Zeeuwse Hervormde Kerkvoogdijen bijeen Agend a C0N AMORE VIERDE JUBILEUM SAMEN MET MUSIKFREUNDEN SPORT EN WEDSTRIJDEN VIER KORPSEN OP ZEEUWSE PIJPERDAG TE BIEZELlNGE MAANDAG 29 MEI 1961 PROVINCIALE Z tl fJ U W S b UOU KA N T VERGADERING TE GOES Zangconcours in Middelburg (Slot van pag1) Uitslagen Vergoeding vervoerkosten vakantiebeurten bepleit De afdeling: Zeeland van de Vereni ging van Kerkvoogdijen in de Neder lands Hervormde Kerk, hield zater dagmiddag in de „Prins van Oranje" te Goes een goed bezochte vergade ring. In zijn openingswoord vroeg de voorzitter, de heer J. Moll uit Vlis- singen, dringend aandacht voor de beloningen, die worden verstrekt aan predikanten bij het vervullen van va- kantlebeurten. In deze beloning is in de loop der jaren een onjuiste situa tie ontstaan, waardoor de predikan ten de dupe zijn geworden. In Zeeland hebben de gemeenten zich, voor wat betreft de vergoedingen, be hoorlijk aangepast. De predikanten dienen echter van deze beloningen zelf de vervoerskosten te betalen, die in veel gevallen het bedrag van de beloning naderen. De vergadering werd derhalve sterk in overweging gegeven ook de vervoerskosten te vergoeden. Indien een gemeente fi nancieel niet bij machte is deze be dragen te betalen, dan zijn de mees te predikanten wel genegen gratis een beurt te vervullen. De transport kosten dienen echter steeds te wor den vergoed. Voorts richtte de voorzitter een har telijk woord aan het adres van de secretaris, de heer B. J. van Oeve- ren uit Poortvliet, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Staande de vergadering werd hem een telegram verzonden met de wens tot spoedig herstel. Ds. G. J. T. van Dijk uit 's-Heer Hen drikskinderen sprak een' kort wij dingswoord met als tekst: ,.Gij zijl het licht der wereld". Hierin behan delde hij de taak van de kerkvoog dijen gezien naar Gods Woord. De penningmeester, de heer A. C. Burger, noemde in zijn jaarverslag het jaar 1960 financieel gunstig. Met' een saldo van f 3.10,05 konden de boeken worden afgesloten. Inleiding Tijdens deze vergadering hield de heer J. van Schagen, secretaris van het hoofdbestuur een inleiding oyer het onderwerp „Algemene kerkvoog dijzaken". Spreker sprak cr zijn vreugde over uit, dat alle kerkvoog dijen van de Ned. Herv. Kerk in Zee land, in totaal 104, zijn aangesloten bij de vereniging. Dit noemde hij zeer belangrijk en ook een voorbeeld voor anderen. Voorts behandelde hij uit voerig de werkwijze van het Centraal Bureau van de vereniging, de plaats die de kerkvoogdijen in- de gemeenten dienen in te nenien met betrekking tot het nemen van besluiten inzake het afstaan van de kerk voor bijzon dere gelegenheden, de regeling van de predikantstractementon, de finan ciële regeling bij kerkelijke huwelij ken enzovoorts. Tot slot wees spre ker op het grote nut van de verzeke ring tegen wettelijke aansprakelijk heid. Slechts 41 van de in Zeeland aangesloten kerkvoogdijen verzeker den zich hiervoor bij de vereniging. Na het betoog van de heer Van Scha gen maakten diverse afgevaardigden van de gelegenheid gebruik tot het stellen van vragen op allerlei gebied. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren A. C. Bur ger uit Goes, M. C. Bevelander uit Oud-Vosscmeer, J. Koene uit Melis- kerke en I. van Maldegem bij accla matie herkozen. