Grens is bereikt van produktiecapaciteit Zeeuwse korfballers Zeist winnaars m RIJKSKWEEKSCHOOL WERD WINNAAR „VLAM-TOERNOOI" WISSELBEKER NU DEFINITIEF EIGENDOM VAN HOUTZAGER Waar zijn onze schepen? 2 ERVAREN BOEKHOUDER, 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 3 MEI 1961 PROT.-CHR. WERKGEVERS: Fiscaal winstbegrip urgent probleem Tot de vraagstukken die in I960 in het middelpunt der belangstelling hebben gestaan en ongetwijfeld ook in de naaste toekomst de aandacht zullen hebben, behoren de economi sche samenwerking tussen industrie landen en ontwikkelingslanden en de invoering van de vijfdaagse werk week. Algemeen is men er thans wel van overtuigd dat samenwerking met ontwikkelingslanden is geboden en dat een bepaalde bijdrage van Neder land in deze noodzakelijk is. Zo wordt opgemerkt in het jaarverslag over 1960 van het Verbond van protest- christelijke werkgevers in Nederland, dat zojuist is verschenen. Het in dit jaarverslag opgenomen verslag over de werkzaamheden van het verbond in 1960 komt aan de orde in een op dinsdag 16 mei in het Kurhaus te Scheveningen te houden ledenverga deringen van het verbond. Sommigen menen dat een hoog tem po in de komende jaren onmogelijk kan worden volgehouden waarbij zij wijzen op het bereiken van de greiï- zen van de produktiecapaciteit "én de snelle invoering van de arbeids tijdverkorting. Vooral cle invoering van de vrije zaterdag bij overheid en bedrijfsleven lijkt een belemme ring te zijn om de gewenste., snelle stijging van de nationale produktie te realiseren en een belangrijke' ver groting van de Nederlandse bijdrage aan dè expansie der ontwikkelings landen te verhinderen. ..Wij menen echter dat dit niet het geval behoeft te zijn. In verscheidene bedrijven is xfëëds''gebleké'n, rdat de invoering van de vrije zaterdag-een stimulans biedt to't opvóéring'vaii de produktiviteit". Niettegenstaande de toeneming der besteding in Nederland bleef het evenwicht tossen middelen en bestedingen bewaard. Dit blijkt allereerst uit de opmerkelijke sta biliteit van het prijsniveau. .Het valt niet te ontkennen dat liet prljsstabiliteitsbeleid van de rege-, ring vruchten heëft' afgeworpen". Het verbond verwacht dat in" 1961 de resultaten van de gedifferen tieerde loonpolitiek cn do, onder, voorbehoud toegezegde, belasting verlaging de consumptieve beste dingen opnieuw zullen stimuleren. Het verbond meent dat de bijzon der hoge besparingen in ons land in dit opzicht zeker eén belang rijk aspect vormen. Belastingpolitiek Het verbond, waarbij op 1 januari 48 vakorganisaties waren aangesloten, merkt in zijn verslag voorts op dat de uit maatschappelijk oogpunt ver bonden goede zijden aan de gediffe rentieerde loonpolitiek niet verhin derden dat daaraan ook bepaald en kele schaduwzijden zaten. Bij de praktische uitvoering bleek dat, hoe schoon ook als uitgangspunt, de. be- drijfstaksgewijze of ondernemings gewijze produktiviteit als enig critc- ium voor het overleg en voor de toet sing ondeugdelijk 'was. Bij het uitstippelen van een toekom stige loonpolitiek zal met deze prak tijkervaringen terdege moeten wor den rekening