Beoordeling van Middelburgse gemeente-ambtenaren Zeeuwse Almanak PALADIJN KOSTER VAN DR0NGELEN TE SLUISKIL ONDERSCHEIDEN VEEL GROENTEN EN TOGAL TABLETTEN bij verkoudheid. VAN Imn TOT „GESCHONDEN" LAND VRAAGT NIEUWE OFFERS VAN BOEREN Z.-AFRIKAANSE ONDERNEMING (PLASTICS) NAAR MIDDELBURG nerfcel 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG MEI 1901 RAAD BESLOOT MET KLEINE MEERDERHEID TOT Amendement op door b. en w. uit de raad overgenomen suggestie 1)E MIDDELBURGSE gemeenteraadsleden hebben maandagmiddag tij dens do vergadering onder voorzitterschap van loco-burgemeester A. J. Be renpas toch nog enkele „voetangels" en „klemmen" ontdekt in de „ha merstukken-agenda", waarvoor het merendeel van de 35 voorstellen in aanmerking kwam. Dat gebeurde onder meer bij de beraadslagingen over de invoering van een systematische personeelsbeoordeling van de gemeen te-ambtenaren, de benoeming van een bestuurslid van het Wegschap Wal cheren en bij het vaststellen van de openstellingsuren van het bureau van de burgerlijke stand, waarbij zelfs een amendement op een door b. en w. uit de vorige raad overgenomen en thans in het voorstel verwerkte sug gestie in stemming kwam. Het bleek, dat er over dit voorstel enig misverstand heerste. In een voorstel, dat het college in de april- vergadering aanbood, wilde het na melijk de ambtenaren van de burger lijke stand en de bevolking in de ge noegens van een vijfdaagse-werk- week (dus eeVi vrije zaterdag) laten delen. De raad was het daar niet he lemaal mee eens. Er kwam een sug gestie van de heer B. A. Hesselink (v.v.d.): Het bureau 's zaterdagsmor gens een bepaalde tijd open. B. en w. beloofden deze suggestie te zullen overnemen, hetgeen nu voor deze vergadering was gebeurd: de „bur gerlijke stand" en de „bevolking" open van half negen tot half tien. De heer A. Maas (a.r.) was gisteren evenwel niet van de noodzaak over tuigd, met name niet ten aanzien van het bnreau bevolking. Hij dien de een amendement in teneinde de ambtenaren toch nog van een vrije; morgen te verzekeren. Dit werd ge steund door de heer M. A. L. Hu- bregtso (p.v.d.a.) en door de meer derheid van het college van b. en w. Maar bij de meerderheid van de raad verwierf het geen instemming: zes waren er slechts vóór de heren Maas, Hubregtse, P. H. Geers, en de wet houders A. J. Berenpas, drs. Th. J. Westerhout (allen p.v.d.a.) en A. J. Kaland (c.h.). Pèrsoneelsbeleid „Het personeelsbeleid wordt met het voorstel geweld aangedaan". Dat was de mening van de heer A. J. Schot (s.g.p.) over de voorgestelde „open" beoordeling van de gemeen te-ambtenaren, met name wanneer die gunstig gesteld zou moeten wor den. De heer Schot was bevreesd voor zelfoverschatting van de amb tenaren. Een „klopje-op-de-schou- der" vond het s.g.p.-raadslid voldoen de. Hij vond het voor een werkgever moeilijk om ln bepaalde gevallen be oordelingen onder woorden te bren gen, terwijl die toch op een latere beoordeling bij eventuele promotie kansen van invloed konden zijn. Be oordelingen in ongunstige zin kon den volgens de heer Schot wel mee gedeeld worden. Maar in het andere geval zag hij er een „hoop ellende van komen". De heren W. P. Baars (c.h.) en C. A. Kammeraad (v.v.d.) waren het met de zienswijze van de heer Schot eens. „Maar het past in het overheidsbe leid, dat een ambtenaar weet hoe zijn chefs over hem denken, wil men geen ontevredenheid kweken", aldus verklaarde loco-burgemeester Beren pas. Waarna wethouder J. S. Hoek die de minderheid in het col lege vormde, de invoering van een dergelijke beoordeling juist in een klein ambtenarenkorps funest acht te. De heer Hubregtse was evenwel weer een andere mening toegedaan: Beoordeel, zei hij, maar motiveer