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het niet aan nemen van zijn benoeming door de heer M. J. Verbrugge uit Waterland kerkje werd gekozen de heer J. Dees uit Cadzand. De heer J. Moll werd met algemene stemmen herkozen tot lid van het hoofdbestuur. Het hoofdbestuurslid, de heer C. Phi- lipse uit 's-Heer Arendskerke sloot deze vergadering met een gelukwens tot de heer J. Moll met zijn herbe noeming. De uitslagen van dit concours lui den: Jeugdkoren, 3e afdeling: le prijs: kinderkoor. „Van knop tot bloem", Nieuwerkerk. 228 punten; le afde ling: le prijs: jeugdkoor „Zuider- stemmen" uit Souburg, en jeugdkoor „Jonge Zangers" uit Nieuwland, bei den 232 punten. Zang- en oratoriumveienigingen, 2e afdeling: le prijs: „Vooruitgang zij ons streven" uit St.-Annaland, 242 punten: „Kunst naar Kracht" uit Driewegen-Ovezande, 226 p.: 2e prij zen: „De Lofstem" uit Baarland- Oudelande, 220 p.; ..Soli Deo Gloria" uit Eorssele, 217 p.: „Hosanna" uit Wissenkerke en „Jubilate Deo" uit Kruiningen, beide 215 p.; le afde ling: le prijs: „Soli Deo Gloria" uit Kamperland, 231 p.; „Ons Genoegen" uit Heinkenszand en „De Lofstem" uit St.-Laurens, beide 230 p.; „Tot nut en genoegen" uit Nieuwdorp, 227 p.; 2e prijs: „Looft den Heer" uit Wolphaartsdijk, 213 p.; „Jubilate Deo" uit Goes. 210 p.: 3e afdeling: le prijs: Nieuwlands koor met 230 p.: afdeling uitmuntendheid: le prijs: „Hosanna" uit Vlissingen, 243 p.; „Sursum Corda" uit Oostkapelle, 236 p.; ere-afdeling: le prijs: „Soli Deo Gloria" uit Souburg, 231 p.: Kamer koor van „Soli Deo Gloria Souburg, 227 p.; „Een in geest en streven" uit Serooskerke. 226 p.; 2e prijs: Ned.-herv. kerkkoor uit Kloetinge, 220 punten. Middelburg City: Angst, 20 uur, 18 jaar. Electro: Hercules en de koningtn van Lydië, 19.30 uur. 14 Jaar, Molen water: Miniatuur Walchei'èn, 9—13 u. Vlissingen Alhambra: Blanke vrouw In de jungle, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Heerseres van dc onderwereld, 20 u„ 18 jaar. Goes Crand: Nonnen voor hel vuur peloton. 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Luxor: Vijf gebrand merkte vrouwen, 20 bur. 18 jaar. Roxy: De prijs des zonde, 20 uur. 18 Jaar, Tcrncuzcn Luxor: Grüfin Mariza, 20 Sas van Gent Ol.vmpla: Ik heb gezon digd. 20 uur. 14 jaar. Oostburg Ledclthcatcr: G. I. Blues, 20 Axel Het Centrum: Morgen zijn wtj volwassen, 20 uur, 18 jaar. Hulst Bioseoopgobouw: Sapphire het meisje uit de Tulip bar, 20 uur. 14 jaar. Zierlk7.ee Concertzaal: Meute blau und morgen blau. 20 uur. 14 jaar. Haamstede Hotel Bom: De man. die verdwijnen moest, 20 uur. 14 jaar. Op de foto het schip in de Vlissingse buitenhaven, met op de voorgrond dc sleepboot „Gele Zee" (Foto P.Z.C.) CULTURELE UITWISSELING Mej. Kuijpers nam afscheid als leidster De Vlissingse christelijke mandoline- vereniging „Con Amore", die vijfen twintig jaar geleden werd opgericht, heeft dit jubileum zaterdag op fees telijke wijze herdacht. De feest vreugde werd echter enigszins ge temperd door het feit, dat de op richtster, mej. J. P. Kuijpers, die ook gedurende deze vijfentwintig jaar de leiding had, afscheid van de vereni ging nam. „Con Amove" had het mandoline orkest „Musikfreunden" uit Aken (Duitsland) uitgenodigd om het jubi leum mee te vieren. Zaterdagmiddag arriveerden de gasten, waarna zij in hotel „Britannia" werden ontvangen door de burgemeester van Vlissingen. mr. B. Kolff, wethouder W. Poppe en de gemeentesecretaris, de heer J. W. Peters. Burgemeester Kolff sprak dc leden van „Musikfreunden" toe. Hij zei onder meer, dat Vlissingen na de oorlog meer en meer aan- sportuit- wisseling was gaan doen met steden in België en sinds kort oólt in Duits land. Het verheugde hem dat er nu ook uitwisseling op cultureel gebied tot stand was gekomen. De heer J. Lenzen, voorzitter van „Musikfreun den", dankte de burgemeester voor