BATAVUS Nieuwe verwikkelingen rond het jachthavengebied te Kortgene Zeeuwse Almanak Chefarine 4 uitvin Ook in ■II lllfetei^B light zegeviert weight MINISTER M. KL0MPÉ OP WERKBEZOEK IN ZEELAND BAD- EN STRANDMODESHOW IN VLISSINGS CONCERTGEBOUW 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 3 MEI 1961 TOUWTREKKENTUSSEN TWEE GEMEENTEN Jachtclub uit Antwerpen zou thans meer voor Wolphaartsdijk voelen Rond liet jachtliaven-project to Kortgene zijn plotseling enige verwikkelingen gerezen, doordat de Royal Yachtclub de Bel- gique uit Antwerpen, voor wie een volledig geoutilleerde haven zou worden gegraven op de schorren te Kortgene, zich tot liet gemeentebestuur van Wolfaartsdijk heeft gewend. Burgemees ter A. Schuit van Kortgene heeft hierover in de dinsdagavond gehouden raadsvergadering enkele opmerkingen gemaakt naar aanleiding van vragen van een tweetal raadsleden. Het blijkt thans, dat het nog lang niet zeker is, dat de Belgen naar Kort gene zullen komen, met welke gemeente zij al meer dan drie jaar besprekingen voeren over de aanleg van een haven voor hun jachten. De gemeente Wolfaartsdijk heeft namelijk kans, dat de Antwerpse jachtclub zijn keus op deze plaats zal laten vallen. Burgemeester Schuit kon gistei'- avond niet meedelen lioc de be slissing van de Belgen zal uit- vallen.wWel verklaarde hij de raad dat Kortgene alle goedkeuringen binnen heeft voor de aanleg van een 4J,a ha grote jachthaven geschikt voor 400 jachten, en dat van Economische Zaken een sub sidie van 255.000 zal worden ontvangen. Zo spoedig mogelijk zal een begroting worden opge steld, waarna openbare of onder handse aanbesteding van dit frootse project zal volgen. De urgemeester verwachtte, dat de jachthaven in het voorjaar van volgend jaar gereed zal komen. Deze jachthavenkwestie werd ter sprake gebracht door het V.V.D.-lid mevrouw IJ. Janssen-Sijlcma, die wilde weten hoe de verhoudingen thans zijn tussen de gemeente Kort gene en de Royal Yachtclub en wan neer dc haven gerealiseerd zal wor den. De heer M. K. Verburg, even eens V.V.D., informeerde of het juist is, dat de jachtclub onderhan delingen heeft aangeknoopt met de gemeente Wolfaartsdijk. Desgevraagd verklaarde ons bur gemeester Schuit, dat hij uit de mond van burgemeester B. H. G. Advertentie Krachtige bestrijding van pijn of griep zonder de maag van streek te maken 1 lidtr tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen (s Chefarox en dient In het bijzonder om de maag ie beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een Ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden, /f tor Haar Romeny van Wolfaarts dijk beeft vernomen, dat de Bel gen het plan hebben hun jachten onder te brengen in Wolfaarts dijk. „Achteraf is mij gebleken, dat de Belgen is gesuggereerd, dat de jachthaven in Kortgene pas. óver drie jaar gereed zou zijn", aldus de heer Schuit. „Als het even meezit hebben we volgend voorjaar nl een jachtha ven. Alle goedkeuringen „we hebben er drie jaar voor moeten werken" zijn binnen. Over en kele weken, misschien over een paar maanden beginnen we met de werkzaamheden", zei de bur gemeester van Kortgene. Hij wees er ons op, dat Kortgene een volledig geoutilleerde haven krijgt, met daarnaast de bouw van rond 85 bungalows en een hotel-restaurant. Ook de ligging van de haven ten opzichte van de heersende winden is volgens burgemeester Schuit bijzonder gunstig. Wolfaartsdijk heeft daar entegen veel minder te bieden, merkte hij verder op. Het feit. dat men in Kortgene thans niet weet of de Belgen zul len komen, heeft volgens do bur gemeester geen invloed op de rea lisering van de plannen. „We gaan rustig door. "We hebben hier een Stichting Benelux Jachthaven, welke stichting ten doel heeft de aanleg en exploitatie van een jachthaven. De jachthaven wordt in elk geval aangelegd. En