Waarom zoudt u veel betalen als weinig kost? Zeeuwse socialisten vierden eerste mei Agenda AFWAS- MIDDEL WALCHEREN NIEUWE UNIFORMEN VOOR OOSTKAPPELLES „CRESCENDO" DINSDAG 2 MEI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 MET CABARET EN TONEELSPEL Eibert Meester sprak in Middelburg en Vlissingen „Het is een geluk, dafc wij hier in volle vrijheid het meifeest kunnen vieren". Dit zei do heer J. M, van Poelje tijdens de gezamenlijke mei- viering van de afdelingen Middel burg, Souburg en Vlissingen van de P.v.d.A. en de bestuurdersbonden uit die plaatsen, die maandag in het openluchttheater „Tooreuvliedt" werd gehouden. De heer Van Poelje wees in dit ver band op de landen achter het IJzeren Gordijn. Hij sprak namens de mei comités uit de drie plaatsen. Na de opening zongen de beide koren ..Volksstemmen" uit Middelburg en Vlissingen onder leiding van Ab Lichtendahl onder meer „Morgen rood". De meirede werd uitgesproken door het Tweede-Kamerlid, de heer Th. Westerhout. De heer Westerhout sprak over het onderwerp „Wel vaart". Tenslotte besprak de heer Wester hout de vraag „Is de meiviering nog actueel?" Na de pauze voerde een groep .to neelspelers het spel „Het noteboom- pjc van Gcrardo" op. Dit stuk van Y. B. Morris werd op vlotte wijze over het voetlicht gebracht. De heer H. Hubregtsc uit Middelburg sloot daar na deze bijeenkomst. Middelburg 's Middags organiseerde het Middel burgse 1 mcicomité een bijeenkomst voor de jeugd in ..De Gouden Poor- tc", waarna er 's avonds ecu ont spanningsvergadering voor de oude ren volgde. Hoogtepunt van deze laatste bijeen komst was een rede van de heer Eibert Meester, secretaris-penning meester van de P.v.d.A. Deze be paalde zijn gehoor bij de stormach tige ontwikkeling, die de wereld sinds do tweede oorlog heeft door gemaakt. „Hét is noodzakelijk, dat er een eind komt aan het politieke pas-op-de-plaats van de huidige re gering", zo zei de heer Meester, die het beleid van de regering De Quay fel hekelde. De bijeenkomst werd geopend door de heer M. A.L Hubregtse, voorzitter van de afdeling Middel-; burg. Na het officiële gedeelte volgde nog een aardig en afwis selend cabaretprogramma. Vlissingen De afd. Vlissingen hield 's avonds nog een matig bezochte bijeenkomst in het Concertgebouw. „De Volks stem" bracht hier een potpourri van strijdliederen en het „Viljalied". Tor nelisten voerden het toneelstuk „Een schot zonder kogel" op. Ook in Vlis singen sprak dé heer Meester. De bijeenkomst werd geopend door de heep Van Poelje. Schoondijke De afdelingen W. Zeeuwsch-Vlaande- ren van de Partij van de Arbeid en liet N.V.V. hebben maandag de mei viering gehouden in zaal Wijffels te Busdienst van Sluiskil naar Antwerpen I)e commissie vervoei-verguniiingen 1c Den Haag heeft aan de N.V. Bra bantse Buurtspoorwegen en Auto- dienst (B.B.A.) vergunning verleend voor een autobusdienst SluiskilAxel HulstClingeAntwerpenBreda, voor zover het Nederlands gebied be treft. De vergunning is verleend voor twee jaar en voor drie ritten per dag in beide ^richtingen. KERKNIEUWS Ds. J. W. van Nieuwenhuijsen Zondag nam ds. J. W. van Nieuwen- huijzen afscheid van de hervormde gemeente van Heemstede. De familie Van Nieuwenhuijzen woont al een tweetal eeuwen in Zeeland. De thans met emeritaat gegane predikant was aanvankelijk boer, daarna kwam hij in de leer bij een wagenmaker. Op- achttienjarige leeftijd ontwaakte bij hem de begeerte naar het