zijn welkomstwoord, evenals de heer H. Sijtsma, oud-voorzitter van „Con Amore". Het- contact tussen „Musikfreun den" en „Con Amore" is tot stand „Gele Zee" bracht Griekse „Vasilios" naar Vlissingen De sleepboot „Gele Zee" van L. Smit Co. Internationale sleepdiensten te Rotterdam bracht zaterdagmorgen omstreeks 10 u. het ca. 8000 ton me tende vrachtschip „Vasilios R" van de Griekse reder N. B. Rethymnis de haven van Vlissingen binnen. Het schip is een casco, gebouwd op de werven van Austin Bicker te Sun derland in Engeland, dat in Vlissin gen van een Schelde-Sulzer motor 7 RD-76 van 30.500 pk zal worden voorzien. Opmerkelijk is dat het schip nog geen masten bezit. De af stand van 300 mijl van Sunder land naar Vlissingen legde de sleep in ruim 2 dagen af. Samen met de „Martin Letzer" bracht de „Gele Zee" het Griekse schip in dc haven van Vlissingen. Nadat het schip voorzien zal zijn van zijn kracht bron, zal het terugkeren naar Enge land, waar het in december van dit jaar opgeleverd zal worden. gekomen, toen de dirigent van het Altense mandoline-orkest, de heer Brandt, twee jaar geleden met vakantie in Vlissingen was. Hij maakte toen kennis met de Vlis singse mandolinevereniging het resultaat was, dat vorig jaar „Con Amore" een bezoek aan Aken bracht. Zaterdagavond was cr, eveneens in „Britannia", gelegenheid het jubile rende „Con Amore" t.e feliciteren. Burgemeester Kolff bracht daarbij naar voren, dat de mandolinevereni ging in het Vlissingse culturele leven een- plaats inneemt, die er wezen mag. Mr. Kolff besloot met de hoop uit te spreken, dat de volgende vijf entwintig jaar voor „Con Amore" ook een tijd van grote bloei zou zijn. Zeer vele vertegenwoordigers van Vlissingse verenigingen feliciteerden het bestuur van „Con Amore" met dit jubileum. Ook dc voorzitter van „Musikfreunden" bood zijn geluk wensen aan. Hij overhandigde het bestuur van „Con Amore" bovendien een foto. De heren Sijtsma en Jon- gepier, beiden oud-leden van de man dolinevereniging, boven een metro noom aan. Voorts waren er diverse schriftelijke felicitaties binnenge komen. Een der leden van „Con Amore" dankte mej. Kuijpers voor alles, wat zij voor de vereniging heeft gedaan, en overhandigde haar bloemen. Ook mevr. S. Lammers-de Visser, die van de oprichting af werkend lid is, kreeg bloemen. Mej. Kuijpers zei in haar dank woord, dat haar grootste streven altijd is geweest om muziek op een zo hoog mogelijk peil te bren gen, want, zo zei ze, mandoline- en gitaarmuziek, mits goed en met gevoel uitgevoerd, kan blij ven boeien. Tenslotte bood de heer Eckhardt, namens de jeugdafde ling van „Con Amore", mej. Kuij pers nog bloemen aan. Aan het concert, dat hierna volgde, werd medewerking verleend door „Con Amore", „Musikfreunden". de jeugdafdeling van „Con Amore" en de oud-leden van deze Vlissingse mandolinevereniging. De uitgevoerde werken, voornamelijk in het semi- klassieke genre, stonden op hoog peil en vooral het Akense mandoline orkest leverde uitstekende prestaties. Het van radio en televisie bekende zangkwartet „The Fouryo's" zorgde met enkele populaire liedjes voor af wisseling. Na het concert was er een gezellig samenzijn. Zondagmorgen maakten de Duitse gasten nog een rondrit over Walcheren, waarbij de Delta werken werden bezocht, 's Middags nam „Musikfreunden" in hotel „Bri tannia" afscheid van „Con Amore", waarna de terugreis naar Duitsland werd aanvaard. VLISSINGEN Zevende lokaal voor u.t.s. De gemeentelijke uitgebreid techni sche school te Vlissingen beschikt thans over zes lokalen in het voorma lige schoolgebouw