karel i Tjoba hield de Zeeuwse korfbalploeg op 4-4 ftmtotu PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer oren, yen en.... sclwijven VANDAAG EUROPA CUP FIHALE iedereen ziet méér in 'n Waar zijn onze schepen? KLANffl ut de ETHER I VE VERDWENEN MINIATUUR MAANDAG 29 MEI 1961 PROVINCIALEZEEUWSE COURANT b RADIO- EN T.V.-RUBRIEK BIJ 20-JARlG BESTAAN Tijdens jubileumwedstrijd in 's-H.-Hendrikskinderen Tjoba, Zeeuws korfbalkampïoen en tevens Nederlands micro- kampioen van zaterdagclubs, vierde zaterdag zijn 20-jarig be staan met een jubileumwed- strïjd tegen 't Zeeuwse twaalf tal dat voor deze middag natuur lijk de Sjoba-spelers moest mis sen. (Bij de laatste wedstrijd in het bondentournooi te Zeist stonden namelijk vier Tjoba-spelers in de Zeeuwse gelederen). In een aantrekkelijke wedstrijd wer den tenslotte de punten gedeeld doch gezegd moet worden dat de krachtige wind, die in de lengterichting van het veld stond, veel afbreuk deed aan het vertoonde spel. Gedurende de wedstrijd werden dan ook niet minder dan zes strafwor- pen gemist. Na het beginsignaal van scheidsrech ter Bellaert golfde het spel op en neer en nadat een Tjoba-doelpunt was afgekeurd, kreeg Zeeland de eerste strafworp te nemen, die echter werd gemist. Chris Francke had aan de andere kant pech toen een pracht- bal uit de korf wipte. In de 12e mi nuut kwam het eerste doelpunt uit een strafworp, die door Herman Heu perman werd benut (0-1). De Z.K.B. verdediging, een volledig Animo-vak, verdedigde uitstekend en gaf de an ders zo produktieve Tjoba-aanval weinig kans. In de 24e minuut kwam wederom succes, het was Bep Jozias- se die 0-2 liet aantekenen. In de tweede opstelling viel de Z.K.B. aanval goed aan, doch het afwerken en schieten liet veel te wensen over. Een doelpunt kwam echter aan de andere kant: na het missen van een strafworp maakte Adrie Korstanje uit een doorloopbal.er 1-2 van. In de volgende minuut kreeg Marga Wolff Alle negen? Het lijkt zo gemakke lijk, maar het valt niet mee. Sigaar tje? CHARMANT. Alle twintig even geurig, even licht, even sma kelijk. Zelfs de prijs is een meeval- ler, CHARMANÏ20voor{i.- een opgelegde kans oni de voor sprong te vergroten, doch haar schot faalde. Het bleef 1-2 en met deze stand brak de rust aan. Meer vaart Na de thee kwam er meer vaart in het spel. Nadat Tjoba weer twee strafworpen had gemist scoorde Kor stanje in de 25e minuut de verdiende gelijkmaker (2-2). Vier minuten la ter kon de Zeeland-aanhang weer juichen, toen Truus Buteyn uit een doorloopbal keurig vrijkwam en er rustig en beheerst 2-3 van maakte. Bijna was deze voorsprong nog ver groot, doch de bal viel aan de ver keerde kant uit de mand. Beter doel trof aan de andere zijde een mooi ver schot van Leen Engelse (3-3), die één der beste Tjoba-spelers was. Fel werd er nu gestreden om het winnende doelpunt. Tjoba kreeg en kele zeer goede kansen toen de Z.K.B.-verdediging uit positie werd gespeeld, doch deze kansen werden om zeep gebracht. In de 40e minuut had Heuperman aan de andere kant met een strak schot succes en het was 3-4. Tjoba beet nu fel terug en wel met goed resultaat, daar nog geen twee minuten later de stand weer gelijk was door Joke Tange. De jubilerende vereniging had nog een goede kans op de eindzege, daar vlak voor het eind nog een strafworp werd toegekend, doch dit schot le verde niets op, zodat de punten eer lijk gedeeld werden, een resultaat waarmee beide ploegen tevreden kun nen zijn. Na de wedstrijd werd nog een re ceptie gehouden in het verenigings gebouw, waar bij monde van de heer Martein de gelukwensen werden aan geboden door het Z.K.B.