Stil flljss Waarom zoudt u vaal betalen als weinig kost? Honderd jaar handel in scheepsartikelen AFWAS- MIDDEL RAAD SLUIS DISCUSSIEERDE LANGDURIG OVER WALPLEIN SPORT EN WEDSTRIJDEN KUSTWEG VAN SCANDINAVIË TOT IN FRANKRIJK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 9 MEI 1961 RIBBEN'S HANDELSONDERNEMING Een eeuwfeest in Terneuzen Een oud en bekend Zeeuws be drijf Ribbens' Handelsonder neming te Terneuzen viert dezer dagen het feit, dat het 100 jaar geleden werd opgericht. Als bijzonderheid bij dit jubileum geldt, dat tijdens die afgelopen honderd jaar het bedrijf drie maal van vader op zoon is over gegaan, zodat vier generaties van het geslacht Ribbens aan het hoofd van deze zaak in scheepsartikelen en aanverwan te zaken hebben gestaan. Ter gelegenheid van dit eeuwfeest zal op 12 mei a.s. des middags van 4 tot 6 uur in hotel „Des Pays Bas" te Terneuzen een re ceptie worden gehouden. Oprichter Huibrecht Ribbens geboren en getogen in Zievikzee liet zich kort na zijn aankomst te Terneuzen. op 1 mei 1S61, in schrijven in de registers van de kamer van koophandel. In de Westkolkstraat, op dezelfde plaats waar de huidige winkel gevestigd is, opende hij een winkel in seheepsbenodigdheden. De zolder op de le verdieping richtte hij in tot zeilmakerij. Op die zeilzoldcr leerde Huibrecht Ribbens zijn zes zoons, dat de zeil schepen uit die tijd alleen veilig de zeven zeeën konden bevaren als hun zeilen en tuigage in een degelijke staat verkeerden. Voor die staat ston den zij gezamenlijk borg. mits de zeilvaarders zich met hen in verbin ding stelden. Dat leverde overigens nog wel eens moeilijkheden op omdat bepaalde rederijen vast zaten aan contracten elders en hun kapiteins hun zeilen in Terneuzen niet mochten laten ver nieuwen. Wél repareren, zodat het nogal eens voorkwam dat men een stukje schoot aan het tuig liet zit ten en de rest vernieuwde. Dat viel dan nog net onder reparatie Dit alles speelde zich af in de 2e helft van de vorige eeuw, toen de grote zee-zeilschepen nog met paarden naar Gent moesten wor den getrokken en de.zonen van Ribbens nog regelmatig naar Gent- liepen om de maat van een zeil te nemen. Motoren.... Nog groeide en bloeide in die jaren de zeilmakerij, maar rond de eeuw wisseling begon dit te minderen om dat men bij de zeevaart overging op stoom- en later op motor- en turbineschepen. De binnenvaart was nog lang niet zo ver, zodat er voor de zeilmakerij aanvankelijk nog werk genoeg overbleef. Maar ook daar be gonnen rond en na de le wereldoor log de zeilen langzaam maar zeker plaats te maken voor motoren. In de met RDTERDÖN «URMCEirnsaiE iabwek [(rdter)] hilvewvh Zomeravondcompetitie op speelweide B. en w. van Goes stellen de gemeen teraad voor, in verband niet voet- balaccomniodatié voor de speelweide bij hot te bouwen zwembad, een kre diet van 850 gulden beschikbaar le stellen. Dit bedrag zal worden aan gewend voor de huur van een hou ten keet die als kleedkamer zal dienst doen en voor de aanschaf van een stel verplaatstbare doelen. Aanleiding voor dit voorstel is een verzoek van het bestuur van de zo meravondcompetitie om het sport veld aan de Willem Barendszstraat ook in het komende seizoen weer te mogen gebruiken voor het spelen van wedstrijden. B. en w. zijn ech ter van mening dat het bij de aan leg van dit veld nooit de bedoeling is geweest om dit te bestemmen voor het spelen van wedstrijden. Om het bestuur van de zomeravondvoetbal competitie