Wanneer Kennedy eens Kroesjt sjew zou zijn Dader aanslag op Trujillo in arrest SOLIDARITEIT TUSSEN V.S. EN FRANKRIJK PAPEGAAI ALS GETUIGE IN DIEFSTAL-RECHTSZAAK GEHEIME EDEN IN KENIA AMERIKAAN ZOU REMEDIE TEGEN KANKER HEBBEN CHAOTISCHE TOESTAND IN AUT0RIJSCH0LENBRANCHE PtiOVINÜlALb 'AhJbUWSËl OU HA N T ZATERDAG 3 JUNI lüül KRITIEK THUIS EN OVERZEE Getij is gunstig voor de vrije wereld President Kenndy voorspelde giste ren in een toespraak tot .journalisten, dat de bestaande rivaliteit tussen de communistische landen wel eens tot een volkomen scheiding: zou kunnen uitgroeien. Kennedy verklaarde, dat het getij thans ten gunste van de vrjje wereld was gekeerd. De Ame rikaanse president lichtte dit toe, toen hem werd gevraagd wat zijn op vattingen zouden, als hij premier Kroesjtsjew van de Sowjet-Unie was. ,.Ik zou zien dat de westelijke lei ders het lang niet op alle punten Li Parijs is vrijdagavond een communiqué uitgegeven over de besprekingen tussen Kennedy en De Gaulle. Hierin wordt ge- gezegd, dat de grote solidariteit, die Frankrijk en de V.S. ver bindt, de basis blijft van de be trekkingen tussen beide landen. Beide presidenten, aldus het commu niqué, hebben de voornaamste inter nationale vraagstukken van het ogenblik besproken. Met name heb ben zij van gedachten gewisseld over de houding van beide landen tegen over de Sowjet-Unie en de commu nistische wereld, liet optreden van Frankrijk en de V. S. in Afrika, Azië en Latijns-Amerika en de kwestie van de hulpverlening aan de econo misch ten achtergebleven gebieden. Ook de middelen ter versterking van het Atlantisch bondgenootschap wer den onderzocht. De besprekingen heb ben aangetoond dat beide presiden ten het fundamenteel eens zijn. Ge neraal De Gaulle en president Ken nedy zijn het volkomen eens over hun verplichtingen tegenover Berlijn. Het overleg heeft een wezenlijke bij drage geleverd voor de ontwikkeling van de betrekkingen tussen Frank rijk en de V. S., zo besluit het com muniqué. Vrouw doodde haar baby; tien maanden gevangenis Conform de els van de officier van justitie, veroordeelde de rechtbank in Utrecht de 29-jarige kosters vrouw Dirkje V. G.-B. uit Eemnes-Binnen, tot .1.0 maanden met aftrek en ter be schikking stelling- van de regering, wegens moord op haar op 19 augus tus van l»et vorig jaar geboren baby. Begin september van het vorig jaar werd de vrouw gearresteerd naar aanleiding van de burengeruchten over het spoorloos verdwijnen van haar kind. De vrouw bekende de ba by vrijwel direct na de geboorte te hebben gedood door het de keel en de neusgaten dicht te drukken. Ze had dit; volgens haar zeggen, gedaan om haar man onkundig van de ge zinsvermeerdering te laten. Psychia trische rapporten noemden de ver dachte sterk verminderd toereke ningsvatbaar. Kongolees schrikbewind Kongolese troepen hebben een schrik bewind gevoerd in een gebied van 1500 hectare om de plaats Nyangezi, ongeveer 30 kilometer ten zuiden van Kivoe, hoofdstad van de pro vincie Boekavoe. Een Maleise patrouille heeft ruim 100 lijken gevonden, waarbij die van 67 vermoorde vrouwen en kinderen, zo heeft een U.N.O.-woordvoerder bekendgemaakt. Ook werden vflf dode soldaten gevonden. Xerxes kampioen Voor de eerste klasse C-amateurs van de competitie van de K.N.V.B. werden donderdag twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen waren TSC—Laakkwartier 3—0, ONA— Xerxes 12. Door dit laatste resul taat behaalde Xerxes het kampioen schap in deze afdeling. eens zijn. Ik zou zien dat vooraan staande Amerikaanse journalisten, die veel invloed hebben, van opvat ting verschillen ten aanzien van de Amerikaanse politiek. Ik zou zien dat Kennedy onder felle kritiek staat van zjjn landgenoten zowel als van zijn vrienden aan de andere zijde van de oceaan". Kennedy zei, dat hij, als hij Kroesj tsjew was, de conclusie zou trekken, dat het getij gunstig voor het com munisme was. „Maar als de heer Kroesjtsjew enige tijd in het westen zou hebben door gebracht, zou hij