Morgenavond: Verdis Requiem in Middelburg Koning Hoessein trouwt morgen W erkti jdverkorting bij de spoorwegen op Ieders/fp! RAAD KRABBENDIJKE AKKOORD VERHOGING RIOOLBELASTING MANDOLINEVER. „CON AMORE VIERT ZILVEREN JUBILEUM WOENSDAG 24 MEI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA MOEIZAAM OVERLEG Vakbonden gaan niet akkoord ])e directie van de Nederlandse Spoorwegen heeft bij de minister van verkeer en waterstaat en bij het college van rijksbemiddelaars voorstellen ingediend tot invoering van een arbeidstijdverkorting voor de werknemers bij de N.S., die ge middeld 48 uur per week werken. Deze voorstellen die, volgens de di rectie, volgen op veelvuldige bespre kingen inzake de invoering van een tijdarbeïdsverkorting met de perso- neelsraad en de desbetreffende auto-> riteiten zijn vervat in een dienst order, die vanmorgen aan het spoor wegpersoneel za! worden bekend ge maakt, De voorstellen omvatten een arbeidstijdverkorting met gemiddeld 11» uur per week gedurende de zo merdienst 1961 met dien verstande, dat voor het personeel, dat in de roulerende diensten werkt de gemid delde arbeidstijd gedurende de zo merdienst 1961 op 48 uur per week blijft gehandhaafd. Hiervoor wordt echter een compensatie gegeven door uitbetaling van een bedrag ineens in oktober 1961: met ingang van de winterdienst 1961 wordt de werktijd met gemiddeld drie uur per week verkort. Hoewel voor personeel, dat gemid deld 45 uur of minder per week werkt, geen arbeidstijdverkorting tot stand zal komen, wórdt de arbeids tijd wel verschoven. De uitvoering van een en ander zal nader per aan schrijving worden geregeld. Geduren de de zomerdienst 1961 zal de vijf daagse werkweek gedeeltelijk en met ingang van de winterdienst 1961 in zijn algemeenheid worden ingevoerd. Deze regeling bedoelt volgens de di rectie van de spoorwegen een com promis te zijn tussen de bestaande uiteenlopende opvattingen. Handhaving eis De X.S.-direotie betreurt liet, dat liet de personele raad uiteindelijk niet mogelijk is geweest met haar voorstel akkoord te gaan. De raad is namelijk van opvatting, dat in voering van een werkweek van gemiddeld 45 uur met ingang van de zomerdienst mogelijk en nood zakelijk is, gelet op de ontwikke ling van de arbeidstijdverkorting in den lande. De N.S. zien echter geen mogelijkheden, dit te realise ren. Om althans de gedeeltelijke invoering van de arbeidstijdver korting met ingang van de zo merdienst niet in gevaar te bren gen, acht de directie zich ver plicht in het belang van perso neel en bedrijf deze nieuwe voor stellen te doen. De Invoering van dq arbeidstijdver korting kan volgens haar indien het voorstel door de autoriteiten Zware vonnissen in methylalcohol-proces De rechtbank in Malmö heeft gisteren vonnissen uitgesproken tegen twee opvarenden van het Nederlandse vrachtschip „Trigon", die 25 flessen methylalcohol in Malmö hadden ver kocht. De 33-jarige eerste machinist A. K. werd veroordeeld tot achttien maan den tuchthuis wegens dood door schuld, het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en het plegen van bedrog. De tweede machinist, de 28- jarige I. S., werd wegens het plegen van bedrog en het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Ongeveer veertig personen hebben destijds de levensgevaarlijke methyl alcohol gekocht, van wie 37 personen van het gif hebben gedronken. Op 17 april werden elf havenarbeiders in Malmö met ernstige vergiftiging in hel ziekenhuis opgenomen. Vier men sen stierven aan alcoholvergiftiging. Beide veroordeelde Nederlanders had den 25 flessen met methylalcohol op een vuilnishoop in de haven gevonden en deze daarna als normale alcohol verkocht. Paus Joannes heeft Joseph kardinaal frings, de aartsbisschop van Keulen, be noemd tot lid van de congregatie voor de Oosterse kerk. wordt goedgekeurd alleen sla gen wanneer zowel de personeelsraad als alle personeelsleden alle mede