien een onschuldig mens. We hebben ook niet anders verdiend. We hebben op zijn eerlijk gezicht ver trouwd en nu presenteert hij ons ezels de rekening!" Hij nam z'n hoofd tussen de grote handen. „Zo'n schurk! Door hem ben ik in twee dagen vijf pond afgevallen! Kijkt U eens!" Hij trok zijn vest glad. ..Minstens vijf pond! En bovendien heeft hij me ge ruïneerd!" Mijnheer Steinhövel glimlachte. „Wilt U mij dan nog altijd uw sla gerij vermaken?" Mijn zaak is van U" zei Papa Kiilz. „En mijn tegoed op de hank ook. Doet U er mee wat U wilt. Ik heb met alles afgedaan. Ik trek met Emilie bij de kinderen in en help in de winkel". De telefoon belde. Ze keken in spanning naar de com missaris, die zijn naam noemde. Had men de taxi gevonden? Had men de dief te pakken? „Voor U mijnheer Külz", zei de com missaris. Külz greep naar de hoorn. „Wat is er?" Eensklaps kreeg hij een rood hoofd, riep: „Neen!" en smeet de hoorn op de haak. „Zo iets stoms!" zei hij. „Hier gaat het om een half miljoen en mijn vrouw vraagt of ik gauw kom eten!" Er werd geklopt. Een agent trad de kamer in en nam een stramme houding aan. „Een brief voor de heer Steinhövel! Werd zojuist afgegeven". De verzamelaar nam de brief in ont vangst. De agent trok zich terug. De 'lieer Steinhövel opende het cou vert, las de brief en overhandigde hem zonder een woord aan de com missaris. Die las hem ook en gaf hem door aan juffrouw Trübner en mijnheer Külz. „Aha!" riep Oskar Külz. „Dat poot- J'e ken ik! Met dit pootje schreef de lende een brief aan de jonge man Onderweg. En later aan mij, toen ze de valse miniatuur terugbrachten. In Warnemünde. Gisternacht. Hij wendde zich tot de commissaris. „Maar hoe kunnen de heren dan nog brieven schrijven! Ik dacht dat U ze achter slot en grendel had!" „We hebben waarschijnlijk slechts een deel van de bende gevangeno men", zei de commissaris. Irene Trübner knikte. „De brief is waarschijnlijk afkomstig van de heer met de witte baard en de donkere bril. Ik heb altijd het gevoel gehad, dat hij de leider is". „En wat gaat U nu doen?" vroeg mijnheer Steinhövel. De commissaris drukte op een bel. „We gaan er na tuurlijk heen. Ik zal rechercheurs vooruit sturen. Die moeten het huis onopvallend omsingelen voor wij naar binnengaan". De agent ver scheen. De commissaris deele de no dige bevelen uit. Toen zei hij: „Komt U mee. Laten wij ons in het hol van de leeuw be- feven". e braken op. De brief bleef op de schrijftafel achter. Hij luide: ZIJ. DIE BLJ ROOF VAN DE HOL BEIN BETROKKEN ZIJN, WOR DEN HIERDOOR BELEEFD VER ZOCHT NAAR BEUSTSTRASSE 12-A TE KOMEN. Alle in- en uitgangen van het Kauf- haus des Wesens waren afgezet. Voor de deuren stonden agenten en hielden stand tegen de aandrang der voorbijgangers. Achter de deu ren stonden eveneens agenten. Ze kalmeerden de tegen hen opdringen de mensenmenigte die het warenhuis verlaten wilde. Het was een herrie als in een dierentuin voor de voe dering. De componist Struve vloog, door ver schillende beambten gevolgd, over alle voorhanden zijnde trappen, door alle corridors, gangen en opslag plaatsen. De afdelingschefs doorsnuffelden met hun onder geschikten alle hoe ken en kasten. Ze zochten met zak lantaarns onder de toonbanken. Ze keken achter alle gordijnen. De liften waren stopgezet. De liftjongens en de pakkers daalden in de kelders af en lieten geen plank op elkaar. Professor Horn was en bleef verdwe nen! De in het warenhuis ingesloten men sen werden steeds onrustiger. En de agenten, die de heer Rudi Struve be geleidden, werden steeds vermoei der en wierpen de kleine dikke heer, die hen aanvoerde steeds vaker hoogst wantrouwende blikken toe. Wie weet wat er nog allemaal ge beurd zou zijn, wanneer er niet een klein meisje van zes jaar onder de voorbijgangers van het warenhuis was geweest! Dit kind, dat Marietje heette, stond met haar moeder in de Ansbacherstrasse. De moeder wissel de met de omstanders van gedach ten over allerlei mogelijkheden, Ma- rietje daarentegen bekeek, niet be last met problemen, de etalages. Plotseling zei het kind zeer luid en opgewonden: „Mammie! Kijk eens! die grote pop knipt met zijn ogen!" Allen, die Marietjes opmerking had den gehoord, keken als op commando naar de dichtsbijzijnde grote etalage. Midden in de uitstalling- tussen man tels, sjaals, hoeden, pyama's en overhemden zat een elegant geklede etalagepop. Een voorname, oudere en gladge schoren heer „Maar dat is een mens!" schreeuwde een gillende stem. Mynheer Kühlewein leert griezelen. Toen de politie-auto voor het perceel Beuststrasse 12a stilhield, zetten de inzittenden om te beginnen grote ogen op. En de commissaris zei: „Se dert wanneer resideren inbrekers in verzekeringspaleizen?" Hij stapte uit de wagen en was de jonge dame en de beide oude heren behulpzaam. „Dat is zo de nieuwe mode", zei Külz berustend. De heer Steinhövel aarzelde. „Zou den we ons in het huisnummer heb ben vergist?" Irene Trübner ging snel op haar chef toe. „Dat is toch de maatschappij, bij wier filiaal in Kopenhagen we een halve week geleden de miniatuur hebben verzekerd!" De commissaris sprak reeds met een van de betreste portiers. Toen kwam hij haastig terug. „De directeur-ge neraal verwacht ons. De portier heeft opdracht ons naar de eerste verdie ping te brengen". Hij glimlachte. „Dan kan ik mijn mensen die het huis hebben omsin geld wel wegsturen?" .(Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 5