Volgend jaar nieuw tarief voor waterleiding op Schouwen Zeeuwse Almanak BILT MOSSELVERORDENING MOET NIET GEWIJZIGD WORDEN Koebel" na 5 jaarvakantie oord en vormingscentrum nieuw VERWACHT. 2 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT DINSDAG 30 MEI 1961 6 DAGEN EN 2 AVONDEN MEUBElEN KIJKEN h^aandaj^ dinsdag woensdag dondtrdag Yrijdag zaterdag IN BOUMAN's FABRIEKSTO ON ZALEN 30 31 V 1 2. 3 Rotterdam: IJsselmondselaan 175 (Kralinzseveer) ymeiv mei mei juni juni juni Amsterdam: W. Leevendstr. 30 (bij statiorv.Sloterdijk) y%17 UUKX ♦■17 UUR 19-22 UUR f-17 UUR M7 UUR 9-17 UUR 19-22 UUR 9-17 UUR BRU1NISSER MOSSELKWEKERS AANDEELHOUDERSVERG ADERING IN ZIERIKZEE Bouw van nieuw kantoorpand stagneert door bouwstop YOÓll DE EERSTE MAAL in een sterk gedunde bezetting hebben de aandeelhouders van de X.V. Waterleiding Maatschappij „Schouwen-Dui- veland" maandagmiddag in hotel Van Oppen te Zierikzee de raken afge handeld. Do gemeentelijke herindeling heeft ook het aantal aandeelhou ders van deze gemeenschappelijke regeling „uitgekamd", zodat de voor zitter van de raad van beheer, burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee, sprak over een „mager" gezelschap. Het tegengestelde daarvan waren do resultaten over I960 en de plannen, die de waterleidingmaat schappij op stapel heeft staan. De voorgenomen ingrijpende wijziging van het tariefstels.el is er een voorbeeld van. Tot op heden was dit steeds op de huurwaarden gebaseerd; maar mogelijk volgend jaar wil men een sys teem invoeren, dat rechtstreeks verband houdt met het verbruik. Aan dit plan zal tevens een herzie ning van de algemene leveringsnor men worden gekoppeld. Een en an der is momenteel nog in studie. Over de nieuwbouw van het kantoor pand in Zierikzee koiï de voorzitter minder optimistische geluiden laten lioren. Het rijksinstituut voor de drinkwatervoorziening heeft zich weliswaar met de architectonische en financiële opzet verenigd, maar de bouwstop voor projecten als dit heeft momenteel roet in het eten gegooid. De kans dat spoedig met de bouw za,l kunnen worden begon nen 1zoals het er eerst uitzag is nu nog maar zeer klein. Da ex ploitatieverliezen gaan steeds naar beneden. Die over 1960 beliepen f 77.486, maar het eigenlijke verlies gaf een daling te zien van f 23.147 tot f 14.343. De omvang van de werkzaamhe den vermindert nog steeds niet. Hoewel miuder spectaculair dan (Advertentie) enkele Jaren geleden, toen onge veer 70 kilometer hoofdleiding werd gelegd, genieten zij nog steeds de volle belangstelling van de maatschappij. Er werd steeds meer aandacht besteed aan on derhoudswerken, terwijl ook ex tra voorzieningen worden getrof fen voor recreaiiebezoek en zoge naamd piek-gebruik. De rondweg langs Zierikzee zal het mogelijk maken, dat een nieuwe transportleiding naar Duiveland kan worden gelegd. Met name in Brui- nisse zal men hiervan, wat de druk betreft, kunnen profiteren. De buis over de Zoute Gracht te Zierikzee, die werd gelegd, nadat in de oor logsdagen de watertoren was ge sprongen kan vervallen. In het waterwingebied zullen dit jaar acht putten, die daar in 1928 werden geslagen, moeten worden vervangen. Oolc volgt de maatschappij nauw keurig de nieuwe ontwikkelingen in het streekplan. Men heeft zich tot de P.P.D. gericht om reke ning te houden met de belangen van de watervoorziening. In de toekomst verwacht „Schouwen- Duivcland" een verdubbeling van de huidige capaciteit tot onge veer 2 miljoen kubieke meter. Het wingebied zal dan een flinke uitbreiding vergen. Ook de op 1 maart In werking ge treden waterleidingwet levert de maatschappij veel werk: er moet een groter aantal periodieke monsters worden genomen, het meteraantal