Zeeland nummer één in K.N.V.T.O.-rally ELECTROLUX KOELKASTEN vanaf 498-, „DE LICHTBRON", DIRECTEUR „MIDDEN-ZEELAND" SPRAK OVER VERPLEEGHUIZEN HERVORMD 'T ZAND IN MIDDELBURG NIETS TE VEEL KOUDEKERKE SCHAT GRONDEN IN DISHOEK TE LAAG sempra verven PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 10 MEI 1961 IN HILVERSUM Streekvervoer Walcheren kwam als beste uit de bus (Van één onzer verslaggevers) DE JUBILEUMRALLY de tiende van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transport Ondernemingen (K.N.V.T.O.) is in een volledige triomf geëindigd voor de Zeeuwse vertegenwoordiger, die daarmee het toerwagenseizoen op voortreffelijke wijze opende. Want 11a een bijzonder span nende toertocht, slaagde de bus van de N.V. Streekvervoer Walcheren erin de eerste prijs in de wacht te slepenEen fraai succes voor de chauffeurs P. v. d. Keest en H. v. d. Boogaart en een groep even onvermoeide passagiers: een dertigtal onge huwde mannen van rijks- en gemeentepolitie uit Middelburg en Vlïssïngen. Het was de eerste maal dat een Zeeuwse autobusonderiieming een eerste prijs in een rally Aan de K.N.V.T.O. behaalde. 's Morgens vroeg al was de splinter nieuwe Streekvervoer-reiswagen van Nederlands fabrikaat begonnen aan de eerste honderd kilometers richting Breda, waar gestart moest worden. De opdrachten 's morgens een foto-oriënteringsrit van 150 kilome ter, 's middags een rijvaardigheids- p.i'oer voor de chauffeurs en een kaartleesrit over bijna 60 kilometer -r~ waren verre van gemakkelijk. De Middelburgse bus richtte echter ge steund door de „speurneuzen" van de politiemannen zijn neus zonder aarzelen steeds in de goede richting en slechts enkele minuten over tijd kwamen de Zeeuwen in Hilversums fraaie sportpark, het verzamelpunt aan. Gedurende de hele middag door kwamen daar de andere 33 deelne mende bussen met rond 1400 passa giers binnenzwaaien. De rijvaardigheidsproef voor de chauffeurs was niet zo moeilijk als vórig jaar, maar wellicht wel aan trekkelijker, omdat één der chauf feurs per skelter een klein 4-wie- lig voertuig over de paardenren baan moest snorren. De middagrit via een kaart was vrij ingewikkeld. Menigmaal meenden de Zeeuwse buspassagiers de chauffeurs in verschillende rich tingen door de fraaie omgeving van het Gooi te moeten sturen, maar uit eindelijk slaagde het Zeeuwse gezel schap er toch in, om in eendrachtige samenwerking, de rit foutloos uit te rijden. Er moesten alleen strafpun- ten geïncasseerd worden voor tijd verlies. Spanning De prijsuitreiking, die werd verricht door mr. D. van Setten, voorzitter van het algemeen K.N.V.T.O.-be- stuur, werd voor de Zeeuwen bijzon der spannend. Mr. Van Setten begon bij de achtste prijs en toen hij tot de derde genaderd was, achtten de Zeeuwen zich al kansloos. Zeker toen hij ook de tweede prijs bekend maakte. Maar toen De eerste prijs. „Hij zit zuide lijk", aldus mr. Van Setten. „Niet in Brabant, maar toch dicht er bij...." Toen kwam dc' voor de Zeeuwen verrassende uitslag. Nummer één werd Streekvervoer Walcheren. Het enthousiasme van de buspassagiers kende geen gren zen toen mr. Van Sett-en aan Streekvervoer YValcheren-diree- teur J. P. T. van Manen de me daille van prins Bernhard, de zil veren wisselbeker en een fraai wandbord, en aan de chauffeurs een bekertje en een polshorloge overhandigde. Hoofdagent M. den Engelsman uit Vlissingen won van de winnende pas sagiers een door het rallycomité uit geloofde tiendaagse reis voor twee personen. Hoe „sterk" de Zeeuwse bus gereden heeft moge blijken uit het feit, dat zij als enige onder de honderd straf punten bleef. De Zeeuwen moesten slechts 64 strafpunten incasseren, 34 in de morgen, en 30 in de middagrit, terwijl de tweede prijswinnaar, De Meij's toeringcarbedrijf uit Amster dam, er 108 kreeg. Derde werd de R. T.M.