een ander beeld hebben van het tij van de geschiede nis". Vitaliteit „Als Kroesjtsjew zou ik die voor aanstaande woordvoerders hebben gelezen, die voorspelden, dat de val van Europa in 1947 en 1948 op han den was. Ik zou hebben gelezen van die anderen, die gezegd hebben, dat het voor ons onmogelijk was om te associëren en ik zou ook hebben ge zien, dat verschil en onenigheid de vitaliteit brengen die nodig is en die de individuele vrijheden veilig stelt. En misschien zou ik overwegen dat liet mogelijk moet zijn de Russische gemeenschap te verbeteren". illllllllllllllllilllllllllllIIIIIIIIIIIIP Kennedy-kapsel Dan klas doubleren H John Johnson, hoof dvan een f§ lagere school in Redono Beach In de staat Californië. heeft H geweigerd de dertienjarige blondine Janice Roncevich te laten overgaan, omdat zij, naar §f H zijn mening een kapsel draagt, dat te Frans is volgens de sehoolregelementen. H Toen men hem vertelde, dat de m H presidentsvrouwe, Jacqueline Kennedy, een nog gewaagder kapsel had gedragen tijdens haar bezoek aan Parijs, veran- derde Johnson niet van ge- dachten. „Mevrouw Kennedy is H een volwassen vrouw", zei Johnson, „zij kan dus haar kapsel naar believen dragen", m iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Rex Harrison mist geld en juwelen Uit de villa van de Britse acteur Rex Harrison, de eerste professor Higgins, te Portofino in Italië heb ben dieven voor 1.800.000 lire aan geld, cheques en juwelen gestolen, aldus heeft de Italiaanse politie be kendgemaakt. Harrison had donderdagavond, na met de actrice Rachel Roberts gedi neerd te hebben, bij thuiskomst ge merkt dat er een raam van zijn villa openstond. RAFAEL JUNIOR OPPERBEVELHEBBER Hysterische tonelen bij opgebaard lijk De regering van de Dominicaanse republiek lieeft doen bekendmaken, dat één der daders van de moord aanslag op de dictator Trujillo is gearresteerd. Generaal Juan Diaz, de man die Is verantwoordelijk gesteld voor de aanslag, en de vier mannen die met de gearresteerde aan de overval hebben deelgenomen, worden nog gezocht. In Cludad Trijillo hebben naar schatting 150.000 mensen, van wie velen de hysterie nabij schenen, vrijdag het nationaal paleis bezocht waar de vermoorde dictator was opgebaard. De kist was gedekt met Dronken wethouder zou lantaarns hebben verplaatst Voor de politierechter in 's-Herlo- genbosch, lieeft terechtgestaan de heer H. van E., wethouder van Hel mond. Hij was er van beschuldigd, op 16 februari, samen met H. A., uit Helmond, op de Koninginnegracht in staat van dronkenschap een aan tal waarschuwingslantaams bij een werk in uitvoer'ng te hebben ver plaatst en daarmee het verkeer in gevaar te hebben gebracht. Verdachte merkte op, wel in een vro lijke stemming te zijn geweest, doch ontkende te veel te hebben gedron ken. Hij zou de lantaarns, die door A. waren verplaatst slechts op hun laats hebben willen terugzetten, ie officier van justitie eiste tegen hem f 150 boete, subsidiair dertig dagen en tegen A. F. f 75 boete, subsidiair vijftien dagen hechtenis. Verdachte reageerde hierop met te zeggen, dat, wanneer hii in con flict kwam met de politie, het steeds dezelfde politieman was die hij te genover zich vond. De raadsman voegde daaraan toe, dat deze politieman onlangs een ernstig conflict over een woningtoe wijzing met verdachte, die wethouder van volkshuisvesting is, heeft gehad. Ook zei de raadsman iemand te ken nen, die de namen van twee perso nen weet, die wel de lantaarns heb ben verplaatst. De raadsman achtte het van groot belang, dat de zaak naar de rechtercommissaris zou wor den terugverwezen. De politierechter besloot daartoe. iinimuiiiiiiiiiiiitiiniimiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiniiiiiiuiiiuiiiiiiiiiliimiiuiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiinimiiiniininiinimiiiiiip H Een rechter, drie advocaten, zes politiemannen en twaalf juryleden §i in een rechtszaal in de Engelse stad Bedford keken verrast op, toen 1 zich in de procedure een papegaai mengde met de uitroep „Hey H diddle diddle". m De rumoerige kroongetuige was Polly Jolley, een groene amazone M papegaai uit Ian Jolley's particuliere dierentuin. Het dier was als §1 bewijsstuk in een grote zilverkleurige kooi binnengebracht, tijdens M het proces tegen twee zeelieden, die hem hadden gestolen. Zij had- M den zich daarbij ook nog over een waar assortiment van andere M tropische vogels en apen ontfermd. 