Duyvis VERLAAGT DE PRIJZEN Gemeente Terne uzen krijgt een ambtenaar voor sportzaken Zeeuwse Almanak BILT Minister A. Spinoy opent Zeeland-week KL0ETINGSE ARBEIDER GING ER MET HUURAUTO VANDOOR TIKFOUT JE KOSTTE GEMEENTE TERNEUZEN 5000 GULDEN Friturezaak in Terneuzen brandde af PROVINCIALE ZEEUWSE O OU R AN T VRIJDAG 26 MEI 1961 RAAD BESLOOT TOT AANSTELLING Verhoogde inschrijving tengevolge van vijfdaagse werkweek De gemeenteraad van Terneuzen heel t; donderdagavond in prin cipe besloten een ambtenaar voor sportzaken aan te stellen. Naast liet adviseren van het gemeentebestuur over alle sport- aangelegenheden krijgt deze ambtenaar tot taak de verhuur van, en het beheer over gemeentelijke sportterreinen, zwembad en gymnastieklokalen, terwijl hij ook de leiding zal kunnen heb ben over het personeel, dat daarbij werkzaam is. De eerste die namens zijn gehele fractie zijn sympathie betuigde met dit voorstel, was de heer S. W. Henry (p.v.d.a.), die hierin een belangrijke cn nuttige ontlasting zag van de werkzaamheden van het college van b. en w. Hij sprak de hoop uit, dat het college op redelijke termijn zal •lagen met het aantrekken van een geschikte ambtenaar. Daar de toe komstige aanbeveling van kandidaten volgens hem zal neerkomen op de benoeming van nummer één op die lijst, zou hij liever zien, dat de benoeming door b. en w. geschiedde. De heren R. VrieHng (v.v.d.) en W. J. Weterings (k.v.p.) waren het hier mee wel eens, de heren M. van Lan gevelde (a.r.) en J. A. de Feijter <c.h.) niet. Laatstgenoemden wilden deze bevoegdheid aan de raad laten. Het S.G.P.-raadslid F. Dieleman verklaarde zich bij voorbaat tegen het gehele voorstel van b. en w. Dat vond de heer Henry wel erg gemakkelijk gezegd. „Dï kan me voorstellen, dat de. heer Dieleman zich kant tegen de zondagsspor- ten", aldus de heer Henry, „maar deze ambtenaar zal ook gaan over gymnastieklokalen, zwembad, schoolsporten op gemeentelijke sportterreinen en dergelijke". De heer Dieleman maakte de P.v.d. A.-woordvoerder er op attent, dat hij (de heer Dieleman) destijds ook te gen de aanleg van de gemeentelijke sportterreinen was geweest. Het voorstel van de heer Henry, benoe ming van een ambtenaar sportzaken door het college van b. en w., werd aangenomen met de stemmen van de heren J. A. de Feijter en D. M. Ollebelc (beiden c.h.u.). M. van Lan- gevelde (a.r.) en F. Dieleman (s.g.p.) tegeri. .iktd Bolletje/' Inde zilveren rol Verkeerd, argument Het feit, dat een installatiebedrijf voor het aanbrengen van een tech nische installatie voor waterreini ging *ten behoeve van het nieuwe zwembad bijna 20.000 boven de raming van 45.600 had Ingeschre ven en dat dit volgens b. en w. ge deeltelijk is te verklaren door de in voering van de vrije zaterdag, had niet de instemming van alle raads leden. „Dat argument, dat tegenwoordig bij dc woningbouw ook al wordt ge bruikt, vind ik pertinent onjuist", zo begon de heer Van Langevelde. De heren Weterings en Fijn van Draat dachten er ook zo over. Vol gens burgemeester Rijpstra is deze argumentatie afkomstig van de ar chitect. „Het zal wel aan een onder schatting bij het opstellen der taxa tiebegroting liggen", daebt de heer Heniy. Deze t\veede argumentatie werd trouwens ook al gebruikt in het b. en w.