Activiteiten van onderzoekcentrum voor landbouw niet toegenomen 'n Perfecte Pinkstergarderobe Agenda WALCHEREN MARKTBERICHTEN BEROEPENTENTOONSTELLING VOOR WALCHERSE JEUGD WOENSDAG 3 MEI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 JAARVERSLAG OVER 1959 EN 1960 VERSCHENEN „Openhartig woord vooraf" van secretaris dr. ir. C. W. C. van Beekom „Een openhartig woord vQoraf." Zo noemt de secretaris-penningmeester dr. ir. C. W. C. van Beekom zijn inleiding op het pas verschenen jaar verslag van de Stichting Provinciaal Onderzoekcentrum voor de Land bouw in Zeeland. In het verslag zijn opgenomen de werkzaamheden van de stichting over 1959 en 1960. De heer Van Beekom constateert bij het verschijnen van het tweede verslag, dat Ie activiteiten van de stichting noch in de breedte, noch in de diep te zijn toegenomen. Dat het aantal commissies niet werd uitgebreid vindt hij „niet ongunstig." Het terrein dat de commissies bestrijken is waar lijk al breed genoeg, aldus de secre taris-penningmeester. jecten van onderzoek. Alleen op deze wijze is een voldoende diepgaand onderzoek gewaarborgd. De aan dacht, zal naar het oordeel van dr. Van Beekom, geconcentreerd moe ten worden op do commissie rationa,- lisatie en mechanisatie en de com missie waterbeheersing en ontzilting. Meer actieve belangstelling van de boer is daarbij onontbeerlijk. Verslagen In het verslag zelf wordt nader in gegaan op de verschillende activi- Dr. Van Beekom schrijft, dat het verwondering wekt, dat mot name het hoogst belangrijke werk van de commissie rationalisatie en mechani satie zich niet verder ontplooide. Daarmee wordt deze niet in gebre ke gesteld, aldus de secretaris, want zij is zeer zeker actief geweest. Het ontbreekt de commissie echter aan een coördinerende kracht, die zich geheel aan de uitvoering van hpt on derzoek kan wijden, meent de heer Van Beekom. Wil de commissie haar taak vervullen dan zal naar het oor deel van de secretaris hieraan vol daan moeten worden. Onder de gege ven omstandigheden, nu de ontwik keling van het landbouwbedrijf zich in snel tempo in een richting be weegt, waarbij dit met een minimaal aantal arbeidskrachten gevoerd kan worden, is het volgens hem van niet te onderschatten betekenis de hier van het gevolg zijnde problematiek onder Zeeuwse omstandigheden te bestuderen. Waterbeheersing Van hoeveel betekenis ccn derge lijke coördinerende kracht is, toont volgens het verslag het werk van de commissie water beheersing en ontzilting aan. Er is belangrijk onderzoekwerk ver richt tegen de achtergrond van de concentratie van polders en waterschappen. Aan de gang is momentcel een onderzoek met be trekking tot de uitvoering van het Deltaplan. Spoedig zullen hierover meer gegevens bekend worden. De commissie bodem-plant-dier zal in 1961 haar tweejarig onderzoek af ronden. De coördinatiecommissie voor sociaal-economisch onderzoek zag en kele urgente problemen onderzocht. Samenvatte-M concludeert dr. Van Beekom, dat er In zoverre reden tot tevredenheid is, wanneer mag wor den vastgesteld, dat de gezamenlij ke commissies niet alleen actiel"_ wa ren. maar bovenal liet verrichte werk in diverse publikaties vastleg den, waardoor het voor iedereen toe gankelijk werd. De toekomst, zo meent hij, zal echter gericht dienen te zijn op een beperkt aantal com missies niet een beperkt aantal ob- Draag een loafer 29.