1 Polly trok zich van de zaak tegen Raymond Cylke en Richard Raw- lings weinig aan, maar maakte de stemming wat onrustig door zijn hele vocabulaire uit en te na te ratelen. Toen de papegaai kans zag 1 een sleutel met ketting weg te pikken, gelastte rechter William Stabb dat Polly buiten de zaal werd gebracht. Hfl moest terugko- H men toen de verdediger van de matrozen, Thomas Berry, de identi- teit van Polly in twijfel trok. 1 „Kan hier geen sprake zijn van een andere papegaai?", vroeg hij het hof. H „Nee", kreet Polly, min of meer toevallig. iSiRinimiiniuniiiQiniiiinnimiiinnininiiniintinnmininiinniiiiiiiiniiitiniiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiitiimiiiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilH de vlag van zijn land, er stonden zes kandelaars naast en de weduwe van de dictator had naast de baar plaatsgenomen op een stoel. De gearresteerde is Huascar Tejeda Reina. Met hem is een priester aan gehouden. pater Gabriel Maduro, die ervan wordt verdacht Tejeda onder dak te hebben geboden. De priester ontkende echter. Naar verluidt zou hij reeds op vrije voeten zijn. Rouwbetoging Een woordvoerder van de regering in Ciudad Trujillo noemde de grote belangstelling van de bevolking ..de grootste rouwbetoging in de geschie denis van het westelijk halfrond". Toen om zés uur vrijdagochtend de eerste mensen tot het paleis wer den toegelaten, stond een menigte van zeker 100.000 rouivers voor het nationaal paleis. In de tijd van een uur, trokken 50.000 mensen langs de baar. Vele mensen schenen zich niet te kunnen beheersen en vier politieman nen waren nodig om een vrouw, die buiten haar zinnen geraakt scheen te zijn, enigszin te kalmeren en naar een ziekenauto te brengen. Inmiddels heeft de zoon van de ver moorde dictator, Rafael Trujillo sr. het opperbevel van de strijdkrachten op zich genomen. De Amerikaanse president John F. Kennedy heeft van zijn verblijf in Parijs gébruik gemaakt om een be zoek te brengen aan het hoofdkwar tier van de NAVO. Kennedy (links) drukt hier de hand van de Neder landse secretaris-generaal van de NAVO, mrD. U. Stikker. N.V.V. IS TEGEN KOSTWINNERSBIJSLAG Het N.V.V. voelt niets voor de sug gestie van de voorzitter van het Cen traal Sociaal Werkgevers Verbond om liet probleem van de gelijke be loning voor mannen en vrouwen op te lossen door het geven van een kostwlnnersbyslag. „Dit is geen op lossing van het probleem, maar een middel tot verbergen ervan". Deze mening verkondigde gisterochtend N.V.V.-voorzitter D. Roemers, die een begroetingswoord richtte tot de deelnemers aan het 36e congres van de bij het N.V.V. aangesloten alge mene bedrijfsbond kleding en textiel „De Eendracht", dat te Amsterdam wordt gehouden. Uit opmerkingen van de staatssecre taris van financiën meende de heer Roemers te hebben beluisterd, dat het in de bedoeling van de regering ligt de verbruiksbelastingen te ver hogen. „Als dit V.V.D.-verlangen doorgaat, betekent dit dat de minst- draagkrachtigen, die van de belas tingverlaging niet zullen profiteren, omdat zij deze niet verschuldigd zijn, de z.g.n. loonronde van minister Zijl stra. gaan financieren". De heer Roe mers, die deze vorm van christelijk- sociaal beleid van de regering-Dc Quay laakte, meende dat het N.V.V. waakzaam moet blijven. Volgens een donderdag gedane mede deling van de politie van Nairobi in Kenia, hebben ruim 600 negers be kend dat ze eden hebben afgelegd van het soort dat de Mau Man be weging van haar leden eiste. De verklaring van de politie volgde op berichten dat meer