Snelle ontwikkeling fruitteelt in Zeeuwsch-Vlaanderen DIPLOMAUITREIKING AAN LAGERE TUINBOUWSCHOOL MJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL BOEKTE LEDENWINST SCHOUWEN 1SU DICHTER BIJ „DE REST VAN ZEELAND STEMMEN UIT DE KERKEN ZATERDAG 20 MEI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S COÖPERATIEVEVERGADERDE Belangstelling voor school in Philippine wordt steeds groter Tijdens de algemene ledenvergadering van de Coöperatieve Vruchtenveiling „Zeeuwsch Vlaanderen" G.A. te Terneuzen, vrijdag gehouden in café Dueonunerce, heeft voorzitter A. P. E. Rammeloo een overzicht gegeven van de uitbreiding der fruit teelt in Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze ontwikkeling gaat bijzonder snel, aldus de heer Rammeloo. Bijna overal ziet men pas inge plante bedrijven. Volgens de veïlingsvoorzitter hoort men tegen woordig nogal eens de vraag stellen of dit wel verantwoord is. Persoonlijk is hij van mening, dat door de aanplant op moderne bedrijven de oppervlakte niet veel groter wordt, omdat de ver ouderde fruitboomgaarden worden gerooid. Verder had de heer Rammeloo geconstateerd, dat de produktie van kwaliteitsfruit steeds groter wordt en dat voor dit soort fruit steeds een grotere markt is te vinden. Bovendien maakt dit het volgens hem mogelijk de produk tie over een groot deel van het jaar te verdelen. Als geheel be schouwde hij deze gehele ontwik keling op fruitgebied alleen al verantwoord als voldaan wordt aan de eisen van vakkennis en afzet. De belangstelling voor het onderwijs wordt steeds groter. De fruitteelt- school te Philippine geeft nu reeds een dubbele cursus. Niettemin moest vorig jaar toch nog 1/3 der kandida ten worden afgewezen. Het verheug de de heer Rammeloo mede te kun nen delen, dat dit najaar gelegenheid zal worden gegeven tot het volgen van tuinbouwonderwijs aan de r.-k. middelbare landbouwschool te Hulst, waar de lessen hoofdzakelijk in de wintermaanden zullen worden gege ven. Jaarverslagen De jaarverslagen van bestuur en raad van commissarissen werden door de vergadering goedgekeurd. Zoals gebruikelijk werden opnieuw 35 obligaties uitgeloot. De contribu tie voor 1961 werd bepaald op 15, en de veilingprovisie op 5 voor de Hllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllliillllllllll£l „Oud-mossen" vieren j 17e lustrum van j hun „bak" H De „oud-mossen" van de Mid- Fp delburgse „bak" vieren van 22 M tot'23 december 1961 feest. En dit ter gelegenheid van liet 85- jarig bestaan van hun „bak"... In begrijpelijk Nederlands n H vertaald betekent dit alles, dat de oud-leerlingen van de Mid- H delburgse rijkskweekschool in m december het zeventiende lus- trum van hun school willen H vieren. De „oud-mossen"-jubi- leumcommissie heeft een cir- culaire naar de oud-leerlingen m gestuurd en al rond honderd H „oud-mossen" verzekerden, dat zij het feest komen mee- vieren. H De reünie zal een eenvoudig H karakter dragen. Eerst is er een ontvangst van alle reü- nisten, dan een bezoek aan de n zeer „gemoderniseerde bak", dan nog een ontvangst, ver- s volgens haalt een „oud-mos" herinneringen op, waarna de H dag besloten wordt met een diner en een gezellig samen- js zijn. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiw leden en S voor niet-leden. Het bestuur verkreeg machtiging om de samenwerking met de veiling „Krab- bendtjke en omstreken" voort te zet ten. De aftredende bestuursleden ir. J. P, M. van Wolf, I. de Zwarte en G. Cerpentier, werden herkozen. In de raad van commissarissen werd in de plaats van de heer J. Pladdet uit Zaamslag, die volgens de statuten niet herkiesbaar was, benoemd de heer B. Eggermont te Lamswaarde. Het bestuur werd gemachtigd de mogelijkheden tot verdere uitbrei ding van de bediijfsgebouwen te be studeren. Na de koffiemaaltijd hield Voet klem tussen bolder en dukdalf De heer H. van Mil van de visserij- politie te Wemeldinge raakte vrij dagmorgen tijdens het wegvaren van het visserijpolitievaartuig „Zwa luw" te Wemeldinge met zijn voet bekneld tussen bolder en dukdalf. Dokter A. J. Eckhardt verleende eerste hulp, waarna de patient naar zijn woning kon worden overge bracht. de vergadering zich geruime tijd be zig met de behandeling van de gewij zigde statuten en het huishoudelijk reglement, die beide de goedkeuring der vergadering kregen. Benoemingen bij de prov. stoombootdiensten Met terugwerkende kracht tot 1 maart j.l. zijn de volgende heren be noemd tot kaartcontroleur bij de Provinciale Stoombootdiensten: G. Neijssen te IJzendijke; W. Holleman te Oostburg; M. de Reu te Breskens en F. v. d. Bekke te Breskens. Tot dienstdoend pontonknecht is be noemd de heer W. Bondewel te Breskens. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllll 1 Scholen en personeel i i naar Antwerpen 1 Talrijke Zeeuwse scholen en m M personeelsverenigingen van be- jn driiven hebben een dankbaar gebruik gemaakt van de gele- genheid om de Zeeuwse ten- n toonstelling in Antwerpen te- -- gen een „aangenaam" tarief te bezoeken. Zij kunnen dank zij een regeling van de vervoers- maatschappijen op aantrekke- lijke wyze de tocht maken: of m des morgens per bus naar Ant- werpen en 's avonds per boot terug, of per boot neen en n ter bus terug. De scholieren unnen de reis inclusief maal- tijd en bezoek dierentuin (voor de Zeeuwen geldt een speciaal „dierentuin-tarief") voor elf gulden maken, de personeels- leden exclusief maaltijd voor - twaalf gulden. iWiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil ki AAN DERTIEN LEERLINGEN „Algemene vorming" van groot belang Dertien Yierdejaarsleerlingen van de ir. A. W. v. d. Plasscheschool de lagere tuinbouwschool der Z.L.M. te Kanelle hebben vrijdagmiddag tijdens de daar in tegenwoordigheid vau ouders gehouden eindles uit handen van ir. F. G. Bolle, inspec teur bij het land- en tuinbouwonder wijs, het einddiploma in ontvangst mógen nemen. In zijn toespraak wees ir. Bolle er op, hoe in de prak tijk gebleken is, dat er bij het tuiu- bouwonderwijs overwegend een te kort aan algemene kennis Is. Daar de toekomst steeds meer van de tuinder zal vragen, achtte hij liet van "belang, dat er naast de kennis van teelttechnische gegevens bij het tuinbouwonderwijs ook meer aan dacht besteed zal worden aan alge mene vorming. Een eerste stap op deze weg noem de ir. Bolle de invoering ook bij deze school van het nieuwe leer plan, waarbij uitbreiding is gege ven aan leervakken. Ir. Bolle advi seerde verder onderwijs te blijven volgen, waarvan hij onder meer noemde economie en bedrijfsleer. Namens de commissie van toezicht MAMMOETWET ALS TREKPLEISTER Verheugende belangstelling van gemeentebesturen Ondanks een verhoging van de con tributie, waar iu de loop van 39G0 toe werd besloten, heeft het departe ment Zeeland van dc Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel een ledenwinst kunnen boe ken van 20 leden. Dit blijkt uit liet jaarverslag van het, departement, dat dezer dagen verscheen. Het stijgen van het ledental tot 247 (met 17 do nateurs) is volgens het jaarverslag ongetwijfeld een gevolg van liet rap port van de commissie ter bestude ring van de gevolgen van de Mam- moetwet-Cals voor Zeeland. Deze commissie, die in december '59 werd geïnstalleerd, droeg haar rap port „Zeeland en de Mammoetwet" aan een lunchbijeenkomst op 25 mei van het afgelopen jaar bij monde van haar voorzitter, drs. M. C. Ver burg, aan het departement over. „Een verheugend feit is dus", al dus liet jaarverslag, „dat do