-voorstel. Het voorstel om het schilder- en be- glazingswerk voor de nieuwe open bare lagere school te gunnen aan de laagste inschrijver van een on derhandse aanbestediug, kreeg be zwaren van de heer J. Bleijenberg (k.v.p.). Hij vond het onjuist, dat slechts een klein aantal schilders uil; de eigen gemeente was uitgenodigd om in te schrijven, terwijl hij ver der bezwaar maakte tegen onder handse aanbestedingen in het alge meen. De reden daarvan wilde wet houder De Vos wel uiteenzetten, maar dan in een besloten zitting en daar aan bleek de heer Bleijenuerg geen behoefte te hebben. Zonder discussie en zonder stemming besloot de raad over te gaan tot ver koop aan de Stichting Protestantse Bejaardenzorg van 10.652 vierkante meter bouwgrond in de Serlippens- polder om daarop een bejaardencen trum te bouwen. Presentiegeld verhoogd Het presentiegeld van de raadsleden werd verhoogd van 10 tot 15 en dat der commissieleden van 5 tot 7,50. De heer Fijn van Draat (v.v.d.) wilde geacht worden tegen dit voorstel te hebben gestemd. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Langevelde of er al iqts be kend is over vervangende wonin gen voor die, welke in verband VAN itvin TOT ZOMEttZEGELS De verkoop van zomerzegels 1961 heeft alle verwachtingen overtrof fen. Hoewel de P.T.T. rekening had gehouden met een grotere verkoop uan in 1960, bleek de voorraad ze gels toch niet toereikend. Slechts die van 30 cent bleken in voldoende mate aanwezig, alle andere moesten wor den bijgedrukt. Steekproeven in het hele land hebben nu aangetoond, dat de zomerpostzegels een resultaat zullen opleveren dat minstens 15 nrocent hoger zal liggen dan dat van I960. In Zeeland bedroeg het resul- SCHROOMVALLIG Vandaag is dit hoekje met enige schroom- gevuld. Het zal misschien niet direct zo sterk opvallen en daar om- delen wij het maar even mee. Zo om de regel zult U een beetje schroom tegenkomen. z Dat komt door die onverhoedse mede deling in de P.Z.C. van gisteren over ons abonneeaantal. In de bedoening ran het dagelijkse drukke leven sta ie daar als stukjesschrijver niet zo 'bi j stilje vult jé hoekje, dag-in-dag- uit, je krijgt lieve, boze, spontane en doordachte reacties uit alle delen van Zeeland en dat stimuleert of ontmoe digt, al naar gelang van de reactie. Maar dan, plotseling, zit je met je neus bovenop de feiten: dertigduizend abonnees, zeg naar ruwe schatting - honderdtiointigduizcnd lezeressen en lezers. Daar sta je dan. In je hoekje. In je heel kleine hoekje, waarin je soms zo icijsneuzcrig uil de hoek kunt komen. In vele gévallen ongetwijfeld over zaken waar tenminste drie van die honderdtwintigduizend lezers veel meer van af weten. Gelukkig is het maar een klein hoekje, waar kleine zaken aan de orde komen. Niettemin treden wij U, de duizen den, vandaag schroomvallig tege moet. Heel nederig. Maar morgen meer even eigenwijs als altijd. Daar kunt U zeker van zijn taat vorig jaar 18.400. Men ver nacht dit jaar echter de 21.000 te halen. De zomerzegelactie 'duurt nog tot 10 juni. De zegels blijven geldig tot eind 1962. BELANGSTELLING Dat de bejaardensociëteit van Yerseke zich in een grote popu lariteit mag verheugen, is zo langzamerhand wel duidelijk ge worden. Het seizoen is nu bijna voorbij en als het een beetje wil, zal het totaal aantal bezoeken bij sluiting niet minder dan 5500 ge weest zijn. Voor de dames-leden was het woensdag de laatste bij eenkomst, voor de heren zal het vandaag zover zijn. HISTORICI Een vijftigtal liistorici. deelnemers aan een congres te Middelburg en Brugge, heeft met het oog op de re cente opgravingen en vondsten ook een bezoek gebracht aan Aarden- burg, waar zij door burgemeester J. 31. A. C, van Dongen in het ge meentehuis werden ontvangen. Bur gemeester Van Dongen sprak er zijn vreugde over uit, dat Aardenburg dank zij de opgravingen, steeds meer bekendheid gaat genieten in krin gen van historici. Ir. J. A. Trimpe Burger van de rijksdienst voor oud heidkundig bodemonderzoek te Amersfoort, gaf een uiteenzetting over de jongste opgravingen in Aar denburg, waarbij zeer belangwek kende vondsten werden gedaan. Het gezelschap bracht voorts een bezoek aan het oudheidkundig museum, de St.