CAMERA INRUIL ACTIE Siebe van der Zee: NESTOR MARTIN NOG SLECHTS3 JUNI schrijven HUMOR VAN HET BESTE SOORT IN „DOCTOR IN L0VE" WOENSDAG 31 MEI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 NELL STUTTERHEIM N.V., DEN HAAG, POSTBUS 1143, TEL. 986760 Inlichtingen bij uw fotohandelaar Het Rembrandt Theater te Arnhem heeft zich in Filviioeek-tooi gesto ken. De filmweek begint 5 juni. Vrijheidsrijders in gevangenis Negentien „vrijheidsrijders" zijn gis termorgen van de gevangenisboerde rij van Hinds County in de V.S. naar dc gevangenis zelf overgebracht. Een van de betogers zou zijn afgeran seld op de boerderij. Een zegsman van de gevangenisleiding zei dat de overplaatsing was geschied „omdat de andere gevangenen die vrijheids lijders er niet bij wilden hebben. Zij wilden geen moeilijkheden". Eerder hadden 19 oorpronkelijke vrijheidsrijders" nog versterking ge kregen van een groep van 17 anderen die reeds voor de rechter was geweest. De 17 hadden echter allen de gevan genis gekozen, omdat zij geen boete van tweehonderd dollar wilden beta len. In Noordrjjn-Westfalen zijn tussen 1 januari en 20 mei van dit jaar acht per sonen aan kinderverlamming gestorven. Er zijn 148 ziektegevallen geregistreerd, een ongewoon hoog aantal. Rossana Rodesta is ziek Door een geheimzinnige ziekte van de Italiaanse filmster Kossana Podesta zullen zo goed als zeker de opnamen van de film „Sodom en Gomorrah" moeten worden opgeschorst. De ziekte van de filmster komt de Titanks Pro duction op misschien in de buurt van twee miljoen dollar te staan en het ziet er naar uit dat de verzekeriug diep in de zak zal moeten tasten nog dieper dan het geval was bij de ziekte van de Amerikaanse filmster Elizabeth Taylor. Wat precies aan de hand is met Ros- sanna Podesta is nog niet vastgesteld sedert zij begin deze maand Marokko verliet, waar de opnamen plaatsvon den, maar de doktoren hebben gezegd dat de filmmensen er maar op moeten rekenen dat zij drie a vijf maanden niet zal kunnen werken. Zweedse historische film In Stockholm zal een op nieuwe his torische feiten gebaseerde film wor den gemaakt over het leven van de achttiende eeuwse Zweedse koning eu veroveraar Karei de twaalfde. De hoofdrol zal worden toevertrouwd aan Jarl Kulle. momenteel professor Higgens in de Zweedse versie van „My fair lady". (Van onze radio- en t.v.-redacteur) „We hebben er nu tien jaar televisie opzitten. Na dit tiende t.v.-jaar staan we weer voor uitbreidin gen. We zouden in de creatieve sec tor verder willen gaan, dan de faci liteiten het toela ten. Al die tien jaar is dat zo ge weest. Ik geloof, dat dit probleem zal blijven be staan. De creatie ve man zal altijd meer willen, dan mogelijk is an ders is hij als creatieve man niet goed. En wij zul len een evenwicht moeten weten te vinden tussen wat die creatieve man wil en wat tech nisch, financieel, commercieel mo gelijk is". Siebe van der Zee, hoofd van de A.V.R.O.- televisie zegt dit in een gesprek op een vrij willekeurig moment, of het moest zijn, dat het toevallig in het tiende televisie jaar valt. vooruit kan door mensen, die ach- .Als we ditals we datter dat scherm hetjxotei_ werk ,VOOR TALENT MOET JE BETALEN" Ik hoor dat nu al tien jaar lang" zegt Siebe van der Zee. „Als we straks een groter budget hebben, zullen ze nog schreeuwen: We hebben te weinig. Wij moeten zorgen de middelen tei'. beschik king te krijgen om uit te breiden, maar tegelijkertijd moeten we de medewerkers ervan weten te over tuigen, dat we moeten roeien met de riemen, die we hebben". Jongeren nodig Siebe van der Zee maakt zich niet zulke grote zorgen over het vinden van talent. Wel over het feit, dat er weinig is: „Dat is niet alleen in Nederland zo. Over al kampt men met de moeilijk heid. talent aan te trekken. Maar ik geloof niet, dat het, wanneer het er is, verborgen blijft. Je ontdekt het ware talent altijd. De man, die werkelijk iets te zeggen heeft, meldt zich, hoe dan ook. Het lekt altijd uit, als iemand Na tien jaar t.v doen. Die moet je extra honore ren. „Staat de opbouw van liet Ne derlandse omroepbestel de ont wikkeling van de televisie in de weg?" „Nu moet ik voorzichtig zijn! Misschien denkt mijn bestuur er anders over. Dit wil en kan ik er- wel over zeggen; Ik juich samen werking tussen de vijf omroepen op t.v.