RF GEE Hatfield won het „drie-landen- toeraooi" te Zierikzee Cmh olijfje BERGMUSIKKAPELLE BRACHT OOSTENRIJKSE VOLKSMUZIEK MINDER DRUKTE OP ZEEUWSE WEGEN DAN PINKSTEREN 1960 OttZi WOINSDA&-VP Kreymborg PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 23 MEI 1961 (Advertentie) Openingsdag van Vlissings badstrand geen bezoekers Zaterdagmiddag om twee uur m is het gemeentelijk badbedrijf n van Vlissingen officieel ge- opend. De badgasten hebben echter op deze openingsdag verstek laten gaan: aan de kas. sa werd geen enkel kaartje ver- - 1 kocht. Op de eerste pinkster- dag waren er slechts enkele bezoekers. Tweede pinksterdag was iets beter. Op deze dag werden er ongeveer honderd |j kaartjes verkocht. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiir VOETBAL EN TENNIS Burgemeester St.-Hilaire onthulde jumelage-monument aan Oude Haven ZIERIKZEE is liet pinksterweekend een gastvrij huis geweest voor tach tig Franse en Engelse sportmensen. De voetballers uit het Normandische St.-Hilaire trachten hun gebruikelijk tweejaarlijks bezoek aan Zie rikzee en ditmaal kwamen voetballers en tennissers uit Hatfield de in ternationale allure van «leze sportuïtwisseling nog wat verhogen. Het accent van deze internationale sporto ntmoeting viel sterk op het voetbal toernooi zaterdag en maandag, tweede pinksterdag op het sportveld Bannink afgewerkt waaraan vier clubs deelnamen: „Union Sportive St.-Hilairienne", „Hatfield Town Football Club" en de Zierikzeese ploegen „Mevo" en „Zierikzee". Hatfield - kwam als ongeslagen overwinnaar uit dit toernooi te voorschijn en Zierikzee werd een goede tweede. Maar dit was zeker niet het belangrijkste van deze4 drie-stedenontmoeting. Hoofdzaak was uiteraard, dat de banden met St.-Hilaire en de recentere contac ten met Hatfield weer wat werden verstevigd. Kregen de banden met St.-Hilaire vorig jaar in Frankrijk robuust ge-- stalte door de onthulling van een mo nument, ditmaal werd te Zierikzee zaterdagmorgen een ter ere van de jumelage Zierikzee-St.-Hilaire op getrokken monument onthuld. In het plantsoen op de hoek Ivraanplein- Oude Haven n.z. onthulde burge meester Clieval van de Xormandische plaats een door zijn stad aan-Zierik zee geschonken monument, een ge trouwe copie van de granieten zuil, die vorig.jaar in St.-Hilaire was ont huld. Eremedaille Tevoren, tijdens een ontvangst op het stadhuis te Zierikzee, mochten burge meester Clieval en wethouder Coeuret van St.-Hilaire uit handen van bur gemeester mr. F. Th. Dijckmeëster van Zierikzee de eremedaille van de stad in ontvangst nemen. Mr. Fitz- patrick, Hatfield's burgemeester, die deze onderscheiding al eerder had ge kregen, mocht een boek in ontvangst nemen over het leven van Cornells Vermuijden uit St.-Maartensdijk. die in Engeland inpolderingswerkzaam heden verichttc. De moeder van de heer Vermuijden was een Zierikzeese, vandaar Op het sportveld waren het de voetballers, die 's lands wijs, 's lands eer vriendelijkheden uitwis selden: de Fransen drukten hun gevoelens uit met een fles wijn, de Engelsen brachten vaantjes mee en de Nederlanders zorgden voor lepeltjes. De mensen met de vaantjes schopten het het verst: St.-Hilaire, Hatfield, Mevo en Zierikzee speelden een halve competitie, waarin Hatfield alle drie zijn tegenstanders wist te bedwingen. MEVOST.-HILAIRE 2—2 Onmiddellijk nadat „Kunst en Eer" de volksliederen van de drie landen had gespeeld traden zaterdagmiddag Mevo en St.