moet worden uitgebreid er zijn aller hande andere bepalingen voor de be- drijfsuitrusting gekomen. De kwestie van de fluoridering is nog in nader onderzoek. Momenteel VAN TOT 3. ijfie zijn nog geen beslissingen genomen. Er komt eerst nog een congres over dit probleem, waarin alle facetten nog eens nader zullen worden be licht, zo deelde burgemeester Dijck meester mee. De heren S. Francke (Middenschour wen) en A. A. van Eeten (Duive- land) werden herkozen als lid van de raad van beheer. Burgemeester R. J. H. Q. Röell van Westcrschouwen zal de plaats innemen van jhr. A. van Citters, oud-burgemeester van Burgh en burgemeester A. Vermeulen van Brouwershaven die van oud-burge meester J. Romeyn van Ouwerkerk. De voorzitter richtte zich met woor den van dank tot dé beide aftreden de beheersraadsleden. Kwaliteit liet huishoudelijk deel van de ver gadering werd gevolgd door een causerie over „Waterverontreini ging en bodemvervuiling". Ir. F. E. Samson, oud-hoofdingenieur, plaats vervangend directeur van bouw- en Woningtoezicht van de gemeente1 Amsterdam, gaf daarvan een inte ressant resumé, dat hij vooral betrok op het wingebied van de waterlei dingmaatschappij „Schouwen-Duive- land". Hij stelde zich om te beginnen de vraag of het Deltaplan en met na me de toename van de verkeersin tensiteit ook in het westen van het eiland een bodemverontreiniging zal meebrengen. In dit verband sprak hij de hoop uit,-dat het water in de te vormen binnenmeren rondom Schou wen de kwaliteit van drinkwater zal hebben. Omdat het water in de eerste plaats door en uit de bodem wordt gewon nen achtte hij met name de onder grondse opslag van benzine en stook olie" een bedenkelijke factor. In klei ne hoeveelheden dringen olie en ben zine uit lekke tanks in de grónd: juist genoeg om het water belang rijk te verontreinigen. Over deze materie heeft men in Zwitserland tal van onderzoekingen gedaan eri zo kwam men tot verschillende be schermingsmethodes, waarvan ir. Samson de technische aspecten be lichtte zowel als de mogelijkheden tot toezicht voor de overheid. Aan dacht besteedde hij verder aan de waterverontreiniging door huishou delijk afval. In Amsterdam heeft men dit probleem voorgoed opgelost door lozing in het IJsselmeer: een ruim open water. In de Oosterschelde en de Grevelingen zag de heer Samson voor de methoden ook goede moge lijkheden. Tenslotte deelde hij nog mee, dat kortgeleden is verschenen een ont werp wet op de waterverontreiniging waaraan al sinds het einde van de vorige eeuw is gedokterd. AFGELOPEN. Zaterdag is het oesterseizoen geslo ten. De oesterkwekers kunnen met tevredenheid terugzien op de achter hen liggende periode, zowel wat om zet als prijzen betreft. Door de di verse verenigingen zijn reeds bespre kingen gevoerd over de regelingen voor het volgend seizoen en zonder veel discussie is men het met elkaar eens geworden. In de vergadering van de oestcradviescommissïe is daii ook direct besloten de huidige rege ling voor het oesterbcdrijf voort te BEETHOVEN In de omgeving van het Middelburg se Modderoord waar zich een kampement van het garnizoen be vindt woont een aardig meisje. En dat meisje kent een soldaatTot zover is er niets bijzonders aan dit verhaalwant in de loop van vele eeuwen en in alle landen zijn lieve meisjes steeds gekend geworden door aardige soldaten. Maar deze geschie denis is niet zo maar gewoon, maar gaat naar hoge sferen, daar waar de kunst met een hoofdletter wordt ge schreven. De soldaat heeft namelijk een bijzondere manier om het meisje te melden dat hij passeertHij fluit Beethoven, het openingsthema van de vijfde symfonie: kort-kort-kort- lang, 'hetzelfde dat ons in de moeilij ke jaren via de B.B.C. zoveel steun gaf. Het noodlot klopt aan de deur3 'is van dit thema wél gezegd, maar hier is het Cupido, die een paar flinke bonzen geeft. 