Studenten Nijenrode voor landbouwforum PIKEUR MINISTER ACHT BENOEMING R.-K. INSPECTEUR „BILLIJK" ALGEMEEN CENTRUM VOOR BEJAARDEN TE OOSTBURG FINALE OPRECHTE AMATEUR IMPONERENDE MUZIEKAVOND Recreatiecentrum Braakman opent a.s. zaterdag STAP VOORUIT VOOR NIEUWE DETAILHANDELSVAKSCHOOL LAGERE TECHMSCHE SCHOOL MIDDELBURG „WERKTE OVER" VRIJDAG 19 MEI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 ZEEUWSE EXCURSIE Vragen getuigden van grote interesse De 150 studenten van liet Nederlands Opleidingsinstituut voor het Buiten land, kasteel Nyenrode te Breukelen, hebben tijdens hun vierdaags bezoek aan Zeeland hun ogen en oren goed de kost gegeven Dit bleek donder dagavond in het „Wilhelminahuis" te Wilhelminadorp waar de jongelui een groot aantal vragen op een fo rum afvuurden. Vragen, die stuk voor stuk getuigden van de grote interesse waarmee de jongelui Zee land en met name de landbouw, door een objectieve bril hebben bekeken. Het forum, waarin zitting hadden ir. M. A. Geuze, voorzitter Z.L.M., discussieleider, ir. J. D. Dorst, di recteur Keuringsdienst en provin ciaal voedselcommissaris, B. W. Alink, directeur Coöperatie Wemel- dinge, P. v. d. Have, directeur N.V. v. d. Have, Kapelle, ir. J. Minder- houd, directeur De Wilhelminapol- der, S. G. Nooteboom, directeur Vei ling Goes en drs. M. C. Verburg, di recteur E.T.I.-Zeeland, kreeg vragen te beantwoorden over het belasting stelsel in de landbouw, het wegtrek ken van de jongeren op het platte land, de graanvoorzieningen in E.E. G.-verband, de coöperaties, de Delta werken, de recreatie, de verhouding lonen landbouw-industrie, de garan tieprijzen enzovoorts. Beknopt maar verhelderend werden de vragenstellers tevredengesteld. Tevoren had ir. J. D. Dorst een in leiding gehouden over de landbouw problemen in het algemeen en in Zeeland in het bijzonder, waarbij hij tal van vraagstukken ter sprake bracht. Eerder op de dag hadden de jongelui een rondvaart gemaakt op het'Veerse Meer. Deze, voor de stu denten boeiende tocht, werd gemaakt Bestelauto sloeg na aanrijding om Donderdagochtend even over half negën zijn op de kruising Bankert- plein-Dorus Rijkersstraat te Middel burg een bestelauto en een personen auto met elkaar in botsing gekomen en vrij ernstig beschadigd. De aanrijding ontstond doordat de heer P. de B. uit Goes met zijn be stelauto komende van de Poelen- daeleweg en rijdende in de richting Koudekerke op het Bankevtplein. geen voorrang verleende aan de voor hem van rechts uit de Bankert- straat komende personenauto van de Middelburger W. P. W. Met een flin ke klap botsten beide auto's tegen elkaar, waarbij de bestelauto naar links omsloeg en enkele meters over de straat schoof en vervolgens weer recht kwam te staan. De personen auto zwenkte na de botsing naar rechts en kwam tegen het trottoir tot stilstand. De bestuurder van de personenauto liep bij de botsing een hoofdwond op en werd naar het Gasthuis gebracht. Na behandeld te zijn, kon hij naar huis terugkeren. De Goesenaar had alleen een pijn lijke arm. Beide auto's werden ern stig beschadigd. aan boord van de „Oosterschelde", die van Katseveer uit vertrok naar Veere. Tijdens de rondvaart was de maquette van het recreatieplan Veer- se Meer te zien. Daarna gingen de jongelui naar de Abdijgebouwen te Middelburg, waar zij officieel wer den ontvangen door de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Deze sprak er zijn voldoening over uit dat de jon gelui van Nijenrode op initiatief van de Z.L.M. in de gelegenheid zijn ge steld een en ander van Zeeland te zien. De heer F. de Groene, voorzit ter van de kring West-Zuid-Beveland van de Z.L.M., sprak nog een kort dankwoord. Ook na afloop van de gisteren gehouden forumavond wer den erver en weer dankwoorden ge sproken. De heer De Groene namens de Z.L.M. en de rector van het in stituut namens de leerlingen. Eén aannemer