dan duizend negers in het gebied van Meroe ten noorden van Nairobi, een bijeenkomst hadden gehouden tijdens welke zij zich verplichtten zich van de Euro peanen in Kenia te zullen ontdoen. Het gebied van Meroe grenst aan de Iandbouwrijke gronden van de met Europese boerderijen bezaaide hoog landen. Twee jongemannen die donderdag voor een gerechtshof in Nairobi ver schenen, zeiden dat zij door 'n „ben de" waren gedwongen eden af te leg gen. Zij hadden zich moeten ontkle den en waren blootgesteld aan ritue le ceremonieën. Zij hadden zich moe ten verplichten vuurwapens te ste len op straffe van te worden gedood. In totaal hadden 337 negers derge lijke eden afgelegd, aldus de politie. Zij zet haar arrestaties voort. INDIASE ARTS ONTDEKKER Groei van kankercellen wordt voorkomen De Amerikaanse regering heeft zich bij monde van-het hoofd van de open bare gezondheidsdienst te Washing ton zeer positief uitgelaten over een nieuw middel tegen bepaalde soorten kanker, metothrexate genaamd. In een vraaggesprek heeft generaal- majoor Luther Terry van de genees kundige dienst verklaard, dat de re gering er vrijwel zeker van is, dat er voor het eerst een geneesmiddel is gevonden, waarmee in bepaalde ge vallen kanker kan worden tot staan gebracht of genezen. Het middel is gevonden in de „Cyanamidlederle Laboratories", waai- men reeds 22 jaar lang aan kankeronderzoek doet. De vinding kan op naam van de in India geboren dokter Yellapragada Subbarow worden gesteld, die het aanvankelijk toepaste op leukemie (bloedkanker), maar er thans suc cessen mee bereikt bij gevallen van baarmoederkankcr. Er zijn tot dus ver 63 patiënten mee behandeld, van wie er 30 geen sporen meer van de ziekte vertonen of bij wie de ziekte is tot staan gebracht. Fransen confisceren Deense wapens voor F.L.N. De Deense kustvaarder Margot Han sen heeft zijn reis vrijdag kunnen voortzetten, echter met achterlating van de gehele, uit geweren en muni tie bestaande lading. De Margot Hansen was door een Frans patrouilleschip opgebracht naar de vlootbasis Mers el Kebir, om dat de herkomst en de bestemming van de lading niet duidelijk waren. In de marinehaven werden de papie ren en de lading diepgaand onder zocht, waarna de Franse autoriteiten tenslotte als hun oordeel gaven dat de wapens en de 500.000 patronen waren bestemd voor het F.L.N. in Algerije. De lading werd in beslag genomen en gelost, waarna de Mar got Hansen de reis kon voortzetten. Stijgende in- en uitvoer in eerste kwartaal 1961 Het centraal orgaan voor de econo mische betrekkingen met het buiten land spreekt in zijn jongste drie maandelijks overzicht van de buiten landse handel de verwachting uit, dat het overschot op de lopende re kening van de betalingsbalans in '61 aanzienlijk lager zal zijn dan het be drag van 1.1 miljard gulden, waar op het overschot door het centraal planbureau is geraamd. Het centraal planbureau meende, dat het surplus op de lopende rekening van de betalingsbalans zich op het niveau van 1960 zou kunnen hand haven en ging er o.m. van uit dat de waarde van de invoer in 1961 8,4 procent zou stijgen. Deze raming lijkt voorlopig evenwel zeer aan de lage kant nu in het eerste kwartaal is gebleken, dat de stijging van de invoer zich heeft voortgezet in het tempo van 1960, namelijk met 15 procent. Het centraal orgaan vestigt in zijn overzicht voorts de aandacht op liet element van grote onbillijkheid, dal schuilt in de omstandigheid dat de gevolgen van de revaluatie voor de bedrijven sterk uiteenlopen. Uit al gemeen oogpunt valt volgens het centraal orgaan vooral de onzeker heid te betreuren, die de revaluatie- maatregel in het internationale han dels- en betalingsverkeer heeft ver oorzaakt. Zo hebben reeds vele be drijven ondervonden, dat hun buiten landse handelspartners niet langer bereid zijn transacties in guldens af te sluiten. F.N.O.P.