Jongeman mishandelde waarschuwende politie 'n PERFECTE PINKSTERGARDEROBE Qca WALCHEREN MARKTBERICHTEN RAAD CONTRA B. W. BIJ WEIGEREN BOUWVERGUNNING ZEEUWSCH-VLAANDEREN Agenda VRIJDAG 19 MEI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 POLITIERECHTER MIDDELBURG „Ik moet me toch verdedigen", zei hij Voor de waarnemend politierechter te Middelburg, mr. T. W. AHema, stond donderdag terecht de tractor- chauffeur J. v. d. D. uit Ovezande. Hij werd er van beschuldigd 's avonds Iaat op 10 april j.l. een wachtmeester van de rijkspolitie te hebben mishandeld, nadat deze hem een verkeersaanwijzing gegeven had. Van de D. stond niet een clubje jongens op een kruispunt, toen de politieman hen waarschuwde om wat dichter naar de wegkant te gaan. De verbalisant vertelde, dat verdach te het dichtst bij hem stond, zodat hij hem naar de berm van de weg duwde. Van de D. viel daarbij over zijn fiets. De wachtmeester vertelde aan de politierechter verbaasd te zijn ge weest, dat de jongeman viel. „Want hij staat toch anders vast op de be nen", verduidelijkte hij. In de ver onderstelling, dat Van de D. zelf wel op zou kunnen staan, zette de poli tieman zijn bromfiets aan de kant om de fiets van de jongeman van de weg te halen, omdat in de verte twee auto's naderden. Toen hij dit plan tot uitvoering wil de brengen, werd de wachtmeester aangevallen. „Zelfverdediging", was de verklaring van Van de D. De offi cier van justitie, mr. T. Lebret, vond verdachte wat te agressief. Hoewel de officier deze uitbarsting niet op z'n plaats achtte, wilde de officier haar toch als een betrekkelijke klei nigheid zien, zodat mr. Lebret tot een eis van f 30 kwam, waartoe mr. Attema verdachte conform veroor deelde. De Bergen op Zoomse vertegenwoor diger P. V. was op 20 april geverba liseerd. omdat hij in Hontenisse en Kruiningen onder'invloed van sterke drank zijn auto bestuurd had. De of ficier van justitie sprak van zeer ernstige feiten en eiste een onvoor waardelijke gevangenisstraf van twee weken alsmede zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Mr. Attema veroordeelde hem tot één week onvoorwaardelijk en 6 maanden voorwaardelijke ontzeg ging- met een proeftijd van 2 jaar. Tijdens proeftijd M. Th. F., zonder beropp, uit Honte nisse reecl op 28 december van het vorige jaar onder invloed van sterke drank op zijn fiets. Hoewel het al meermalen was gebeurd, was F. thans in overtreding tijdens een proeftijd. De politierechter wilde er rekening mee houden, dat verdachte nu niet meer in cafés komt, zoals de verbalisant verklaarde.^ en vonniste conform de eis: twee 'weken voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en toezicht van het Zeeuws con sultatiebureau voor alcoholisme. De vlasser F. E. M. uit Koewacht had met zijn auto een aanrijding veroorzaakt met een bromfiets, ter wijl bij onder invloed van sterke drank verkeerde. Het promilage al cohol in zijn bloed bedroeg 2.65. Hij gaf toe geregeld gedronken te heb ben. Thans volgt M. echter een ont wenningskuur. Conform de eis werd hij veroordeeld tot 2 weken voor waardelijk, acht maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid, met af trek, waarvan 4 maanden voorwaar delijk, alles met een proeftijd van 2 jaar, alsmede toezicht van het Z.C.v.A. De kelner P. D. N. uit Haarlem had zich, toen hij nog in Zeeuwsch- Vlaanderen woonde, een radiotoestel, dat hij in bruikleen had, toegeëi gend. Hij had een oud toestel in re paratie gegeven, er- een ander voor in bruikleen gekregen en toen Lij naar elders, vertrok, nam hij dit mee. Draag een sportieve weekender. In no-iron vanaf 14,90. polyester 19.75. ferlenka 24,75. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg Reeds eerder was deze verdachte veroordeeld voor vier maal oplich ting en twee maal verduistering. Conform de eis van de officier werd hij veroordeeld tot een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van één maand. Toen de landarbeider Chr. S. uit 's-Heer-Arendskerke geregeld onder invloed thuis kwam, begon .zijn nicht, bij wie hij inwoonde, dat te vervelen, weshalve zij de deur op slot deed. S. sloeg toen maar een ruit in. Dat kwam hem conform te staan op f 50. Mej. C. de R. uit Sas van Gent werd wegens belediging van haar buurvrouw veroordeeld tot een boete van f5. De Goese admini strateur De K. werd onoplettend en onachtzaam rijden ten laste gelegd, toen hij met zijn auto de rijksweg onder 's-Heer-Hendrikskinderen op draaide, vlak voor een bromfietser, die op het fietspad naderde, de offi cier achtte onoplettendheid bewezen en eiste een boete van f150. De K. verklaarde echter vooraf goed uit gekeken tc hebben. Do politierechter achtte onoplettend rijden niet bewe zen. maar vond de ernst van de over treding van de voorrangsbepaling dermate ernstig, dat hij de gevraag de boete conform oplegde. Zomerdienstregeling AMZ: naar veerhaven te Kats Lijn Goes-Katseveer is thans opgeheven In de pas verschenen zomerdienstrc gcling van de Auto .Maatschappij Zeeland te Goes, die op 28 mei a.s. ingaat, komen diverse veranderingen voor. Een van de belangrijkste wijzi gingen is liet opheffen van de lijn GoesKatsevcer in verband met de opening van de nieuwe veerhaven te Kats. De bus op de dienst Goes Kamperland rijdt nu via de nieuwe veerhaven. Uitgezonderd des maan dags is er geen husaansluiting op de eerste boot naar Zierikzee. Op verzoek van vele inwoners van Wolphaartsdijk rijden thans 's mor geus twee biissen' tussen deze plaats en Goes. De laatste reis is echter ko men te vervallen. In plaats van om 22.25 uur vertrekt de bus naar Wol phaartsdijk met irjgang van 28 mei om 20.25 uur uit Goes. De vertrektijden op de dienst Goes- Ellewoutsdijk zijn globaal circa een kwartier opgeschoven. De schoolbus sen. die altyd op de winterdienstre- geling voorkomen, rijden deze zomer niet op Ellewoutsdyk en Borssele. Evenals tijdens de winterdienst rijdt tussen Goes en Nissc dagelijks** vier maal een bus. De vertrektijden zijn thans sterk gewijzigd. Voor de Scho renaren is het van belang, dat zij thans gemakkelijker Goes en Krui ningen kunnen bereiken. In verband met een groter vervoersaanbod zijn niet minder dan zeven „extra diens ten" naar Goes en Kruiningen inge voerd. Tenslotte zullen deze zomer de bussen naar Noord-Beveland weer doorrijden naar de Banjaard en Duin- lust. Dit laatste ten gerieve van de vakantiegangers. MIDDELBURG A. van Aalst: nieuwe voorzitter M.B.B. Woensdagavond heeft de Middel burgse Bestuurdersbond afscheid genomen van zijn voorzitter, dé heer J. Goossen. Deze legde na dertien jaar de voorzittershamer te hebben gehanteerd zijn functie neer, maar blijft wel in liet M.B.B. bestuur zitting houden. In de plaats van de heer Goosséjï. benoemde dé vergadering Lde "heer A. van Aalst tot voorzitter; Herko zen werden dc secretaris-penning-- meester de heer W. van de Voorde en de bestuursleden dé lierenJ. den Engelsman 'én'Hl J. Jöziassc. In de plaats van de lieren J. den Hollander en J; van Westen, die niet herkiesbaar waren, werden de aftredende voorzitter, de lieer J. Goosen en de heer J. van Luïjk in het bestuur benoemd. Verder kwam op deze vergadering het jaarverslag in behandeling, dat onveranderd werd goedgekeurd, en besprak districtsbestuurder C. Hoek enkele .actuele problemen..; Wedvlucht „Zeelandia" De poslduivenlioudersvereniging „ZEE LANDIA" te Middelburg, hield dezer dagen een wedvlucht vanuit St. Denis (Fr.) over een afstand van 300 km. De uitslag luidt: 1. J. Kuijs. 