-Hilaire tegen elkaar in het krijt. Uit een pass van Hoek gaf Haver- hoek na zeven minuten de gastheren VAN VERRASSING De zomer dringt nu langzaam maar zeker in Zeeland binnen. Dat heeft ecu milde tweede pinksterdag bewe- zenen dat kunnen we ook telkens le zen in de berichten over allerlei ac tiviteiten in de steden en dorpen tus sen Zwin en Zijpe. Het winterseizoen wordt afgesloten en de autobussen met dagjesmensen van clubs, vereni gen en scholen trekken dagelijks de provincie door of uit. In Serooskei'ke op Schouwen zijn de bejaarden op een originele manier ADVERTENTIES.... Het. is er niet van gekomen, maar het was aanvankelijk toch stellig on ze bedoeling om tijdens de pinkster dagen een bezoek te brengen aan het Walcherse Serooslcerke. Dat kwam door een bescheiden advertentie in de rubriek vakantieverblijven, lui dend: „Te huur ongeveer 10.'t are (1800 roeden) Lucerne klavers". Binnenkort gaan wij toch eens kij ken. Het lijkt ons heerlijk om een vakantie in 10lt are (1800 roeden) Lucerne klavers door te brengen. De limonade, die tvij met ons zul len voeren, kopen wij ongetwijfeld in Middelburg en wel bij de firma, die adverteerde: „Daar ons personeel ge halveerd is, zijn wij genoodzaakt de groentenafdeling te laten vervallen. Maar in dranken hebben wij een zeer grote keuze, vanaf 20 cent een flesje limonade..." Want wij zijn zeer benieuwd hoe clat personeel gehalveerd is; dwars door midden of overlangs.... de leiding (1-0), maar kort voor de rust (er werd telkens tweemaal een half uur gespeeld) bracht Ronceray de partijen op gelijke voet. Rebillard maakte er kort na rust 1-2 van, maar Mevo gaf zich niet gewonnen en het was rechtsbinnen Hoek, die de balans weer in evenwicht bracht (2-2). ZIERIKZEE—HATFIELD 0—4 Reeds In de eerste minuut namen de gasten de leiding toen rechtsbuiten Dreven een solorush van de midvoor afrondde (0-1). Van Beveren kreeg een fraaie kans, maar schoot naast. De gastheren behielden het initiatief en voerden reeds in de eerste helft de score op tot 0-4, In de tweede helft werd er niet meer gedoelpunt. ST.-HILAIRE-HATFIELD 0-2 Deze wedstrijd gaf zeer bard spel te zien. De Engelsen speelder fors en de Fransen pasten zich daarbij aan, zodat het op de duur weinig meer met voetbal te maken liad. De Engelsen waren technisch beter en na 17 minuten spelen wist Scott zjjn ploeg met een fraai schot de lei ding te geven (0-1). In de tweede helft stelde midvoor Greenwood de zege veilig (0-2). MEVO—IIATFIELD 2-3 Het was het Zierikzeese zaterdagmid dagelftal Mevo, dat Hatfield nog het best partij heeft gegeven. De Engel sen kwamen gelukkig aan een voor sprong, toen een voorzet van rechts buiten Witty door een van de Mevo- spelers in eigen doel werd gewerkt. Kort daarop wist midvoor Greenwood uit een scrimmage voor het Mcvo- doél het tweede doelpunt te scoren. Doelman Simmers werd nog éénmaal verrast (0-3). maar toen begon Mevo een offensief, waarbij achtereenvol gens B. Luogens na ècn snelle door braak en Hoek met een fraai schot wisten te doelpunten. Hatfield moest zich tot het uiterste verdedigen om de 2-3 voorsprong te behouden. ZIERHfZEE-ST.-IIILAIRE 4-3 Een verdiende overwinning van Zie rikzee, dat na 15 minuten spelen te gen een 0-1 achterstand aankeek, toen Ronceray een vrije trap onhoud baar benutte. J. Kouijzer bracht reeds kort daarop de partijen in evenwicht en reeds twee minuten later waren door rechtsbuiten Kramer de bordjes ge heel verhangen (2-1). Maar nog in dezelfde minuut brak de Franse mid voor Deschamps door (2-2). Kort voor het einde van de eerste helft ver- TOT over deze wisseling van de jaargetij den lieengeholpen. Tenminste de mannen en vrouwen, die daar perio diek een bezoek brengen aan hun dit jaar geopende sociëteit. Toen zij vorige week weer naar het Dorpshuis trokken voor een middag gezelligheid en verpozing, stonden daar als een ware verrassing auto's geparkeerd. Alras werd duidelijk dat deze voor hen