Concours hippique te Axel trok ruim 12.000 bezoekers Chefarine ,4 ZEBRA WON TURNONTMOETING TEGEN GENTS TURNVERBOND WEIJERS UIT HILLEGOM WON RONDE VAN HANSWEERT DE MUNCK WON 100 EN 200 METER VOOR W. VAN BEEST 't was Ruton - 't is Ruton- 't blijft Ruton 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 24 MEI 1901 „LACHENDE SPORT VAN HET PLATTELAND" Elegance bij de dressuur en spanning in de draverijen De belangstelling voor de paardesporfc is in Zeeland nog springlevend. Dat is op tweede pinksterdag weer eens bewezen in Axel, waar ruim 12.000 bezoekers met volle teugen hebben genoten van het internationaal concours hippique, georganiseerd door de landelijke rijverenigingen „De Oranjeruiters" uit Axel en de „Julianaruiters" te Zaamslag. Tal van fac toren hebben meegewerkt om dit ruiter festijn volledig te doen slagen. In de eerste plaats ideale weersomstandigheden, deelname door een kleine honderd ruiters, een uitstekend geschikt concoursterrein en een prima organisatie. Hoogtepunt van de dag was ongetwijfeld het fleurige défilé van alle deelnemende ruiters en de daarop volgende parade, die werd afgenomen door Axels burgemeester, de heer M. K. van Dijke. Het meest spectaculaire was wel de finale, waarin twaalf Belgische dravers hun nummer op een nogal sensationele wijze uitvoerden. Deze Belgische courses aarzelden in het vuur van de strijd zelfs niet de zweep op de rug van hun tegenstanders te doen neerkomen, vergezeld van een aantal onvervalste Vlaamse krachttermen..... Zal deze „lachende sport van het platteland" in Zeeland voor namelijk beoefend door de werk paarden van het bedrijf door de toenemende mechanisatie wor den verdrongen? Naar zijn me ning is het voortbestaan van deze zinvolle vrijetijdsbesteding volle dig verzekerd, juist nu Nederland aan de vooravond van de volle dige vijfdaagse werkweek staat. Het verheugde hem bijzonder, dat door dit grootse evenement de oude traditie „met Pinksteren naar Axel" weer in ere wordt hersteld. Spanning Na het spelen van het Belgische volkslied ter ere van de gasten en de openingsceremonie door de Axel- se gezelschappen „Thalia", „Concor dia" en „Hosanna" begon het uitge breide middagprogramma met een springconcours. Winnaar hiervan werd de ruiter J. van Dalen van de „Eendrachtsruiters" uit Tholen met zijn paard „Vera", dat het niet een voudige parcours foutloos aflegde. Spanning gaven de coursen der Bel gische dravers over 1700 meter, waarvan de eerste categorie werd gewonnen door „Don Quiehotte" van IC. de Smet, en de tweede door het paard „Flor" van J. Ghyselinck. Het vluchtcoursnummer was bepaald slecht bezet. Slechts drie van de op het programma voorkomende deelne mers waren komen opdagen, maar het dient gezegd dat ze hun handi capnummer met veel verve wisten te verkopen. De snelle vluchter „Meimie", die met een achterstand van 100 meter vertrok en na twee van de drie ronden in een schijnbaar verloren