gehouden. Bij de belastingpolitiek heeft in 1960 nog niet de veranderingen gebracht waarop reeds jaren wordt gewacht, aldus het verbond; al zijn er in het door minister Zijlstra gevoerde be leid koerswijzigingen die in de goede richting wijzen. De urgente proble men;, zijn. liet tarief van de inkom stenbelasting, het fiscaal winstbe grip en de dubbele belasting van de uitgekeerde winsten van naamloze ennootschappen. GEDWONGEN LANDING IN CUBA Een passagier van een toestel van de Amerikaanse luchtvaartmaat schappij „National Airlines" dat op weg was van Marathon naar Key West, heeft de piloot met een mes gedwongen op een Cubaans vliegveld ie landen. Hij verliet het toestel op San Antonio de los Banos. Met ongeveer drie uur oponthoud kreeg de piloot toestemming de reis voort te zetten. Het toestel was met acht passagiers en een bemanning van drie uit Marathon vertrokken. De man, wiens naam en nationaliteit niet bekend zijn, vertelde de piloot dat de „sterke "man" van de Domini caanse republiek generalissimo Tru. jillo, hem 100.000 dollar had gebo den om Castro te vermoorden. Hij waarschuwde de vlieger dat hij bin nen een half uur bij Havanna wilde zijn en dat hij anders het toestel zou laten verongelukken. Voortdurende onlusten in Portugees Angola In Loeanda, hoofdstad van de Portu gees-Afrikaanse provincie Angola, is bericht ontvangen dat bij de verdedi ging van het door terroristen beleger de dorp Moecaba op 50 km ten noor den van de stad Carmona in Noord- Angola, minstens drie Portugese sol daten zijn gedood en drie burgers zijn Ëewond. .et dorp, dat door naar schatting vijftig weerbare mannen en soldaten wordt verdedigd, heeft tijdens het voorbije weekeinde al twee teiTOi'is- tische aaanvallen afgeslagen. HANDBAL TE GOES RONDE VAN SPANJE Huib Zilverberg tweede in zevende etappe De Belg Van Meenen heeft dinsdag de zevende etappe Van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij reed de 141 kilometer van Valencia naar Benu- dorm in 3 uur 40 minuten en 39 se conden (met bonificatie 8.39.40). De Nederlanders waren in deze etappe zeer succesvol. Huub Zilverberg klas seerde zich als tweede terwijl Jcf Lahaye en Dick Enthoven resp. be slag legden op de vierde cn zesde plaats. De Belg Seynaeve behield de leiding in de algemene rangschik- I king. De uitslag van de Je etappe luidt: 1. Van Meenen (B.) 141 km in 3.40.49.2. Zilverberg (Ned.) z.t., 3.' Mcsseslis (BJ 3.42.05, 4. Lahaye I Dinsdagmorgen Met een miniatuur-flesje champagne, heeft de 12-jarige Éllen Rober. klein dochter van scheepsbouwer C. Ver olm e, dinsdagochtend in Madurodam 1 in Den Haag van een speciaal daar- voor gebouwde helling het acht me ter lange model van de ertstanker „■Jacob Verolme" te water gelaten. Het model is door het bedrijf van haar grootvader aan Madurodam ge schonken. De foto toont het moment van de te waterlating. Rechts achter de kathe dermevrouw AC. Verolme-Wee- ginkde echtgenote van de scheeps bouwer. Zij liet op 11 mei 1957 de echte Jacob Verolme" te water en kreeg 'toen bloemen aangeboden door haar kleindochtertje. Dinsdag waren de rollen omgekeerd. Dividenden Aan de binnenkort