-, 39,-, ƒ49,-, 59,- of een blazer 63,- met een Sturka licht gewicht pantalon ƒ48,-. Herenmodehuis Winkelgalerij Middelburg Auto bij Bruinisse in de sloot Zaterdagmorgen is de automobilist A. van der P. uit Noordwelle toen hij op weg was naar de veerpont te Zij- pe op het pas aangelegde gedeelte van Rijksweg 18 bij de Oude Dijk te Bruinisse, met zijn auto van de weg geraakt en in de naast de weg gele gen sloot terecht gekomen. Van der P. liep een hoofdwonde op. De auto, die zwaar beschadigd werd is met een kraanwagen weer op het droge gebracht. Mlddelburg-Blectro: The hypnotic, 19,30 uur, 13 jaar. City: Provinciale dag Stichting Zee land voor Maatsch. en Cult. Werk, 11 uur. City: Cabaretavond C.O.A.K, 20 uur Kunstzaal Van Benthem en Jutting: expositie over Deltawerken. Miniatuur Walcheren: 9-18 uur. Vlissingcn Alhambra: Avontuur in New York, 20 uur, 18 Jaar, Luxor: De onovevwinnoiyken, 20 uur, 14 j. Goes Grand: „Psycho". 20,00 uur, 18 jaar. Prins van Oranje: viering mei feest P.v.d.A., VARA en N.V.V., 20,00 uur. Tcrncuzcn Luxor: Stormkracht 12. 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olympia: The F.B.l, Story. 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheaten Psycho. 20 u.. Hulst. Bioscoopgebouw: Katrijn, 20 uur, a..l Bij de blonde sing en ontzilting vermeldt onder haar activiteiten, dat in de verslag periode op een aantal plaatsen Braakmanpolder. West Zeeuwsch- Vlaanderen cn West Zuid-Beveland plaatgronden zijn gediepploegd. De gemeten opbrengsten vallen uit ten voordele van het diepploegen, zo is daarbij vastgesteld: Het verschil is echter in de meeste gevallen nog niet zodanig, dat uitvoering op grote school economisch verantwoord wordt geacht. Ook de commissie rationali satie en mechanisatie was actief op verschillend terrein: o.a. voorjaars grondbewerking voor bieten op Tho- len, onderzoek naar het oogsten van graan met maaidorser en enkele zwadmaaiers op verschillende tijd stippen, waarbij wordt geconclu deerd, dat waar het graan eerst in zwaden wordt gemaaid en daarna wordt gedorst, weinig vooruitzichten biedt voor Zeeuwse omstandigheden en verzorgingsmethode bil de bieten teelt. Ook op het gebied van gebruik van landbouwwerktuigen, werden enkele onderzoeken verricht-. De commissie hodem-plant-dicr liad o.a. weideproe- ven, Tenslotte werden in hot verslag de activiteiten van de coördinatie commissie voor sociaal-cconomiscli teiten. De commissie waterbeheer- j onderzoek vermeld. Uitslagen Middelburgse ringrijwedstrijden ringrijderijwedslrijden De Middelburgse ringrijders organi seerden maandag op liet Molenwater grote ringrijwedstrijden. De totale uitslag waarvoor de rijders 36 beurten kregen is als volgt: 1 Jac. van Wallenburg 32 ringen: 2 Joli. van Wallenburg 29; 3 A. J. Vol kers 27; 4 W. Kosten 21; 5 Z. Cevaal 18; 6 J. G. Cevaal 17: 7 P. J. Cevaal 16; 8 J. C. Lauer 16; 9 L. Huijssoon 14 10 C. Stroo 14; 11 P. Maas 14; 12 J. Wisse 12; 13 A. Davidso 10; 14 P. J. Verburg 9; 15 C. Jobse 9; 16 J. A. Timmermans 6 en 17 J. A. Vader 4 ringen. De pollepel werd gewonnen door P. J. Cevaal. De prijzen voor de versieringen, beoordeeld door de da mes Sandberg, Schenk en Kolkman, werden als volgt toegekend: 1 Joh. van Wallenburg 29 punten; 2 Jac. van Wallenburg 26; 3 J. A. Timmermans 23,5: 4 W. Kosten 23; 5L, Huijssoon 22; 6 P. J. Maas 19; 7 P. J. Verburg 18,5; 8 J. Wisse 17 punten. Benoeming lid bestuur van maatschappelijke zorg Als waardering voor het vele werk, dat de heer J. W. Kögcler gedurende ruim 37 jaar als bestuurslid voor de burgerlijke instelling voor de Maat schappelijke