Programma voor Zeeland-week in Antwerpen in ontwerp gereed S AWE MA KV. Itvcn olijfje damesblouses SCHOOL GER. GEMEENTE GOES VERGT DRINGEND VERVANGING EERSTE AARDBEIEN VAN DE KODDE GROND IN KAPELLE 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 MEI 1961 OPENING ZATERDAG 3 JUNI Het ontwerp-programma voor de Zeeuwse tentoonstelling te Antwerpen, die van 3 tot 7 juni a.s. gehouden wordt, is thans gereed gekomen. Op zaterdag 3 juni des morgens om halt' twaalf worden de tentoonstellingen: Zeeuws Bedrijfsleven, waaraan rond 40 exposanten deelnemen; de Delta-maquette van rijkswaterstaat, en de expositie Zeeuwse plastische kunst, geopend. Het geheel wordt omlijst door zang van het Westkappels da meskoor „Eendracht". Voor het openen van de Zeeland-week ïn de feestzaal aan de Antwerpse Meir is uitgenodigd de pas benoemde Belgische minister van economische zaken en ener gie, de lieer A. Spinoys. Is deze bewindsman verhinderd, dan hebben de organisatoren de Nederlandse staatssecretaris van economische zaken, dr. G. M. J. Veltkainp, hiervoor uitgenodigd. stadsbestuur van Antwerpen een ex positie „Zeeland: schepen en scheep vaart" ingericht, waarin de relatie, welke de Schelde heeft gelegd tus sen Zeeland en Antwerpen tot uit drukking wordt gebracht. Deze ten toonstelling is geopend van 3 juni tot 4 september. Voorts kan de Del ta-maquette van rijkswaterstaat be wonderd worden. Deze maquette reist de gehele wereld rond, tijdens de Zeeland-week zou zij eigenlijk in Brazilië moeten zijn, maar de orga nisatoren zijn er tot hun vreugde in geslaagd de „oceaanreis" nog even uit te stellen. Deze maquette is even eens te zien in de grote feestzaal en wordt wellicht nog aangevuld met een overzicht van hét Sloeproject. Vier grote Zeeuwse en ca 25 kleine ondernemingen De tentoonstelling van het Zeouwse bedrijfsleven is in de feestzaal over 'n oppervlakte van rond 1400 vierkante meter ingericht in vier groepen. De eerste groep wordt gevormd door het midden- en kleinbedrijf, waarvoor rond 25 ondernemingen met respec tievelijk 100 enlO werknemers aan gewezen zijn. Vervolgens is er een groep van vier grote bedrijven uit de Kanaalzone (de Spiegclglasfa- briek, de coöperatieve beetwortel sui kerfabriek, Mullers sleepdienst en Terneuzense scheepsbouwmij) en uit Zierikzee (Docleman). De Schelde uit Vlissingen en de Vitrite uit Mid delburg hebben financiële steun ver leend. De derde groep wordt vertegenwoor digd door de rijks- en andere bu reaus. Er zijn hierbij stands van het zuivelbureau, het produktschap voor vis en het centraal bureau van groente- en fruitveilingen. Tot slot is er nog een groep bijzondere stands. In deze afdeling is een stand van de provinciale V.V.V. met 35 spe ciaal voor deze Zeeland-week ge maakte foto's, een attractieve stand van de parlevinkers uit Wenieldinge, stands van Zeeuwse ontwikkelings commissies, onder andere Oost Z.- Maanderen en de Bevelandse Kwik gemeenten (Kruiningen, AVcmeldin- ge, Yerseke en Kapelle) Uitgebreid De Zeeuwen kunnen aldus een uitge breid assortiment van hun produkten tonen in de sinjorenstad: winkelbe timmeringen, scnoene, suikerwerken banket, bier en limonade, betonnen bouwmaterialen, meubelen, antiqui teiten, koel- en vriesmeubelcn, een weekend-bungalow, die op de ten toonstelling in elkaar gezet wordt, groente- cn fröitartikclen enz. Tijdens de Zeeland-week is er een aantal permanente tentoonstellingen te beziclitigen. In de grote feestzaal worden vijftig schilderijen van Zeeuwse kunstenaars geëxposeerd. Deze werken zijn geselecteerd door een buiten Zeeland aangetrokken commissie. In het „Steen" heeft het Tijdschrift Voorts zal ter gelegenheid van de Zeeland-week 'n tijdschrift uitgege ven worden, waarin verschillende