-l>estuur. Hongarije versloeg Wales Hongarije heeft zondagmiddag in Boedapest met 32 gewonnen van Wales. Bij de rust leidde Hongarije met 21. Voordat de massale sportuitwisseling tussen Middelburg en VUssingen za terdag officiéél begondefileerden de verschillende verenigingen uit de bei de steden op de Markt te Middel burg langs de autoriteiten. (Foto P.Z.C Selectie-voetbalwedstrijd tussen zaterdagploegen Elftal samengesteld De eerste 10 minuten van de zater dag in Wemeldinge gespeelde se lectiewedstrijd tussen twee zater dagvoetbalploegen van afdelings spelers waren geheel voor het bij voorbaat als verliezer gedoodverfde „rode" elftal, waarbij vooral gevaar dreigde van de uit Wolfaartsdijks- spelers bestaande rechtervleugel KorffLindenberg. Toen echter bij een tegenaanval Kousemaker de bal goed voorzette, kreeg linksachter Braam (Kapelle) de bal zo ongelukkig op zijn schoen, dat deze in eigen doel verdween (1 0). Rood diende ondanks deze te genvaller vrij spoedig van- repliek, want toen Korff een goede voorzet gaf, werd deze door de niet on verdienstelijk spelende Jobse (Vee- re) op fraaie wijze in de gelijkmaker omgezet (11). In de 33e minuut slaagde Kousemaker (Kapelle) er in de blauwe ploeg opnieuw de lei ding te bezorgen (21). Na de rust was het Houtekamer (Wemeldinge) die met een ferm schot deze voor sprong tot 31 opvoerde, waarna de toen midvoor spelende Bom (Yer- seke) zelfs voor 41 kon zorgen, bij welk doelpunt doelman Versluis (Veere) niet geheel vrijuit ging. Toen aan de andere kant ook kee per Beenhakker (Kapelle) niet feil loos ingreep, was de attente Korff erbij om dit met een kopbal af te straffen (42). De T.C. van de afdeling Zeeland heeft het Zeeuws zaterdagelftal, dat zaterdag 3 juni a.s. in Kapelle in de voorronde van het landelijk toernooi om de Weekenstroobeker tegen het elftal van Brabant zal uitkomen, als volgt samengesteld: doel: M. Beenhakker (Kapelle): achter: C. Schoonakker' (Tern. Boys) en D. de Smet (Spui); midden: J. Cornelisse (Tern. Boys), E. Minnaard (Wemeldinge) en L. Vader (RCS); voor: J. Korff (Wolfaartsdijk), J. Lindenberg (Wolfaartsdijk), G. Bom (Yerseke), F. J. Kousemaker (Kapelle) en H. Houtekamer (We meldinge). Reserves: P. van Vingen (Beren). J. Harms (Hoek). C. Dalebout (Kloetinge) en J. C. Jobse (Veere). VCK moet winst met Arnemuiden II delen Het belangrijkste duel voor het kam pioenschap van de 2e klas A van het Zeenwse zaterdagvoetbal tussen Ar nemuiden H en VCK is in een 22 gelijk spel geëindigd. De Koudekerkse ploeg moet nu per se uit de twee nog resterende wedstrijden (tegen Zld. Sport VI en Kloetinge) de volle winst halen om zich kampioen te kunnen noemen. Dit moge blijken uit de stand aan de kop: Middelburg V 20 13 2 5 28 75—39 Arnemuiden H 20 12 2 6 26 78—48 VCK 18 9 7 2 25 57—28 T elevisie „Vader weet het (weer) beter" van avond bij de N.C.K.V.: van half ne gen tot vijf voor negen kunnen wij kijken naar de nieuwe aflevering van dit televisiefeuilleton met als onder titel „Te veel van het goede". Daarna wordt afscheid genomen van de grote en kleine k. Het is een „letterlijk" be sluit van een serie, waaruit we van avond vele bekenden terugzien. Denemarken speelde 1-1 tegen Oost-Duitsland Het Deense nationale voetbalelftal heeft te Kopenhagen ten aanschouwe van 30.000 toeschouwers met 11 ge lijk gespeeld tegen Oost-Duitsland. De eindstand was reeds bij de rust be reikt. Aiivertentxe woensdag 31 mei Nü een ARISTONA kopen, want IN ÉÉN WOORD: FANTASTISCH! ACHILLES v AMSTERDAM S ROTTERDAM 2 ORANJEFONTEIN 2 LEIDERKERK 30 I AKKRUMDIJK 20 ALPHACCA 27 t» C HOOG EN LAAG WATER 30 mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge uur meter 1.47 2.12 -I- nap uur meter 2.16 2.54 3.21 3.42 2.26 2.36 1.44 1.74 14,15 14.43 15.30 15.59 16.14 2.15 2.29 2.39 1.47 1.82 nap uur meter 8.17 2.11 8.46 9.19 9.00 9.19 2.27 2.41 1.65 nap uur meter 20.35 2.03 21.05 2.19 21.40 2.33 21JL6 21.33 1.55 1.77 1799 „Het lijkt niet eens zo erg lang geleden, dat ik mijn jeugd daar beneden beleefde," begon Leander