Zevende Zonneveldrit: nieuw record ƒ4182 WALCHEREN Agenda Wonrom zoudl u uil beluien nis weinig host? AFWAS- MIDDEL ZEVENHONDERD MUZIKANTEN IN MUZIEKCONCOURS 1961 BROMLEY GAF VLISSINGEN NUTTIGE VOETBALLES2-4 DINSDAG 23 MEI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O ROND 15.000 LOTEN VERKOCHT Zeeuwse Oprechte Amateurs zorgden voor ontspanning Tweede pinksterdag heelt liet zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle een vreedzame in vasie van autobestuurders, mo tor- en scooterberijders, brom fietsers, enkele honderden wan delaars en bijkans zo'n duizend belangstellenden te verwerken gekregen. De aanleiding hier van was de zevende Zonneveld- rit, die de motor- en autoclub Schcldegouwen traditiegetrouw op tweede pinksterdag naar „Zonneveld" organiseerde om met de opbrengst het comité Sport Steunt Zonneveld te steu nen. En in dit laatste is men beter geslaagd dun ooit tevo ren: aan het slot van de middag Icon de voorzitter van het orga nisatiecomité, de heer A. M. van Sabben, de lieer C. L. Wester weel van Sport Steunt Zonne veld een voorlopige cheque van f 4025 aanbieden. Hierbij bleef het echter niet, want namens de gymnastiekvereniging Medioburgum uit Middelburg, die voor de tweede maal op de Zonne veldrit inhaakte en een wandeltocht naar het zcehospitium organiseerde, bood de heer W. P. Joziasse nog een voorlopige cheque van 125 aan. Vervolgens ging een Duitse deelne mer van de autoclub Heimath Eer de uit Drosten Westfalen nog eens met een door hem gewonnen beker rond, hetgeen de somma van 32 opleverde. Totaal 4182 wat nog geen enkele van de voorgaande Zónneveldritten heeft opgebracht. Maar ook op ander gebied was deze zevende rit anders dan anders. Hiervoor zorgden zestig Zeeuwse Oprechte Amateurs, die 's middags op een grote wei voor kas teel „Westhove" bij „Zonneveld" een non-stop kleinkunstprogramma voor de rond 170 a 180 deelnemers van de lit en de 307 wandelaars ver zorgde, terwijl dit optreden verder werd bijgewoond door nog enkele honderden belangstellenden uit. de omgeving. Hierbij werden de Zonne- veld-patiëntjcs. om wie het bij deze I rit voor een belangrijk dee' gaat. niet vergeten. Want verschillende Oprechte Amateurs boden de pa tiëntjes nog een apart programma aan. waarmee zij veel succes had den. en autoclub: de Zeeuwen Middelburg; de verst wonende club: Heimath Eer de Westfalen; die ook het verst af wonende clublid leverde; verst wo nende automobilist: de lieer Timmer man Alkmaar; verst wonende motor rijder: de heer A. J. Bont, Den Haag (die zich gelijk voor de tien volgen de Zónneveldritten opgaf); verst wo nende bromfietser (binnenland) de heer P. H. W. Hoogenboom, Nijme gen; verst wonende bromfietser (bui tenland): de heer P. Couvent, Heus- den bij Gent; de oudste deelnemer was de 75-jarige heer K. J. van Loo uit Middelburg en de jongste mej. Weescpoel uit Goes. Personenauto reed bij Ipenoord in de sloot In de nacht van vrijdag op zaterdag i is op de weg tussen Domburg en Se- j rooskerke ter hoogte van de verpleeg inrichting Ipenoord een Belgische per- sonenauto verongelukt. Vermoedelijk is de bestuurder de uit België afkom- i stige maar in Vlissingen verblijvende It. T., door het duister misleid, waar door hij met grote vaart in de links 1 van de weg gelegen sloot reed. Ver volgens sehoo de auto weer de weg op, waar de wagen verschillende ma- I len over de kop ging. Van de vier inzittenden, bleken de Middelburger W. van S. en B. uit Ter- neuzen, er het ernstigst aan toe. De Middelburger Van S. werd onder meer ernstig aan het hoofd verwond en liep inwendige kneuzingen op. Van S. en B. werden per ambulance naar het Gasthuis tc Middelburg vervoerd, waar zij werden opgenomen. De bestuurder R. T. en de andere in zittende, E. P. uit Vlissingen, konden na in het Gasthuis te zijn behandeld naar huis worden