..LEZERS SCHRIJVEN. Smoor 1 1 1! PALADIJN 1961 PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Kunstgebit? m eventjes SMOOR KEUKENHOF SLUIT WAARSCHIJNLIJK 7 MEI DE VERdWENEN MINIATUUR Z PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 2 MEI 1961 r~ Bromfietsverbod op Vlissingse boulevards (V) De suggestie die de heer Keulemans, gedaan in de editie van 27 april aan do burgemeester van Vlissingen, n.l. om de politie op haar taak te wijzen, lijkt mij gemakkelijker gezegd dan gedaan. Want wat zien wij dan ge beuren: Dat de politie steeds in de minderheid zal zijn tegenover over treders n.l. dat door een achtervol ging per auto de meer wendbaarheid van de bromfiets, deze haast altijd weg zou weten te komen; door ach tervolging per rijwiel, zo'n rijwiel geen snelheid genoeg zal kunnen op brengen tegenover de bromfietsers. Resultaat: de politie staat voor aap. Verdere onaangename gevolgen: bij een eventuele achtervolging zullen de bezitters van de smalle pijpen en hel gekleurde blouses zeker niet achter willen blijven, en de geweldige sen satie willen meemaken en dus het heerlijke genoegen beleven van de grandioze mislukking. Nee, geachte heer Keulemans, het lijkt mij toch maar beter de weg van de minste weerstand te bewandelen, en de politie haar taak op een ander terrein te laten doen en deze niet in te zetten tegen een troepje jongelui, die nog moeten leren hoe zich netjes te gedragen. Voor mij is het zeker dat de burgemeester met de genomen maatregel zeker enige ontevredenen heeft gemaakt, maar dat kan niet op wegen tegen de duizenden en duizen den wandelaars en de honderden bou levards-bewoners die hem zeer zeker heel dankbaar zijn. En last not least geachte heer. Keu lemans, geloof ik dat wij onze bur gemeester geen raad of aanwijzing behoeven te geven, en hij zeker het voor en tegen van de maatregel als bovenbedoeld goed zal hebben over wogen en naar beste weten heeft toe gepast. Vlissingen D. L. T. Bromfietsverbod (V) Erger U niet. Verwonder U slechts, Dat er een satelliet op weg is naar Venus, dat een mens om de aarde cirkelt in een uur, dat er grote zee gaten worden afgesloten. Dit alles is machtig, maar wordt door de mens aanvaard en men verwondert zich er zelfs niet meer over, maar dat alleen terwille van de siësta-houdende bou levardbewoners in Vlissingen de bromfietsen daar geweerd moeten worden, is werkelijk nog iets om zich over te verwonderen. We juichen het verbod toe, maar dan voor rust en veiligheid van iedereen. Een Vlissinger, die 's middags helaas moet werken. Bromfietsverbod (VI) De.4werkelijke aanleiding tot invoe ring van het bromverbod op de bou levard, is ons nu eigenlijk pas duide lijk geworden. Het is eigenlijk een schromelijke tekortkoming geweeest van mij en de lezers die in positieve zin reageerden op mijn ingezonden stukje, dat we daar niet aan gedacht hebben, maar de bewoners van de boulevard kunnen hun middagslaapje niet naar behoren doen. Stel je voor, de ene brommer is nog niet voorbij of daar komt er alweeer een aan. e«n licht, geun'9 sigaartje roken. .EVENTJES* 'n PALADIJN Van .Eventjes' eventjes rustig genieten. Per doosje van 20: Vreselijk, dat we daar niet aan dachten. Op vragen in de raad over opheffing van het verbod, roept onze burge meester uit: „Onmogelijk, dat ver bod moet ingevoerd worden, want we kunnen 's middags geen oog dicht doen". Wellicht zijn er in an dere Vlissingse straten ook nog be woners die een onrustig middag