Nederlagen voor alle degradatiekandidaten PALADIJN MICHELIN PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer eventjes BERT WIELES WERD ZEEUWS WIELREN-AMATEURKAMPIOEN DE VERDWENEN MINIATUUR 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 23 MEI 1961 VIERDE KLAS ZATERDAGVOETBAL Nieuwdorp en Rillandia kregen ook geen winst De strijd in de landelijke vierde klas van het zaterdagvoetbal tegen de dreigende degradatie woedt nog in alle hevigheid voort, want alle 3 de kandida ten verloren hun wedstrijd. Nieuwdorp kreeg van Smerdiek een 4O-nederlaag te slikken, terwijl Rillandia met even groot verschil (51) door buurman Krabbendijke werd verslagen. Het Bredase The Gunners kon het in Axel tegen AZW ook niet tot enige winst brengen (4 1), zodat in de onderlinge rangschikking geen wijziging kwam. Good Luck behield de tweede plaats door met 32 van SSC te winnen. Zwaluwse Boys zette zijn opmars voort en won ook zijn laatste wed strijd tegen WN met 20. Kam pioen Arnemuiden liet zich in Sprang door de club van die naam van de ruif dringen (31). h.iyy.-lhe Gunners Toen na ongeveer een kwartier spe len een der Bredase verdedigers slechts een doelpunt kon voorkomen door de bal met de hand uit het doel te slaan, bleek dit uitstel van execu tie want Ruytenburg benutte de daarvoor toegekende strafschop On berispelijk (10). Na een half uur zorgde Hamelïnk voor een tweede Axelse treffer, zodat met een 20- voorsprong kon worden gerust. Na de rust waren het de bezoekers die een strafschop kregen en benut ten^1). Ver in de tweede helft bracht Haak echter de zege definitief binnen bereik (31) en vlak voor het einde bepaalde Hamelink de eind stand met een vierde doelpunt op 4—1. Smerdiek-Nieuwiorp Vrijwel gedurende de gehele wed strijd was de thuisclub iets sterker en de uiteindelijke zege mag dan ook zeker verdiend worden genoemd. Voor de rust kwam de thuisclub tot één doelpunt dat C. v. d. Hoek na een half uur spelen langs doelman Traas schoot. Een kwartier na de rust vergroot te J. van Splunter de voorsprong tot 20 om 5 minuten later alle Nieuw- dorp-illusies de bodem in te slaan (30). Een kwartier voor het einde was het M. Bout die de eindstand op 40 bracht. Krabbendijke-Rillandia In een sportief gespeelde wedstrijd heeft Krabbendijke een regelmatige zege behaald op het in degradatie nood verkerende Rillandia. Afgaande op het vertoonde spel leek het er meer op dat Krabben dijke de punten broodnodig liad, want Rillandia toonde een schro melijk gebrek aan vechtlust. Voor de rust leed het spel onder het overmatig gebruik van de buiten- spelval. Na 5 minuten had mid- voor C. van Oosten succes (10) en 4 minuten later bracht rechts buiten P. Kaat de stand op 2—0. Toen 2 minuten na de hervatting rechtsbuiten Huissen reeds succes had (30) en drie minuten later de voorsprong tot 40 opvoerde, was het pleit beslecht. 10 minuten na de rust bracht Van Oosten de stand zelfs op 50 en al slaagde midvoor Prevo er toen nog wel in iets van de achterstand af te knabbelen (5 1), het zette geen zoden meer aan de dijk. Rillandia zal in zijn nog res terende wedstrijden wat meer ener gie moeten opbrengen wil men niet voor onaangename gevolgen worden geplaatst. Sprang-Arnemuiden Nadat Arnemuiden door de thuis club in de blownetjes was gezet, ont spon zich een strijd waarin de Bra banders zich overwegend sterker toonden. Geheel in overeenstemming met het spelbeeld brachten De Jong en Groeneveld de ruststand op 20. Na de thee kon Arnemuiden nog even hoop putten uit een door Poort vliet benutte strafschop, waarmee de achterstand tot 21 werd verkleind, maar de gevaarlijke Poulides stel de in de 25e minuut de zege voor zijn ploeg veilig (31). Arnemuiden 23 15 4 4 34 79-44 Good Luclc 24 14 4 6 32 67-47 Dinteloord 23 13 3 7 29 65-48 Sprang 22 11 6 5 28 65-41 SSC 23 12 2 9 26 62-51 AZW 23 12 2 9 26 77-71 Krabbendijke 24 10 5 9 25 51-50 Smerdiek 22 10 1 11 21 53-51 Zw. Boys 24 8 5 11 21 37-45 WN 24^ 9 2 13 20 68-75 