bijeen te roepen jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. SchoU- beton zal, zo deelt de directie mede, w orden voorgesteld over 1960 een di vidend van acht procent (v.j. zeven f'Ct.) uit te keren. n 1960 heeft dc N.V. Amsterdanxsche Rijtuigenmaatschappij in alle gele dingen haai- activiteiten kunnen uit breiden, zodat de resultaten die van 1959 aanmerkelijk hebben overtroffen. Voorgesteld wox'dt, zoals gemeld, 12 pet. dividend, waarvan desgewenst tien pet. in aandelen (v.j. 9 pet. in contanten In de algemene vergadering van aan deelhouders heeft het bestuur van de Eerste Rotterdamsche Maatschappij van verzekering N.V. verslag uitge bracht over 1960. vangst steeg tot f 3 min). Hoewel de technische resultaten ach terbleven bij die van 1959. is, dankzij de groei van het bedrijf, het winst saldo volgens het bestuur toch niet belangrijk gedaald. Het dividend werd onveranderd vastgesteld op 12 pet. De premie-onl- 8.4 min (v.j. f 32.1 Beg digh nooi •an het Goese lycetnü „Vlam" samenw erking met de Goesè handbal vereniging „Hellas" een bijzonder vlot verloop. Op niet minder dan 4 speel velden werden 74 wedstrijden ge speeld. De hoofdschotel vormde de le klas wedstrijden en hierin zegevierden wel. bij de dames als bij de heren de Rijkskweekschool te Middelburg. In de lagere klassen werd niet i der fel gestreden. Opvallend was dat in plaatsen waar normaal geen hand bal wordt gespeeld goede resultaten werden bereikt, o.xn. uit Zierikzee en Ternenzen. De uitslagen waxen als volgt: Dames le klas. Openbare ulo Vliss.openb. ulo Goes 20; r.k.s.openb. ulo Z.zee 51; openb. ulo Vliss.openb. ulo Z.zee 2 4; r.k.s.openb.' ulo Goes 4—0; openb. ulo. Z.zëe—openb. ulo Goes 3 0; openb. ulo Vliss.r.k.s. 18. 1 is rijkskweekschool Middelburg, 2 is openb. ulo Zierikzee. Dames 2e klas Vlamr.li.b.s. Vliss. 12; r._k. ulo Goeslyc. Z.zee 14; Vlamlyc. Z.zee 3; r..k. ulo GoesrJi.b.s. Vliss. 13; r.h.b.s. Vliss.-^-lyc. Z.zee 21; Vlamr.-k. ulo Goes 12. 1 is r.h-.b.s. Vlissingen, 2 is lyceum Zierikzee. Voor Tulpenrally startten totaal 169 equipes vroeg bleek, dat (Ned.) z.t.. 5. Antonio Gomez del 132 teams in Noord wijk aan Zee zijn Moral (Sp.) z.t., 6. Enthoven (Necl.) gestart voor de 13e internationale z.t., 7. Campillo (Sp.) z.t., 8. Pinera (Sp.) z.t., 10. José Gomez del Moral (Sp.) z.t., 51. Van Egmond 32.26.28, 59. Sluis 32.29.10. 60. Enthoven 32.30.30. 70. Van der Ven 32.45.53, 74. Snijders 32.53.34. Na de zevende etappe luidt het al gemeen klassement: 1. Seynaeve (B.) 31 uur 50 min. 44 sec., 2. Le Dissez (Fr.) 31.56.46. 3. Sol er (Sp.) 31.57.50, 4. Van Mee nen (B.) 31.58.23, 5. Antonio Gomez del Moral (Sp.) 32.00.06. 6. Quiles (Sp.) 32:00.35, 7. Messelis (B.) 32.01.03, 8. Mahé (Fr.) 32.01.29, 9. Damen (Necl.) 32.01.44, 10. Ignolin (Fr.) 32.02.10. 11. Zilverberg (Ned.) 32.02.18. 19. Lahaye (Ned.) 32.03.56. RONDE VAN DUITSCHLAND Wim van Est tweede in vijfde etappe Do Nederlander Wim van Est is dinsdag tweede geworden in de vijf de etappe van de Itonde van Duits land, van Schw'cnningen naar Lan dau over een afstand van 197 km. De rit werd gewonnen door de Belg Proost die een tijd maakte van 5 unr 5 min 41.0 sec. De Duitser Fried- helm Fischerkeiler die de negende plaats bezette behield de leiding 111 het algemeen klassement. De uitslag van cle vijfde etappe was: I. Proost (België) 5.05.41, 2. Wim van Est (Ned.), 3. Fantini (Italië),' 4. Van Geneugden (België). 