-Baafskerk en de plaats van dc opgravingen. GOLD Uit Aardenburg komt nog een be richt, een feestelijk bericht over de gouden bruiloft van de heer en mevrouw Cijsouw, die enkele da gen geleden werd gevierd. In de morgenuren was er reeds een druk bezoek van buren, vrienden en kennissen waar te nemen. Ook het gemeentebestuur bood zijn gelukwensen aan, waarna het :ouden feest In Intieme familie- gou Krii ng werd voortgezet. met de kanaalverbreding moeten worden afgebroken. Volgens wet houder De Vos is hiervoor een toezegging gedaan. ,.In welk stadium bevinden zich de plannen voor een cultureel cen trum?", wilde de lieer R. Hol (p.v. d.a.) weten. Volgens burgemeester Rijpstra 'is hierover al veel gespro ken, maar tot nu toe is er nog geen overeenstemming bereikt kunnen worden. Het doortrekken van de nieuwe invalsweg tot aan de Leeu wenlaan zal vermoedelijk wel enige tijd moeten wachten, zo zei wethou der M. de Vos tot de lieer De Feij ter. De nieuwe weg naar het indus trieterrein zal namelijk prioriteit krijgen, mede in verband met de toe komstige vestiging van Philips in Terneuzen. Aangenaam verrast „Met dit besluit van Philips werden wij wel heel aangenaam verrast", zo had de heer Fijn van Draat aan het begin van de vergadering na mens do gehele raad gezegd. Hij dankte b. en w. voor liet vele werk, dat zij ongetwijfeld moeten hebben verricht, in verband niet deze ves tiging, die do schijnwerper wel heel duidelijk op Terneuzen heefl gezel. Verkeersongeval van loco burgemeester Middelburg De loco-burgemeester van Middel burg, de heer A. J. Berenpas, is in de Limburgse gemeente Arcen ge wond geraakt bij een verkeersonge val. Toen de heer Bcrenpas namelijk de rijksweg Nijmegen—Venlo op reed, werd zijn wagen gegrepen door een Duitse personenauto. Per zieken auto werd hij naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd, waar bleek, dat hij behalve enkele verwondingen vier gebroken ribben had opgelopen. Zeer waarschijnlijk zal de Middel burgse loco-burgemeester over enige tijd per ziekenauto naar Middelburg vervoerd kunnen worden, maar het zal nog wel- geruime tijd duren, voor hij zijn werkzaamheden zal kunnen hervatten. Politierechter Middelburg Souburgse bestal haar ex-verloofde Drie weken met aftrek hoorde don derdagmiddag voor de 3Iiddelburg.se politierechter, mr. A. W, Thöne, te gen zich eisen mej. C- S. S. uit' S?)i- burg. Zij stond terecht wegens dief stal van zestien gulden, een koffer en een herentrui, die zij had meege nomen nadat op het laatste moment het huwelijk met haar verloofde was afgesprongen. Nadat nfen de verblijfplaats van mej. S. had opgespoord, werd zij op 3 mei j.l. in voorlopige hechtenis ge steld. Haar ox-verloofde had boven dien aangifte gedaan van de vermis sing' van een bedrag van tweehon derd gulden. Haar raadsman, mr. H. Bruin, vond het geheel een eenvoudige zaak en betitelde alleen de omstandigheden, waaronder verdachte deze „nood-, sprong" had gemaakt als vreemd. Hij' voerde verder in zijn pleidooi aan, dat mej. S- met haar verloofde de laatste tijd „van de hand in de tand had geleefd". Hij vond de ontvreem ding met drie weken voorlopige hech tenis voldoende gehonoreerd. „Als er geen voorlopige hechtenis was geweest, zou ook de eis - de of ficier. mr. A. B. Rosingh vorderde 6 weken hechtenis niet zo hoog zijn gekomen". 