positie lag, schoot bij het luiden van de bel voor de laatste ronde als een raket naar voren om zijn tegenstanders nog voor de streep te kloppen. Deze razendsnelle vluchter won ook de tweede course zonder veel moeite. Bijzonder leuk was ook het optreden van de Shet- landse ponies, met een demonstratie cn een ren op de binnenbaan, waar uit de jonge Guust Serrarens uit Os- senisse als overwinnaar tevoorschijn kwam. Een enorm applaus kreeg de jeugdige deelnemers aan het con cours voor aangespannen Shetland- pony's voor versierde showwagen tjes, waarin de kinderen met diverse klederdrachten waren getooid. Verwoede strijd De eerste zandruiter van de zeer ge slaagde middag was M. Stoutjesdijk van de Thoolse „Eendrachtsruiters" wiens paard „Kina" tot tweemaal toe voor een bindernis bleef staan, en zijn berijder er alleen overheen liet gaan. De tweede was een Belgi sche draver, die zijn berijder in de laatste ronde verloor en tweemaal het parcours rondging met een ge kanteld wagentje. Dit laatste vond plaats in de finale der twaalf Bel gische dravers, waar aan de kop een verwoede strijd werd uitgevochten door de paarden „Je suis Due", „Hanover" en „Flor". De eerste wist na 2000 meter een kleine voorsprong te nemen maar was daarna zo volkomen uitgeput dat hij 200 meter verdei', op de eind streep. nog bijna door zijn tegen standers werd geklopt. De belangrijkste uitslagen waren als volgt: Dresuurproef achttallen: 1. „Oranje- ruiters" Willemstad; 2. „De Schouw- se Ruiters" Dreischor; 3. „De Schouwse Ruiters Dreischor; 4. „Walcheren"; 5. „De Eendrachtsrui ters" Tholen. Dressuurproef viertal len: 1. „Walcheren"; 2. „Noord- Beveland", Kortgene; 3. „De Een drachtsruiters" Tholen; 4. „De Veer- se dijkruiters" Veere; 5. „De Juli anaruiters" Zaamslag; 6. „Oranje- Krachtige bestrijding van pij n of griep zonder de maag van streek te maken! lader tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen is Chefarox en dient In het bijzonder em de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebbsn kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het la een Ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. Bij pijn, grïpp of „landerig" («voel lorgt em enkel tifcfit, du U met pietier Uw «rerkhunt doenKokeri 20tabletten f 0.80. zon" Vrouwenpolder. Individuele dressuurproef „L": 1. A. van Nieu- wenhuyze, „Walcheren" met „Henk"; 2. mevr. Bom „Oranjeruiters" met „Flicka"; 3. J. Stols, „Schouwse Rui ters" met „Arenko". Individuele dressuurproef met handicap „MZ": 1. J. Munters, „Oranjeruiters" met „Fantast"; 2. C. Steendijk, „Walche ren" met „Felinx"; 3. M. Geuze, „Eendrachtsruiters" met „Pol"; 4. J. v, d. Slikke, „Eendrachtsruiters" met „Lou". Jeugdnummer dressurproef (tot 14 jaar)1. P. van Nieuwenhuyze „Wal cheren" met „Runelle"; 2. W. Rei- nierse eveneens „Walcheren" met Harry"; 3. P. Dleleman, „Julianarui ters" met „Peter"; 4. J. de Bruyne, Nederlands zaterdagelftal