het oordeel, zowel gunstig als 'ongunstig. Een amendement van de lieer Schot, waarin deze alleen in ongunstige zin een beoordeling op schrift gesteld wilde zien, werd tenslotte verwor pen met tien tegen aclit stemmen, zodat het voorstel van' b. en w. aan genomen werd. Nieuwe brug Voor het opmaken van een vernieu wingsplan voor de Koningsbrug door een architectenbureau voteerde de raad een krediet van f 35.000. Het kruispunt Poelendaeleweg-Koude- kerkseweg werd als voorrangkruis punt aangemerkt. Voor de bouw. van een complex van dertig woningwet woningen in de Stromenwijk werd een bouwvoorschot aangevraagd van f 436.000 en een grondvoorschot van f 61.000. Voor de egalisatie van de puihstortplaats, de Kleverskerkse- weg werd f 1100 beschikbaar gesteld, voor voorbereidende werkzaamheden voor de vuilnistortplaats aan de Ar- nesteinweg een krediet van f 6600. Iii de kosten vau.de bouw van een winkelpand in de Lange Delft werd een subsidie verleend van f 17.000. Bij de bouw van dit pand /.al gebruik gemaakt worden van een oude gevel uit de Niemvstraat I (de zogenaamde „PPD-gevel"), terwijl de entree en de expositie hal overwelfd zullen worden mot j kruisgewelven, die afkomstig zijn van de te slopen ingang van de Gasthuiskerk. Tevens kwamen nog enkele benoe mingen aan de orde: tot bestuurslid van de „Middelburgse zweminrich ting" werd de heer A. Maas (a.r.) benoemd, die eveneens lid werd van de commissie voor georganiseerd overleg. De lieer M. Wattcl (a.r.) werd lid van de commissie ruimtelij ke ordening. In het bestuur van de slichting openluchttheater „Tooren- vliedt" werden gekozen de heren A. Jansen (in vacature J. Lemaire) en J. Parent (in vacature B. A. van Verre). Oud-wethouder J. W. Köge- ler werd, als waardering voor het ve le werk, dat hij gedurende 37 jaar voor deze instelling verrichtte, be noemd tot lid van de burgerlijke in stelling voor maatschappelijke zorg. De heer W. P. J. Baars (c.h.) werd gedelegeerde in het bestuur van de clir. detailhandelsvakschool. Tot voor zitter van de commissie van finan ciën werd in dc plaats van de heer Hoek de heer Hubregtse gekozen, tot lid drs. M. de Bruijne (a.r.) Str oomtarieven In de rondvraag deelde wethouder Kaland mee, dat men dit jaar ver wacht te g;aan bouwen in de sane ring Lange Delft-Nieüwstraat, waar op dan met de verlegging van de Nieuwstraat gewacht wordt. Wet houder Westerhout verzekerde, dat Middelburg zo spoedig mogelijk de P.Z.E.M. zal volgen bij het verlagen van de stroomtarieven. Jhr. mr. T. A. J. Schorer (p.v.d.a.) verzócht b. en w. in overweging te willen ne men of zij een bepaalde taak ziet in het betrekken van jeugdzaken in het bestuursbeleid. De heer Schrorer vroeg dit naar aanleiding van het bezoek van minister Klompé. aan wie de jeugd zijn belangen bepleit heeft. De volgende raadszittingen werden gepland op: 19 juni, 17 juli en 21 augustus: op 16 juli maakt de raad een „objecten-excursie". TIJDENS AFSCHEIDSBIJEENKOMST Met zilveren eremedaille voor lange diensttijd De 77-jarige koster van de Neder lands hervormde kerk te Sluiskil, de heer P. van Drongelen, heeft in een voor hem onvergetelijke bijeen komst afscheid genomen van de ge meenteleden. Een bijeenkomst, die onder meer onvergetelijk •was, omdat burgemeester mr. H. Rijpstra kon meedelen, dat de lieer Van Dronge len was onderscheiden met de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau- Zondag was de heer Van Dron gelen voor de laatste maal na 35 jaar als koster in de kerk aan wezig. De kerkeraad zag hierin Fijn... FAAM... Fantastisch 1 KLAROP - klinkklare, tandschone drop échte klare drop lekker en gezond! Leef gelukkig, maar zonder verkoudheid. Eet veel groente, sla, fruit en neem