3Ir. Bruin pleitte verder voor clementie, omdat de Goeso werkgever van mej. S. haar plaats nog steeds had vrijgehouden. Mr. Thöne bepaalde de uitspraak ten slotte op drie weken met aftrek van voorarrest. t Artrertentief TIJDELIJK De opening van de Zeeland-week te Antwerpen in de feestzaal aan de Meir zal geschieden door de Belgi sche minister van economische za ken en energie, de heer F. A. Spinoy. Zoals bekend zal de Zeeuwse tentoon stelling geopend worden op zaterdag 3 juni a.s. des morgens om half twaalf. Na dc openingsceremonie zul len burgemeester cn schepenen van de stad Antwerpen het comité Zee- landweek te Antwerpen, het ereeo- mité en het werkcomité in het stad huis ontvangen. Kapellenaar reed in mist tegen bus 20.boete Het rijden in dikke mist en het dien tengevolge botsen tegen een autobus kostte J. M. R. uit Kapelle 20. subs. 4 dagen hechtenis. Hij stond donderdag terecht voor het kanton gerecht te Bergen op Zoom. Op acht maart reed R. met zijn auto op de Parallelweg te Bergen op Zoom te gen een hem tegemoetkomende auto bus. R. was toen juist bezig rond een geparkeerd staande melkwagen te rijden. Nadat de eigenaar van de melkwagen en dc autobuschauffeur tegen hém hadden getuigd bleek R. van zijn schuld overtuigd te zijn. De officier van justitie had een boete van 25.subs, vijf dagen geëist. ■W\*WWV\*WA'VVVWwWA Zie voor Zeeuws i.icuws ook de pagina's 5, 7, 10 en 13. VWVNAVVWVWAVWVVVVV RECHTBANK MIDDELBURG „Uv KAN het nu wel geamuseerd vertellen, maar liet is toch eigenlijk een akelig verhaal'', zo zei de president van de rechtbank te Middelburg, mr. P. van Empcl, toen donderdagmiddag de 27-jarlge havenarbeider Joh. de J. uit Kloetinge terechtstond, die op 29 april van dit jaar op een tocht van zijn woonplaats naar Amsterdam een auto had „verduisterd". Een trip in een dolle bui, die De J. was begonnen met een huurauto van een Goese garage en die hij na ettelijke glaasjes eindigde met nog slechts twee centeil op zak. Het uitstapje kwam de garagehouder op 700 schade te staan en de officier van justitie, mr. Th. Lebret vorderde vier maanden onvoorwaardelijke hechtenis. der benzine te staan. Tot overmaat van ramp vond de Kloetingse „toc- rist-zonder-geld" later in Arnhem bij zijn kennissen de deur gesloten. In Geffen passeerde hij een auto markt, waar hij de huurwagen van de hand deed tegen inruil voor een bestelauto met ƒ500 toe, In Arnhem zette De J. opnieuw de bloemetjes buiten. Bang voor jmoces-vorbaal we gens rijden onder invloed liet De J. de auto onder Nijmegen achter en pakte de trein naar Amsterdam, waar Hij, zoals mr. Van Empel het uitdrukte, „met goede sier 500 op maakte". Totdat hij zichzelf met twee cent op zak bij de politie aan gaf. Wetticisme De raadsman van De J., mr. G. A. Renting uit Goes, vroeg hulp voor verdachte, waar het ging om de oor zaak van deze ontsporing en het ver krijgen van een betrekking na de straftijd. Hij voerde allea terug tot buien en een soort, experimenteren met levensgeluk, die De J. eigen wa ren geworden na een wetticistische opvoeding in zijn jeugd. Hij pleitte verder voor clementie in verband met de omstandigheden, waaronder