schreef op aanbesteding in Donderdag heeft de dienst gemeen tewerken van Middelburg het ver bouwen en uitbreiden van de open bare toiletten en het bouwen van een transformatorhuisje aan het Zuster plein aanbesteed. Voor deze beste ding bestond een minimale belang stelling, want slechts één aannemer schreef in: de firma P. de Buck en M. Schout te Middelburg. De in- schrijfsom was f18.798. De geringe belangstelling is mis schien voor een deel een gevolg van het feit, dat het werk reeds eerder werd aanbesteed. Daar de plannen echter ingrijpend veranderd werden, was een nieuwe aanbesteding nood zakelijk geworden. Eervol ontslag Aan mej. E. van Damme werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als schrijver A ter gemeentesecreta rie te Wolphaartsdijk. In haar plaats werd tot typist benoemd de heer E. Reinhoudt. Collecte De collecte voor de gezamenlijke mi litaire fondsen heeft te Wemelindge een bedrag van f 113,24 opgebracht. ONDERWIJSINSPECTIE GOES Antwoord aan Kamerleden Kodde en Van Dis (Van onze Haagse redactie) Do minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, de heer Cals, heeft geantwoord op de vragen van de Tweede Kamerleden Van Dis en Kodde (beiden s.g.p.) over de benoe ming van een rooms-katholieke in specteur lager onderwijs in de in spectie Goes. Zij hadden de minister gevraagd of hij bereid was mee te delen welke overwegingen hem er toe hadden bewogen in deze overwe gend protestantse streek een rooms- katholiek, in plaats van een pro testants-christelijk inspecteur te be noemen. Minister Cals heeft geant woord niet te kunnen inzien waar om deze benoeming niet „billijk" zou zijn. Evenals de vraagstellers is de bewindsman uitgegaan van de percentages van protestants, rooms-katholiek en openbaar la ger onderwijs in Zeeland, zijnde 37, 31 en 32. De minister wees erop, dat deze getallen elkaar niet ver ontlopen en dat in het verleden inspecteurs van ver schillende overtuigingen werden benoemd. Zo was bijvoorbeeld van 1924 tot 1930 een inspecteur in functie die geen uitgesproken voorkeur voor openbaar of bij zonder onderwijs had. „De vraagstellers", zo stelt de mi nister, „gaan er blijkbaar van uit, dat het gewenst is dat de inspec teurs in de levensbeschouwingen die zij aanhangen, en de daarmee sa menhangende voorkeur voor open baar of bijzonder onderwijs, een zo goed mogelijke weerspiegeling vor men van de verhoudingen die in dit opzicht in de kringen van het on- INITIATIEF CERES Binnenkort wordt stichtingsakte gepasseerd In West Zeeuwsch-VIaandereii worden momenteel plannen uitgewerkt voor de stichting' van een algemeen streek- bejaardeucentrum. De ge dachten gaan daarbij uit naar een geschikte plaats in het centrum van Oostburg. De plannen, die overigens nog in een voorbereidend stadium verkeren, omvatten een centrum met ongeveer 60 bedden, terwijl het verder in de bedoeling ligt enkele flatwoningen met een zèlf- verzorgend karakter in dit centrum te betrekken. Zo dit noodzakelijk mocht blijken, kunnen de bewoners hiervan voor hulp terugvallen op het bejaarden centrum. Verwacht wordt dat de stichtings akte dezer dagen zal worden ge passeerd. Over de vormgeving van het te stichten gebouw en de plaats waar dit komt, zijn verder nog geen plannen uitgewerkt. Wel is er een voorlopig bestuur samengesteld uit verschillende groeperingen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De financiering zal geschieden op exploitatiebasis, terwijl men voor de garantiestelling een beroep wil doen op de gemeente Oost burg. Het initiatief voor dc stichting is uitgegaan van de vrouwenorga nisatie „Ceres", die de noodzaak heeft aangevoeld om naast de katholieke centra te Oostburg en IJzendijke, de hervormde te Sluis en binnenkort de gereformeerde te Schoondijke, te komen tot een algemeen bejaardencentrum te Oostburg. De ontwerptekening van de nieuwe