„Ons Genoegen" Nisse in nieuwe uniformen WALCHEREN Agenda GEDEPUTEERDE SCHOUT GAF VOORZITTERSCHAP A.R. OVER ZEEUWSCH-VLAANDEREN Aangifte van leerlingen JAARRESULTATEN 1959-1960 SUIKERFABRIEK SAS VAN GENT TYPEN begint thans weer! MAANDAG 8 MEI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 IN FEESTELIJKE BIJEENKOMST Advertentie Belangrijke dag voor bijna 40-jarige muziekvereniging Gestoken in prachtige lichtblauwe uniformen bliezen de 27 leden van de fanfare ,.Ons Genoegen" zaterdag avond in het dorpshuis te Nisse met flair, trots en veel genoegen een pit tige niars. Ze hadden er, hoe kan het ook anders, veel plezier in, want za terdag was een belangrijke dag voor Nisses „Ons Genoegen": de nieuwe uniformen werden voor het eerst ge toond en dit ging natuurlijk met de nodige feestelijkheden gepaard. "Vele Nissenaren waren dan ook naar het dorpshuis gekomen om de muzikan ten in liun nieuwe uniformen te aan schouwen. „Ons Genoegen" speelde de mars „Our Director" en het was alsof ze met deze mars de leiding van het uniformencomité een pluim wilde ge ven. De voorzitter van dit comité, de heer H. J. de Vos, was namelijk de grote animator bij het verwerven van het benodigde geld voor deze nieuwe uniformen. Bij de overdracht van de uniformen memoreerde hij op welke wijze de financiën bij elkaar waren gebracht, n.l. door bazaars, oliebollenacties, oud-papieracties en de traditionele verlotingen. Met een stevige handdruk droeg hij de uni formen symbolisch aan de "voorzitter van de fanfare, de heer P. Westveer, over. Deze dankte op zijn beurt allen die aan dit prachtige geschenk had den bijgedragen. Ook burgemeester J. D. Jansen richt te zich in waarderende woorden tot het uniformencomité en de inwoners van Nisse en omliggende gemeen ten. Na dit officiële gedeelte volgde eeu programma van muziekstukken door „Ons Genoegen". Onder leiding van de dirigent, de heer M. Stekelee, werd dit uitstekend uitgevoerd. Toch waren de muzikanten van „Ons Leggen van riolering te Yerseke aanbesteed Burgemeester en wethouders van Yerseke hebben zaterdagmorgen in het openbaar aanbesteed, het opbre ken van verhardingen, riolering en duiker, het leggen van een riolering en het aanbrengen van opgebroken en nieuwe verhardingen met de bij behorende en de bijkomende werken in de gemeente Yerseke. Er werd als volgt ingeschreven: Aann. bedrijf ..Zeeland" te Middelburg, 124.900; firma Otte te Nieuwdorp, 119.800. De gunning is aangehouden. LEZERS SCHRIJVEN Kinderbescherming Men schrijft ons: Vrijwel elke dag opnieuw wordt men geconfronteerd met de nood in de wereld. Een wereld, ,die door de mo derne communicatiemiddelen steeds kleiner wordt, waardoor deze con frontatie met „de wereld in nood' des te schrijnender is. Het gevaar bestaat echter dat de nood in eigen land, zo niet vergeten, dan toch wel meer cian vroeger over het hoofd wordt gezien of zelfs niet zo urgent wordt geacht. De Nationale Collecte Kinderbescher ming, waarvan de uitvoering is opge dragen aan de Samenwerkende Kin derbescherming Organisaties (stich ting SAKOR). beoogt het tekort op de begrotingen van meer dan vier honderd verenigingen en instellingen die zich verantwoordelijk weten voor ruim