'Maar nu doet zich tussen het meisje, de soldaat en Beethoven plotseling een moeilijkheid voor: het hele gar nizoen heeft ontdekt dat het meisje wuift als Beethoven klinkt. Het ge volg is, dat alle compagnieën, batal jons, en hoe ze verder mogen heten rond Modderoord Beethoven fluiten. Het gaat de héle dag door, zélfs de nacht: want als een wacht wordt af gelost fluit de wegsjokkende man 'voor de zekerheid nog maar even: kort-kort-kort-lang. De buurt be grijpt. er niets van en vraagt zich af 'hoe het toch komt, dat de soldaten van tegenwoordig zo op Beethoven zijn gestéld. Wellicht is het voor de uitverkoren soldaat toch maar beter Beethoven le laten schieten. Als we hem een advies mogen geven: laat hij het eens met Orlando di Lasso probe ren. Die heeft eens een .serenade van een lansknechtgeschreven... zetten. Prijzen en gewichten zullen pas in augustus worden vastgesteld. Zoals bekend heeft het comité „Zee land Presenteert" de feestelijke ope ning van het volgende seizoen vast gesteld op 7 september. MOSSELZAAD. Nog één week kunnen de mossel kwekers hun mosselzaal en half was nog op.de Wadden halen, om deze later op Zeeuwse percelen uit te zaaien. Maandag 5 juni zal namelijk begonnen worden met het schoonmaken van de mossel zaad banken, gelegen bij de Dam van Ameland. Kwekers die hun kwantum nog niet hebben bereikt kunnen een en ander nog aanvul len, de rest zal echter worden ver nietigd om een eind te maken aan de, op de Wadden voorkomende mosselparasiet. De schoonmaak staat onder toezicht' v£fti de vis- serijpolitie, waarvan de sterkte er voor deze gelegenheid zal wor den uitgebreid. Ook het politie- vaartuig „Gier", gestationeerd te Yerseke, zal tijdelijk ter verster king naar de Wadden gaan. NA TWEE MAANDEN. Voor liet eerst na twee maanden is de mosselvloot van Bru weer in de thuishaven teruggekeerd. Dit is slechts voor één weekeinde het ge val, want volgende week trekt men weer naar het noorden. Daarna gaat. men er „schoonvisson". De kwaliteit van liet zaad i9 minder goed dan men had verwacht. Er wordt slechts op enkele plaatsen gevist, het meest nog op. de strook, die volgens liet plan „Korringa" zal worden gezuiverd van mosselzaad om de opdringende parasiet tegen te gaan. NIEUW. In gloednieuw cn feestelijk blauw gestoken, marcheerde dezer dagen een vrolijk musicerende drum band door Scherpenisse. Voor de 3( drummertjes was het dan zo ver: de nieuwe uniformen blauwe broeken en witte overhemden waren gearriveerd. Zij nog ver meld dat op do blauwe broeken gouden strepen zijn aangebracht. STERKER. Tc Sluis hebben dc plaatselijke rijks ambtenaren op het gemeentelijk sportterrein een voetbalwedstrijd te gen de P.T.T. uit Brugge gespeeld. De Sluizenaren kwamen al spoedig tot de ontdekking dat de zuiderburen 6-1 in het voordeel van de P.T.T. Voor de Sluizenaren bleek het niet j zo'11 ramp te zijn, want er volgde in ieder geval nog een zeer geanimeerde j hi jeenkoimt in hotel „Centraal". Iveel sterker waren. De uitslag werd Mosseladviescommissie komt op 5 juni bijeen De vergadering van de mosseladvics- commissie te Yerseke, die op vrij dag 26 mei zou worden gehouden, is- op verzoek van de leden uitgesteld tot 5 juni. Aangezien van het stand punt van deze commissie ten opzich te van de mosselverordening veel af hangt, wil men eerst trachten om door overleg uit de moeilijkheden te komen. Wanneer kwekers en kwe- kershandel overeenstemming konden bereiken, zou dit voor de mosselad viescommissie gemakkelijker zijn een beslissing te nemen over het al of niet voortbestaan van de mossel - centrale. „De Koebel", het houten gebouwtje aan de Zandstraat tc Burgh, dat in de afgelopen vijf jaar een eigen plaats als conferentie- en vakantie oord heeft verworven. Foto P.Z.C.) Barbara komt toch naar Vlissingen Dr. Barbara Moore, de be- i kende Engelse lange-af- 1 jj standvvandelaarster, komt j ff toch naar Zeeland, om als- 1 nog het traject Vlissingen- 1 Bergen op Zoom wande- m lend af te leggen. 