Vïjrentwintig jaar attentie! „Midden-Zeeland" eerst gebr. kunst WALCHEREN Agenda MARKTBERICHTEN VLISSINGS GEBOUW WIT GELE KRUIS IN OKTOBER OPEN r k u v 11\ o i a U VV b o u a. iv 1' VELE NIEUWE PROJECTEN (Advertentie T 9 9 9 VWWVVWWV*VVVVVV\ Waterleidingmaatschappij vierde zilveren jubileum Vijfentwintig jaar lang heeft de N.V. Waterleidingmaat schappij „Midden-Zeeland" (W. M.Z.) te Vlissingen de voorzie ning van koel, helder drinkwa ter, voor het overgrote deel van Walcheren verzorgd. In die pe riode werden vele werkzaam heden uitgevoerd, steeg het aantal aansluitingen en groeide de behoefte aan drinkwater. Donderdagmorgen kwam dit al les gedetailleerd naar voren, toen het zilveren jubileum tij dens een bijeenkomst van het personeel in „Britannia" werd gevierd. De heer C. Philipse, president-com missaris van dc raad van beheer, heette de aanwezigen in „Britannia" hartelijk welkom. Hij noemde de dag- een „bijzondere dag voor de maatschappij", en voorts verklaarde hij dat het voor ogen gestelde doel bijna was bereikt. Hij wees op de moeilijke periode die. de waterlei dingmaatschappij tijdens de tweede wereldoorlog en hij de ramp van 1953 had moeten doormaken en hij dankte in het bijzonder de directeur- secretaris, de heer F. Kas, voor zijn vele werk. Ook onderstreepte hij de mede werking van het personeel van de waterleidingmaatschappij. „Wij zullen blijven strijden voor een eigen maatschappij en voor de watervoorziening in ons ge west", aldus de heer Philipse, die lenslotte nog kon meedelen, dat aan alle personeelsleden een en veloppe met inhoud zou worden uitgereikt. De lieer C. J. P. van Keulen, tech nisch hoofdambtenaar, sprak namens het personeel, toen hij zijn waarde ring voor directeur P. Kas niet on der" stoelen of banken stalt en de heer Philipse dankte voor de waar derende woorden die hij tot liet per soneel had gericht. Hij bood het bestuur een windwijzer aan met een klok, waarop de wind richting zal kunnen worden afge lezen. Deze zal op het nieuwe kan toorgebouw worden geplaatst, zodra dit gereed is. Dc plannen voor dit nieuwe kantoor zijn reeds in een vergevorderd stadium. Wat de plaats betreft aarzelt men nog tussen twee mogelijkheden. De heer Fhilipse sprak de hoop uit, dat reeds spoe dig tot de besteding zal kunnen wor den overgegaan. Een der oudste leden van het perso neel, de heer C. Bogaard, richtte zich, eveneens namens het personeel, met woorden van waardering tot het bestuur. Hij merkte op dat er sinds de oprichting veel is veranderd en verbeterd.- Hij zei dan ook te hopen op de oude voet voort te kunnen gaan. Plannen De lieer Kas merkte op, inhakend op wat de heer Philipse eerder had ge zegd, dat het doel „bijna" bereikt was, maar dal dit „bijna" toch wel erg rekbaar moet worden gezien. „We behoren nog niet tot. de stati sche bedrijven", zo zei hij. Vervol gens gaf hij een overzicht van de toekomstige, op afzienbare termijn, uit te voeren werken en te treffen voorzieningen. Zo zal de aanvoerleiding van Ossen- drecht worden uitgebreid tussen Goes en Souburg. Ecu nieuw opjaag- station zal worden ingevoegd. Het Vlissing.se plan-Paau wehburg zal op de waterleiding worden aan gesloten. Thans is reeds een plan ingediend voor de aansluiting van de ruilver kaveling Kleverskerke, dat naar men hoopt spoedig zal kunnen worden uitgevoerd. De nog niet aansluitbare percelen ten zuidoosten van Souburg zullen aansluitbaar worden gemaakt. Het nieuwe kantoor te Vlissingen