bestemd waren. Men sloot hier het bijeenkomstenseizoen af met een rondrit door de Sclrouw- se Westhoek. De mooiste plekjes In dit duingebied werden bezocht en voor de thee „leg de men aan" 'in het rusthuis „Duin oord" te Haamstede. In september willen de organisatoren weer met hun wïnterbijeenkomstcn van start gaan. OOK OP STAP. De hervormde bejaarden van Ka- pelle van zeventig jaar en ouder zijn ook op stap geweest. Met twee bussen en enkele auto's maakten zij zaterdagmiddag een tocht, die lien via Wemeldïngo, Kattendijke en de Wilheiminapol- der naar Noord-Bcveland voerde, waar men de Deltawerken bezich tigde. De trip stond onder leiding van ds. Ei P. J. Jebbink. GOLD De muziekvereniging „Euterpc" te Heinkenszand heeft een serenade ge bracht aan het gouden echtpaar Hir- des-Hollestelle. De buurtbewoners hadden voor deze feestelijke dag van de beide echtelieden de vlag uitge stoken. Kinderen en kleinkinderen waren van de partij en vele hebben de heer en mevrouw Hirdes hun ge lukwensen aangeboden. raste Van Beveren met een ver schot de Franse doelman (3-2). In de twee de helft wisten Goedegebure voor Zierikzee en Deschamps voor St.-Hi laire beiden nog éénmaal het net te vinden. ZIERIKZEE—MEVO 4—1 De plaatselijke derby liet een tech nisch beter Zierikzee zien, dat na zes minuten spelen door Kouijzer ge makkelijk de leiding nam. Met een fraaie kopbal bracht dezelfde speler de ruststand op 2-0. In de tweede helft verhoogde links buiten Koevoets de voorsprong tot 3-0, waarna Baart met een ver schot de eer voor Mevo wist te redden. Het was tenslotte Goedegebure, die na een roede combinatie de eindstand op 4-1 jraeht. De eindstand zag er toen als volgt uit: 3 0 0 9—2 Hatfield Zierikzee St.-Hilaire 3 0 1 2 5—8 1 Mevo 3 0 1 2 5—9 1 Het accent van deze sportuïtwisse ling kwam temeer op het voetballen te liggen, omdat de aangekondigde zwemwedstrijden en -demonstraties in verband met de lage temperatuur van het water afgelast moesten wor den. De lawntennisontmoeting. waar bij de Fransen niet van de partij wa ren. eindigde in een 27 zege van Hatfield op Zierikzee. Zondag, eerste pinksterdag, maak ten de bezoekende sportmensen met bun gastheren nog'een rondvaart per „Kóningin Emma" op de Ooster- schelde en gisteren, tweede pink sterdag, werd de sportuïtwisseling met een gezellige afscheidsavond in „Het Huis van Nassau'? besloten. Commissaris der koningin opent Goese Techn. School Donderdag 15 juni a.s., des middags twee uur, zal de nieuwe ambachts school aan de Bergweg te Goes offi cieel worden geopend. De commissa ris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zal deze ope ning verrichten. KWADENDAMME HAD PRIMEUR Jodelzang en volksdans in levendig programma „Giück Auf" klonk het zondagmid dag meermalen in „De Burcht" te „Minder druk dan vorig jaar!" Dat was maandagavond de algemene conclusie op het Middelburgse bureau van de rijkspolitie verkeers- groep over de verkeersstroom op de Zeeuwse wegen tijdens het afge lopen pinksterweekend. Daar kwamen namelijk de meldingen bin nen van de surveillance-wagens op de toe- en afvoerwegen naar en van de kust eu de andere plaatsen, waarheen menigeen zijn ontspan ning zocht. Duizenden auto's, bussen, motoren en bromfietsen trokken van vrij dagmiddag af Zeeland binnen en in de loop van maandagmiddag kwam de afmars op gang. Tussen zes en acht uur maandagavond werd de grootste drukte op de wegen gemeten. Maar haast eindeloze files „zoals vorig jaar van Middelburg tot Rilland-Bath" kwamen toch niet voor. De veer diensten hebben het grote vervoersaanbod kranig verwerkt. Lange wachttijden bleven uit en dat was met name te danken aan de dubbele bezetting van de veerdiensten. Tussen