2. M. Vader. 3. 4, 7 en S. I.. de Voogd, 5. C. do Graaf. 6. P. van Sabben, 'J. J. van Belzen, 10. C. Hoek. DOMBURG Kleurige feestverlichting in Ooststraat van Domburg In Domburg was liet donderdag avond volop feest. Ondanks hot vrij gure weer, waren vele inwoners, van Het kleuterklasje van de christelijke kleuterschool te Wissenlcerke heeft donderdagmiddag een pinkster gr oei gebracht aan het bejaardentehuis „Vredestein". Getooid niet vlaggetjes arriveerden de kleuters bij het, te huis, wagr.de ouden van dagen hen in de conversatiezaal opwachtten. Drie kleuters droegen een met bloe men versierde ba,Ie, volgeladen met fruit en chocolade, die als pinkster- groet aan dc bejaarden werd over handigd. Met spelletjes en enkele versjes bezorgtien de kleuters de ou den van dagen vervolgens 'n genoeg lijk uurtje. Dc directeur van het tehuis, dc Jieer Apperloo bracht de kleuters en de leidster de dank van de bejaarden over. Tot slot werden dc kleuters getrak teerd. e (Foto P.Z.C.J groot tot klein, naar de Ooststraat getogen, om .getuige te zijn van het ontsteken van een feestverlichting. Deze vorlichting was aangebracht op een aantal winkels in deze straat. De samenwerkende bedrijven in de Obststraat hadden dit tot stand ge bracht. Geen: feest zonder muziek, en voor die muziek zorgde de plaat selijke muziekvereniging Apollo". .Lustig blazend marcheerden de mu zikanten in hun keurige grijze uni formen enkelp malen dc straat op en neGr, gevolgd door een uitgelaten schare Domhurgse jeugd., die haar Steentje tot de feestvreugde bijdroeg. Ten slotte Stelde .Apollo" zich in de straat op en blies enkele pittige marsen. Opk nu lieten de jongeren zich niet onbetuigd, want, geïnspi reerd door deze muziek dansten zij er vrolijk op los. Toen was bet moment aangebroken, waarop de verlichting voor het eerst ontstoken zqii worden. Na een hoorn signaal van een lid van „Apollo" floepten plotseling alle lampjes van de feestverichting aan. Groen, rood en oranje li elft straalde van de ge vels, .van de wjnkels en bescheen de bewonderende' menigte; Voor de jeugd was het feest echter nog niet ten einde, want zij kregen elk een gratis ijsje. Pinksterdag zijn in Breda turndagen Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der vereniging organiseert dc turnvereniging „Prins Hendrik" te Breda met heide pinksterdagen een groot turiifestïjii. Op eerste pinksterdag zal in het l'atrouaats- gebouw aan de Viandcnlaan een lan- denwedstrijd worden gehouden tus sen „Zebra" en de „Oost-Vlaander- gouw" van de K.B.T.B. Deze wedstrijd staat onder auspi ciën van de Zeeuws-Brabantse Turn kring. Tweede Pinksterdag nemen 23 verenigingen, waaronder een aantal Belgische deel aan wedstrijden in het NAC-stadion. Ongeveer 1500 turners en turnsters zullen aan deze wedstrijden deelnemen. Er is hier bij nog een speciale ritmische wed strijd, waaraan 16 groepen deelne men. Na de wedstrijd defileren de deelnemers voor het stadhuis om vervolgens demonstraties te geven in het NAC-stadion. Aan deze de monstraties werken ook de dames- en herenkeurkorpsen van België en Nederland