Togal tabletten. Helpen snel-afdoend. Haal meteen een flacon in huls. U kunt het onverwacht nodig hebben. Bij apoth. en drog. Togal 0.95; 2.40; S.88. BAGGERMOLEXT-JE In de omstreken van het goede Axel trekt een baggermolentje, dat er in de kreken opereert, de laatste tijd flinke aandacht. Het gaat hieT niet om een baggermolen, zoals we die kreunend uit havengezichten kenneu. Deze heeft namelijk een miniatuur formaat en is geheel te demonteren. Dit baggermolentje kan dan ook vrijelijk in de ondiepe watergangen, die de verschillende Axelse kreken met elkaar verbinden, opereren en zelfs onder bruggen doorvaren. Nor maal werd de scheepvaart in deze bin nenwateren slechts met een enkele roeiboot beoefend, maar dat er zelfs plaats is voor een baggermolen blijkt voor vele toch wel een verrassing te zijn. BEZOEK De afdeling' Zuid-BevcIand-west van de Nederlandse Bond van Plat- FILM In het voorprogramma draaide zo'n filmpje vol fleurigelouter van stra lende gezondheid blozende mensen, van wie reeds na de eerste tien se conden vast stond, dat ze figureer den in een reclameverhaaltje. Maar die twee bejaarde dametjes naast ons geloofden oprecht in het kleurig bedrog. Geboeid volgden ze de onwaarschijnlijkste beelden, maar tenslotte, toen er tiaar ruwe schaf.;- ting zo'n veertig pakjes van het zelfde merk margarine te pas en te onpas waren vertoond rees er toch twijfel in de argeloze ziel van een der dametjes. Behoedzaam stootte ze haar buurvrouw aan en bedeesd fluis terde ze: ,J)at is niet echt. Ik ge loof vast dat het reclame is tclandsvrouwen kreeg vorige week bezoek van 'n dertigtal bondsleden uit Laren (Achterhoek). Per tou ringcar arriveerde het gezelschap woensdag in Kloetinge, waar de plaatselijke presidente, mevrouw Evers-Pauw een hartelijk wel komstwoord tot de Gelderse dames richtte. Op „Middenhof" te Abbe- kinderen werd de koffiemaaltijd gebruikt, waarna een 40-tal Zuid- bevelandse leden zich inscheepte om gezamenlijk per touringscar een rit door Zuid-Beveland te ma ken. De volgende dag vertrokken de Larense dames naar Walcheren, waar ze natuurlijk naar Veere, Vrouwenpolder. Vlissingen en Mid delburg gingen. Het uitwisselings- bezoek werd door allen zeer ge waardeerd, KRAS De oudste schutter van de sociëteit St.-Sebastiaan, die tevens keizer van deze vereniging is, dc 83-.jarige heer E. Poppe, bewees enkele dagen gele den, tijdens een sebïeting te Koe wacht. dat hij „de stiel" nog bijzonder goed beheerst. De krasse schutter wist, als enige van een groot aantal deelnemers, namelijk met een welge mikt schot, beslag te leggen op de eer ste prijs. Dat deze krasse heer de hoofdvógel naar beneden schoot, mag wel een krasse prestatie genoemd worden. OUDSTE ECHTPAAR Het oudste echtpaar van Zoutelande, is woensdag aan zijn diamanten bruiloft toe. Dan zal het namelijk 60 jaar geleden zijn dat de heer J. Stroo en mevrouw A. Stroo-Mari- nusse, die beiden 82 jaar oud zijn, in het huwelijksbootje stapten. Het dia manten féést zal in de zaal van Ga- briëlsc worden gevierd. Voor de bei de echtelieden zal het, evenals voor de 3 kindeven, de 11 kleinkinderen cn de 11 achterkleinkinderen een grote dag worden. aanleiding een bijeenkomst te be leggen waarin alle gemeenteleden afscheid van de heer Van Dvoh- gelen als koster konden hemen. Maandagavond was het dus zo ver en zeer velen zijn naar het jeugdgebouw „Het Anker" geko men. Na opening en welkomstwoord van ds. J. Cupedo gaf burgemeester mr. H. Rijpstra een overzicht van dé vele verdiensten van de heer Van Dron gelen, niet alleen als koster, doch ook als iemand die zich beijverde voor de christelijke school, de zon dagsschool en de zogenaamde rege lingscommissie. Ook roemde hij de