VLISSINGEN WEER EERSTEKLASSER Zegetocht door Vlissingse straten Elinkwijk moet degradatiewedstrijden spelen In zenuwslopende wedstrijd Best Vooruit bedwongen: 1-1 Sporttoto MAAR KOEL ZENUWEN, ZENUWEN... DEFENSIE HIELD HOOFD MAANDAG 5 JUNI 1961 PROVINCIAL* XBEUWSB COURANT (Van onze sportredacteur) Zuïdamerikaanse taferelen speelden zich gister middag klokslag half vijf af op het veld van de tweede klasser Best Vooruit. Maar het waren geen warmbloedige Brazilianen of Argentijnen, die daarvoor zorgden: wel meer dan 500 Kissin gers, die bijna hysterisch waren van vreugde. Him club de V.C. Vlïssingen was le klasser geworden door een bijzonder benauwd 1-1-ge- lijkspel op Best Vooruit, dat een week eerder in Vlissingen met 3-1 verloor. Volwassen man- Want ruim een uur lang heeft het eerste klasserschap van Vlïssingen aan een zijden draad gehangen in deze uiterst belangrijke promotiewedstrijd. Verreweg het grootste gedeelte van de wedstrijd moest Vlissingen defen sief spelen en het mag een mirakel heten, dat het even sportieve, als strijd lustige Best Vooruit voor rust en ook in de tweede helft geen beslissende voorsprong heeft genomen. Aanvalsgolf op aanvalsgolf spoelde naar het Vlissingse doel. Ettelijke keren dook Baart de bal van de schoen van een tegenstander, ettelijke keren ook brachten De Waal, Verhulst en Van We zel op wonderbaarlijke wijze redding. Het was voornamelijk aan deze Vlis singse defensie, die in de tweede helft naar een grote vorm groeide, te dan ken, dat de 1-1 gelijke stand ver voor rust al bereikt tot het laat ste fluitsignaal gehandhaafd bleef. Maar vooral in het laatste kwartier werd de spanning bijkans ondraaglijk. Letterlijk onverdraaglijk voor een Vlissings bestuurslid, dat zich op een bijveld terugtrok, omdat hij het een voudig niet meer zien kon Groenewegen geblesseerd Angst kneep de harten van de Vlïs- singense supporters, die in negen bus sen en vele personenwagens naar Best waren gekomen, al in het begin van de wedstrijd samen. Reden: aanvalsarchitect Wim Groenewegen raakte al na enkele minuten zo geblesseerd aan zijn bovenbeen, dat hij de rest van de eerste helft als een invalide mee- strompelde. niet in staat te sprin ten en ook niet in staat met het rechterbeen hard te schieten nen vielen elkaar juichend om de hals en een ge woonlijk zeer beheerst bestuurslid van Vlissin gen kon zijn tranen van vreugde niet bedwingen En onderwijl spoelde een enorme mensenmenig te over het veld uit, een kampïoensdronken me nigte, die juichend elf Vlissingse voetballers op de schouders hees en die hen bijkans dansen naar de kleedkamers voerde. Zo spannend was overigens de strijd geweest dat na afloop onder de meeste dames van de spelers hoofdpijntablet- jes uitgedeeld werden Bovendien begonnen de. Bestenaren sensationeel: vanaf de aftrap brak rechtsbuiten Jan van de Vleuten dooi en loste een voorzet, die scherp langs doel sloeg'. Doelman Baart raakte de bal wel, maar kreeg het leer niet klemvast, waardoor linksbinnen Lam bert Sleegers een uitnemende kans kreeg. Stopper Loek Verhulst scheen echter over een uitsehuifhaar been te beschikken om de bal alsnog in sa menwerking met Baart corner te werken Verraderlijk Nauwelijks enkele minuten later be leefden 'de talrijke toeschouwers een ogenschijnlijk ongevaarlijke Vlissing se uitval. Die aanval werd echter plots verraderlijk door een zachte pass van de geblesseerde Wim Groe