-bus uit Rotterdam met 130 strafpunten, terwijl de meeste vol- gende bussen tussen de 200 en 600 strafpunten opliepen.... Bestuurswisseling bij C.V.V.-Zeeland De coöperatieve vce-aan- en verkoop- vereniging Zeeland, de vroegere Ze cova, heeft een geheel nieuw bestuur, dat gekozen is tijdens een in hotel „Centraal" te Goes gehouden leden- raadsvergadering. Het oude bestuur was afgetreden in verband met de reorganisatie als ge volg van het aangaan yan een fusie met de C.V.V. te Rotterdam. In plaats van de heer P. W. C. van Wes ten uit Oud-Vossemeer weid tot voorzitter benoemd dc heer H. van Dalen uit Tholen. De andere nieuw gekozen bestuursleden zijn: J. der Weduwen, Kerkwcrve, F. G. Israël, Kortgene, ir. A. E. Bruyning, Goes, W. C. van Nieuwenhuyze, Anna-Ja- cobapolder, A. de Lange, Koudeker- ke en D. Dekker, Waterlandkevkje. Uit de afdelingen Tholen en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zal alsnog een bestuurslid worden benoemd. In de vergadering Werden hartelijke woorden van afscheid gesproken aan het adres van de scheidende voorzit ter, de heer Van Westen. De voorzit ter van de C.V.V., de heer R. Laan, richtte zich speciaal tot de heer Van Westen. Deze bracht dc scheidende voorzitter dank voor het vele werk, dat hij heeft gedaan. In een korte speech herinnerde de heer Van Wes ten eraan, dat de Zecova in 1950 tot stand is gekomen. In het eerste jaar had men 314 leden en de omzet be droeg circa twee miljoen gulden. Drie jaar later was het ledental ge stegen tot meer dan 500 en de om zet beliep toen een bedrag van rond 2,5 miljoen gulden. In 1956 en de vol gende jaren heeft de Zecova met moeilijkheden te kampen gehad, die pas hun oplossing vonden, toen een (Advertentie) LANGE NOORDSTRAAT 14 - MIDDELBURG - TELEFOON 3373 DORPSSTRAAT 31 - ZUIDZANDE - TELEFOON 2222 OP VERGADERING IN WAGENINGEN Voor Kon. Mij. Bevordering der Geneeskunst (Advertentie) Hero Is wat u verwacht van een zomerdrank: tintelend, verkwikkend, verfrissend! Drink en Kenietontdek uw favoriete smaak. Want zóveel smaken lieeft Hero dat diè er altijd bü is! KERKNIEUWS Lutherse Kerkdag in Expohal te Hilversum Op Hemelvaartsdag wordt in de Expohal te Hilversum de Lutherse Kerkdag gehouden. Na een volledige hoofddienst zal het H. Avondmaal worden gevierd, dat door 20 predi kanten zal worden bediend, 's Mid dags leiden deze predikanten enkele discussiegroepen. Hierna geeft de to neelgroep „Clio" uit Arnhem een op voering van het spel „Het eerste kwartier" van Guillaume van der Graft. De dag wordt besloten met een Lutherse vesper, geleid door dr. C. J. Munter uit Groningen. In dc evangelisch lutherse kerken in Zeeland is op die dag geen dienst. Vanavond (Woensdag) wordt in de kerk te Micldleburg een Hemelvaart- vesper gehouden, met een meditatie van ds. W. F. ten Rouwelaar. Aan deze vesper werken mee dc heer A. J. Feij, orgel, en Flip Feij, hobo. GEREFORMEERDE KEKKEN Tweetal te Rotterdam-Charlois (va cature dr. IJ. Feenstra) W. Baas te Amsterdam-Slotermeer en G. Heij- erman te Nijverdal. Bedankt voor Slootdorp P. van Breugel te Milda (Fr.). De directeur-econoom van de Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen „Mid- den-Zeeland" te Middelburg, de heer M. L. Almekïnders, heeffc dinsdag in de aula van de Landbouwhoge school te Wageningen op een verga dering van de Koninklijke Neder landse Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst een referaat gehouden over „De noodzakelijke voorzieningen en de daarin gewenste differentiatie en de mogelijkheden tot realisatie daarvan". Aan de hand van de historie van het ziekenhuiswezen, speciaal wat be treft de algemene economische orga nisatie, stelde de heer Almekinders, dat in het kader van de groei van 't Nederlandse verpleeghuiswezen vele behoeften met beperkte middelen tot een maximum bevredigd moeten worden. „Wij hebben vrijheden moe- cn verwerven, die in elke andere be drijfstak als onaanvaardbaar van de hand zouden worden gewezen", aldus spreker, die daaraan toevoeg de, dat men er voor dient te wa ken, dat deze vrijheden niet worden misbruikt. En hij vervolgde: „In de ze in hoofdzaak op het vlak van het Rijksgoedkeuring voor bouw r.