gebracht. De personenauto werd nagenoeg ge heel vernield. Advertentie Prijsuitreiking Tijdens de hierop volgende prijsuit reiking in het City-theater te Mid delburg bracht de voorzitter van het organisatiecomité van M.A.C. Schel- degouwen de lieren Henk Mennes en C. Hordijk Aan d'Opreehte Amateur dank voor deze succesvolle afslui ting bij de finish en bood beiden een Zonneveldtegeltje aan. Hartelijk dank werd ook de Ricar- do's uit Middelburg gebracht, van welk groepje Ad en Marijke de Priester reeds vijfmaal de finish van de Zonneveldrit met muziek hadden opgeluisterd. Beiden ontvingen een door Zonneveldpatiëntjes gemaakt fantasiescheepje, terwijl de Ricar- do's in zijn geheel nog met een taart verrast werden. Zonncveldtegeltjes waren er ver der voor de meisjes Rietje Taks en Hettie Bliek, beiden twaalf jaar, en Corrie Kapel, dertien jaar. die gezamenlijk rond 3700 van de 15.000 verkochte loten wis ten te plaatsen, waarmee zij een belangrijk aandeel leverden in de uiteindelijke opbrengst van 4025. Nieuw record Vervolgens bood de heer Van Sabben de heer Westerweel van Sport Steunt Zonneveld de cheque met de voorlo pige opbrengst aan, waarbij hij er op wees, dat 1960 een beetje teleurstel lend was geweest. ..Slechts" ƒ3318.11 tegen ƒ3759 in 1959. Gelukkig werd het ditmaal weer goed gemaakt met een nieuw record. l-Iierna was het de beurt aan burge meester F. G. Sprenger om de prij zen uit te reiken. De uitslag luidt: de club met het grootste aantal deel nemers (binnenland): de Bromvlieg Goes; grootste motor- en autoclub (buitenland) Heimath Eerde Drosten Westfalen: grootste bromfietsclub: de Bromvlieg Goes; grootste motor- VANDAAG. Middelburg City: Een vrijgezel In de knel, 20 uur, a l. Electro: De held van Benghazi. 19.30 uur. 14 jaar. Molen water: Miniatuur JValcheren, 41IB Vlissingen Alliambra: Teenager Sclila- gerparade. 20 uur, a.l. Luxor: De Chaplin-revue, 20 uur. a.l. Veerc Grote Kerk: Concert Bcrgmusik- kapellc. 20 uur. Goes Grand: Marina, 20 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: Kop op. han den thuis. 20 uur. a.l. Luxor: Riool- ratten van Brooklyn, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Opstand in de Kaukasus, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympia: Die Brilcke. 20 uur. 18 jaar. Axel Het Centrum: De onverzocnlijkcn. 20 uur. 14 jaar. Hulst Bioscoopgehouw: De 1000 ogen van dr. Mabuso, 20 uur, 18 jaar. Eerste zomeravondconcert Middelburgs Muziekkorps Vrijdag 26 mei a s. zal het Middel burgs Muziekkorps in de Graanbeurs op de Dam het eerste zomerconcert van dit seizoen geven. Het program ma. dat onder leiding staat van de heer Piet de Rooij, begint 's avonds om acht uur en luidt als volgt: 1. Telefunken, mars van J. Evert, arr. Molenaar; 2. Carnaval, ouvertu re van Fr. von Suppé, arr. H. Jakma; 3. Dans les Montagnes (dua 2 klari netten, solisten de heren Barendrecht en Kramer) van A. Delbecq; 4. On the Mall, mars van E. F. Goldman; 5. In een Chinese tempeltuin van A. W. Ketèlby, arr. K. Vcenendaal; 6. Hochzeit der Winden, wals van J. Hall, arr. Fr. Jakma; 7. Marching String van M..Ross; 8. Sluierdans. karakterstuk van P. van Overbeeke; 9, The Fleet's in port again, mars van N„ Gay, arr. J. Pinkse. In afgelopen weekend vijf aanrijdingen in Middelburg In het afgelopen weekend heeft de Middelburgse politie vijf aanrijdin gen te behandelen gekregen. De rij van ongelukken opende zaterdag avond rond tien voor acht, toen op de kruising Langevielesingel De Ruyterstraat eeu personenauto, bestuurd door H. G. uit Nijmegen, en de motorrijder F. S. uit Sint- Laurens met elkaar in botsing kwa men. De motorrijder liep hierbij vrij ernstige verwondingen op en moest naar het Gasthuis worden vervoerd. Beide voertuigen werden beschadigd. Dezelfde avond kreeg de politic ook nog een aanrijding op de hoek