ter wille te kunnen zijn, is uitgezien naar een andere moge lijkheid, die in de speelweide werd gevonden. De bestaande sportvelden aan de Westhavendijk zijn namelijk reeds zodanig belast, dal daar geen ruimte voor de zomeravondcompeti tie kon worden gevonden. ,Jv6...ydMeeezud HUIBRECHT IHBBENS ..oprichter van het bedrijf... dertiger jaren werd besloten de ge hele zeilmakerij van de hand te doen. In de winkel onder de zeilmakerij werden zo ongeveer alle scheepsarti kelen verkocht, zoals het ook nu nog gaat, zij het dan dat tal van artike len verdwenen en er andere voor in de plaats kwamen. Nu is de Handelsonderneming Rib bens verdeeld over diverse gebouwen en magazijnen, waar alles keurig ge rangschikt is "volgens afdelingen en soorten van scheepsartikelen. Naam bleef Huibrecht Ribbens heeft zijn zaak 45 jaar gedreven, van 1861 tot 1906. Reeds in 1876 werd hij bijgestaan door zijn zoon Cornelis, die er in 1926 na 50 jaar mee stopte. Oene Ribbens zit in het bedrijf sinds 1914, terwijl zijn zoon Cornelis de vierde generatie in het bedrijf ver tegenwoordigt sinds 1951. In die af gelopen eeuw hebben zich wel eens dubro HET MODERNE IN DE GROENE KNfJPFLES botsingen, zelfs splitsingen voorge daan in dit familiebedrijf, maarde vertrouwd geworden naam Ribbens bleef aan het bedrijf verbonden. In 1921 werd de winkel geheel ver bouwd. Van de oudé zeilmakerij werd een woonhuis gemaakt. In 1903 was inmiddels een nieuwe zeilmakerij verrezen met daaronder een maga zijn voor teer en oliën. In 1959 werd een bestaand winkelpand met werk plaats aangekocht en ingericht als showroom, kantoor, magazijn: en entrepot voor oliën. Zo heeft het honderdjarige bedrijf, geleid door de vier Ribbens-gene. raties, een hele evolutie in de scheepvaart meegemaakt en zich daarbij volkomen aangepast/Ten dienste van de schippers en voor al van hun schepen, onverschillig of die door middel van zeilen, stoommachines, turbines of mo derne motoren werden voortbe wogen NIEUWE BRANDSPUIT WORDT BESTELD T ransf onnatorhuis j e zou gaan verdwijnen De gemeenteraad van Sluis heeft in de maandagavond gehouden ver gadering besloten" over te gaan tot aankoop van een geheel nieuwe brandweerinstallatie. Het principe besluit hiertoe was reeds eerder ge nomen, doch nu werd het college gemachtigd de bestelling te doen. Er komt een truck voor f 11.860 en verder een hoge- en een Iage-druk- eenhehl, tezamen voor t 20.925. De 14-daagse markt zal op verzoek van de marktkooplieden met ingang van 16 juni een wekelijkse worden. Een Belgische autobusonderneming zal elke vrijdag, speciaal voor deze marktdag, een autobusdienst inlas sen van af de Belgische kust. De meex'derheid van b. en w. stelden voor een verzoek van de Shell in te willigen om op het Walplein ge meentegrond te mogen gebruiken voor een benzinepompstation. De be staande situatie zou daardoor gewij zigd worden. Het transformatorhuis je wordt dan op kosten van deze maatschappij verplaatst naar de Wallen. Wethouder G. H. Gevaert stelde, dat de veiligheid van voetgangers en wielrijders door deze verandering niet is gediend. De heer A. J. Her- dïnk (ver. prot. kiezers) zag de noodzaak niet in dat de bestaande situatie wordt veranderd. De heer S. A. van Hal (ver. prot. kiezers) vond het voorstel aanlokkelijk, om dat hiermede het transformatorhuis je dat het toch niet „doet" op dit plein, gaat verdwijnen, zonder dat de gemeente hiervoor belangrijke bedra gen moet voteren. De