-k. h.b.s. te Goes Het bestuur van de r.lc. h.b.s. St. Willibrorduscollege te Goes heeft de rijksgoedkeuring verkregen voor de bouw van een nieuwe h.b.s. Het gebouw zal verrijzen aan de Karne- melkput in Goes-Zuid. De r.-jt. h.b.s. is momenteel in een oud gebouwencomplex aan de Sin gelstraat gevestigd, terwijl men voorts over een tweetal dependances beschikt. Het nieuwe schoolgebouw zal uit tien leslokalen bestaan, als mede lokalen voor aardrijkskunde, natuur- en scheikunde, handwerken, biologie en muziek. De school zal voorts beschikken over een groot gymnastieklokaal. Architect van het gebouw is het architectenbureau ir. H. Thunnissen. prof. ir. A. van Kra nendonk en A. Thunnissen te Den Haag. Verwacht wordt, dat het complex omstreeks juli zal kunnen worden aanbesteed. researchvverk terecht komende ge dachten dient enige orde cn regel maat te worden gebracht". Met zijn collega van het St.-Lau- rentius-ziekenhuis te Roermond, dr. P. Groot, vroeg de heer Alme kinders zich af, of dit alles te be reiken zal zijn zonder de moge lijkheden te benutten, die in het kader van de P.B.O. worden ge boden. Daarom herhaalde spreker in zijn referaat de al eerder ge bezigde term „ziekenhuisschap". Tivee elementen Bij het streven naar een nuttiger be steding op het gebied van de gezond heidszorg signaleerde de heer Alme kinders twee elementen, die het ge middelde aantal patiëntenbedden per instituut aanmerkelijk naar bene den drukken: verpleging in de eigen sfeer en opname in een inrichting, zo dicht mogelijk bij huis. Wat de behoefte betreft zag de spre ker eerder 3 dan zoals algemeen verondersteld 2% bedden per 1000 zielen voor het algemeen verpleegte huis. Terwijl nu nog veelal wordt verondersteld dat de optimale be- drijfsgrootte ligt tussen de 120 en 150 bedden, hield de heer Almekin ders in zijn 'conclusie ernstig reke ning met de toenemende eisen, die deze cijfers z.i. tot 200 a 250 zullen doen opvoeren. Over de hoofdopzet «n een plan om te komen tot stichting van nieuwe verpleegtehuizen zei de Middelburg se stiehtingsdireeteur, dat een inrich ting wordt gebouwd met afdelingen van 20 tot 24 bedden en dat het ge bouw een zodanige ligging dient te hebben, dat de patiënten volop van de natuur en de rust kunnen genie ten. Wenken Spreker gaf eventuele initiatiefne mers voor de vergadering waren uitgenodigd, colleges van b. en w., diensten van sociale zaken, diaco nieën, armbesturen, ziekenhuizen, be jaardencentra en ziekenfondsen en andere instellingen aan het slot van zijn beloog nog enkele wenken mee. Onder meer over de behoefte aan bouwvolume en de investeringen aan geldkapitaal. Daarbij gaf hij richt lijnen voor de financiering en liet verwerven van de nodige goedkeu ringen van de overheid. (Advertentie) Een melange van r, >ii e> -ii 17 verschillende Proelmaar eens van Melange Brillant le^em^er, 38 Ctper 100 gr, Op écht lekkers staat Lonka fusie werd aangegaan met de C.V.V. Het ledental bedraagt nu bijna 500 en de omzet 2.5 miljoen gulden per jaar. Aan het eind van de vergadering werd nog een aantal kleurendia's vertoond over het werk van de C.V.V., waarbij dc heer Laan toe lichting gaf. Vocaal concert