predikambt. Hij deed toelatingsexamen voor het gymnasium te Middelburg en studeer de theologie te Leiden. Zijn eerste ge meente was in zijn geboortestreek Sint Anna ter Muiden. Ds. Homan zeventig jaar Maandag werd ds. J. Homan te Made. emeritus predikant van de hervormde kerk, zeventig jaar. Ds. Homan dien de van 11 februari 1951 tot zijn eme ritaat, op 1 mei 1957. de gemeente van Hulst. GEK EI'. GEM. IN NEDERLAND Bedankt voor Tcrncuzen: F. Mallan te Veenendaal. Middelburg-Nonnen voor hei vuurpelo ton, 20 uur, 1-1 jaar. Electro: The hypnotic eye. li).20 uur. 18 jaar. Miniatuur Walcheren: 9-18 uur. Ylissïngen-Ammnbra: Avontuur in New York, 20 uur, 18 jaar. Luxor: Do onoverwinnelijke. 20 uur, 14 jaar. Goes-Grand: Psycho, 20 uur, 13 jaar. Sas van Gcnt-Olympia: Gene Krupa Sto ry, 20 uur, 14 janr. Tcrneuzen-Luxor: Stormkracht 12, 20 uur. 14 jaar. Oosthurg-Linlpltheater; Psycho. 20 uur. 13 jaar. Zicrikzee-Concortzaal bioscoop: De pan toffelheld, 20 uur, a.l. Schoondijke. De voorzitter van het meieomité, de heer A. van de Velde, opende deze druk bezochte bijeen komst, waarna de toneelgroep „Mas kers" op voortreffelijke wijze het blijspel „Mary knapt het op" opvoer de. De meirede in Schoondijke werd uitgesproken door de heer A. van Maanen uit Amsterdam. Aan liet feest van de volwassenen ging in de middaguren een kindervoor stelling vooraf, „Maskers" bracht voor de kinderen het sprookje „Roodkapje". De bijeenkomst werd besloten met een geani meerd bal. Terneuzen Het meifeest werd in Ternéuzen door de gezamenlijke afdelingen van de P.v.d.A., N.V.V. en VARA ge vierd in het Concertgebouw. Na een woord van welkom van de heer W. van Driel, voorzitter van het mei comité, werd de meirede uitgesproken door het Tweede-Kamerlid de heer J. Reehorst. Het klapstuk van de meiavond was de opvoering van Jan Lemaire's toneelstuk in twee tafere len „Vader meende het goed". Een stuk met ernst en humor, vortrcf- felijk op de planken gebracht dooi de zeven amateurs van de toneel groep der moderne arbeidersbewe ging te Terneuzen en geregisseerd door de heer J. Stenvert. Voor de jeugd was er 's middags een film voorstelling in het Concertgebouw. dubro HET MODERNE IN DE GROENE KNIJPFLES Belg „nam" voorrang botsing met brommer De bromfietser L. C. reed zondag middag van Sas van Gent richting Sluiskil met als duopassagier zijn echtgenote. Ter hoogte van Driekwart moest L. C. de Zandstraat kruisen. Aangezien de rijksweg langs het ka naal een voorrahgsweg is, meende de lieer L. C. dat de naderende auto voorrang zou verlenen. De autobe stuurder, de heer W. A. uit Gent, deed dit echter niet. Het gevolg was, dat de bromfietser door de Belg werd aan gereden. De brommer werd zwaar be. schadigd en ook de auto liep behoor lijke materiële schade op. Wachtmeester P. Klap kreeg zilveren eremedaille O.N. Voor het front van de aangetreden j groep rijkspolitie .heeft de districts. commandant van de rijkspolitie te Middelburg, overste A. J. van Thiel j zaterdagmorgen op het groepsburenu tc Kapelle de ere-medaiile in zilver, verbonden aan de orde van Oranje. Nassau op de borst gespeld van op perwachtmeester P. Klap uit Bieze- linge. Deze koninklijke onderscheiding werd de heer Klap toegekend wegens een veelzijdige staat van dienst. Behalve de. gehele groep, was bij de uitreiking van het cre-mctaai ook burgemeester H. G. van Suylekom aanwezig. In de toespraken die er werden ge houden, werden vooral dé kwalitei