heer J. P. J. Wage (p.v.d.a.) stelde na een langdurige discussie tenslotte een amendement voor, waarbij de situatie in het. bijzon der voor wielrijders op dit Wal plein iets werd verbeterd. Dit amendement werd door de meer derheid van het college overgeno men. Ook wethouder Gevaert kon zich er tenslotte mee verenigen. De wjjziging werd aanvaard. Er zal nti overleg moeten worden ge pleegd niet de oliemaatschappij of deze accoord gaat met de voorge stelde wijziging. Het plan zal te zijner tijd opnieuw in de raad wor den gebracht. De heren J. II. M. M. Aernouüts (k.v.p.). K. Th. van de Vijver (k.v.p.) en Herdink, stemden tegen liet geamendeerde voorstel. Dc bad- eu zweminrichting aan de Kalkboei zal opnieuw worden ver huurd aan de plaatselijke zwem vereniging. Wel was de raad van oordeel dat een nieuw zwembad voor Sluis dringend noodzakelijk is. Het college werd gemachtigd stap pen te ondernemen, die kunnen lei den tot de aanleg van zulk een nieuw zwembad. De inventaris van het tijdelyk ge meentehuis zal voor een bedrag van f 2000 worden overgedaan aan de tegenwoordige eigenaar, de heer K. Delacourt. Eén verzoek van de r.k. Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereniging werd ingewilligd. Deze vereniging kan nu het toegestane bouwvolume van 13 woningwetwoningen reali seren. Een bijdrage van 10 cent per inwoner werd verleend aan de „Do- minicus Savio-stichting", het „So ciaal Paedagogisch Centrum" en de stichting „Protestants-Christelijke socïaal-paedagogisehe nazorg". Een nieuwe instructie voor de se cretaris-penningmeester van dé ge meentelijke instelling voor maat schappelijke zorg wérd vastgesteld. Ook de gemeente Sluis zal bijdra gen in het geschenk aan het St. Antonius-ziekenhuis te Oostburg dat vrijdag 75 jaar bestaat. Beslo ten werd 2Vz cent per inwoner voor de bibliotheek van deze instelling te geven. De raad betuigde adhesie aan het Zeeuwse wielercracks in Havenronde Terneuzen De drie Zeeuwse wielercracks Jo de Roo, Piet Rentmeester en Miel Ver- straete, die de laatste tijd al verschei dene malen roem en faam hebben ver worven in het buitenland, gaan zich ua een lange afzigheid weer eens voor eigen publiek vertonen. Zaterdag 13 mei aanstaande starten zij in de in ternationale „Havenronde van Terneu zen", een wedstrijd over 120 km. voor professionals en onafhankelijken. Zoals bekend begon De Roo het sei zoen met een eclatante overwinning in de grote prijs van Monaco, waar na hij diverse ereplaatsen voor zich opeiste in de voorjaarsklassiekers. De eervolle derde plaats, waarmee Rent meester vorige week de Ronde van Duitsland beëindigde, bewijst dat ook hij in een prima vorm steek. Miel Verstraete boekte eind maart al een étappe-overwinning in de Ronde van Tunesië. Heet Terneuzensvvielercomité heeft verder een •uitstekende keuze ge maakt met het contracteren van Peter Post, die in het afgelopen winterseizoen tezamen met wereld kampioen Rik van Looy zege na zege behaalde in zesdaagsen en koppelwedstrijden. Met bekende namen als die van Piet van Est, Daan de Groot, Joop Capteyn, Hein van Breenen, Renó Lotz en tal van anderen, kan in deze ha venronde van Terneuzen de nodige strijd worden verwacht. Het startschot zal worden gelost door Jet. v. d. Vijver, oud-wereldkampioen sprinter bij de amateurs in Kopenha gen en Amsterdam. Standaard Luik zeker van kampioenstitel De uitslagen van dc zondag voor de eerste divisie van de Belgische com- ftetltie