christelijke detailhandelsvakschool voor Zeeland te Middelburg. Als alle vergunningen binnen zijn zal de school aan de Rijn- en JJsselstraat in de Stromenwijk worden gebouwd. Het wordt een semi-permanent ge bouw met plaats voor 250 leerlingen, dat tien jaar mee moet. Naast de theorielokalen komen er in het ge bouw een groot handenarbeidlolcaal, een tekenzaal, een verkooplokaal met complete winkelinrichting, een speciaal ingericht verenigingslokaal en een aantal etalages, waarmee men de leerlingen de fijne kneepjes van het etaleervak zal bijbrengen. De hal van de school kan eveneens dienst doen als nood-gymnastieklo kaal. derwijs bestaan". De minister heeft op 26 april zijn standpunt, in ant woord op een vraag van de heer Van der Veen, reeds uiteengezet, wat betreft de ambtenaren ten de- partemente. Ten aanzien van de be noemingen van de inspecteurs neemt hij in beginsel hetzelfde standpunt in, al brengt het nauwe contact dat deze functionarissen met de scholen hebben mee, dat in het algemeen rekening wordt ge houden met de richting van de scho len in de betrokken inspectie. „Daar de benoemde functionarissen, zo stelt minister Cals, vrijwel allen uit het onderwijs afkomstig zijn, is hij anders dan bij departementale functionarissen, in het algemeen op de hoogte van de voorkeur van de betrokkenen voor bepaaldg richtin gen van het onderwijs". De minister zegt de vraagstellers in zijn antwoord voorts, dat het hen bekend zal zijn dat de verhoudingen der leerlingen in het hele land, in af geronde getallen de volgende zijn: openbaar, 28 protestants-christe lijk 27 c/c, rooms-katholiek 43 en overig bijzonder lager onderwijs 2 Wanneer, overeenkomstig de strekking van de vragen van de he ren Van Dis en Kodde, deze verhou ding zou worden gevolgd bij de be noeming van inspecteurs bij het l.o., zou dit oetekenen dat uit verschillen de sectoren van het onderwijs aan tallen inspecteurs zouden worden benoemd, die niet overeenkomen met de jverkelijke situatie. Gaat men uit van de ricthingen, volgens de leerlingenaantallen, dan zouden 20 inspecteurs aanwezig moeten zijn die het openbaar onderwijs voor staan, 19 protestants-christelijke, 30 rooms-katholieke en één uit de krin gen van het overig bijzonder lager onderwijs. In feite zijn aanwezig 21 inspecteurs die het openbaar onder wijs voorstaan, 20 protestants-chris telijke, 37 rooms-katholieke en 2 voorstanders van het overig bijzon der onderwijs. Minister Cals Is dan ook van oor deel, dat ook bij de aanvaarding van het hierboven genoemde uitgangs punt, het in ieder geval nodig is, dit met soepelheid toe te passen. Voor hem blijft echter bij elke benoe ming voorop staan dat de beste kan didaats moet worden aangewezen. Waneer er tussen twee gelijkelijk geschikte kandidaten moet worden gekozen, is de minister naar hij meedeelde bij inspecteursbenoemin gen gewoon zoveel mogelijk met de bestaande verhoudingen rekening te houden. IN MIDDELBURG Mevr. Roegholt en mr. Van de Putte naar Hilversum Mevrouw M. Roegholt-van Noord i uit Middelburg en nir. C. J. v. d. Putte uit Wassenaar (maar tot voor kort nog Middelburger) zul len in Hilversum vertegenwoordi gen tijdens de nationale klassieke finale van de stichting „d'Oprech- te Amateur". Tijdens de Zeeuwse j finale, die donderdagavond In de recht in Dvoraks Zigeunermclo- dieën, die zij deze avond vertolk te. Een knappe techniek, gepaard aan een zeer gevoelige uitvoe ring, zorgden voor een gaaf re sultaat van hoog amateuristisch niveau. Met haar begeleidster, mevrouw Meijlink, kwam me vrouw Schel tens deze avond tot een voortreffelijke twee-eenheid. Ook de tweede zangeres van deze avond, mevrouw A. Tamminga- Buthfcr uit Goes, begeleid door mevrouw Gorter-Flenstrop, be reikte een opvallend niveau. Middelburgse Concertzaal werd De jeugd deed op deze klassieke n-alimtrlun I.t«ff I/. .lif niinnHnn - Ritmeester