voor wedstrijd tegen België Het Nederlands zaterdagelftal, dat 27 mei a.s. te Katwijk uitkomt te gen België, is als volgt samenge steld: doel: Woudsma (DOS); ach ter: Koring (SHS) en Koelewijn (IJselmeervogels)midden: Scher- penhuizen (Zwart Wit 2S), Visser (Heerjansdam) en Van Duyn (Quick Boys); voor: Bout (Huizen), Nïeuw- straten (Zwart Wit 28), Van dei- Pols (Zwart Wit 28), Verweel (Spïj- kenisse) en Slagboom (De Zwerver). Reserve zijn Den Hollander (Quick Boys), Van Dalfzen (SC Genemui- den), Verburg (CSCA) en Marijt (Noordwijk). De ontmoeting wordt geleid door de Nederlandse scheids rechter P. Roomer (Rotterdam). „Julianaruiters" met „Tilly"; 5. J. Faasse, „Eendrachtsruiters" met „Miepske"; 6. J. Geluk Azn, „Een drachtsruiters" met „Helma". Springconcours (L)1. J. van Dalen, „Eendrachtsruiters" met „Vera"; 2. A. Crucq, „Walcheren" mét „Minos"; 3. J. van Oeveren, „Schouwse Rui ters" met Jupiter"; 4. J. J. van Oe veren. „Noord Beveland" met „Na poleon": 5. M. Stoutjesdijk, „Een drachtsruiters" met „Rina". Spring concours (M en Z): 1: J. Munters, „Oranjeruiters" met „Fantast"; 2. mej. A. Knook, eveneens „Oranjerui ters" met „Rudie". Springconcours „Speel uw spel": 1. J. van Dalen, „Eendrachtsruiters" met „Vera"; 2. M. Geuze, „Eendrachtsruiters" met „Pol"; 3. J. van Oeveren, „Schouwse Ruiters" met „Jupiter"; 4. mej. R. Geluk, „Schouwse Ruiters" met „Hannie"; 5. mej. A. Knook, „Schouwse Ruiters" met „Rudie". Draf coursen, tweede categorie (1700 meter): 1. ..Flor"; 2. „Iris d'Her- lem"; 3. ..Hanover": 4. „Je suis Due"; 5. „Ilias". Draf coursen, eerste categorie (eveneens 1700 meter): 1. „Don Quiehotte"; 2. „Nieole"; 3. „Holywood Erebes"; 4. „High Noon" en 5. „Meijonker". Drafcours 2200 meter, finale: 1. „Je suis Due"; 2. „Flor"; 3. „Hanover". Vluchtcoursen 1700 meter: 1. „Meimie"; 2. „Sundy Wood"; 3. „Sikok". Vluchtcoursen 2200 meter: 1. „Meimie"; 2. „Sikok"; 3. „Sundy Wood". Ren voor pony's onder de "zadel: 1. G. Serrarens, Os- senïsse; 2. J. de Exter, Axel; 3. P. Schuurman. Hulst. Concours aange spannen Slietlandpony's: 1. Oor en Jankie den Hamer, Hans en Anja Dieleman; 2. Jan en Annelien de Feyter; 3. Riet Kusee, Els en Ko van Hoeve; 4. Bennie IJsebert en Ingrid van der Linde; 5. Guust en Antoinet te Serrarens. Geen verrassingen in de korfbal eerste klas Tjoba en Togo wonnen In de korfbal eerste klas konden Olympia I en Elto I het, zoals te ver wachten was, tegen de topploegen niet bolwerken. Elto I moest tegen Togo I thuis niet een 49 nederlaag genoegen nemen, terwijl het bij Olympia ITjoba I dubbele cijfers werden (111). Een merkwaardige uitslag was liet eindresultaat van ue wedstrijd Vios IZuidwesters I: 22 doelpunten werden eerlijk gedeeld. Nadat Zuidwesters I met 04 had voorgestaan, waarvan de laatste drie doelpunten in 3 minuten tijd werden gescoord, werd de stand bij de rust 46. Viós I slaagde er na de thee in, zelfs enkele minuten vóór het