slaapje doen? Hier is voor hen een goede raad. Wilt U zich verzekeren van een rustig middagslaapje? Stelt U dan in verbinding met burgemees ter Kolff en ook in uw straat zal waarschijnlijk wel een bromfietsver bod ingevoerd worden. Over demo cratie gesproken. Het wordt tijd dat we wakker worden. Vlissingen. Bromfietser. Bromfietsverbod (VII) Op mijn ingezonden stukje onder bo vengenoemd opschrift mocht ik van de heren S. en H. W. een commen taar ontvangen hetwelk ik gaarne voor beiden hiermede beantwoord. De geachte heer H. W. deed mij de vraag of ik nu ook teleurgesteld ben. Ja en neen. Te beginnen met uw sug gestie als zou ik een grote antipatie hebben tegen bromfietsen. Zeer zeker neen. Ik ben een gepensioneerd man neke, woon sedert 8 maanden in Vlissingen en tot mijn onuitspreke lijk genoegen op een van de boule vards. Ik kocht op 65-jarige leeftijd een bromfiets, heb hiermede in mijn vorige woonplaats 115 en in Vlissin gen 15 km gereden en daarna met de meeste spoed verkocht. De reden: mij te gevaarlijk. Het gevaar zag ik enkel en alleen in het door mij be schreven gedrag van de stoere jon gelui. Dus geen sprake van een anti patie tegen bromfietsers. Wel tegen een zeker soort en om nu op het kleurschema terug te komen, is het mij gebleken dat de verstoorders van de rust en de veiligheid juist allen met in het oog lopende kleding him kunnen op de bromfiets ten beste ge ven. Op het dragen van kleurrijke kle ding heb ik niet het minste bezwaar. Maar daar ging het in mijn schrij ven dan ook niet over. Ik gaf alleen maar aan dat het deze jongelui zijn, die verantwoordelijk zijn voor de maatregel als nu door b. en w. is ge nomen. Te veronderstellen als zouden er ;een behoorlijke berijders van irommers zijn; ik zie ze dagelijks prinsheerlijk over de boulevards toe ren, en als een ieder op deze manier zijn brommer zou gebruiken dan zou er voor b. en w. van Vlissingen geen aanleiding hebben bestaan om een verbod uit te vaardigen. Helaas is het nu eenmaal zo, dat de goede voor de kwade moet lijden. Dus geachte heer H. W. of ik nu ook teleurgesteld ben: ja, doordat U mij op sommige punten niet goed hebt be grepen; neen, dat er een verbod be staat voor het rijden van brommers op de boulevards. D. L. T. POteLixer, haardrogers - keukenmachines Vrijheid en Democratie Veel rumoer is er ontstaan over het feit, dat in het zuiden alleen de twee de helft van de voetbalwedstrijd Ne- derland-Hongarije op het beeld scherm te zien was. De oorzaak hier van is, dat in ons z.g.n. vrije landje alles door allerlei afspraken en ver bintenissen aan banden is gelegd. De K.N.V.B. legt zich aan banden door bepaalde afspraken, waardoor buitenlandse bonden gaan uitmaken of wij een bepaalde t.v.-uitzending te zien krijgen. Vakbonden leggen zich aan banden waardoor ze bij conflicten hun leden (financieel) niet kunnen steunen. Neringdoenden worden door fabri kanten aan banden gelegd en wor den gedwongen voor hun artikelen hoge prijzen te vragen. Degenen die met een redelijke winst genoegen nemen, en vereschillende artikelen in prijs hadden verlaagd, worden prompt door de heren fabri kanten geboycot. Waaruit blijkt, dat wij nog dagelijks door allerlei af spraken en monopolies gedupeerd en geplunderd worden. Zolang deze wantoestanden voortduren en hier aan geen eind wordt gemaakt, zijn we nog lang niet toe aan de zo hoog geprezen Vrijheid en Democratie. Vlissingen. Tee Vee. Slecht opgevoede honden m In het