Veere's Genoegen" bestaat 40 jaar Kermisperikelen in raad Kruiningen MONT-BLANC vanaf 19,50 ƒ5,90 de^f^uiter n.v. Agenda WALCHEREN AFSCHEID VAN WETHOUDER P. TON IN RAAD GRIJPSKERKE WOENSDAG 31 MEI 1961 P li Ü-V t N V L A L tl Z, hl hl U W S tl V O U Li A N T AANVANGSDATUM GEWIJZIGD Binnenkort bouw van nieuwe uloschool Advert entte) UW VULPEN voor jarenlang gebruik, Complete collectie bij De gemeenteraad van Kruiningen heeft tijdens de vergadering van dinsdagavond in de kermis van Ilans- weert veel stof tot discussie gevon- plan voor deze school, vervaardigd door het architectenbureau Rothui zen en 't Hooft te Goes, is inmiddels goedgekeurd. De kosten van de bouw bedragen bijna f 350.000. Na uitvoerige discussie verwierp de raad het voorstel van b. en w. om toe te treden tot de gemeenschappe lijke regeling ziektekostenvoorzienin gen ambtenaren in Zeeland. De raad HILDERNISSE Middelburg, L.Noordstraat2,tel. 2356 den. Er was namelijk een voorstel "vas van meQing- jat de lager bezol- tp.r tafel <reknnip.ii 0111 de aanvangs— ,iirr,iA ,innv tAiatrnriititr ter tafel gekomen om de aanvangs datum van deze kermis te wijzigen van stille zaterdag naar tweede paasdag. Een voorstel dat voor velen de bekende haken en ogen vertoon de. De heer J. van Ballegooijen (p.v.d.a.) merkte op dat, hoewel de kermis al vele jaren bestaat, hij pas de laatste tijd van het genoemde bezwaar had gehoord. De heer Z. J. Jansen (k.v.p.) kon zich wel met het voorstel ver enigen. Hij zei'dat door een gewij zigde liturgie ook van de zijde van de r.k. bevolking bezwaar bestaat tegen de aanvang van de kermis op stille zaterdag. Hij zei erop te ver trouwen dat vele Hansweertenaren, die gewoon waren de kermis op za terdag te bezoeken, dit in 't vervolg op tweede paasdag en de daaropvol gende dinsdag en woensdag zullen doen. Wethouder E. A. E. M. Suy zou het betreuren wanneer de kermis zou verdwijnen. Dat zou volgens hem inderdaad het geval zijn, wanneer deze naar Pinksteren zou worden verplaatst. De heer J. Griep (v.v.d.) wilde het kennisprobleem vanuit een andere hoek zien en de heer J. Witte (vrije lijst) was het met hem eens, dat'de raad niet be voegd is om over de Hanswcertse kermis te beslissen. Vroegere raadsvoorzitters hebben dit steeds zo voorgehouden, zo meenden bei de heren, omdat de kermis geen jaarmarkt, doch een publieke ver makelijkheid is. waarover naar hun mening slechts de burge meester kan beslissen. Burge meester Schipper bestreed deze mening ten sterkste. De heer J. Hoogstrate zei er tenslotte op praktische en principiële gronden voor te voelen, de kermis geheel af te schaffen. Bouw nieuwe ulo Vrij geruisloos nam cle raad een be langrijk besluit, namelijk dat zal worden overgegaan tot de bouw van een nieuwe zesklassige uloschool Deze zal verrijzen in het uitbrei dingsplan Eindje de Rondte. Het (Aftvviewtie) Vandaag verschenen fraaie uitvoering vlotte, deskundige tekét prachtige foto's BEL VANDAAG NOG (01184)—3733 en uw exemplaar is morgen in huis VLISSINGEN Paul Krugerstraat 41-43 digde ambtenaren door toetreding een ongunstiger positie zouden ko men te verkeren. Avondvierdaagse in Oostburg De jaarlijke'avondvierdaagse in Oost burg zal dit jaar worden gehouden op 7, 8, 9 en 30 juni. Start en finish van deze avondwandeltochten zijn op het gemeentelijk sportterrein. Zoals ge bruikelijk zullen op zaterdag 10 juni weer de schoolwandeltochlen worden gehouden. VANDAAG. Middelburg City: De woeste hoogte. 