Zeeuwse aspecten belicht worden. In dit tijdschrift worden bijdragen op genomen van mr. 31. P. de Bruïjn, mej. dr. H. G. M. Ghijsen, ir. J. G. Snip, de heer M. de Bree, burgemees ter A. C. Willemsen van Yerseke en een aantal medewerkers van het E.T.I. Het tijdschrift zal ïn een op laag van omstreeks drieduizend exemplaren verspreid worden. Een grote groep folkloristische me dewerkers zal zijn opwachting in de sinjorenstad maken. Met de door de provinciale stoombootdiensten be schikbaar gestelde „Prins Hendrik" vertrekt deze groep zaterdag om half acht uit Vlissingen. De folklore- groep bestaat uit 15 ringrijders, 6 sjezen, 2 huifkarren en liefst 100 „supporters" in Zeeuwse dracht. Voorts varen mee het dameskoor en de muziekvereniging O.K.K. uit Westkapelle, de dansgroep van Me- dioburgum uit Middelburg en een groep boogschuttors, die de strijd aanbindt met hun Antwerpse colle ga's. Na aankomst in Antwerpen (omstreeks 1 uur) trekken deze folklore-groepen in optocht door de stad, via de volgende route: SuikeiTui, Grote Markt, Oude Koornmarkt, Groenkerkhofstraat, Groenplaats. Schoenmarkt, Meir- brug, Meir. Teniersplaats. Keysorlei. Kon. Astridplein, Ge meentestraat. Kipdorpbrug, St.- Centrale verwarming Nedersiraat 19 - Middelburg Tel. 01180-2962 VAN TOT NIEUW Tijdens de laatstgehouden instuif van de Hervormde Jeugdraad te 's-Heer- Arendskerke, heeft de plaatselijke muziekminnende wereld met iets nieuws kunnen kennismaken. Dat nieuws bleek een stringband te zijn, die zich voorstelde onder de naam „The Dynamites Het eerste optre den van' deze band werd niet enthou siasme begroet, al gold het; alleen al de technische outillage en de vrolijke kledij van de heren musici. De luis teraars konden al direct 'constateren dat de muziek van explosief karak ter was, explosies die zieli in 's Heer Arendskerke zeker nog wel eens zul len herhalen. DOOLHOF Een aantal straten in de Kroon- wijk te Oostburg, was donder dag voor de weggebruikers her- VELOCLUB In Overslag, het rond driehonderd inwoners tellende dorp in Oost Zeeuwsch-Vlaander en, is onlangs feest uevierd en terecht Want be stond niet de veloclub „Vlug en Vrij" ■vijftig jaarJawel, een gouden velo club, waar vindt ge die nog Vijftig jaar geleden, dat was dus in .1911, moeten het ondernemende lie den zijn geweest, die zich op dat hy permoderne vervoermiddel, de fietsj verplaatsten. Mensen met initiatief cn vandaar natuurlijk oolc, dat er een veloclub is ontstaan. „Vlug en Vrij" noemden ze hun club en dat wds je, in die dagen, op de fiets. Je kwam volgens 'de toenmalige begrippen vlug uit de voeten en je wa3 zo vrij als een vogeltje in de lucht. Vijftig jaar veloclub. Het is gevierd met een mooi feest. Ze hebben daar in Overslag een grote prijskaarting gehouden, met niet minder dan 2!t0 'deelnemers en er was een muziek concours, dat klonk als een klok. Maar een velo is er niet meer aan te pas gekomen Jacobsniarkf, Kipdorp. Hendr. Concionceplein, Wijngaardstraat, Kaasrui en Grote Markt. De „Prins Hendrik" vaart om half 7 uit Antwerpen terug, zodat alle deelnemers voor 12 uur weer thuis kunnen zijn. Een bijzonderheid is. dat de „trommelaers" van Antwer pen de Zeeuwse stoet in middeleeuw se klederdracht zullen begeleiden. Toneel en muziek N'aast de tentoonstellingen zijn er nog twee culturele evenementen, na melijk op toneel- en muziekgebied. Maandagavond treden de Zeeuwse musici in zaal Majestic op. De avond wordt geopend en ook gesloten door het Sint Ceaciliakoor uit St.