een en ander zich had af gespeeld en was ervan overtuigd, dat zijn cliënt ernstig van plan was de schade te vergoeden. De uitspraak in deze zaak werd bepaald op 31 mei aanstaande. Vier maanden geëist voor uitstapje onder invloed „Als we de civielrechterlijke film terugdraaien is alles nog wel op zijn pootjes terechtgekomen", aldus dc officier, die deze onverkwikkelijke zaak des te erger vond, omdat De J. in feite nog onder toezicht stond in verband met een veroordeling, hem om een zelfde delict door de Arn hemse rechtbank opgelegd. Het was allemaal begonnen, toen de havenarbeider De J. pendelde iedere dag van Kloetinge naar Rot terdam zich op 29 april verveelde en naar een garage was gegaan om voor twee uur een auto te huren. Hoewel de garagehouder liever niet voor dergelijke korte ritten een auto meegal". gebeurde het toch: De J. kwam er vaker. Om te beginnen was De J. naar Vlissingen gereden, waur liij in enkele cafés wat glazen bier naar binnen sloeg. Zijn weg leidde daarna naar Terneuzen, waar zich hetzelfde afspeelde. Onder weg rijpte bij De J. het plan om naar Arnhem te gaan, waar oude kennissen hem nog wel aan wat geld zouden kunnen helpen. Onderpand Dat was nodig, want nauwelijks op Bevelandsc bodem aangekomen was de benzine van de auto op. Verdach te zag kans een jerrycan vol bij een pompstation te bemachtigen met als onderpand de reserveband van de huurauto. Verder ging het daarna naar Arnhem, maar in deze richting kwam De J. in IJsselstijn weer zon- Auto in volle vaart tegen boomchauffeur gedood Op dc Wouwseweg te Bergen op Zoom is vannacht om één uur een personenauto in volle vaart tegen een boom gereden. De bestuurder, de •t9-jarige heer J. Verhoeven van het koêlteehniseh bureau te Bergen op Zoom kwam daarbij om liet leven. Hij kwam uit do richting Roosendaal en reed ter hoogte van café „De Bloemkool" recht door in plaats van de bocht te nemen. Een tikfoutje in een ruilcontract heeft de gemeente Ter neuzen 5000 gulden gekost! Dit bleek tijdens de donder dagavond gehouden raadsvergadering van deze gemeente. Overeengekomen svas om aan een inwoonster van Terneuzen een stuk gemeentelijke grond van 1560 vierkante meter aan de Axelse- straat af te staan. Het officiële, door beide partijen getekende contract maakte echer melding van 2560 vierkante meter grond, precies 1000 vierkante meter meer dus... "Het onvermijdelijke gevolg was, daL deze inwoonster - met dit officiële contract in de hand nu inderdaad ook aanspraak kon maken op 2560 vlerkante meter.,. Tenslotte was er nog een compli catie: bij nameting bleek, dat het hier niet ging om een terrein van 1560 vierkante meter, maar van 1670 vierkante meter. B. cn w. stelden de raad nu, voor aan deze weduwe een stuk grond van 1670 vierkante meter af te staan en bovendien als schadeloosstelling voor de kleinere oppervlakte clan aangegeven in het officiële contract een bedrag van 5000 gulden te betalen. Dc raad ging daarmee tenslotte akkoord. De heer W. J. Weterings (k.v.p.) maakte zich over deze fout nogal boos. „Welke ambtenaar is daarvoor verantwoordelijk, kan dit wor den onderzocht en kunnen wij hierover een rapport verwachten?" wilde hij weten. Zowel burgemeester Rijpstra als wethouder M. de Vos gaven toe, dat er bij de Centrale Dienst voor Bouw- en Wo ningtoezicht een fout is gemaakt, maar vooral laatstgenoemde was van mening, dat de heer Weterings de zaak toch wel erg dramatisch voorstelde. Zo dachten de overige raadsleden er