-gebied toe, als die samen werking vrijwillig is. Wanneer twee programmamensen eenzelfde idee hebben en er is een moge lijkheid om samen te werken, dan moet je dat doen. En als het voor bij is, moet je gewoon weer uit elkaar gaan. Er wordt heel veel gepraat over de hokjes in Neder land. Geloof me, in het buiten land Is het ook niet ideaal. In Duitsland heerst op het ogenblik een televisieoorlog tussen de sta tions, die zich steeds meer onaf hankelijk gaan maken. Laat men vooral niet zeggen, dat de situa tie hier ongekend is. Ik ben blij, dat we in ons land een systeem hebben dat het mogelijk maakt, dat bepaalde overtuigingen vrij Een rol voor Lisette De Belgische televisiester Lisette, had bijna een optreden in „Bo nanza" een Amerikaans televisie programma, dat ook in België ver toond wordt. Dat het (nog) niet is doorgegaan komt omdat David Dortort, de producent van het programma vindt, dat zij een te kleine rol zou hebben gehad. Lisette, die eigenlijk Jacqueline Looze heet, zal op een later tijd stip een bétere rol krijgen in het programma. Het begon allemaal met een Bel gisch tijdschrift, waarop op de voorpagina een foto van de ster stond. Michael Landon, de „Little Joe" uit „Bonanza" vond dat dat meisje in het programma moest optreden en de producers waren het er mee eens. De schrijvers kregen opdracht de Belgische ster „in te schrijven" maar toen dat gebeurd was bleek dat de rol te klein was. Aangezien er nog 34 een-urige programma's gemaakt moeten worden, besloot men niet verder aan de rollen te verande ren, een plaatselijke ster. te ne men voor deze „Lisette"-roI en een geheel nieuwe rol voor de Belgi sche ster te maken. N.T.S. 10 jaar Vandaag is het tien jaar geleden dat de stichtingsakte van de Ne derlandse Televisie Stichting te Hilversum werd verleden. De eerste uitzending van uit Bussum geschiedde op 2 oktober 1951. Het 10-jarig bestaan van dc Ne derlandse televisie zal daarom in de maand oktober van dit jaar worden gevierd. Plannen worden thans uitgewerkt om gedurende deze maand een aantal bijzondere programma's uit te. zenden. Mr. van Doorn voorzitter K.R.O. Het bestuur van de Katholieke Radio Omroep heeft als opvolger van pater drs. E. H. J. van Waes- berge O.P. benoemd tot voorzitter van de K.R.O. mr. H. W. van Doorn te Rotterdam, thans voor zitter van de K.V.P. De heer Van Doorn zal als voorzitter van de K.R.O. in functie treden op 1 juli aanstaande. Mr. Van Doorn heeft inmiddels aan het bestuur van de K.V.P. zijn ont slag aangeboden en wel met in gang van de datum waarop in zijn opvolging zal zijn voorzién. doch uiterlijk per 1 juli 1962. Mr. Van Doorn zal geen ontslag vragen als lid van de Tweede Kamfer der Sta ten Generaal. tot uiting kunnen komen. Er wordt hierover veel gepraat. Maar wij moeten een produkt leveren. Als we dat samen kunnen en wil len doen, waarom dan niet? Maar wél lieb ik bezwaar tegen de situatie, dat naast de vijf om roepen ook nog de N.T.S. bestaat. Dat is hinken op twee gedachten. Laat men óf de N.T.S. alles laten verzorgen, óf de vijf omroepen maar niet deze situatie. Dit is absurd en het. is een rem op de produktie. Ik geloof in een vorm van federatieve, reële samenwer king. Maar niet op deze manier." RADIOEN T.V.-RUBRIEK iets te bieden heeft. Hij kan het niet voor zich houden. Maar er moeten ook mensen zijn, dit dat talent weten te bundelen, die er een programma van weten te ma ken. En daar is nog heel wat aan te doen. We hebben cursussen voor jonge mensen waarop hun dj?, eerste beginselen worden bij gebracht van wat televisie is, wat kan en wat niet. En altijd is- na afloop hun „cri coeur": Het is heel anders dan we dachten. We hebben hard jongeren nodig. Men sen van twintig jaar, de nieuwe generatie. Als we met die jonge ren praten merken we steeds weer, dat ze de vreemdste voor stellingen hebben over televisie. We hebben daaimee de gekste dingen meegemaakt. In die cur sussen maken we ze wegwijs. Voor ze met de eigenlijke tele visie beginnen moeten ze de kans hebben, een heleboel ballast van vreemde ideeën af te werpen. De t.v. veroudert snel. We moeten nu zorgen, dat er straks een nieuwe groep klaar