mee. De leiding van de wedstrijden is in handen van de heren j: Huybrcchts en J. Vervoort uit Breda. De Zebra-ploeg voor eerste pinkster dag is als volgt samengesteld: Jac. van Sanden. Piet Vermeers, Ben Vermande!,. Piet Huybrechts, Cor Meesters, Piet Dogger, Nel Fritz. Juu! Potvliet, Wil Vreeke, Mia v. d. Plassc, M. de Nooijer en Alie v. d. Berg. Leider van deze ploeg is dc heer Mijns bergen sr. De keurploeg van de Oost-Vlaander- i gouw is als volgt samengesteld: Turnsters: Christ. TStrubbe, kamp van België scholieren; Liliane Claes. kamp. van België juniores: Liliane Burggrave; Lutgarde van Nuffel; Rita v. d, Velde, heeft deelgenomen aan de Olympische Spelen te Rome; Georgette van Goethem. Turners: Van der Goeten. kamp. Oost-Vlaanderen scholieren; Rene Goosens, kamp. Oost-Vlaanderen ju nioren: Erik Leenmans. kamp. Oost- Vlaanderen senioren; Karei Vertom- men Antoni Trapani: Leopold de Smet, heeft deelgenomen aan de Olympische Spelen te Rome. VEILING «OTTERDAM: EIERMARKT. 17 mei. Andijvie I 40—40, II 2536. Bloem-1 Aanvoer 2 miljoen stuks, handel aan- Jtool IA 42—80. HA 31—67, IB 36—42. I1B I vankelijk redelijk, afloop zeer Maag. 27—45, IIC 1 il22. Spitskool 47. Hadijs Prijzen <per 100 stuks): eieren van 50 1315. Bospeen 1 50—C3. II 25—43. aar.- j tot «5 gr. 13.7^—14.50. alg. prijs 14.10. voer 15.000 bos. Waspeen IIA 4540. Pe- 1 kiloprijs 2.20. Henneëieren van 33 tol terselie 20—31. Selderij S—13. Rabarber t 54 gr. 8.0O—13 00. kiloprijs 2.11—2.41. 1013. Sla IA export 27.CO, IIA 3—19, aan- J voer 30.000 siuks. Sla 57—Cl. Spinazie II 37—54. Postelein 45. Aardbeien IA 68—33. IIA 62—67. Tomaten export A 14.30, B 13-50, C 15.10, CC 13.30. alles per bak. VEILING GOES. Kruisbessen, export 1.22. Kruis briek 36 tot 51. fa- COÜP- VELUWSK E1F.UVEILING. IS mei. Weekaanvoer circa 1.050.000 st.. waarvan 328.5C1 in veiling werden ge- j bracht. Handel onregelmatig. Prijzen (per 100 st.): eieren van 41 tot 45 gr. 8 00—9.10, van 45 tot 50 gr. 9.61—11.30. van 50 tot 60 gr. 12.33—14.10, van 60 tol 71 er. 14.14—14 81. El ER VEI LING S.B.E. Aanvoer 537.438 stuks, handel onregel matig. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 33 tot 41 gr. 7.35—7,91. van 41 tot 49 gr. 8,11—11,32, van 50 tot 60 gr. 12.14 —13,98. van 60 tot 65 gr. 14 05—14.37: eendeëleren van 63 tot 73 gr. 08—10.41. ASPERGKVEJUNG BFJtGEN OP ZOOM 18 mei. Aanvoer 10.500 kg. AA extra 3,50, AAI 3.20, A extra 3,50, AI 3,00, B extra 2.80, BI 2,30. C extra 2.15. Cl 1,75. Dl 1,40, EI 1,20, Eli 1,20, FI 2.45. Stek 0,70. kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT 169—232. 2i>.< kg schar. 245 kg bot. 4 kg wijting. 213 kg tong. 4 kg rog. 7 kg paling. 32 kg schol. 58 kg ongesorteerde vis/ 19 kg doorge draaide vis. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen verkrijgbaar over de volgende gevonden voorwerpen: boodschaptas. wit baby-schoentje, bruine portemonnee, vulpen, wieldop, filmrolletje, portefeuille, zilveren halsketting, blauw jasje, w ndel- sportmedaille, enige rijwielen, auto peds en sleutels, baby-schoentje, gou den ring. rozenkrans, motor- of bromfietsbril. blitzapparaat, dames- beurs met inhoud, bril etui. step op luchtbanden, klein metalen geld kistje, wit sjaaltje, knoop van suède jasje, enkele sleutels en handschoe nen. DISCUSSIE IN YERSEKE Burgemeester: „Besluit ter vernietiging voorgedragen" Het voorstel van liét college van b, en w. te Yersokc om afwijzend te beschikken op een beroepschrift van de heer De Ridder te 's-Gravenhage, in verband met het