- Jansteen en het Middelburgs Ka merkoor, die tegenover elkaar staan oude polyfonischo muziek ten gehore zullen brengen. Met be geleiding van het Zeeuws Instru mentaal Ensemble wordt eveneens gezongen. Na de pauze treedt liet Zeeuwse Kamerorkest op met een werk van Henk Stam voor orkest en balletgroep, waarna Marie-Ceeile Moerdijk, aan de vleugel begeleid door Jo Ivcns, volksliederen zal zin gen. De avond daarop, dinsdag 6 juni, verzorgen de Zeeuwse toneelama teurs een programma in de Kon. Ne derlandse Schouwburg. Een centraal gezelschap uit Walcheren en de Be- velanden voert het stuk „Vrouwen krijgen hun zin" op cn daarna een centraal gezelschap uit Zceuwsch- Vlaanderen een eenakter van Ten nessee Williams. De regie van beide stukken is in handen van de Zeeuwse toneeladviseur Toine van Bergen. Tijdens de Zeelandwéek zullen ook enkele bciaardconccrten gegeven worden. Wat het verdere programma betreft: na de opening zaterdag is er om 1 uur 's middags een ontvangst van de diverse comités door het stads bestuur van Antwerpen. Maandag wordt een Zeeuwse autoriteitendag gehouden voor de colleges van b. 'en w. van de Zeeuwse gemeenten en de hoofden van dienst. Om half twaalf des morgens zullen deze autoriteiten ontvangen worden door het stadsbe stuur van Antwerpen, 's Middags is er voor lien een maaltijd in de Die rentuin. Woensdag 7 juni Is er in de Dierentuin een ontvangst, die wordt aangeboden door de Nederlandse ko lonie en de Belgisch-Nederlandse vereniging. De tentoonstelling, die met de gehele omlijsting zonder entree is, wordt gesloten op woens dag om acht uur 's avonds. De .vol gende dag wordt om 12 uur op de Flandria-boot XVI een sluitingsbaii- kot. aangeboden door bet „Comité Zeeland-week". Advertentie Nog juist voor Pinksteren nieuwe zending ontvangen in WITTE TERLENKA PLISSÉROKKEN (ook in beige en korenblauw) vanaf ƒ21,90. EN moderne bonte en gestreepte damesblouses van 9,75 tot 24,75. HEEFT 'T Scheldestraat 20-22, telefoon 3996 VLISSINGEN schapen in een waar doolhof. Overal werden de doorgangs- of parkeer mogelijkheden ernstig be snoeid door vele kleine verkeers borden en sommigen zagen er dan ook geen gat meer in. Oorzaak van een en ander was het prak tisch verkeersexamen 1961 voor leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen. Het bleef niet bij bordjes alleen. Er stonden voorts een rasechte verkeers agent en een verkeerslicht opge steld, die de Kroonwijk de aan blik van een grote stad gaven. In totaal deden 133 leerlingen aan het examen mee. Het examen werd afgenomen door de V^r- keerscommissie Oostburg in sa menwerking met de rijkspolitie. DIAMANT I In de wijk Pyramide te IJzendijke vierden de 86-jarige heer Ch. de Pot- vlieger en zijn 79-jarige echtgenote hun 00-jarige bruiloft. Het was een feest dat niet onopgemerkt voorbij ging. De hele wijk was present om de beide oudjes in de bloemetjes te zet ten. Ook bet gemeentebestuur was aanwezig cn de muziekvereniging „Geduld Overwint" zorgde voor een mooie serenade. Do zoon van de ech telieden. Alphons, dankte alle be langstellenden hartelijk en zei ..Ge duld Overwint" op de 65-jarïge brui loft te willen terugzien. DIAMANT II Voor de heer en mevrouw La Gas- se te Nieuwvlïet, moet het dia manten feest nog komen. Dinsdag is het zo ver en het zal deze bij zonder krasse echtelieden (resp. 86 en 83 jaar) zeker niet aan be langstelling ontbreken. GOUD. De heer en mevrouw Smies uit de Beatrixstraat te Axel hebben dezer dagen ook een markante mijlpaal be reikt: het gouden huwelijksfeest. Velen zijn even naar de Beatrixstraat gegaan om de heer en mevrouw Smies te feliciteren, waarna het gou den feest verder in intieme kring werd gevierd. HHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijin Zeeuwse Markt in 1 Antwerpen H Wanneer de resultaten voor het Zeeuwse bedrijfsleven tij- dens de aanstaande tentoon- stelling in Antwerpen gunstig |f zijn, willen de Zeeuwse orga- nisatoren trachten een derge- H lijke