ge meentebesturen zieli meer en meer voor het werk van het de partement interesseren, hetgeen blijkt uit een grotere belangstel ling voor onze luiichbijccn- komstcn". Jubilarissen In het verslagjaar heeft het bestuur 73 vererende getuigschriften uitge reikt, alsmede 3 gouden, 3 verguld zilveren, 14 zilveren en 15 bronzen erepenningen aan jubilerende werk nemers. In de loop van het verenigingsjaar werd achtmaal een lunchbijeenkomst gehouden, er werden twee bijeen komsten met leerkrachten belegd en werden de eerste stappen genomen om te komen tot beroepsvoorlichting aan de Zeeuwse scholen. Voorts werd een aantal contacten gelegd tus sen scholen en bedrijven. Jaarvergadering De leden van het departement zullen het jaarverslag bespreken in de jaar vergadering, die vrijdag 9 juni om vier uur in liet, Strandhotel te Vlis- singen zal worden gehouden. Voor de bestuursverkiezing in deze vergadering heeft het bestuur een aantal kandidaten gesteld. Als voor zitter wordt voorgesteld de heer A. Dirkzwager, als ondervoorzitter de heer D. C. A. Lugt. Beiden hebben thans als lid zitting in het bestuur. De directeur van het bijkantoor Goes van de Rotterdamsche Bank N.V. wordt als nieuwe penningmeester voorgesteld. Het bestuur is van me ning dat ook een plaatsvervangend secretariaat dient te worden be noemd, waartoe mr. drs. H. Lang- man, secretaris van de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schelde" wordt voorgesteld. Als lid voor Oost-Zccmvsch- Vlaaiuleron en Schouwen-Duive- land zijn respectievelijk ir. R. II. van Krevelen, directeur van de Eerste Nederlandsclie Coöperatie ve Beetwortelsuikerfabriek en Raffinaderij te Sas van Gent en de heer E. P. J. Krips, bedrijfs econoom bij de koninklijke fa briek „Zeelandia" op de voor dracht geplaatst. Tenslotte zullen nog twee afgevaardigden naar de algemene vergadering te Deven ter worden aangewezen. sprak de heer C. Traas uit Bieze- linge een welkomstwoord, in het bij zonder tot ir. F. G. Bolle, de heer P. J. J. Dekker uit Wemeldinge als bestuurder van Z.L.M. en veiling te ICapelle, de heer C. J. v. d. Werff uit Rilland als vertegenwoordiger van de kring Oost Zuid-Beveland der Z.L.M., burgemeester H. G. van Suy- lekom, wethouder B. de Jager, de heer C. L. de Wilde uit Goes als ver tegenwoordiger van de rijkstuin- bouwconsulént en burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny uit Wol- faartsdijk als commissielid voor het land- en tuinbouwonderwijs der Z. L.M. Hierna hield de directeur, de heer J. op 't Hof een vraaggesprek met de leerlingen, waarbij onder werpen als afwatering, kostprijsbe rekening, de kleinfruitteelt, de af zet, de gedachten over nieuwe teelt- gebieden enz. aan de orde kwamen. Voordat ir. Bolle tot diplomauitrei king overging, zei hij, dat het goed is dat de leerlingen, zoals uit dit vraaggesprek is gebleken, zich kri tisch durven laten horen. Aanpassen Sprekend over het onderwijs in het algemeen, zei hij, dat bij examens is gebleken, dat zij die meer alge mene vorming hebben, een bredere belangstelling tonen voor de zich snel opvolgende ontwikkelingen. Het tuinbouwonderwijs zal hiernaar aan gepast moeten -worden. Prijzenswaardig liet hij zich ten slotte uit over de Z.L.M., die veel voor het tuinbouwonderwijs doet. Burgemeester H. G. van Suylekom wees er vervolgens op, dat het nood zakelijk is dat cr aan algemene vor ming wordt gewerkt cn gedacht. „Hou vast, hou vol en ga voort", zo besloot hij. Nieuwbouw Burgemeester ter Haar Romeny haalde aan, dat de nieuwbouw van de school binnen een beperkt aan tal jaren gerealiseerd zal kunnen worden. De heer C. J. v. d. Werff die hierna namens Z.L.M.