weigeren van een bouwvergunning, bracht de raad tij dens zijn vergadering van donder dagavond danig in beroering on gaf aanleiding tot een uitgebreide dis cussie. Uiteindelijk werd liet voorstel verworpen met 6 tegen 4 stemmen. Veertigjarig jubileum van fa. Wondergem In paviljoen „Zomerlust" tc Axel heeft de fa. P. A. Wondergem, dro gisterij te Axel. donderdag een drukbezochte receptie gehouden ter herdenking van haar veertigjarig bestaan. Een weelde aan bloemen sierde de receptiezaal, terwijl tal rijke zakenvrienden, familieleden, vrienden en bekenden van de gele genheid gebruik maakten om de heer en mevrouw Wondergem met dit heuglijke feit geluk te wensen. Het echtpaar Wondergem, dat enke le jaren geleden zijn bedrijf geheel moderniseerde, herdacht tevens haar .veertigjarige echtverbintenis. Auto tegen bromfiets in Axel Op het kruispunt KerkdreefOran jestraatWeststraat te Axel had dezer dagen een aanrijding plaats tussen een Dersonenauto. bestuurd door M. de R. uit Beveren (België), en de bromfietser F. L. uit Axel. De aanrijding ontstond, doordat de automobilist geen voorrang verleen de. De bromfietser bekwam lichte hoofdwonden. De beide voertuigen werden beschadigd. TERNEUZEN Benoeming Mej. J. Cappendijk te Terneuzen is benoemd tot kleuterleidster aan de openbare kleuterschool te Kruinin gen in de plaats van mej. G. M. J. Damen, die werd benoemd te Mid delburg. WEDVLUCHTEN „NIEUW LEVEN". Koewacht. 102 duiven. Snelh. Ie duif 1327.04 m. 1. R. Martens, 2. P- de Letter. 3. en 5. A. v. Gjjsel, 4. en 10. R. Lammens, C. A. v. Ilooije. 7. P. v. Goethem. 8. G. Jansens. 9. F. Bonne. 39 jonge duiven, snelh. Ie duif 12G4 m. 1. A. Rottier. 2. L. Belaavt. 3. en 6. Gebr. Elcgoert. 4. C. Bonne: 5. A. v. Hooije- 7. C, Stroowinder, 8, A. de Bruijne. 9, Th. de 'Waele. TO. P. v. Goethem. „ELK ZIJN RECKT". Walsoorden- 22 dut- von. Sn.elh. le duif 1287 m. 1. .1. Suy. 2.. 3. on 7. A. Reijtis. 4. en 6. A, Vervaet. 5. J. Sponselee. 3. en 9- J. v. Goethem. 10. N.Goossens. „DE POSTDUIF". St. Jansteen. 83 duiven. 1...C0-2. J. Sturm. 3, e en 9 J storm, 4. c; de Smet. 5' C. de Beule. 7. P. Smet. 3. *J. de Block. 10. A. Dhoog. ..ELK ZIJN RECHT". Walsoorden. 60 duiven, snelh. Ie duif 1131 m. 1. en 5. A. de Roojj. 2. P. v. Goethem 3. en 9. .T. v." Goethem. 4. en 6. R. Mahu. 7. A. Vervaet. 8. en 10. .1. Sponselee. Middelburg City: Der Czardaskönig. 20 uur. a.l. Electro: De kneusjes van het rc-giment, 19.30 uur, a.l. Molenwa ter: Miniatuur Walcheren, 9—18 uur. Gouden Poorte: Vrouwenbond P.v, d.A.. 20 uur. Engelse kerk: Interker kelijke gebedsavond, 19.30 uur. Vlissingen Albambra: Marina, 20 uur, a.l. Luxor; Dc ruiters van de Mis sissippi. 20 uur, 14 jaar- Goes Grand. Teenager slager parade. 20 uur, a.l. Terneuzen Luxor: Liefde Is mijn be roep, 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympia: Die Briieke, 20 uur, 13 jaar. Oostburg Ledeltbeater: De grote ber drieger, 20 uur, 14 jaar, Bergen óp Zoom Luxor: Zorg dal Je ri'r bij komt, 20 uur, a.l. Rox.v: Blonde meisjes voor Havana. 