vijftigduizend (50.000) kinderen te verminderen. Dit te kort is een gevolg van het feit, dat de werkelijke kosten hoger liggen dan de overheidssubsidie en de eigen inkomsten tezamen bedragen. Bij de komende nationale inzameling voor de Nederlandse Kinderbescher ming kunt U daadwerkelijk tonen dat U, naast de reeds omvangrijke hulo aan de „wereld in nood", ook de "nood in eigen land wilt helpen le nigen. Vijftigduizend van deze kinderen, aan de zorgen van de Nederlandse kinderbeschermingsinstellingen toe vertrouwd, willen in die maatschap pij graag evenzeer een gelijkwaar dige plaats innemen. Mede door uw hulp kan dit mogelijk worden. Laat daarom de komende Nationale Col lecte Kinderbescherming niet zonder meer aan U voorbijgaan. Moge uw bijdrage een offer zijn! Genoegen" niet lieel de avond aan bod. Aardig was ook liet optreden van een jeugdig bandje uit Goes, „The Blue Stars, dat er lustig op los zong, en de nieuwste topliedjes met ritmische steun van gitaren, bongo la's en een theekist als bas bracht. „Nooit op zondag" speelde de jonge accordeoniste Kia Pijpelink uit Goes. Leden van het Goese tamboer- en pïjperkorps „Excelsior" voerden daarna nog het toneelstukje „Pop- pye, het daghitje" ten tonele, het geen van de feestende Nissenaren veel bijval verwierf. iktd Bolletje/" inde zilveren rol SINT-LAURENS Muzikale rondgang uitgesteld tot 15 mei De muzikale rondgang, die de sig naalafdeling van „Achilles" en dc muziekvereniging „Excelsior" van avond -maandag door Middel burg zouden maken is te elfder ure uitgesteld moeten worden. De rond gang, waarvan wij de route reeds publiceerden, is nu vastgesteld op maandag 15 mei a.s. OOSTKAPELLE De opbrengst van de collecte voor het Reumafonds, te Sint-Laurens. bedraagt f 100, Burgerlijke stand SKROOSKERKE (W.> Bevallen C. Geschierede Buck. z. en z. Overleden: P. de Poorte, 69 j.. e. v. M. Passenier, A. H. Noorlander. 74 j., c. v. J. K. Boijenk. Opening hotel Men verzoekt ons er op te wijzen, dat bij de opening van hotel Zeeburg te Oostkapelle de heer W. Anker niet het woord heeft gevoerd namens V.V. V. dit geschiedde door de voorzit ter, dokter Bom maar als ambte naar van de gastenstatistiek. Hij bood als zodanig het materiaal voor deze statistiek aan. Schouwse wandeltocht met 175 deelnemers Met 25 deelnemers meer dan vorig jaar is zaterdagmiddag onder gunsti ge weersomstandigheden de ,21ste wandeltocht op Schouwen-Duiveland" gehouden. Onder de 175 dames cn he ren, die aan de 25 kilometer wandel tocht deelnamen, werd slechts één uit valler genoteerd. De tocht om 2 uur liet het comité wandeltocht op Schouwen-Duiveland bij Concordia in Zierikzee starten voerde over Dui- veland langs De Val. Ouwerkerk, Vi- ane, Oösterland en Nieuwerkerk. Een dame en een heer liepen deze traditio nele voorjaarswandeltocht voor de 11e keer: mej. A. E. Korsten en de heer J. Bloem, beiden uit Zierikzee. De lieer A. den Boer uit Zonnemaire was voor de tiende maal van dc partij. Twee dames waren voor de zevende maal present, een dame en tien heren voor de zesde maal, en vijf dames en vijf heren voor de vijfde maal. Veertig dames en eenenveertig heren liepen zich voor de eerste maal naar het Schouwse w&ndelkruis. Mej. De Smit benoemd in Bergen op Zoom Aan de christelijk nationale school te Bergen op Zoom is met ingang van 1 september tot onderwijzeres benoemd, mejuffrouw M. de Smit te Bergen op Zoom, momenteel werk zaam als onderwijzeres aan de christelijk nationale school te Kapel- le-Biezelinge. VANDAAG. - City: De wet, 20 Middelburg jaar. Electro: De ondergang van ae Mary Deare, 19.30 uur. 14 jaar. Citv. kindervoorstelling Nederlands Comi té voor kinderpostzegels, 9.15. 