5. El- denburg (Did.), 6. Rentmeester (Ned.), 7. Schroeders (België), 8. Van der Borgh (Ned.). 9. Fischer keiler (Did.), 10. Junkerman (Did.),' II. Kersten (Ned.), 14. Van der Steen (Ned.), 19. Geldei-mans (Ned.) 21. ex aequo: o.a. Wagtmans (Ned.) allen in dezelfde tijd als Proost. Na de vijfde etappe luidt liet alge meen klassement: 1. Fischerkeiler (Did.) 27.34.14, 2. Junkerman (Did.) 27.36.29, 3. Rent meester (Ned.) 27.37.19. 4. Inxpanis 'België) 27.37.25. 5. Renz (Did.) 27.38.26, 6. Rudi Altig (Did.) 27.45.17 7. Schroeders (België) 27.45.22, 8. Desmet (België) 27.45.53, 9. Pi-oost (België) 27.46.45, 10. Kersten (Ned.) 27.47.02, 14. Wim. van Est (Ned.) 27.52.42, 17. Wagtmaxxs (Ned.) 28.01.17, 18. Van der Borgh (Ned.) 28.09.16, 20. Geldermans (Ned.) 28.09.19. 22. Van der Steen (NedO 28.18.19. Duitsland was teruggekomen. Voor hem was de rally dus onmogelijk. Ook de Duitse equipe Kolwes en Wen- cher en de Fransman Badoché haalden de start niet. 'ulpenrally. Voorts vertrokken 37 deelnemers aan do nationale rally, zodat 169 combinaties aan de 3800 kilometer lange tocht zijn begonnen. De wagens voor de internationale rally zijn als volgt verdeeld: 59 Brit se, 29 Nederlandse. 14 Zweedse. 9 Duitse, 6 Deense, 5 Franse, 3 Noox-se, 2 Belgische, 2 Zwitserse, een Ameri kaanse, een Finse en een Italiaanse. Vier equipes, die ihgeschreven hadden voor de 13e internationale Tulpen rally, hebben de start niet gehaald, althans niet direct. Harry Mainz, de Brit met de Duitse naam merkte een halve minuut voor de start, dat zijn accu was kortgeslo ten. Door deze oorzaak begon voor hem de rally een half uur later. Rob Dooijes hoorde enkele uren voor de 'Dames 3e klas Chr. ulo Goeschr. ulo Zierikzee 21 r.-k. h.b.s. Goesopenb. ulo Kruin. 4—0; chr. ulo Goesopenb. ulo Kruin. 43; r.-k. h.b.s. Goeschr. ulo Z.zee 80; chr. ulo Z.zeeopenb. ulo Kruin. 30; chr. ulo Goesr.-k. h.b.s. Goes 1—5. 1 is r.-k. h.b.s. Goes, 2 is chr. ulo Goes. Dames 4e klas. L.b.h.h, Z.zeechi'. kweekschool 04; openb. ulo Terneuzenopenb. ulo Midd. 01; l.b.h.h.s. Z.zeeopenb. ulo Tern.'13; chr. ulo Tern.chr. kweekschool 12: chr. kweekschool openb. ulo Midd. 01: openb. ulo Midd.l.b.h.h.s. Z.zee 50. 1 is openb. ulo Middelburg, 2 is chr. kweekschool Middelburg. Daixxes 5e klas Chr. ulo Vliss.chr tyc. Goes 01; r.-k. ulo Vliss.lyc. Tcx-ncuzen 30; chr. lyc. Goeslyc. Tern. 01; chr. lyc. Goeschr. ulo Vliss. 21; chr. .lyc. Goesr._k. ulo Vliss. O-^-S; r.-k. ulo Vliss.-chr. ulo Vliss. 112. 1 is r.-lt. uio Viisssingen, 2 is lyceum Teineuzen. Heren le klas Vlamopenb. ulo Goes 12; h.t.s. r.k.s. 45; rJx.b.s. Vlisss.r.k.s. 1S; h.t.s.openb. ulo Goes 43; r.k.s. Wam 83; openb. ulo GoesrJx.b.s. Vliss. 36; r.h.b.s. Vliss.h.t.s. 37; r.k.s.openb. ulo Goes 40; rJx.b.s. Vliss.Vlam 24 h.t.s.Vlam 36. 