zal binnen afzienbare tijd verrijz.cn en dc voorlopige voorzieningen voor de aansluiting van het Sloe-gcbied zijn reeds getroffen. Ook de heer Kas wees in een terug blik op de moeilijke perioden die de maatschappij heeft gekend. Nu be hoort de W.M.Z. tot de middelgrote bedrijven niet een totaal van 18.000 aansluitingen en een buizennet van 410 kilometer, zo'zei hij. Overzicht In 1884 werd te Vlissingen een par ticulier bedrijf voor de plaatselijke watervoorziening opgericht. Drie jaar later volgde do stichting van de Vlissingse Duinwaterleidi'ngmaat- schappij, die in 1932 door de ge meente Vlissingen werd overgeno men. Reeds spoedig bleek, dat de waterwinplaats Biggekerkc niet vol doende water zou kunnen verschaf fen. omdat inmiddels ook aan de ge meente Souburg water en gros werd geleverd. Tussen Vlissingen en Mid delburg werd toen een overeenkomst gesloten voor de lévering van 300.000 kubieke meter water per jaar. Op 25 mei 1936 werden de statuten voor de Waterleidingmaatschappij „Mid den-Zeeland" vastgesteld. De eerste werkzaamheden bestonden onder meer uit de uitvoering van een opjaagstation mot reimvaterkekler aan de Sloedain, een transportleiding langs Middelburg naar de te bouwen watertoren te Souburg. Sinds de op richting werd water aangevoerd van Ossendrecht, het wingebied van de Waterleidingmij. „Zuid-Beveland". De eerste gemeenten die toetraden waren Arnemuiden, Veere, Zoutelan- de en Vrouwenpolder. Omstreeks Een koelkast of heetwater- installatie op zeer voordelige financieringsvoonvaai'den via Gemeentebedrijven Middelburg VRAAG INLICHTINGEN bij uw installateur. Elektro en Radio Technisch Bureau Lange Delft 68 - Middelburg. Telefoon 2471. vvvvvvvvvwvvvvvvvvvv\*v 1950 kwam dc aansluiting van de weiden goed op gang. Fer 31. decem ber 1960 waren op Walcberon onge veer 420 afgelegen percelen en 300 weiden aangesloten. VANDAG. Middelburg City: Angst. 20 uur, 18 jaar. Electro: Hercules en de konin gin van Lycjic. 19 30 ur. M jaar. Mo lenwater: Mjnialuur Walcheren. 18 uur. Graanbeurs: concert Middel burgse Muziekkorps, 20 uur. Engelse Kerk: Interkerkelijke gebedsavond, 19.30 yur. Vlissingen Alhauibra: Blanke vrouw in de jungle, 20 uur, 11 jaar. Luxor: Heerseres van dc onderwereld, 20 uur, 38 jaar. Verenigingsgebouw 't Anker: al'g. ledenverg. Ver. voor Clir. Kleu teronderwijs le Vlissingen, 20 uur. (Joes Grand: Nonnen voor het vuur peloton, 20 uur, 14 jaar, Werucldingc Concert Bergmusikkapellc 20 uur. Terneuzen Luxor: Grafin Mariza, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympia: Ik heb gezon digd, 20 uur, 14 jaar. Oegtburg Ledeltheater: G. I. Blues.'20 uur. a.l. Bergen op Zoom - Roxy: De prijs der zonde. 20 uur. 18 jaar. Luxor: Vijf gebrandmerkte vrouwen, 20 uur, 18 jaar. Supportersvereniging van „Zeeland Sport" vergaderde Woensdagavond vergaderde de sup portersvereniging „Zeeland Sport" in liet clubhuis aan de Baskenburgse- weg te Vlissingen. Het bestuur werd uitgebreid met de heren J. Monnier en C. Spuij. Voorts werden onder meer de plannen voor het komende seizoen besproken. Getracht zal wor den een busreis te organiseren naar Amsterdam om een bezoek te bren gen aan de voetbalvereniging „Ani mo". Voor het winterseizoen slaan verder onder meer biljart-, kaart- en tafeltenniswedstrijdon -op hetpro gramma. De vergadering- stond on der voorzitterschap van de lieer P. Loekemeijer. R.