Nieuwdorp 23 6 2 12 14 38-75 Rillandia 22 5 2 15 12 38-74 The Gunners 23 5 2 16 12 35-63 (Advertentie) sigaartje roken3 .EVENTJES' 'n PALADIJN Van .Evenljes' eventjes rustig Bert Wieles uit Temeuzen is zater dag te Hoeven kampioen van Zeeland bij de amateurs geworden. In de wedstrijden van de Zeeuwse en Bra bantse afdeling van de K.N.W.U. werd C. Snepvangers uit Zunderd eerste. Slechts twee van de deelne mende Zeeuwwen bereikten de eind streep. Op de foto: Bert Wieles pas seert de eindstreep. Advertentie Vraag Uw bandenleverancier de nieuwe prijslijst van 15 mei 1961 MICHELIN de hoogste kwaliteit voor de laagste prijs. Rode Duivels uitgeschakeld voor wereldkampioenschap Het Belgische voetbalelftal is zater dag uitgeschakeld voor het wereld kampioenschap voetbal. Iu een wed strijd voor groep 1 van de voorronden verloren de Belgen te Lausanne met 21 van Zwitserland, na bij de rust reeds een achterstand te hebben ge had met 20. Het was de derde nederlaag van de Belgen in het toernooi voor het we reldkampioenschap 1962. De eerste wedstrijd tegen Zwitserland verloor België met 24 en ook reeds tegen Zweden moest het een nederlaag in casseren: 20. HOOG EN LAAG WATER nap nap nap 24 mei uur meter uur meter uur meter Vlissingen 9.26 1.50 21.46 1.40 3.00 1.70 Terneuzen 9.46 1.68 22.11 1.58 3.21 1.86 Hansweert 10.11 1.87 22.29 1.76 3.48 2.00 Zierikzee 10.36 1.26 22.47 1.05 3.37 1.55 Wemeldinge 10.48 1.47 23.12 1.26 3.49 1.72 nap uur meter 15.31 1.34 15.52 1.50 16.20 1.64 16.21 1.17 16.27 1.31 C. SNEPVANGERS ALGEMEEN WINNAAR Theo van Poecke behaalde titel bij nieuwelingen De Terneuzense wielrenner Bert Wie les is zaterdag kampioen van Zeeland geworden bij de amateurs. Theo van Poecke uit Koewacht wist de kam pioenstitel bij de nieuwelingen in de wacht te slepen. Van de 110 gestarte amateurs waarvan 10 Zeeuwen bereikten slechts twintig de eindstreep. Alge meen winnaar werd de Zundertse amateur C. Snepvangers, die voor de 24 ronden een tijd van vier uur, tien minuten en twintig seconden nodig had. Bert Wieles werd in het ama teurklassement elfde. C. van Espen nit Axel was de tweede en laatste Zeeuwse amateur met een achttiende plaats. Na acht kilometer ontstond al een kopgroep, waarin H. de Waal als eni ge Zeeuw zat. Door de harde wind was na dertig kilometer zowel pe- Een belangrijk aandeel in het suc ces van de zevende „Zonneveldrit" die tweede pinksterdag werd verre den, leverden rond zestig Zeeuivse Oprechte Amateurs, die aan de fi nish bij het zeehospitium „Zonne veld" te Oostkapelle voor de deelne mers een af wisselend ontspannings programma brachten. Hierbij werden de Zonneveld-patiëntjes niet verge ten voor wie de amateurs een apart programma brachten. Op de foto het bandje de Ricardo's uit Middelburg, dat bij het jeugdige publiek veel succes had met zijn optreden. (Foto P.Z.C.) 1794. Het idee met de defecte hyp er drive van de Terra I op goed geluk door tijd en ruimte naar het ver leden terug te schieten lok te piloot Storm allesbehal ve aan. Het gevoelige in strument was op geheim zinnige wijze onklaar ge raakt en zij mochten nog van geluk spreken in een zo betrekkelijk gunstige periode terecht gekomen te zijn. Leander stoorde hem in zijn overpeinzingen. „Kom nu eerst eens mee, jonge vriend. Dan zal ik U meer tonen en vertellen van het leven der Neo- mensen, zoals wij ons noemen. Misschien wordt het U dan tevens duidelijk waarom wij in onze huttendorpen een gelukkig bestaan lelden". Onze piloot keek zijn metgezel wat verbaasd aan, maar deze glimlachte en wees tussen de bomen door, waar Arend het stille water van een brede rivier zag glinsteren. Maar nu had hij eerst werkelijk reden om verbaasd te kijken, want aan de andere zijde van de stroom verrezen de torens en huizen van een grote stad! loton als kopgroep behoorlijk uitge dund. Na zeventig kilometer waren er in totaal nog 60 renners in de strijd. Halverwege de koers was dit totaal nog gedaald tot 40. Hierbij waren 4 Zeeuwen, Van