is". Uitschieters „Is de salariëring geen bezwaar bij het aantrekken van nieuwe niensen „Ze moeten er eerst in zitten en hun kracht bewijzen. Trouwens die salariëringsmoeilijkheden lig gen vooral in het technische vlak. Persoonlijk geloof ik niet in ge lijke salarissen als het gaat om creatieve mensen, om mensen, die een idee hebben. Die mensen, de uitschieters, moet je, zolang ze in zo'n heel zeldzame periode van werkelijke creativiteit zijn, naar rato betalen. Ik zou een systeem willen liebben, waarin ■«iedereen behoorlijk betaald wordt en in stijgende lijn met zijn leeftijd, zodat bij altijd een goed mini mum heeft, maar daarnaast zou ik do mogelijkheid willen hebben talent te "honoreren. En dan zo, dat wanneer een crea tieve periode en die is toch al zo zeldzaam achter de rug is, hij weer meeloopt in de gewone salarisschaal. Dat terugvallen kan alleen, als de basis goed is. Ik zou het een „premie op creativi teit" willen noemen. Buitenstaan ders kijken vaak te veel naar wie ze op het scherm zien. Ze verge ten dan, dat de t.v. alleen maar oren, yevx CM. VANDAAG Televisie Vandaag een lange televisïedag. 't begint al om 3.5.00 uur met een Eurovisiereportage van een der hoogtepunten van het Engelse" paardensportseizoen, de derby te Epsoin. Om vijf uur het N.C.R.V.- kinderprogramma en een half uur later het internationale jeugd journaal „Verrekijker" van de NTS- Om 18.55 weer Eurovisie sport, namelijk een rechtstreekse uitzen ding uit het Wankdorf Stadion te Bern, waar Barcelona en Benfica de. Lisboa spelen in de finale voor de Europese voetbalbeker. Het avondprogramma schuitf daardoor ook op. Het journaal valt om kwart voor negen en 't eigenlijke avondprogramma van de AVRO begint om vijf minuten over ne gen met de drie kwartier Perry Como show. Paul Anka en Jack Leonard zijn de gasten heerlijk voor de tienersom 21.50 be trapt mevrouw Norma Hutton Loretta Young haar zoons op het lezen van ongewenste lec tuur en zet zij, nadenkend ge worden door deze onplezierige er varing, andere moeders aan tot meer oplettendheid. Het filmpje heet „wat lezen jullie daar?" en is het tweede in een serie t.v.- spelen, die gemaakt werden in samenwerking met de N.B.C. in New York. België Vlaams brengt filmdocu mentaires, onder meer over liet U-2 incident, over Panama en over Hongkong. Radio In het N.C,R.V.-programma con certeert het Radio Kamerorkest oJ.v. Maurits van den Berg met als solist de organist Wim van Beek. Er staan werken van Cima- rosa, Faure, Anthon van der Horst en Gordon Jacob op het pro gramma. De Vara heeft 't woensdagavond hoorspel. een thriller, waarin nu eens niet de detective maar juist de verdachte het spoor volgt. Het is een hoorspel van Sadie Brown en wordt geregiseerd door Jan C. Hubert. Titel: „de ver dachte volgt het spoor" (20.35). Daarvoor een half uur Metropole Orkest, om 22.05 eeu pianorecital door Ludwig Olshansky. Pi Scheffer is in Kopenhagen waar hij opnamen maakt voor de Nederlandse televisie. Hier is hij \t het Deense zange- llll]|lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|lll Benelux filmfestival voor amateurs fjVolgend jaar zal op 11, 12 en =13 mei in Den Bosch het twee- =de „Benelux Filmfestival voor s |§Amateurs" worden gehouden, z =Het draagt, evenals in 1960 =het geval is geweest, het ka- §§rakter van een wedstrijd, Hwaarin elke smalfilmer uit België, Nederland en Luxem- =burg kan deelnemen. De films H moeten betrekking hebben op =het onderwerp „Op reis" en moeten na 1 januari 1958 vol- ütooid zijn. llllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM Meisjesbende in Utrecht „opgerold" Vier Utrechtse meisjes van 12 tot 34" jaar die zich in de afgelopen maan den aan een reeks van diefstallen hebben schuldig gemaakt zijn het af gelopen weekeinde door de politie ge arresteerd. Zij zagen kans tal van portemonnees te rollen en zich daardoor een bedrag van ruim drieduizend gulden toe te eigenen. Leidster van deze kleine ben de was de 12-jarige Van E. Zij stal de portemonnees terwijl de adere meisjes, een 14-jarig zusje en twee vriendinnetjes de beide zusjes H. N. voor de afleidingsmanoeuvres zorg den. In de warenhuizen boden de kin deren de cliënten de helpende hand en prezen zelfs jurken, tasjes