trouw van de scheidende koster, die 60 jaar lang als voorman op het landbouwbedrijf van de heer J. H. van Hoeve heeft gewerkt. Vervolgens maakte burgemeester Rijpstra bekend, dat een koninklijke onderscheiding was verleend, waar op hij dc medaille bij de heer Van Drongelen op de borst speldde. Na de pauze, waarin alle aanwezi gen de onderscheiden oud-koster fe liciteerden, gaf ds. Cupedo in een humoristische toespraak een beeld van de heer Van Drongelen cn zijn activiteiten op verschillend gebied. Na een dankwoord .en een bloemen hulde aan de familie, gaf hij hot woord aan de president-kerkvoogd, de heer P. van Kruijningen, die na mens kerkeraad cn kerkvoogdij als blijk van waardering een fiets aan bood. „Baas" van Hoeve wees in zijn toespraak op de trouw en liefde voor zijn werk, die de heer Van Dronge len tijdens de vele jaren op het be drijf van spreker had getoond. Tenslotte dankte mevrouw B. Beel- dens-Van Drongelen, dochter van de oud-koster, allen voor dc welgemeen de huldiging van haar vader. Verzoek aan minister Kodde tegen werken op zondag aan Deltawerken Het Tweede-Kamerlid de heer Kod de (s.g.p.) heeft aan de minister van verkeer en waterstaat schriftelijk verzocht het werk aan de deltawer ken op- zondag stil te leggen. Boven dien zou hij graag zien, dat in de be stekken voor de werken tot de af sluiting van de zeearmen een bepa ling wordt geschrapt, waarin staat dat een aannemer verplicht is het zandverwerkingsapparaat minstens drie dagen voordat de laatste ope ning wordt afgesloten volledig be drijfsklaar gereed te houden en dat hij er rekening mee moet hou den, dat dit geëist kan worden van af het ogenblik dat de laatste ope ning is afgesloten, de eerstvolgende weekdagen dag en nacht en ook tij dens het weekeinde. De aannemers kunnen hierdoor genoopt worden op zondagen te werken of te doen wer ken. zodat sommige aannemers uit eerbied voor Gods gebod weigeren naar het uitvoeren van dit werken mede te dingen en er daarom niet op inschrijven. De heer Kodde vraagt voorts, of de minister niet met hem van mening is, dat door de plaatsing van een der caissons in het Veerse Gat op een zondag deze dag is ontheiligd cn dat door genoemde bepaling in het be stek de concurrentiemogelijkheden voor de Deltawerken ongunstig wor den beïnvloed. Internationaal toernooi donderdag te Kloetinge Op Hemelvaartsdag houdt de V.V. Kloetinge voor de derde maal het jaarlijkse „Hollandia"-wissclbeker- toernooi. Bekerhouder is de Belgische voetbalvereniging S.K. Beveren, die zojuist de competitie beëindigd hcel't met een gedeelde eerste plaats, het geen promotie inhoudt naar de 3e nationale afdeling van de K.B.V.B. (te vergelijken met een sterke 2e-di- visieclub in Holland). Deze laatste vereniging, die getraind wordt door de Antwerpse ex-international Pons de Winter zal weer alles in het werk stellen om de fraaie beker definitief in haar bezit te krijgen. Zij is hier toe bekwaam, doch voordat liet zover is, zal moeten worden afgerekend met de Zeeuwse tweedeklassers Middel burg cn Goes. Het Kloetingse elftal completeert dit gezelschap. Dit voet baltoernooi zal weer velen naar het sportterrein van Kloetinge lokken. De aanvang van dc wedstrijden (zes in totaal) is gesteld op 13.00 uur pre cies, met als eerste wedstrijd Goes Beveren; de finalisten van vórig jaar. (Slot van pag. 1 etroffen is. Voor hem komt ecliter e klap wel extra zwaar aan. Hij heeft veel moeten investeren om zijn nieuwe bedrijf van 15 hectaren naar behoren te kunnen beboeren. Juist nu hij zijn eerste oogst zou binnen- halenj zal hij een flink verlies moe ten boeken. De afgelopen dagen en weken is ove rigens gebleken, dat de boeren op Schouwen zich taai verzetten tegen