1 Tot grote teleurstelling van f| velen en zeker tot die van de s Bergen op Zoomso wandel- n H sportvereniging verscheen Bar- bara Moore, die met. haar mon- sterwandeltochten zoveel faam n H maakte, zaterdagavond niet n aan de start, voor <le derde s nachtwandeltocht. Vlissingen- n H Bergen op Zoom. Per brief had de Bergen op Zoom se vereniging haar uitge- nodigd voor de 75-kilometer- tocht, Barbara schreef terug om inlichtingen, brak haar Amerikaanse wandclprogram- ma af, nam het vliegtuig naar Londen, kreeg te laat een goe- de verbinding naar Nederland s en verscheen dus niet aan de start. Dr. Barbara Moore vond het geweldig jammer dat ze de afstandsmars heeft moeten missen maar ze heeft inmid- s dels besloten het traject als- n nog even te lopen. Ze zal de s 75 kilometer individueel afleg- gen en wel morgen of over- H morgen. Het bestuur van de uitnodigende vereniging wacht nu op een telegram waarin ze zal vertellen wanneer ze komt. Na de mars zal dr. Moore weer naar de Verenigde Sta- m H ten terugkeren om de daar n uitgestippelde tochten verder H af te maken. iflllllllllillllllllllllllllllllllillilllllllliilllllilllllllillllllilllillllllllllliiilill Benoeming onderwijzeres Met ingang van 1 september a.s. is tot ondcrwi;»**» aan de christelijke nationale school te Kapclle benoemd mej. J. Quakkelaar te Serooskerlce (W.). Mosselhandela?tr wil zelf de leverancier aanwijzen De mosselkwekerswercld is in be roering. Dit is een gevolg van het feit, dat een van de leden van dc mosseladvlesconimissie een voorstel heeft ingediend, dat een wijziging van de mosselverordening beoogt. Dit voorstel komt er op neer, dat; een mosselhandelaar het recht krijgt zelf de kweker aan tc wijzen, van wie hij zijn mosselen wil betrekken. De handejaar werd 27 jaar geleden (lat recht ontnomen, omdat vele mossel kwekers er toen door de grote on derlinge concurrentie zeer slecht voorstonden. Op het ogenblik is het nog zo. dat de handelaar zijn mosselen bestelt hij het verkoopkantoor in Bergen op Zoom. Dit kantoor regelt dan, wie van de kwekers een partij mosselen mag leveren. Dat aan deze regeling vele fouten kleven, daarover was men het tij dens de vrijdagavond gehouden vergadering van de mosselkwe kers vereniging „Algemeen Be lang" te Bruinisse roerend eens. Men was echter ook van mening, dat deze regeling toch te verkie zen is, boven éen, waarbij de concurrentie weer een kans zou krijgen. De voorzitter, de heer D. de Koning, kreeg tijdens de vergadering mach tiging alle voorstellen in te dienen, die» een wijziging van de mosselver ordening kunnen voorkomen. Resultaten Vervolgens gaf de voorzitter een overzicht van de resultaten uit het seizoen 19601961De totale aan voer bedroeg 735.142 tonnen. Hier van kwamen uit Zeeland 81.588 ton nen. Deze cijfers waren in 1959 1960 respectievelijk 617.680 en 267.194 tonnen. Van de aangevoerde hoeveelheden waren 2307 tonnen van de kwaliteit B-super, 69.100 tonnen van de kwaliteit B-extra en 482.357 tonnen van de kwaliteit B-I. In het vorige seizoen werd er geen B-su- pcr kwaliteit aangevoerd en slechts 693 tonnen B-extra. Ingevoerd werd 85.973 tonnen tegen 141.592 tonnen in het seizoen 1959 1960. Slot van pag. 1) derlioud en noodzakelijke ver nieuwingen aan het