20 uur. 14 jaar. Electro: Op hoop van zegen. 19.30 uur, a.l. Molenwater: Mi niatuur Walcheren. 9—18 uur. Vlisslngc» Alhambra: Paniek in hel circus, 20 uur, 13 jaar. Luxor: Moor denaar aan boord, 20 uur, 18 Jaar. Goes Grand: Doctor in tove, 20 uur, 13 jaar. Prins van Oranje: Verg. clas sis Goed van de Ned. Horv. Kerk, 10.15 uur. Bergen op Zouui Iloxy: Ontvoerd door do contra-spionagc. 20 uur, 13 jaar. Luxor: De rode kaper-kapiiein, 20 uur, 14 jaar. Terneuze» Luxor: Het bloemenmeisje, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympia: Ik heb gezon digd, 20 uur, 14 jaar. Gosllnirg Ledeltheater: Eens spreekt hel geweten, 20 uur. 18 jaar. Zlcrikzcc Concertzaal: concert „Instru mentale" uit Middelburg, 20 uur. MIDDELBURG Assurantievereniging „Helpt Elkander" Onder voorzitterschap van cle heer D. Gideonse Jz., werd te Middelburg de jaarvergadering gehouden van de assurantievereniging „Helpt Elkan der" gevestigd te Serooskerke (W.). De voorzitter deelde mede. dat in 1960 op drie boerderijen bliksemaf leiders zijn geplaatst; dat de geko zen commissaris, de heer J. Minder- houd, 't Hout 23 te Westkapellc zijn benoeming heeft aangenomen; dat alle brandblusapparaten zijn of wor den gekeurd op deugdelijkheid; dat tot heden in 1960 aan brandschade is uitbetaald f 260,45. Uit de jaarrekening bleek, dat zij een totaalbedrag aangeeft van f 88.023,22 en dat aan brandschade werd uitbetaald f 37.525,27, Van dit bedrag werd f 29.037,73 gedekt door cle Herverzekering te Zwolle. De te betalen jaarpremie aan de Herverze kering bedroeg f 33.408,86, terwijl is toegezegd, dat 32 der jaarpremie zal worden terug betaald. Het jaarverslag wees uit, dat dc ver eniging op 31 december j.l. 2263 le den telde met een verzekerd kapi taal van f 4S.941.518. Als bestuurslid werd herkozen de heer D. Gideonse en als commissaris de heren C. de Nood en H. M. v._ d. Putte. Als nieuwe commissaris wegens het ontslag nemen van de heren A. van Dis en As. de Lange senior werden gekozen de heren N. Mesu Cz., te Vrouwenpolder en As. cle. Lange ju nior te Koudekerkc. VLISSINGEN Jaarvergadering „Groene Kruis" De afdeling Vlissingen van „Hét Groene Kruis" heeft in I960 regelma tig. haar taak kunnen vervullen. Er kwamen dan oolc geen stagnaties voor. De financiële kant was echter iets minder gunstig. De vereniging had in 1960 namelijk een nadelig sal do van 1567,98. Dit werd veroor zaakt door de verhoging van de sala rissen in 1960, waarmee in de begro ting geen rekening was gehouden. Dit bleek tijdens de algemene leden vergadering van deze afdeling, die dinsdagavond in hotel „Britannia" onder voorzitterschap van burge meester mr. B. Kolft werd "gehouden. In het kader van cle wijkverpleging hebben dé zusters A. M. van Sabben, C. J. Radstake en D. de Rui ter-van Nieuwenhuijzen, bij 180 gezinnen in totaal 7114 bezoeken afgelegd. Het consultatiebureau voor zuigelingen hield in het Medisch Centrum te Vlis singen 94 zittingen met 3519 consul ten. waarbij in totaal 269 zuigelin gen waren betrokken. Deze cijfers waren voor het Havendorp respectie velijk 25, 518 en 46. Het consultatie bureau voor kleuters hield in Vlis singen 41 zittingen, met 1036 consul ten, Het aantal bij dit bureau inge schreven kleuters bedroeg 274. Voor het Havendorp waren deze cijfers respectievelijk 25, 71 en 26. Bij de zuigelingenzorg werden in totaal 359 zuigelingen nieuw ingeschreven. Voor de kleuterzorg bedroeg het aan tal nieuw-ingeschreven kleuters 225. In het kader van de t.b.c.