-FUNCTIONARIS MEENT Instructie gebrekkig en ontoereikend Geen celgroei Metothrexate behoort tot de klasse van foliumzuur antagonisten. Deze „antagonisten" lijken zozeer op fo liumzuur, dat een vitamine is, dat zij door de kankercellen voor folium zuur worden „aangezien". Daarop berust dan ook de geneeswijze. Me tothrexate wordt aan de patiënten toegediend, waarna de kankercellen deze stof gretig opnemen. Maar in plaats van deze cellen te doen groei en, zoals foliumzuur zou doen, geeft metothrexate de cellen geen voedsel en staat het de groei van de cellen zelfs ernstig in de weg. Over de werking van liet pieuwe middel is door de Amerikaanse kan kerspecialist dr. Roy Hertz op 7 april reeds een voorlopig verslag uit gebracht op de 52ste jaarlijkse ver gadering van liet Amerikaanse kan kerinstituut. Dr. Hertz deelde daarbij mee, dat het middel ook effectiet was gebleken in zekere gevallen van cliorio carcinoma, een zeer kwaad aardige vorm van kanker. In het deze week gehouden vraagge sprek met Terry heeft deze nog mee gedeeld, dat van de 30 vrouwen bij wie baarmoederkankcr met het mid del is bestreden, er enigen nu reeds vijf jaar gezond zijn. De chaotische situatie in het aulorij- schoolbedrijf heeft onmetelijke vor men aangenomen. Het aantal auto rijscholen in ons land nadert de 5000 en niet ongeveer 6000 motorrijtuigen worden thans in ons land autorijles sen gegeven. Van de 6000-rij-ïnstruc- teurs zijn er naar schatting 2000, die wegens gebrek aan voldoende kennis en het ontbreken van pedagogische en psychologische talenten, niet- in staat 'zyn, de leerlingen het juiste onderricht te geven. Dit zei gistermorgen de heer W. I. Boereboom, voorzitter van de vakaf deling autorijscholen van de Federa tie van Nederlandse Organisaties voor het Personenvervoer (F.N.O.P.) Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van deze vakafdeling is in Utrecht een nationaal congres van autorijschoolhouders belegd. Een verzoek om een vestigïngshe- sluit autorijschoolbedrijven is in 1958 afgewezen. In 1954 wêrcl het minis terie van verkeer en waterstaat ge vraagd, een speciale autorijschool- wet in te stellen. De in de grondwet gewaarborgde vrijheid van onderwijs en het daarop gebaseerde arrest van de Hoge Raad noopten de minister toen echter, een negatief besluit te nemen. Vogelvrij Het autorijschoolbedrijf is nog steeds een vogelvrij beroep, aldus de heer Boereboom. Hij voegde hieraan toe, dat vele zichzelf in structeur noemende lieden, nau welijks nadat zij zelf met veel moeite het rijbewijs hebben ge haald, een wagen kopen en daar op een bord met de vermelding „erkend en gediplomeerd instruc teur" aanbrengen, zonder dat zij ook maar enig begrip hebben van hun verantwoordelijke taak. Door middel van allerlei aanlokkelijke advertenties, waarvan er sommi ge beslist misleidend zijn. wordt het argeloze publiek zand in de ogen gestrooid, zo zei hij. Op deze manier verschijnen tiental len rijscholen per weck. De buschauf feur, de melkboer, de monteur, de bakker, de slager en zelfs politie ambtenaren geven in hun vrije tijd autorijlessen. Sommigen verstaan hun vak, het overgrote deel echter niet, zo betoogde de heer Boereboom. Velen vallen Jaarlijks worden ongeveer 150.000 tot 175.000 nieuwe leerlingen tot het rijexamen toegelaten. Vele tiendui zenden vallen, volgens de heer Boe reboom, in handen van instructeurs, die werkelijk niet in staat zyn ande ren tot goede weggebruikers op te leiden. Als de instructie gebrekkig en ontoereikend is. zo voegde hij hier aan toe, zal het aantal gevaar lijke rijders op onze wegen blijven toenemen, en de verkeersonveiligheid dagelijks worden vergroot. Wanneer de overheid nog langer in gebreke blijft afdoende maatregelen te treffen tegen de ontoelaatbare si tuatie in het rijschoolbedrijf, ziet het er voor de verkeersveiligheid in de toekomst maar donker uit, zo ver klaarde de heer Boereboom voorts. Het examen van de stichting Vamor zal, volgens hem, ongetwijfeld sane rend werken. Wllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllip „Ik ben geen j 1 John Bull" 1 M De directeur van het Centraal y Bureau voor de afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen, de heer H. A. Westerlaken, heeft H gistermorgen verklaard, dat hij geen „John Bull" is, zoals vele Nederlanders schijnen te 1 denken. De heer Westerlaken n sprak op de jubileumbijeen- komst van de sectie autorij- scholen van de Federatie van Nederlandse Organisaties voor het Personenvervoer, die in Utrecht wordt gehouden. 