als de Antwerpse jachtclub niet komt, dan zijn er wel andere gegadig den", zei bij ervan. De raad van Kortgene toonde zich gisteravond na een uitéénzet ting van de burgemeester overi gens weinig te spreken over deze nieuwe ontwikkeling. Burgemees ter Schuit kon het zich moeilijk indenken, dat twee tegenover elk aar liggende gemeenten elkaar vliegen afvangen. Commentaar Burgemeester Ter Haar Romeny van Wolfaartsdijk hebben wij commen taar gevraagd over deze aangele genheid. Hij gaf toe, dat er inder daad plannen van deze strekking zijn. Met nadruk wees hij erop, dat het niet een „naar Wolfaartsdijk ha len is". „De Belgen hebben ons be naderd. omdat de vestigingsfactoren in Wolfaartsdijk hun toch beter le ken", verklaarde hij. „Oorspronke lijk stonden we echter gereserveerd tegenover hun voornemen. Wc wis ten op dat moment niet, hoe de za ken er in Kortgene voorstonden", voegde burgemeester Ter Haar er aan toe. Do burgemeester van Wolfaarts dijk wees er verder op, dat hij zijn collega van Kortgene van de toenaderingspogingen van de Bel gen op de hoogte heeft gesteld. Enkele dagen later heelt hij deze mededeling ook gedaan in de ver gadering van de commissie re creatie Veerse Moer. „We zijn nu nog in het onderhaudelingssta- dium. In principe zijn we evenwel akkoord gegaan met de vesti gingsplannen van de Belgen. Dc heb het geheel ook in het licht gezien van het gemeentebelang", aldus de burgemeester van Wol faartsdijk. Desgevraagd deelde hij ons ook me de, wat zijn gemeente te bieden heeft. Ten westen van de huidige veerdam is plaats voor een derde haven. Ten behoeve van de jacht club kunnen hier op korte termijn voorzieningen worden getroffen, na melijk door baggerwerkzaamheden cn het maken van steigers. Aan Rijkswaterstaat is reeds toestem ming gevraagd. Deze haven-in-wor- ding zal plaats kunnen bieden aan circa 100 jachten. De bestaande haven biedt ruimte aan 75 jachten. Ook hier zal een aantal Belgen ligplaats kunnen kiezen. Dit in overleg met de plaatselijke wa tersportvereniging. Deze liaven zal worden uitgebaggerd, als de bagger werkzaamheden in de in aanleg zijn de landbouwhaven zijn verricht. De burgemeester wees er nog op. dat zijn gemeente al deze voorzieningen zal treffen zonder gebruik te maken van subsidie. VAN TOT FRANSE SLAG. Tientallen vlaggen werden ook in Yerseke op koninginnedag uitgesto ken, natuurlijk ook op het gemeente huis en de rijksgebouwen ter plaatse. Op één van die gebonwen gebeurde dit echter niet de Franse slagEen opmerkzame voorbijganger ontdekte namelijk, dat die vlag ondersteboven hing! Met andere woorden: er hing een Franse vlag. Met bekwame spoed heeft een ambtenaar, die ijlings was gealarmeerd, de vlag in de juiste stand gehangen. Per slot van reke ning was koningin Juliana jarig en niet Charles de Gaulle. SPELEN MET VUUR. Het spelen met vuur blijft gevaarlijk. Dat kostte ook februari 1961 Neder land weer een boerderij. De hoofdin specteur voor het brandweerwezen heeft verteld, dat. in die maand in to taal vijftien boerderijen door brand zijn vernield of zwaar beschadigd. Vier van die branden kwamen voor in Groningen, één in Fries land, één in Drente, twee in Over- ijsel, twee in Noord-Holland, één in Zeeland, drie in Noord-Brabant en één in Limburg. Spelen met vuur, kafbroei, hangen van een kleed bij een brandend petroleum stel, lekke schoorsteen en kort sluiting waren de oorzaken, die in enkele gevallen echter ook onbe kend bleven. Bij deze branden .kwamen twee paarden, vijfendertig koeien, een var- MOTIEF... Tegen de zestig jaar oud was de man, die in een bedrijf te Goes kwam sol liciteren in de vacature van hulp- arbeider. „Waar of hij voordien had gewerkt vroeg de chef. De man vertelde het. En 'hoel ang hij daar dan wel was geweest, luidde de volgende vraag. Het antwoord was verrassend. ..Veertig