Zorg heeft verricht, stellen b. en w. van Middelburg de raad voor de heer Kögeler opnieuw te benoemen tot lid van het bestuur. Voor zijn aftreden als wethouder van Middelburg was de heer Kögeler uit hoofde van zijn functie lid van dit bestuur. Met het neerleggen van zijn wethoudersfunctie verviel echter au tomatisch zijn lidmaatschap. Het be stuur van de instelling en b. en w. achten het evenwel wenselijk van de werkkracht en de kennis van de heer Kögeler gebruik te blijven ma ken. Onbewoonbaarverklaring Penninghoek 20 en 22 De woningen Penninghoek 20 en 22 te Middelburg eigendom van de heer C. Petiet verkeren in zoda nige staat, dat deze zelfs door het aanbrengen van verbeteringen niet meer bewoonbaar kunnen worden ge maakt, aldus delen b. en w. de raad mee. Het college adviseert de raad tot onbewoonbaarverklaring over te gaan. Muzikale rondgang „Achilles" en „Excelsior" Maandagavond maken de signaalaf deling van de gymnastiekvereniging „Achilles" en de muziekvereniging „Excelsior" een muzikale wandeling" door Middelburg. Om half acht ver trekken de korpsen bij de Concert en Gehoorzaal in de Singelstraat, waarna de volgende route wordt ge volgd: Spanjaardstraat, Balans, K. Burg, Bachtensteene, L. Noordstraal. Markt, Vlasmarkt, Beddewijkstraat, Langeviele, Domburgs Schuitvlot, Vlissingsesingel, N. Vlissingseweg, Piet Heinstraat, Dorus Rijkersstraat, Banckertplein, Langevieleweg, Karei Doorrnanplein, De Ruijterstraat. Oude Koudekerkseweg. Burgemeester Dregmansstraat, Zanddorp, Breeweg, Koninginnelaan, Nachtegaalstraat, Oude Koudekerkseweg, Burgerweide- straat, Langevieleweg, Karei Door manplein, Naereboutstraat, Langc- vielesingel. Zandstraat, Langeviele Pottenmarkt, Markt, L. Delft, K. Delft, Dam, Molstraat en Singel straat, Wedvlucht „De Telegraaf" De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg heeft deel genomen aan een wedvlucht vanuit Neufvilles, afstand 110 km. In con cours waren 276 duiven. De uitslag voor de hoofdstedelijke duivenhoudei s was als volgt: 1. en 7. P. Philipsc, 2. J. Jonkheer. 3. W. M. Walraven, 4. J. J. v. d. Slot, 5. B. Meulmeester, 6. H. v. d. Voorde. S. C. Karelsc. 9. C. L. Daane en 10. S. Kodde. De eerste duif arriveerde om 14.04 uur en de laatste om 14.20 uur. Voorbereidend werk voor huisvuilstortplaats B. en w. van Middelburg verzoeken dc raad een krediet van 6600 te voteren voor het in gereedheid bren gen van de huisvuustortplaats aan de Arnesteinweg. Zij tekenen bij hun voorstel aan. dat tegen het najaar van 1961 behoefte aan deze stort plaats is. Alvorens echter mot het storten van huisvuil kan worden be gonnen is het noodzakelijk nog di verse werkzaamheden te verrichten, die zich lenen om in G.S.W.-verband uitgevoerd Ie worden. Tot deze werk zaamheden behoren onder meer het aanleggen van een grondkade langs de slootzijde om meerdere berging te krijgen voor het storten van huis vuil en tor afsluiting daarvan. Voorts moet een deel van de puinstortplaats geëgaliseerd worden. Zodra de stort plaats in gebruik genomen wordt is het noodzakelijk op de grondkade een twee meter hoge gaasafzetting te plaatsen om het wegwaaien van papier en dergelijke te voorkomen. Voorziening in vacatures openluchttheater Ter voorziening in twee vacatures (door het overlijden van de heren J. Lemaire jr. en B. A. van Verre) in het bestuur der stichting open luchttheater „Toorenvliedt" hebben b. en w. van Middelburg twee dub beltallen opgesteld. In de vacature J. Lemaire stelt het