ten van de lieer Klap geprezen. Ad judant G. van Overbeeke feliciteerde de gedecoreerde namens het groeps- personeel. MIDDELBURG B. en w. stellen voor: Burgelijke Stand zaterdags open van 8.30 tot 9.30 uur Nadat in de aprilvcrgadering van de Middelburgse gemeenteraad uitvoe rig van gedachten is gewisseld over de invoering van de 5-daagso Werk week en de openstelling van bet bu reau van de burgerlijke stand, heb ben b. en w. van Middelburg thans aan de raad voorgesteld om dit bu reau en bet bureau bevolking 's za terdagsmorgeus open te stellen -van half negen tot half tien. Daar bij een volledige invoering van de 5-daagse werkweek bij liet rijk de werktijd per week gesteld zal wor den op 41% uur wil het college ook voor de zogenaamde „41 y- uur wer kers" van het gemeente-personeel deze werkweek van 41% uur invoe ren, hetgeen dus neerkomt op 8% uur gedurende vijf dagen. A.B.V.A. te Middelburg hield jaarvergadering De afdeling Middelburg van de Alge mene Bond van Ambtenaren (ABVA) hield onder leiding van de heer J. M. Geljop haar jaarvergadering, waar voor een behoorlijke opkomst bestond. Het aantal leden van de afdeling steeg met zes. Het aantal bondsleden bedroeg per 1 april j.l. 77.345. De jaarverslagen van de secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heren L. J. Corné, W. v. d. Garde, A. Mon- deel en A. C. van Riel werden herbe noemd. De aftredende secretaris werd herkozen. Tot lid van de plaatse lijke controlecommissie werden be noemd de heren P. M. Bayens, P. v. d. Koorde cn C. P. van Oost. Alle be stuursbesluiten betreffende subsidies aan diverse verenigingen werden goedgekeurd. Besloten werd om een flink bedrag ter beschikking te stellen van de commissie „Huldeblijk nieuw bondsgebouw ABVA". Vervolgens hield de districtsbestuur der. de heer A. van Aalst, een inlei ding over „problemen in de ambtena- renvakbeweging". In bespreking kwa men onder meer de vijfdaagse werk week, de wcrkclasslficatie, het loon- beleid van de regering en de franje- verdeling. Het standpunt van de ABVA ten aanzien van deze proble men lichtte de heer Van Aalst in een duidelijk betoog toe. De jubilarissen, de heren A. J. Beren, pas en H. J. Leuvlink, werden in ver band met hun respectievelijk 40- en 25-jarig lidmaatschap van het NVV geliuldigd. De afdelingsvoorzitter speldde hen het gouden en zilveren insigne op cn betrok in zijn hartelijk speechje ook de dames van de jubila rissen, die hij als aandenken een geschenk overhandigde. B.B. winnaar van E.H.B.O.- bedrijfswedstrijden De EHBO-afdeling Middelburg heeft in „De Gouden Poorte" haar jaar lijkse bedrijvenwedstrijd gehouden. De ploegen, die aan deze wedstrijd deelnamen, waren gevormd uit leden van de EHBO-afdeling. maar zij kwamen uit voor het bedrijf. De op gaaf, een verkeersongeval op een weg, werd samengesteld door me vrouw dokter J. Pel-Mellink. De jury, bestaande uit mevrouw dr. Vermaas- van Konijnenburg, mevrouw Pel en dokter D. N. van Gelderen had de niet gemakkelijke taak deze wed strijd te beoordelen. Voor deze wed strijd bestond veel belangstelling, onder andere van de zijde van de di rectie der Vitrite Works, dc directie van de P.Z.E.M., en van politiezijde. Dokter Van Geldcren reikte aan de winnende ploeg, die van dc B.B., de wisselbeker uit. De uitslag luidt als volgt: 1. B.B.