zijn verhaal. „De wereld maakte een periode van on gekende voorspoed door en voor 't eerst sedert de vree- selijke atoom-oorlogen was er volop voedsel voor ieder menselijk wezen. Ik herin ner mij hoe mijn ouders en ik vele prachtige reizen maakten over de gehele wereld. Het leven was goed, lang en gelukkig. Nog nim mer had de mensheid zó'n welvaart gekend. Maar ook in dit paradijs verscheen de slang. Het ging allemaal te goed, de mens werd lui, vadsig, twistziek en de meest kwaadaardigen tracht ten ruzies tussen anderen te veroorzaken. Men koos partij en van kleine vechtpartijen kwa men georganiseerde veldslagen. Het oude lied je werd weer gezongen. De spreuken en slag zinnen van voormalige volksmenners werden er weer bij gehaald en van een nieuw vernisje voorzien. Kaïn greep Abel weer naar de keel. Er brak een nieuw glorietijdperk aan voor Mars, de oorlogsgod!" Zoals Ennv Mols-de Leeuwe. Hans Kaart, Paul Cammermans. Ramses Shaffy en vele anderen uit de grote en kleine kunst, die stuk voor stuk eens overstapten van kapitaal naar kleine k. Ds. Okke Jager uit Haarlem verzorgt de dagsluiting. België Vlaams heeft om 20.25 een speelfilm: Calabuig, een comedie van Luis Berlanga. In het programma „Vergeet niet te lezen" om 21J55 komt onder meer prof .dr. P. Geyl aan het woord. Radio De avond begint bij de N.C.R.V. met het eerste deel van „Pastorale", een hoorspel naar het gelijknamige boek van Ne vil Shute in een bewerking van Menno de Munck. Johan Bode graven heeft de regie van deze vlie gersroman, die in net begin van de laatste wereldoorlog speelt en waarin Shute de harde feiten op een volko men aannemelijke wijze weet te com bineren met een romance. Arthur Rubinstein speelt vanavond Chopin in deel acht van de serie „De grote vier van het klavier". De VARA komt om 20.35 met een her haling van „Een van deze kinderen". Een klankbeeld van Piet Heil. Om 21.05 fragmenten uit twee beroemde musicals: „Kiss me Kate" en „The pajama game". Om kwart voor tien concerteert het Brabants Orkest o.I.v. Hein Jordans. Solist is de pianist Ni- kita Magaloff. DINSDAG 30 MEI. HILVERSUM 1. 402 m. 746 Uc/S. 7.00— 24.00 K.R.O. K.R.O.: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. buisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, le zing. 10.25 Gram. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan.... voor uit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Ben je zestig? 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.40 Lichte muz. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ztekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Re- geringsuitz.: Gesproken brief uit de Ne derlandse Antillen, d. Henk Dennert. 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Radio- Volksuniversiteit: Heidense weerstand bij de vestiging van het christendom in de streek van Rome, d. dr. M. J. Vermaseren. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.29 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Zangrecital. 20.55 Ka- mermuz. 21.30 Zeker is zeker, klankb. 22.00 Orgelrecital en comm. 22,30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing, 22 ÓS Cabaretprogr. 23.25 Gram. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 A.V.R.O. 7.50 V.P.R.O. 8.00—24.00 A.V.R.O. A.V.R.O.: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. V.P.R.O.: 7.50 Dagopening. A.V.R.O.: 8 00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman, 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Pianorecital. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Orgel en cello. 12.20 Uitz. v. d. landbouw. 12.30 Land- on tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade-ork. en solist. 14.00 Kamertrio. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte muz. 15.30 Het Continent van de dollar, lezing. 19.45 Tenor en piano. 