college voor: 1 wika A. Jansen, jeugdleider bij de hervormde ge meente en 2 de heer J. H. van Pa- gee, secretaris van de Middelburgse Jeugdraad. In de vacature van dc heer Van Verre: 1 de heer H. Beenhakker, dis trictsbestuurder van het C.N.V. en 2 de heer J. Parent, secretaris van de Sportadviescommissie. Verder deelt het college mee, dat de heer A. J. van Bergen, tonccladvi- seur voor Zeeland, zich bereid heeft verklaard de vergaderingen van het bestuur van de stichting als adviseur bij te wonen. Gevonden voorwerpen Aan bet politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de in het tijdvak van 12 tot en met 28 april aangegeven gevonden voorwerpen: portemonnees, huis sleutels, pakje inh. 6 dameshemden, deksel van Solex gereedschapskastje, motorhandschoen, dekén van kinder wagen, handschoen, pet, rijbewijs, kentekenbewijs en belastingkaart, zonnebril in etui, goudkleurige ket ting met steen, kinderschoentje, groene jongenshoed, gouden trouw ring, zilveren kinderring, doos inh. geel rek, ceintuur, rotanstoel, zak doek. plastic boodschappentas, mo- torbril, groene sjaal, zonnebril in rood etui. parapluhoes, zilveren arm-: bandje met bedeltje, houten duim stok. vierkleurenpotlood, zonnebril, in donkere etui. capuchon, waterkom- pas met zuignap, gebloemd kussen tje, groen kleurige autostep, rijwiel sleuteltje. gele kanarie, bruin lederen horlogebandje, klein sleuteltje, kin- der kruiwagen, muntbiljetten en en kele ballpoints. VLISSINGEN H.V. „Vlissingen" in het zilver Ongeveer 400 hengelsportliefhebbers en belangstellenden hebben zaterdag avond in het Scheldekwartier tc Vlissingen genoten van het cabaret gezelschap Wim de Graaf uit Middel burg en van een gezellig bal met Ba by den Toonder, toen dc hengelsport- vereniging „Vlissingen" er ter gele genheid van haar 25-jarig bestaan een feestavond gaf. Voordat het cabaretgezelschap aan het woord kwam opende voorzitter P. Velleman de bijeenkomst met een hartelijk welkom en een pleidooi voor de hengelsport. Vervolgens werden enkele van de 275 leden gehul digd vanwege hun 25-jarig lidmaat schap, onder wie penningmeester P. Roos, die zich al die tijd voor de ver eniging bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt. De bestuursleden en hun ciames werden respectievelijk in dc geschenken en dc bloemetjes gezet, waarna het cabaret Wim de Graaf de zaal op kostelijke wijze amuseerde. Bijzonder in de smaak vielen de num mers als „In Holland staat een huis". „De verwaai-loosde maagd" en het „Pianoconcert (in zak en as), zodat de leden van de goed florerende ver eniging zich in opgewekte stemming nog even op dc dansvloer waagden. Brand in verwarmingskelder In een pand aan dc Paul Kruger- straat, bij de familie M., te Vlissin gen ontstond maandag brand in de verwarmingskelder. Een doos met papier bij de kachel cn ccn plastic lichtleiding vatten vlam. De brand weer had het vuur spoedig geblust. Er was geringe schade. Jeugdcollecte R.-K. Kerk De jeugdcollecte in de r.-k. kerk te Vlissingen bracht zondagmorgen 1190 op. Voor het sterk groeiende jeugdwerk een belangrijke steun, doch lang nog geen sluitingsstuk. Aalmoezenier Kroon zette in zijn predikatie de zorgen en verantwoor delijkheid duidelijk uiteen. Blijvende hulp is dringend gewenst. De bij kerk van Souburg kwam met een eigen collecte van f 106 voor het jeugdwerk aldaar niet slecht uit de bus. Familiefeest St,-Jacobskring De St.