einde met 119 voor te komen, maar het werd tenslotte toch nog 11—11. In 2A viel de verrichting van Vedo I tegen. De Vlissingers scoorden in Souburg tegen Ani mo II negen doelpunten, maar de Souburgers stelden er evenveel tegenover, zodat de Vedo-mensen slechts één punt behaalden. Ondo I omzeilde een lastige klip, door in Wolfaartsdijk met 24 van Vi tesse te winnen. Door dit resultaat kan het kampioenschap hen bijna niet meer ontgaan. Vopo was juist iets zwakker dan AKC en verloor op het Souburgterrein met 23 van de Aardenburgers. In 3B won Togo 3 onverwacht met grote cijfers (08) van Luctor H, terwijl ook Zeelandia H een onver wachte nederlaag leed tegen Tjoba Hl (6—2). In de avondklasse behaalde Animo IV twee overwinningen, eerst op con current Zuidwesters Hl (25); ter wijl donderdag Animo V met 71 het onderspit moest delven. Deze ploeg had echter maandag reeds de eerste punten geïncasseerd, namelijk tegen Vedo III (04). KVL won verder met de dubbele cijfers 131 van het zwakke Ondo n. SPANNENDE WEDSTRIJDEN IN BREDA Jaap van de Sande eerste in persoonlijk klassement De Zeeuws Brabantse Turnkring (Zebra) heeft de wedstrijd tegen het Gents Turnverbond van Oost-VIaan- deren-Gomv, die in het patronaats gebouw te Breda werd gehouden, ge wonnen niet 416.90 tegen 414.70 pun ten. De wedstrijden hadden doordat het krachtsverschil slechts gering was, een zeer spannend verloop, waarbij de prestaties op hoog peil stonden. Over het algemeen waren do Gentse dames iets sterker, maar VIJFTIG KILOMETER ALLEEN Matthijssen uit Wouw eerste aspirant De nieuweling C. Weijers uit Hille- gom heeft op tweede pinksterdag op overtuigende wijze de ronde van Hansweert gewonnen. Ongeveer 50 kilometer heeft deze renner in zijn eentje rondjes gedraaid. Reeds in de vierde van vijftig ronden demarreer de hij. P. Braspennincx uit Rijsber- gen werd tweede en D. Kosten uit Kapelle derde. Na tien kilometer ging Braspennincx in de achtervolging. Hij bleef tien kilometer lang evenzovele seconden voor het peloton, maar toen hij zag Verbetering twee Zeeuwse atletiekrecords in Hulst Tijdens de op do tweede pinksterdag- in Hulst gehouden internationale at letiekwedstrijden kon do voorzitter van R.KJR.A.V., de heer P. Everaert een enorm groot aantal deelnemers uit binnen- en buitenland verwelko men. Er waren namelijk ruim 300 atleten die tegen elkaar in het strijd perk traden. De Belgische vereniging- Beerschot spande de kroon met 150 deelnemers. Het sportieve succes van deze dag werd in niet geringe mate verhoogd door het breken van twee Zeeuwse records en zelfs een Nederlands record werd omlaag ge haald. Op het nummer 800meter heren slaagde J. Snepvangers van M.O.C. uit Bergen op Zoom erin de afstand af te leggen in 1.55,3 min, wat een nieuw Nederlands politierecord bete kende. De verbetering van de Zeeuw se records gebeurde op de nummers kogelstoten meisjes B, waarbij J, Schot van Delta Sport tot een af stand kwam van 11,49 meter, en vèr- springen jongens B. Op dit laatste nummer was het P. de Kraker van R.K.H.A.V. die met een sprong van 6,08 meter voor een nieuw record zorgde. De finale heren A werd gewonnen door J. Blankacrt uit St.