-bestrijding werden 415 bezoeken afgelegd. Op 31 december van het verslagjaar waren in zorg: 40 gezinnen met in totaal 48 patiënten. Voor de reuma bestrijding werden aan 7 patiënten in totaal 1152 verpleegbezoeken ge bracht. In 1960 zijn aan 72 bejaarden in totaal 3048 verpleegbezoeken ge bracht. Het magazijn heeft aan de vraag naar verplegingsartikelen goed kun nen voldoen. In tolaal werden 1555 stuks uitgeleend. Het ledenaantal van de vereniging bedroeg od 31 de cember 1960 3039. Na de afwerking van deze huishou delijke zaken, vertoonde zuster E. van cle Ende, districtsverpleegster, de films „Hoe de weerstand van ons lichaam is bij binnendringende bac teriën en „Holland, een modern land met oude glorie". Bij deze films gaf zij tevens een mondelinge toelich ting. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 29-5: Fernplant van Bergen. Trio van Zeebrugge, Anne Herfurtli van Halmstad, 30-5: Barbara van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 29-5: Trio naar Rotterdam, Hebe Nobel naar Antwerpen. Fernplant naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 29-5: Goo- te van Liverpool. Hink van London. Ar- keldyk van Rotterdam. Hunze van Ostend. 30-5: Colette van Halmstad. Hunter van Rotterdam. Andromeda van London. Wulp van Manchester, Catharina W van Gote- borg/Zeebrugge, Sparta' van London. Gepasseerd van Antwerpen op 29-5: La- don naar Rotterdam, Pallas naar Rotter dam, Soestdijk naar Rotterdam, Tukker naar Stockholm, Olivier van Noord naar zee, I-lendrik Holwerda naar Stockholm, Trigoti naar London, Eagle naar London. 30-5: Michel Swenden naar La Havre, Dicmerdijk naar Rotterdam, Dollard naar Dekler. MELISKERKE Rundveekeuring Maandag is in Meliskerke cle jaar lijkse ruiidvoekeuring gehouden. De aanvoer bedroeg 32 stuks rundvee. De stier Rommert van de stieren- gcr. die de beker van de fa. Van Eenennaam verwierf. Reservekam pioene werd „Mina 2" van W. de Vis ser, die beslag legde op de beker van de molenaar De Visser. De uit slagen waren als volgt: Eerste kalfkoeien: Frida, A. Mal- jaars la pr. med. Z.L.M.; Janna 4, A. de Korte lb pr.; Sjoke 60, W. dc Visser lc: Nellie 5, W. de Visser ld; Leida 4. A. Maljaars 2a; Marie f. A. Krijger 2b; Emma, A. Maljaars 2c; Lientje, C. Dekker 3a; Sjoke 59, W. cle Visser 3b. Tweede kalfkoeien: Mina 2, W. de Visser la, med. HDc Olden Kamp; Marie 13, W. dc Visser lb; Sjoke 57, A. de Korte lc; Leida 3, A. Maljaars ld; Chatharina 10, C. Dekker 2a.; Sjoke 56, A. de Korte 2b; Janna 3. A. cle Korte 2c; Elsje, A. Krijger 3a; Rozalina 3. W. de Visser 3b. Derde kalfkoeien: Bontje, A. Krij ger, la. mélkfebr. Walch.: Baatise. W. cle Visser, lb: Mina, C. Dekker lc; Doortje 2, A. Krijger 2a: Antje.: W. de Visser 2b: Janna 2. A. de; Korte 2c. Vierde kalfkoeien: Jopic. A. Krijger la; Leida 2. A. Maljaars lb, meel. coöp. JSil. Walch.; Emma 3, A. de Korte lc; Nellie, C. Dekker ld. Oudere koeien: Janna, A .de Korte 'la; Mina, A. cle Korte lb; Jacoba 8, C. Dekker 2a. Groepen zelfgefoktc koeien: 1. A. de Korte. 