-Jacobskring bood zondag in het Concertgebouw te Vlissingen een zeer geslaagde avond aan haar leden aan. De koninginneherdenking werd één groot familiefeest. Een openbaring was voor velen het optreden van een aantal leerlinge- tjes van de St.-Petrusschool. Met hun Tutti Frutti Band, door dc K.R.O. reeds met enthousiasme getest, ver overden zij stormenderhand de har ten van de. talloze aanwezigen. Men hoopt hen straks na gunstige selec tie voor de televisie te zien. Een goe de sportshow, bracht een verrassend intermezzo. Aantrekkelijke amateur- mannequins brachten fraaie en gees? lïge vondsten. Dansleraar De Jong wist met zijn sextet een uitstekende 1 Kfeer te scheppen. [De St.-Jacobskring heeft met haar twee eerste avonden overtuigend een eigen en zeer aantrekkelijke richting aangegeven. Het ledental is reeds tot 600 gestegen. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken op 29 april: Uio naar Dublin. Aun naar Santander. Ar- kadia naar Philadelphia. Contina naar Monopoli. Martha-Russ naar Moirans. 30 april: Cornells B 3 naar Tel-Aviv. Marie-Boottger naar Antwerpen. Arcti naar Moermansk, Albert V naar Antwer pen. Carsten-Russ naar Hainpton-Roads, Vietoj-I! (binnendoor) naar Rotterdam. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 29 april: Hendrik-I-Iolworda van Poole. Andijk van Le Havre. Luclor van Ips wich. Gruno van zee. Valiant van Sheer- ness. 30 april: Cumulus van Londen. St- turnus van Delfzijl. Vedette van Huil. Amsteldijk van Hamburg. 1 mei: Trigou vdn Londen. Ornnjci'onteiu van Sout hampton. Gronitas van zee. Mees-Cremer van zee. Aagtekerk van Marseille. Am bulant van Belfast, Haarlem van Bre men. Adara van Rotterdam. Annie-F van Barrow. Diana van Stavanger. 2 mei: Sont van zee. Vlissingen aangekomen op 29 april: Aun van Porsgrunn. Zanzibar van Rotterdam. Mauritanië van zee. Contina van Luato. Martha-Russ van Ceuta. Aretï van Lilo- Suegos. Cornelia B 3 van Antwerpen. 30 april: Marie-Boettgcr van Frederikstad. Neplunus van Le Havre. Albert V van Rochester. Carstcn-Russ van Terneuzen. MARKT COtS 2 mei. Aardappelen: Bintje 35 mm. opw., binnenlandse sortering 0.00—8,00. Bintje, 35 mm. opw., exportsortcrlng 6.00—8.00. Alpha. 35 mm. opw. 5.60—5,50. Furore. 35 mm. opw., binnenlandse sortering 7.00— 10.00. Prijzen per lOO kg. geleverd aan de 8ortecrinrlchtlng. sorteerkosten voor rekening van koper, Vocderaardappelen noteerden 1,75—2.50 per 100 kg. Vlas: Goede kwaliteit ongerepeld vlas. af boerderij 13—18 cent per kg. afwijkende kwailteit 10—15 cent per kg. Goede kwa liteit gerepeld vlas, af boerderij 20—25 cent por kg. afwijkende kwaliteit 15—20 cent per kg. Eieren: Voor de eieren kan een prijs worden gemaakt van 1.97—2.01 per kg. VEEMARKT ROTTERDAM 2 mei. Totale aanvoer 4225. Weekaanvoer 6036. Vette koeien en ossen 270. Gebruiks- vee 1150. Vette kalveren 691. Graskal veren 170. Nuchtere kalveren 1524. Var kens 12. Lopers 46. Biggen 28. Paarden 55. Schapen of lammeren 95. Weide- en zuiglammeren 148. Bokken of geilen 36. Prijzen in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 300-335 275-295 290-275 Vette kalveren 275-290 250-275 220-250 Slachtpaarden 270 260 230 Prijzen ln gulden per stuk 16 kw. 2e kw. 3e lew, Graskalvcren 400 360 260 Nueht. Ualv. 65 55 48 Lopers 140 110 100 Biggen 75 05 50 Schapen 110 100 80 Lammeren 100 80 70 Kalf- en mclkk. 