werking willen geven om gemeen schappelijk de problemen, die er zich ongetwijfeld nog zullen voordoen, tot een oplossing te brengen. Naar liét A.X.P. van vakbondszijde verneemt, blijven de drie erkende vakbonden op liet standpunt staan, dat invoering van de vijfdaagse werkweek met ingang- van de zo- merdienstregeling op 28 mei moge lijk is. Zij handhaven hun eis tot in voering- op dit tijdstip. In een tele gram heeft de personeelsraad van de Nederlandse Spoorwegen zich tot het college van rïjksbemiddelaars gewend met het verzoek antwoord te geven op de voorstellen, die de vak bonden reeds op 4 maart bij dit col lege indienden. Politie zoekt de aanstichters van rassen-onlusten Honderden manschappen van de na tionale garde van de staat Alabama met de bajonet op het geweer, heb ben de wacht betrokken bij bet autobusstation in de binnenstad van Montgomery. De federale politie beambten zijn geconcentreerd op de vliegbasis Maxwell, even buiten Montgomery, en hébben opdracht daar verdere orders af te wachten. De nationale garde scheen gistermor gen vroeg de toestand meester te zijn. Achttien „freedom riders", „studen ten", die de rassenintegratie hebben gepropageerd, worden thans door de politic gezocht. Zij zouden zi5h zon dagavond vrijwillig hebben gemeld, zonder een bevel tot gevangenne ming dat was uitgevaardigd door een staats-rechter. Zij verschenen niet. Hechter Walter Jones, een overtuigd tegenstander van integratie, heeft de politie van de staat Alabama thans bevolen de achttien betogers op te sporen en voor te geleiden. De „freedom riders", blanken en studenten, allen lid van het „con gres voor rassengelijkheid", worden thans beschuldigd van minachting van het gerecht (contempt of court). Behalve de politie hebben ook de na tionale garde en de staatspolitie van Alabama opdracht gekregen de achttien betogers aan te houden. Men vermoedt dat zij al niet meer in Alabama zijn. In totaal zijn ongeveer 900 leden van de nationale garde van Alabama onder de wapenen geroepen en in en buiten Montgomery op post gezet. Morgen zal in Amman het huwelijk worden voltrokken tussen koning Hoessein van Jordanië en mej. Toni Gardiner, in het Jordaans „Moena al Hoessein", de twintigjarige dochter van de Engelse luitenant-kolonel Walter Gardiner. Dit is een recente foto van de koning met zijn a.s. tweede vrouw. Mosselen in Waddenzee zullen worden opgevist Ter bestrijding van parasiet Teneinde de verspreiding van de mos selparasiet, die in 1950 de percelen in Zeeland verwoestte, op de Waddenzee te bestrijden, heeft het Produktschap voor Vis en Visprodukten besloten over te gaan tot het opvissen van mosselen, halfwasmosselen en mossel zaad in een strook vaïi de Waddenzee, een nader door de Inspectie der Visse rijen aangegeven gebied. Dit gebied wordt in het oosten be grensd door de dam van Ameland en in het westen lopend van de Zwarte Haan naar de vuurtoren van Ameland. Gerekend wordt dat alle beschikbare vaartuigen in Zeeland zich voor dit belangrijke werk zullen inzetten. Het schoonvissen zal aanvangen op 5 juni en vermoedelijk drie weken du ren. Uit de mosselvissersvloot wil men 7 of 8 groepen vormen, te weten Harlin. gen, Den Oever, Bruinisse (2 groe pen) Zierikzee, Tholen Philippine Hontenisse Graauw, en Yerselce 2 groepen. Het schoon te vissen gebied zal in vakken wórden verdeeld, iedere groep krijgt dan een bepaald vak toegewe zen. Huiszoekingen in Zuid-Afrika De Zuidafrikaanse politie heeft maan dag en dinsdag huiszoeking gedaan bij vijf Engelsen in Durban. Een der Engelsen werd gearresteerd, nadat een partij bommen bij hem thuis was gevonden. De naam van deze man werd niet onthuld, doch de politie zei dat hij lid was van de bond van En gelstalige Znidafrikanen Unessa), die is gekant tegen het besluit van de Zuidafrikaanse regering uit het Brit se Gemenebest te treden en de repu bliek uit te roepen. De politie deed ook