Zierikzeesche Oratoriumvereniging Met het vocaal concert, dinsdag avond in de Grote Kerk te Zierikzce gegeven, heeft de Zierikzeese Ora toriumvereniging een uitzonderlijke prestatie geleverd. Met medewerking van een uit leden van het Rotter dams Philharmonisch Orkest samen gesteld orkest en een vijftal solisten werden drie werken uitgevoerd' en de koorzang, die daarin viel te be luisteren, hield een belofte in: het koor bereikte een niveau, dat bedui dend hoger lag dan vorige concerten. En dat terwijl een soliste, de alt Elly Imhoff, wegens ziekte ter elf der ure moest worden vervangen door Ankie Donker en het koor slechts eenmaal met het orkest had kunnen repeteren. Dat was ook de verklaring voor de aarzeling bij de uitvoering van het eerste werk van dit vocaal concert, „Laudate Pueri" van Giovanni Pergolcsi. Onder de inspirerende leiding van dirigent Jae. M. Luijkenaar wist het koor zich echter snel te herstellen en hij de uitvoering van de cantate „Nimm von uns Herr" van Dietrich Buxte- hude was dit herstel reeds volko men. Kreeg dit werk, dat toch tech nisch zeer hoge eisen stelt, reeds een zeer goede vertolking, dc Zie rikzeese Oratoriumvereniging klom naar een topprestatie toen het der de en laatste werk, Haydn's „Die sieben Worte des Erlössers werd uit gevoerd. Een even ontroerende als indrukwekkende vertolking, waarin van de solisten de bas Johan Men- dels excelleerde. Solistische mede werking werd voorts verleend door de zuiver en beheerst zingende sopraan Anke Attema, de tenor Peter Dog ger en mevrouw M. Ochtman Moeilijker, die tot zeer verdienste lijk klavecimbelspel kwam. Ofschoon de kerk niet geheel bezet was, be stond er voor dit concert een rede lijk goede belangstelling. ALS HET MAAR VOOR DE KERK IS Lawine van acties voor bouwfonds kerkcentrum De leden van de hervormde gemeente 't Zand te Middel burg is de laatste maanden niet te veel. De gemeente bruist van activiteiten op al lerlei gebied en de ene actie is. nog nauwelijks afgesloten of een nieuwe is reeds geor ganiseerd, waaraan de ge meenteleden steeds met en thousiasme deelnemen. Bedaagde huisvaders verlaten na het avondeten de woning om te gaan bietendunnen of zij wijden zich vol ijver aan het ophalen van oud papier. Huisvrouwen maken zich weer op ander gebied nuttig, terwijl het de jeugdige gemeente leden ook niet aan bereidwillig heid ontbreekt. Het doel van al deze gemeente- en offerzin geld inzamelen voor het kerkcentrum aan dc Oostei-scheldestraal. Reeds jaren wordt hieraan ach ter de schermen gewerkt en thans is men zover, dat de ministeriële goedkeuring onv dit jaar te bou wen is verkregen; de architect heeft zijn plannen bestedings- klaar en de grond is aangekocht. Eigenlijk had men verwacht de zer dagen al de eerste paal te kunnen slaan, maar nog slechts één papiertje ontbreekt: de' toe stemming van de Provinciale di rectie van de volkshuisvesting cn de bouwnijverheid in Zeeland Deze laatste vergunning laat nog op zich wachten. Ondanks deze voor dc her vormde gemeente wel zeer grote teleurstelling is men druk bezig gelden bijeen te brengen voor de bouw, waar mee ettelijke tonnen gemoeid zijn. En vooral de laatste maanden komen allerlei ac ties goed van de grond. Nadat men geruime tijd geleden eerst rond f S500 bijeenbracht door de grond, waarop de kerk gebouwd wordt, symbolisch te. verkopen en men bovendien door middel van een circulaire per jaar op een f 4000 aan maande lijkse bijdragen van f 1,kan rekenen, heeft men zich vol ent housiasme op het oud papier ge worpen. En met succes. Eind fe bruari ging de actie van start en thans heeft de 3000 zielen tellen de gemeente reeds zo'n 29 ton op gehaald en ^doorverkocht. De nieuwste stunt was de