2. A. Maljaars, 3. C. Dek ker. AGENDA VLOT AFGEWERKT Raad beschikte afwijzend op subsidieverzoeken Nadat dc agenda was afgewerkt, heeft de raad van Grijpskerke tijdens dc vergadering van dinsdagmorgen al- scheid genomen van wethouder I'. Ton, die wegens vertrek naar Sou burg per 1 juni, voor de laatste maal zitting had in liet* college van b. en w. Namens cle raad sprak het oudste raadslid, de heer Jn. Vlieger. Hij bracht de scheidende wethouder dank voor het vele werk, dat deze voor de gemeente heeft verricht. .Wethouder A. W. Cevaal roemde de goede samenwerking me- de heer Ton in het college van b. en w. Namens het personeel sprak tenslotte de gemeentesecretaris, de heer L. Jacobsen. De heer Ton heeft 31 jaar in Grijpskerke ge woond. In september 1946 werd hij raadslid en in dezelfde maand van 1958 werd hij tot wethouder be noemd. Agenda De agenda voor deze raadsvergade ring werd in vlot tempo afgewerkt. Over een kleine wijziging in het be staande uitbreidingsplan zal contact worden opgenomen met de gemeente St.-Laurens, omdat een gedeelte van de bouwgrond in deze gemeente ligt. Voorts werd besloten om aan Gede puteerde Staten te verzoeken de pre sentiegelden van de raadsleden per zitting te verhogen van 7,50 tot 10. De dertiende wijziging op de begro ting voor het dienstjaar 1960 werd vastgesteld. Dc raad besloot onder meer ongeveer 42,uit te trekken voor een wissel beker voor een ringrijderij. Afwijzend werd beschikt over subsidies voor de Militaire Matigheidsmissie, de Fede ratie van Verpleeginrichtingen voor langdurig zieken te Middelburg, de Centrale van Katholieke Militaire Te huizen, de Stichting tot steun van cle Prot. Geestelijke Verzorging van het Nederlandse Leger en de Stichting Katholiek Militair Vormingscentrum, Raad vergadert De gemeenteraad van Aagtekerke komt vanavond, woensdag, om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen, Op de agenda staan onder meer een groot aantal subsidie-aanvragen en een wijziging van cle gemeente-begro ting van 1960 en 1961. UN1FORMKLEDING BIJ JUBILEUM Drie dagen feest met festival tot besluit DANK ZIJ het initiatief van kapper R. Repko thans kas sier van de plaatselijke boeren leenbank heeft Veere een muziekkorps/ Al veertig jaar lang. Eind van deze week gaat dat korps, „Veere's Genoegen" geheten, zijn achtstelustrum op. grootse wijze vieren. Drie dagen is er feest: op de eerste dagen krijgen de Veerse muzi kanten uniforme kleding, die ze op de tweede dag tijdens een forse mars aan de burgerij to gen, op de derde dag is er een muziekfestival, terwijl er gedu rende alle drie de dagen op het oude voetbalveld een vermaak- centrum met allerlei attrakties geopend zal zijn. „Vcerc's Genoegen" is dus opgericht bij en door de kapper. Dat kwam omdat oen groepje Veerse jongelui, dat zich toentertijd door kapper Repko geregeld met een fraaie haar dos liét tooien, voortdurend over cle oprichting van een muziekkorps sprak. De heer Repko zorgde er tenslotte voor, dat deze enthousiaste jongelui zich in een korps formeer den, waarvoor als eerste dirigent cle heer P. de Graaf uit Middelburg aan getrokken werd. Muzieknoten ken den de Veerse muzikanten aanvan kelijk nog niet, maar ze begonnen ijverig te studeren en binnen enke le maanden kwamen ze al op straat met „Hittepetil". dal ze cle