aan de Glacis- straat. De directeur van de u.t.s. ver zoekt het college van b. en w. nu nog een zevende lokaal in gebruik te mo gen nemen voor de activiteiten van dc leerlingen buiten schoolverband. Het zal tevens dienst kunnen doen als overblijflokaal. Voor de verandering van het lokaal zou een bedrag van f 450,nodig zijn. Het college van h. en w. stelt de raad nu voor dit be drag te fourneren, mits de toestem ming wordt verkregen van de staats secretaris van o.. k. en <v. Marktberichten TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. inei. Aardappelen, oude. 2—9. nieuwe, grote. 4354, poters 435S. kriel 39—52. Andijvie I 3545. II 3336. Bloemkool IA 55—83. IIA 31—60. IB 29—43, IIB 14—30. IC 18—28. IIC 13—16. Komkommers 271*. Kroten 13—21. Spitskool 34—38. Uien 21 —32. Snijbonen 190250. Dubb. bonen 230 —280. Bospeen I 66—19, II 34—60. aan voer 18.000 bos. Waspeen IA 5972. IIA 3565. Postelein 4246. Peterselie 1325. Selderij 6—13. Rabarber 13—22. Sla IA 1628. IIA 13—21. aanvoer 49.000 stuks. Stoöfsla 28—56. Peulen 220—260. Spinazie 4157. Sjalotten 15—21. Radijs 10—21. Bondsdag gemeente ambtenaren op 10 juni in Tholen Zaterdagmiddag vergaderde in hotel „Centraal" te Goes de afdeling Zee land van de Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren, onder voorzit terschap van de heer H. Strabhingli. De agenda van deze vergadering was geheel gewijd aan huishoudelijke za ken en behelsde o.m. de vaststelling van de provinciale bondsdag. Deze zal worden gehouden op 10 juni a.s. te Tholen. Aan deze provinciale verga dering zullen ook excursies naar en kele gemeenten op het eiland worden verbonden, ten einde een inzicht te verkrijgen in hetgeen is tot stand ge komen na de ramp van 1 februari 1953. De afdeling zal voorts in 1962 de al gemene vergadering van de landelijke organisatie binnen het Zeeuwse terri toir kunnen begroeten. De algemene vergadering wordt dan in Middelburg gehouden. De agenda voor de landelijke verga dering van dit jaar werd besproken. Als afgevaardigde werden aangewe zen de heren V. Laban te Tholen en R..W. Zijlstra te Veere. Uitvoerig werd gesproken over de 5- daagse werkweek, die nog niet in alle gemeenten tot stand is gekomen of slechts gedeeltelijk om de veertien dagen wordt toegepast. De alge mene gedachtengang bij de leden ging uit naar een wekelijkse vrije zaterdag en eenzelfde verkorting van werktijd, als thans voor werknemers met een 48-urige werkweek geldt. Zoals be kend wordt de werkweek van laastge- noemde categorie verkort met 1.5 uur per week, terwijl voor de (admini stratieve) functies met een werktijd van 41,5 uur geen werktijdverkorting mag wprden ingevoerd. Breedvoerig werd ook van gedachten gewisseld over de bezoldiging van dc secretarissen en ontvangers der ge meenten. De vergadering sprak zich niet uit over een bepaald standpunt ten aanzien van deze materie. GRIJPSKERKE Raad vergadert De gemeenteraad van Grijpskerke zal dinsdagmorgen in openbare vergade- ving bijeenkomen. De agenda ver meldt onder meer een voorstel de pre. sentiegelden der raadsleden te verho gen. Voorts zal worden gesproken over een wijziging in het uitbreidings plan en over een verzoek van de ring- rijdersvereniging weer een beker be schikbaar te stellen. Terughoudendheid na Schelde-Rijn-gesprek In het conferentie-oord „flertogïnne- dal" te Brussel is vrijdag de ge mengde Belgisch-Nederlandse com missie voor 'dc verbetering van de Schelde-Rijnverbinding bijeen geko men. Na afloop van. hot gpsprek vivcr- den geen mededelingen verstrekt. Een datum voor de volgende ver gadering van