blijkbaar ook over. want geen van hen voelde er behoefte aan de heer Weterings bij te vallen. Donderdagavond tegen elf uur is de frituren-zaak ,,'t Kelderkc" van de heer A. Secq aan de Baan dijk te Terneuzen vrijwel geheel uitgebrand. Het vuur richtte in minder dan een half uur een enorme schade aan. De inventaris van de nog korte tijd geleden geheel vernieuwde zaak, werd zo goed als vernield. De enorme rookwolken drongen het gehele woonhuis boven de frituren-zaak binnen, waardoor op de eerste verdieping een 80- jarige inwonende man K., zoda nig door de rook werd bevan gen, dat opname in liet Juliana- zïekenhuïs nodig bleek. Dank zij een doortastend en snel optreden van de Terncuzense brand weer. kon uitbreiding van cje brand worden voorkomen. De schade, die door dc vérzekering wordt gedekt, bedraagt volgens de eerste schattin gen verscheidene duizenden guldens. De brand is vermoedelijk ontstaan door een ongeregeldheid met de ka chel. terwijl in de frituren-zaak nie mand meer aanwezig was. Snel greep het vuur daarna om zich heen, waardoor eerst de inventaris cn daarna de zoldering een prooi van de vlammen werd- De mannen van de nevelspuit. die binnen enkele mi nuten na het alarm ter plaatse arri veerden, hebben eerst getracht dc bejaarde man met een ladder uit het huis te halen. Toen dit niet luk te, zijn zij door de dichte rook naar de bovenverdieping gegaan. Op de vloer van de eerste verdieping be gon het vloerkleed reeds tc gloeien door de hitte vah de daaronder gele gen zolder van de friteszaak, die zwaar door het vuur was aangetast. Een tweede brandweerauto hoefde niet meer in actie te komen. Te gen twaalf uur konden de brand weerlieden weer Inrukken. KUNST Requiem van Verdi Tot Oefening en Uitspanning oJ.v. Jaap Hillen. Er gaan helaas geruchten, dat Jaap Hillen wegens binnenkort elders te aanvaarden verplichtingen zou moeten bedanken als dirigent van dc koninklijke zangvereniging „Tot Oefening en Uitspanning". La ten wij vurig hopen, dat deze ge ruchten volkomen onjuist blijken, want het zal héél moeilijk zijn hem te vervangen door een dirigent van dezelfde klasse. Hillen immers is een rasmusicus, een geboren koordiri gent. Dat bleek gisteravond weer toen hij in de Concert- en Gehoor zaal de uitvoering leidde van Verdi's Requiem: een prestatie van de hoog ste orde! Wie jarenlang de uitvoe ringen van „Tot Oefening en Uit spanning" bezoekt, weer zo langza merhand wel waartoe dit koor in staat is, kent er de mogelijkheden van, maar óók de beperkingen. Gis teravond is het Requiem van Verdi evenwel gezongen alsof er bij dit koor zo goed als geen sprake is van welke beperking dan ook. En dat nu is uitsluitend het werk van de dirigent. Het valt ons altijd weer opnieuw op bij kooruitvoeringen on der zijn leiding en wij hebben niet alleen die in Middelburg op het oog dat hij steeds van Je „zwak ke stee" in het koor uitgaat en daaraan zo hardnekkig werkt, dat die zwakheid tenslotte verdwenen lijkt. Maar bij scherp luisteren wordt duidelijk, dat hier sprake is van een belangrijk stuk camouflage. Doch dat geeft niet: het klinkend resul taat tenslotte is goed en daar gaat het om! Verdi's Requiem dus. Een uitvoe ring, waarvan gisteravond een tal rijk publiek heeft genoten: uitmun tende koorzang, over het algemeen een goed spelend orkest samen gesteld uit leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest en een so- listengroep. waarvan de tenor en de bas met name mogen worden ge roemd. Met deze laatste