de dreigende misoogst. Twee- tot driemaal toe zaaien is aan de orde van de dag. Hoeveel dit kost laat zich verstaan: extra arbeid, extra zaaizaad en extra brandstof voor de tractor. De kosten worden op deze wijze tot grote hoogte opgejaagd, terwijl men anderzijds bij een late uitzaai op een veel mindere oogst moet rekenen. Ondanks dit, blijven de boeren hun land bewerken. Zij blijven hopen. „Het is inderdaad erg gesteld op Schouwen-Duiveland", verklaarde ons dr. ir. Van Beekom. De hoofd assistent van de rijkslandbouw- voorlichtingsdienst voor herver- kavelings- en streekverbeterings- zaken. de heer J. Markusse uit Goes, beaamde dit ten volle. Het volgende voorval moge illustreren dat de moeilijkheden inderdaad groot zijn. Veertien dagen gele- Tewaterlating van m.s. Offin-River Op zaterdag 13 mei te omstreeks twaalf uur zal bij de Kon. Mij. De Seheldé in Vlissingen te water worden gelaten het ruim 9000 ton metende motorschip „Offin River", dat in aan bouw is voor de Black Star Line te Accra (Ghana). Het schip zal ge doopt worden door mevrouw Asafu Adjaye. Sloep omgeslagen in het Kanaal door Walcheren Maandagmiddag is bij het verhalen van een anker van een drijvende kraan in het kanaal door Walche ren, onder de gemeente Middelburg, een sloep met 4 arbeiders omgesla gen én gezonken. Hoewel één van dc arbeiders de zwemkunst niet mees ter wa3, wisten alle vier de kant te bereiken. Twee van de arbeiders kwamen uit Rotterdam en twee, C. F. en G. O., uit Middelburg. Dependance begint op 1 juni a.s. en Zuïdafrikaanse onderneming uit Kaapstad, Barno-plasties, zal een dependance in Middelburg vestigen. Daarvoor is een N.V. iu oprichting, die de naam Seekat- plastics draagt. Op 1 juni a.s. zal het bedrijf in Middelburg begin nen. De machines zijn reeds be steld. I "U UCImixers haardrogers - keukenmachines Maandagavond is de heer P. van Drongelen, die 05 jaar lang koster teas van de Nederlandse hervormde kerk te Sluiskil, tijdens een af scheidsbijeenkomst onderscheiden met de eremedaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau. Op dc foto: burgemeester mr. H. Rijpstra speldt de heer Van Dron gelen de medaille op dè borst. Foto P.Z.C.). Deze mededelingen, deed wethouder A. J. Kaland tijdens de maandag middag gehouden raadsvergade ring van Middelburg. Het Zuid- afrikaanse bedrijf wilde zich meer oriënteren op West-Europa. De directeur van dit bedrijf, die in Amsterdam geboren is, kwam in Middelburg terecht en vroeg de gemeente wat zij hem kon bie den. B. en w. van de Zeeuwse hoofdstad hebben toen de voormalige werk plaats voor minder-validen in de Jorisstraat geprésenteerd, hetgeen voor het bedrijf geschikt was, om dat men nog niet dadelijk tot de vestiging van een groot' bedrijf kon overgaan. Kort geleden heeft de directie van Barno-plastics zich bereid verklaard voor de ves tiging van het nevenbedrijf het Middelburgse pand in gebruik te nemen en er een huur-optic van 2 jaar op te nemen. De wethouder deed deze mededelin gen bij de behandeling van het voorstel om een bedrag van f 130.000 te voteren voor dé bouw van een industriehal op het klein- industrieterrein voor de N.V. Ne derlandse kóeltechnische indus trie „Fricorona", met welk voor stel de raad zich kon verenigen. den werd in Kerkwerve een ver gadering belegd van de plaatse lijke herverkavelingscommissie, in samenwerking met de afdeling van de Z.L.M. in Kerkwerve. Dr. ir. Van Beekom kwam spreken over de moeilijkheden in het be trokken gebied: niet minder dan 143 van de 150 boeren waren ter vergadering aanwezig. Normaal bezoeken 25 boeren dergelijke bijeenkomsten... Hoewel in mindere mate zijn er ook moeilijkheden op Tholen. In dit vroe gere herverkavelingsgebied moest rond 35 hectare opnieuw worden in gezaaid en in de omgeving van St.