jaar", vertélde de sollicitant. Hoogst verbaasd vroeg de chef, waar om onze vriend na veertig jaar weg wilde. Dat antwoord teas nog verrassender, tmnt eenvoudig antwoordde de man: ,JIet bevalt me er niet..." ken, drie stuks kleinvee en 11.000 stuks pluimvee om. HONDS SUCCES. Een Internationale hondententoon stelling in Sint-Niklaas (België) heeft weer heel wat Zeeuwse succes sen opgeleverd. De Engelse cocker- spaniel „Heysprancks Husky" van de heer D. Marijs uit Vlissingen kreeg de aantekening uitmuntend. De heer A. W. Dert te Souburg veroverde met zijn honden ook onderscheidingen. Zo werd de Pekingces „Copplostone Phuzetter" nationaal en internatio naal kampioen. De heer M. W. de Bruine uit Vlissingen behaalde met zijn Afghaanse, windhond „Soelka van de Emelenberg" de kwalificatie zeer goed, terwijl van dezelfde eige naar de onlangs als eerste in Zeeland geïmporteerde „Saluki" (Perzische windnond) de hoogste kwalificatie kreeg in de pupsklasse. RIDDER-HULDE. Burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke, die benoemd werd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, is erelid van de harmonie „Mozart". Een serenade werd dan ook vanzelf sprekend gebracht. Voorzitter J. Gle- ruin voegde felicitatiewoorden toe aan deze muzikale hulde. G E UNIFORM EERD. Ook de muziekvereniging „Ons Ge noegen" uit Nisse komt in liet nieuws. Het comité van het unifor menfonds ter plaatse kon namelijk meedelen, dat de uniformen klaar zijn. In het dorpshuls worden zater dag a.s. de uniformen plechtig over gedragen en geüniformeerd zal het korps vervolgens een concert geven. DRIEMAAL GOUD. Driemaal een gouden bruiloft dit maal. Donderdag is het in de Oranjeboomstraat tc Wemeldinge feest, waar het echtpaar J. Mieras- Fossen het 50-jarig huwelijksfeest viert. Op de zelfde dag is ook het echtpaar J. de Bat-Joossen in Öogtdijk (gemeente Krabbendij- kc) aan het gouden huwelijksfeest toe. In Aardenburg viert het echt paar J. Aarnoutse-Reijnierse in de Busschietersstraat het halve eeuwfeest van hun huwelijk. Het echtpaar K. van Dalen-Hoogen- bóom in Wemeldinge is zelfs reeds verder: deze echtelieden vieren op 9 mei hun 55-jarige bruiloft. Advertentie „Joy-riding" eindigde met botsing in Middelburg In dc nacht van maandag op dinsdag hebben tot nog toe onbekende perso nen zich meester gemaakt van de personenauto van de heer A. W. D. uit Souburg, die voor diens woning geparkeerd stond. Zij zijn hiermeer naar Middelburg gereden, waar zij rond kwart over éen 's nachts op de kruising Poelendaeleweg-de Ruyter- etraat 'met een flinke snelheid te gen de garage van de taxi-onderne mer Van D. reden. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, terwijl ook aan dc garage schade werd toegebracht. Omwonenden za gen na het ongeval enkele personen zich uit de voeten maken. De poli tie stelt nog een onderzoek in. jwLewvx (Slot van pag. 1 herverkaveling. Hij wees erop, dat het werk van de strcekverbetering zo langzamerhand afloopt. Spreker was van oordeel, dat uit de bestaande or ganen, een overkoepelend orgaan op gericht dient te worden, dat voor de belangen van de streek opkomt. Ook ds. J. C. Blok te Baarland wees op deze coördinatie en wel op maat schappelijk gebied. Hij verklaarde, dat de financiering van het maat schappelijk werk en de gezinsverzor ging op het platteland moeilijkheden met zich meebrengt. De lieer D. J. Dees, die nog nader inging op de streekveibetering, sprak als zijn oor deel uit, dat de maandelijks verschij nende „Nieuwsbrief" van de streek- verbetering een waardevol element is voor binding van de streek. Hij over handigde minister Klompé enkele exemplaren van de „Nieuwsbrief". Welzij nsstichting Minister Klompé verklaarde uit de gesprekken te mogen opma ken, dat de streek in principe wel iets voelt voor een coördinerend orgaan, dat zij „Welzijnsstich- ting" noemde. Dergelijke stichtin gen komen in aanmerking voor subsidie van het rijk, deelde zij mede. Hierdoor ontstaat de mo gelijkheid een eigen kracht aan te stellen, die als de „motor" in de streek kan optreden. Overigens was mej. Klompé er huiverig voor een dergelijke stichting van bo venaf op te leggen. Het moet uit. dc streek zelf komen, betoogde zij. De commissaris der koningin wees erop, dat enerzijds het ministerie van maatschappelijk werk streeft naar vergroting van de „leefbaar heid" op het platteland, maar dat anderzijds economische zaken de mensen uit de streek weghaalt door de aanwijzing van kerngemeenten, waar zich aldaar vestigende indus trieën faciliteiten genieten en indus triewoningen krijgen toegewezen. „Een moeilijk punt", vond mej. Klompé. „Een stuk discriminatie zal overigens aanvaard moeten worden om iets te krijgeu", sprak zij als haar mening uit. Met na druk wees mej. Klonipé er nog maals on, dat zij zich niet gebon den voelt aan de kernen. „Ik wil ook de buitengebieden een kans geven", verklaarde ze. Jongeren Tijdens de overtocht van Hocde- kenskerke naar Terneuzen met de „Prins Hendrik" had mej. Klompé een gesprek met enkele Zeeuwse jon geren. die representatief konden wor den geacht voor de gehele Zeeuwse jeugd. Op verzoek van de bewinds vrouwe waren bij deze bespreking feen Zeeuwse autoriteiten aanwezig, ij werd slechts bijgestaan door twee Yoor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5 en 7. wvwvwvwvwwvwwwv adviseurs. De bedoeling van mej. Klompé was, dat de Zeeuwse jonge ren „los zouden komen" en tijdens een gezellig en gemoedelijk praatje hun mening zouden uiten. Zij is in dit opzicht volledig geslaagd. Terwijl zij dc lunch gebruikten, hadden de Zeeuwse jongeren een bijzonder ple zierig en openhartig gesprek met de bewindsvrouwe, verklaarde een van hen na afloop. Mej, Klompé maakte ook aantekeningen van het bespro kene. Waar allemaal over gepraat werd In de eerste plaats over de ont wikkeling van het platteland en over het toerisme, die ook hun in vloed doen gelden op het leven van de jongeren. Dat de jongeren ook de problematiek van het plat teland terdege kennen, bewezen zij door te pleiten voor meer in dustriële ontwikkeling op het plat teland. Zij waren voorts van oor deel, dat met name voor de niet schoolgaande jeugd meer culture le activiteiten dienen te worden opgezet. Voorts werd gesproken over de aanpassing, die de uitvoe ring van het Deltaplan ook van de jongeren zal vergen. Zij zullen hieraan actief moeten deelnemen. Meer samenwerking van de diver se levensbeschouwelijke jongeren- groeperingen is eveneens gewenst, waren de deelnemers aan het ge sprek van oordeel. Zeeuwsch-V laanderen In hotel „Rotterdam" te Terneuzen had mej. Klompé, die de gehele dag was vergezeld van o.a. de commissa ris der koningin cn enltclc leden van Ged. Staten van Zeeland, een bespre king met het dagelijks bestuur van de Commissie Ontwikkeling Zeeuwsch-Vlaanderen en enkele ge nodigden. Daarbij kwamen tal van Zeeuws- Vlaamse problemen ter sprake op maatschappelijk, cultureel en sociaal gebied. Ir. R. H. van Krevelen, direc teur van de Eerste Nederlandse Coöp. Beetwortel Suikerfabriek te Sas van Gent. hield een pleidooi van voor herindeling van de gemeenten, hetgeen de industrie graag zou zien. De verschillende sprekers wezen in hun speech ook op het belang voor Zeeuwsch-Vlaanderen om meer wo ningen te krijgen. Van industriële zijde wilde men meer woningen in de industriekernen, terwijl de agra rische „streekkenners" moer wonin gen wilden voor het platteland. Burgemeester II. I'. Evcrivijn van Zuidzande wees er op, dat op cultu reel gebied iets gedaan inoet worden. Hij pleitte voor een betere outillage. Ter sprake kwam o.m. de stichting van dorpshuizen of schouwburgen in bepaalde kernen. Ook de aanleg