1300 1180 930 Vare koeien 930 730 680 Vaarzen 920 720 020 Pinken 560 460 400 Vette koeien: aanvoer Iets incer, handel kalm, prijzen onveranderd: Vette kalve ren: wat meer. vlot, iels hoger: Gras kalveren: als vorige week, redelijk, on veranderd: Nuchtere kalveren: ruim, re delijk, goed prijshoudend: Lopers en big gen: iets ruimer, flauw, onveranderd: Slachtpaarden: minder, stug, iets hoger; Schapen en lammeren: iets meer, stroef, constant: Kalf- en melkkoeien: ruim, stijf, als vorige weck: Vare koeien: rui mer. stug. ruim prijshoudend: Vaarzen en pinken: tamelijk, levendig, onveran derd. VEILING GOES 2 mei. Aardbeien, per stuk I 5.506 per doos. extra 91—107. I 7433, II 65—82. Groenten: pr stuk: Bloemkool A I 5673, A II 26—68, B I 48—50. B II 17—30, C II 13—21. afw. 5—57. Kropsla II S—14, C 56. Per bos: Radijs II 3—11. Wortelen 76. Per kg: Rabarber I 1216, II 10. An dijvie 53, Spinazie 1 2337, II 19—26. Prei II 14. Eiernotcring. Bericht van handelaren. Kippeëicrn 11 cl, eendeëiren 8 ct, ganzë- eieren 25 ct. VISMIJN COLIJNSl'LAAT 2 mei. Exportgarnalen 305 kg 2.61—2.93. Schar 413 kg. Bot 144 kg. Wijting 26 kg. Tong 594 kg. Griet 1 kg. Schol 10 kg. Ongesorteerde vis 11 kg. Paling 13 kg. Wulk 14 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM Aanvoer 9250 kg. AA extra 2.50 AA 1 2.20. A extra 2.50. A 1-2,30. B extra 2.30. B I 2.20. C extra 1.65. C I 1.00. D I 0.90. E I 1.20. E II 0.80. F I 1.70. stek 0.70. IN VLISSINGEN Mr. B. Kolff verricht VLASMARKT ROTTERDAM 2 roei. Watcrroot vlas: tage soorten van f 1,35 lol f 1.55, middensoorten van f I.gO tot f 1.90, bi-st vla» van f 1.95 t«t f 2,20. Dauwroot vlas: van f 1.20 tot t 1,90. Brcekvlas: van f 0.75 tot f 1,35 naar ge lang van kwaliteit cn bewerking. Ge zwingelde lokken: van t 0.50 tot t 0.80. De produktic- van watcrroot vlas blijft op onveranderd peil. Dc meeste aange boden partijen zijn van voorjaarsroot. die direct na het roten gezwingeld wor den. De kwaliteit laat veelal te wensen over. Voor alle lagere- en middensoorte:. blijft de vraag voldoende om het aanbod wekelijks op te nemen, de prijzen konden op het peil van vorige week gehandhaafd blijven. Betere soorten worden weinig gevraagd, enkele oudere partijen konden in de afgelopen week geruimd worden, prijzen iets lager. Het aanbod van dauwroot vlas is normaal voor deze tijd van het seizoen, de vraag kan de produktie goed bijhouden, prijzen vrijwel onveranderd. Brcekvlas wordt wat meer aangeboden, voor de beste soorten blijft goode belangstelling, min dere kwaliteiten worden minder ge vraagd. Voor gezwingelde lokken blijft de vraag ruimschoots voldoende om de produktie wekelijks op te nemen, de prijzen zijn onveranderd. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 2 mei. Klei-aardappclcn 35 niiu opw.. voor eht binnenland: Bintje f 7 tot f 10. Voeraardappelen f 1 tot f 2.75. De prijzen zijn berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaardcn. vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aard appelen op wagon, schip of auto. BRUYNZEEL BALPENSET in stevig etui. Inh.blauwe, rode, groene en zwarte balpen. Prijs 2,95. HILDERNISSE Middelburg, L.Noordstraat2, tel. 2356 officiële opening Burgemeester mr. B. Ivolff zal woens dag 10 mei aanstaande in gebouw ,,'t Anker" te Vlissingen de officiële opening verrichten van een beroepen- tentoonstelling, die van 10 mei tot en met 2 juni in de Bonedijkeschool wordt gehouden. Deze expositie wordt ingericht door do directie voor de ar beidsvoorziening van liet ministerie van sociale zaken en volksgezondheid beid. Het doel van deze tentoonstelling is de oudere schooljeugd een indruk te geven van de veelheid van beroepen