10.45. event. 13.30 en 15 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—13 uur. Kunstzaal Van Benthem en Jutting: expositie over de Deltawerken, 9— 18 uur. Vlissingcn Alhambra: Europa bij nacht, 20 uur, 18 jaar. Luxor: De held van Marathon, 20 uur, 14 jaar. Con certgebouw: autoshow, 15—22 uur. Gors Grand: Europa bij nacht, 20 uur. 18 jaar. Tcrneuzcn Luxor: Het begon in Na pels, 20 uur, 14 jaar. Oostburg 'Ledeltheater: De laatste reis, 20 uur. 18 jaar. Axel Het Centrum: Psycho, '20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympia: Als het bloed kookt, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgobouw: Straf bataljon Burgerlijke stand SCHOONDIJKE. Bevallen: J. M. Mornout—Ras. z. A, M. DierikxMangnus, z. C. C. Verduijn Verpoorte. z. M. M. WiemeOngenae, L. W. Ras—van Grol, d. I. M. Ger- naert—Duijsserinck, d. Overleden: M. S. C. de Paepe, 59 e.v. P. Koens. F. H. de le Lijs. 33 j„ e. v. F. P. Ocké. J- Ricmcns. 59 j., e. v, J. W. Nieskens. P. van de Pas. 83 j.. wed, v. M. de Jonge. J. C. den Hollander. 71 e. v. E. M. Wijngers. HOEK. Getrouwd: I. G. Pleijte. 24 j. en M. M. E. Meertens, 18 j. Overleden: J. P. Vroegop, S3 j e. v, P. Goudzwaard. A. van Alten, 65 j., e. v. M. Jansen. Antwerpse Jachtclub naar Wolphaartsdijk Het sfaat thans vrijwel definitief vast, dat de Koyal Yachtelub dc Belgique uit Antwerpen domicilie zal kiezen in Wolphaartsdijk. Vestiging in de gemeente Kortgene is daarmee voorgoed van de baan. Zoals heleend heeft de Antwerpse Jachtclub reeds in 1957 contacten gelegd met Kort gene om op de schorren een jacht haven aan te leggen. Juist nu daar mee op korte termijn een begin zou kunnen worden gemaakt, hebben de Belgen te kennen gegeven zich iu Wolphaartsdijk te willen vestigen. Toelating nieuw raadslid B. en w. van Goes stellen de raad i dier gemeente voor tot lid van de raad toe te laten de heer J. F. Boo- keiaar, die de plaats zal innemen van j de heer W. G. M. de Valk (k.v.p.), laatst genoemde heeft zich in vel band met drukke werkzaamheden uit i de gemeentepolitiek teruggetrokken. Advertentie) MOEDER HOUDT VAN VERFIJNDE PARFUM Iparfxrmerie Geef Soir de Paris ƒ3.-, heel bekend Panique 2,25. iets bijzonders. mssmm VERGADERING PROV. COMITÉ J. A. van Bennekom tot opvolger benoemd Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 5 mei. Nieuwe aardappelen, grote 107— 114. poters 112125, kriel 126—130. Aard appelen 6—12, Andijvie I 47—65. II 28—41. Winterbloemkool IA 72—105, IIA 42—88, IB 47—68, 1IB 24—31. Kasbloemkool IA 62—121. 1IA 42—85, IB 49—70. IIB 37—51. Sla IA 3.40—9.40. IIA 5—6.50. 