gebouw. Vormingscentrum Toen door de bemiddeling van de classis de Hervormde stichting voor Maatschappelijk Werk cn Gezinszorg deze stichting kreeg het na de ramp ten ge schenke in 1956 besloot het gebouw aan hervormd Burgh „over te dragen", is wellicht reeds met de gedachte gespeeld ,,De Koebel" mettertijd een be stemming als vormingscentrum te geven. In theorie was het september 1959 al zo ver, toen in een verga dering van de commissie voor Deltazaken van de hervormde kerk, waarin zowel de kerkeraad van Burgh als de Ivoebel-commis- sie vertegenwoordigd waren, werd besloten het gebouw tot een s treekcentrum voor vormings werk te maken. De nadruk viel op stréékcen- trum: de hervormde kerk be schikte in Zeeland immers reeds over „Hedencsse" te Cad- zand. En „Hedenesse" voldeed uitstekend alleen: het was vanuit Sehouwen-Duivcland moeilijk bereikbaar. Daarom werd bij liet besluit aangetekend, dat „De Koebel" geen tweede „Hedenesse" zou worden, maar oen aanvulling, een dépendance. Nog altijd slaat „De Koebel" ais streekvormirigscentrum aan een begin. Zaterdag 3 juni a.s. echter zou men kunnen aanmerken als de datum, waarop in „De Koebel" liet vormingswerk in de praktijk wordt aangepakt. Dan komt een grote groep Schouvvse meisjes van vijftien tot twintig jaar naar Burgh om een „berocperidag" moe te maken: een lerares huishoud school. een verpleegster, een ge- zinsverzo'rgstér, een maatschap pelijk werkster en een kleuter leidster zullen dan vertellen over de mogelijkheden in haar beroep. Een belangrijke stap om te Burgh tot vormingswerk te ko men werd In mei van het vorig jaar gedaan, toen ös. F. Don als hervormd predikant naar Burgh kwam. Per week is da. Don twee dagen vrijgesteld „voor het op zetten van eenvoudig vormings werk op Sehomvcn-Duiveland"; met het aanvaarden van het be roep naar Burgh werd ds. Don dus „en passaat" vormingsleider. Experiment Bij wijze van experiment nam ds! Don reeds het initiatief ver schillende bijeenkomsten van ambtsdragers in „De Koebel" te organiseren. Voorts ligt het in de bedoeling, dat de vormingsleider bij in de toekomst te houden #kampen in „De Koebel" als zoda nig zal optreden. De promotor van alle plannen was ds. J. Swaak, die tot 1959 de hervormde gemeente van Burgh heeft gediend en ook voorzitter van de Koebelteommissie was. Waar zijn opvolger, ds. Don, te vens vormingsloicler is, wordt de vqorzittersfunctie niet meer door de predikant vervuld. In de heer St. Poene heeft men oen nieuwe voorzitter gevonden: de heer Peene heeft zich tevens belast met de administratie van het Koebelbedrijf. Ds. Don is in het bestuur adviserend lid. Als vakantiecentrum is „De Koe bel" voor dit jaar weer geheel volgeboekt en men verwacht meer gasten dan ooit tevoren. Toch is het te begrijpen, dat de kerkeraad in 1956 slechts na aar zeling instemde met het plan bet in Zierikzee vrijwel ongebruikt; staande gebouw naar Burgh te laten overplaatsen. Toen echter eenmaal een ijlings geformeerde „opbouwcommissie" „De Koebel" van noodbotel bad omgebouwd lot het huidige conferentie- en vakantie-ooril, was iedereen en thousiast over bet initiatief. Nu, bijna vijf jaar na de officiële ope ning op 5 juni 1956, lijkt dat dit enthousiasme alleszins gerecht vaardigd was. Naar België werd verzonden: 235.339 tonnen tegen 218.926 tonnen een jaar tevoren, naar Frankrijk 361.761 tonnen tegen 333.547 tonnen in 1959 1960. Naar Duitsland gingen 2339 tonnen tegen 652 tonnen in het vori ge seizoen. De inleggerijen namen 82.240 tonnen af tegen 79.757 tonnen een jaar te voren. In ons eigen land consumeer de men 16.365 tonnen tegen 13.956 tonnen in 19591960. De totale aanvoer was 135 van de gezamenlijke standaardcapaciteit. Uitvoerig