-k. arbeidersvrouwen afd. Vlissingen bijeen Woensdagavond kwamen de Katho lieke Arbeiders Vrouwen, afd. Vlis singen, in het Ariënsgebouw in vqiv gaclering bijeen. Na verwelkoming van de geestelijk adviseur, pastoor Kossem werd de leden een hartelijk welkom toegeroepen, waarna de over leden leden in gebed werden her dacht. De voorzitster, mevr. Ruyg Joosten heette vervolgens het bestuur van de afdeling Lewedorp van harte welkom. Deze afdeling was ter ken nismaking bij de afdeling Vlissingen te gast. Vervolgens voerden de kin deren onder leiding van de dames Hontele en Heijdens een prachtig Mariaspcl op, wat voortreffelijk werd vertolkt en een hartelijk applaus ver wierf. De declamatie hierbij werd vertolkt door mevrouw Hontele. Hierop aansluitend zongen dc leden enige toepasselijke liederen. De voor zitster nam hierop het woord en gaf een terugblik op de laatstgehouden bijeenkomst waar de broeders van Helvoirt een aantal films vertoonden. Spreekster vroeg de leden deel te ne men aan de actie breiwerk voor de arme kinderen in de missie. Pastoor Kósson, het woord verkrij gend, sprak over de dienstbaarheid, die hij een van de mooiste uitingen van naastenliefde voncl. Ook vroeg hij een mooi oud gezinsgebruik in ere tè herstellen, nl. het bidden van de Engel des Heren ofwel het Angelus. Verder wekte pastoor de loden op bij het komende 40-urengcbed, vooral iri de stille uren een ogenblik in de kerk te komen biddon om zodoende het 40- j urengebed in stand te houden. Na de pauze deed de voorzitster nog oen voorstel voor de jaarlijkse reis., De secretaresse somde enkele reizen op, waaruit de leden een keuze kon den maken. MIDDELBURG Vlam in de pan: vrijwel geen schade, wel schrik In de patatcs-friteszaak van de heer J. H. M. W. in de Korte Delft te Mid delburg is donderdag rond het mid daguur de vlam in een pan met vet geslagen, hetgeen de nodige conster natie verwekte. De brandweer werd gealarmeerd, maar toen deze met de hogedrukspuit in de Korte Delft arri veerde bleek, dat de eigenaar het vuur zelf reeds had weten te blussen. Van schade is vrijwel geen sprake de eer ste ogenblikken wel van schrik. Hervormde classis Middelburg bijeen De classis Middelburg van de Neder lands Hervormde Kerk kwam woens dag bijeen in liet „Schuttershof' te Middelburg. Aan deze vergadering ging een morgengebed vooraf, dat werd geleid door ds. F. S, Klooster-; man van Vlissingen. Enkele ingeko men stukken werden behandeld onder meer een schrijven van de oecumeni sche jeugdraad in Middelburg niet het verzoek om in geheel Walcheren pleeggezinnen te zoeken voor kinde ren uit de vluchtelingenkampen in West-Duitsland. Vanuit de classiealé zendingscommis sie. deelde de voorzitter, ds. Theunis- sen, mede dat op 25 juni 's avonds om 7 uur in de Nieuwe Kerk tQ Middel burg vicaris P. Bons zal worden be vestigd als zendingspredikant. Ver bonden aan cTe classis Middelburg zal vicaris Bons uitgezonden worden naar Sarmi (Nieuw-Guinea). In dé middag vergadering sprak ds.. J. Swijnenburg uit Amersfoort over het herderlijk schijven „De kerk en de pinkstergroe- pen". De vragen, die de kerk zich moet stellen, zijn: ;,Zijn wij wel op dé goede weg met dc kerk?" en „Wat staat de vervulling van dc kerk met De Heilige Geest in de weg?". In dit herderlijk schrijven wil de kerk leren om zich bovengenoemde vragen te stellen, die uit het evangelie beant woord moet worden. Ook richt zich dit herderlijk schrijven tot de pinkster- groepen die soms goede vragen stcllcu waarop échter verkeerde of eenzijdige antwooden