20 uur. 18 jaar. Burgemeester A. C'. Wil lenigen deelde daarop mede, dat hij liet besluit niet kon aanvaarden en dit ter vernieti ging aan de Kroon zal voorleggen. Dc weigering tot liet verlenen van een vergunning voor een bungalow aan de Stoeweg aan dc heer Dc Rid der, oud-administrateur en raadadvi seur van het ministerie van sociale zaken to 's-Gravcuhage, werd ver oorzaakt doordat belanghebbende niet genegen was dc exploitatiekos ten van de bouwgrond ad 11,per m2 tc betalen. Deze bijdrage werd vereist op grond van de bepalingen van de exploitatieverordening van de gemeente. Ook op grond van de wet telijke bepalingen inzake woningwet en'bouwverordening had reeds wei gering van de vergunning kunnen plaatsvinden. De heer Van Schaik (c.h.u.) be treurde de wijze, waarop het col lege het verzoek van de heer De Ridder behandelde. Deze had bin nen een bepaalde termijn recht op antwoord op zijn verzoek. Dit antwoord werd echter opgeschort, waarna afwijzend werd beschikt. Hier werd naar zijn mening een rechtsregel gebruikt, die in feite niet van toepassing was. Ook de rol, die de directeur van gemeen tewerken in deze kwestie heeft gespeeld, noemde spreker niet ge past. lHij wilde de zaak dan ook afgehan deld zien op dezelfde wijze als des tijds by een aanvraag van een an dere ingezetene werd gedaan, temeer daar op liet, tijdstip van aanvrage nog geen sprake was van een ex- ploitatieverordening. Ook de heer Koster (s.g.p.) bestreed de zienswijze van b. en w. „De bouwgrond van de heer De Ridder ligt in het. gebied van het uitbreidingsplan, dat mis schien nooit wordt gerealiseerd. De betroffen persoon moet nu reeds be talen voor iets dat er nog niet is en misschien nooit komt", aldus de beer Koster. Ook hij wilde de vergunning verle nen op de wijze zoals de aanvrager dit verlangt. Verschillende raadsle den namen hierna aan dc discussie deel. Tenslotte merkte de voorzitter op. dat het belang van de gemeente het college steeds voor ogen heeft gestaan en mede in verband met het feit. dat het uitbreidingsplan wellicht spoedig zal worden gerealiseerd, moest deze maatregel \vórden geno men. Hierna werd tot stemming overgegaan. Tegen het voorstel wa ren de heren J. van de Velde en J. van Schaik (beiden c.h.u.), P. de Leeuw (gemeentebelangen) en J. Koster. C. Gebraad en H. Cornelisse i (s.g.p.). WESTKAPELLE N.C.V.B. kwam bijeen Dezer dagen vergaderde cie N.C.V.B.. afdeling Westkapelle, onnder leiding van mevrouw Van Rooijen-Van Si- ghem. Mevrouw De Jong-Bikker sprak over hot onderwerp „Waarom, hoe en wat lezen wij?" De volgende vergadering zal worden gehouden op 26 juni. Concert van O.K.K. Zaterdagavond om half negen zal liet harmonlegczelschap O.K.K. in Westkapelle een concert, geven. In het nieuwe uniform zullen de leden van deze vereniging eerst een rond gang door het dorp maken. AAGTEKERKE N.C.V.B. vergaderde Onder voorzitterschap van mevrouw P. Vos—-Sellout vergaderde de N-C- V.B. Aagtekerke dinsdag j.l. in het gemeentelokaal. Na het huishoudelijk gedeelte vertoonde mevrouw Klap enkele kleurenfilms over het leven in de 17e en 18e eeuw en een film over de Keukenhof. Een groot aantal dames gaf zich op voor de Landdag van de N.C.V.B. te Middelburg. De volgende vergadering zal worden gehouden op 27 juni a.s. Ds. Poelman uit Arnemuiden zal dan spreken over „Gebedsgenezing". Scheepvaartberichten Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 17 mei: IJsel van Le Havre Trlgon van Londen. Celebes v. Duinkerke n. Lelystad van zee. Wulp van Rotterdam. Magas van Maltn. Steenbergen van Hamburg. 18 mei: Rien-Teekman van Capelle a. d. IJssei- Jura van Hull. Loenerkerk van Bremen, Looiersgracht van Amsterdam. Westcrdok van Amsterdam. Cumulus van Londen. Iluybergen van Calais. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 17 mei: Columbus naar Rotterdam. Ener gie naar zee-Terneuzeti. Nore naar Am sterdam. Mithras naar Amsterdam. Hada II naar Avomnouih. Tide naar Kopenha gen-Gent. Algorab naar Rotterdam. Rijn- kerk naar Rotterdam. Alblasserdfjk naar Rotterdam. Astra naar Dublin. Aarden- burgh naar Rotterdam. Rozenburgh naar Rotterdam. Albatros naar Londen. 