artikel, opgenomen in de edi tie van 28 april j.L onder „Lezers schrijven", van de hand van de heer S., trof mij de volgende zinsnede: „Enige dagen geleden wandelde ik over uw veel geprezen boulevard, voorzichtig alle hoopjes vermijdend, die daar bij voorkeur door de Vlis singse viervoeters worden gedepo neerd" enz. Ja, geachte heer S. daar is al heel wat over gezegd en geschreven en ook dit schrijven zal wel niet het laatste zijn. Ik ben ook tot de ont dekking gekomen, dat de bezitters van genoemde viervoeters alleen dan gelukkig zijn, als hun trouwe vrien den hun nalatenschap enkel en alleen op de trottoirs achterlaten. En hier kan toch met de beste wil van de wereld niet gesproken worden van „nozems". Integendeel: het zijn echte dames en heren die als begeleiders der honden fungeren en uitgerust met schitte rende halsbanden en riemen de aan hun zorg toevertrouwde dieren, met een geduld, een betere zaak waardig, staan te wachten op wat komen moet. Is de nalatenschap ter plaatse, dit is op het trottoir, gedeponeerd dan kan de wandeling in alle ge moedsrust voortgezet worden. Dat vlak achter hun een jong moe dertje loopt met een kindje, dat juist de leeftijd heeft bereikt dat de eerste pasjes mogen worden gezet, is na tuurlijk van minder belang. Als die zo stom is niet behoorlijk uit te kij ken, zij wassen hun handen in on schuld. Daar moet mama dan maar op letten. Maar bij hun thuis kun je komen, alles kraak helder. Ja, dat is prima in orde. Maar de grootste zwijnerij op de straat plegen of laten plegen, daar is niet het minste be zwaar tegen. De honden aan de lijn langs de trottoirband te leiden is een te grote opgave die niet in overwe- '~g genomen wordt. - stellen alles in het werk de hon den veel te leren zoals poot jes geven, krantjes halen, pantoffel tjes brengen, ja, de honden zijn zeer intelligent en het zou een zegen zijn, als de hier bedoelde houders van honden dezelfde intelligentie ten toon zouden spreiden en hun honden naast het trottoir zouden leiden. Maar la ten wij ons daarover maar geen illu- sies maken. Tot b. en w. van Vlissin gen ook hier weer maatregelen zul len gaan nemen en er evenals bij het bromfietsverbod weer een reden is om weer eens lekker te kankeren op de onbillijkheid van de genomen maatregel. Vlissingen. D. L. T. Zomeravondvoetbai In het ingezonden stukje van 27 mei j.l. over zomeravondvoetbal, terrein Modderoord, werd er niet ten onrech te geklaagd. Laten wij als zomer avond voetballers te Vlissingen eens een blijde klank doen horen. Als men onze toegewezen velden ziet op de Keedsluis, die zijn de laatste tijd enorm verbeterd. De kale plekken zijn geheel verdwenen en als bejaard mens kan men zelfs nog een zit- plaatsje nemen. Ook zijn er nieuwe kleedkamers in aanbouw. Een woord van waardering voor de persoon, die daar dagelijks de boel in orde houdt, als ook de Stichting Sportbelangen is hier zeker op zijn plaats- Zomeravondvoetballers te Vlissingen HOOG EN LAAG WATER 3 mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 3.30 2.22 3.58 2.36 4.45 2.44 5.07 1.50 -f- nap uur meter 15.49 2.16 16.22 2.30 17.08 2.41 17.33 1.45 5.32 1.78 17.51 1.78 nap uur meter 9.58 2.16 10.27 2.31 11.04 2.46 10.39 1.66 10.57 1.90 nap uur meter 22.18 2.05 22.48 2.20 23.22 2.35 22.59 1.55 23.17 1.80 Advertentie verrassend comfort Werkelijk royale ruimte met 5 geriefelijke zitplaatsen (spons- rubber kussens); geruisvrij interieur- met verwarming en air conditioning; voorbank