16.15 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Gram, 17.50 De dierenwereld en wij, praatje. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Madame Butterfly, opera. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.00 Speurwerk wijst nieuwe wegen, klankb. 21.25 Gram. 22.00 Viool en piano. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPRFOGRAMMA'S. N.T.S.*. 20.00 Journ. 20.20 Filmrep. 20.40 22.05 Speelfilm. VLAAMS BELGISCHE T.V.-PEOGRAMMA'S. 19.00 De Katholieke gedachte en actie. 19.30 Int. jeugdkron. 20.0 Nws. 20.30 Do cumentair progr. 21.15 Filmprogr. 21.40 Een eiland in het Noorden, T V.-spel. 22.40 Nws. FRANS BELGISCHE T.V.-PROGRAMMA'S. 19.30 Lekenmoraal en filosofie. 20.00 Nws. 20.30 Sans cérémonie, comedie. 22.00 En quête. 22.30 Nws. FEUILLETON door Erich Kastner 32 „Neemt U me niet kwalijk", verzocht Külz. „Maar heet U werkelijk Rudi Struve? En woont U werkelijk ln de Holtzendorfstrasse „Wel allemachtig!" brulde de com ponist. „Nu wordt het me toch te 1 ras! Eerst gelooft men niet dat ik in Bautzen ben geweest en wil me suggereren dat ik Kopenhagen zou hebben bezocht! En nu heeft men er zelfs bezwaar tegen dat ik in Char- lottenburg woon en Struve heet! Eén ding kan ik U zeggen ik kom welis waar uit artiestenkringen maar zo krankzinnig als hier gaat het bij ons nog niet op het carnaval toe!" Hij streek door zijn haar en trilde als een gelatinepudding. „Mijnheer Struve heet Struve", ver klaarde de commissaris. „Daar is geen twijfel aan". „En ik woon ook in de Holtzendorf strasse!" riep Struve. „Helaas! an ders was ik vanmorgen vroeg niet uit mijn bed gehaald! De heren die zo vriendelijk waren me te wekken, zul len dat kunnen bevestigen!" „Dat spreekt vanzelf, mijnheer", zei de commissaris en legde alle zacht moedigheid waartoe hij bij machte was in zijn stem. „We zijn het slachtoffer van een vergissing. Men heeft ons misleid. Iemand, die enke le dagen in Kopenhagen was en de vorige nacht spoorloos uit Warne- mlinde verdween, heeft misbruik ge maakt van uw naam en adres. Wie dat was zullen wij, naar ik vrees niet zo spoedig gewaar worden. Kan het een kennis van U zijn? Wat denkt U er van?" „Nu moet ik U toch verzoeken!" zei Struve geprikkeld. „Ik heb geen mis dadigers onder mijn kennissen!" „Wanneer hij geen kennis van U was", overlegde de ambtenaar, „dan is het een onbekende geweest. Een man, die voor hij zijn rooftocht on dernam, in hel Bcrlijnse adres- of te lefoonboek heeft gebladerd en zich een naam toeeigende, waaronder hij kon optreden of zo nodig verdwij nen". „Die kerel breng ik om zeep!" zei mijnheer Struve. „Dan -noet U hem eerst hebben", be weerde slager Kiilz. „Onze Struve uit Kopenhagen had ik het kolossaal kwalijk genomen, wanneer hij hier zou hebben verteld, dat hij in Baut zen was geweest om bang te zijn voor de metgezel van een toneel speelster". „Ik wens van uw kritiek verschoond te blijven!" zei de componist. „Het is mogelijk dat U voor een dief van kunstvoorwerpen meer sympa thie hebt dan voor mij. Maar het in teresseert me niet, mijnheer!" „Ook componisten stelen soms!" ant woordde de slager uit de Yorkstrasse. „Geen Holbeins, maar noten!" Hij lachte. Daarna wenkte hij afwerend, „Ik wilde U echter niet krenken. Staat U me toe, mijn naam is Külz!" Toen de ander niet antwoordde, vroeg hij: „Schrijft U van die moppen?" „Neen! riep de heer Struve. „Neen, onnozele! En nu ga ik naar huis! Naar de Holtzendorfstrasse. Of wil de politie me nog langer als onvrij willig humorist hier houden?" „Zeker niet, mijnheer Struve", zei de commissaris. „Ik vraag U, mede uit naam van mijn collega in Rostock, om excuus"- „Dat komt van de theorieën", mom- pele papa Külz. De commissaris begreep hem niet en vervolgde: „Over een half uur bent U vrij, mijnheer Struve. Ik moet nog slechts enkele noodzakelijke