-ploeg Middelburg (beker plus medaille): 2. Ploeg Vitrite Works Middelburg (medaille); 3. Ploeg P.T.T. Middelburg (medaille): 4. Ploeg gemeentc-politie Middelburg en o. Ploeg P.Z.E.M. Middelburg. Uitreiking onderscheiding de heer J. P. v. d. Broecke Voor de heer J. P. van den Broecke, technisch hoofdambtenaar bij de Do meinen te Middelburg, kwam de ko ninklijke onderscheiding als een ver lossing. 's Ochtends rond half tien verschenen onverwachts de inspec teur van de Domeinen te Goes, de heer J. Thielen, en de heer J. Kluyte- naar, rentmeester van de Domeinen uit Breda, met nog enkele andere ambtenaren van de Domeinen, als mede mevrouw Van den Broecke met haar kinderen op het kantoor in de Reigerstraat te Middelburg. Bij monde van de heer Thielen kreeg de heer Van den Broecke toen te ho ren; dat hij wegens zijn verdiensten benoemd was tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, waarna deze hem de versierselen opspeldde. Voorafgaande aan deze plechtigheid had de heer Thielen uitvoerig stilge staan bij het werk van de heer Van den Broecke. waarvoor de inspecteur niets dan lof had. In de ruim 25 jaar. dat U bij de Domeinen in dienst bent hebben wij veel waardering voor uw persoon en uw werk gekregen", aldus de heer Thielen. die het werk van de heer Van den Broecke in twee ■woorden samenvatte „grondig-pre- cies". Nadat de heer Thielen. de versierse len behorende bij de koninklijke on derscheiding had opgespeld, voerde vervolgens de heer J. Kluytenaar het woord, die de waarderende woorden van de inspecteur nog eens onder streepte. Krediet van f 413 voor school Verwerijstraat Als gevolg van een toeneming van het aantal leerlingen op de school van de gcref. gemeente aan de Ver werijstraat te Middelburg is het noodzakelijk, dat een lokaal, dat voorheen in gebruik was als over blijflokaal, ingericht wordt als les lokaal. In verband hiermee stellen b. en w. de raad voor een krediet van 413 beschikbaar tc stellen voor de aanschaf van een bordstel, een klas setafel en -stoel. Aanvraag voorschot voor bouw van 30 woningen B. en w. van Middelburg stellen de raad voor om een grond- en bouw- voorschot aan te vragen voor de bouw van dertig woningwetwoningen in dc Stromenwijk. De grondkosten worden geraamd op f 61.000 en de bouwkosten op f 436.000. De eerste drie fasen van de bouw van do 336 woningen in de Stromen- wijk (respectievelijk 76, 74 en 54 wo ningen) is gereedgekomen. Van de vierde fase van 52 woningen zullen dc laatste woningen zeer binnenkort opgeleverd worden. De nieuwe wo ningen betreffen de uit het Zeeuwse contingent van 500 aan Middelburg toegewezen dertig woningen. Voorstel Poelendaeleweg voorrangsweg te maken B. en w. van Middelburg stellen dc raad voor een krediet van 4600 beschikbaar te stellen voor dc aan duiding van de Poelendaeleweg tot voorrangsweg. Dit krediet is nood zakelijk voor de aanschaf van ver keerstekens en -blokken. In een toelichting op het voorstel schrijft het college, dat sedert de wijziging van het profiel van.de Poe lendaeleweg vrijwel iedere wegge bruiker meent met een voorrangsweg te maken te hebben. Zeer in het bij zonder is dit het geval wanneer men van de richting Koudekerke komt. De Koudekerkseweg is vanaf de ge meente Koudekerke tot het Tooren- vliedtwegje namelijk een voorrangs weg en dc Poelendaeleweg vormt uit eindelijk een voortzetting hiervan, aldus stellen b. en w. Bij vele weggebruikers geeft dit aan leiding lot verwarring, die nog meer in de hand gewerkt zal worden als het wegvak tussen de hoofdingang van het Park