een inval ten hui ze van kolonel A. C. Martin, leider van de federale partij en fungerend voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Unessa, en bij kolonel W. M. P. Johnstone, vroeger artillerie-com mandant van Natal, die in het zieken huis was toen bij hem thuis een in val werd gedaan. Uit de woning van Martin werd niets meegenomen, maar ten huize van Johnstone werden vier geweren, wat munitie en documenten van de Unes sa geconfisceerd. Maandag deed de politie huiszoeking bij twee blanke zakenlieden, die tegen de republikeinse politiek der regering gekant zijn. In deze woningen nam de politie niets in beslag, hoewel één der zakenlieden onlangs 250.000 Britse vlaggen had gekocht en in zijn huis een aantal van die vlaggen uithing terwijl huiszoeking werd verricht. UITVOERIGE DISCUSSIE Tien woningwetwoningen onderhands aanbesteed In zijn vergadering van dinsdag avond heeft de gemeenteraad van Krabbendijke uitvoerig gediscussieerd over een voorstel van burgemeester en wethouders om de rioolbelasting met ingang van 1961 met 4,72 te verhogen tot 22,75. Verschillende raadsleden vuurden over dit onder werp vragen op burgemeester L. Cnossen af, waarbij de heer M. L. Markusse (p.v.d.a,) onder meer aan de orde stelde, of ook de niet aange sloten percelen worden aangeslagen. „Nee", zei de burgemeester. „Het criterium bij deze belasting is of de gemeente de mogelijkheid tot lozing van afvalwater heeft gemaakt. Hier bij maakt het geen verschil of men op de oude of op de nieuwe riolering is aangesloten." Het raadslid M. Weststrate (vrije lijst) toonde zich niet gelukkig met het voorstel, waarbij hij wees op de conservenfabrïek, die veel meer af valstoffen loost dan de bewoners en die zijns inziens dan ook hoger aangeslagen dient te worden. Op verzoek van de heer Weststrate, die zich niet met de gang van zaken kon verenigen, bracht de voorzitter het voorstel in stemming. Alleen met de stem van de heer Weststrate te gen nam de raad het hierna aan. Een voorstel tot het onderhands aan besteden van de bouw van tien wo ningwetwoningen was ook een punt, waarover de raad eerst wat meer wilde weten, voordat zij een besluit nam. In een toelichting op het voorstel deelden b. en w. mee, dat men ge- CONCERT MET „MUSIKFREUNDEN" Mej. Kuijpers had 25 jaar de leiding Aanstaande vrijdag is het voor de christelijke mandoliuevcreniging „C'on Amore" te Vlissingen een ge denkwaardige. dag, want dan is het vijfentwintig jaar geleden, dat deze vereniging werd opgericht. In die vijfentwintig jaar is ,,Con Amore" uitgegroeid tot een vereniging, die alleszins haar steentje bijdraagt in het culturele leven van Vlissingen. Oprichtster van ,.Oon Amore" was méj. J. P. Kuijpers, die ook geduren de al deze jaren de leiding had en dus vrijdag haar zilveren jubileum als leidster viert. Zij bracht „Con Amore" op het tegenwoordige peil en tijdens de laatste oorlog zorgde zij er vooe met medewerking van anderen dat de vereniging in stand bleef en dat de kas niet in handen kwam van de, door de bezet ters ingestelde, cultuurkamer. Tege lijk met de viering van haar zilveren jubileum als leidster neemt zij af scheid van „Con Amore" en zij kan dan met voldoening terugzien op haar prestaties. De eerste voorzitter van de mandoli- nevereniging was de heer H. Sijts- ma. Bij de oprichting telde „Con Amore" zes leden. Dit ledental is in de loop der jaren uitgegroeid tot on geveer 30 werkende leden. Behalve de jaarlijkse concerten' dikwijls met medewerking van verschillende radio-artiesten verzorgde het gezelschap ook avonden voor diverse verenigin gen en instellingen, -onder meer Kinderzorg, Bethesda, het bejaar dentehuis, voor gerepatriëerden en voor de kampen van de dienst Uitvoering Werken. Voorts musi ceerde „Con Amore" meerdere malen op kerkelijke wijkavonden. Aanstaande zaterdag hoopt „Con Amore" het vijfentwintigjarig be staan te herdenken. Bij dit jubileum zullen dan vier van de oprichters aanwezig zijn; onder meer mevr. S. Lammers-de Visser die nog steeds werkend lid is. Tijdens het jubileum concert aanstaande zaterdag in hotel „Brittannia" zal onder meer het mandoline-orkest „Musikfreun- den" uit Aken (Duitsland) optreden. De Duitse gasten worden 's middags om twaalf uur op de Markt in Mid delburg verwacht en nadat zij hun instrumenten hebben weggebracht, volgt een ontvangst door b. en w. van Vlissingen. 