newegen. Niettemin was het nog geen doel punt geworden als Van der Helm de bal niet had laten vallen in het duel met de toestormende Moens, die nu plotseling vrij voor een leeg doel kwam! Al voor de bal in de netten lag juichten de honderden Vlissingers liun vreug de uit: 0-1. Met uitzondering van de defensie ontworstelde Vlissingen zich ondanks dit doelpunt toch niet aan de wed- strydspanning. De nervositeit maakte goed aanvalsspcl bijkans onmogelijk Best Vooruit, dat in twee seizoenen tijds van de vierde naar de tweede klas klom, daarentegen bleef wils krachtig spelen. Maar in hun aan- valslinie miste men de doorzetter om Vlissingen is weer eerste klusser. Enthousiaste supporters namen (le spelers op de schouders na de succes volle wedstrijd tegen Best Vooruit. Het „slachtoffer" op de foto is Rob Moens, die liet enige Vlissingse doel punt maakte. de soms vertwijfeld, maar toch altijd op tijd ingrijpende Vlissingse defensie op de knieën te krijgen Met dat al leek de 17e minuut een Vlissingse nederlaag in te luiden: uit een voorzet van links scoorde rechts buiten Saris zeer beheerst: 1-1. Daarna heeft Vlissingen eeu zeld zaam benauwd kwartier beleefd en pas kort voor rust luwde het laaien de offensief van Best Vooruit. On danks dit offensief wisten de Braban ders zich echter bijzonder weinig doelrijpe kansen te scheppen en de rust ging dan ook in met 1-1. Geen doorboring „In de rust dachten we, dat we het in de tweede helft niet zouden hou den", vertelden enkele Vlissingse spe lers na afloop. Maar ze hielden het welDe defensie hield meesten tijds het hoofd koel en de weinige ke ren, dat er van paniek sprake was. dook Baart met een koelbloedigheid naar de benen van tegenstanders, dat er toch nog geen doorboring kwam. In deze tweede helft verving Adrie Stroo de geblesseerde Groenewegen. Stroo speelde rechts en Lillipali in de ze periode linksbinnen. Rob Moens, die na de rust eenmaal alleen voor de doelman verscheen, maar toen naast knalde, „maakte ogenschijnlijk weinig klaar", zoals Vlissingse supporters zeiden. Maar zijn aanwezigheid droeg toch belang rijk mee aan het gelijkspel: de defen sie durfde door zijn aanwezigheid na melijk niet naar voren te trekken... Voornamelijk dank zij het opbouwen de werk van Lillipali kreeg Vlissin gen na rust overigens nog enkele kansen. Eenmaal kroop Vlissingen door het oog van de naald, toen midvoor Jo v. d. Vleuten alleen voor Baart kwam. De Zeeuwse doelman wierp zich ech ter met een fantastische reactie in de baan van het schot Onder zenuwslopende spanning ver streken de laatste minuten en toen de scheidsrechter een vinger opstak ten teken, dat er nog maar één mi nuut te spelen was, begon Moens al aan een vreugde dans. Hij kreeg ge lijk: ook in de laatste minuut bleef het gelijk! Vlissingen was opnieuw eerste klasser, na twee seizoenen in de tweede klas te hebben gespeeld... Wim van Est winnaar van Bordeaux-Parijs De Haan en De Roo vierde en zesde „Veteraan" Wim van Est is winnaar geworden van de 60e Bordeaux- Parijs. een wegwedstrijd over 557 km. Het is de derde overwinning van de 37-jarige renner uit St.