1 is rijks kweekschool Middelburg, 2 is Vlam Goes; Héren 2c klas Chr. ulo Goesl.t.s. Goes 24; zee vaartschoolopenb. ulo Midd. 123; zeevaartschoolopenb. ulo Kruin. 8 2; l.t.s. Goesopenb. ulo Kruin. 62; chr. ulo Goeszeevaartschool 29; l.t.s. Goesopenb. ulo Midd. 55; openb. ulo Midd.chr. ulo Goes 54; zeevaartschooll.t.s. Goes 61: openb. ulo Midd.openb. ulo Krxiin. 32; chr. ulo Goesopenb. ulo Kruin. 1 is zeevaartschool, 2 is l.t.s. Goes. Heren 3e klas Openb. ulo Vüss.chr. lyc. Goes 38; chr. lyc. Goesopenb. ulo Tern. 72; ,b. ulo Tern.chr. lyc. Goes 17; lyc. Goesopenb. ulo Vliss. 82: 1 is chr. lyceum Goes. 2 is openbare ulo Terneuzen. Heren 4e klas R.-k. ulo Vliss.lyc. Z.zee 13; u.t.s. Tern.r.k.h.b.s. G'oes 34; u.t.s. Tern lyc. Z.zee 31; r.-k. ulo Vliss. x-.k.h.b.s. Goes 16; u.t.s. Tern. '.-k. ulo Vliss. 21; lyc. Z.zeer.-k. h.b.s. Goes 41. 1 is lyceum Zierikzee, 2 is r.-k. h.b.s. Goes. Heien 5e klas L.t.s. Midd.chr. kweekschool Midd. 33; chr. ulo Z.zeel.t.s. St, start dat zijn medelijder ziek uit tensdijk l"2; l.t.s. St. M.'diik— Ti".«land was trmmkrniBi Voor, Midd. 3—5; Ciir. uloZ.ZCc—chr Twintig jaar voor moord op Lina Feenstra Het Amsterdamse gerechtshof heeft gisterochtend de 29-jarige loswerk- man J. J. T. uit Amsterdam, die op 7 april 1960 in de woning van 'n hoofd inspecteur van politie aan de Ter Gouwstraat in Amsterdam-Oost het 17-jarigè in Amsterdam werkende Leeuwarder meisje Engelina Feen stra van het leven beroofde, wegens doodslag vergezeld van een zedende lict, Veroordeeld tot een gevangenis straf van twintig jaar mét aftrek en terbeschikkingstelling van de rege ring. De procureur-generaal had achttien jaar en terbéschikkingstelling geeïst. De officier vorderde deze straf ook, doch de rechtbank maakte er levens lang van. In zijn overwegingen geeft het hof te kennen dat de bijzondere ernst van het feit en de gruwelijke wijze waar op het wei'd gepleegd, op zichzelf ge zien de hoogst toelaatbare stx*af zou den rechtvaardigen. Bij de bepalin gen van de strafmaat heeft het hof evenwel rekening gehouden met psy chiatrische rapporten, die T. vermin, der.d toerekeningsvatbaar verklaar den: President Brezjnef van de Sowjei-Unie /.al van. 12 tot 20 september een officieel bezoek aan Finland brengen. kweekschool 0—2; l.t.s. Midd.chr. ulo Z.zee 71; l.t.s. St. M. dijkchr. kweekschool 27. 1 is chr. kweekschool Middelburg, 2 is l.t.s. Middelburg. Heren 6e klas U.t.s. Vliss.chr. ulo Wissenkerke 4 I 2; lyc. Tern.chr. ulo Vliss. 22; chr. ulo Wissenkerkechr. ulo Vliss. 07: u.t.s. Vliss.lyc. Tern. 35: u.t.s. Vliss.chr. ulo Vliss. 22; chr. ulo Wissenkerkelyc. Tern. 06. 1 is lyceum Terneuzen. 2 is chr. ulo Vlissingen. Zes doden in het verkeer De 28-jarige W. Bissehoff is op de Terborgseweg te Doetinchem met zijn bromfiets door een auto aangereden. Later op dc avond is hij overleden. De 24-jarige J. B. uit Enschede is door het rijden met te grote snelheid in Didam met zijn scooter uit de bocht gevlogen. Hij werd op slag ge dood. Zijn verloofde is ernstig gewond. Op een onbewaakte ovei'weg nabij Liempde is een auto door een trein gegrepen. De 81-jarige heer W. Kel ders en zijn 28-jarige dochter A. W. M. H. Kelders werden gedood. Beiden waren