's Avonds is er van half acht tot acht uur in „Brittan nia" gelegenheid om het jubilerende „Con Amore" te feliciteren. Hierna volgt het jubileumconcert. Bclialve „C'on Amore" eu „Muslk- freunden" concerteert dan de jeugd afdeling van „Con Araore". De Akense en Vllssingse mandolinever eniging zullen ook samen enkele nummers ten gehore brengen. Het van radio en televisie bekende zang kwartet „The Fouryo's" zal met en kele liedjes voor afwisseling zorgen.. Zondagmiddag maken de Akense gasten nog een tocht over Walcheren met een bezoek aan de Deltawerken. Koninklijke onderscheiding De loco-burgemeester van Bruinisse, de heer D. van den Berg, heeft maan dag 22 mei de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt, aan de heer D. Bal te Bruinisse. Deze onderscheiding werd liem toe- gfekend wegens het feit, dat hij ruim 50 jaar onafgebroken als landbou wersknecht in dienst was bij de fa milie Krep el: dit gouden jubileum werd enige maanden geleden gevierd. Nu hij de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt gaat de heer Bal nog niet direct het bedrijf verlaten. Daar voor is hij nog te vitaal en het gebrek aan personeel in de landbouw te groot. Hij gaat het wat kalmer aan doen. Bij het uitreiken van de onderschei ding heeft de waarnemend burge meester de heer Bal geprezen voor zijn ijver en plichtsbetrachting gedu rende een halve eeuw getoond. De heer P. L. Krepel, oud patroon van de heer Bal herdacht de trouw en de de gelijke manier waarop de heer Bal altijd zijn werk had gedaan en nog deed. Donderdag aanstaande geeft de koninklijke zangver eniging „Tot Oefening en Uitspanning" een uitvoering van Verdi's Requiem, een werk dat dit koor ook tien jaar geleden met groot succes heeft uitgevoerd, toen onder leiding van Johan H. Caro. Thans zal Jaap Hillen deze vertolking leiden, terwijl als solis ten optreden Ank Reindcrs, so- ëraan. Diet Kloos, alt, Arjen lanken, tenor en Leo Ketelaars, bas. In een, inleiding, die destijds in ons blad verscheen vóór de uit voering van tien jaar geleden, werd een passage geciteerd uit de bewogen roman, die Franz Werfel heeft geschreven over Verdi, een citaat dat aangeeft welk een enor me kracht er van diens muziek uitgaat. Werfel vertelt in het be wuste gedeelte over critici, die slechts Wagner vereren en die niet veel van Verdi moeten heb ben. Maar plotseling klinkt de stem van een jonge zangeres, Margheriga Dezorzi, die harts tochtelijk de kunst van Verdi ver dedigt: „Wanneer hij gespeeld wordt, gebeurt er iets in de zaal. Dan is er geen gehoest, gepraat of geschuif en zelfs de kinderen zijn stil. Soms lijkt hei: alsof ze daar beneden elke melodie heime lijk meezingen"a Met dit pleidooi is tevens het ka rakter van Verdi's muziek aange geven. Als er een werk van hem wordt opgevoerd de sopraau sprak over een opera dan ge beurt er „iets" met liet publiek: tie klanken van deze componist spreken rechtstreeks tot het hart van zijn luisteraars. Ook met liet aangrijpende „requiem" is dat het geval: de menselijke angst voor de verschrikkingen van de dag des toorns, waarop de wereld door vuur en vlam zal vergaan en de vrees voor de zïelerust van de doden zijn zelden op zulk een ex pressieve manier getoonzet. Het werk bestaat uit zeven delen: requiem, dies irae, offertorio, sanctus. agnus dei, lux aeterna eu libera me. „Requiem aeternam dona eis. Domine", „geef hen de eeuwige rust, Heer". Met deze bede. gefluisterd