17—24 p. kg. Spinazie 8.3030. Rabarber 10—10. Prei 10—10. Peterselie 8—17. Selderij G—14 Ra dijs 814. Postelein 46—57. Komkommers 40—62. Bospeeu I 78—92. II 33—62. Aanv. 11.000 bos. Kroten 2432. Waspeen IIA 43-49. Aardbeien I 92—148, II 89—104. Tomaten IA 14.50. IC 14.60, CC 12.80. Jonathan IA 62—78, IB 64—72. IC 52—62, IIA 61. UB 47—62. IIC 40—50. Lombart Calville IIA 71. IIC 32. Goudrenet IIA 45—48. de heer Schout een „niet al tc klei ne" boekenbon aanbood. Namens de Zeeuwse Arjos sprak tenslotte de heer B. Koole uit Souburg, wiens Zaterdag heeft het provinciaal co- woorden vergezeld gingen van een inité van dc A.-K. kiesverenigingen bloemstuk, in Zeeland met de afgevaardigden van de kiesverenigingen van deze j party in bet verenigingsgebouw „De i Schakel" te Middelburg vergaderd, i Tydens de ochtendbijeenkomst werd een aantal huishoudelijke zaken af gehandeld, waarna het Tweede Ka merlid, de heer J. Smallenbroek, in de middagvergadering een toespraak hield over „Het hedendaagse politie ke gebeuren". Een ander belangryk punt van deze middagbyeenkomst vormde de overdracht van het voor zitterschap door gedeputeerde Schout aan zyu opvol] J. A. van Bennekom. ïlger, heer Auto in de sloot Op de Nieuwendijk te Axel, moest een wagen, bestuurd door de heer A. M. uit Vogelwaarde, plotseling rem men voor een groep meisjes die zon der uitkijken de rijweg overstak. De wagen kwam in de naast de weg lopende sloot terecht. Persoonlijke Keuma Fonds f 119,97 opbracht, ongevallen deden zich niet voor. AARDENBURG Collecte De in Aardenburg en Eede gehouden collecte ten bate van het Groene en Wit-Gele Kruis. afd. t.b.c.-bestrij- ding, bracht f 103,99 op. terwijl de collecte ten bate van het Nationaal Uitslagen De uitslagen van de wedstrijd, die verbonden was aan de te Axel ge houden lichtstoet, waren als volgt: Groepen: 1. „Jacoba van Beyeren"; 2. „Veilig Verkeer"; 3. „Repelsteel tje". Kleine groepen: 1. Kinderen van Vliet; 2. J. v. Sluys; 3. „Kaasdra gers". Individuele deelnemers: 1. Zus jes Goossen; 2. „Axels paartje"; 3. Zusjes De Graaf. Behendigheidswed strijden: 1- W. de Feyter; 2. A. Ver schelling; 3. K. Hamelink. Behendig- h - idswedstri jden ouderen: 1. A, Geerspink; 2. R. Marcusse. Raad komt bijeen De eerstvolgende openbare vergade ring van de Axelse gemeenteraad is vastgesteld op dinsdag 30 mei a.s. Feestelijke rondgang Ter gelegenheid van de nationale be vrijdingsdag maakten de kleuters van de fröbelscholen, onder leiding van hun leerkrachten een rondgang door de stad met vlaggetjes. De 'leer lingen van de hoogste klassen der lagere scholen konden genieten van een extra-vrije middag. ZAAMSLAG T.B.C. onderzoek Op 2, 3 en 4 mei is in één der ge bouwen van Het Groene Kruis te Zaamslag een bevolkingsonderzoek op t.b.c. gehouden voor personen bo ven de leeftijd van 15 jaar- Ongeveer 1200 personen werden in deze periode doorgelicht. Badinrichting In de gemeentelijke badinrichting te Zaamslag werden in de maand april in totaal 985 baden genomen. BRESKENS Gevonden voorwerpen Op het bureau van de rijkspolitie te Breskens zijn inlichtingen tc verkrij gen over de volgende gevonden voor werpen: rode step, lichte 1. dames handschoen, contactsleuteltjes en portemonnee met inhoud. Voorts worden er twee fazanten vermist. School met de bijbel, Breskens voor het nieuwe schooljaar 1961-'62, kan plaatsvinden op DINSDAG 9 MEI a s. van 7-8.30 uur in de school aan de Julianastraat. De kinderen moeten vóór 1 okl. 1961 de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. Het hoofd der school, A. Sluimer NIEUWVLIET Collecte De in de gemeente Nieuwvliet ge houden collecte ten bate van de in stelling voor t.b.c.