gespeelde voetbalwedstrijden uiden: FC BruggeAnderïècht 3—2, CS VcrviersOC Charleroi 00, Stan daard LuikDaring CB 70. Een dracht AalstLierse SK 13, ST. TruidenBeerschot 0—0, FC Ant werpFC Luik 32, Patro Eisden La Gantoise 05, Union St. Gillis Waterschei 01. Door de 70 overwinning op Da ring CB is Standaard Luik met 43 punten reeds zeker van de kam pioenstitel seizoen 1960-1961. daar zijn naaste concurrent, FC Luik, met 23 van FC Antwerp verloor. FC Luik, dat nu tweede staat, heeft 40 punten. Anderlecht is derde met 37 punten. Rusland won Europees basketbalkampioenschap Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Rusland beslag gelegd op de Europeso titel basketbal heren. In de finale wonnen de Russen met 60- 57 van Zuid-Slavië, nadat de rust met 31-27 in Russisch voordeel was ingegaan. Bulgarije legde beslag op de derde plaats, door een 55:46 (rust 31:14) overwinning op Frankrijk. De Tsje chen werden vijfde, dank zij een 53: 48 (rust 33-28) overwinning- op Hon garije. De methodistische conferentie te New York beeft aangedrongen op afschaffing van de commissie inzake on-Amerikaan- se activiteit van het Huis van Afgevaar digden, naar aanleiding van aantijgingen betreffende communistische tendenties bij sommige geestelijken. verzoek van de gemeenteraad van Axel voor een vaste oeververbinding voor Zeetiwsch-Vlaanderen. De raadsleden konden echter de vorm waarin men het verzoek had gesteld, niet waarderen. 'Men achtte het be ter dit verzoek te doen met inscha keling van de streekverbeterings- commissie. De herziening van het uitbreidings plan zal worden voorbereid. Dit plan werd door G.S. goedgekeurd, met uitzondering van een gedeelte van de geprojecteerde industrieterreinen nabij de wegen Sluis-Draaibrug en Sluis-Heille. Een herziening is nu, ingevolge een schrijven van G.S., noodzakelijk. Ook een wijziging van het wederopbouwplan is nodig om te kunnen voldoen aan bouvvaanvragen van enkele ingezetenen. De presen tiegelden voor de raadsleden werden met ingang van 1 januari 1961 ver hoogd van f 10 tot f 12.50 per zit ting. SUGGESTIE BURGEMEESTER ZANDVOORT Met brug over de Westerschelde „Er zou een doorlopende verbinding moeten komen van de kop van Noord-Holland af via Zuid-Holland en de Zeeuwse eilanden tot aan Vrouwenpolder op Walcheren". Dit is, volgens Het Parool, de suggestie van Zandvoorts burgemeester, nir. H. M. van Fenema, die overigens nog veel verder wil gaan. Hij is zodanig voorstander van ontsluiting van de kust, dat bij zelfs als ideaal ziet een doorlopende route van Scandinavië af tot in Frankrijk, niet een brug over de Westerschelde. Burgemeester Van Fenema realiseert zich dat velen hem als fantast zul len beschouwen, maar in zijn denk beelden over ontsluiting van de kust. staat hij toch niet alleen. Want uit een in december 1959 door hem ge nomen initiatief om tot een geregeld contact te komen tussen de burge meesters van kustgemeehten - in Noord-,,Zuid-Holland en Zeeland is in de loop van het vorig jaar het Overleg Recreatie Kustgemeenten (O.R.K.) gegroeid. Bedoelde ge meenten hebben zich aanvankelijk feörienteerd' op het vraagstuk van e kampeermogelijkheden en men is, in samenwerking met de Nederland se Kampeerraad en' de A.N.W.B. reeds gekomen tot het opstellen van een aantal kampeerregels, die mo gelijk binnen afzienbare tijd, aange vuld met plaatselijke regelingen, al gemeen zullen worden. Van contactgroep van het O.R.K. maken behalve dc burge