-Willi- brord in Bordeaux-Parijs. Ook in 1950 en 1952 bracht hij de wedstrijd op zijn naam. De uitslag luidt: 1. Wim van Est (Ned.) de 557 km in 14 uur 58 min. 19 sec; 2. Louison Bobet (Fr.) 14.58.43; 3. Le Menn (Fr.) 14.58.44; 4. Jo de Haan (Ned.) 14.58.54; 5. Janssens (Belg.) 14.59.59; 6. Jo de Roo (Ned.) 15.00.10; 7. Poulidor (Fr.) 15.02.28: S. Carami (Belg.) 15.07.41; 9. Joseph Verachter (Belg.) 15.07.41; 10. Bouvet (Fr.) 15.09.12. Steen verloor weer promotiestrijd Het gaat Steen in de strijd om een der drie besclükbare plaatsjes in de derde klas te bemachtigen tot heden niet voor de wind. Na vorige week op el- gen veld reeds een 15 nederlaag tegen Hiivaria te hebben geleden, werd ditmaal de uitwedstrijd tegen Boeimeer met 42 verloren. Intussen blijkt Hiivaria heel wat in zijn voetbalmars te hebben, want Grenswachters werd met niet minder dan 70 verslagen. Met nog 4 wed strijden voor de boeg is nog alles mogelijk. De stand is: Hiivaria 2 2 0 0 4 12-1 Boeimeer 2 10 12 5-5 Grenswachters 2 10 12 3-8 Steen 2 0 0 2 0 3-9 In de reserve 2e klas won kampioen Internos met 25 van Hontenisse 2 en bracht Hulst 2 de Goés-reserves op eigen veld een 24 nederlaag toe. ELF VLISSINGERS hebben gis teravond tegen tienen een triom fantelijke zegetocht door Vlissin gen gemaakt. Op de gemeente grens bij de Keersluisbrug werden de gepromoveerde voetbal lers opgewacht door het muziek gezelschap „Sint-Caecilia". Tij dens een luidruchtige triomfrït door dc stad duizenden Vlis singers waren op de been om dc spelers toe te juichen deelden de bestuursleden en bussen vol supporters in de hulde. Door vele straten ging het naar het gemeentehuis, waar het ge meentebestuur, leden van de stich ting sportbelangen en van de ad viesraad bestuur en spelers van de eersteklasser Vlissingen huldig den. „Deze promotie geeft hoop voor de toekomst", zo zei burge meester mr. B. Kolff, „vooral om dat de vele junioren door de resul taten van het eerste elftal ook ge ïnspireerd worden". „Overigens vraag ik me af of Best Vooruit na vandaag deze vereni- gingsnaam nog zal handhaven", zo zei de burgemeester, die uiter aard hartelijke gelukwensen uit sprak. Voorzitter L. Jacobs van Vlissin gen zei in zijn antwoord, dat be stuur en spelers zeer getroffen wa ren door de grote belangstelling bij de aankomst in Vlissingen. Hij noemde de promotie een zeer be langrijke stap in de goede rich ting, „want de stad Vlissingen heeft toch eigenlijk wel recht op een club in het betaalde voetbal", zo verzuchtte deze voorzitter. Met een bijzonder gezellig feest in het Concertgebouw besloot de V.C. Vlissingen deze heuglijke dag. Zo maakten de gepromoveerde Vlis singse voetballers hun zegetocht dooi de straten van Vlissingenzittend boven op een bus.... (Foto P.Z.C Zelfs deze bussen met supporters van de V.C.' Vlissingen trokken met mu ziek door de Paul Krugerstraat Alkmaar naar le divisie Alkmaar is op de laatste eredivisie- voetbalzondag het kind van de reke ning geworden. Ondanks een ver dienstelijk gelijk spel tegen Sparta werd het vonnis over de kaasstede lingen getekend. In het volgende sei zoen zullen ze samen met NOAD in de eerste divisie moeten uitkomen. Elinkwijk heeft nog een kansje. De Zuilenaren zullen tegen de nummers twee van de eerste divisie, naar alle waarschijnlijkheid De Volewijckers en Heracles, om één plaats in de ere- klas mogen vechten. Fortuna '54 greep in het Amster damse stadion de laatst overgebleven strohalmpjes. Een 30-zege op DWS-A deed de lucht opklaren. Wat de andere ontmoetingen betreft was het een zomerse zondag met verplicht balietje-trappen. Veel stond er niet meer op het spel, veel kwam er ook niet meer uit, of het moesten al zijn de forse overwinningen waar mee Ajax en DOS