van zwembaden en sportterreinen kwam op het verlanglijstje van de Zeeuws-Vlaamse woordvoerders voor. liet maatschappelijk werk werd uit voerig belicht door burgemeester C'. J. van Hootegem van Ilontenisse. Uit de opmerkingen, die minister Klonipé maakte, bleek opnieuw, dat zij in de eerste plaats verwacht, dat. de streek zelf wat zal doen. Als dit het geval is, kan hier van rijkswege op worden ingehaakt. De bikini-1961 is kleiner (èn veeleisender dan ooit (Van onze redactrice) Hoe veelzijdig de hedendaagse bad en strandmode is, bleek gisteravond nog weer eens in bet Concertgebouw te Vlissingen, waar het Vlissingse sportmagazijn „Olympia" een mode show hield, geheel gewijd aan dit zo bij uitstek zomerse onderdeel van de mode. Bad- en strandkleding, van bikini tot sportpantalon: in verschil lende materialen en in een grote ver scheidenheid van dessins. En dat laatste geldt dan voorname lijk voor de badkostuums, waarin te genwoordig een zo grote keus is, dat er gemakkelijk een hele modeshow mee gevuld kan worden. Bij die bad pakken valt meteen op, dat de ma kers van de „bikini", het kleine twee delige badpakje, dit seizoen wel bij zonder sober met hun materialen zijn omgesprongen! Dc bikini is kleiner dan ooit en eist van het figuur van de draagster dan ook méér dan ooit. Voor goedgebouwde jonge vrou- den dus, deze pakjes die soms veel kleurig gestreept en van een klein schootje voorzien zijn, soms ook uit geruite materialen gemaakt zijn, zo als een zwart-wit exemplaar dat wel tot de meest geslaagde tweedelige pakjes uit deze collectie behoorde. De vrouw die als „volslank" kan wor den aangeduid, zal meer plezier heb ben van een kostuum als het met zig-zag dessin bedrukte pak dat langs de bovenkant een kleine ruche had. Heel mooi zijn sommige Helan- ca-pakken, zoals het kostuum in geel-paars-groen bloemdessin dat aan de voorzijde een vrij hoge ronde hals uitsnijding had en aan de achterkant een fraai gesneden diepe ruglijn. Jeugdig was een soortgelijk model in lila-wit ruitje, en heel plezierig om naar te kijken waren ook het groene kostuum, bezaaid met gele bloeme tjes, het donkerblauwe lastex bad pak met (afkledcnd) streepdessin, en het kostuum van veelkleurig abstract bedrukte katoen dat ook een fraaie hals- en ruglijn vertoonde. Allemaal wel schrille contrasten tot badkledij-uit-de-oude-doos. die ook op deze show getoond werd! Dat contrast was ook heel scherp bij de tenniskleding, waar men een (bewerkelijk) tenniskostuum uit 1890 zag naast de gemakke lijk wasbare en goed plooihouden- de tennisklcdij anno 1961. Er werd op deze show ook een aan tal sportieve pantalons in de moder ne slank makende snit getoond: in kamgaren, met prince de galles des sin, en in aardige modern aandoende gecombineerd met wollen sportjum- pers. Voor teenagers blijken bij de badpakken nog steeds de pakjes met Belgische schepelingen op de vuist bij Hansweert Kaakfractuur en proces-verbaal H Twee jeugdige Belgische sche- pelingen keerden maandagnacht H na een wat uitbundig niet ster- ke drank gevierd Nederlands §j koniuginnefeest, in een me- ningsverschil gewikkeld, terug naar hun schepen in de haven p van Hansweert. Hot waren de 22-jarige R. G. van het Belgische tankschip „Thermo 3", en de 25-jarige V. N. van het tankschip „Citer. H na 33". Mede door het feit, dat liet tweetal wat te diep in het p glaasje had gekeken, liep het meningsverschil zo hoog op. dat er weldra rake klappen vielen, n M Aan boord van een der schepen werd de zaak verder op dc p vuist beslecht, hetgeen nare gc- volgen had voor beiden. De 25- m i- jarige V. N. van de „Citcrna 33" incasseerde de meeste klap- p pen, en moest 's morgens op H advies van dc Hansweertse arts J. C. Arende naar een zieken- huis te Antwerpen worden ver- voerd. Een kaakfractuur was s zijn herinnering aan de nachte- s H