en lien te confronteren met de minder bekende vakken. Tevens wordt aan- Christelijk Jongeren Verbond Dezer dagen werd voor de leidsters cn leiders van het Christelijke Jon geren Verbond de derde en laatste bijeenkomst van de basiscursus ge houden in Domburg. De heer Mat- thïjsse hield een inleiding over de geestelijke ondergrond van het club werk. Hij besprak daarin het gebrui ken van de bijbel op de club. Na de pauze werd de groep in drieën ver deeld en na een uitvoerige discussie over een aantal vragen, bracht iedere groep naar voren wat er onderling besproken was- Tevens wisselden de verschillende leidsters en leiders hun ervaringen, opgedaan in het jeugdwerk, uit. Koninginnedagfeest van Oranjevereniging Domburg De Oranjevereniging van Domburg had op koninginnedag enkele feeste lijkheden op touw gezet. Zo zongen 's morgens dc schoolkinderen voor het gemeentehuis. Hierbij waren onder meer aanwezig burgemeester mr. W. J. E. Crommelin, die een korte toespraak hield cn het bestuur van de Oranjevereniging. Voor de kinde ren waren er verder spelen op het voorterrein van liet Badhotel, 's Middags trokken vele dorpelingen, voorafgegaan door dc muziekvereni ging „Apollo" naar het feestterrein. Er was een grote belangstelling van de zijde van de toeristen. In de avond uren was er een feest in het badpa viljoen, waar de jeugherbei gvader, de heer De Kleinen, en de „Melonia-band" uit Middelburg, de geheel bezette zaal aangenaam bezighielden. dacht besteed aan de eisen, waaraan men moet voldoen, om een bepaald beroep met succes te kunnen uit oefenen. Er wordt de nadruk op ge legd. dat men bij het kiezen van een vak de aangename, zowel als de on aangename aspecten, die daaraan ver bonden zijn, terdege moet overwegen. De leerlingen uit de eindklassen van vrijwel alle scholen voor voortgezet onderwijs op Walche ren zullen deze tentoonstelling be zoeken. Zij worden rondgeleid, door enkele deskundigen, die éomentaar zullen leveren bij het geëxposeerde. Ook de leerlingen uit de derde klas sen van de kweekscholen zullen een bezoek brengen aan deze expo sitie Op 12, 17. 19, 26 en 31 mei 2 juni kunnen de ouders 's avonds dc tentoonstelling bezoeken. Door middel van een groot aantal pa nelen met foto's en attributen wordt op deze tentoonstelling een indruk ge geven van ongeveer 200 beroepen voor jongens en ongeveer 160 meisjesberoe- pen. De jongens en de meisjes worden apart rondgeleid. De leerlingen van de kweekscholen kunnen, na afloop van de rondleiding, in een discussiegroep je hun mening over dc tentoonstelling naar voren brengen. ZUID-BEVELAND Uitslagen wedstrijden koninginnedag Goes De uitslagen van de op koninginne dag te Goes gehouden kinderspelen op de Grote Markt luiden voor dc wedstrijden omvattende vogelpiek- werpen, buswerpen, ringwerpen, zak-, hindernis- en elerlopen: jon gens: 1. H. v. d. Veenschool I; 2. Cas par Beiseschool I: 3. H. v. d. Veen- school II; 4. H. v. d. Veenschool IV. Meisjes: 1. Clu\ Nat. school Westwal I; 2. Chr. Nat. school 11: 3. Kolin- stammschool I; 4. Kohnstammschool H. De beste hardlopers van de ver schillende scholen traden 's middags in diverse leeftijdsgroepen in het strijdperk voor de Oranjewimpelesta fette. De voornaamste uitslagen hier van waren: klas zes: jongens: 1. Re- né van Hemert. 2. Adrie Houterman: meisjes: 1. Antie Jobse. 2. Els Metse laar; klas vijf: jongens: 1. Henny Neels, 2. Han v. d. Zande: meisjes: I. Ans van Gurp, 2. Tiny de Baar; klas vier: jongens: 1. Adrie Bruijns. 