Toorenvliedt en de Ruyterstraat binnen zeer afzienbare tijd eenzelfde profiel zal krijgen als de Poelendaeleweg tussen de Ruij- terstraat en de Nieuwe Vlissingsè- weg. Ter voorkoming van misver stand achten b. en w. het daarom gewenst, dat deze weg eveneens tot voorrangsweg wordt aangeduid. Uitslag verkoping Door W. P. de Nooijer, wanrn. nota ris kantoor wijlen notaris B. A. van Verre le Middelburg, werd in het openbaar verkocht een voormalig winkelpand met bovenwoning, ge naamd „Princewapen" met tuin aan de Korendijk 58 te Middelburg, groot 1 a. 46 ca.: gekocht door de heer J. A. Weststrale Le Middelburg q.q. voor f.,4981. BEVOLKING ENTHOUSIAST Marsen naar „Ipenoord" „Zonneveld" en „Duinbeek" Voor de muziekvereniging „Crescen do" te Oostkapelle is een belangrijk moment aangebroken. In tegenwoor digheid van een groot aantal geno digden werden zaterdagmiddag in het verenigingsgebouw door de voor zitter van de muziekvereniging, de beer A. Don, de nieuwe uniformen overgedragen aan de'leden. Dc voor zitter heette daarbij welkom burge meester F. G. Sprengcr, erevoorzit ter van „Crescendo", zijn echtgenote de beide wethouders met hun dames, en tal van afgevaardigden van plaat selijke verenigingen. De heer Don dankte in hartelijke woorden cle burgerij, nu in betrek kelijk korte tijd dit ideaal kon wor den bereikt. Hij memoreerde met na me de vele spontane acties die ge voerd zijn, waarna hij de uniformen symbolisch overdroeg door bet aan bieden van een nieuwe korps vlag. Na mens de leden dankte de heer L. Job- se het bestuur, en in het bijzonder de voorzitter, voor het zeer vele werk hiervoor verricht. Aan dc dames der bestuursleden werden bloemen aan geboden. Het muziekgezelschap met het tamboerkorps bracht hierna de 4e divisiemars ten gehore. Een groot aantal afgevaardigden brachten de gelukwensen van hun verenigingen over. Diverse envelop- pos met inhoud werden bovendien nog aan het bestuur van „Crescendo" overhandigd. Burgemeester Sprengcr bood behalve zijn gelukwensen als persoonlijk, blijk van waardering de voorzitter, de hoer Don, een boeke bon aan. Marsen Hierna maakte „Crescendo" niet het tamboerkorps voorop In de nieuwe uniformen een korte mars door de Dorpsstraat. Direct daarop marcheer de het korps naar het kindertehuis „Ipenoord" waar de patiëntjes met vlaggen de muzikanten verwelkom den. Ook bracht „Crescendo" oen bezoek aan het zeehospitium „Zonneveld". Maandag maakte het korps een mars door het gehele dorp. Op kasteel „Duinbeek" bracht het een muzikale hulde aan burgemeester cn mevrouw Sprenger. Ook aan de heer en mevrouw Don. Van de toren transen bracht het korps maandag morgen nog vaderlandse en gewij de liederen ten gehore. „Crescendo" bezit nu fraaie uniformen, een prima instrumentarium en het kan onder leiding van de dirigent, de heer P. Wisse, met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. Deze twee meisjes, Joianda Willem- se linies) en Paula van de Berg, ga ven maandagmiddag tijdens de rol schaats wedstrijden op dc Nieuwe Markt te Vlissingen, een demonstra tie in paarrijüen. Joianda Willemse liad tevoren (le eerste prijs behaald in de wedstrijd in schoontijden. Prijswinnaars wedstrijden op koninginnedag De feestelijkheden ter gelegenheid van dc verjaardag van Koningin Ju liana te Vlissingen omvatten onder meer enkele wedstrijden voor de be prijswinnaars van de wedstrijd in ringsteken op versierde fietsen in de Wilheliuinastraat