licit en geurig in 't heldergele blikje! gehouden, staagde dit pianoduo er in na een voortreffelijke mu ziekavond als eerste te eindigen. Tweede werd mevrouw A. A. Scheltens-Koops (vorig jaar eer ste), terwijl twee eervolle ver meldingen gingen naar het Mid delburgs Kamerkoor onder lei ding van Bart Leijnse en naar mr. Van de Putte als solospeler. Reeds enkele malen heeft de heer Van de Putte zich tijdens „eind strijd-avonden" een warm en enthousiast pleitbezorger getoond voor de moderne muzieklitera tuur, met name de Franse. Gis teravond deed hij dat tezamen met mevrouw Roegholt en de I heer B. G. Holthuis, eveneens uit f Middelburg. Mr. Van de Putte's solo-interpretatie van Ravels So natine was voortreffelijk: menig beroepsman zou hem om zijn doorleefde en virtuoze spel benijd hebben. Tezamen met mevrouw Roegholt speelde hij de Dolly suite van Gabriel Faure. Hun spel was imponerend, het getuig de van grote muzikaliteit en evenwichtigheid, waarbij een bij zonder knappe techniek het ge heel accentueerde! Bij deze „mo dernen" excelleerde tevens de heer Holthuis in drie preludes van Debussy. Mevrouw Scheltens fraaie stem kwam wel bijzonder tot zijn Reeds aanvragen voor bouw zomerwoningen Het recreatiecentrum „De Braak man" zal zaterdag 20 mei a.s. voor het publiek worden opengesteld. Dit deelde burgemeester A. F. Hanssens, voorzitter van het Beheerschap Re creatiegebied Braakman mede tijdens de in het gemeentehuis van Philip pine gehouden vergadering van het Algemeen Bestuur van het Beheer schap. Zoals bekend omvat dit recreatiege bied o.a. een prachtig openlucht zwembad met springtoren en glij baan en een moderne kleedaccommo datie. Dit zwembad is thans geheel gereed terwijl er ook een bevoegd badmeester is aangesteld. Voorts is er een goed geoutilleerd kampeer- en caravanterrein waarop een naar de eisen des tijds Ingericht toiletgebouw is geplaatst. De in de directe nabij heid van dit terrein gelegen houten schuur wordt momenteel verbouwd en ingericht tot recreatieruimte voor de kampeerders. Te zijner tijd zal in dit gebouw ook een kampwinkel wor den ingericht Voor de beoefenaars van de zeilsport zijn er twee haven tjes. Ongeveer 20 hectare van het re creatiegebied is ingeplant met bos terwijl aangrenzend aan het zwembad een grote zonneweide en speelweide is geprojecteerd. In afwachting van de stichting van een permanent café-restau rant is dezer dagen in het gebied een houten nood-café geplaatst. Voor de bouw van in het recrea tiegebied geprojecteerde zomer woningen heeft zich reeds een aantal gegadigden aangemeld. „SUCCESNUMMER" HERHAALD Bouwplannen in gevorderd stadium In de twee jaar, dat de Christelijke Detailliandelsvakschool voor Zeeland te Middelburg reeds bestaat, heeft de school niet over belangstelling te klagen gehad. Belangstelling van leerlingen (thans 116 in getal) en van de ouders. De belangstelling van de ouders manifesteerde zich onder meer op een in januari gehouden openbare les. Op veler verzoek heeft directeur P. Geelhoed dit „suc cesnummer" donderdag in pand Dam 6, waar de school gevestigd is, herhaald. Kon de directeur van de zich snel uit breidende vakschool tijdens de eerste openbare les zijn' bezoekers vertel len, dat er plannen voor een geheel nieuw gebouw bestaan, ditmaal deel de de heer Geelhoed mee, dat men K.y.wn weer een belangrijke stap was voor uitgegaan. Het ministerie van o., k. en w. heeft namelijk in principe toe stemming verleend voor de bouw van een semi-permanente school, die geheel gelijk wordt aan die te Maatstricht. De tekeningen voor het gebouw zijn door de diverse gemeente-instanties in Middelburg reeds goedgekeurd; thans zijn de plannen in de „molen" bij het ministerie. In de Stromenwijk heeft men bij de Rijn- en IJsselstraat 8000 vierkante meter grond gereserveerd, hetgeen tweemaal zoveel is als men eerst dacht nodig te hebben. 