7= Aan het C.B.R. zou heel wat n mankeren en ook aan zijn di- recteur, zo zei de heer Wester- laken bij deze gelegenheid. Hij meent, dat alle op- en aanmer- H kingen in die geest, alleen j§ maar te wijten zijn aan de on- n bekwaamheid van vele inslruc- teurs, die hun leerlingen exa- H men laten doen. als ze nog H lang niet over de nodige rij- vaardigheid en verkeerstechni- H sche "kennis beschikken. Ie- mand die 29 keer examen doet en er dan in een „goedkoop half uurtje" doorrolt, is geen M aanwinst op de weg, aldus de heer Westerlaken. Als voorbeeld van de beunha- zerij in de autorijschoolbran- che, noemde hij het geval van ji een mevrouw, die hem boos had opgebcl, omdat haar man zes keer voor zijn examen was gezakt. Dit was, volgens haar, gebeurd omdat de adviseurs wisten, dat hij van plan was een rijschool te beginnen. En aangezien de examinatoren er- van op de hoogte waren, dat deze mevrouw een rijschool voor dames wilde openen, had- den ze haar al driemaal laten zakken. De mevrouw verzocht de heer Westerlaken, onmid- M dellijk een einde aan deze situ- atie te maken en haar de zo begeerde papiertjes te sturen. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllll Traangasterroristen ook inbrekers De 25-jarige los werkman M. 13. uit Den Haag heeft dezer dagen bekend dat lijj aanvankelijk deel heeft,uitge maakt van een trio, dat een overval beraamde op een taxi-ondernemer aan de Haagweg in Loosduiuen. Na een mislukt plan, waarhij gebruik zou worden gemaakt van een met doeken omwolde ijzeren staaf, beslo ten zijn vrienden dat hij niet mee mocht doen. Zij pleegden zelf de overval op 6 mei j.l. met een traan gaspistool. Dit tweetal, dat overigens ook geen succes had, werd enkele dagen 11a dc overval opgepakt en opgesloten. B. heeft wel een actieve rol gespeeld bij een inbraak in Delft. Samen met zyn twee vrienden brak hij in de nacht van 8 op 9 mei in bij een ju welier. Er werden 23 horloges en 12 armbanden, ter waarde van f 2500, gestolen. De man heeft verder bekend dat hij in de nacht van 12 op 13 mei heeft ingebroken bij een radiozaak in Den Haag, waar hij negen transistor radio's heeft gestolen. Ook in Leiden heeft hij ingebroken in een radio zaak. B. is inmiddels voorgeleid aan de of ficier van justitie. Conflict in Noorwegen over sluiting parlement De afgevaardigden in het Noorse parlement van de Christelijke Volks partij hebben besloten niet deel te nemen aan het feest waarmee de huidige parlementaire zittingsperio de zal worden afgesloten. Zaterdagavond zal de viering plaats hebben in het middeleeuwse Akeis- hus-kasteel. De christelijke afge vaardigden vinden dit geen plaats om te dansen, te drinken en lucht hartige conversatie te voeren, omdat het kasteel een kapel herbergt en in de gewelven de koninklijke grafkel der. Voorts is vlak bij het kasteel het monument opgericht ter nage dachtenis aan de slachtoffers van het nazi-concentratiekampsysteem. Het kasteel Akershus wordt dikwijls gebruikt voor officiële diners, zoals onlangs nog tijdens de ministerscon ferentie van de N.A.V.O. Maar de sfeer heeft dan een zekere waardig heid en er wordt niet gedanst. Laos-gcsprek uitgesteld Naar van gezaghebbende zijde is me degedeeld is de vergadering van de veertien-mogenhedenconl'erentie over Laos, die\ gisteren zou worden gehouden uitgesteld. De Russische en Poolse gedelegeer den, die het woord zouden voeren, hebben medegedeeld er de voorkeur aan te geven maandag te spreken, zodat dc volgende vergadering waar schijnlijk op die dag zal worden ge houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 20