expositie oolc in Gent te m organiseren. Daarvoor zal een geheel nieuw actie-comité op- M gericht moeten worden. Deze tentoonstelling is gepland voor m het najaar van 1962. =j M Is een Zeeland-week in Gent dus nog niet helemaal zeker, wel vaststaand is de Zeeuwse -ff H Markt, die in januari van het volgend jaar op initiatief van de Antwerpse zakenlieden in H de sinjorenstad gehouden H wordt. llilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllW Bouw van tien woningen in gemeente Krabbendijke B. en w. van Krabbendijke hebben de gemeenteraad, die aanstaande dins dagavond iu vergadering bijeenkomt, voorgesteld over te gaan tot onder handse aanbesteding van de bouw van tien woningwetwoningen aan liet, aan nemingsbedrijf P. C. Soffers te 'Hoo- gcrlicide voor de som van 1124.123. Gezien do teleurstellende ervaringen In 1960, opgedaan bij de openbare aanbesteding van 10 woningwetwo ningen, heeft het college van b. cn w. gemeend niet tot openbare besteding tc moeten overgaan, aldus de toelich ting van hot college van Krabbendijke op zijn voorstel. Tevens omvat de agenda een voorstel tot algemene invoering van de riool- laating in dc gemeente. Raad Bruinisse niet naar model Grevelingenproject In liet waterloopkundig laborato rium te De Voorst in de Noord oostpolder waar de Deltawerken op kleine schaal worden nagebootst: beschikt men over een fraai model van liet Grevelingenproject. Begrij pelijk dat do gemeenteraad van Bruinisse rond welk dorp zich al die Deltagebeurtenisson afspelen geïn teresseerd is in dit model. De raad wilde het wel eens zien, weshalve b. en w. een verzoekje bij liet laborato rium indiende. Maar de mensen van het laboratorium hebben nee ge zegd. In dc vrijdagavond gehouden raads- bijeenkonist las burgemeester C. H. van der Linde een schrijven voor, waarin het hoofd van het waterloop kundig laboratorium meedeelt dat een bezoek tot zijn spijt niet tot de mogelijkheden behoort. „Wij begrij pen en respecteren volledig uw wens om U nader te verdiepen in de problemen rond de Deltawerken, doch daar dezelfde wens bij een zeer groot aantal gemeenten leeft zou dit grote aantal excursies een ontoe laatbare belasting voor dc staf van het laboratorium betekenen", aldus het schrijven. Voorlopig heeft dc raad de deur van het lab dus geslo ten gevonden. Maar laat liet cr niet bij zitten: het raadslid D. de Koning tevens voorzitter van de Bruinisscr vissersvereniging, zal alsnog een po ging ondernemen de deur van het waterloopkundig laboratorium voor de Bruinisscr raad te ontsluiten. Auto tegen bus en in de sloot Vrijdagmiddag ontstond op het kruispunt Tweede wegHoofdweg te Iliudnd-Batli een botsing tussen een personenauto en een bus van do A.M.Z., waarbij een meisje licht werd gewond. Het ongeval gebeurde toen mevrouw T. uit Zundert niet grote snelheid van Tweede weg naar Hoofdweg reed, op liet moment dat de bus dit kruispunt was genaderd. De personenauto werd zodanig ge grepen, dat deze in de sloot raakte na onderweg een lichtmast te hebben gekraakt. Een van do beide dochter tjes die mevrouw T. in de auto bad, kreeg lichte verwondingen aan de kaak. OUD GEBOUW MET VELE GEBREKEN Schoolhoofd zakte door de vloer De lagere school van de Gere formeerde Gemeente aan de Dam te Goes verkeert ïn desola te toestand. Het gemeentebe stuur en het schoolbestuur zijn daar volledig van overtuigd. Er wordt dan ook hard gewerkt om vervangend bouwvolume voor een nieuwe school te krijgen. Dit is overigens lang geen ge makkelijke zaak, want het mi nisterie van O. K. en W. is be paald niet scheutig met het be schikbaar stellen van bouwvolu me voor de vervanging van ou de scholen. Buitenlandse bezoekers in Zierikzee gearriveerd Gisteren, vrijdagavond, zijn in