gegeven worden. Spi'eker schetste de ontwikkeling van de pink- stergroepen. Men moet onderscheiden de oude pinkstergemeente (begin 20- ste eeuw) en dc reeks van stromingen die in de laatste jaren zijn ontstaan. Na uitvoeriger te zijn ingegaan op de gaven van de Heilige Geest (tongen- taal, profetie, gezondmaking) wees spreker op het antwoord, dat de kerk hier moet geven en zichzcllf moet be zinnen op het pastoraat aan zieken. Het gesprek met de pinkstergroepen is niet eenvoudig maar zal toch moe ten plaatsvinden. Op dit betoog volg de een levendige discussie, waarna de praeses. ds. J. dc Boer van Vrouwen polder, de vergadering sloot. ARNEMUIDEN „Arnes Genoegen" bracht serenade De muziekvereniging „Arnes Genoe gen" te Arnemuiden bracht ter ge legenheid van het behalen van een eerste prijs op het concours te Ril land een serenade aan zijn directeur, de heer P. Huyssc te Yerseke." WESTKAPELLE Opening polderhuis te Westkapelle De commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. dc Casem- broot, zal op maandag 5 juni a.s. om kwart ovor zeven des avonds het her bouwde polderhuis van de Polder Walcheren te Westkapelle in gebruik stellen. VLISSINGEN Vlissingse ploegen voor strijd tegen Middelburg Enkele ploegen, die Vlissingen zul len vertegenwoordigen in de sport- uitwisseling niet Middelburg, zijn nu samengesteld. Het betreft hier da mesvoetbal, zeveuhaiidbal voor da mes en heren en veldhandbal voor heren. De opstelling van het damesvoetbal- elftal luidt als volgt: doel: N. Cla- risse (Marathon), achter: J. Zijlstra (Zeeland Sport), J. Elve (Marathon) en It. Mommaas (Olympus), midden: L. van Vcssem (Marathon) en L. Gillissen-Vei'schage, voor: J. Boel man (Olympus), B, Wijkhui jzeri (Zeeland Sport), A. Slof-Zoclemeijer (Marathon). M. Schout (Olympus) en L. van Gemert (Zeeland Sport). Reserve is Y. Schout (Zeeland Sport). Opstelling zevenhandbalteam dames: doel: A. Slof-Zoetemeijer (Marathon) achter: I. Willemse (Marathon), J. Elve (Marathon) en L. van Vessem (Marathon), voor: J. Zijlstra (Zee land Sport), R. Luwema (Olympus) en L. van Gemert (Zeeland Sport). Wisselende speelsters zijn: N. de Waal (Marathon), L. Gi'llissen-Ver- scliage (Marathon) en G. Hcndrikse (Olympus). In deze ploeg zijn in ver band met eep eventuele kampioens wedstrijd geen dames van Walche ren opgenomen. Do herenploeg voor zevenhandbal is als volgt opgesteld: doel; A. Corree (Olympus), achter: R. Sanderse (Marathon), A. Wijgman (Olympus) en F. dc Haan (Olympus), voor: N. Geelhoed (Olympus), T. Kerkhof (Marathon) en J. v. d. Weijde (Olympus). Wisselspelers zijn: A. van Loene (Walcheren), B. Brasser (Olympus) en G. Nortier (Olympus). De opstelling van liet veldhandbal- elftal luidt als volgt: doel: A. Corree- (Olympus), achter: A. Wijgman (Olympus), B, Brasser (Olympus) en F, de Haan (Olympus), midden: G. Nortier (Olympus). R. Sanderse (Marathon), voor: P. de Moor (Ma rathon), A. van Loene (Walcheren). J. v. d. Weijde (Olympus), A. Kerk hof (Marathon) en N. Geelhoed (Olympus). Gevonden voorwerpen De afgelopen week zijn aan het po litiebureau te Vlissingen de volgen de gevonden voorwerpen afgegeven: enige dames- en hèrenrijwielen, enige autopeds, diverse sleutels, plastic rammelaar, lap stof, dames- vest. 