Se- geersstraatHoutkaai te behandelen, die zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien. Een bromfietsbestuur der uit Oostkapelle was hier met een motofiets in aanrijding gekomen en tegen de straat gesmakt. Per am bulance werd hij naar het Gasthuis vervoerd, terwijl zijn hevig ge schrokken duopassagïerc uit Nieuw en Sint-Joosland door een van de om standers per auto naar huis werd gebracht. De volgende aanrijding noteerde do gemeentepolitie zondagochtend rond half tien op de kruising Seisstraat SeisbinnenbrugHerengracht, waar een personenauto bestuurd door A. de K. uit Vlissingen en de bromfietser A. P. A. uit Voorburg, met elkaar in botsing kwamen, toen de laatste geen voorrang verleende. Door de Vlissinger werd de licht verwonde bromfietser naar het Gast huis gebracht om verbonden te wor den. Het niet in acht nemen van de voor- rangsregels was ook de aanleiding van het volgende ongeluk, dat zich 's middags rond kwart over vier voordeed op de kruising Molstr. Singelstr.Spanjaardstr. De Belg A. van den B. uit Kortrïjk, die in een personenauto reed, verleende deze voorrang namelijk niet aan de Mid delburger H. A. de Z. die in een bestelauto de kruising naderde. Bij deze aanrijding deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Beide auto's werden beschadigd. Op tweede pinksterdag deed zich tenslotte rond half één nog een kleine botsing voor op de Beatrixbrug. waar een toenva- geö, bestuurd door J. L. K. uit Utrecht, In botsing kwam met de personenauto van de heer C. W. V. uit Den Haag. Ook bij deze botsing deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Beide wagens werden beschadigd. dubro HET MODERNE IN DE GROENE KNIJPFLES HOOGTIJDAGVOOR RILLAND FORS, MAAR SPORTIEF Zeeuwen kregen talrijke doelrijpe kansen (Van onze sportredacteur) IvOItT VOOR do belangrijke promo tiewedstrijden tegen Best Vooruit heeft de tweede klasser Vlissingen zaterdagmiddag op eigen veld nog een nuttige voctbnlles gehad Aan de Engelse club Bromley, amatcurkam- pioen van Kent. De Britten demon streerden een betere lichaamsbeheer- sïng, een puctuelere baleontrole een vloeiender samenspel. Dat alles maakte hun 42 overwinning even aannemelijk als verdiend. Bovendien en dat was vaak de belangrijkste reden van de Britse veldmeerderheid speelde Bromley fors en ste vig, zonder ook maar een moment tot onsportiviteit te vervallen. Met name de Vlissingse defensie had de Britse les al spoedig begrepen: met harcle, maar spoitieve tacles be streed zij de gevaarlijke Bronüey- aanval. Stopper Loek Verhuist lag dit spel kennelijk wel. Hij stelde zich steeds uitstekend op en legde niet alleen de snelle midvoor Sheckles grotendeels aan banden, maar sneed ook de gevaarlijke schutter linksbin nen Nottage vaak de weg naar het doel af. Rechtsback Jo de Waal deed weinig- voor hem onder, terwijl Piet Stroo, die linksback Hennie van We zel verving, ruimschoots een voldoen de haalde. In «1e aanval stelde de rappe Lilli pali zich deze middag op één lijn niet Willi Groenewegen als spel- npbouwcr. Keer op keer lanceerde Lillipali, die vanwege zijn donke rn huidskleur en zijn spel door de Britse toeschouwers al spoedig de „Braziliaan" werd genoemd, goede voorzetten en gevaarlijke erosspasses. Voornamelijk dankzij Groenewegen en Lillipali kregen Met aandacht beluisterde een aan tal jeugdige muzikantjes uit Oostka pelle de muzikale prestaties van hun merendeels oudere collega's. Dit beeld kon onze fotograaf tweede pinksterdag te Rilland op dc gevoe lige plaat vastleggen, tijdens het grote Zeeuwse muziekconcours 1961. Tussen de ruim 700 muzikanten van 27 verschillende verenigingen uit Zeeland viel ook het jeugdig élement op, zeker wanneer het is gestoken in prachtigenieuwe uniformen, zoals bij deze knaapjes uit Oostkapelle. Ze hoorden er daarom des te meer bij. Foto P.Z.C.) de Vlissiugers