waren: Van 7 tot 8 jaar: 1. Abbie Kroon; 2. Freddy van Ak keren. Van 9 tot 10 jaar: 1. Wouter Groen; 2. Co Baden; 3. Riet van Leuverden. Van 11 tot en met 13 jaar: 1. Bert Lammers; 2. Jan Kroon; 3. Willy van der Hoofd. De prijswinnaars bij de rolschaats- wedstrijden op de Nieuwe Markt wa ren Hardrijden. Meisjes van 10 tot en met 12 jaar: 1. Willemien Meerman; 2. Marian Pot; 3. Jacobs van Soelen. Meisjes van 13 tot en met 14 jaar: 1. Carina de Meurïchy; 2. Janny Hui- zinga. Jongens van 13 tot en met 14 jaar: 1. Henk Sinko; 2. Herman Pels; 3. Arie van Smaalen. Schoonrijden: 1. Joianda Willemse; 2. Mieke Théu- nisz; 3. Liesbéth Suurmond. QuickVlissingen 25 Alvorens een bezoek te brengen aan de wedstrijd Nederland-Hongarije te Rotterdam speelde Vlissingen in Den Haag een vriendschappelijke - wed strijd tegen de eersteklasser Quick. Nadat Moéfts de score had geopend (0—1) maakte de thuisclub gelijk, maar Gro.enewegen bracht de rust stand op 12. Moens' zorgde daarna v.oor 13. Quick scoorde nogmaals tegen (23) maar Jan de Nooijer en Moens brachten de eindstand van dit aantrekkelijke oefenpartijtje op 25. Auto reed bromfiets aan In de Walstraat te Vlissingen ont stond een botsing tussen een auto en een bromfiets. De autobestuurder reed zijn wagen namelijk naar de rechterzijde van de straat, en deed die op zo'n onverwachte wijze, dat de bromfietser T. M. K. in botsing kwam met de auto. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. De au to liep een fikse deuk op. Cabaret voor personeel gemeente Vlissingen Het Vlissingse gemeentepersoneel heeft zaterdagavond in hotel „Britan nia" kunnen genieten van een caba retprogramma, verzorgd door het ge zelschap „De vrolijke golf".. De cabaretgroep bracht een program ma van muziek, zang en schetsjes, dat. gezien het gulle applaus, bij het publiek veel waardering vond. Het allround showorkest „The Rith- me Stars" voerden de aanwezigen op muzikale wijze mee op een reis kris kras door de wereld. De accor deonist Janus Augustijn gaf enkele staaltjes van virtuositeit. Ook het optreden van een Hawaiien band was een succes. De twee muzikale clowns vonden veel bijval voor hun dwaze capriolen. Ook de teenagers kwamen aan hun trekken, want „The crazycats" „rockten" en „rollden" er lustig op los. Het hoogtepunt van het programma was het optreden van de bekende neger-trompetist Louis „Satchmo" Armstrong, die enkele fenomenale trompetsoli ten beste gaf. Opmerke lijk was het, dat zijn zwarte huids kleur nogal afgaf, zodat de confe- recier, die de bekende trompettist de hand had geschud, zich moest gaan wassen. Vooraf had de heer S. Strabbing, voorzitter van dc Personeelsvereni ging Gemeente Vlissingen, de aanwe zigen, waaronder de burgemeester en wethouders van Vlissingen met hun echtgenoten, hartelijk welkom gehe ten. Het bal, met medewerking van „Dc vrolijke golfbrekers", vormde een geanimeerd slot van deze vrolijke en gezellige cabaretavond. Geslaagde kinderbazaar van vereniging, „Hobeinstraat" Oudhollandse geveltjes en passende opschriften vormden het decor voor de kinderbazaar, die de buurtvereni- ging „Hobeinstraat en omstreken" i ter gelegenheid van koninginnedag j zaterdag en maandag hield in het I vroegere gebouw van het Leger des I Heils aan de Paul Krugerstraat te i Vlissingen. Zaterdag konden de kin deren van leden der buurtvereniging feestmutsen, ballen, lampions en bal lons winnen met allerlei activiteiten. Het