gezongen, opent het werk. De gelovigen bidden met grote overgave voor hen, die zijn heengegaan. „Kyrie eleison, Christe eleison", „Heer, erbarm U onzer, Christus, erbarm U onzer". Op dit gebed volgt het „Dies Irae". de schildering van de oor deelsdag. Met grote bewogenheid en met theatrale effecten in de goede zin van het woord wor den de verschrikkingen yan dez» dag uitgebeeld. „Wat zal ik, arme, zeggen, welke middelaar zal ik aanroepen nu zelfs de rechtvaar dige siddert?" Het is indrukwek kende muziek, die Verdi hier heeft geschreven. Trouwens: het gehele werk door weet hij een hoog nievau te handhaven en toont hij zich, een grootmeester. Het luisteren naar dit prachtige requiem is een gebeurtenis, die men niet snel vergeet: het boeit van de eerste tot de laatste maat. Dezelfde gevoelens als in het „Dies Irae" vindt men terug in het slot van het werk, het „libera me Domine", „bevrijd mij, Heer, op die vreselijk dag van de eeuwi ge dood, wanneer hemel en aarde vergaanVoor deze passus ge bruikt de componist liet in de r.-k. kerk gebruikelijke recitatief. Het teruggrijpen naar de muziek der kerk op aangrijpende momen ten in een religieuze compositie is door vele toondichters toegepast en Verdi wil zlcli aan dit schone februik blijkbaar niet onttrekken, e midden van alle angst en rouw heft hij dit oudeg ezang aan, waardoor hij zich eén weet met de kerk van alle eeuwen. Opmer kelijk is hier overigens, dat dit deel strikt genomen niet meer tot de mis-liturgie behoort. Bij andere «omponlsten zal men een derge lijk werk in de meeste afgesloten zien met het Dei". gevallen „Agnus M' i deze slotzang, die met een gefluisterd „Libera me" eindigt, het voornaamste onderdeel van deze mis kunnen noemen. Ook de geschiedenis wijst enigszins in deze richting. Op 13 november 1868 stierf do 76- jarige Rossini en op voorstel van Verdi werd besloten, dat de voor naamste Italiaanse componisten een dodenmis zouden componeren, waarvan ieder één deel voor zijn rekening zou nemen. Zover is het echter nooit gekomen, maar Verdi had wel rijn aandeel gereed: het „libera me". Aangespoord door de criticus Mazzucato begon hij eni ge tijd later met de compositie \an de andere delen van de re quiemmis, doch liet werk bleef liggen omdat „Aïda" zijn aan dacht vroeg. Toen evenwel op 22 mei 1873 de dichter Manzoni overleed, die in geheel Italië als een nationale held werd vereerd, besloot Verdi het werk af te ma ken. Een jaar later op 22 mei 1874 werd de mis uitgevoerd .in de San Marco van Milaan en in 1877 werd het voor het eerst bui ten Italië gezongen, namelijk in Keulen. zien de teleurstellende ervaringen, die men in het afgelopen jaar had opgedaan, tot onderhandse aanbe steding adviseerde. Op de vergade ring voegde burgemeester bier aan toe, dat deze teleurstellende ervarin gen niet op de plaatselijke aanne mers sloegen, maar op de gatTg van zaken in liet algemeen. „De aanne mers tonen weinig belangstelling voor de bouw van woningwetwonin gen", aldus de burgemeester, „omdat deze aan een curveprijs zijn gebon den". Voor de bouw van de tien woning wetwoningen (kosten 124.123) had men toch een aannemer weten te vinden, die reeds eerder in de ge meente had gebouwd". En dit tot te vredenheid". aldus de burgemeester, die de raad adviseerde daarom tol onderhandse aanbesteding over te gaan. De heer Weststrate gaf echter de voorkeur aan een openbare aanbe steding, maar nadat de burgemees ter had verklaard, dat de plaatselijke aannemers geen belangstelling voor het project hadden, ging de raad met het voorstel akkoord. Verder besloot de raad tot verbete ring van tien woningwetwoningen aan de Stationsweg, waarmee een bedrag van 14.250 is gemoeid. Na dat de verbeteringen zijn aange bracht zal de huur met 1,10 per week worden verhoogd. Voorts besloot de raad een nieu we straat in het bouwplan Cen trum (bij de oude uloschool) de naam Blinkerstraat te geven. Bij de