- Maartensdijk en St.-Annaland is in totaal circa 60 hectare nog niet in gezaaid wegens vertraging in de uit voering van dc herverkavelingswerk zaamheden. Voor de betrokken agra riërs uiteraard een flinke schadepost. In de Zak van Zuid-Beveland is on geveer 300 hectare geschonden land, voornamelijk onder Hoedekenskerke. een strook grond onder de zeedijk bij Baarland en onder Coudórpe. Tenge volge van structuurverval vertoont - het land daar grote „rotte plekken", die tot gevolg hebben, dat de oogst belangrijk minder zal zijn dan nor maal. Pessimistisch Tijdens ons bezoek aan Tholen hadden wij een gesprek met de algemeen voorzitter van de Z.L.M., ir. 51. A. Geuze, die al verschillende malen liet getroffen gebied in Schouwen en uiteraard ook op Tholen heeft bezocht. „Als het huidige droge weertype aan houdt, zie ik het bepaald pessimis tisch in", aldus de Z.L.M.-voorzit- ter. Hij voegde eraan toe, dat ver schillende laiulbouwinstanties de ontwikkeling in de getroffen stre ken moAienteel nauwlettend vol gen. Als oorzaak van de moeilijkheden noemde hij de abnormale weersom standigheden sedert het najaar 1 1960 en hot grote structuurverval. „Voor Schotiwen wil ik achteraf de ze conclusie trekken: de percelen zijn daar te groot. Er zouden meer sloten moeten zijn", aldus ir. Geuze. Tenslotte wees hij erop, dat een te Vroeg inzaaien in verschillende ge vallen funest is gebleken. De heer Markusse, die de boeren met raad en daad terzijde staat, verklaarde ons nog, dat voor een herstel van het structuurverval van de gronden een enorme hoeveelheid gips en schuimaarde nodig is. terwijl aan groenbemesting de grootst mogelijke aandacht zal moeten worden be steed. Maar daarmee is de oogst voor 1961 nog niet gered. Voor vele boeren kan liet dan al te laat zijn, want, zo is ons wel geble ken tijdens gesprekken met verschil lende agrariërs, zij zullen een nieuwe klap moeilijk te boven komen. Dit geldt met name voor een groot aan tal Schouwse boeren, die, ook in 1959 en in 1960 in het hoekje zalen waar de slagen vielen. Er zijn al stemmen opgegaan voor financiële steun door de herverkaveling. Op welke wijze een oplossing gevonden zal moeten worden, staat nog niet vast. Wel is het zeker, dat do moeilijkheden van de boeren de aandacht hebben van de betrokken landbomvinstanties. Met die, toezegging moeten de boeren het voorlopig doen! vwwwwvwwwvwwvw (Advertentie) „Gaasterkerk" had bijna aanvaring bij Hansweert Twee binnenschepen staken het vaarwater over .Maandagavond is het. Nederlandse motorschip „Gaasterkerk" op de Westerschelde. ter hoogte van llans- weert bijna in aanvaring gekomen met twee Belgische binnenvaart schepen. De „Gaasterkerk" was van Antwer pen op weg naar zee, toen uit de „overloop" van Hansweert de Belgi- en „Vlamo" uit de richting Terneu- sche binnenvaartschepen „Yukon" zen naderden. Deze twee schepen van ongeveer 350 ton staken vlak voor de „Gaaster kerk" het vaarwater over. Het zee schip kon door hard stuurboord ic draaien en de machines op volle kracht achteruit te zetten, een aan varing voorkomen. De „Gaasterkerk" miste hierbij een binnenvaartschip op slechts 6 meter en kon ternau wernood de havendam van Hans weert ontwijken. De rijkspolitie te water stelt een onderzoek in. •eventje?'"- n palhoun «Eventjes' eventjes rustio genieten. Per doosfe van 20: AFNEMENDE WIND Wisselend bewolkt met hier en daar enige buien, weinig verandering in temperatuur. Aanvankelijk krachti ge tot harde, later matige tot krach tige wind tussen west en noordwest. ZON EN MAAN Zon op Maan op onder 20.18 onder 15.08

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2