opmerking echter is ongemerkt een negatief element in deze bespreking geslo pen: als zo nadrukkelijk van de heren wordt betoogd, dat zij goed waren, dan wijst dit op een andere beoordeling van de sopraan en de alt. En inderdaad was daar gister avond naar onze mening reden toe: dc sopraan Ank Rcinders en de alt Diet Kloos, die aan deze uitvoering meewerkten, zongen heel verdienste lijk, vaak ook wel goed. maar als men ons nu vraagt of dit optreden briljant was, dan zou bet antwoord ontkennend moeten luiden. Er was overigens weinig verschil in kwali teit tussen alt en sopraan: beiden beschikten zij weliswaar over goed geschoolde stemmen, maar tegelij kertijd was hun zang in deze Verdi- muziek ongenuanceerd. Een prach tig duet als het „Agnus Dei" was daarvan een duidelijk voorbeeld: dit gedeelte had toch veel subtieler en genuanceerder kunnen klinken. Men bcgrijpe ons goed: wij willen beide solisten gaarne recht doen weder varen en dus geenszins ontkennen dat zij gisteravond óók uitstekende momenten hadden, maar als geheel kwam noch bij de sopraan, noch bij de alt de ontzaglijke rijkdom aan ex pressie in deze muziek van Verdi voldoende tot uitdrukking. In dit opzicht waren de bas Leo Ketelaars en vooral de tenor Arjèn Blanken zonder enige twijfel verder doorge- drongen in het karakter van deze muziek. Twee voortreffelijke zan gers! Als totaal en afgezien van detail kritiek is liet gisteravond een uit voering geworden, waarop de zang vereniging trots kan zijn. De bui tenstaander heeft over het algemeen onvoldoende inzicht in het enorme werk. dat aan zulk een concert voorafgaat. En het is voor allen, die er bij zijn betrokken, een moment van glorie, wanneer het geheel tot een goed einde 'is gebracht, Boven dien zijn de financiële consequenties uitermate groot: wil een dergelijke uitvoering slagen, dan is in een werk als dit bijvoorbeeld een beroepsbe zetting aan orkestlessenaars nood zakelijk. En dat is een kostbare geschiedenis. Met heel veel moeite en dank zij steun van gemeente en vooral van de provincie Fs het tegen woordig nog mogelijk een uitvoe ring als deze te geven. Als bezoe ker kan men er niet dankbaar ge noeg voor zijn, dat dank zij samen bundeling van particulier initiatief en overheidsmedewerking het hier nog mogelijk is dergelijke concerten te geven. Het is te hopen, dat „Tot Oefening en Uitspanning" en haar zusterverenigingen elders in het ge west óók in de toekomst kans zien dit culturele werk bij uitstek voort te zetten. Om nog eenmaal tot het eigenlijke onderwerp terug te komen: Hillen heeft dus gisteravond met zijn men sen een goede prestatie geleverd, daarmee opnieuw tonend, dat hij hier de rechte man op de rechte plaats is. En daarom zijn wij denkend aan het begin van deze bespreking geneigd om dit verslag af te sluiten met een fameuze zin uit familie- annonces: „dat hij nog lang gespaard moge blijven voor Middelburg is de wens van..." Ja van wie? In ieder geval van iedereen, die gisteravond in de Middelburgse Concertzaal was. Er was veel applaus en voor de da messolisten waren er bloemen. De K. VERWACHT. LAGERE TEMPERATUREN Veranderlijke bewolking niet iu hoofd zaak in het zuiden en zuidoosten van het land kans op een onweersbui. Aau_ vaukelijk zwakke tot matige, later matige tot vrij krachtige wind uit noordelijke rielitingeu. Lagere mld- dagtemperaturen. ZON EN MAAN 27 m ei Zon op 4.31 Maan op 17.18 onder 20.43 onder 3.32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2