het jaarboek dicht deden. DWS-AFORTUNA 0—3 De Limburgse degradatiekandidaten hebben gisteren nog lang in angst gezeten. Ze wisten van het eerste fluitsignaal af voldoende energie op te brengen, maar de Amsterdamse defensie bleek zo hecht, dat een hele serie individuele acties zonder resul taat bleef. Na de hervatting ging het beter. Wilkes zwaaide herhaaldelijk met zijn toverstaf en de mooie passes waren daarvan het gevolg. Na twee en een halve minuut al re sulteerde zo'n actie in een doel punt van Kohn. Korte tijd later was. het 2—0, toen de actieve An- genent profiteerde van een van de schaarse foutjes van doelman Jongbloed. Het was tenslotte een kwartier voor het einde, toen Wilkes aan alle onze kerheid een einde maakte. Uitste kend werk deden in de Fortu na-gele deren v. d. Hart, die het kanon Den Ouden vernagelde, en Belski. GVAV—ENSCHEDE 1—2 De Groningse voetballiefhebbers heb ben hun ploeg deze competitie wel eens vuriger zien opereren dan giste ren. De vier plaatsen voor de ïnter- toto-competitie zijn verdeeld en het was een streep door de rekening van GVAV, dat het daar niet aan Le pas kwam. Misschien had dat een terug slag op de ploeg, die opmerkelijk weinig enthousiasme kon opbrengen. De sportclub had in het Oosterpark het betere van het spel en het was Bosveld, die dat al spoedig na het begin met een doelpunt duidelijk maakte. Franssen zorgde voor de ge lijkmaker en pas kort voor het einde slaagde Ralin erin, Roffel voor de tweede maal te verslaan. Voordien had de Duitse goalgetter niet veel geluk met zijn schoten. MVVAJAX 1—5 Ajax heeft het niet zo gemakkelijk gehad in Maastricht als de uitslag doet vermoeden. Voor de rust ging de strijd gelijk op. Een tegenslag voor dc Amsterdammers was, dat Bennie Muller met een blessure het veld moest ruimen. Keizer zorgde voor een voorsprong voor de rust. In de tweede helft werden de Am sterdammers steeds gevaarlijker. Cees Groot trof driemaal de roos. Het honderdste Amsterdamse doel punt in deze competitie werd geno teerd door... linksback Ouderland, die ver oprukte en scoorde met behulp van een blunderende keeper. Rutten gaf de score voor de Limhnrgers een wat draaglijker aanzien door althans de eer te redden. VVV—FEIJENOORD 2—2 Het Venlose VVV heeft zich prachtig geweerd tegen Feijenoord. Het was een goede, interessante wedstrijd. De kampioenen namen de leiding door de bijzonder actieve Moulijn, die uit een strafschop de score opende. Meu- lemeester bracht de partijen op ge lijke voet. maar het was wederom Moulijn die de Rotterdammers nog voor de rust een voorsprong gaf. In de tweede helft bleek het enthousias me van de stugge Venlose ploeg plot seling in staat, de betere techniek van de P.otterdammers te compense ren. Pieters Graafland had veel ge luk, dat hij maar eenmaal naar het net moest. Dat was voor een doel punt van Erkens. NOAD—ELINKWIJK 0—1 Het al gedegradeerde NOAD heeft in het Tilburgse sportpark zijn sportieve plicht gedaan. Tot luttele minuten voor het eindsig naal heeft het stand weten te houden tegen het door vier inval lers verzwakte Elinkwijk. Toen was het Jan de Jong die de Utrechters naar de kleine, maar kostbare zege schoot. Het was het resultaat van een bar slechte wedstrijd, waarin de Tilburgse doelman zich onderscheidde. Elinkwijk miste vooral aanvalslei der Kruin. RAPID—PSV 3—2 Rapid heeft in deze prettige, goede wedstrijd net iets meer gekregen dan waarop het