eerstvol gende malen als enige nummer steeds bij muzikale rondwandelingen dapper bliezen. Het Veerse muziekkorps, dat niet dikwijls in liet openbaar is opgetre den. heeft veel „ups en downs" mee gemaakt. Zo'n laatste periode van teruggang was omstreeks zes jaar terug: Bijna een jaar leek het of er helemaal geen fanfarekorps in Veere was. er waren slechts weinig leden overgebleven en de instrumenten wa ren van slechte kwaliteit. Maar rond 1956 kwam ér niet een nieuw bestuur nieuw- leven in „Veere's Genoegen". De muzikan ten zetten een gróte actie op touw voor nieuwe instrumenten en met. enorme steun van de bevolking bijna elk gezin is donateur! hadden ze dat binnen -enkele maanden voor elkaar. De oudere leden kwamen terug en bo vendien slaagde Veere's Genoe gen" er ia om een groep jongeren aan te trekken en op te leiden. Voorts kwam er twee jaar gele den, toen directeur C. Hariot na een lange periode afscheid van liet korps nam en de dirigeerstok overdroeg aan de heer P. Wisse uit Oostkapelle, een tamboers- korps bij. Drie jaar geleden verschenen cle Veerse muzikanten ook voor het eerst op de muziekconcoursen. Met succes. De prestaties bewogen zich in stijgende lijn: Vorig jaar behaal de het korps een lc prijs in de vierde afdeling, dit jaar* ook een le prijs in de derde afdeling, zodat men volgend mar in de tweede afdeling- mag uit komen, Op cle eerste jubileum-feestavond, donderdag a.s. biedt het comité uit de burgerij de uniforme kleding aan. Twee jaar geleden, tijdens een koninginnedagviering, nam de heer J. Kasteleïjn, het hoofd van de chr. school, het besluit om de Veerse mu zikanten in uniforme kleding te ste ken. De bevolking hielp spontaan mee die dag reeds een basis te leg gen en mede dank zij cle Veerse big- actie kwam het 'grootste doel van het geld bijeen. De kostuums wer den besteld en thans is een actie-co mité uit de burgerij bezig om het restant in te zamelen. Vrijdag 2 juni a.s. komen dc mu zikanten 's avonds op straat om tijdens een mars van 7 tot half 9 cle uniforme kleding te la ten zien. Zaterdag is dan de ..grote dag": d&n wordt het mu ziekfestival gehouden, waaraan zeven Walcherse muziek- en tam boerskorpsen deelnemen en dat om twee uur begint. Om half drie worden de korpsdeputaties door het gemeentebestuur ontvangen, waarna de korpsen tussen drie en vier uur een gezamenlijke mars door de stad maken. Tussen half zes en half zeven is er voorts een carillonconcert en om zeven uur beginnen de festival-concerten in de muziektent op de Markt. Om tien uur geven drie korpsen: „Veere's Genoegen", „ONDA" uit Ritthem en „Crescendo" uit Oostka pelle tezamen met hun tamboers- korpsen en cle signaalafdeling van de Middelburgse gymnastiekvereniging Achilles uit Middelburg een taptoe. Rest dan nog te vermelden, dat er 's morgens van 10 tot 11 uur een kinderoptocht gehouden wordt, dat voorts als gasten de Dijkruiters tus sen 2 en 3 uur zullen optreden op het oude voetbalveld, dat er gelegenheid is om een rondvaart te maken op het nieuwe Veerse Meer en dat er 's avonds extra bussen rijden. De Veerse muzikanten hebben er dus voor gezorgd, dat hun feest onder het motto: „Een evenement in Veere is altijd een bezoek waard" */.o goed mogelijk zal verlopen. evenals over een bijdrage voor de Stichting voor Thuislozenzorg te Den Haag. Overeenkomstig