VlissingenBreskens en Krui- ningenPerkpolder werd maandag steeds met twee boten gevaren. Op de dienst ZijpeAnna Jacobapoldci' gebeurde dat vier dagen lang: van vrijdag tot maandag. Zomerhuizen en kampeerterreinen waren tijdens deze pinksterdagen voor velen een trekpleister: een voorproefje van het loeristenseizoen 1961! Alleen geldig woensdag 24 mei Jongens ondergoed ijzersterke, elastische Interlock, per stel, slip èn singlet 4 ja ar nu 1.35 kl. st. p. m. co 25 zaken in Nederland. Voor Zeeland: Lange Delft 60-62 - Middelburg Waistraat 84 - Vlissingen Óp aanvrage bezoeken wij U gaarne. De Oostenrijkse „Bergmusikkapelle" was eerste pinksterdag te gast in Kwadendamme. Het ivas een bezoek dat klonk als een klok, en voor eni ge tijd zeker hel thema van gesprek zal uitmaken, want de Oostenrijkse muzikanten, mijnwerkers in het da gelijks leven, wisten even vaardig met de grote koperen instrumenten om te gaan als met drilboor o) blok dynamiet. De foto toont een der muzikanten tijdens het spelen van het Wilhelmus bij de ontvangst vóór „De Burcht" te Kwadendamme. (Foto P.Z.C.i Mosselkwekers beraden zich op situatie regelingen De vissersvereniging „Yerseke" heeft zich zaterdagmiddag in haar verga dering in hotel „Xolet" uitvoerig be ziggehouden met de mosselregcling voor liet seizoen 1961-1962. Algemene conclusie was, dat slechts een oplos sing te vinden zal zijn in een sfeer van wederzijds begrip en vertrouwen. Voorzitter C. Pekaar achtte de moge lijkheden hiertoen zeker aanwezig en vroeg de bezoekers van de vergade ring in kalme overweging de momen teel moeilijke situatie onder ogen te zien. Hij wees onder meer op de onover komelijk lijkende moeilijkheden in het verleden, die toen ook met begrip en overleg tot een oplossing konden worden gebracht. Het kantoor voor de mosselzaken heeft daarbij zijn bijzondere verdien sten bewezen, zo lichtte de heer Pe kaar nader toe. Aan het slot sprak hij dan ook de hr/op uit, dat men met toenaderingspogingen tussen de ver schillende organisaties de ramp, die dreigt door het. loslaten van elke re geling, kan keren. De vereniging van mosselkwokers te Ycrsekc vergaderde zaterdagmiddag eveneens over deze materie. Ook de kwekers van Zierikzee, Bruinisse en Tholcn, verenigd in ..Zevibel" verga derden hierover in Goes. In deze ver gadering werd eveneens gesugge reerd, alles in het werk te stellen oin de huidige regeling te behouden. Mocht dit niet gelukken, dan \\pl men trachten te komen tot stichting van een coöperatie, die dan via veilingen de aan- en verkopen van mosselen zal moeten regelen. Vandag (dinsdag) zullen de ge zamenlijke kwekers uit Yerseke, Zierikzee, Bruinisse en Tholen, thans allen werkzaam op de Wad denzee, te Harlingen een vergade ring beleggen om te trachten door overleg de- kritieke toestand op te beffen en de bestaande verorde ning te redden. Kwadendamme: een sfeervolle groet, die zoals bekend uit de wereld der mijnwerkers stamt. Mannen uit die wereld waren eerste pinksterdag in Kwadendamme; de groet werd ge- Uit door 51 Oostenrijkse mijnwerkers, leden van het bedri jfsmuziekgezel- schap „Bergmusikkapelle" uit Eise- senerz, Stiermarken, een in Zeeland bekend en populair geworden mu ziekgezelschap. Eenenvijftig mijn werkers dus, die zich in hun vrije tijd vol overgave toeleggen op het vertolken van de specifieke volksmu ziek. Zoals het zich in Ivwadendam- me liet aanzien waren de Oostenrijk se „Musiker" éven bedreven in het, bespelen van een muziekinstrument" als in liet omgaan met een drilboor. Dat bleek zondagavond in eert vólbe- zette zaal van „De Burcht" te Kwa dendamme overduidelijk, want velen lieten deze gelegenheid om de Oos tenrijkers te horen en zien musiec-" I ren niet voorbijgaan. Inderdaad, „klingendeni Spiel" zoals de Oosten rijkers dit zeggen, want telkenmale klaterde liet applaus op. 