2. Rudy Vleugel; meisjes: 1. Jeannet Peeman. 2. Conny Buys. Vijfdaagse werkweek in raad Kloetinge In de openbare vergadering van woensdagavond aanstaande zal ook de gemeenteraad van Kloetinge een beslissing nemen inzake de invoe ring van een vrije zaterdag om de veertien dagen voor het gemeente- personeel. Voorts vermeldt de agen da voorstellen tot grondaankoop in verband met dc verbetering van het kruispunt Buys-Ballotstraat-Rijks- weg-Dewcstraat. Ook zal er beslist worden over een aantal subsidie aanvragen van instellingen op het gebied van maatschapplijk werk en gezinsverzorging. HOEDEKENSKERKE N.C.V.B.-afdeling vergaderde De Ned. chr. vrouwenbond, afdeling Hoedekenskerke. hield dezer dagen haar maandelijkse bijeenkomst in dc consistorie der hervormde kerk. De presidente, mevrouw M. van Doese- laar-Meeuwse, hield een korte medi tatie. Ds. Tiemersma uit Zierikzee sprak over het onderwerp „De mens als beeld Gods". In principe werd be sloten om de gewestelijke Landdag te Middelburg te bezoeken Vlissingse damclub uitgeschakeld Om het gewestelijk damkampioen schap van Nederland werd in Vlis singen de tweede ontmoeting ge speeld tussen D.I.D. uit Vlissingen en het tiental van de damclub „Tree- beek" uit Treebeek in Limburg. Ook deze ontmoeting is voor de Vlissing se dammers ccn nederlaag gewor den. De Vlissingers hadden een beet je met pech te kampen gehad. De uitslag werd 12-8 in het voordeel van dë Limburgse gasten. Door deze nederlaag zijn de Vlissingse dammers uitgeschakeld en zal de strijd zich ontwikkelen tussen de tientallen van Excelsior uit Den Bosch cn Treebeek te Treebeek. De gedetailleerde uit slag luidt als volgt: D.I.D. VlissingenTrecbcek 8-12. Joh, LercF. Okrogclnik 1-7W. Heydra-YV. Okrogelnik 0-2; E. A. Schuitema-T. Spolstra 2-0; C. van Rijswijk-E. Elbersen 2-0: J. N. de Vroom-H. Helmen 0-2; P. Maas-J. Jaspers 1-1; Joh. de Smet-H. Okro gelnik 1-1; H. de Vlieger-B. Kole 1-1; P. Goedbloed-R. Holtjer 0-2; L. Goed- bloed-A. Poelstra 0-2. Opmerkelijk was. dat in deze ont moeting wederom de eerste 5 borden een gelyke strijd leverden, doch de onderste 5 wederom moesten capitu leren. VAN ONZE ADVERTEERDERS Dames- en herenkapsalon in Middelburg geopend Zaterdagmiddag hebben vader en zoon Baljeu te Middelburg onder bij zonder grote belangstelling hun nieu we dames- en herenkapsalon op de hoek Herengracht-Noordpoortstraat ten doop gehouden. Op deze hoek stonden vroeger enkele oude woning- kjes, die in het kader van de stads- sanering en hoekverbetering moesten worden afgebroken. Op dc vrijko mende bouwgrond is een prachtig nieuw pand gebouwd, waarheen de heer Baljeu, die voorheen zijn kap perszaak in de Noordpoortstraat dreef, zijn bedrijf verplaatste. Boven dien werd de zaak nog uitgebreid met een dameskapsalon, die ook in het nieuwe pand werd ondergebracht. Twee uiterst fraaie zaken met in de herenzaak vijf stoelen cn in de da- mesafdeling tien boxen. Het geheel is in lichte kleuren gehouden en van de nieuwste snufjes voorzien. Het was wethouder A. J. Kaland, die za terdagmiddag de openingsplechtig heid verrichtte en de familie Baljeu van harte met dc aanwinst geluk wenste. Na opening volgde nog een receptie, waar zeer vele relaties en klanten de heren Baljeu hun felicitaties aan boden die in vele gevallen vergezeld gingen van een bloemenhulde, waar door de zaak tijdelijk herschapen werd in ccn miniatuur bloemenwin kel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15