liet advies van de directeur van Bouw- en woning toezicht op Walcheren werd beslo ten in de weken waarin Nieuw jaars-, Hemelvaart-, koninginne en bevrijdingS8dag vallen, slechts eenmaal huisvuil op te Imlen. Voor de ambtenaar ter secretarie en de gemeentewerkman zullen salaris maatregelen worden genomen, zo als genoemd in een circulaire van de minister van binnenlandse za ken. SEROOSKERKE (W.) Rundveekeuringen ZUID-BEVELAND Orgelconcerten in Ned. herv. kerk van Kapelle Onder auspiciën van de Stichting Or- gclccntrum worcll, evenals in het af gelopen jaar, in cle a.s. zomermaan den in Kapelle een serie orgelconcer ten verzorgd. Deze uitvoeringen wor den gegeven in cle Ned. herv. kerk in de maanden juni, juli en augustus, waarna deze serie zal worden beslo ten op IS december met een kerst concert. Voor deze concertserie is medewerking verkregen van een drie tal bekende organisten, van wie Gommert de Kok als eerste op maan dag 5 juni a.s. op de orgelbank zal plaatsnemen. Voor deze uitvoering stelde de orga nist een' gevarieerd programma sa men. dat cle volgende werken ver meldt: 1. ..Wachtet auf ruft uns die Stimme". J. S. Each: 2. Concert in F, G. F. Handel: 3. Prière uit Suite Go- tique. L. Boëllman: 4. Canlilènc. J. Rheinberger: 5. „Wilt heden nu tre den". Jan Zwart; 6. Liedbewerking ..Er gaat door alle landen". M. Snoep: 7. Spring Song, A. Hollins: 8. Finale uit symfonie no. 4, Cli. M. Widor en 9. Improvisatie en samenzang over Gezang 179 1 tot en met 3 van Gmrt. de Kok. w)Veertigjarig dienstjubileum De uitslag- van cle premiekeuring voor runderen te Serooskerke (W) luidt: Dinsdag herdacht de heer A. J. M. Verburg uit Goes het feit. dat hij veertig jaar onafgebroken in dienst was van de N.V. Oosterbaan en Le C'ointre. Tijdens een intieme bijeen komst van directie en personeel in hotel „Centraal" werd hij gehuldigd. Reeds eerder had de heer Verburg een bewijs van erkenning en waarde ring voor dit feit mogen ontvangen in de vorm van de eremedaille in zil ver in de Orde van Oranje-Nassau, 1 die hem op 29 april j.l. werd uitge- I reikt. 3c kalfkoeien: la. Lena van Kr. Cop- i Deze koninklijke onderscheiding polse; lb. Juffrouw van id. (medaille bracht de directeur van het drukkers eiland Walcheren2a, Gonda van j bedrijf, de heer J. H. Smit. in zijn le kalfkoeien: la. Marie van P. Oreel (medaille Z.L.M.); lb. Koos 4 van Kr. Koppolse;- lc. Giesje van id; 2a Cora van J. Allaart; 2c Gonda van P. Bezuyen. 2e kalfkoeien: la, Tera van R. Dek ker (medaille P. Meijers voor de beste zelfgefokte koe); lb Irene van Z. Steenblock (medaille van Van Eenenaam).; lc, Dora (id); 2a, Bont je 18 van P. Besuijen; 2b, Sl'ia van J. Allaart: 2c, Jaantjc 15 van S. v. d. Broecke- P. Besuijen; 2b, Eeke 32 van S. v. d. Broecke. 4e kalfkoeien; la, Roos van J. Al laart (medaille melkfabriek), oudere koeien: la, Nelly van P. Oreel (me daille gemeente Serooskerke), lb: Suze van id;-lc. Dora van R. Dekker: 2a, Lenie van J- Allaart; 2b, Boerinne 2: 2c, Toos en 2a Mientje allen van P. Besuijen. Kalfvaarzen: la. Jaantje van Lente, lb, Elske 10 beiden van S. v. d. Broe cke. Officiële publikatie O.- EN W.