en an dere artikelen als ervaren verkoop sters aan. Wanneer de kopende da mes hun tassen even neerzetten wer den snel de portemonnees gerold. Op een dag was de buit bijzonder groot. Toen stalen de kinderen uit een damestas een portemonnee met f 1500,Zij maakten bij hun rol- werkzaamheden gebruik van gesto len fietsen, waarmee zij zich snel van het ene naar het andere waren huis konden verplaatsen. Acht fietsen werden door het vier tal ontvreemd. Later zetten zij de fietsen op een andere plaats weer te gen een winkel. De politie wist het viertal te arresteren toen een zeven tienjarig meisje aangifte deed dat haar portemonnee in een warenhuis was gestolen. FILMS IN ZEELAND „De woeste hoogte", romantisch werk van ffyler „Doctor in love", de film die deze week in GRAND (Goes) te zien is, is een rolprent uit een van die zeldzame series, die' nooit vervelend worden. Maar al te vaak moet men bij een cy clus constateren, dat het eerste produkt uitstekend is en dat de volgende afleveringen onuit staanbaar zijn. Met de „doc- tor"-fïhns is dat zeer zeker niet het geval. „Doctor in love" is minstens even boeiend als „Doctor at sea", niet in het minst oni de heerlijke humor van Britse oorsprong, die in subtiele doses toegediend, deze film tot een onvergetelijk mees terwerkje in het lichte genre maakt. De hoofdrol wordt ge speeld door Michael Craig, die ook in „Huis vol herrie" de hu mor wist te coördineren. CITY (Middelburg vertoont een film, die al even klassiek is geworden als het boek, waarop het scenario is ge baseerd. „De woeste hoogte" naar de gelijknamige roman van de Engelse schrijfster Emily Brontë is door Wil liam Wyler indertijd verfilmd tot een romantisch epos met een sterk dra matische inhoud. Het verhaal speelt in het Noordengelse graafschap York shire rond het sombere landhuis „De woeste hoogte" en een hoge rots, waar drie kinderen hun avonturen beleven. De kinderen, twee jongens en een meisje, vertegenwoordigen rijk en arm en naarmate zij opgroeien wordt dit contrast steeds feller, terwijl ook de liefde wanneer zij mee gaat spelen, steeds grotere tegenstellingen schept. De drie hoofdrollen in dit ver haal vol interessante conflicten wor den gespeeld door Merle Oberon, Lau rence Olivier en David Niven, een groot actrice en twee befaamde ac teurs dus. In ELECTRO (Middelburg) is de Nederlandse film „Op hoop van zegen" naar Herman Heyermans gelijknamige toneelstuk te zien. Esther de Boer van Rijk speelt de rol van de Scheveningse vissers weduwe Kniertje. Voorts de klas sieke bezetting met Frits van Don gen, Jan van Ees en Aaf Bouber. „Moordenaar aan boord", LUXOR (Vlissingen) is een avonturenfilm in een zeer romantische situering. On derwerp zijn de gebeurtenissen aan boord van een wilde vrachtvaarder. Het gaat er inderdaad nogal wild aan toe. James Mason past no?" wel in die situaties, maar met Dorothy Dandrid- ge is het een ander geval. Zij spelen respectievelijk de rollen van een po tige stuurman en een beeldschone stewardess. ALHAMBRA (Vlissingen) ver toont een circus, waarin elose-ups het gevaar; dat trapeze-artiesten dagelijks in de ogen zien, sugges tief weten te maken. Bovendien heeft men de film nog gekruid met wat thriller ingrediënten. In de donderdagcycLus wordt deze week slechts één film vertoond, te weten „Botsende Jeugd" met James Dean in de hoofdrol. In ALHAMBRA (Vlissingen). IA titter tent iel Moderne vrouwen...moderne gasfornuizen: NESTOR MARTIN* EUROP 4 vlams, Ingebouwde contact- grill. Grilleren op de meest moderne wijze, zonder vet en a la minute, steaks, coteletten, enz. enz. EUROP f 349.- Oventhermostaat extra f 25 .Extra voor flessen- en aardgas f 10.* Alle NESTOR MARTIN fornuizen zijn stralend wit geëmailleerd, voorzien van. gepolijst koperen branders, compleet met afdek- plaat, braadslede enbakrooster. Royale oven. „MIAMI GRAND LUXE" semi-automatisch 5-vlams gasfornuis met centrale aansteek, thermo staat, infrarood-grill, timer, controlevenster in oven deur, ovenverlichting, berglade, enz. f 595.- „MIAMI" - 5 vlams, eenvoudige uitvoering f 495.- Vruag uitvoerige folder bijuw vakkundige kandelaar of bij het verkoopkantoor voor Nederland:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7