-Niklaas in 2.02,04. Bij de lieren B was het Snepvangers van M.O.C., die als win naar naar voren kwam, terwijl de eerste plaats bij de heren G voor F. van Gooi van Beerschot was in 2.07,4 min. In de finale 60 nieter meisjes C was het J. Stoutjesdijk van Delta Sport, die in 8,5 sec. beslag legde op de eerste plaats. Het nummer 80 meter meisjes B werd gewonnen door S. Blom van Beerschot in 10,6 sec- Han d'Hondt van R.K.H.A.V. won_ dit nummer bij de jongens B in 9,5 sec. De eerste plaats op de 60 meter jon gens C was voor C. Schetlers van AV '56. dat de snelle Weijers niet meer te benaderen was, liet hij zich terug vallen. Na 30 kilometer waren nóg slechts 20 van de 37 renners in de koers. Vooral de nieuwe nieuwelin genkampioen Theo van Poecke en Braspennincx demarreerden herhaal de malen, maar Weijers vergrootte zijn voorsprong van 30 tot 50 se conden en bleef onbereikbaar. Bras pennincx won de sprint van het tot twaalf man gedunde peloton. De uit slag bij de nieuwelingen luidt als volgt: 1. C. Weijers, Hillégom, 1 uur 40 min. J3 sec.; 2. P. Braspennincx, Rijsbergen, op 47 sec.; 3. D. Kosten, Kapelle; 4. Tn. v. Poecke. Koewacht; 5. M. Ginneken, Schijf; 6. B. de Ko ning, Breda: 7. P. Brugel, Zevenber gen; 8. P. C. Jochems, Rijsbergen; 9. P. Hoogerheide, Breda; 10. G. de Schepper, Sluiskil, op 1 ronde; 11. D. Wierickx, Roozendaal, op 1 ronde: 12. H. v. d. Maas, Ouwerkerk, op 1 ronde; 13. J. Veraart, Ossendrecht, op 1 yg ronde: 14. M. Hoogerland, Ka- Selle, op 2 ronden; 15. M. de Graaf, lansweert, op 2 ronden. Bij de aspiranten won H. Matthijs sen uit Wouw. Samen met vier an dere renners had hij bij de finish, na dertig kilometer, een voor sprong van vijftig seconden. De uitslag luidt hier: 1. M. Matthijssen, Wouw, 50 min. 5 sec.; 2. R. Bleijenberg, B.oozendaal; 3. A. Akkermans, N.-Vossemeer; 4. L. Rottier, Scliore; 5. H. Mol, Lewe- dorp; 6. W. de Pebev, Sluiskil. 50 min. 51 sec.; 7. J. de Baat, Steenber gen; 8. J. clè Veen, Vlissingen; 9. M. Kuypers, Kruiningen, 5.1 min. 15 sec.; 10. J. Smeyers, Bergen op Zoom; 11. J. de Wolf. Souburg; 12. A. de Vrie- ze, Souburg: 13. D. Eestermans, Breda; 14. D. van Soelen. Vlissingen. Jan Jansse kampioen van Zuid-Holland Het provinciaal kampioenschap van Zuid-Holland voor amateurs is za terdag te Stompwijk gewonnen door de grote favoriet, de Nootdorper Jan Janssen. De Minnaar legde de 153 kilometer af in 3 uur 46 minuten en 18 sec. Janssen was ongeveer vijf kilometer voor het einde ontsnapt uit een kop groep van negen renners en passeer de de eindstreep met een voorsprong van ongeveer 500 meter. De uitslag was verder: 2. M. den Outer (Nicu- werkerk.aan de IJsel), 3. G. Kar stens (Leiden), 4. J. de Waard (Rijsoord), 5. B. Zoet (Sassenheim), 6. J. Hei-mes (Berkel), 7. J. Mesters (Den Haag), 8. H. Veldkamp (Den Haag), 9. L. van der Leur (Rotter dam), 10. W. Jansen (Noordwijker- hout). de zeer geringe voorsprong, die zij enkele malen veroverden, werd tel kens door de heren van Zebra teniet gedaan. Was het ontbreken van Nel Fritz voor de Zebra ee ngeduchte ver zwakking, dit werd opgeheven doordat aan Belgische zijde de nationale kampioen Desmet ont brak. Men had er zelfs geen inval ler voor en aangezien voor de wedstrijden de bepaling gold. dat op ieder onderdeel de vijf beste prestaties meetelden, hadden de Gentenaren geen enkele speling. In de individuële rangschikking bij de dames werden de eerste twee Êlaatsen bezet door Belgische dames. >e derde, vierde en vijfde plaats wa ren respectievelijk voor de dames van den Berg. Vreeken en Muller van Prins Hendrik uit Breda. Bij de heren leverde J. van de Sande van Astrow uit Souburg de beste persoon lijke prestatie. De uitslagen luiden: dames: Zebra: vrije oefeningen 44.15; paardsprin- gen 45.85; ongelijke- brug 42.75; evenwichtsbalk 43.50; Gent: vrije oefeningen 45.20: paardspringen 46.15; ongelijke brug 43.35; even wichtsbalk 43.45. Totaal Zebra 176.25; Gent 178.15. Heren Zebra: vrije oefeningen 42.60: paardvoltige 37.80: brug 40. paardspringen 41.95; rek 37.45; rin gen 40.85. Gent: 40.70; paardvoltige 37.40; 37.40; brug 41.70; paardsprin gen 39; rek 37.20; ringen 40.55. To taal Zebra 240.65; Gent: 236.55. Joke Bijleveld verbeterde record hoogspringen Tijdens internationale atletiekwed strijden in Weimar heeft Joke Bijle veld (Celebes Den Kaag) het Neder lands record verspringen dames dat sinds 12 juni I960 met 6,28 meter op haar naam stond verbeterd en ge bracht op 6,31 meter. Zij bleef met deze prestatie slechts negen centimeter van het wereld record dat met 6,40 op naam staat van de Oostduitse Hildrun Claus. Blauw Wit is op tweede pinksterdag kampioen van de eerste divisie-B ge- worden. Daarmee keert deze Am sterdamse club terug in de eredivisie. Foto: De feestelijke intocht in Am sterdam. ATLETIEKWEDSTRIJDEN IN VLISSINGEN J. Sinke eerste op de 800 meter heren De sprinter C. de Munck is zijn ri vaal op korte afstanden, W. van Beest, zaterdagmiddag in Vlissingen, tijdens de regionale atletiekwedstrij den van de Vlissingse sportvereni ging 3Iarathon, tweemaal de baas gebleven. Dit gebeurde op de 100 en de 300 meter, die hij won in respec tievelijk 11,— en 22,4. Beest werd zowel op de 100 als de 200 meter tweede in respectievelijk 11,1 en 22,7. Op de 800 meter heren leverden J. Sinke van AV '56 en A. Heijdens van Zeeland Sport een verwoede strijd om de eerste plaats. Sinke bleek uiteindelijk over de meeste adem te beschikken en won in 2.04,4 voor Heijdens in 2.04,7. H. Bostelaar van Dynamo werd derde- in 2.05,2. Op de 600 meter jongens B kon P. vari de Schaaf van Marathon uit Vlissingen