-SOUBURG. HERZIENING i960 UITBREIDINGSPLAN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Oost- en West-Souburg maakt bekend, dat dc herziening 1960 van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak dier gemeente, met de daarbij behorende bebouwings voorschriften, door liet college van Gede puteerde Staten van Zeeland, bij besluit van 9 mei 1961. no. 1101-/293, 3e-aid., is goedgekeurd en voor een ieder ter ge meente-secretarie ter inzage ligt op iede re werkdag behalve des zaterdags, van des voormiddags 9 uur tot 12.30 uur, op iedere woensdagmiddag van 2.00 uur tot 3.00 uur en op iedere maandagavond van 7,00 uur tot 9.30 uur. Oost- en West-Souburg. 26 mei 1961. VLISSINGEN. De wethouder van Sociale Zaken is ver hinderd hedenmiddag spreekuur te hou den. GEMEENTE MIDDELBURG. Het spreekuur van de burgemeester wordt tot nadere aankondiging gehouden op woensdag van 11—12 uur. toespraak^ tot de jubilaris in herinne ring. Hij bood hem de draagmedaille bij deze onderscheiding aan. Verder sprak dc heer Smit zijn grote voldoe ning uit over dit jubileum van de heer Verburg. clie in grote ijver met plichtsbetrachting in het bedrijf werkzaam is geweest. Ook wees de heer Smit erop. dat de heer Verburg in l'eite veel langer in dienst van het drukkersbedrijf is geweest. Totaal zijn het 52 jaar. met onderbreking van één jaar, toen de heer Verburg tijdelijk elders werkzaam is geweest. Ook prees de directeur de jubilaris voor zijn technische kennis, die hem bij storingen aan dc machines in het bedrijf, vaak te pas is gekomen. Als blijk van waardering bood dc heer- Smit de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Mevrouw Verburg werd verrast met een boeket bloemen. Na mens het personeel voerde vervolgens de bedrijfsleider, de heer P. Vis. het woord, waarna de heer A. Snoep, chef zetterij, zijn gelukwensen aan bood en over de jubilaris zei: „De heer Verburg is gedecoreerd met zil ver. maar voor het bedrijf is hij goud waard". Namens het personeel bood hij de. jubilaris een herinnering aan. Tot slot bracht de heer R. van Spron gen namens de afdeling uitgeverij nog gelukwensen over, waarna velen van de personeelsleden van de ge legenheid gebruik maakten de lieer Verburg persoonlijk geluk te wensen. Noord-Zeeland BRUINISSE Vertrek leraar De heer H. Bruil, leraar A.V.O. aan dc chr. huishoudschool te Bruinisse is benoemd tot leraar aan de chr. uloschool te Gorinchem. RAPiCTBFRlCHTEN VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 3907 stuks. Weekaanvoer 6055 stuks. Vette koeien en ossen 300. Ge- bruiksvee 709. Vete kalveren 624. Graskal veren 239. Nuchtere kalveren 1165. Var kens 4. Lopers 38. Biggen 35. Paarden 119. Veulens 3. Schapen of lammeren 54. Wei- de/zuiglammeren f"i. Bokken of geilen 28. Prijzen in cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 310—345 280—310 250—275 Vette kalveren 270—290 250270 ^220—250 SIaclitpaarden 245 235 4 205 Prijzen in guldens per stuk. le kw. 2c kw. 3e kw Graskalveren 460 360 260 Nuchtere kalveren 68 38 43 Lopers 140 110 100 Biggen 75 03 50 Schapen 130 110 100 Lamineren 30 70 JiU Kalf- en melkkoeien 1250 1120 930 Vare koeien 92Q 770 670 Vaarzen üüu 700 600 Pinken 560 460 400 Vette koeien: aanvoer tamelijk, handel kalm. prijzen als gisteren. Vette kalveren: aanvoer groter, handel goed, prijzen iets gedrukt. Graskalveren: aanvoel ruimer, handel redelijk, prijzen ais vorige week Nuchtere kalveren: aanvoer iels meer. handel levendig, prijzen ruim prijshou