uit de streek afkomstig. Omstreeks twaalf uur zijn op de rijksweg TilburgBreda twee jonge- mannen, die op een motor reden, te gen een bus gebotst. Beiden, de 21 - Jarige H. N. Hille en de 25-jarige H. Sterenberg, werden gedood. Zij woon den te Eindhoven. Een vlak na het ongeluk passerende auto bemerkte één der slachtoffers te laat en reed over hem heen. Prinses Beatrix bij symposion poliofonds Prinses Beatrix heeft gisterochtend in Utrecht een poliomyelitus sympo sion bijgewoond dat gehouden werd ter gelegenheid van het eerste lus trum van het Prinses Beatrixpolio- fonds. TOERNOOI IN SOUBURG Beker-biljartkampioenschap hoofd- en eerste klas De Vlissingse biljarter M. Houtzager heeft zich definitief in het bezit ge steld van de wissel beker, die de inzet vormde van het biljartkampioen schap hoofd- en le klas libre van liet district WalcherenZuid Beveland. In de beslissende partij versloeg hij zijn voornaamste concurrent Van de Guclite. Alvorens in café Jakobsen te Sou burg dc laatste ronde begon, had zich In dit toernooi, georganiseerd door VEG uit Souburg, een kopgroepje ge vormd van vier spelers: Houtzager met 8 punten, De Groot met 8 pun ten, Van Iren met 8 punten en Van de Guchte nxct 7 punten. Daar De Groot en Van Iren reeds uitgespeeld waren, moest de laatste partij tussen Van de Pol en Tan leiden in strijd om schaaktitel Dinsdag zijn in Den Haag de afge broken partijen uit de derde ronde van het toernooi oni het persoonlijk schaakkampioenschap van Nederland uitgespeeld. De resultaten waren I JonkmanTan 01; ir. Van de Pol 1 Branicki 10. Na dc derde ronde luidt de stand 1 en 2 Ir. Van de Pol en Tan, beiden 2ys punt; 3, 4 en 5 mr. Spanjaard, Van den Berg en ir. Van Donk, allen 2 pnt.; 6, 7 en S Branicki, Doixner en Roessel, allen l'ó pnt.: 9 en 10 De Rooi en Langeweg, beiden 1 pnt; 11. j Jonkman U pnt.; 12. Jongsma 0 pnt. VOOR DE VIERDE MAAL Vierde plaats voor Schouwenaren In het prachtige Bisonpark te Zeist heeft het twaalftal van cle Zeeuwse korfbalbond voor de vierde achter eenvolgende maal beslag gelegd op de Broekhuyzen-beker, die inzet is voor het bondentoernooi. Op alle li nies beschikten de Zeeuwen over een prima spelende en mentaal sterke ploeg, die er maandag in slaagde on geslagen kampioen te worden. Het aantrekkelijke wedstrijdsysteem had tot gevolg, dat de laatste wed strijd moest beslissen over de eerste plaats. De Zeeuwen moesten in deze laatste wedstrijd aantreden tegen 'n twaalftal van de Gelders-Utrechtse korfbalbond, die tot toen ongeslagen was. Ook deze laatste wedstrijd wist men te winnen, al is de stand dan ook lange tijd slechts 21 in het voordeel van dcZeeuwen geweest, maar het werd tenslotte 31, het geen zeker verdiend was. De behaal de resultaten tegen ploegen van de Friese, Overijselse, Gelders-Utrecht se, Zuidnederlandse en Schouwen- Duivelandse korfbalbond waren als volgt: ZKBZNKB 5—0. ZKB F KB 4—0, SDKB—ZKB 0—5. OKB -ZKB 1—6, ZKB—GUKB 3—1. Hierdoor was de eindstand als volgt: ANGOLAKUST WELTEVREDEN 3 JAGERSFONTEIN Elizabeth n. I KATENORECHT 1 KLOOSTERDIJK 1 STRAAT CLARENCE 3 ZKB GUKB OKB SDKB ZNKB FKB 5 5 0 O 10 5 4 0 1 8 5 2 12 