het niet bolwerken tegen Wilderrneseh van Olympic. Wilaer- mesch werd eerste in 1.26,4; Van de Schaaf eindigde als tweede in 1.28,5. Grootjans van Zeeland Sport won zowel het kogelstoten als het discus werpen. De uitslagen luiden: Loopnummeis: 80 m Horden dames: 1 T. Akkerman. Dynamo 15 see. 60 m jongens D: 1 B. Hofman, Mar. 8.9 see.. 2 K. Karelse.Mar. 9.2 sec., 3 A. Hou terman, AV 56 9.5 sec.. 4 C. Goedhart, Mar 9.5 sec,, 5 J. Ragut, Mar. 9.7 see,, 6 F. Brunïngs, Mar. 9.9 sec. 80 m meisjes B: 1 C. v. d, Vijver, Mar. 12.1 sec., 2 S. v. d. Runstraat. Mar. 12.2 sec. 10 m heren le serie: 1 C. de Munck. AV 56 11.2 sec.. 2 W. van Beest. Mar. 11.3 sec., 3 W. Akkkerman, Dyn. 11.4 sec., 4 H. Snepvangers. MOC 11.5 sec.. 5 R. Crcy- ters. Olympic 11.6 see. 2e serie: 1 B. de Rijcke, Mar. 11.8 sec,, 2 Huwel, Olympic (B.) 11.8 sec., 3 F. Maas, Mar. 11.9 sec., 4 R. Mondeel, Dynamo 12.3 see., 5 J. van Wijck, AVS 12.6 sec. 100 m jongens B: le serie: 1 v. Heerswijn- gels, Ol. 12.1 sec., 2 F. Douglas, Mav. 12.2 Gelijk spel en verlies voor nationale handballers In de stromende regen en op een zeer moeilijk besneelbaar terrein hebben de Nederlandse dames en heren hand- mes kwamen tot een eindstand van 5-5 (rust 3-2 voor Nederland). De he ren moesten met 8-19 (ruststand 3-D) hun meerderen in de gastheren erken nen. (Advertentie f""* met een Ruton bezweert U al het stof radicaal! sec., 3 A. Knijff, AVS 12.4 sec., 4 E. Leys, Kapelle (B.) 12.9 sec. 2e serie: .1 F. Sanders, Olympic 11.9 sec., 2 T. Peters, Mar. 12.2 sec., 3 R. Munnik- hof, AV 56 12.5 sec., 4 T. de Looze, AV 56 12.5 see,, 9 H. Roodenburg. Mar., 6 A. Snoep, Marathon. 800 m heren: 1 J. Sinke. AV 56 2.04.4, 2 A. Heijdens. Z.S. 2.04.7, 3 H. Bostelaar. Dyn. 2.05.2. 4 Vanderbeke. Ol. 2.07.9. 5 P. Zwar- tepoorte. Dyn. 2.03, 6 Verheije. Olympic. 7 F. Brouwer, Dynamo, 3 R. Móndeel, Dynamo. 1500 m jongens A: 1 W. Back. Dynamo 4.35.9, 2 A. Joosse, Dynamo 5,07,2. 3000 in héren: 1 H. Bostelaar, Dyn. 9.04.6, 2 A. Bouwens, Mar. 9,28.2 200 m heren: 1 C. .T. de Munck. AV 56 22.4 sec., 2 W. van Beest, Mar. 22.7 sec., 3 E. Dheijs. Olympic 23.1 see.. 4 II. Snep vangers, MOC 23.4 sec., 5 B. de Rijcke, Mar. 23.9 sec., 0 J. Huwel. Olympic. 60 m meisjes C: 1 T. Blijdenstein. Mar. 9.6 sec.. 2 E. Kapelle, Mar. 9.6 sec., 3 L. de Witte, Mar. 9.7 sec.. 4 I. de Koning, Mar. 9.7 sec.. 5 N. van Uden, Mar. 9.9 sec., 6 T. de Gruijter, Mar. 80 m jongens C: 1 C, Schetters, AV 56 10,1 sec.. 2 E. Leijs, Kapelle (B.) 10.7 sec., 3 F. Reijerse, AV 56 10.8 sec;, 4 W. van Noppen. Dyn. 11.5 sec-, 5 B. Kleitijan, Z. Sport 12 sec., 6 R. Weezepoel, Av 56 12.2 100 m heren finale: 1 C. de Mqnck. AV 56 11 sec.. 2 W. van Beest. Mar. ll.l sec.. 3 W. Akkerman. Dyn. 11.3 sec., 4 B. de Rijcke. Mar. 11 5 sec.. 5 Huwel, Olympic (B.) 11.6 sec.. 6 F. Maas, Mar, 12.3 sec. 100 m meisjes A: I A. Roose. Z. Sport 13.9 sec., 2 R. Willemse, Dynamo 14.] sec. 100 hi jongens B finale: 