250 leerlingen Bij het uitwerken van de plannen bleek namelijk dat er een aantal lo kalen extra nodig was om een mo derne en goed geoutilleerde school voor 250 leerlingen to verwezenlij ken. Thans telt de school nog „slechts" 1J6 leerlingen, maar liét aantal van 250 hoopt directeur Geel hoed over zo'n twee jaar behaald te hebben. De voorbereidende werkzaamheden voor de nieuwbouw verkeren in een vergevorderd stadium, hoewel de heer Geelhoed tot zijn spijt nog niet kon zeggen, wanneer gebouwd kan worden. In de Detailhandelsvakschool kon den de bezoekers van de openbare les donderdag naast de wijze van lesgeven ook kennis nemen van de nieuwe school, waarvan de bouwte keningen in de gang waren opgehan gen. Tijdens de gehouden vergadering werd o.a. een verordening vastgesteld waarin de diverse tarieven, welke in het recreatiegebied geheven zullen worden, zijn geregeld. Zo zal voor de toegang tot het terrein per persoon een bedrag van ƒ0,25 verschuldigd zijn. Een 'abonnement voor het gehele seizoen zal 2,50 kosten. Verder wer den de tarieven vastgesteld voor het zwembad, het kampeerterrein, het caravanterrein en voor het varen met diverse typen boten in de Braakman. Het algemeen bestuur verleende ver der machtiging aan het dagelijks be stuur tot ,t aanstellen van twee vaste terreinkniechten. Ook zal, vooral op drukke dagen, nog enig los personeel moeten worden aangetrokken. Bouwverordening Een bouwverordening voor het recre atiegebied werd vastgesteld Hiervoor werd gekozen het door de afdeling Zeeland van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten ontworpen uni forme model, dat ook reeds van toe passing is in dc drie samenwerkende gemeenten. Ten behoeve van het personeel in dienst van het Beheerschap werd een ambtenarenreglement, arbeidsover- eenkomstenbesluit en kindertoelage- verordening vastgesteld. Een reeks ordemaatregelen gelden de voor het recreatiegebied zijn neer gelegd in een verordening wélke, na tervisieligging in de drie betrokken gemeenten, zal worden vastgesteld. De rekening van inkomsten en uit gaven van het Beheerschap over het jaar 1959 werd vastgesteld overeen komstig het door het dagelijks be stuur voorgelegde ontwerp. Het na delig slot van de gewone dienst dezer rekening bedraagt ƒ16.054,23 welk bedrag is gedekt door middel van bij dragen der drie deelnemende ge meenten. Zomerprogramma „Werkende Jeugd" De afdeling Middelburg van de Chr. sociale jeugdorganisatie „Werkende Jeugd" heeft haar zomerprogramma vastgesteld. Hierin zijn onder meer een bezoek aan de Deltawerken en een excursie naar een nog nader vast opgenomen. te stellen industriegebied in ons land In september a.s. noopt het bestuur het winterprogramma vast te stellen. avond ook van zich spreken. Eerst was de Middelburgse flui tist Dick Boon te beluisteren in een beheerst gespeelde 6e sonate van Veracini, vervolgens speelde de Domburgse Rina van der Ha- ge een goed doorleefde polonaise no 1 in cis van Chopin. Dick Boon speelde tezamen met ho boïst P. I. Verhage en Henk Men nes als begeleider de trio-sonate van Loeillet. Het spel van ho boïst en fluitist kwam hierin goed tot zijn recht. Een der verrassingen van de avoud was echter het optreden van het Nieuwlands Meisjeskoor onder leiding van mevrouw M. Francke- Davise. Dit enthousiaste koortje houdt ongetwijfeld een belofte in voor de toekomst: het zingt bij zonder fris, gedisciplineerd én het stemmenmaterïaal is uitstekend tegen elkaar afgewogen. Nog immer handhaaft het Middel burgs Kamerkoor een prachtige koorklank. Dat kwam ook gister avond weer tot uiting in enkele a capella-liederen: een koor met zowel technisch als muzikaal uit stekende kwaliteiten, dat be kwaam geleid wordt. CONSTANTE VREUGDE Het is voor de jury, bestaande uit de dames Marjé-Marteïn uit Breda en Dzjobs-ïsinks uit Rotterdam, en mr. Harm Smedes uit Den Haag verre