-bestrijding „Son- nevanck" en „Zonnegloren", heeft f 131,50 opgebracht. HOEK Benoeming onderwijzeres christelijke school Tien jaar lang is de heer Schout voorzitter van het prov. comité ge weest. In zijn afscheidstoespraak cn tevens het openingswoord van de middagbyeenkomst, hield de heer Schout de vergadering duidelijk voor, dat politiek niet alleen een zake lijke aangelegenheid is. Ook het geloof spreekt hierin een belangrijk woord mee. Met leedwezen moest dc heer Schout echter constateren, dat het verzet en de vijandschap tegen de christe lijke partijen groter wordt, hoewel volgens de scheidende voorzitter een christelijke politieke formatie brood nodig blijft. Vervolgens wees dc heer Schout op enkele facetten van de A.R.-partij en de structuur van Zeeland. Door de slechte verbindingen is Zeeland volgens de heer Schout nog nooit een werkelijke eenheid geweest, maar zal dit in de nabije toekomst wel worden. En hiermee dient de A.R. ernstig rekening te houden, door naar de Prov. Staten mensen af te vaardigen, die niet voor een streek, maar voor Zeeuwse belangen in zijn geheel opkomen, aldus betoogde de scheidende voorzitter. Jongeren Over de reden van zijn aftreden zei de heer Schout: „Een partij moet niet lijden aan aderverkalking; mijn mening is, dat ik op mijn leeftijd plaats moet maken voor de jonge- ren". Voorts bedankte dc heer Schout de vergadering voor het on- Tot onderwijzeres aan de christelijke beperkte vertrouwen dat men altijd school te Hoek is met ingang van 1 september benoemd mejuffrouw P. C. J. Brakman ic Goes. Benoeming directrice rusthuis „Avondrust" Met ingang van 12 mei is benoemd tot directie van het rusthuis „Avond rust" te Hoek, de heer en mevrouw Geuze van As te Poortvliet. in zijn leiding had gesteld. Aan het slot van de middag droeg de heer Schout de voorzittershamer aan zijn opvolger, de heer J. A. van Bennekom over. Deze toonde bewon dering voor leiding en werk van dc heer Schout in zijn functie van voorzitter. „Eerlijk en open, goed Zeeuws cn rond in zijn uitspraak", aldus de nieuwe voorzitter. Hierna sprak de heer J. Hommes, secretaris van het prov. comité, die 173.488.887 KG BIETEN ONTVANGEN Suikerprodiikiie per etmaal Voorafgaande aan deze afscheids toespraken had de lieer Smal lenbroek de vergadering bepaald by de hedendaagse buitenlandse politiek, waarin hij met grote na druk op het gevaar van liet com munisme wees. Met het westen heeft het Nederland se volk tot taak hieraan het hoofd te bieden en de nog onderontwik kelde landen te steunen. Sprekende over Nicuw-G'.inea zei de heer Smallenbroek. dat Nederland een zedelijke roeping heeft om dit land zo spoedig mogelijk naar zelfstan digheid te leiden. Dit hebben wij beloofd cn deze belofte dienen wij zolang als dit kan. na te komen. Vervolgens besteedde de heer Smal lenbroek uitvoerig aandacht aan de binnenlandse politiek, waarin