-organisaties en vei ling Kapelle het woord voerde, advi seerde de honderd procent geslaag de klas te proberen in wijder kring te komen tót meer kennis door het volgen van verder onderwijs. Aan de drie beste leerlingen, de he ren N. J. Eversdijk, Kapelle. M. A. Slabbekoorn, Biezelinge en M. J. de Feyter, Terneuzen, overhandigde hij namens de Z.L.M. en de veiling te Kapelle een boekwerk. Ook de heer C. L. de Wilde die namens het rijkstuinbouwconsulentschap cn als leraar in algemene dieust het woord voerde, wekte de leerlingen op tot verder onderwijs, waarvan vooral de vakschool gericht is op de praktijk. Na een kort woord van de directeur, de heer J. op 't Hof, sprak M. A. Slabbekoorn namens de leerlingen een dankwoord tot de drie leraren voor het genoten onderwijs en over handigde hen een boekebon. Na mens de ouders sprak tenslotte de heer W. Slabbekoorn uit Biezelinge eeu dankwoord. De namen der geslaagden zijn: A. van Alten, Axel; G. Baas, Nieuw- en Sint-Joosland; N. J- Eversdijk, Kapelle; M. J. de Feyter, Terneuzen; Chr. B. Goud, Waarde: A. v. 't Leven, Krab- bendijke; M. Mathijsse, Westka- pelle; D. Meulenberg, Ellewouts- dijk; A. Nieuwdorp, L. J. Poort vliet, M. A. Slabbekoorn, allen te en A. de Witte, Wolfaartsdi; poli ijk. Tegen twee uur gistermiddag ver- trok uit Katseveer de laatste veer-j boot" in verband met de ingebruïk- neming van de veerhaven te Kats. j Een waterstaatsambtenaar en een i ambtenaar van de provinciale stoombootdienst strijken hier geza menlijk de Zeeuwse vlag. (Foto P.Z.C.) Universitair examen De heer W. J. van Melle te Goes slaagde te Rotterdam voor het arts examen. Slot van pag. I) heen, deelde de commissaris der ko ningin mede. In de zomerzitting van de Provinciale Staten van Zeeland zal de tariefsverlaging een punt van bespreking uitmaken. Als net voor nemen van Ged.- Staten wordt uitge voerd, zal het tarief van de boot dus verlaagd worden met 15 cent. Dit geldt alleen voor passagiers. (Slot van pag. 3) opleiding van priesters. Het zielental wordt geschat op 2560 miljoen. Dit moet een schatting zijn. Wie zal zeggen hoeveel leden deze kerk telt en wie er wel en niet bijhoort. Deze kerk heeft het sinds 1917 zwaar te verduren gehad, mede omdat ze zo nauw verbonden was aan de Czaar aller Russen, die praktisch het hoofd van deze kerk was. Toen deze over heid in Rusland opzij werd geschoven en vermoord, lag het in de lijn dat ook een einde zou gemaakt worden aan deze kerk. Maar, hoe laag deze kerk in 1917 dan ook geschat werd, een feit is dat zij alle druk en vervol ging en acties van de goddelozen- beweging sindsdien heeft doorstaan. Zij bestaat nog in 1961 en wanneer we zien naar het getal van haar pries ters. kan het niet anders dan dat juist in de moeilijkste jaren telkens weer jonge mannen bereid zijn geweest om een priesterroeping te volgen. Deze kerk, die als geen andere in onze eeuw, haar martelaren heeft gekend en die leeft onder een „agitatie tegen de godsdienst" die nog steeds voort duurt, zoals uit een ander bericht in hetzelfde persbulletin waarin de aan melding bij de Wereldraad stond, te lezen was, moet aan innerlijke kracht, die voortkomt uit 'iet geloof, hebben gewonnen, al mag het getal van haar leden dan drastisch zijn verminderd. Wat zullen de gevolgen zijn van deze aansluiting? Verwacht mag worden dat, nu het patriarchaat van Moskou is voorgegaan, er meerdere kerken van achter 't IJzeren Gordijn zullen volgen. Tot nu t°e waren hier alleen lid van de Wereldraad de protestantse kerk van Tsjecho-Slowakije en een tweetal kerken van Hongarije. Na 1943, toen de Sowjet-regering aan do kerk weer enige vrijheid schonk, is er voor het eerst, sinds 1917 een nieuwe patriarch gekozen. Van toen af heeft het pa triarchaat van Moskou een rol ge speeld, welke voordien door het pa triarchaat