werd tijdens deze verga dering verder gesproken over het wegvissen van een strook mosselen en mosselzaad op 't Groninger Wad, tér bestrijding van de mosselpara siet. Het bleek dat de meeste kwe kers er prijs op zouden stellen, het geviste mosselzaad met eigen sche pen naar Zeeland te mogen vervoe ren. Anderen waren daarentegen van mening, dat de kwaliteit van de op geviste mosselen veel te wensen zou overlaten, omdat ook nu reeds in datzelfde gebied wordt gevist. ZEEUWSE BOOGSCHUTTERS NAAR „ZILVERSCH1ETING" De jaarlijkse „zilyerschietlng" in Antwerpen zal a.s. zaterdag wor den gehouden in het kader van de Zeeuwse week. Aan dit evenement zullen dus ook de Zeeuwse boog schutters deelnemen. De hoofd man van de „Zolderschutters" van St.-Joris te Antwerpen, marquis J. H. Viegas Vallagio, en de se cretaris van het gilde, drs. M. de Schrijver, hebben een fors feest programma samengesteld, dat wordt afgewerkt in'het Nachte- galenpark, De hoofdvogel van deze „zilver- schieting" is een massief zilveren dienlépel. De strijd om deze hoofd prijs en de andere prijzen zal be- finnen nadat de boogschutters uit eeland met de andere folkloris tische groepen in Antwerpen zijn gearriveerd. Na afloop van dc wedstrijd wordt in een restaurant een gezellig sa menzijn gehouden, waarop aan alle medewerkers aan dit schut- tersféstijn een medaille wordt uit gereikt met de inscriptie „Zee land-week Antwerpen". Expositie Reimond Kimpe in Watertoren Terneuzen De Zeemv5c kunstschilder Reimond Kimpe uit Middelburg, zal van 3 juni tot en met 15 september aanstaande met 27 door hem vervaardigde werken exposeren in dc gangen van de water toren te Terneuzen, Deze tentoonstel ling, waarvoor bet initiatief uitgaat van de Vereniging Voor Vreemdelin genverkeer te Terneuzen, zal op vrij dag 2 juni officieel worden geopend door burgemeester mr. H. Rijpstra. De 75-jarige heer Kimpe, die in Gent werd geboren en daar aan dc univer siteit de titel van civiel ingenieur be haalde, raakte daar bevriend met een groep kunstenaars uit Laethcm. Met hen werkte hij mee aan de overgang van het impressionisme naar het ex pressionisme in de schilderkunst. Op letterkundig gebied publiceerde de heer Kimpe verscheidene gedichten, terwijl hij ook bijdragen leverde aan het tijdschrift „Vlaamse arbeid". Reimond Kimpe vestigde zich in 1919 definitief in Middelbui'g, hoewel hij daarna in de dertiger jaren nog wel enige tijd in Parijs heeft gewerkt. Het werk van Kimpe heeft zoals hij het zelf noemt in de afgelopen tientallen jaren een grote evolutie doorgemaakt. Hoe dat allemaal ge gaan is, hoopt de schilder te tonen met zijn uitgezochte collectie van 27 werken. De gangen van de Terneu- zense watertoren lijken hem zelf wel een typische omgeving om te expo seren. ..Nog wat vreemd", vindt liij, „maar ze zullen het er wel doen". De heer Kimpe zal ook een tweetal grote schilderijen inzenden naar de tentoonstelling, ter gelegenheid van de Zeeuwse week te Antwerpen. Eerste prinsessenbonen in Kapelle aangevoerd Op de veiling „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" te Kapclle werden maan dag de eerste dubbele prinsessenbonen aangevoerd. Het was een kwantum van 1 kg, van de heer P. H. Jansén- Bongenaar te Kruiningen. Koper was de heer W, L. Potter te Hansweert voor 2.80 per kg. f Advertentie) MUIZEN-V PASTA /LOKKEN - x ttèfimï ROEIT ZÉ GENADELOOS UIT NOORDOOSTELIJKE WIND. Veranderlijke bewolking met enkele verspreid voorkomende buien. De zelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. Zwakke tot matige wind tussen noord en oost. ZON EN MAAN 31 mei Zon op 4.27 onder 20.48 Maan op 22.08 onder 5.54

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2