meesters van Noordwijk, Zand- voort, Callantsoog en Roekan je ook die van Haamstede, Domburg en Vrouwenpolder deel uit. Ook zijn dc ministeries van binnen landse zaken, economische zaken, o., k. en w. en sociale zaken en volksgezondheid hierin vertegen woordigd. alsmede de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de A.N.W.B., de Nederlandse Kam peerraad en de Rijksdienst voor het Nationale Plan. De heer Van Fenema stelt dat onze kustbadplaatsen kopstations zijn voor het wegverkeer oost-west. Langs de kust kan de verkeers stroom zich niet verplaatsen, aldus dc burgemeester van Zandvoort, die binnenkort naar België gaat om zich deskundig te laten voorlichten over de boulevard die er langs een groot deel van de kust ligt. Hij wijst erop dat men moei besef fen dat bet Roergebied door betere wegverbindingen steeds dichterbij komt te liggen. De heer Vnn Fene- NEDERLANDS ELFTAL STERK GEWIJZIGD TEGEN OOST-DUITSLAND Het ziet er naar uit dat een sterk gewijzigd Nederlands elftal zondag 14 mei a.s. In Leipzig tegen Oost- Duitsland aantreedt voor de twee de wedstrijd van de voorronden voor liet wereldkampioenschap voetbal. Want coacli Elek Schwartz heeft voor de. twee centrale trainingen op dinsdag 9 mei a.s. in De Vliert te Den Bosch en op donderdag 11 mei a.s. in het Olympisch Stadion in Amsterdam, maar liefst zes spelers van de „vaste" kern niet voor deze trainingen aangeschreven. Vier daarvan, namelijk Sjakié Swart (Ajax), Coèn Móulijn (Feijenoord), Piet Kruiver (PSV) en Cor van der Hart (Fortuna '54) zijn uitgeschakeld door bles sures en Kees Kuys (NAC) en Jan Klaassens (Feijenoord) ko men voor de wedstrijd tegen Oost-Duitsland niet in aanmer king. De spelers waaruit het definitieve ell'tal zal worden gekozen en die zullen deelnemen aan de voorberei dende trainingen zijn: doel: Eddy Pieters Graafland Feijenoord) en Piet Lagarde (DHC), achter: Roel Wiersma (PSV), Cor Veldhoen (Feijenoord), Piet Ouderland (Ajax) midden: Fons van Wissen (PSV), Ben Muller (Ajax) Hans de Ko ning (Sparta) en Tonny Pronk (Ajax). voor: Gerard Bergholtz (MVV). Wirn Bleyenberg (BI. Wit), Henk Groot (Ajax), Piet van der Kuil (PSV). Carol Schuurman (ADO) en Faas Wilkes (Fortuna '54). Voetbalprogramma op Hemelvaartsdag BETAALD VOETBAL Eredivisie: Rapid JC—VVV. Eerste divisie A: VitesseEnschedese Boys Eerste divisie B: RCHBe Quick.' Tweede divisie: LongaHilversum en UVSZwolse Boys. AMATEURVOETBAL Tweede klas B: DoskoRood Wit, SteenbergenTerneuzen. Derde klas D: ZierikzeeBSC, AxelRKFC, Zeeland SportOdio. Reserve 2c klas B: Zeeland Sport IIGoes II, Corn Boys IIDosko II. Reserve 3e klas C: MOC II—Sarto II, Goes III —Rood Wit H. Twintigste partij schaakkamp afgebroken De twintigste partij van de twee kamp om het wereldkampioenschap schaken tussen titelhouder Tal (Rus land) en zijn landgenoot Botwinuik, die maandag in Moskou werd ge speeld, is bij de 42o zet afgebroken. Bolwinnik, die met zwart speelt, heeft in de tweekamp de leiding niet HVz7]/3 punt. De partij had het volgende verloop: Wit (Tal). Zwart (Botwinnik). 1. e2-e4 c7-c6, 2. d2-d4 d7-d5, 3. e4- e5 Ic8-f5, 4. h2-h4 h7-h6, 5. pgl-e2 e-7 -e6, 6. pe2-g3 pg8-e7, 7. pbl-c3 pb8-d7, 8. Icl-e3 If5-h7, 9. Ifl-d3 lh7x d3, 10. c2xd3 h6-h5. 11. pc3-e2 g7-g6, 12. ddl-d2 pe7-g8, 13. 0-0-0 lfS-h6, 14. kcl-bl lhS-h6. Herstel: 14. kcl-bl Ih6xc3, 15. f2xe3 pg8-h6, 16. e3-e4 dd8-e7, .17. e4xd5 e6xc!5, 17. e4xd5 e6xd5, 18. dd2-a5 pd7-f8, 19. tdl-fl pf8-e6, 20. tfl-f3 de7-dS, 21. da5-a4 dd8-b6, 22. thl-cl ph6-g4. 