ubicu ubica ZOMER FOTOBOEK „drijvende jukebox" IN DEZE WEEK VAN DE FOTOGRAFIE CADEAU MICHELIN MUZIEK EN ZANG BEHEERSEN PROGRAMMA MET PINKSTEREN Negen/honderdduizendste t.v.-toestel MATRASSEN MATRASSEN JOS VAN DIJK MAAKT FILM OVER ISRAËL oren, yew cn sclirijveit MORGEN OVERMORGEN ZATERDAG 20 MEI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT tes als „Die Czardas-Fürstin", "Der Zigeunerprimas", „Herbst- Manöver" en „Die Zigeunerprin- zessin". Uitvoerenden zijn o.a. Ru- dolf Schock, Elma Karlowa, Sabi ne Bethmann, Marina Orschel en Bela Pastor. Tweede pinksterdag vertoont CITY (Middelburg) een Duitse komedie, te weten „Een vrijgezel in de knel" met Peter Alexander, Wolgang Wahl en Ralf Wolter als drie als het er op aan komt toch ook weer niet zo erg verstokte vrijgezellen. De dames, die het dit drietal moeilijk maken zijn Ruth Stephan, Mara Lane en Ingrid Andree. Het matineeprogramma van dit Mid delburgs theater is al even vrolijk van inhoud. Stan Laurel en Oliver Hardy vormen een dwaas duo als „Dansmeesters". In dezelfde trant is „De kneusjes van het regiment", een klucht spe lend in het soldatenleven, die ge draaid wordt in ELECTRO (Middel burg). Voorts vertoont deze bioscoop tweede pinksterdag de actiefilm „Dc held van Benghazi" over de strijd in Noord-Af rika tijdens de tweede we- FILMS IN ZEELAND Vroeger werk van Chaplin in boeiende revue Het pinksterprogramma der Zeeuwse bioscopen ziet er bij zonder feestelijk uit zonder eni ge zware kost, maar integendeel met zang en dans, waarin de Duitse tienersterren een belang rijk aandeel hebben. GRAND (Goes) en ALHAMBRA (Vlis- singen) bijvoorbeeld wisselen de beide pinksterdagen de fihn „Teenager Schlager Parade" uit, een zeer luchthartige crea tie van de regisseur Frans Ma- rischka, die getracht heeft een groot aantal sterren aan het firmament van de lichte muziek bijeen te brengen op het witte doek. Vanzelfsprekend gaat het hier niet om film, maar louter om de pres tatie van zoveel mogelijk beroemd heden van het ogenblik. Succes ge garandeerd. Het verhaaltje heeft dan ook niet veel te betekenen. Het decor, een romantische „phonobar" echter des te meer. Enkelen van de grootheden, die in die „phonobar" iets ten beste geven zijn de blonde Gitte, Rex Gildo, Max Greger, Bill Ramsey, Billy Mo, Hazy Osterwald (en zijn sextet), Renate Ewert en Laurie London. Een andere tienerfilm, eveneens te zien in ALHAMBRA (Vlissin- gen) en GRAND (Goes) is „Ma rina", een rolprent van dezelfde opzet. In de „hoofdrollen", Geor gia Moll, Bubi Scholz, Renate Holm, Rudolf Platte, (alweer) Rex Gildo, Silvio. Francesco. Rocco Granata en vele anderen. Zang en muziek zijn de voornaamste in grediënten. De titelsong werd trouwens ook in Nederland een van de glansnummers op de lijst der tophits. LTJXOR (Vlissingen) vertoont eerste Pinksterdag een soort western: „De ruiters van de Mississippi" met John Wayne en William Holden. Tweede Pinksterdag en daaropvol gende dagen is het doek vandit theater gewijd aan het werk van een der grootste filmkunstenaars, Char lie Chaplin van wie enige oude films worden gedraaid, die nog steeds de aandacht verdienen. In CITY (Middelburg) weer een muziekfilm, even vrolijk als de beide hierboven besproken cre aties, maar toch van een ander gehalte. „Der Czardaskönig" is de levensgeschiedenis van de operet te-componist Emmerich Kalman (Gerhard Riedmann). De film is vanzelfsprekend gekruid met fragmenten van beroemde operet- Op 10 mei is bij de dienst luister en kijkgelden het 900.000ste te levisietoestel geregisteerd. Het 800.000ste werd op 28 december van het vorig jaar ingeschreven. In de maand april steeg het aan tal t.v.