de commissie werd niet vastgesteld. Aan de vergadering was aanBelgi sche zijde intensief intern overleg voorafgegaan, waaraan, is deelgeno men door vice-premler Spaak en Antwerpse havenautoriteiten. Ook de Belgische delegatie legde echter gisteren grote terughoudend heid aan de dag bij het "beantwoor den van vragen van journalisten» De indruk werd echter bevestigd, dat van enige vooruitgang in de bespre kingen kan worden gesproken en dat het zwaartepunt van de moeilijkbe den vooral op de economische as pecten van het vraagstuk is komen te liggen. Nadere bijzonderheden weigerde men echter te verstrekken. Geringe omzetstijging bij Philips N.V. Dc omzet van de N.V. Philips' gloei lampenfabriek in Eindhoven is in liet eerste kwartaal 1961, ten op zichte van dezelfde periode van 1960 met- S gestegen. Deze stijging is geringer clan men had verwacht, daar de omzet in de televisiesector in enige landen bij de planning ten achter bleef. „Wij hebben geen aan leiding om wijziging te brengen in de in ons jaarverslag 1960 uitgespro ken verwachting dat de omzet in het jaar 1961 de 5 miljard gulden zal overschrijden, aldus de PhiUps-di rectie. Door de bovengenoemde ontwikke ling van de omzet kon het gunstige winstniveau van het eerste kwartaal 1960 niet worden gehandhaafd. Bij de samenstelling van de cijfers is verhoudingsgewijze rekening gehou den met een schatting van de voor zieningen die, zoals gebruikelijk, aan het einde van het boekjaar plaats hebben. TOP bood flink verzet, maar V10S nam winst mee Zeeuwse korfbalcompetitie ln de le klas van de Zeeuwse korfbal- j competitie kreeg het bezoekende Vios de punten niet cadeau in Arnemuiden. i TOP bond hevig verzet, maar kon ten- j slotte niet verhinderen, dat de punten naar Krabhendijkc verhuisden. De uitslag was 75. In 2A had Animo 11 weinig moeite met VOPO: het werden zelfs dubbele; cijfers: 143. Meer strijd werd gele- j verd in Terneuzen. waar de leiders uiti uit 2B de strijd aanbonend. Zeelandia i trok tenslotte aan het langste eind te- gen Luctor met het kleinst mogelijke j verschil (56). Deze punten leverden tevens de bovenste plaats op. die de Zeelandianen wel niet meer zullen af- staan. Blauw Wit hield de zege in ei-1 gen huis en stuurde WKV met lege hamlen huiswaarts (401. Animo III en Atlas eindigden in 3A met een stand, waarmee begonnen was... Deze dubbelblanke stand valt ons van de Ritthemse ploeg wel iets tegen. Zuidzande kwam niet opdagen, zodat Stormvogels vergeefs het veld uitgelegd had. Zuidzande zal het wel op 2 verliespunten komen te staan. In 3B kwam VZOD bij Blauw Wit II met de hakken over de sloot, maar de Noordbevelanders zijn weer 2 punten rijker <54). Vios II en Togo IH deelden de punten (33), hoewel we van de Krabbendijkse reserves meer hadden verwacht. In de eerste wedstrijden van de avondklas zijn de zwakste ploegen reeds naar voren gekomen. De sterk ste ploegen wisten zich namelijk ook nu te handhaven. Zo behaalden KVL, Swift IV en Animo V de verwachte overwinningen op Zuidwesters Hl, Vedo II en Ondo II. Hierdoor blijft de stand aan de kop ongewijzigd. Schaakcompetitie speelt gelijk tegen Brunsum (5-5) ln het afgelopen weekeind speelde het 1 e tiental van de schaakvereniging Middelburg een thuiswedstrijd tegen Brunsum, welke wedstrijd eindigde in een 55 gelijkspel. Door deze uitslag zullen dus respec tievelijk Middelburg I en Brunsum het volgende seizoen uitkomen in de landelijke schaakcompetitie van de tweede klas D. De eindstand luidt: Middelburg 2 110 3 13— 7 Brunsum 2 0 2 0 2 1010 Eindhoven III a 2 0 111 7—13 HANDBAL Dames