23. pg3-fl 0-0, 24. pfl.-e3 f7-f5, 25. g2-g3 pg4-h2, 26. tf3-f4 ph2-g4. 27. pe3-g2 taS-e8, 2S. da4-a3 tf8-f7, 29. tcl-c3 a7-a6. 30. te3-b3 db6-a7. 31. da3-d6 da7-b8, 32. dd6xb8, te8xbS, 33. tf4-fl pg4-h2, 34. tfl-cl tbS-e8, 35. pg2-f4 pe6vf4, 36. g3xf1 ph2-g4, 37. tb3-b6 kgS-g?, 38. tcl-hl pg4-h6, 39. pe2-c3 tf7-c7, 40. pc3-a4 ph6-f7, 41. kbl-c2 pf7-d8, 42. kc2-d2 afgebroken. Botwinnik gaf zijn 42e zet onder couvert af. Zevenhandbaltoernooi in Yerseke Handbalploegcn uit Nederland, Bel gië en Duitsland zullen deelnemen aan het zevenhandbaltoernooi, dat de sportvereniging „Neptunus" te Yer seke op tweede pinksterdag organi seert. De herenteams spelen in 5 poules, de damesteams in 2 poules. De teams zijn ondergebracht in de volgende poules: heren poule A: Le Progres, Seraing (België); S.V. Herbede, Wittcm (Duitsland); S.V. Kamen, Kamen (Duitsland; E.M.M. I, Middelburg; Hellas I, Goes. heren poule B: Haarzopf, Essen (Duitsland); Uilenspiegel. Antwer pen; Neptunus I, Yerseke; Tuban- tïan, Antwerpen; Rapid I, Breda. Heren poule C: Dendermonde I, Den- dermonde (België); Velocitas I, Bre da; Tonido. Goes; S.A.P.A., Antwer pen; Fortuna I, Bergen op Zoom. Heren poule D: O.N.O., Kapelle; Ra pid II, Breda: Hellas II, Goes; Velo citas II, Breda; E.M.M. II. Middel burg. Heren poule E: Fortuna II, Bergen op Zoom: Dendermonde II; Neptu nus II, Yerseke. Dames poule A: Hellas. Goes; Hon- tenisse; Dendermonde; Rapid, Bre da; Fortuna, Bergen op Zoom. Dames poule B: De Meeuwen, 's-Hee- renhoek; E.M.M.Middelburg; Nep tunus. Yerseke; Uilenspiegel, Ant werpen; Sport.o, Kruiningen. ma, voorzitter van het O.K.K., rea liseert zich terdege dat het grootse plan van een Europese kustweg vele miljoenen zal vergen. Als oplossing hiervoor ziet liij een tolheffing van bijvoorbeeld een gulden voor elk motorvoertuig. Voorts zouden er langs die weg grote recreatiemoge lijkheden moeten worden gemaakt, zoals kampeerterreinen, motels en hotels. Donderdag weer jaarlijkse korfbalseries van Swift Propagandawedstrijd tussen Deetos en Vicus Orientus De Middelburgse korfbalvereniging Swift organiseert a.s. donderdag weer haar jaarlijkse Hemelvaarts dag-series, waaraan weer een groot aantal twaalftallen uit binnen- en buitenland deelneemt. Er zijn behalve een groot aantal ploegen uit Zeeland twaalftallen uit Rotterdam, Delft. Dordrecht en Leiden, en uit België het Brug se team Die Roya. In de morgenuren wordt de competi tiewedstrijd SwiftVicus Orientus II gespeeld. Na de series is er oen pi-opagandawedstrijd tussen twee topploegen uit de hoofdklas van dc Nederlandse korfbal bond, namelijk Deetos uit Dordrecht en Vicus Or. uit Den Haag. Beide ploegen hebben nog een kans op het kampioenschap van de hoofdklas B, zodat zij onge twijfeld voor een aantrekkelijk duel zullen zorgen. Deze wedstrijd begint omstreeks half vier. Hulst - Middelburg op Hemelvaartsdag Traditiegetrouw organiseert de voet balvereniging „Biervliet" in samen werking met de plaatselijke rnidden- stahdsvëreniging ook dit jaar weer 'n voetbalwedstrijd op Hemelvaarts dag. Evenals vorig jaar zijn het de eerste elftallen van Hulst en Middel- burg, die in het veld zullen komen. Vorig jaar won Middelbux-g deze vriendschappelijke ontmoeting na een aantrekkelijke wedstrijd. Het ge meentebestuur stelde ook nu weer een beker en een medaille voor deze wedstrijd beschikbaar. De wedstrijd wordt gespeeld op