5 5 0 2 3 23— 2 12— 6 6—10 4—13 4—11 3—10 Houtzager en Van de Guclite de be slissing biengen. Geladen traden de beide kanshebbers aan het biljart. Daar de speelsteikte enigzins uiteen loopt, moest van de Guchte 310 ca ramboles spelen tegen Houtzager 210. Aanvankelijk leek Van de Guch te met nuttige middelmatige se ries tc zullen gaan zegevieren, maar in de slotfase van dé partij greep Houtzager zijn kans. Hij herkreeg zijn zelfvertrouwen en met een slotserie van 33 wist hij het kampioenschap te behalen, een gedesillusioneerde Van dc Guchte naar de vierde plaats in liet eindklassement schuivend. Met 10 punten was de Vlissingse ABV-speler onbereikbaar gewor den voor zijn overige rivalen. Daar Houtzager in het vorig sei zoen ook reeds beslag legde op dit kampioenschap, ontving hij van VEG-voorzitter A. Stroo dè wisselbeker in eigendom. Districtsvoorzitter F. G. Melse over handigde de kampioen de bondsme- daille en sprak aansluitend nog een propagandistisch woord voor de bil- jartsport. Vermelenswaard is nog. 't door dc VEG-speler Korff behaalde resultaat: met een algemeen moyen ne van 7.04 en een hoogste serie van 62 kwam hij boven de maximum grens van 7 van zijn klas uit. Ook de Middelburgse ABC-speler Van Iren en de VEG-speler De Groot kunnen op een goed toernooi terugzien. Reijnhout van ABV Vlissingen stelde beslist teleur en de nog jeugdige Zeeuws-Vlaming Rombout uit Axel debuteei'de niet opzienbarend. De eindstand luidt: Houtzager 10 1190 171 39 6,83 De Groot 8 1305 VI't 48 7.3V Van Iren 8 1205 189 43 6,37 v. d. Guchte 'l 1699 194 98 8.75 Korff o 1233 Vlb 62 Y,()4 Reijnhout 2 1254 154 6+ 8,14 Rombout 963 191 3Y 5.04 Hieruit blijkt wel, dat de Zeeu wen een eerste plaats werkelijk verdienden. Opmerkelijk is ook het resultaat van de Schouwen- Duivelandse Korfbalbond. Een vierde plaats in de bondenrij, met de Friezen, die vorig jaar in de finale uitkwamen, op de laatste plaats. Het spelpeil van de SDKB is zeker vooruitgegaan. De uit slagen van de wedstrijden van de SDKB luiden als volgt: OKB SDKB 1—1, GUKB—SDKB 5—0, SDKB—ZKB 0—5, SDKB—ZNKB 1—1, FKB—SDKB 1—2. Heden overleed, tot on ze diepe droeflieid, na een geduldig gedragen lijden, onze innig ge liefde grootvader, broe der en oom JAN NICOLAAS ROBËR in de gezegende ouder dom van ruim 85 jaar. Namens de familie: Middelburg: J. Robër Goes: M. N. Heijboc Wemeldinge, 2 mei 1961. „Vrcdebest". zal vrij- De begrafenis plaatsvinden op dag 5 mei a.s. Vertrek vanaf ..Vrcdebest' 1.00 uur. DOOR INRUIL BIEDEN WIJ AAN MET SCHRIFTELIJKE GARANTIE. RENAULT DAUPHINE 1957 MORRIS MINOR ÏOOO 1958 OPEL CARAVAN 1957 RUILEN EN FINANCIEREN MOGELIJK. Automobielbedrijf „De Toekomst" N.y. Dr. Stavermanstraat T.l.1,0! 184-3908 „AUSTIN"-AGENT VOOR WALCHEREN. AUTOMOBIELBEDRIJF zoekt die geheel zelfstandig kan werken. Liefst in bezit diploma M.B.A. cn ervaring in een auto mobielbedrijf. Geboden wordt, goed salaris, prettige werkkring. Goede sociale voorzieningen. Woning op korte termijn te verzorgen. Uitv. sollicitaties gaarne onder letter V 7, bureau P.Z.C., Vlissingen. Discretie verzekerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6