's Middags waren de Oostenrijkse gasten in Kwadendamme gearriveerd,- waar ze opgewacht werden door een groot aantal inwoners. De plaatselij ke muziekvereniging „Con Affezzio- ne" speelde ter begroeting, nadat de Oostenrijkers eerst het „Wilhelmus" ten gehore hadden gebracht, liet Oostenrijkse volkslied. Daarna ver toefden de musicerende mijnwerkers enige tijd ,in ,,De Burcht". Daar yer-> verwelkomde kapelaan Lockefeer bij afwezigheid van burgemeester N. So- mers, de buitenlandse gasten met een kort. hartelijk specchje, waarin hij zijn blijdschap uitdrukte over het be zoek van de vermaarde kapel. Des avonds om 6 uur maakten de beide korpsen „Con Affezzlóne" en de „Bergmusikkapelle" een feestelijke mars door het dorp; het eerste korps gestoken in de typi sche Zeeuwse klederdracht, het laatste in met emblemen versierde uniformen en prachtige witte ve ren op de mutsen. Bijzonder aar— - dig deed het contrast tussen beide muziekgezelschappen aan; dc ou de Zeeuwse hoerendracht met bol-, hoed en de wat barokke uniforme ring van dc Oostenrijkers. Aantrekkelijke muziek In „De Burcht" verzorgde het Oos tenrijkse muziekgezelschap een bij zonder aantrekkelijk programrria van Oostenrijkse volksmelodietjes, daar in bijgestaan door éen z.g. Schüh- plattlergruppc opgenomen in de „Bergmusikkapelle" een groepje" mijnwerkers in de Stiennarkse' dracht, dat oude volksdansen voor liet voetlicht bracht. Hans Kefer, „Kapellmeister" had zijn enthousiast musicerende kapel goed in de hand. De inwoners van Kwadendamme en van omliggende dorpen konden dit Oostenrijkse staaltje van volksmu- ziekkunst hogelijk waarderen; op elk nummer volgde een hartelijk applaus. Voordat de Oostenrijkers naar Kwa dendamme kwamen bezochten zij op hun Nederlands toernee Rotterdam, waar ze een conceit op de „Euro mast" gaven. In Meerkerk genoot een overweldigend aantal belang stellenden ruim 2000 van de Oostenrijkse muzikale prestaties: in beide plaatsen wc--d het gezelschap door het gemeentebestuur begroet. Na Breda nog bezocht te hebben reisden de ,,Mr<jker" door naar Kwadendamme. Morgen gaat het naar Brabants Anilel, waarna Veere, dinsdag Amsterdam, woensdag con cert' op Schiphol, Wol ('aa rtsdi jk, don derdag Wilhelminapoldcr, Goes en Wemeldinge (vrijdag) nog aan de beurt komen. Tot K.N.M.V.-keurkorps toegelaten Geslaagd voor het examen tot toela ting tot het K.N.M.V.-keurkorps. af genomen te Rotterdam door de Rot terdamse verkeerspolitie, de heer A. C. Beneder te St. Philipsland, voor zitter van de M.A.C. Sint-Philipsland. Vrije zaterdag voor personeel Prov. Griffie Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben besloten voor bet personeel van do Provinciale Griffie om de veertien dagen dc vijfdaagse werkweek in te voeren. In verband hiermee worden de werktijden van liet personeel met in gang van 24 mei a.s. verlengd. Naar Nieuw-Guiena Mej. Phia van den Berg. vroeger te Axel, thans te Schiedam woonachtig, is na het behalen van haar hoofdakte l.o.naar Nicuw-Guinea terugge keerd, waar zij werkzaam was bij het zendings-onderwijs. (Ad verieiiilei Reumatiek T O G A l H E LP T Griep T O G A L H E LP T Migraine TO G A l H E LP T Menstruatiepijn TO G A L H E LP T Verkouden TO G A l H E LP T Hoofdpijn T O G A L H E LP T Spit T O G A L H E LP T ZON EN MAAN 24 mei Zon op 4.34 onder 20.39 Maan op 13.52 onder 2.23 WESTELIJKE WIND Bewolkt, maar weinig of geen regen. Overwegend matige westelijke wind. Dezelfde temperaturen als gisteren, of Iets lagere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2