rondvraag kwam een schrif telijk door de heer H. J. van Harm (a.r.) ingediende vraag aan de orde over de op 4 mei gehouden Stille Omgang. Tot grote verwondering van dit raadslid was het gemeente bestuur hierbij niet vertegenwoor digd geweest. In antwoord hierop deelde de heer Cnossen mee. dat de organisatie van deze omgang bij de Oranjevereniging berustte, en dat men het college voor deze plechtig heid niet had uitgenodigd. Folkloristische optocht voor Antwerpen De organisatoren van de Zeeland- week te Antwerpen hebben thans de volgorde der folkloristische optocht, die vanaf de haven de deelnemers aan de folklorische manifestatie naar de Grote Markt brengt, vastge steld. De stoet wordt „aangevoerd" door de in de middeleeuwse kledij gestoken stadstrommelaeren van Antwerpen. Daarna volgt een ringrijder, die de Zeeuwse standaard meevoert. Dan komen twee huifwagens, vervolgens een grote groep van honderd personen in Zeeuwse klederdracht, zes versier de sjezen, het Westkappcls muziek korps O.K.K.. de dansgroep van Me- dioburgum uit Middelburg, de hóóg- schuttere en tot slot de groep ring- rijders allen in Zeeuwse kledij. De route van deze optocht luidt als volgt: Suikerrei. Grote Markt, Oude Koorn- markt, Groenkerkhofstraat, Groen plaats, Schoenmarkt, Meirbrug, Meir, Teniersplaats, Keyserlei, Koningin Astridplein, Gemeentestraat, Kipdorp- brug, St. Jacobgmarkt, Kipdorp, Hen drik Concienceplein, Wijngaardstraat, Kaasrui, Grote Markt. Melkauto reed man aan in het Slikgat Zaterdagmorgen is de heer J. Lokeree uit 's Gravenpolder, toen hij op weg was naar zijn werk, in het Slikgat aangereden door een melkauto, be stuurd door A. op 'tH. uit Oudelande. Een been van de heer Lokerse werd verbrijzeld, zodat hij naar het zieken huis Oostwal vervoerd moest worden Het ongeluk gebeurde, doordat de melkauto links van de weg reed. Zeehengelwedstrijd bij Stavenisse trok vele vissers Ruim 365 sportvissers uit Zeeland namen tweede pinksterdag deel aan de grote zeehengelwedstrijd te Sta venisse, die werd georganiseerd door de hengelsportvereniging „De Zee baars" te Seherpenisse. Menig visje konden de enthousiaste vissers, die zowel van het mooie weer als van de rustige vissport genoten, op het dro ge brengen. Voor de aanvang van de wedstrijd waren de 27 deelnemende hengelsportverenigingen uit de pro vincie door de muziekvereniging „De Eendracht" begroet. Daarna stelden de sportvissers zich over een afstand van 4i/j kilometer langs het water te Stavenisse op. Het hengelkorps dat beslag wist te leggen op de meeste punten, en uiter aard dus het grootste aantal vissen met het grootste gewicht ving, was Zierikzee I, 2868 pnt.; 2. Vlissingen I, 2639 pnt.; 3. Kapelle I, 2581 pnt.; 4. Vlissingen Hl, 2560 pnt.; 5. Zierik zee H, 243 pnt.; 6. Terneuzen H. 2433 pnt.: 8. „Karper", Bergen op Zoom, 2242 pnt.; 9. Vlissingen n, 2162 pnt. Over de algemene line viel de eerste prijs (individueel dus) ten deel aan mevrouw G. van de WerfTichel. De grootste vis werd gevangen door de heer J. van Drongelen te Sluiskil (520 gram). De beste junior was Jan Schuller te Raamsdonkveer, terwijl de beste buitenlander de Belg P. van de Vlieghe was. Het totaal gewicht aan vis dat tijdens de wedstrijd ge vangen werd was 139kg. De uitslag van het persoonlijk klas sement is als volgt: 1. A. de Jong. Raamsdonkveer. 2. A. v. d. Hoek, Bergen op Zoom, 3. G. Ravenstcyn. Den Haag, 4. J. van Drongeïen, Sluis kil, 5. Fr. van de Berge, Terneuzen. Wethouder J. Joppe reikte de prijzen uit, n.l, 20 bekers. De complete zee- hengeluitrusting, de eerste prijs dus, was voor mevrouw Van de Werf Tichel. Alle verenigingen, die aan de wedstrijd deelnamen waren vol lof over de goede organisatie. „De Zee baars*', onder voorzitterschap van de heer P. Priem te St.-Maartensdijk, legde inderdaad met deze „goed lo pende" wedstrijd veel eer in,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3