'damesschoen, damesliand- schoën,. deksel en ring 'van kachel, motorkap, hondehalsband, legitima tiebewijs, herensjaal, vetspuit van auto en een meisjesjasje. Aan hef bureau zijn de adressen bekend waar dé volgende voorwerpen worden be waard: schoolspaarkaart, controle- zegels kl. metaalnijverheid, wollen sjaal, bal, speelgoedauto, portemon nee met inli., wit babyschoentje en een briletui met ƒ0,50. VEERE Veekeuringen in Veere Bij de veekeuringeu te Veere wer den 23 dieren aangevoerd. De uit slag was als volgt: eerste kalf koeien: Mineke 5 van L. Brasser, la; Hildtje 45 van A. de Nood, lb; Schep van H, Joose, 2a: Irene 5 van Jaes. de Nood. 2b: Puk van H. Joose, 2c; Alida van H. Joose, 3a; Annie van H. Joose. 3b; Poelster van A. Gi- deonse, 3c. Tweede kalfkoeien: Marijke 8 van L. P. Brasser, la: Flora 10 van A. de Nood. 2a: Corrie van W. Kasse, 2b; Jantje 4 van A. Gideonse, 2c: Hildtje 8 van A. dc Nood, 3a; Mieke van W. Kasse, 3b. Derde kalfkoeien: Mineke 3 van L. P. Brasser, la; Flora van A. de Nood. 2a; Hildtje 44 van A. de Nood, 2b; Mea van A. de Nood. 2c, Vierde kalfkoeien: Marijke 4. la: Beatrix, lb. Oudere koeienEmma van A. Gideonse, la. Vaarzen: Mine ke 6 van L. P. Brasser, la. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 24-3: Phoenix van Londen. Esteburg van Cuxhnvon, Su gar-Exporter van Londen. Vlissingen vertrokken op 24-5: Esso-Ber- lin naar Perz.-Goif, Phoenix naar Cuba, Ilenriet.te-B naar Slioreham, .Idanel naar Antwerpen. Zwaluw naar Sonderborg, 25- 5: Sugar-Exporter naar Rio dc Janeiro, Esteburg naar Kiel. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 24-5: Roerdomp van Colchester, Maria-W van Zee/Terneuzen, Njortl van Delfzijl, Egbert-Wagenborg van Kotka/Brussel. John V van Falmouth. Rijn borg van Karlsborg. Aliulra van Las-Palmas, Titan van Londen, 25-5: WiUèm-Cornelïs van Londen/Gent. VEILING GOES 25 mei. Kruisbessen exp. 5152, Kruisbes sen fabr. 39—47, Aardbeien per doos 1 52—«3. II 41—52. EIERMARKT. Aanvoer 1.3W.09 stuks, handel kalm. Prij zen (per 100 stuks): eieren van 59 tot 65 gram 13.09—13.75: alg. prijs 13.35: kilo prijs 2.17 (basis OI'/j gr.). Kieren van 38 tot 54 gram 7.00—12.50. Kiloprijs 1.34—2,33. ASPERGEVF.ILJNG BERGEN OI' ZOOM 25 mei. Aanvoer 7000 kg. AA extra 3.10 AA I 2.80. A extra 3.00. A I 2.60. B exira 2.65. B I 2.50. C extra 2.20. C 1 1.70. D I 1.30. E I 1.10. E 11 1,00. F l 2.30. stek 0.70. ondereind 0.12. El ER VELING 8.U.K. Aanvoer 552.813 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuksl: eieren van 36 tot 41 gram C.30—7.39; eieren van 57 tot 62 gram 13.18—13.21; eieren van 62 tot 66 gram 13.2213.79: ccndeëiercn van 62 tot 80 gram 8.90—10.60. VISMIJN COl.lJNSI'I.AAT 25 mei. Exportgarnalen 1550 kg 2,30—2,86 Schar 285 kg, Bot 109 Lg, Wijting 28 kg. Tong 82 kg, Rog 19 kg, Paling 19 kg. Tar bot 3 kg. Ongesorteerde vis 97 kg. MET WONINGEN Officiële publikatie DRANKWET. B. en \v. van Middelburg maken bekend, dat (joor M. E. Temme—Verhoef wonende te Middelburg, een verlof B is gevraagd voor de gang en de daaraan grenzende woonkamer van het perceel Lange Noord- straat 47/49. Binnen twee weken na heden kunnen te gen inwilliging van dit verzoek bij bun college schriftelijke bezwaren worden .in gebracht. Middelburg. 19 mei 1961. PUBLIKATIE. B. en w. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op donderdag 1 juni 1961, des namiddags tussen 4 en 5 uur in het gebouw van de Gemeentelijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg (kamer l>, Stadhuisstraat 5. alhier, kaarten a E 0.10 verkrijgbaar zijn voor on- en min vermogenden voor een concert van de Vereniging voor Instrumentale Muziek, dat op donderdag l juni 3961 des avonds om S uur in de Concert- en Gehoorzaal, alhier, zal worden gehouden. Middelburg. 