het gemeentelijk sportpark aan de Singel en begint pm drié uur. Als voorwedstrijd wordt gespeeld Biervliet-Aardenburg. Korfbaltoernooi in Goes voor middelbare scholen Reeds jaren achtereen worden te Goes schoolkorfbalwedstrijden ge houden voor de lagere scholen uit Goes en omgeving, waarvoor steeds toenemende belangstelling bestaat. Dit jaar zal voor het eerst in Goes nu bok een toernooi voor de middel bare scholen uit Goes worden geor ganiseerd door de korfbalvereniging TOGO met de bedoeling om even als dit met liet toernooi voor de lagere scholen het geval is. het tot een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Het toernooi voor de leer lingen van de middelbare scholen zal worden gehouden op zaterdag 13 mei a.s. op het sportterrein van het chr. lyceum voor Zeeland aan de Heernisseweg. Er zal gespeeld worden in 2 afde lingen van 5 twaalftallen en voor iedere afdeling zijn 3 prijzen be schikbaar. Bovendien zal tussen de eerst eindigende ploegen van de af delingen een beslissingswedstrijd om een wisselbeker worden gespeeld. Als deelnemende scholen gaven zich op: 1 Goese lyceum met 1 twaalftal, 2. chr. lyceum voor Zeeland met 2 twaalftallen, 3 openbare ulo met 2 twaalftallen, 4 chr. ulo met 2 twaalf tallen. 5 ambachtsschool-vakschool met 2 twaalftallen. ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIÉIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllHllllllllllllllllllllllllllllllllip I REUZENBEDVOOR f DE GAULLE 1= De Franse ambassadeur in Bonn vraagt zich af, wat hij H moet doen met een buitenmo- del béd, dat hij speciaal heeft laten maken, omdat president De Gaulle bij hem zou over- -- nachten. ff Ambassadeur Franpois Sey- m doux verwachtte, dat de presi- dent, die bijzonder lang van stuk is, bij hem zou logeren tijdens een officieel bezoek p aan de Westduïtse hoofdstad op 39 mei. Hij bestelde bij de timmerman Wilhelm Merténs dus een bed, waarin Dc Gaulle comfortabel zou kunnen liggen. Afmetin- M gen: 2,20 bij 1,70 meter. Het bed werd bij de ambassadeur thuisbezorgd, maar toen was p zojuist bekend geworden, dat De Gaulle het toch niet zou gebruiken, omdat hij dezelfde avond naar Parijs wilde terug- keren. Een lid van de Franse ambassadestaf zei: „Nu moet het maar blijven staan tot een volgende keer". Noch de arn- bassade noch de timmerman H wilde vertellen, hoeveel het speciale bed had gekost. iliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Nederlandse roeiers wonnen in Gent Nederlandse roeiers, die onder leiding stonden van hun trainer Karei Muijs uit Vlissingen. waren in het afgelopen weekeinde lieer en meester tijdens in ternationale wedstrijden in Gent: zij wonnen alle nummers bij de senioren'. Vooral Anton Geurts uit Eindhoven deed van zich spreken. Op alle indivi duele nummers, waarop hij uitkwam, bleek hij de snelste. De uitslagen luiden: K. 1 senioren 10.000 meter: 3 Anton Geurts 48.05; 2 Kees Lugrand (Zaandam) 48.38; 3 Verbruggc (België) 49.03; 4 Roels (België). K. 2 senioren 500 meter: 1 Geurts-Lagrand (Ned.) 1.47; 2 Beck- Schulze (Duitsland) 1.48.4; 3 Huiis- man-Kracht (Ned.) 1.48.9. K. 1 se nioren 1000 meter: 1 Geurts 4.07; 2 Lagrand 4.13.2; 3 't Joncke (België) 4.15.6; 4 Kosbeke (België). K 2 senio ren 1000 meter: 1 Geurts-Lagrand 3.55, Schulze-Beck 4.01; 3 Huijsman- Kracht 4.11.3. K 1 senioren 5Ö0 me ter: 1 Geurts 1.54: 2 Kosbeke 1.57.3; 3 Lagrand 2.00.3; 4 't Joncke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 4