recht had. De partijen wogen namelijk precies tegen elkaar op en een gelijk spel zou een juiste beloning voor beiden zijn geweest. Kruiver schoot PSV eerst naar een 2—0-voorsprong, voordat Custers een tegenpunt kon scoren. Kort voor rust kwam Rapid aan de gelijkmaker doordat Smeets een penalty in een doelpunt omzette. In de tweede helft strafte Harmeman een klein foutje van Bekkering af. waardoor de pun ten in Kerkrade bleven. DOS—WILLEM II 5—0 Hoewel DOS het zonder aanvalslei der Tonny v. d. Linden moest stellen speelde het een klas beter dan de Tilburgers. die het deze middag echt wel geloofden. Het betere voetbal van de kanaries leverde in de eerste helft nog maar één doelpunt op (van Theunissen), maar na de hervatting was het al spoedig 20 door Luiten. Met een derde doelpunt was de strijd beslist. Olthuizen en Theuwis maak ten er 50 van. NAC—ADO 4—1 Het was wel te zien. dat er weinig op het spel stond in dit treffen. In de eerste fase van de strijd redde het houtwerk de Hagenaars enkele ma len. Met een blanke stand werd ge draaid. Binnen tien minuten trof Canjels na de thee driemaal de roos. Daarmee was de middag goed voor de Bredanaars. Lazeroms maakte er nog 40 van, voordat de gasten een tegenpunt mochten scoren. SPARTA—ALKMAAR >—2 Alkmaar heeft afscheid genomen van le eredivisie met een 22-gelijk spel tegen Sparta in Rotterdam. Alk maar heeft in deze wedstrijd alle kansen gehad om een overwinning te belialcn op het ditmaal wel bijzon der mat spelend Sparta. Deze kansen werden echter niet benut. Alkmaar was goed begonnen: tien minuten na het beginsignaal veroverde het bin nen zestig seconden een 20-voor- sprong door doelpunten van Lorincz en Siëm Tijm. 3Iaar direct daarna zakte het spel in elkaar en het wa ren De Koning en vervolgens Van Miert die voor Sparta konden scoren. In de tweede helft was het al Alk maar wat de klok sloeg, maar deze ploeg wist dit niet in doelpunten uit te drukken. H De uitslagen van de zondag ge- ji speelde wedstrijden, die van be- lang zijn voor de 37e sporttoto luiden als volgt V.V.V.Feijenoord 2-2 (3) Rapid J.C.P.S.V. 3-2 (1) 1 M M.V.V.—Ajax 1-5 (2) 21 N.O.A.D.Elinkwijk 0-1 (2) D.O.S.Willem II 5-0 (1) m D.w.s./A.—Fortuna '54 0-3 (2) ee G.V.A.V.Enschede 1-2 (2) SpartaAlkmaar 2-2 (3) H N.A.C.—A.D.O. 4-1 (1) Helmondia '55H.V.C. 2-3 (2 eZ K.F.C.Hermes D.V.S. 4-0 (1) 1 V.S.V.—E.B.O.H 5-0 (1) 1 H EindhovenD.H.C. 2-2 (3) H RigtersbleekU.V.S. 1-1 (3) ee HilversumBaronie 3-1 (1) Het aantal deelnemers aan deze H toto bedroeg 450127. Er was een totaalinleg van 568.106. Er is een eerste prijs van 85.216, een tweede en een p derde prijs elk van 42.60S. Er kwam een melding met 15 pun- H ee ten binnen. Er zijn drie mefdin- ee gen met 14 punten. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllï STAND Fejjenoord 34 24 5 5 53 100—40 Ajax 34 22 7 5 51 102—51 VVV 34 IS 6 10 42 77—47 Sparta 34 1G 9 9 ■11 71—54 DOS 34 15 9 10 39 71—19 GVAV 34 15 S 11 38 57—51 PSV 34 14 9 11 37 74—59 DWS-A 34 11 13 10 35 5949 NAC 34 15 4 15 34 59—64 Willem II 34 13 6 15 32 53—71 ADO 34 15 2 17 32 59—78 SC Ensch 34 12 6 16 30 52—63 Rapid JC 34 11 7 16 29 42—54 MW 34 10 8 16 28 4570 Fortuna "54 34 8 10 16 26 52—69 Elinkwijk 34 11 3 20 25 43—72 Alkmaar 34 6 12 16 24 39—61 NOAD 34 4 8 22 16 2S—81 Feijenoord kampioen. Noad en Alk- maar degraderen. Elinkwijk moet degradatiewedstrijden spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 5