Walcheren kampioen De dameshandbalploeg van Walche ren is er in geslaagd het kampi oenschap te behalen, na een klin kende 60 overwinning op Tachos. Geen moment is deze overwinning in gevaar geweest, want van het begin af trok Walcheren teii aan val en niet zonder succes. Bij de rust leidde Walcheren,, met 3—0. Het spel na de rust wasp een afspiege ling van de eerste helft, zodat Wal cheren een verdiende 60 overwin ning behaalde. Door dit resultaat is Walcheren nu kampioen van het district zuid B en zij zal, evenals de heren van Tonido, tégen kampioe nen van andere districten moeten snelen om een plaats in de hoofd klas. Atletiekwedstrijden in Middelburg Ter gelegenheid van het 60-jarig staan van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie werden in verschillende plaatsen juniorenwedstrijden gehou den. Zo ook in Middelburg, waar ir. Ad. Paulen. voorzitter van de KNAU, aapwezig was. In het programma was bovendien een invitatiewedstrijd 5000 meter senioren opgenomen, die onbedreigd gewonnen werd door Hein Cujé (14.37). Bij het kogelstoten ves tigde Janny Schot (Delta Sport) een nieuw Zeeuws record meisjes (11.59 meter). Bij de meisjes C zorgde Jan ny Stoutjesdijk voor een bijzondere prestatie tijdens het vèrsprïngen door een sprong van 4.79 meter. De 100 meter heren leverde een zege op voor William van Beest (Marathon) :- 11.4 seconde. Arrestaties in Oostenrijk door Eichmann-proces In de afgelopen weken zijn in Oos tenrijk in verband met het proees- Eicbmann in Jeruzalem, negen per sonen gearresteerd op verdenking van deelneming aan misdaden in de nazi-tjjd. CONCERT IN VEILING K. B. EN O. Ter gelegenheid 25-jarig bestaan „Jonge Kracht" Ter gelegenheid van bet 25-jarig be staan van bet tamboers- en pijpers korps „Jonge Kracht" te Biezelinge is daar zaterdag d. eeuw se Pijperdag 1961 gehouden. Drie korpsen waren oor deze pijperdag naar Kapelle- Biezelinge gekomen om aan het ju bileum van „Jonge Kracht" en deze pijperdag luister bij te zetten: ..Ex celsior" uit Goc9 niet 85 leden: „Ju liana" Middelburg met 100 en „Nico- leen" uit Kamperland met 45 leden. Tezamen met de 45 musici van „Jonge Kracht" verzorgden deze in fleurige uniformen gestoken tamboers en pij pers een muzikale show, die veel be langstelling trok. De Zeeuwse Pijperdag 1961 werd 's middags geopend met een muzikale ronwanddeling vanaf het veilingge bouw naar bet marktplein te Bieze linge, dat nauwelijks groot genoeg bleek voor de rond 160 tamboers en pijpers. Zij werden daar temidden van een groot aantal belangstellenden ver welkomd door voorzitter H. van de Velde van „Jonge Kracht". Nadat op deze wijze de pijperdag officieel voor geopend was verklaard, marcheerden de Korpsen via verschillende routes terug naar de veiling. Onder grote belangstelling gaven de in blauwe broek en rode jasjes gesto ken leden van „Nlcoleen op het ter rein voor de veiling 's avonds een de monstratie met liguurmarsen, waarna de korpsen nog gecombineerde muzi kale rondwandelingen door het dorp maakten. In aansluiting hierop werd in de vei linghal een groot concert gegeven, voor welke gelegenheid men var rond 1500 veilingkisten een podium had ge bouwd, terwijl het vele honderden koppen tellende publiek ook op vei lingkisten was gezeten. Het slot van deze geslaagde Zeeuwse Pijperdag vormde éen grootse taptoe, waaraan alle korpsen meewerkten. Vlissingen IV besloot het seizoen met nederlaag ln de reserve derde voetbalklas be sloot Vlissingen IV het ceizocn met een 4—2 nederlaag tegen NAC IV. Longa 111 verpletterde Hero II met 120 en kwam op gelijke