Espen, De Waal, Wie les en T. Tolhoek. De Waal was in middels op de kopgroep achterge raakt, kon het tempo niet meer vol houden en stapte af. Enkele rondes daarvoor was ook Tolhoek opgehou den. Uit een kopgroep van zes man won Snepvangers. Bij de nieuwelingen, die 62 kilo meter over negen ronden moesten rijden, was het H. Heeren uit St. Willebrord van de gelijknamige en organiserende vereniging, die de titel na een felle sprint behaal de. In de kopgroep van zes man zat als enige Zeeuw Theo van Poecke. De volledige uitslag van de amateurs luidt: 1. C. Snepvangers. Zundert, 4.10.20; 2. A. Biemans, Ulvenhout, z.t.; 3. P. van de Horst, Klundert, z.t.; 4. L. van Dongen, Made, z.t.; 5. C. Haast, Rijsbergen, z.t.; 6. L. Kennemaarde, Eindhoven, z.t.; 7. N. Walravens, Den Bosch, op 1 min. 2 sec.; 8. J. van de Put, Tilburg, z.t.; 9. A. Bastiaansen, Kruisland, z.t.; 10. J. van de Kloot, Zundert, z.t.; 11. B. Wieles, Terneu zen, op 4 min. 1 sec.; 18. C. van Es pen, Axel. op 13 min. 0 Twee slachtoffers van do atoombom men op Japan worden in een Oostberlijns ziekenhuis onderzocht, aldus meldt het Oostduitse persbureau A.D.N. De patiën ten, Soemikoe Sanigoetsjï en Migoeki Hioera. waren de eerste mei met een Ja panse vakverenigingsdelcgatie naar Oost- Berlijn meegekomen. A/lvertentle) Ja, Touchant in alle rokers kringen. Heel wat anders dit fijne, nieuwe, kleine Hudson sigaartje. Iets heer lijks voor 6 ct. Smakelijk, licht en geurig en prettig opbrandend, tot het laatste trekje. Vraag Uwwinke-t lier een doosje - vóór hij wéér is uitverkocht. Ze vliegen wegl En met reden. HÉ TWINTIG VOOR ÉÉN TWINTIG ^■■■feuilleton door Erich Kastner 27 Er moesten allerlei regelingen ge troffen worden, opdat hij, die de echtgenote van Hendrik Vin gesto len heeft, ons niet ontkomt. Is het verschrikkelijk? Niet eens geschil derde vrouwen zijn meer veilig voor minnaars". Hij lachte. Daarna geeuwde hij hartverscheu rend. Toen trok hij. enigermate ver legen met de schouders en dronk weer koffie. „Proost", zei mijnheer Külz. „Is er nieuws mijnheer de commissaris"? „Nog niet", meende de commissaris „Maar wat In deze korte tijd gedaan kon worden, is gedaan. Het net wordt langzaam maar zeker dicht getrokken. De vangst hebben we, om zo te zeggen, voor het ophalen!" „Laat ik hopen dat U geen bot vangt", zei mijnbeer Külz. „Absoluut niet! Ik heb aan de Ber lijnse instantie verzocht mijnheer Rudi Struve uit de Holtzendoristras- se gevangen te nemen". Irene Trübner liet haastig het hoofd zinken en streek met trillende vin gers de rok van haar mantelpak glad. Oskar Külz was belangrijk wijdlo- piger: „Neemt U mij niet kwalijk", bromde hij. „Dat is me ook wat moois! Een bende zware jongens gapt een miniatuur, die een half miljoen mark heeft gekost. En om dat een brave jongeman zich hier tegen verweert, nemen zij hem in enen door ook maar mee. Natuurlijk, zoiets kan gebeuren! Maar dat dan de politie de jongeman gevangen wil nemen, in plaats van die roversbende te pakken, dat is wat nieuws voor mij! Ik moet U zeggen, dat vind ik heel eigenaar- De commissaris hlof de hand op. „Niet zo heet gebakerd, mijn beste mijnheer Külz. Ik heb mijn eigen theorie. Het zal wel blijken of zij klopt". ..Wat is een theorie?" Külz wendde zich met deze vraag tot juffrouw Trübner. Zij antwoordde: „Wanneer dat wat men doen moet, heel moeilijk is, maakt men een plan, dat de moei lijkheden in het voorbijgaan uit de weg ruimt". „En dat is dan een theorie?" „Ja!" „Aha," bromde Külz. „Dat ken ik al lang. Ik wist alleen nog niet hoe het heette. Mijn vrouw is sterk in theorieën. Ik noem zoiets eenvou digweg „flauwe uitvluchten". Kinderen, wat ben ik blij, dat Struve niet thuis is! Door oplichters te wor den bestolen en bovendien ook nog door de politie gevangen te worden genomen, dat is een beetje te veel voor een mens". De commissaris is menselijk. Toch geloof ik nauwelijks dat ik mij ver gis". „U doet de jonge man onrecht!" riep Külz. „Ik ben weliswaar