infor maties verrichten. Nog maar dertig minuten geduld! En houdt U zich, wanneer ik U dit vragen mag. even als juffrouw Trübner en mijnheer Külz, de eerstvolgende dagen tot n- ze beschikking." „Daar kunt CJ zeker van zijn!" ant woordde de componist. Ik verlang er ten zeerste naar, de heer te leren kennen die de brutaliteit heeft gehad mijn eerlijke naam te misbruiken! Dat ben ik aan mijn vader verplicht. Hij was ambtenaar!" De commissaris Mep om de schrijf tafel heen en gaf hun allen de hand „De zaak wordt ingewikkelder." meende hij. „Wie heeft de miniatuui gestolen?" „Ik weet het niet," zei Papa Külz „Maar ik wed een halve os tegen een tuiltje viooltjes, dat onze jonge man het niet deed." Hij gaf Irene Trüb ner zijn arm galant als een bruids jonker. „Zo en nu ga ik zo spoedig mogelijk naar huis. De familie en f Emilie wachten al!" UE AANKOMST IN BERLIJN'. De jonge man, die zich in de laatste tijd Rudi Struve had genoemd, zon der zo te heten, was ondertussen ln zijn woning aangekomen. Deze wo ning was klein en bevond zich op de vierde verdieping van het huis Kant- strasse 177. Op het koperen naam plaatje, dat aan de etage-deur beves tig was, stond: Joachim Seller. De heer Seiler sloot de deur van bin nen af, deed de veiligheidsketting er voor en liep de kamer in die aan het eind van de gang lag. Naast de brede bank stond een laag tafeltje. De jon ge man haalde een pakje uit de bin nenzak van zijn jas en legde het behoedzaam op het gepolitoerde ta felblad. Daarna ging hij naar de gang terug, hing hoed en overjas aan de kapstok en begaf zich naar de bad kamer om zich te verfrissen. Hij was moe als een hond. En dat was geen wonder. Toen hij na de tocht door Mecklenburg en de Mark Brandenburg, zijn huurauto volgens afspraak aan het Stettiner station afleverde was het hem opgevallen dat enkele op straat rondslenterende gedaanten hem bijzonder nieuwsgie rig opnamen. Hij was zo gauw mo gelijk in een taxi gesprongen en weggereden. Maar toch twijfelde hij er niet aan, of men was hem gevolgd en wist dus waar hij woonde! Men wachtte zeker nog slechts op de heer met de witte baard en de donkere bril, om tot een beslissende aanval over te gaan. De heer Joachim Seiler beschouwde het gezicht, dat hem uit de badka- merspiegel aankeek, knikte in ge dachten tegen zichzelf en zei: „Het leven is een der moeilijkste dingen." Hierna borstelde hij zijn haar en ging in zijn werkkamer. Die grens de aan het vertrek waarin, op een lage tafel het pakje lag. Hij opende het venster, boog zich er uit en keek naar beneden op straat. Van de vierde verdieping af lijkt de wereld bijna zo klein als ze is. Eerst kon hij niemand ontdekken, die hem bijzonder mishaagde. Na langer zoe ken bemerkte hij echter aan de an dere zijde van de straat, in de poort ingang naast het café Hofmann. twee mannen die naar zijn venster keken. Toen zij bemerkten dat hij hen gade- sloog, bogen zij hun hoofden en de den onverschillig. Joachim Seiler floot voor zich heen. De tekst van de melodie die hij floot luidde: „Gegroet, gij allen!" Daarna sloot hij het venster en keek de rost door, die de werkster op z';n schrijftafel had gelegd. Mevrouw Emilie 'Külz stond, dik en welgedaan, in de winkel en verkocht vlees en worst, zoals ze dat dertig jaar lang had gedaan. „Is de baas nog niet terug?" vroeg een klant. Juffrouw Külz schudde het hoofd. „Nog niet. Maar hij stuurt iedere dag een kaart. Ik gun het mijn Oskar van harte dat hij eens in de wereld rondkijkt. Het was nodig dat hij eens vakantie nam. Natuurlijk wilde hij mij met alle geweld meenemen! Maat een van ons moet in de winkel blij ven." Het jokken ging haar niet ge makkelijk af. Maar wat ging de klan ten het conflict in den huize Külz aan? Hoofdzaak bleef, dat de worst goed was. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7