-ontvangers van 878.419 tot 894.335 (t/m 17 mei 1961: 903.708). Het aantal aangegeven radiotoe stellen bedroeg op 1 mei j.l. 2.646.537 tegen 2.648.537 op 1 april 1961. Op 1 mei waren er 480.009 aan geslotenen op het draadomroep- net tegen 480.188 op 1 april j.l. 0 Het Westduitse ministerie van buiten landse zaken heeft bekendgemaakt, dat het internationale comité van het Rode Kruis zich bereid heeft verklaard als be middelaar op te treden ten behoeve van slachtoffers van proeven op mensen in nazi-concentratiekampen in landen waar mee de bondsrepubliek geen diplomatieke betrekkingen onderhoudt. rcldoorlog. Het is een spannende rol prent, waarin de rivaliteit tussen twee soldaten zich tijdens een moei lijke missie ontwikkelt tot een fatale haat. Richard Burton en Curd Jür- gens vervullen de twee hoofdrollen. ANTI-HERNIA BINNENVERING Met veel feestelijk vertoon is don derdag in het Belgische dorpje Meise bij Brussel het huwelijk voltrokken tussen de bekende Belgische, zanger Bobbejaan Schoepen, en het Neder landse meisje José Jangenfotomodél, mannequin en zangeres uit Heerlen. De foto toont het bruidspaar voor het altaar. Deze maand vertrekt Jos van Dijk, kunstschilder en cineast, naar Is raël om een filmdocumentaire over dit jonge land te maken. „Sabra" wordt de titel van zijn kleurenge- luidsfilm. Jos van Dijk zal met zijn vrouw, met een speciale filmwagen circa drie maanden door Israël rondtrekken en verschillende aspecten van land en volk filmen. De primière van zijn film is vast gesteld op 7 oktober a.s. in het Ko ninklijk Instituut voor de tropen te Amsterdam. MIES BQUWMAN'S Advertentie Op tweede pinksterdag zullen de „J. Nederlandse t.v.-kijkers de „Cor- JtLtnerpiraat jjDOH. JOUl ry Brokken-show" op het beeld- scherm zien; een AVRO-produktie M n «j. onder regie van Jef de Groot. I I Op de foto zien we Corry (l.) met 1ATAaH^*A VfcAaï/'k AAnTVQ als omlijsting De Zaaiers onder uWvCUoC I CtlUU LUll II CL lem"°van J0S c,e"er (m->- Reclamedebat verhaast (Van een correspondent). Tussen het officiële Zweedse omroepbedrijf en de etherpi- raat „Radio Noord" is thans een felle concurrentiestrijd om de gunst van de luiste raars aan de gang. De uit zendingen van het vaartuig „Bon Jour", dat buiten de driemijlszone op de hoogte van Nynashanm ligt, zijn de laatste weken zo populair ge worden dat de staatsradio er zonder dralen iets tegenover moest stellen. bootje opgevist. Alleen nieuws- en weerberichten worden recht streeks uitgezonden. Een volauto matisch apparaat „verwerkt" de taperollen en geeft tijdig aan als er nieuwe in moeten. De bediening is eenvoudig genoeg. Goede resultaten De Bon Jour is slechts bemand met een omroeper, enkele techni- ci, een paar zeelieden en wat keu- kenpersoneel. Het meeste werk wordt op het vasteland verzet. Radio Noord heeft op 't ogenblik ongeveer vijftig man personeel in dienst, hoofdzakelijk in de recla meafdeling. Het aantal annon- ceurs, dat de etherpiraat in de arm neemt, neemt met de dag toe. De inkomsten van de reclame- uitzendingen zijn van 175.000 kro nen in maart tot ruim 300.000 in april gestegen. Het startkapitaal was circa 2,5 miljoen kronen. Bon Jour kan zich dus financieel goed drijvende houden. Vele grote be drijven maken reeds regelmatig gebruik van het nieuwe rationele reclamemedium, o.a. automobiel fabrieken, filmmaatschappijen, ra