een tame lijk onontwikkeld mens, die niet eens weet wat een theorie is. Maar als ik iemand voor een fatsoenlijke ke rel houd dan is hij het ook!" „Beste mijnheer Külz", antwoordde de commissaris hoffelijk, maar te rechtwijzend, „ik moet uw geheugen opfrissen. Ik ken uit het verslag een heer, die gedui-ende vele uren lus sen een dievenbende In 'n spoorweg coupé zat en ieder van deze schooi ers afzonderlijk voor een fatsoen mens hield". De oude slager kreeg erge last van een hoestbui. Toen hij eindelijk weer praten kon, meende hij: „U hebt ge lijk hoe het me ook spijt! Deson danks zou ik er op durven zweren, dat U zich vergist. Het was immers mijnheer Struve. die mij er opmerk zaam op maakte dat ikmet schurken te doen had". De commissaris wenkte met de hand. „Dat deed hij toch alleen maar, opdat juffrouw Trübner en U hem des te fatsoenlijker zouden vin den! Bovendien wilde hij in uw buurt blij ven om de bende met de diefstal voor te zijn. Wel en dat is hem ten slotte ook gelukt". Oskar Külz schudde boos het hoofd. „U vergist U, hoewel alles wat U zegt kan kloppen." De commissaris meende geduldig: „We moeten het afwachten. En nu wilde ik de juffrouw enkele vragen stellen. Ten eerste: Waar leerde U mijnheer Struve kennen?" „In Kopenhagen". „Bij gezamenlijke bekenden?" „Neen, mijnheer de commissaris". „Maar?" Zij zei aarzelend: „Op straat". „Kunt U de gang van zaken wat uitvoeriger beschrijven „Ik wilde", vertelde zij, „korte tijd voor mijn vertrek een paar schoenen kopen, die ik ergens tussen de Ny- torv en het Radhusplat gezien liad. I k liep door de straten en zocht naar de etalage. Eensklaps riep ie mand mij bij mijn voornaam. Ik draaide mij om. Het was mijnheer Struve." „Hoe wist hij uw voornaam?" vroeg de commissaris. „Ik dacht dat U el kaar helemaal niet kende". „Mijnheer Struve zei. dat ik zoveel op zijn nicht uit Leipzig leek; hij dacht dat zij het was." De commissaris meesmuilde iro nisch. M'n beste juffrouw wat te erg is, is te erg. Ik weet niet of U deze leugen van de heer Struve hebt geloofd. Ik geloof haar in elk geval niet! Onder geen voorwaarde! Het is mogelijk, dat U op z'n nicht lijkt! Het kan waar zijn dat U dezelfde voornaam hebt als de jonge dame uit Leipzig. Maar dat U op elkaar lijkt en ook dezelfde naam zoudt hebben neemt U mij niet kwalijk,, maar dat is mij te sterk!" De com missaris keek 'mijnheer Külz spot tend aan. „Wat denkt U ervan?" Papa Külz haalde zijn schouders op. ..Het klinkt nogal vreemd. Dat mopt ik toegeven". De commissaris wendde zich weer tot Irene Trübner. „Wat gebeurde er toen?" „Toen vond ik eindelijk de schoenen zaak. Ik ging naar binnen en paste schoenen. Opeens was mijnheer Struve er weer. Hij nam zelfs het- pakje met de schoenen aan, toen ik de winkel verliet. Op straat verzocht ik hem mij met rust te laten". „En toen „Toen ging hij weg", antwoordde zij. „Wanneer ontmoette U hem weer?" „De volgende dag in de D-trein. Hij kwam in mijn coupé, ging tegen over mij zitten en vroeg of we weer goed op' elkaar zouden zijn". De commissaris dronk zijn kop leeg' en zette haar omslachtig'op 't scho teltje terug. „Hel is zo' klaar als 'n klontje", meende hij. „Alleen één ding wil er bij mij niet in. Namelija dat U ondanks deze voorgeschiedenie er nog aan twijfelt, dat deze heer Struve nauw verbonden is met de diefstal van de miniatuur! Dat ligt toch voor de hand!" Oskar Külz zei: „Het moet al eens voorgekomen zijn, dat schijn be droog". „Zeker", gaf de beambte toe. „Dat moet reeds eenmaal zijn voorgeko-, men. Maar slechts eenmaal! En dat si al lang geleden! In ieder geval be ga ik bij vergissing liever 'n klein onrecht dan welbewust 'n groot in de hand te werken". „Mij gaat 'de zaak te hoog", stelde Papa Külz vast. „Nog voor een week dacht lik da worstmaken het afgrij selijkste beroep op de wereld was. Maar nu geloof ik, dat het nog af grijselijker is als, je misdadigers moet vangen". (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 12