dan ook vele kan sen, meer doelrijpe kansen zelfs dan de Engelsen, maar tegen deze stevige defensie bleek de afwer king opvallend moeilijk... Bromley begon met een offensief, maar bij een uitval van Vlissingen kreeg Moens een uitstekende kans, omdat Groenewegen een terugspeel bal van spil Nelson juist voor keeper Price wist weg te tikken. Via back Nórman knalde Moens echter naast. De corner leverde niets op. Aan de andere kant schoot Nottage na een vrije schop rakelings langs het doel. Weer kreeg Moens een uitstekende kans. toen Groenewegen een cross- pass van Kees Stroo tactisch liet lo pen, maar nu knalde de Vlissingse midvoor tegen de uitgelopen doel man Price. Pas in de 40e minuut kwam er een.doelpunt, toen linksbui ten Hall een corner nam cn doel man Baart de bal voor de voeten van de onmiddellijk raak schietende Nottage sloeg (01). Een Vlissings offensief leverde Groe newegen, Moens en Adrie Stroo goe de kansen op, maar enigszins tegen de verhouding in kwam de doorbo ring aan dc andere leant: terwijl ie dere Vlissinger bleef staan voor bui tenspel ten onrechte, want Jo de Waal stond ver opzij nog dichter bij de doellijn sprintte Nottage door op een dieptepass van Sheckles en dat was 20. Een afgemeten pass van Lillipali stelde Moens even later in de gele- genheicher 21 van te maken, maar door een tocvalskans kwam Brom ley dank zij rechtsbinnen Viney weer beslissend voor (13). De laatste twee minuten leverden even zoveel doelpunten op: eerst knalde Moens uit een pass van Groenewegen via de handen van de keeper en via do paal raak (23) en onmiddellijk daarna zorgde Sheckles voor 24 met een klimmend schot. Voor de aanvang wisselden de aan voerders Jo de Waal en Norman vaantjes uit cn bood Vlissingens se cretaris Boogers bloemen aan ter ge legenheid van het kampioenschap van Bromley. Op tweede pinksterdag won Bromley met 32 in Den Haag van de weste lijke eerste klasser Laakkwartier- Vele goede prestaties en even zo vele prijzen Voor Rilland was het maandag eeu hoogtijdag: het was die dag het tref punt van een grool aantal Zeeuwse muziekgezelschappen, deelnemers aan het muziekconcours 1961, dat voor de eerste maal in de geschiede nis van Rilland „binnen de muren" van dit dorp gehouden werd. Van 's morgens tien uur tot 's middags vijf uur bestreed men elkaar duchtig de eer van bet concours. Welgeteld 27 muziekkorpsen, harmonie en fan fare, tezamen ruim 700 muzikanten waren tweede pinksterdag naar Ril land getogen. Vele belangstellenden woonden dit muziekfestijn op het gemeentelijke sportterrein waar een muziektent was opgericht bij. Voor de offi ciële ontvangst in de morgenuren kreeg „Rillandia", dat verleden jaar zijn 70-jarig bestaan vierde, een splinternieuw vaandel aangeboden. Het .initiatief tot de aankoop van dit nieuwe vaandel was van mevrouw Van BovenKakebeke, die samen met het vaandelcomité, bestaande uit de dames Breure—Kesselaar, Minnaard en Koopmans, acties on dernam om het vaandel te kunnen aankopen. Later voegde zich nog de kapitein van de Koninklijke Lucht macht D. Midavaine bij het drietal, hij nam het voorzitterschap waar. Deze laatste was het ook, die mede uit naam van de dames het trotse „Rillandia" het nieuwe vaandel mocht aanbieden. Hij sprak de hoop uit dat het korps, verrijkt met een nieuw vaandel, zou mogen blijven groeien en bloeien, en het beoogde doel zou mogen berei ken. n.l. de afdeling uitmuntendheid. Burgemeester J. C. W. Jobse ont hulde daarna, het vaandel. Ontvangst Voorzitter J. J. Koppejan van „Ril landia" sprak hierop een dankwoord. De dames van het vaandelcomité kre gen een bloemetje aangeboden. In de. j loop van de middag kreeg „Rillan- dia" nog een bij het vaandel beho- rende oorkonde naar een ontwerp van de heer O. van Trommelen. In de raadzaal werden hierop dc be stuursleden van de verschillende muziekkorpsen