dio- en televisieleveranciers, lucht vaartmaatschappijen en een lange rij firma's in schoonheidsmidde len, toiletzeep, tandpasta's, fruit, schrijfmachines, fotoapparaten, kampeeruitrustingen en noem maar op. Voorlopig kan Radio Noord wel even voort. Optimistisch Directeur Kotscliack is optimis tisch. Hij heeft zijn luisteraars uieuwe programma's beloofd, wed strijden met aantrekkelijke prij zen, onder andere een gratis reis om de wereld. De Bon Jour zendt thans dagelijks zeventien uren grammofoonmuziek uit, maar er zullen meer live-programma's ko men over allerlei actuele dingen, die het grote publiek interesseren. Praatlimiet RADIO- EN T.V.-RUBRIEK 's Morgens om zes uur is het om- roeppersoneel al in de grammo foonstudio in de weer om de pu blieke dorst naar lichte verstrooi- ingsmuziek te stillen. Er wordt eindelijk rekening gehouden met de wensen van de overgrote meer derheid, die volgens vele opinie peilingen de voorkeur geeft aan smakelijke en licht verteerbare radiokost. Men is moe van al die eindeloos doordreunende sprekers en lange betogen over saaie en kurkdroge onderwerpen en daar om mag er in programma 3 nooit langer gepraat worden dan één of hoogstens twee minuten. Daar na volgt er weer een lieflijk of vrolijk plaatje om het gesprokene desnoods weg te spoelen. De hele zomer zal het zo door gaan. Tegen de herfst zullen de resultaten van het experiment worden beoordeeld en als het no dig is zal de regering minstens een miljoen in het hoedje doen. 1-Iet derde programma' betekent een extra belasting voor het per soneel, dat thans reeds overuren maakt. Het grammofoonplatenar- chief is voorlopig groot genoeg. Er zijn meer dan 200.000 stuks in het popnlaire genre. Het is echter de bedoeling om na verloop van lijd zelf programma's te produce ren met artiesten, disc-jockeys enz. en zich verder te specialise ren. Drie ton per maand Van de „Bon Jour" af heeft Radio Noord de nationale omroep geluk gewenst en dc directeur Jack Kotschack heeft gezegd, dat het derde programma eigenlijk een triomf voor zijn vrije zender is. Hij is ervan overtuigd dat Zwe- dens Radio achter het net (van de etherpiraat) vist. Als de mu zikale stunt eerder was geko men zou Radio Noord waarschijn lijk al zijn weggespeeld, maar in tussen zijn de programma's van het schip alledaagse kost in de huiskamers geworden. De „drij vende jukebox" is zo ongeveer nonstop aan 't draaien. Alle pla ten, reclames en praatjes worden ingespeeld in de studio van de scheepszender, die in een Stock- holms pand is ingericht. Een sportvliegtuigje brengt de banden naar de Bon Jour. Het materiaal wordt in een aluminium container gedropt en dan door het reddings- Mahalia Jackson op het scherm V.P.R.O. en K.R.O. geven morgen een t.v.-reportage over het optre den van Mahalia Jackson, dat op 22 april j.l. in het Concertgebouw r bij AAAAAAA*VNAAAAA/WSAA/W^ 1/ I KH A AP pelijk programma van V.P.R.O. en V JillUJi/iu K.R.O. Om 20.40 u. no. 6 van „In- leiding tot de dans"en om half tien 1 eleVlSie „Witte zwanen, zwarte zwanen", no. 1 van een programma dat als ondertitel draagt „Reizen zonder paspoort". Finland vormt het on derwerp van deze avond. De Vlaamse televisie biedt op le Pinksterdag om 20.00 uur een amusementsprogramma en neemt anderhalf uur later de witte en zwarte zwanen van de V.P.R.O. over. De N.C.R.V. verzorgt het zaterdag- avondprogramma, waarin Jelle de Vries onder de titel „Bloemlezing" een lentecabaret brengt waaraan onder meer meewerken Thom Kei