hij za ken als werktijdverkorting, de waar devastheid van het geld. dc toto, de mammoetwet, de commerciële tele visie („moeten wij principieel afwij zen") en het woningbouwbeleid aan roerde. Over dit laatste punt zei de heer Smallenbroek, dat snellere op lossing van de woningnood voor de A.R. nog steeds punt één op het actieprogramma is. regelmatig hoger De Eerste Nederlandselio Coöperatie ve Beetwortelsuikerfabriek cn Raffi naderij G.A. te Sas van Gent heeft de resultaten over het boekjaar 1959- 1960 liet zestigste werkjaar be kendgemaakt. In 1959 werden in to taal 173,488.887 kg suikerbieten ont vangen, tegenover het vorig jaar in totaal 202.303.125 kg. Van dit totaal waren uit Zeeuwsch-Vlaanderen af komstig 111.585.920 kg, uit overig Zeeland 18.631.469. J. F. DE HAAS, dierenarts te Zaamslag. AFWEZIG van 11 t.m. 22 mei. De praktijk wordt waar genomen door de dieren artsen D. dc Putter (Axel 4S8) en T. v. Roon (Sas van Gent) 588. Voor verklaringen wen de men zich tot dhr. D. de Putter. De erkende opleiding voor het diploma KORTE CURSUSDUUR - LAAG LESGELD - .MODERNE MACHINES Instituut voor kantooropleiding J. A. BIESBROECK (staatsbevoegd leraar) Gentsestraat 21a-23, Hulst, telefoon 01140-2080. Leslokaal AXEL: Walstraat 35. Als gevolg van de droogte moest ongeveer 87.000 ton bieten door de gezamenlijke suikerindustrie ter be schikking worden gesteld van de overheid teneinde deze onder de vee houders in de door droogte getroffen gebieden te verdelen. De opbrengsten per hectare varieerden van bedrijf tot punten geslaagd, bedrijf in het boekjaar zeer sterk. Gemiddeld werd in Nederland 35,4 ton per hectare bereikt in 1959 tegen het jaar daarvoor 49,4 ton per hec tare. Uitslagen examens van voorturncursus In het gymnastieklokaal te Kapclle zijn examens gehouden van dc voor turncursus 1960-1961. Leider van de cursus was de heer K. Kooy, examen- leider de heer P. J. van Boven, waar nemend voorzitter van de technische commissie van de Zeeuws Brabantse Turnkring. Vierentwintig examinan- ten slaagden voor het examen en vier kregen een herexamen. De geslaagden zijn: le graad: Mej, J. v. d. Plasse. V.Z. O.S., 23.50 punten geslaagd: mèj. M. Modderkréekc, Spaita, Krabbendijke, 20.25 punten geslaagd; mej. M. Bom, Olympia Kapelle, 19.75 punten ge slaagd. 2e graad: Mej. R. Kleincpier. Swift, 19,75 punten geslaagd; mej. 'I. A. v. d. Jagt, V.Z.O.S., 21.75 punten ge slaagd; mej. C. Krijger, Sparta Krab bendijke, 22.75 punten geslaagd; mej. R. Provoost, V.T.V., 19.75 pun ten geslaagd; mej. A. Brouwer, Prins Hendrik 20 punten geslaagd. 3e graad: Mej. N. J. Christiaansc, Swift, 22 punten geslaagd; mej. S. E. de Regt, V.Z.O.S., 24.75 punten ge slaagd; mej. A. M. Philipse, V.Z.O.S. 22.50 punten geslaagd; mej. A. C. J. Versluis, Medioburgum, 22 punten ge. slaag^j mej. Y. Schout, V.T.V., 20.25 punten geslaagd; mej. J. W. v. d. Berg, Wilhelmina. 20.25 punten ge slaagd; mej. L- van Roon, Wilhelmi na, 21.50 punten geslaagd; mej. J. de Nood, Wilhelmina. 18.75 punten ge slaagd; mej. E. Holleman, Oostburg, 119.75 punten geslaagd; mej. C. Ris- seeuw. Oostburg, 21 punten geslaagd; mej. E. van Poeeke. W.I.K. Sluis, j 19.25 punten geslaagd; mej. M. Lips. Domburg. 