van Coiistantinopel werd vervuld. Alexis heei't goede banden weten aan te knopen met de patriarchaten van het Midden-Oosten, vooral met dat van Antiochië. De verhoudingen met Constantinopel en Athene zijn een heel stuk verbeterd. Enkele van de Oosters Orthodoxe Kerken, zoals die van Griekenland, zijn reeds lid van de Wereldraad. Wanneer door aanslui ting van de Russische ook andere ker ken zich zouden aansluiten, wat niet denkbeeldig is, dan is het mogelijk dat heel de O. Orth. Kerk haar bij drage zal leveren „om de geest van oecumenische broederschap te ver sterken". Voor deze zomer is er een pan-ortliodoxe synode aangekondigd, die op Rhodos zal worden gehouden onder voorzitterschap van dc pa triarch van Constantinopel. Oude traditie Er is ook een andere zijde waarop wij de aandacht moeten vestigen wan. neer de Russische Orth. Kerk en mo gelijk andere in de Wereldraad zullen komen. Dit zijn kerken die een zeer oude traditie hebben en sedert het schisma met Rome van £00 jaar ge leden, altijd hebben vastgehouden aan de gedachte dat zij de enige kerk zijn. Een half jaar geleden hebben we iets feschreven over dc voorgestelde uit- reidmg van de basis-formule van de Wereldraad. Ook daarover zal te New Dehli moeten worden beslist. „De We reldraad der Kerken is een gemeen schap van kerken, die de Here Jezus Christus, overeenkomstig de H. Schrift, als God en Heiland belijden ke roeping gezamenlijk willen vervul len, tot eer van de éne God, Vader, Zoon eu H. Geest". Zo is het voorgesteld. De laatste toe voeging was een wens van de O. Orth. Kerken. Wie Iets weet van deze ker ken en hoezeer heel de liturgie hier gericht is op Drieëenheid Gods, kan verstaan dat juist van deze kant het verzoek tot deze uitbreiding kwam. Deze kerken, met hun eigen traditie, theologie en godsdienstig leven, zul len nu een heel belangrijk deel gaan vormen van de Wereldraad, die tot op heden vooral beïnvloed is door de ker ken uit de Engelssprekende landen. Er is nog een aspect van de aanslui ting van de Russische O. Kerk bij de Wereldraad. Toen de paus het oecu menisch concilie aankondigde, waar men het zou hebben over de eenheid der christenheid, is er. zoals later wel gebleken is vooral gedacht aan de Oosters O. Kerken. Toen het centra le comité van de Wereldraad het vo rige jaar zijn vergadering hield op Rhodos, hebben de r.-k. waarnemers kans gezien de O.O.-bisschoppen die daar aanwezig waren, bijeen te krij gen voor een bespreking. Het com muniqué dat daarna werd uitgegeven, liet duidelijk doorschemeren dat er hoop was op hereniging. De wens is hier te veel de vader van de gedachte gebleken. Rome gaat er ook altijd nog van uit dat zij alleen kerk is. We kunnen er van op aan dat de aan sluiting van de Russische O. Kerk bij de Wereldraad, in Rome een punt van ernstig overleg zal zijn. „Vereen zaamt Rome niet tc veel in de wereld van het geloof?" Zo lazen we onlangs van deze zijde. We beleven een tijd dat het niet best gaat in de wereld met de internatio nale politiek. De besprekingen misluk ken telkens weer. De vergaderingen van dc Verenigde Naties zijn gedegra deerd tot een propaganda-forum. De koude oorlog houdt alleen maar tij delijk op om straks weer erger te be ginnen. Het is daarom merkwaardig te constateren dat de kerk niettegen staande haar scheidingen en zwakhe den en laksheden een plaats blijkt te zijn voor de ontmoeting van mensen uit Oost en West, omdat zij er van uitgaat dat zij gebonden is allereerst aan Jezus Christus, haar Heer en Hei land. Er zul gezegd worden dat Kroesj- tsjevv dit heelt toegestaan, omdat het te pas kwam in zijn politiek. Dat zal misschien wel zo zijn. Er zijn in de Bijbel beslissingen aan te wijzen die een politieke achtergrond