hoogte met Rood Wit IL dat met 5—3 van Baronie III verloor en zijn kam pioenskans wellicht verspeelde, om dat nu een beslissingswedstrijd met Longa III nodig is geworden. MOC II won met 53 van RAC II. Longa III 20 14 1 5 29 81—29 Rood Wit II 20 12 5 3 29 61—31 MOC II 19 13 0 6 26 74—38 Sarto II 19 12 1 6 25 45—25 Will. II IV 20 H 3 6 25 6543 NAC IV 20 10 4 6 24 67—32 Baronie £13 20 11 2 7 24 7035 RAC II 20 7 4 9 18 56—47 Vlissi. IV 20 4 0 16 8 34—96 Goes II 20 4 0 16 6 41—102 Hero II 20 1 0 18 2 19—135 twee verficsminten. Hollandse klanken in München De eerste helft van de „Holland- tveek", die tot en met woensdag in München wordt gehouden, is in de grote zaal van het op een eiland in de Isar gebouwde Duit se museum, afgesloten met een grootse manifestatie van Neder landse en Beierse volkskunst. Een uit honderden personen ocstaand gemengd Nederlands-Beiers publiek gaf aan het eind van deze Volkstüm- licher Abend met een tot een ovatie uitgroeiend applaus uiting van zijn waardering voor het optreden van de ruim 300 medewerkenden. Die medewerkenden waren de Koninklij ke Militaire Kapel, het jachthoorn korps gardejagers, de volksdans groep „Stompetoren" uit West- Friesland, de volksdansgroep „Twen te" uit Oost-Nederland en elf Beierse groepen, namelijk boerenkapellen, dansgroepen, zanggroepen en orkes ten, die allen met hun zeer fraaie kostüms en met wat zij presteer den veel succes oogstten. In de loop van de dag hadden de Nederlanders de inwoners van de stad reeds vergast op carillonmu- ziek (mr. Romke de Waard), draai- orgelmuziek („De Arabier"), voor stellingen van een poppentheater (Jan Nelissen) cn muziek van de Koninklijke Militaire Kapel en het jachthoornkorps. Franco arresteert 200 „samenzweerders" Volgens het Britse zondagsblad Sun day Dispatch zijn in Spanje meer dan 200 personen gearresteerd na de ontdekking van een samenzwering om het Spaanse staatshoofd, genera lissimus Francisco Franco, le ver moorden. Het blad berichtte dat de route waar langs Franco zou terug keren van een onlangs volbrachte rondreis door Andalusië naar de Spaanse hoofd stad. plotseling werd gewijzigd op advies van de nolitie. Sjah van Perzië reed trottoir op In Rome 110 km In Rome deed zondag het verhaal de ronde, dat de sjah van Perzië in de Italiaanse hoofdstad ternauwer nood aan een auto-ongeluk is ont snapt. Het avondblad Telesera wist te melden dat de sjah de wens had uitgesproken een nieuwe Chevrolet- Corvette te proberen. Toen hij met een snelheid van 110 kilometer op de Via Delia Camilluc- cia reed, kwam een trolleybus om een hoek. De sjah remde met volle kracht en kwam op het trottoir te recht: niemand liep letsel op. Iraanse beambten en de Italiaanse politie, die in een eigen auto de sjah had gevolgd, wensten geen commen taar te geven. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje CORNELIA JOHANNA „CORRIE" F. P. Dominicus J. Dominicus-van Sluijs en kinderen Westkapelle, 28 mei 1961, Bakkerij. Voor de zeer- vele geluk wensen en attenties, welke wij bij ons 25-jarig huwe lijk mochten ontvangen, be tuigen wij onze hartelijke dank. H. Bom. A. BomSin'ke. Waaide, mei 1961. Hoofdstraat 29. Obligatielening Vlissingse Sportvereniging ZEELAND SPORT Uitgeloot zijn 7 obligaties a 100. de no's 73 - 80 - 81 - 113 - 119 - 120 - 142. 8 obligaties a 50, de no's 15 - 29 - 19 - 73 79 - 134 - 118 - 131. 6 obligaties h 25, de no's 47 - 56 - 68 - 86 92 - 99. Deze obligaties worden be taalbaar gesteld per 1 juli 1961 ten kantore van de Vlissingse Nutsspaarbank te Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3