ling, Herbert Joeks en And ré van den Heuvel. Peter Holland heeft de regie van dit programma, dat om half negen na „Memo" door Peter van Dampen begint. Om 20.25 weet vader het beter en 25 minuten later komt er alweer een lenteprogramma, getiteld „Primavera dertig muzikale mi nuten onder leiding van Harry de Groot. De avond wordt besloten met „Morgen is het Pinksteren", 'n discussie tussen prof. dr. P. A. Stempvoort, ds. W. Glashouwer en P. van der Woude onder leiding van prof. mr. dr. I. A. Diepenhorst. België Vlaams komt om half negen met „Het veulen", een filmnovelle van Fetin, die in Duitsland werd bekroond. Om 21.15 de 22e afle vering van Interpol. Radio Het zaterdagavondprogramma van de K.R.O. brengt om 8 uur, over Hilversum I populaire klassieken, gespeeld door het Residentieorkest. Om 21.10 werken onder meer Cor ry Brokken en Mieke Telkamp mee aan „Tierelantijnen". De Vara start na de vaste zaterdagavond- punten om elf uur met een nieuw zomerprogramma „Swingtime" waaraan dit keer Sarah Vaughan, Woody Herman, Benny Goodman en vele andere groten uit de gou den tijd van de swing, van de grote bands, meewerken. De Vara zal met dit progrmma over de jazz van gisteren niet van eergiste ren nog enkele malen in de zo mermaanden terugokmen. apr plaatsvond. Zij werd daarbij bege leid aan de vleugel door Mildred Falls. De cameraregie in dit pro gramma is van Fred Rombouts. De produktie heeft Wini lbo. Televisie Op de eerste pinksterdag begint het t.v.-programma met een Euro. visieuitzenaang om 9.40 uur van een oecumenische pinksterdienst uit de basiliek te Trier. Goos Kamphuis geeft een toelichting, 's Middags van vijf tot zes uur 'n Eurovisieuitzending „Ieder in onze eigen taal", een documentaire over de doven in de gemeenschap, die wordt opgenomen op het landgoed Schaep en Burgh te 's Graveland. De avond wordt geopend met Ma halia Jackson in een gemeenschap- Radio Hoogtepunten uit het radiopro gramma van 'eerste Pinksterdag- zijn over Hilversum H Mahalia Jackson om 12.30 u. een stereofo- nische uitzending (over beide zen ders uiteraard) waarin Omroepor kest en Groot Omroepkoor optre den met zang-solisten (14.20) en een hoorspel „nummer 99" van Rodney Quest om negen uur 's avonds. Hilversum I brengt op zondaga vond (20.00 uur) Veni Creator Spiritus een Europese pinkster- bidstonde, gevierd in zeven kathe drale kerken. Om 9. 15 uur speelt het Londens Symfonieorkest de Varations Symphoniques van Ce- sar Franck. T elevisie Op de tweede pinksterdag neemt de camera ons 's middags mee naar allerlei sportgebeurtenissen, o.a. om 16.00 uur en 16.50 uur naar het circuit van Zandvoort, waar de Grand Prix verreden wordt. De A.V.R.O. brengt om half negen 's avonds een eerbetoan aan de filmer J. C. Mol. Om 20.50 uur zingt Con-ie Brokken en om 21.15 uur volgt de zevende aflevering van Muziek-mozaïek, samengesteld en gepresenteerd door Willem O. Duys. Op de tweede pinksterdag brengt de Vlaamse t.v. achtereenvolgens een balletprogramma, een t.v.- western, getiteld „Bonanza" en de toneelkroniek. Radio op de tweede pinksterdag concer teert voor de A.VJFt.O. in de mid dag (half drie) het Radio Filhar monisch Orkest met Theo Olof als solist. Om 20.05 u. is er weer de radioscoop waarin onder anderen de Franse chansonnier Jacques Brei optreedt Vraag Uw bandenleverancier de nieuwe prijslijst van 15 mei 1961 MICHELIN de hoogste kwaliteit voor de laagste prijs. Vraag erom bij uw fotohandelaar Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7