hebben. We denken bijv. aan de terugkeer van de ballingen uit Baliel. Israël heeft God gedankt omdat Hij zijn volk ver lossing had geschonken. Wij vieren het pinksterfeest en denkende aan de aansluiting van de Russische O. Kerk bij de Wereldraad, zullen we niet te veel aan de politiek moeten denken, maar des te meer aan Hem, die de harten der koningen leidt als water beken en die door zijn H. Geest zijn Iverk heeft geleid en zal blijven leiden. H. Voor het eerst kunnen thans bus sen over do Oosterschelde worden gezet. Gedurende de maanden ju li en augustus zal een tweede boot op de dienst Kats-Zierikzee wor den ingelegd, namelijk de „Xoord- Beveland", die vroeger tussen Kortgene en Woifaartsdijk voer, en die in tegenstelling tot de „Ko ningin Emma" bussen kan over zetten. De „Noord-Bcveland" zal in do maanden juli en augustus, de top- maanden voor het toerisme, dage lijks vier vaarten maken, uitgezon derd zaterdagmiddags cn zon dags. Z aterdagsmorgens maakt de „Noord-Beveland" twee reizen. Naast de negen vaarten volgens de gewo ne dienst regeling, betekent dit dat Schouwen-Duiveland juist in juli en augustus bijzonder gemakkelijk is te bereiken van Midden-Zeelanda uit. Wanneer zulks noodzakelijk is in ver band met de drukte, zal de „Noord- Beveland" ook gedurende de andere maanden als reserveboot worden in geschakeld. Ook vorig jaar is een re serveboot, de „Willem I" ingelegd, maar doordat hieraan te weinig be kendheid was gegeven in ruime kring viel het totaalvervoersaanbod bij het opmaken van de balans enigszins tegen. Voor het komende seizoen ver wacht men, mede gezien de kortere verbinding, een veel groter vervoers aanbod. Verleggen Bewust sprak de commissaris der koningin in zijn speech niet over opening van de veerhaven, maar over verlegging van de veerdienst. Want de veerhaven is nog lang niet klaar. Het afwerken van de haven en het aanleggen van het grote havenpla teau en van de toevoerswegen zal nog wel 6 tot 8 weken vergen. „Als de aansluitende provinciale weg met de rijksweg gereed is gekomen, volgt nog een officiële opening", verklaar de de commissaris. „En misschien kunnen we dan de eerste piketten slaan voor dc bouw van de Ooster- scheldebrug.voegde hij er hoop vol aan toe. De talrijke genodigden, die de eerste vaart van Kats uit meemaakten, ver zamelden zich gistermiddag tegen half vier op het reeds gereedgelco- men gedeelte van het uitgestrekte havenplateau. Or.der hen waren de hoofdingenieur-directeur van de pro vinciale waterstaat, ir. H. D. J. Swa- ters, verschillende leden van Gedepu teerde Staten en de burgemeesters van Kortgene en Kattendijke. Behal ve de genodigden bevonden zich aan boord de „gewone passagiers". „We hebben die keer geen „deftige" boot laten varen. We gaan gewoon met de passagiers mee", verklaarde jhr. De Casembroot. Het „feest" ging overigens niet ongemerkt voorbij aan de passagiers, want de provincie had voor ieder van hen een consump tiebon beschikbaar gesteld. Bij het uitvaren van de nieuwe veer haven trok de commissaris enkele malen krachtig aan een draad, die met de scheepshoorn was verbonden. Luid eu doordringend kondigde de „Koningin Emma" zijn eerste reis aan van Kats uit. In Zierikzee ver liet het gezelschap liet schip om een verversing te gebruiken in het res taurant bij de haven. Om vijf uur voer men wederom met de dienst- boot terug naar Kats, waar én pas sagiers én genodigden om precies half zes debarkeerdrn. Een kwartier eerder dan in Iiatsevecr Collecte De collecte voor de gezamenlijke mi litaire fondsen heeft te Driewegen 12,75 opgebracht. De door de Oostburgse vrouwelijke vrijwilligers verzorgde collecte voor de „S.A.K.O.R." heeft te Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 17