schieten met een echte wind buks mocht velen dan niet zo gemak kelijk afgaan, maar in een grabbel ton duiken en met ballen naar blik ken bussen gooien kostte geen moei te. Voor de begeleidende ouders was achter in de zaal een gezellig zitje ingericht, waar consumpties waren te verkrijgen tegen „buurtprijzen". De deelnemerskaarten, die aan de in gang werden uitgereikt maakten voor de kinderen geld overbodig. Maandag echter, toen ook niet-leden en ouderen werden toegelaten moest wei worden betaald. OOSTKAPELLE N.C.V.B. vergaderde De N.C.V.B.. afdeling Oostkapelle. hield dezer dagen haar vergadering onder leiding van mevrouw M. den Hollander-Wondergem. Spreker was de heer Visser uit Schiedam over zijn reis door Zuid-Afrika. die hij met prachtige kleurendia's toelichtte. Te vens besprak men de komende land dag op 21 juni te Middelburg, alsme de de plaatselijke bejaardenmiddag, die werd bepaald op 6 juni. Collecte De Emmabloemcollecte te Oostka pelle bracht f 112 op. SINT-LAURENS Jeugd van St.-Laurens vierde koninginnedag Voorafgegaan door het tamboers- en pijperkorps „Juliana" uit Middelburg trokken de kinderen van St.-Laurens maandag naar het verenigingsge bouw, waar ze werden toegesproken door de voorzitter van de Oranjever eniging, de heer W. S. Pouwer en de burgemeester van St.-Laurens, de heer W. Baas. Daarna volgden ze met spanning de kluchtige streken van een clown en de avonturen van Jan Klaas- sen en Katrijn. Tevens ontvingen zij een traktatie. De Oranjevereniging van St.-Laurens bezorgde daarmee de jeugd van St.-Laurens een prettige morgen. Collecte Dc Simavi-collecte heeft te Scherpe- nissc een bedrag van 167,60 opge bracht. Officiële publikatie VLISSINGEN. Nationale herdenkingsavond. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat met het oog op de Nationale Herdenkingsavond op 4 mei a.s. van 18 tot 21 uur alle bioscopen en openbare vermakelijkheden gesloten moeten zijn en dat in de cafés die avond tussen 19.00 en 21.00 uur geen andere mu ziek ten gehore mag worden gebracht dan die van de officiële Nederlandse radio programma's. De burgemeester verzoekt de burgerij op die dag van 20.00 uur tot 20.02 uur overal en algemeen volkomen stilte in acht te hemen ep van 18.00 uur tot zonsondergang de vlag halfstok te doen uithangen. Vlissingen, 27 april 1961. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 1 mei. Totale'aanvoer 1811. Vette koeien en ossen 1153: Varkens 053. Vette koeien lc lew. 305—335. 2c kw. 280 300, 3e kw. 260—280: Varkens (lev. gew.J le kw', 186, 2c kw. 183. :ie kw. 180. Prijzen in cents per kg. Vette koeien: aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen ruim prijshoudend, pri ma's boven notering; Varkens (lev. gew. aanvoer korter, handel vlot. prijzen al» vorige week, prima vleesvakens bpveu notering, zware varkens 1.50—1.60 per kg, slaehtzeugen 1.73 per kg. VEILING KAPELLE l mei. Aardbeien per doos van 1% ons: extra 111-120. I 98—112. II 65—82. Groenten: Kropsla II 3. Spinazie I 36, Ra dijs I 8.50—10. Rabarber l 8. Bloemkool 3162. Aardappelen I 8. VISMIJN COLlJNSPLAAT 1 mei. Exportgamalen 859 kg 240 279. Schar 263 kg, Bot 143 kg. Wij ting 130 kg. Tong 648 kg. Rog 8 kg. Wulk 33 kg. Schol 52 kg. Griet 3 kg. Paling 5 kg. Visiever 3 kg. Ongesor teerde vis 47 kg. VEILING MIDDELBURG i mei. Asperges per bos 1.77—1.82. Sla 5 14. Spinazie 9—31. Aardbeien 1,16—1.56.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3