22.75 punten geslaagd; de neer P. Dogge, U.D.I. B. op Zoom, 20 punten geslaagd; dhr. J. v. d. Maagdenburg, Prins Hendrik. 20 punten geslaagd; dhr. H. v. Willigen, Olympia, Kapelle, 21 punten geslaagd dhr. A. M. Huisman, Oostburg, 20.50 De campagne in 1959 duurde 84 dagen. De kwaliteit van de bieten, die vooral in het begin van de campagne een grote hoeveelheid stikstof- en asbestanddelen bevat ten werd nadat er regen was ge vallen beter. De suikerproduktie per etmaal was regelmatig hoger dan het voorgaande jaar, hoewel door het hoge suikergehalte de dagverwerking werd gedrukt. Afgezien daarvan was het suikerren dement niet onbevredigend. Tijdens de campagne werd in Nederland rond 459.500 ton suiker geproduceerd uit bieten. In het verslagjaar werd voor het eerst door de overheid de beetwortel suiker gegarandeerd tot een hoeveel heid van 465.000 ton of zoveel meer als de binnenlandse consumptie zal bedragen tot een prijs van f 61 per 100 kg. Goede resultaten De financiële uitkomsten zijn in het boekjaar 1959-1960 voor de Sasse suikerfabriek goed geweest. Dit was te danken aan het hoge gehalte, de redelijke rendementen en dc op brengst van de bijprodukten. Door de snelle afzet van de produkten kon de onkostenrekening verlaagd worden. Het reservefonds werd dit jaar ver sterkt met een bedrag van f 452.658.80 en beloopt thans f2.713.528,74. .Als ledenprijs werd gemiddeld f (54,91 per 1000 kg suikerbieten betaald bij een gemiddeld gehalte van 17.31 vermeerderd met 53 ct voor premies vroege en late levering. In totaal werd voor de bieten f 11-128.227,64 betaald. Het ledenaantal nam met 90 toe, zo dat op 31 mei 1960 het ledenaantal 1041 bedroeg met in totaal 3189 aan- i delen in omloop. Team van De Ruyterschool tweede in sloepenwedstrijd Het dertiental van de Vlissingse „De Ruyterschool" heeft zaterdagmiddag in het afvoerkanaal te Scheveningen de tweede prijs behaald in de natio nale sloepenwedstrijd tussen ploegen van alle Nederlandse opleidingsinsti tuten voor stuurlieden op de grote vaart. Bekerhoudster 1960 was Amsterdam. Delfzijl, dat als eerste eindigde, ging ditmaal met de wisselbeker naar huis. De derde prijs was voor Scheveningen. De wedstrijden werden afgewisseld met demonstraties waterskiën door leden van de „Witte Raaf". Elke roeier van het Vlissingen team kreeg een draagmedaille. Stuurman A. Salomê ontving een beker, die ze ker een plaats zal vinden in de prij- zenkast van dc Vlissingse zeevaart school. Nederlands hockeyteam verloor van W.-Duitsland Het Nederlands hockeyelftal (heren) heeft zondag in Keulen de 27ste lan- denwedstrijd tegen West-Duitsland met 3-2 verloren. Bij de rust was de stand gelijk: 1-1. In de 27e minuut bracht Lanov Mey er de stand voor Nederland op 1-0. Drie minuten later scoorde Hogo Budinger de gelijkmaker, zodat de ruststand 1-1 was. Vlak na de rust maakte Greinert het tweede doelpunt voor West-Duitsland, maar een mi nuut later maakte Van Buchem de stand gelijk (2-2). In de 4Se minuut werd de stand door een doelpunt van Greinert 3-2. Ondanks dc nederlaag was het ten goede wedstrijd, waarin het Neder landse team góed spel te zien gaf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3