lijke vechtpartij. De andere p Belg, kreeg de volgende mor- gen bezoek van de rijkspolitie te water. Ook hij behield een p herinnering aan dc wol wat al M te vrijmoedig gevierde feest- avond: een proces-verbaal iiiiiiiiiiiiiiiBiiiiiiil Eerste paal voor u.t.s. te Bergen op Zoom de grond in Iu tegenwoordigheid van hel stich tingsbestuur en genodigden heeft dinsdagmorgen op het terrein aan de Drebbelstraat te Bergen op Zoom burgemeester ir. L, A. H. Peters dc eersto paal in de grond geslagen voor de industriehal, waarin de Uitgebreid Technische School voor West-Brabaut en Zeeland zal worden gevestigd. Nadat heibaas W. Boekhout uit Beest burgemeester Peters eerst een „tech nische" uiteenzetting had gegeven, kroop de eerste burger in de kraan op de stoei en liet hij het ijzeren blok op dc eerste betonnen paal neerko men. In totaal komen er 155 van deze 7 meter lange betonnen palen. De op pervlakte van het gebouw bedraagt 3000 vierkante meter, inclusief het binnenhof. Het gebouw zal omvatten een werkhal van 16 bij 32 meter, acht leslokalen, twee tekenzalen, een ketel huis, vertrekken voor dc directeur, het administratief personeel en verde re dienstruimten. Slankmakende pantalons met spor tieve wollen pullovers waren te zien op de modeshow van bad- en strand kleding, die gisteravond in het Con certgebouw te Vlissingen gehouden werd. Deze gestreepte pantalon met effen donkere jumper is er een voor beeld van. Foto P.Z.C.) een geplooid strookje op de heup fa voriet; ze waren er onder meer in roze en zachtblauw. Grappig waren ook do combinatie» van shorts met badjasje in hetzelfde dessin; shorts waren er voorts in stroctunrstof, in zeer fijna ruitjes bijvoorbeeld. Eu nu maar hopen, dat do toekomstige bezitsters van al dit fraais de goede wenken ter harte- nemen, die zij op deze zomerse show met betrekking tot het juiste onder houd van bad- en strandkleding kon den vernemen.... Nederland niet achter met kernenergie Causerie prof. Gelissen „Nederland is niet achter met de ontwikkeling van de kernenergie. Van politieke zijde wordt ons dat wol eens verweten, maar het is niet waar. De Engelsen en de Amerika nen geven ons zelfs toe, dat wij ver der zijn. Nederland is namelijk bezig met de ontwikkeling van een reactor, die een groot rendement zal geven en over een twintigtal jaren in ge bruik kan 'worden genomen". Dit verklaarde prof. dr. ir. H. Gelissen gisteren tijdens 'n lunch bijeenkomst van het Zeeuwse departement van de Maatschappij voor nijverheid en handel. Professor Gelissen sprak over dc energie-politiek cn gaf daarbij een uiteenzetting over de situatie in Ne derland. Ons land heeft voor zijn ver bruik geen primaire grondstoffen ge noeg, 'zodat de energiebalans een te kort vertoont. Slechts 47% van dc Nederlandse energiebehoefte kan door Nederland zelf worden opge bracht, terwijl voor het overige im port nodig is. Professor Gelissen be rekende dat deze invoer van primaire energie slechts 4,1% van de totale invoer in ons land bedraagt. Toch is zij zeer belangrijk omdat de energie voor onze industrie nu eenmaal een levensfactor is. Spreker zette uiteen, dat Nederland zelf nog een zeventig jaar kolen voor eigen energie kan leveren. Het zal nodig zijn om tot een doelmatig gebruik over te gaan, terwijl voorts introductie van kern energie ook voor Nederland op de juiste wijze is ontwikkeld, dan zag spreker echter voor dc toekomst weinig moeilijkheden voor de ener gievoorziening. Deze bijeenkomst stond onder lei ding van de voorzitter van liet de partement Zeeland, ir. J. P. Berdenis van Berlekom. WISSELENDE BEWOLKING Wisselende bewolking met enkele buien. Matige tot krachtige wind tus sen zuidwest en west. Iets lagere middagtemperaturen. ZON EN MAAN 4 mei Zon op 5.06 onder 20.09 Maan op onder 8.04

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2