18 mei: Whitsun naar zee. Admiralengracht naar Helsinki- Deo-Duce naar Walkom. Heslia naar Amsterdam. Kamperdijk naar Le Havre. Lciderkerk naar Londen. Alda- bl naar Rotterdam. ZUID-BEVELAND Onderwijszaken in raad Goes Tijdens dc woensdagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Goes kwam wederom een groot aantal onderwijszaken ter tafel. Tot hoofdleidster .aan dc openbare kleu terschool „De Duiventil" aan de Beestenmarkt werd benoemd mevr. M. Nijsse-Knol. Tot onderwijzer aan dc openbare ulo-school te Goes werden benoemd de heren J. H. A. Kooning, onderwijzer aan rle Jan Ligthartschool te Goes en P/S. Kok. te Culemborg. De raad stelde een .voorbereidend krediet van ƒ30.000 beschikbaar voor de bouw van de nieuwe vierklassigc openbare prof. Kohnstammschool Voor de aanschaf van meubilair kreeg de christelijke kleuterschool aan dé Bleekerstra'at een bedrag van f2565. Een krediet van 732 werd gevo teerd voor de aanschaf van leermid delen en meubilair voor de nieuwe christelijke kleuterschool aan de Heernisseweg. Voor verbetering van de ventilering van de christelijke nationale school aan de Westwal werd een bedrag van ƒ1.937,60 uit getrokken. De openbare Jan Ligthart school kreeg een extra krediet voor de aanschaf van leermiddelen en meubilair. Dit krediet is ƒ5.760 groot. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming kon de raad zich verenigen met een voorstel van b. en w. tot aanwijzing van een werkobject in G.S.W.-vcrband in plan Zuid. Dit be treft in hoofdzaak het recreatieve gedeelte. Voorstellen tot verkoop van enkele perceeltjes grond werden aan genomen. Aangekocht werden de woningen Mattheus Smalleganges- buurt 19 en St. Jacobastraat 12. Ledenvergadering C.B.M. De afdeling Goes van de Chr. Be- drijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie hield dinsdagavond in „De Opril" te Goes een ledenvergadering. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer A. Joosse. wijdde- de vergade ring zich voor het "grootste gedeelte van de avond aan dc bespreking van de agenda en de voorstellen voor de komende algemene vergadering, die op 2 juni a.s- te Arnhem zal worden gehouden. Voor deze vergadering, na afloop waarvan het 60-jaiig jubileum ran de C-B.M. zal worden gevierd in de zaal Musis Sacrum te Arnhem, werd door de aanwezigen als afgevaardig de van de afdeling Goes, aangewezen de secretaris der afdeling, de heer J. M. Roelof uit Goes. Raad van Wemeldinge komt vanavond bijeen De gemeenteraad van Wemeldinge zal vanavond (vrijdag) tijdens een openbare vergadering een voorstel behandelen tot het verlenen van me dewerking aan de Vereniging Chris telijk Volksonderwijs aan Schippers kinderen voor de aanschaf van boek jes voor een nieuwe rekenmethode. Voorts zal de raad een besluit nemen inzake een voorstel tot verhoging van de gemeentelijke subsidie aan de afdeling Wemeldinge van de vereni ging Hét Groene Kruis. Op de agen da staat verder nog een voorstel tot aanstelling in vaste dienst van dc gemeenteopzichter en een voorstel tot wijziging van de gemeenlebegro- WOLPHAARTSDIJK Reis ouden van dagen Het comité rijtoer ouden van dagen heeft besloten het jaarlijkse uitstapje te maken op maandag 3 juli. De reis zal gaan naar Breda, waar een be zoek zal worden gebracht aan cic Nationale Manifestatie voor Vrije tijdsbesteding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 23