dend. Lopers en biggen: aanvoer ruimer, handel goed, prijzen prijshoudend. Slacht- paarden: aanvoer als vorige week. handel stug, prijzen dalend. Schapen en lamme ren: aanvoer als vorige week, handel goed. prijzen wat hoger. Weidelammeren; aanvoer groter, handel redelijk, prijzen iets stijver. Kali- en melkkoeien: aanvoer redelijk, handel stil. prijzen iets gedrukt. Vare koeien: aanvoer iets minder, handel kalm. prijzen ongewijzigd. Vaarzen en piknen: aanvoer matig, handel lui, prijzen niet hoger. VEILING GOES. 30 mei. Kruisbessen exp. 68—95. Aard beien per doos I 55—79, II 4166. Aard beien per kg U 150200. VEILING ROTTERDAM. 29 mei- Nieuwe aardappelen grote 3110. poters 3242. kriel 3013. Andijvie I 40— 51,'U 36. Bloemkool I A 49—81. II A 29— 57. I B 27—33. II B 15—29. II C14—J5. Komkommers 3039. Kroten 20—25 Spits kool 30—34. Dubb. bonen 2.80. Bospeen 1 45—SO. II 29—51. aanvoer 16.000 bos. Was- peen II A 5359, Postelein 3815. Peter selie 14—17. Rabarber 14—17. Sla I A 18— 26. II A 11—19, aanvoer 60.000 6tuks. Stoofsla 31—60. Spinazie 47—69. Sjalotten 29. Aardbeien I A 77—1.04. II A 6372. Aardbeien 3.90. Tomaten export A 8—S.10, B 7.70, C 3.20, CC 7.10, aanvoer 15.000 kg. MARKT GOES. AARDAPPELEN. Bintje, 35 min opw., binnenlandse sortering f 6t. 8. Voor grove partijen Bintje kan een hogere prijs worden verkregen. Prijzen per 100 kg. ge leverd aan de sorteerinrichting. sorteer- kostcn voor rekening van koper. Voederaarpappelen noteerden f 1.75 l' 2.25 per 100 kg. HOOI. Lucernehooi, geperst uit de ruiter, f 35—f 90 per ton. VLAS. Goede kwaliteit ongerepeld vlas af boerderij 15—18 cent per kg. afwijken de kwaliteit 1015 cent per kg. Goede kwaliteit gerepeld vlas, af boerderij 20— 23 cent per kg., afwijkende kwaliteit 15 —20 cent per kg. Voor de nieuwe vlasoogst begint enige belangstelling te ontstaan. EIEREN. Voor de eieren kan een prijs worden gemaakt van f 2.03f 2.07 per kg. VISMIJN C'OLI-JNSPLAAT. 30 mei. Export garnalen, aanvoer 17S5 kg. 2.33—3.01. Schar. 537 kg, bot 277 kg. wijting 9 kg. tong 175 kg, rog 10 kg. paling 18 kg, kreeft 1 kg. ongesorteerd 15 kg. doorgedraaid 128 kg. EIERVEILING GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren 12 et., cendeëierett 8 et., ganzeëieren 25 cent. ASPERGEVEILING BERGEN' OP ZOOM. 30 mei. Aanvoer PU00 kg. AA extra 3.15. AAI 2.60, A extra 3.10, M 2.73. B extra - 2.90, BI 2.60. C extra 2.35. Cl 1.85. Dl 1.30, EI 1.20. EU 1.40, FI 2.40. stek 0.75, ondereind 0.12. VEILING KAPF.I.LE. 30 mei. Kruisbessen 67—91. Aardhelén per doos van 2 -5 ons: Regïna I 52—66. II 35—33, Mach. Frühernte I 62—63. 11 38 —47. Sengana I 65—67, Cambridge I 67— 70. Aardbeien per kg: II 97—118, afvv. 85—96, per doos afw. 2834. VEILING TEIÏNEUZEN. 29 mei. Sla II 10.90—21. Bloemkool AI 57—66, All 49—59, B 40—50. Bil 33-41. CII 24. afwijkend 2414. Groene kom kommers B 4046. C 36. Peen I 5055, II 60. Uien 2—5. Sjalotten 6—7. Radijs 15—16. Andijvie 52—59. Spitskool 2336. Sav. kool 24—35. Prei. afw. 18—24. Ra barber 21—30. Spinazie 62. Tomaten All 123—125, BH 125—129, CII 113—116, CC 92. Asperges BH 236—256, afw. 100—320. Eerstelingen I 4145, II 31—39, kriel 29 30. Aardbeien per doosje: Regina I 54 63. II 44—52. Cambridge I 62—64. Gorella I 62. M. Frühernte I 6.7—66. Singana I 64.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15