31 mei 1961. ZUID-BEVELAND Zeeuws-Brabantse strijd van zaterdagvoetballers In dc voorronde om de Weekenstroo- beker zal er zaterdag 3 juni om half vijf op het sporterrein te Kapelle een wedstrijd worden gespeeld tus sen de vertegenwoordigende elftallen van het zaterdagvoetbal van Zeeland en Noord-Brabant. Het elftal voor deze wedstrijd zal worden samenge steld na afloop van de selectiewed strijd die zaterdag aanstaande te Wemeldinge wordt gespeeld. GOES Goese E.H.B.O. hield jaarvergadering Tijdens de woensdagavond gehou den jaarvergadering van de afdeling Goes van de Koninklijke Nederland se Vereniging E.H.B.O. in de „Optil" werd afscheid genomen van de pen ningmeester, de lieer L. J. van den Berg, die wegens gezondheidsrede nen zijn functie moest neerleggen. De heer P. J. van Driel werd als zijn opvolger gekozen. Het; aftredende bestuurslid, de heer C. Jobse, werd herkozen. Uit het jaarvsdajg van de secretares se, mej. H. P. de Leeuw, bleek dat het ledental vrijwel stabiel is geble ven. Het aantal geslaagden van de gehouden cursus was 14 terwijl voor de nieuwe cursus zich 15 kandidaten aanmeldden. Het jaarverslag van de penningmeester was optimistisch ge stemd en gaf een geringe vooruit gang te zien. Namens de cursisten, die kortgeleden het diploma behaal den, sprak de heer K. Moes een dank woord tot zuster W. van der Kiev voor'de prettige en aangename wijze waarop deze steeds les gaf. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een platebon. De voorzitter, de heer G. Hoogeboom, deelde voorts mede, dat in principe' iedere week een oefenavond zal wor den gehouden, ook al is geen des kundige leiding aanwezig. Hij deed ook in dit opzicht een beroep op allen om hierbij ook aanwezig te zijn. YERSEKE Voetbalwedstrijd ten bate van bejaardensoos Zaterdagavond wordt op het sport terrein aan de Marijkelaan te Yer seke een gekostumeerde voetbal wedstrijd gespeeld tussen een elftal uit de Burenpolder en een elftal van bet dorp. Deze wedstrijd wordt we derom georganiseerd door de heer A. de Veij, en de baten van de wed strijd komen geheel ten goede aan de kas van de bejaardensoeiëteit, Voor de meest originele spelers is er een aantal prijzen beschikbaar ge steld door diverse winkeliers. Gymnaste Mia v. d. Plasse in damesjeugdkorps Dc technische commissie van het K.N.G.V. heeft mej. Mia van de Plasse. lid van do gymnastiekver eniging V.Z.O.S. te Yerseke, voor- vvaardelijk uitgenodigd als lid van het Nederlands damesjeugdkorps. Na gebleken geschiktheid zal zij een COÖPERATIEVE VELUtVSE El EU VEILING. Weckaanvoar ca. 1.050.000 sluks, waarvan 309.904 In veiling werden gebracht. Handel rustig. PrUzen (per 100 stuks): eieren vnn 41 tol 50 gram 7.71—31.42: eie ren van 50 tot 57 gram 11.92—13.21: eieren van 57 tot 62 gram 13.29—13.3G: cléren van 62 tot 69 gram 13.41—13,9L VEILING ROTTERDAM. 24 mei. Aardapcten grote 39—43. poters 41—44. kriel 40—17. Andijvie 5660, 11 3241. Bloemkool 1 A 2964. II A 23—46, I B 23—36. II B 11—24. Kroten 16—24. Spitskool 3514. Dubb. bonen 2.903.20. Bospeen I 55—74. II 20—51. Waspeen II 39—55. Postelein 55. Prei 11—12. Peterse lie 7—12. Selderij G—10. Rabarber 915. Sla I A 13—22, II A 6—17. Slonfsla 21—36. Spinazie 3357. Sjalotten 10—16. Uien 16 -24. Aardbeien i A 73, II A 49—63. Tomaten export A 7.80, B 7.20. C 7410. CC 6.80. Aanvoer bospeen 23.00 bos. Aanvoer sla 42.000 stuks. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 25 mei. Kruisbessen export 52—61. Kruis bessen klein 41. Aardbeien per dons: Regi- na I 49—63. II 16—38. Mach. Friiliernie 1 53. Diversen II 39. RILLAND-BATH Bromfietser sloeg over de kop Doordat hij. over een put in de weg reed, sloeg de bromfietser D. N. uit Rilland-Bath woensdagavond op het kruispunt Hool'dweg-Irenestraat- Vinkcnissestraat Ie Rilland-Balh over de kop. De bromfietser werd aan het gelaat gewond en moest zich onder doktersbehandeling stellen. De bromfiets werd zwaar beschadigd. OVEZANDE Koningsschietingen De drie sociëteiten voor de hand- boogschuiterij te Ovezandc hebben dezer dagen hun jaarlijkse konïngs- schieting gehouden. Koning bij de sociëteit „Willem Teil" werd de heer P. Rentmeester. De heer H. Koens werd koning bij „Spcs Nostra" en de heer C. Rijk bij „Zeelandia". plaats krijgen in het Lang gekoesterde wens gaat in vervulling Halt oktober zul liet nieuwe wijk- gebouw van het. Wit Gele Kruis, dat. thans in aanbouw is aan de Le- liëulaan te Vlissingen, worden ge opend. De vereniging voor gezond heidszorg en ziekenverpleging „Het Wit Gele. Kruis" zal dan over een modcru wijkgebouw beschikken. De heer P. v. d. Ven, die het gebouw ontwierp, 'gaf het een geijkte en toe passelijke vorm. Op de begane grond zal een consultatiebureau worden in gericht. Daar zullen ook de vertrek ken komen voor een psychiater en een psycholoog, alsmede een speel kamer, een wachtkamer, een maga zijn en logeerruimte. Daarboven zijn twee woningen voor de wijkverpleeg sters gepland. Het gebouw heeft een totale inhoud van 1740 m3 en beslaat een oppervlakte van 640 m2. Ook zal in het gebouw een garage ko- Dit alles weid medegedeeld in de jaarvergadering van de afdeling, die donderdagavond in het Ariënsge- bouw te Vlissingen werd gehouden. In zijn openingswoord' merkte de voorzitter, de heer J. p. Springveld onder meer op, dat de leden in Vlis singen slechts weinig belangstelling tonen voor de activiteiten van 'c vereniging. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer L. J, Favejee, bleek dat het ledental van de afde ling steeds stijgt. In 1959 bedroeg dit ledental nog 938, thans is de afdeling gegroeid tot 1050 leden. De heer Favejee deelde voorts mede 1 dat de wijkverpleegsters in totaal 2923 bezoeken hebben afgelegd. De penningmeester, de heer F. Cort- vriend belichtte vervolgens de finan ciële positie van de afdeling De ba ten bedroegen liet afgelopen jaar 16.154,93, de lasten 15 811,35. Het. batig saldo bedraagl dus 443,58. De voorzitter zei tenslotte te hopen, dat het nieuwe wijkger bouw ec.i verder groeien van het 1 aantal leden tot gevolg mag hebben. definitieve korps. Zondagsschool maakte reisje naar Tilburg De zondagsschool van de geref. kerk te Yerseke maakte woensdag een reisje per autobus naar Tilburg en omgeving. KAPELLE Orgelconcert van de stichting „Orgelcentrum" De stichting ..Orgelcentrum" zal het (]s- KaIf- komende zomerseizoen in de Neder- lands hervormde kerk te Kapelle j Ver, weer een serie orgelconcerten verzor gen Het eerste hiervan zal worden gegeven op maandag 5 juni. Als or ganist treedt dan op, de heer Gom- mert de Kok uif Goes, Hij zal wer ken ten gehore brengen van Bach, Widor, Boëlmann. Rheinberger en Rollins. Tevens zal er een compositie worden uitgevoerd van een oud leer ling van de organist, de heer M. Snoep uit Goes. Deze compositie is een bewerking van het lied „Er gaat