alsmede de bondsle den door burgemeester J. G'. W. Job- se van Rilland officieel ontvangen. Het muziekconcours in Rilland noemde hij een historisch moment in de geschiedenis van „Rillan dia" zowel als van Rilland. Daar na werd er een dronk uitgebracht op het welslagen van het con cours. Als sprekers traden vctder nog op de heer J. Burger, eerste voorzitter van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen en'do heer J. J. Koppejan. Na deze officiële ont vangst ten gemeentehuizc marcheer den de muziekkorpsen af naar het sportterrein. Op de uitslagen komen we morgen terug. KERKNIEUWS GEREF. KERK Aangenomen naar Oostkapelle: kan didaat G. Gommcr te Zuidlaren. Minimum-ophoudprijs voor groene kruisbessen Met ingang van lieden zal er op dc Nederlandse veilingen voor levering van groene kruisbessen weer een mi nimum-ophoudprijs gelden. Deze zal dit seizoen voor de bessen voor 15 mm en daarboven 32 cent bedragen voor de kwaliteiten I en II. Bij even tuele doordraai zal er een vergoeding worden gegeven van 25 cent voor kwaliteit I en 18 cent per kg voor kwaliteit II. Voor beide kwaliteiten geldt een hef fin- van 1 cent. Tot vorige week was er op de Zeeuw se veilingen steeds een goede vraag naar kruisbessen. Groot is het aan bod wel niet meer, omdat het areaal kruisbessen de laatste jaren steeds is ingekrompen. De prijzen liepen nog tot ver boven- de gulden per kg. Ze werden alle gekocht voor export naar Zweden. Officiële publikatie MIDDELBURG. SPREEKUUR BURGEMEESTER- Op lieden dinsdag 23 mei 1961 houdt de- burgemeester geen spreekuur. i Veere blijft in eerste klas van zaterdagvoetbal In de eerste klas van de zaterdag- competitie Zeeland zal Veere volgend jaar wêJ, maar G'nlïjnsplnatse Boys niet meer terugkeren. De beslissings wedstrijd, die nodig was geworden om de degradant aan te wijzen en die in Kapelle werd gespeeld, lever de de Veerse ploeg namelijk een dui delijke 26-zege op. In de tweede klas A won Arnemui- den II zijn voorlaatste wedstrijd weliswaar met dubbele cijfers van de Bevelanders (10—1). maar kans op de titel heeft het niet meer omdat Middelburg V door het gelijke spel tegen concurrent VCK (22), voor hen onbereikbaar is geworden. Toch hebben niet de hoofdstedelijke voet ballers, die zijn uitgespeeld en moe ten afwachten wat VCK in de 2 voor hen nog resterende wedstrijden zal presenteren, de beste troeven in handen. Weet VCK namelijk uit de ze twee wedstrijden (uit1 tegen Ar- nemuiden II en thuis tegen Zeeland SpNart VI) 3 punten te halen, dan is er kampioensfeest in Koudekerke, waarbij wij aannemen dat de des tijds bij de stand 17 gestaakte wedstrijd KloetingeVCK voor de Koudekerkenaars gewonnen zal wor den verklaard. Middelburg V 20 13 2 Arnemuiden II 19 12 1 VCK Kats Meeuwen RCS III Zld. Sport VI Serooskerke Kloetinge Nieuwland 11 1 10 3 10 1 8 3 6 3 7 0 6 2 Bevelanders xxx 20 3 2 5 28 75-39 6 25 78-48 2 24 57-2S S 23 67-52 7 23 64-54 9 21 51-70 8 19 47-49 .11 15 51-61 12 14 48-62 12 12 56-81 15 4 36-88 George Davies verbeterde wereldrecord polsstokhoog De Amerikaanse atleet George Da- vies verbeterde tijdens wedstrijden in Boulder (Colorado) het wereld record polsstokhoogspringen met een sprong van 4.83 meter. Hij verbeterde met drie centimetei het oude record van zijn landgenoot „Tarzan" Don Bragg, die op 3 juli 1960 in Stanford tot 4.80 meter kwam. Graf Berghe von Trips won Grote prijs van Nederland De Westduitso coureur Wolfgang graf Berghe von Trips is winnaar ge worden van de grote prijs van Neder land voor formule 1/wagens. die tw eede pinksterdag op het circuit van Zandvoort werd verreden en die telde voor het wereldkampioenschap der coureurs 1961. Stirling Moss werd vierde; de Xederllander Carel Godin de Beaufort L4e. Meisje overleed na ongeval bij motorraces Tijdens de race in de 250 cc-klasse voor senioren bij de