actie, die onder het motto „ik doe mee" werd gelanceerd. En iedereen deed mee! Gemeenteleden gingen bie tendunnen en stelden hun „Ioou" beschikbaar voor het kerkbouw- fouds; een jeugdig gemeentelid zamelde oude flessen in, opbrengst f 13; twee knapen wijdden zich aan het autowassen, opbrengst f 8, twee dames haakten weer op andere wijze in en namen voor een keertje een „werkhuis", de opbrengst ging naar het kerk- bouwfonds: families legden zich iu hun vrije tijd toe op het inzame len van vodden en met zeer veel vreugde werd een .bijdrage van f 2.99 van twee kleine kinderen in ontvangst genomen, die dit bedrag met schoenen poetsen bij buren en kennissen verdienden. Deze actie, die als een sneeuwbal is begonnen en thans vormen van een fikse lawine heeft aangeno men, rolt nog steeds voort, voor oktober staat er een grote bazaar op het programma, terwijl nog. aan verschillende andere activitei ten wordt gedacht en gewerkt. Al dit enthousiasme en deze ge meentezin wordt opgebracht door 'n kleine kerkelijke gemeente van rond 3000 zielen, die zich beijvert voor de bouw van een groot kerk centrum, dat voor het snel uit breidende 't Zand op de toekomst is afgestemd. Maar wanneer gebouwd kan wor den hangt nog steeds van één vergunning af. „De hervormde ge meente 't Zand wacht met span ning! LANDBOUWSCHAP gewezen, dat de taxatieprijzen tot stand kwamen op grond van de rapporten, uitgebracht door de commissie Van Nooten. „Wij wan trouwen deze commissie niet", ah dus de burgemeester. Hij had het Landbouwschap er voorts op gewezen, dat de gemeen te de grondeigenaren niet kan be- letten hun percelen nan anderen, dan de gemeente te verkopen. Dit houdt echter wel in, dat zij die gronden in het uitbreidingsplan kopen teneinde die te bebouwen, later toch het ver eiste bedrag per vierkante meter aan de gemeente moeten bijbetalen voor bouwrijpmaken van het uitbrei dingsplan. Verkeerde conclusie Hieruit trok het Landbouwschap ech ter de conclusie, dat de gemeente van onteigening afzag. Het Land bouwschap stuurde daarop een brief naar de grondeigenaren om hen dit mee te delen. Daarop richtte de ge meente een brief aan het Landbouw schap waarin werd aangedrongen op goede voorlichting, zo men die wilde geven. Op 5 mei j.l. volgde de dooi de heer Flipse bedoelde samenkomst van grondeigenaren, die opnieuw door vertegenwoordigers van het Landbouwschap werd bijgewoond. Het Landbouwschap verzocht b. en w. daarop de onteigeningsprocedure uit te stellen tot 1 oktober om de grondeigenaren de gelegenheid te geven hun percelen aan particulieren fe verkopen. Voorts om in plaats van de waarde der gronden te baseren op de taxaties van de commissie-Van Nooten, de oude t-axatiemethode der drie deskundigen van verschillende partijen te volgen. B. en w. stemden in met het eer ste voorstel, maar besloten met de commissie-Van Nooten te blijvei] doorwerken. Het gevolg van een en ander is nu, dat de grondeige naren bij voorkeur niet aan de gemeente verkopen. De heer Flipse wilde voorts nog we ten of een en ander niet de schuld van dc commissie-VanNooten is. Burgemeester Dregmans wees erop. dat met de heer D. Kluijfhout over verkoop van zijn bebouwde percelen, overeenstemming werd bereikt. De raad had eerder in de, vergadering een voorstel aangenomen dit perceel met bebouwing aan te kopen voor f 66.348, een bedrag dat tot stand is gekomen op basis van de taxatie van de commissie-Van Nooten. De raad ging voorts akkoord met een maximum-snelheid van 15 km per uur voor het „Vebenabos" en met de vaststelling van de gemeen terekening 1959. Deze vertoont in de gewone dienst een batig slot van f 8.649.06. Voor verlichting van de raadzaal en burgemeesterskamer I werd f 750 uitgetrokken. i