van gemakkelijk ge weest om uit deze groep de bes- te(n) te kiezen. „Maar het is voor ons een constante vreugde ge weest dit alles te beluisteren", verzekerde mr. Smedes aan het slot van de avond. „Het is het einde van een voortreffelijk sei zoen en een voortreffelijke avond van uw afdeling", aldus de heer Smedes, die er aan toevoegde, dat het bij de beoordeling van ver schillende prestaties een kwestie van plusjes en minnetjes is ge weest. De heer Van der Meulen Bosma ver zekerde als hoofdbestuurder van de A.V.R.O., dat de afdeling Zee land van „d'Oprechte Amateur" in de 5 jaar van zijn bestaan uit stekend geslaagd is in het berei ken van haar doel. De eerste prijs bestond uit een jubi leum-wisselbeker en een medaille. Voorlopige verbetering Molenweg te Borssele Ged. Staten van Zeeland zien geen aanleiding tot verbetering van de Mo lenweg te Borssele, daar eerst de ont- wikkeüng van het Zuid-SIoe zal wor den gevolgd alvorens verdere beslui ten dienaangaande te nemen, zo werd in de donderdagmiddag gehouden ver gadering van de raad van Borssele medegedeeld. Voor de ingang van de bijzondere la gere school te Borssele zal op ver zoek van het schoolbestuur een straatlantaarn geplaatst worden. Op een verzoek van de heer G. Smit, Molenweg 22, om optie op een per ceel bouwgrond van 270 m2 in het uitbreidingsplan Zuid-Singel, stelden b. en w. aan de raad voor dit perceel voor deze aanvrager te reserveren. Voorts besloot de raad tot het aan gaan van een geldlening groot 20.000 tegen een rente van 4% per jaar en met een looptijd van 30 jaar bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. De in het uitbrei dingsplan in aanleg zijnde straten zullen de namen van zeegaten wor den gegeven, zoals b.v. Westersehel- destraat. Het muziekgezelschap „Oe fening Kweekt Kunst" verzocht voor het ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan op 1 juli te houden muziek festival een gemeentebijdrage van 350,waarin de raad toestemde. Voorts zullen straatverlichtingsaders, alsmede het plaatsen van 2 lichtmas ten in het uitbreidingsplan Zuid-Sin gel worden aanbesteed. Lichtmast no. 32 aan de Zuid-Singel zal verplaatst worden tot recht voor de Wolfaarts- Veel belangstelling voor jaarlijkse openbare les Donderdagavond hebben de vele hon derden leerlingen, die de lagere technische school en de school voor scheepswerktuigkundigen te Middelburg telt, onder grote be langstelling „overgewerkt". De lange gangen en de lokalen van het grote schoolgebouw aan het Molenwater werden bevolkt door vele tientallen ouders en belang stellenden, die zich tijdens de jaarlijkse, openbare les op de hoogte kwamen stellen van leven en werkwijze op de lagere techni sche school. Woensdagochtend was er speciaal een openbare les voor genodigden geweest, waarna donderdagmid dag en -avond iedereen, die de ambachtsschool een warm hart toedraagt, welkom was. En dit waren er velen. Over belangstel ling hebben de scholieren achter de grot® draaibanken* boor- «a freesmachines, de jongelui van de monteursopleiding, die van de klassen autotechniek, schilderen, van de houtbewerking, de metsel- opleiding, van de metaalbewer king en van de elektrotechniek, niet te klagen gehad. En hoewel het een va et vient van belangstellenden in de lokalen was, lieten de jongelui zich niet van hun werk houden, waarbij zij zich overigens steeds bereid toon den de nodige tekst en uitleg van de machines en hun werk te ge ven. Veel publiek trokken vooral de jon gelui van de bakkersopleiding en die van de school voor scheeps werktuigkundigen. Twee geheel verschillende opleidingen: in een kraakhelder lokaal de bakkers, die rustig hun werk deden, ter wijl in het praktijklokaal van de school voor scheepswerktuigkun digen grote machines stonden te stampen, waarbij het niet aan bekijks ontbrak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 21