internationale motorraces te Tnbbergen is een ern stig ongeluk gebenrd, waarbij een 11- jarig meisje uit Oldcnzaal dodelijk werd gewond. Zij werd getroffen door een van de motor van de Duitser Hei- ner Butz lolsgeraakte benzinetank en overleed ter plaatse. In Polaris-centrum na explosie 9 vermisten Tenminste negen personen worden vermist na eeu explosie die gisteren ontstond in een laboratorium van de Amerikaanse marine te Rocket Cen ter, in het Alleghany gebergte, in de staat West Virginia. Zes personen werden gewond. Op het laboratorium, waar 1200 mensen wer ken. worden onderzoekingen verricht aan de Polarisraket. Auto-ongeluk in Spanje21 doden Eenentwintig Spaanse kermisgangers zijn zondagmorgen vroeg bij een ver keersongeluk omgekomen en ver wacht wordt dat van de -16 gewonden er enkelen aan hun verwondingen zullen overlijden. Het ongeluk gebeurde toen een vrachtauto met Spanjaarden die op weg waren naar dc kermis in het dorp Almonte, bij een scherpe bocht in een 20 meter diep ravijn stortte. Dc benzinetank van net voertuig ont plofte bij de aanraking met de harde grond waardoor een aantal inzitten den weid gedood. EICHMANN HAD HARTAANVAL Een assistent van dr. Servatius heeft meegedeeld dat Efchniann ongeveer een week geleden een lichte hartaan val lieeft gcliad. Eichmann kon de volgende dag echter de zitting nor maal bijwonen. Het proces tc Jeruzalem zal ongeveer 1 juli worden besloten met een schrif telijk oordeel. Enkele weken later zal de rechtbank vonnis wijzen. Beul van Buchenwald ter dood veroordeeld Het Ooslberlijnse hooggerechtshof lieeft de 49-jarige Wilhelm Schaf er. een voormalig sergeant van de S.S. en destijds bewaker in het kamp Bu chenwald, ter dood veroordeeld we gens moord op meer dan honderd Russische krijgsgevangenen en beest achtige mishandeling van andere ge vangenen in dit kamp. Verpleegde vergrijpt zich aan jongen Zondagavond heeft de 34-jarige on gehuwde losarbeider M. C. D. uit Maastricht op het hoofdbureau van politie medegedeeld, dat hij kort te voren in een woning aan de Joden straat een jongen had gewurgd. Hij zeide niet zeker te weten of de knaap dood was. Voordat de politie nog uitrukte om de zaak nader te onderzoeken, werd de betreffende jongen, de 13-jarige H. K., in deerniswekkende en zwaar overspannen toestand door een buur man op het politiebureau gebracht. Het kind vertoonde ernstige sporen van geweld en een arts stelde vast, dat er aanwijzingen waren voor een zeer ernstig zedenmisdrijf met de jon gen gepleegd. Het slachtoffer is ter verpleging naar liet ziekenhuis over gebracht. Zijn toestand is nu redelijk wol. D. is in verscheidene psychiatrische inlichtingen verpleegd, zelfs tot voor korte tijd. Hij was nu op proefverlof en verbleef in een logement te Maas tricht waar hij het jongetje had leren kennen. iHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Moeder postte j bij stadhuis In de trouwzaal van het Leeuwarder stadhuis verscheen vrijdag een jong bruidspaar om daar in het huwelijksbootje s te stappen. Toen echter de m 1= ambtenaar van de burgerlijke s stand in de trouwzaal de toe- stemming voor het huwelijk |f !f vroeg aan de moeder van tie H bruid bleek deze niet aanwezig te zijn. Geen nood zei de bruid, H die van haar moeder de verze- H kering had gekregen, dat er een schriftelijke toestemming was verzonden. M Tot grote ontsteltenis van bruid en bruidegom bleek men §i ten stadhuize een dergelijke Is verklaring echter niet te heb- ben ontvangen. Een bode van f§ het gemeentehuis meldde even later, dat de moeder van de H bruid in de nabijheid van het m stadhuis „op post" stond. ZIJ H bleek haar dochter opzettelijk §j „een kool te hebben gestoofd". De trouwerij ging niet door. fllllllllllllllllllllllllllilllillllllllll llllllllillllllllll

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3