Zie rikzee de Engelse en Franse gasten gearriveerd in totaal ongeveer 80 mensen die gedurende de pinkster dagen in Zierikzee zullen deelnemen aan de sportuitwissöling tussen het Franse Saint Hilaire, het Engelse Hatfield en Zierikzee. De Franse gasten werden rond half tien begroet in Mondragon; de Engelsen konden tegen 10 uur in Concordia worden verwelkomd. De sportuitwisseling be gint vandaag met een ontvangst door het gemeentebestuur in de Schutters- zaal van het stadhuis te half elf. Te half twaalf wordt op het Kraanplein het Jumelage-monument onthuld, dat de banden tussen Zierikzee en St.- Hïlaïre versymbolïseert. Het monu ment is een kopie van de gedenk steen, die vorig jaar in St.-Hilairc werd onthuld. Voor hedenmiddag staan wedstrijden op het programma tussen de voetbalelftallen van dc drie steden. Landbouwer in Breskens legde landmijn even weg f§ Bij bet egaliseren van land- bouwgronden met de tractor, s stootte de Breskense landbou- n wcr A. M. Mannecke, don- derdagmovgen tot tweemaal M toe op een landmijn. Terwijl H vrijwel ieder ander in een dergelijke situatie minstens bleek óm de neus zou worden, H paktè M. dc explosievën rustig s= op, legde' ze'feen eindje opzij H en. hervatte zijn egalisatie- j| werkzaamheden. De mijnen s zijn vermoedelijk afkomstig van het fort Frcdcrik Hen- M H drik, vanwaar vrachtauto's re- gel matig gronden vervoeren fl naar de omgeving van het vi- H aduct te Breskens. Inmiddels is de mijnopruimingsdienst van de vondst op de hoogte H gesteld. iïiïllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllkï Op de veiling te Ka pelle zijn vrijdag de eerste aardbeien van do koude grond aan gevoerd. Het betrof een krat niet acht doosjes van elk twee en een half ons van liet ras Kegina. Ze waren afkomstig van de beer A. J. Slabbckoorn uit Yerseke, die deze pri meurs betaald zag met een prijs van 76 cent- per doosje. Verwacht mag worden, dat het seizoen van de koude- grond-aardbeien niet lang meer op zich zal laten wachten. Het koude weer van de laatste weken heeft de ontwikkeling wel wat afgeremd, zodat de oorspronkelijke ge dachte, dat de oogst dit jaar wat vroeger uit zou vallen dan vo rig jaar, niet is opge gaan. Vorig jaar be gon de campagne eind mei op gang të komen, wat' ook voor dit sei zoen wel liet, geval zal zijn. De aardbeienper celen die dit jaar een zeer rijke bloei en vruchtzetting te zien geven, tanen momen teel in dc koude en schrale, wind. Een mal se regenbul wordt door de kweker» dan ook verlangd, alsmede warm weer voor liet rijpingsproces. Een aardbciplant verlangt vooral bij de opgroei van de vruchten veel water en zon en zeer zeker dit jaar, nu de planten rijk beladen zijn. Overigens zal dit verlangen er ook wel zijn voor andere ge wassen. Vooral ook de frambozen lijden van liet schrale 'weer. De oogstvooruitzichten' hiervan zijn overwe gend toch al niet gun stig, omdat talrijke percelen de afgelopen winter te lijden hebben geliad van abnormale regenval. hi opdracht, van de V.V.V. Middel burg zijn twee zitbanken voor het Abdij-plein vervaardigddie vrijdag door werklieden van de firma De Lange te Middelburg zijn 'geplaatst. De bankendie vervaardigd, zijn naar een ontwerp van ir. TI. de Lussunet de la Sablonière, zijn van teakhout en steunen op een betonnen voet. (Foto P.Z.C.) Benoeming Tijdens de woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering te Wol- phaartsdijk werd op voorstel van het college van b. en w. besloten per 1 juli 1961 aan te stellen tot typist op het secretarie, do heer E. Roinhoudt uit Wolphaartsdijk. Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5, 7 en 10. wvwwwwwwwwv^wv Toch is het de gemeente Goes ge lukt een nieuwe school te krij gen voor de oude prof. Kohn- stammseliool, waardoor de lage re school van de Gereformeerde Gemeente als eerste op de lijst staat om vervangen te worden. Bepaald geen overbodige luxe, zoals men bij ecu bezoek aau liet oude schoolgebouw aan de Dam kan constateren. Dezer dagen is liet voorgekomen, dat het lioofd van de school, de heer Joh. Moer land, plotseling door de vloer van zijn klaslokaal zakte. Dat kan gebeuren in deze vrijwel tot op de draad versleten school! Tijdens een flinke regenbui lopen de leerlingen en onderwijzers met pot ten cn pannetjes te sjouwen, want in 'crschlllënde lokalen regent liet door. Het gevolg is. dat dc school buiten gewoon vochtig is en het bijzonder moeilijk is dc" voorraad schriften droog te bewaren. Bij tijd en wijle legt het hoofd van de school de voor raad schriften dan ook in de zon te drogen. Vele gebreken Verder vertonen dc muren scheuren, klemmen de ramen, hellen de vloe ren, kortom do school vertoont alle gebreken, die een oud gebouw maar kan hebben. Niet voor niets heeft de gemeente in het jaar 1939 een nieu we openbare ulo gebouwd. Voor die tijd verbleef de ulo namelijk in de huidige school va ndc Gereformeerde Gemeente omdat de school niet aan. de eisen voldeed toen al! werd oen nieuwe ulo gebouwd. Het gebouw kwam in 1939 leeg tc staan, maar in de oorlog werd het bij gebrek aan betere ruimte in gebruik genomen als kantoor van dc provinciaal voed- selcommissaris. Na de oorlog zat men krap in de scholen en er werd aanvankelijk slechts bouwvolume toegestaan voor scholen, die door oorlogsgeweld waren verwoest, zo dat de Gereformeerde Gemeente in Gees in 1947 al blij was haar pas op- erichte lagere school onderdak te :unnen geven in de oude school aan de Dam. Een noodoplossing dus. die Het ziet er echter naar uit, dat dé echter nu nog voortbestaat. aelióol niet zo lang meer dienst zal moeten doen. Want het gemeentebe stuur streeft cr met kracht naar ver vangend bouwvolume voor deze „bouwval" te verkrijgen. Dit jaar is het gelukt voor dc Kolinstammschool die nog een graadje erger was dan de lagere school van de Gereformeerde Gemeente. Tholen overweegt hoger beroep in „weggeding" B. en w. van Tholen stelden, tijdens een vrijdagavond gehouden, vergade ring, van de raad Tholen voor iii ho ger beroep te gaan over het voeren van een „weggeding" tegen de we duwe Dunken-Roggeband in verband met do verkoop van een perceeltje grond. Aan de P.Z.E.M. werd een stukje grond voor het plaatsen van een transformatorstatiou verkocht, terwijl aan de heer M. Aalbrechtsc een gebied viswater werd verhuurd. Tijdens deze raadsvergadering bood men het ontwerp invoering bouwter reinbelasting aan, dat in handen werd gesteld van de heren J. H. Bal. C. Boender en J. v. d. Velde. Verder werden enkele begrotingswijzigingen goedgekeurd. B. en w. stelden aan de raad voor hot nemen van een prin cipebesluit inzake het garanderen van rente en aflossing'van een geld lening voor de woningbouw. Zonder hoofdelijke stemming nam de raad dit voorstel aan. Tot lid in de com missie tot wering van schoolverzuim koos de raad de heer J. Cooman. Te vens werd met algemene stemmen de heer G. van Trigt, thans nog onder wijzer te Baarn, benoemd tot onder wijzer aan de uloschool. De raad stelde voorts de schadevergoedings verordening vast. Men besloot het bedrag per leerling van het voortge zet lager onderwijs te verhogen met f 20,per leerling. (Advertentie) AF EN TOE ZON Huif lot zwaarbewolkt met enkele verspreide buien. Matige tot vrij krachtige, wind tussen west cn noord. Niet veel verandering in tem peratuur. ZON EN MAAN Zon op 4.38 Maan op 10.41 Zon op 4.37 Maan op 11.43 Zon op 4.36 Maan op 32.47 onder 20.35 onder 1.04

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2