door ahe landen". Het concei t, dat om acht uur begint, zal worden be sloten met een improvisatie van ge zang 179 's-HEER-ARENDSKERKE Muzikale rondgang „Excelsior" In verband niet het behalen van een eerste prijs op het muziekconcours te Rilland, maakte de muziekvereni ging „Excelsior" te 's Heer Arends- kerke dezer dagen een muzikale rond gang door het dorp. Vooral van de zijde van de jeugd bestond hiervoor grote belangstelling. Vijftigste spaarbankdag te Vlissingen ingeluid Met een ontvangst in het Schelde- Uwartier en de opvoering van het blijspel „Tamboer Janssens" van Iïippolïet van Peene, door het Rei zend Volkstheater, van het Nationaal Toneel van België, is donderdag avond in Vlissingen de 50ste spaar- bankdag, van de Nederlandse Spaar- hankhoml, die vandaag zal worden gehouden, ingeluid. De Vlissingse Nutsspparbank treedt op als- gastvrouwe voor de vele leden van de bond, die uil alle delen van Nederland naar dc Scheldcstad waren gekomen. De vóoizitter van de Vlis singse Nutsspaarbank, dc heer F. P. C. Mijs, heette de vele aanwezigen dan ook hartelijk welkom, tijdens de ontvangst in hel Scheldekwartier. Vervolgens ging het gezelschap naar de schouwburgzaal, waar het Rei zend Volkstheater een kleurige en met muziek doorspekte opvoering van het kluchtige verhaal „Tamboer Janssens" gaf. Dit specimen van Vlaamse humor toonde de bezoekers veel vrolijkheid, kleurige kostuums en een weinig gecompliceerde intri ge die er voornamelijk om draait dat de schalkse tamboer Janssens tenslotte het „onecht gewaande" kind van zekere barones van Ravensteyn is. Als bovendien deze zoon in een meisje moet worden herschapen is de leut helemaal niet meer van de lucht, maar alles getuigt onomwon den van de Vlaamse strijd voor de Vlaamse zaak en als zodanig heeft dit stuk dan ook veel furore ge maakt. Vandaag zal in het Scheldekwartier de algemene vergadering van de Spaarbankbond worden gehouden en zaterdag zal op de Westcrschelde een boottocht worden gemaakt. Gewest Zeeland N.C.V.B. houdt landdag in Middelburg Het gewest Zeeland van dc N.C.V.B. houdt woensdag 21 juni a.s. in de Nieuwe Kerk en de Noorderkerk te Middelburg zijn landdag. De ochtend vergadering, waarin ds. H. S. J. Kalf uit Bennehroek zal spreken over het onderwerp „De Dienst van God en het huiselijk leven", begint om tien uur, dc middagvergadering met onder meer declamatie door mevrouv J. M. VerkerkTimmermans uit Dordrecht, vangt om half twee aan. i Tot slot van deze landdag is er een vaandelshow in de Abdij. i ln de Noorderdkerk declameert eerst mevrouw Verkerk, daarna spreekt Ned. Gemeenten Mr. Dijckmeester herkozen als bestuurslid De Vereniging van Nederlandse Ge meenten houdt donderdag en vrijdag in Tilburg haar algemene ledenver gadering en congres. De vergadering staat onder voorzitterschap van mr, H. A. M. T. Kolfschoten, burgemees ter van Den Haag en wordt door rgim 900 gemeentelijke afgevaardig den bijgewoond. Om half elf donder dagmorgen begon cle huishoudelijke vergadering in de Stadsschouwburg. De voorzitter sprak aan het begin van deze vergadering zijn jaarrede uit. Hierna werd in een viertal vakatu- res in het bestuur, ontstaan door pe riodieke aftreding, voorzien. Mr. H. A. M. T. Kolfschoten, mr. A. de Roos. wethouder van Amsterdam, mr. F. Th. Dijckmeester. burgemees ter van Zierikzee. en mr. E. W. de Fielliettaz Goethavt. burgemeester van Vries, werden herkozen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15