1 F. Sanders, Olympic 11.8 sec,, 2 F. Douglas, Mar. 11.9 sec., .3 v, Heeswijngels. Ol. 11.9 sec.. 4 R. Munnikhof. AV 56 >2.2 sec., 5 T. Peters, Mar. 12.4 sec.. 6 A. Knijff, AV 56 12.7 sec. 100 m dames: 1 R. van Belzen. Mar. 13.6 sec., 2 P. van Rees. Mar. 13.3 sec., 3 J. Nïesthoven. Dyn. 14.4 sec. 100 m jongens A: 1 E. Dheije. Olympic 11.4 sec.. 2 Van Reljbroek, Olympic 11.4 sec.. 3 W. Erdelmann, Mar. ii.9 sec.. 4 J. Bongers, Z Sport 12.2 sec., 5 A. Joose, Dynamo 12.7 sec. 600 ni jongens C: 1 Somers, Olympic (B.) 1.35.7, 2. P. Sturm. AV 56 1.38.4, 3 R. de Munck. Mar. 1,40 4, 4 A. Tholennar, Dyn, 1.46.4. 5 C. Schijf, AV 56 1.51.8. 600 m pongens B: 1 Wilderrneseh. Olym pic 1.26.4. 2 P. v. d. Schaaf, Mar. 1.28.5, 3 R. Munnikhof. AV 56 1.32.3. 4 K. Coevert. Mar. 1.34,5, 5 W. van Loenhout, Dyn. 1.36.5, 6 P. Knijff, AV 56 1.39. Hoogspringen jongens D: 1 K. Karelse. Mar. 1.20 m, 2 A. Houterman. AV 56 1.15 bi, 3 R. de Wijze, Z. Sp. 1 in, 4 J. Ka- gut, Mar. 0.90 m. Dames hoogspringen: 1 T. Akkerman, Dy namo 1.35 m, 2 J. Niesthovcn, Dynamo 1.20 m. Kogelstoten Jongens C: 1 F. Reijerse, AV 56 9.93 m. 2 C. Schetters. AV 56 9.45 m, 3 E. Leijs. Kapelle 8.44 m. 4 W. de Schrijver, Dyn. 7.32 m. 5 R. de Munck. Mar. 6.60 ni, 7 A. Tholenaar. Dyn. 5.73 m, 8 W. Weeze poel. Z. S. 5.43 in, 9 C. J. v. d, Bulck, Z. S. 5.27 m. Kogelstoten heren: I M. Grootjans, Z. S. 12.63 m, 2 J. Dielvors. MOC 11.68 in. 3 W. v. d. Linden. Z. S, 11,61 m. 4 B. de Rijcke, Mar. 10,04 rri, 5 L. Zijta, Z. S. 9,22 m. Verspringen meisjes C: 1 I. Bogle, Z. S. 4.57 tn. 2 F Blijdensstein. Mar. 4.13 tn. 3 E. Kapelle. Mar. 3.!'1 in. 4 G. v. d- Horst, Mar. 3.71 m. 5 L. de Witte, Mar. 3.68 m, 7 H. Oele. AV 56 3.34 m. 8 N. van Uden. Mar. 3.34 m. 9 II. Adriaanse. Dyn. 3.29 m, 10 M, ter Meulen. Mar. 3.23 m, 11 I. Adri aanse. Dyn. 3.02 m. Hoogspringen jongens B: 1 F, Douglas. Mar. 1.05 m, 2 v. Heerswjjnghels. Ol. 1.60 m, 3 Lebou. Olympic 1.60 m. 4 E. Leijs, Kapelle 1.50 m, 5 T. Peters. Mar. 1.30 m. 6 T. de looze, AV 56 1.30 m. Koglestoten jongens D: 1 K. Karelse. Mar. 8.53 m. 2 A. I-Iouterman. AV 56 8,41 m. 3 R. de Wijze, Z. S. 8 23 m. 4 B. Hofman, Mar. 7.29 m, 5 G. Goedhart. Mar. 7.15 m, 6 3. Ragut, Mar. 6.34 m. Kogelstoten meisjes C: 1 H. Oele, AV 56 10.93 in. 2 M. ter Meulen. Mar, 9.88 tn. 3 G. v d. Horst. Mar. 9.25 m, 4 I. Adriaan se, Dyn. 8.91 m. 5 II. Adriaanse, Dyn. 8.64 m, 6 A. Bouwens, Dyn. 6.88 m. Verspringen meisjes B: 1 C. v. d. Vijver, Mar. 4.23 ni, 2 S. v. d. Runstraat, Mar. 4.15 m. Verspringen jongens A: l Van Reübreec- ke. Olympic 6.19 m. 2 Creijtens, Olympic 9.97 m. 3 v. Derocker, Olympic 5.36 m, 4 W. Erdelman. Mar. 5.78 m. 5 W. Back, Dynamo 4.76 m. Discuswerpen heren: 1 M Grootjans, Z-. S. 38.45 m. 2 F. Maas. Mar. 33.69 m. 3 W. v. d. Linden, Z. S. 33.05 m, 4 J. Dietvors, MOC 30.90 m, 5 B. de Rijcke. Mar. 29.70 m, 6 J. van Wijck, AV 56 24.49 m.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 16