Onteigening tot oktober uitgesteld De Koudekerkse grondeigenaren in bet plan Dishoek aan de duinvoet, zijn het beslist niet eens met de prijzen die de gemeent-e voor de per celen wil betalen. Zij willen bun gronden dan ook bij voorkeur niet aan de gemeente verkopen. De ge westelijke raad van het Landbouw schap lieeft Koudekerke zelfs verwe ten dat er geen gemeente'is die zo slecht voor de gronden betaalt. Dit deelde burgemeester J. L. Dregmans dinsdagmiddag in de raadsvergade ring mee, naar aanleiding van een vraag van liet raadslid P. Flipse (g. b.). De enigszins gespannen verhouding, die tussen de gemeente enerzijds en grondeigenaren en Landbouwschap anderzijds heeft bestaan, is ten de le te wijten aan een brief van het Landbouwschap aan de grondeigena ren, waarin werd gezegd dat de ge meente van onteigening zou afzien. „Is het b. en w. bekend dat de grond eigenaren van Plan Dishoek met hun raadsman een bijeenkomst hebben gehad over de taxatie van de gron den?", zo vroeg de heer P. Flipse dinsdagmiddag aan de voorzitter. De heer Dregmans zei dit te weten. Hij merkte op dat reeds eerder een der gelijke bijeenkomst was belegd. Daarna waren enkele' vertegen woordigers van het Landbouw schap naar b. en w. gekomen, met het verwijt dat geen enkele gemeente zo slecht voor de gron den betaalt als Koudekerke. De heer Dregmans had er toen op Vrijdag te Kapelle kruisbessenveiling Vrijdag aanstaande zal de veiling te Kapelle een begin maken met de verkoop van kruisbessen. Een en an der is aan de leden per circulaire meegedeeld. In vergelijking tot vorig jaar zal de eerste veiling dit jaar bijna veertien dagen vroeger wor den gehouden. De kwekers zullen hun te leveren kwantum moeten opgeven voor elf uur. De veiling zal worden gehouden om één uur, terwijl de aflevering dient plaats te vinden voor vijf uur. Met ingang van volgende week zul len de kruisbessenveilingen dagelijks worden gehouden, met uitzondering van de zaterdag. Op maandag, woensdag en vrijdag zullen de veilin gen aanvangen om één uur, die van dinsdag en donderdag om half twaalf. Ook dit jaar zullen de kruis bessen weer een dwarsdoorsnede moeten hebben van 15 mm, terwijl ze vrij van meeldauw moeten zijn. Zoals de laatste jaren steeds het ge val is geweest, toont vooral Zweden belangstelling voor de primeurs. De oogst zal dit -jaar groter uitvallen dan vorig jaar, toen tie nachtvorst grote schade teweegbracht. De aan voer op deze veiling' bedroeg toen sléchts 53 ton. Naar verwachting zal deze dit jaar aanmerkelijk groter zijn. Toch zal ze niet meer die om vang hebben als enkele jaren gele den. omdat er de laatste jaren steeds percelen zijn gerooid en praktisch geen nieuwe aanplant is geweest. In de circulaire wordt voorts mel ding gemaakt, dat er de afgelopen oogstcampagne 45.023 stuks winter- bloemkool zijn aangevoerd. De mid- denprijs hiervan de oogst is ge heel ten einde bedroeg 24,07 per 100 stuks van alle kwaliteiten met uitzondering van stek en afwijkend. Tenslotte wordt nog meegedeeld, dat de belangstelling voor de contract teelt van augurken groter bleek te zijn dan aanvankelijk was verwacht. In totaal zal er een oppervlakte van 5,5 ha worden gecontracteerd. Dame verleende geen voorrang botsing Doordat mevrouw De O.-L. cliauf- feuso van een personenwagen, dezer dagen op de rijksweg Zijpe-Steen. bergen geen voorrang verleende aan een Duitse auto. die uit de richting Steenbergen kwam. ontstond er bij de Noordhoeve een flinke botsing. Beide voertuigen liepen daarbij aan zienlijke materiële schade op: de be stuurders werden slechts licht ge wond. Advertentie met speelt U met speelse kleuren VEVEO N.V. Schiedam

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4