verplaatsbaar en met 2 afzonderlijke, geheel verstelbare rugleuningen (slaapbanken); vele prettige accessoires; enz. Een volmaakt comfort voor een bijzonder aantrekkelijke prijs: ƒ5495,(geheel compleet). ZIJN PRIJS MEER DAN WAARD H. ENGLEBERT N.V. Verkoop en v/erkplaais: Theresiastraat 145 - Den Haag - Tel.070-723903* Magazijn: Dobbeweg 2 - Voorschoten 'Tel. 01717-2010* DEALERS: Garage ADRIAANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Garage IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 JOOSSE ZN, Rijksw. 24G, Nieuw- en St. Joosland, tel 318 1778. De drie, in de Terra achtergebleven metgezellen, haalden verlicht adem, toen zij eindelijk piloot Storm en de professor weer in le vende lijve uit de glazen poort van de sinistere koe- pelstad tevoorschijn zagen komen. Vooral Sandra had met stijgende spanning naar die geheimzinnige koepel zitten staren die er, volgens haar, steeds meer begon uit te zien als een reusachtige muizenval. Natuurlijk werden de twee mannen onmiddellijk door de anderen met allerlei vra gen bestormd. Storm en Dubois vertelden alles wat zij gezien hadden, waarna het de beurt aan de andere drie was om zich over al die raadselen het hoofd te breken. Men had niet het idee gekregen, dat een intensiever onder- Als gevolg van het vroege voorjaar zal, onvoorziene weersomstandighe den voorbehouden, de nationale bloe mententoonstelling Keukenhof te Lisse op zondag 7 mei, 's avonds 20 uur de poorten sluiten. Het is de ge woonte het park te sluiten voordat de bloemenpracht ernstig gaat verwel ken. De sluiting zal dus waarschijn lijk enige weken eerder geschieden dan in normale jaren. Ex-keizerin Soraya niet in automobiel-industrie Ex-keizerin Soraya van Perzië heeft haar baan als directielid bij een Brit se automobielfirma opgegeven. Dit is bekend gemaakt door haar advo caat dr. Erich Liechtenstein. De vroegere echtgenote van de sjali had „persoonlijke redenen voor dat be sluit". Gemeld was dat de sjah erg- verontwaardigd was over het besluit van zijn vroegere vrouw om in dienst te treden van York Noble, een Britse autofabrikant. Onmiddellijk nadat in Stuttgart door Liechtenstein was verteld dat Soraya zich uit de firma had teruggetrok ken, kwam van York Noble in Lon den de ontkenning. Men had hier kennelijk te doen met een poging hetw eik van zijn onderneming te saboteren, verklaarde Noble, maar hij gaf toe dat Soraya haar activiteit had beperkt bij zijn firma. „Ze is op reis en kan dus minder dan normaal aan het werk deelnemen". Directie van Theater naar Rotterdam De heren Rob de Vries, Richard Flink en Marius Kip verlaten de Arnhemse toneelgroep „Theater" en zullen met ingang van 1 september 1962 de directie van „Het Rotter dams Toneel" gaan vormen, even tueel samen met Ton. Lutz, wiens contract dan afloopt, maar aan wie het verzoek is gedaan mede de direc tie van „Het Rotterdams Toneel" te blijven voeren. Voorts zullen de da mes Hooman3 en Westerling van „Theater" met ingang van het sei zoen 1962-63 in dienst treden van „Het Rotterdams Toneel". Adriaan Huijgens in Bergen op Zoom overleden Op 83-jarige leeftijd is zondag te Bergen op Zoom overleden de heer Adriaan Huijgens. één van de oudste Nederlandse kermisexploitanten. Meer dan vijftig jaar stond hij on alle kermissen' in Nederland. Vooral in Zeeland en Zuid-Holland was hij een bekende en markante figuur. Zijn grootste liefhebberij waren de orgels, die hoorden bij de luchtschommels, waarmee hij de kermissen afreisde. zoek van de stad veel meer vruchten zou af werpen en dus werd besloten eerst de vlucht over de onbekende wereld met de Terra I voort te zetten. Het leek niet waarschijnlijk, dat de planeet geheel door ijs en sneeuw bedekt zou zijn en wie weet of zij in mildere regionen de oplos sing van de dode koepelstad konden ontdek ken Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, bescher mend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaots. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele ge vallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit, Dentofix vermindert de voortdurende angst voor losraken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Dentofix houdt ook de adem fris. Geen onaangename smaak of hinder lijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f. 2,35, bij opotheken en drogisterijen. FEUILLETON door Erich Kastner 11 „Het was ook maar een grapje van me", verklaarde de heer Storm. „Werkelijk?" vroeg Külz verlicht. De anderen knikten. „Goddank", zei Külz, „Er valt me een stuen van het hart. Zo iets zou ik werkelijk nooit hardop zeggen!" De heer die Rudi heette, leunde achterover tegen de kussens. Hij lag met gesloten ogen en ademde rustig. Irene Trübner beschouwde zijn ge zicht. Ze beschouwde het zeer naden kend en dacht bij zichzelf: Ieder woord dat hij tot nu toe tegen me heeft gezegd, was vermoedelijk een leugen. Waarom loopt hij me sedert fisteren achterna? En als hij dat an al doet, waarom liegt hij tegen me? En hij heeft een gezicht als de aartsengel Michaël, die gemene schurk. Die veelgeroemde overeen komst tussen uiterlijk en karakter is ook niet veel zaaks! Ze wendde zich bruusk naar het ven ster en staarde enkele minuten naar buiten. Toen moest ze het hoofd weer omdraaien. Wat een expressieve handen, dacht ze, zichzelf vergetend. Toch is hij een gemene schurk! Nu, hij zal aan mij geen gemakkelijke hebben, die Rudi! Ze corrigeerde haar gedachten: die mijnheer Rudi! die slaapkop ha! Wat dit laatste betreft, vergistte zij zich. Mijnheer Rudi sliep helemaal niet, dat leek maar zo. Door zijn neergelaten wimpers bekeek hij het meisje onafgebroken. Hij was ver ontwaardigd. Juist deze Irene Trübner, dacht hij. Dat zij nu juist zo'n knap ding moest zijn! Waarom is ze geen oud wijf! Sinds jaren hoop je zo iemand te ontmoeten en als ze je eindelijk in de armen loopt, komt het niet gelegen. De duivel hale Hol bein Jongere en al de vrouwen van Hendrik de Achtste, onthoofd of niet. Ach wat is het leven ingewikkeld! Ze boog zich ver voorover en keek hem op merkwaardige wijze aan. Het scheen hem, alsof haar ogen steeds groter en nadenltender wer den. Plotseling sloeg ze de ogen neer en werd rood als een bakvis. Daardoor verloor hij zijn zelfbeheer sing en werd wakkei'. „Is het uur om?" vroeg hij. Ze schrok en streek het haar glad. „Welk uur?" „De afgesproken pauze", zei hij. „Die was ik aan mijn familie verplicht". „O ja". Ze keek op haar horloge en zei: „U hebt nog de tijd, wel te rusten". „Heb ik dan geslapen?" „Ik hoop het", zei ze. „Gesnurkt?" „Nee". „Hoe kan een mens zo vergeetach tig zijn!" Op dit ogenblik ging er een heer door de gang. Een heer, met een wit te baard en een donkere bril. Hij keek in de coupé en liep langzaam verder. Juffrouw Trübner vroeg: „Kent U die heer?" „Neen", antwoordde de heer Struvc, „maar ik heb zo'n voorgevoel, dat de gewaardeerde kennismaking spoedig zai plaats vinden". En hij kreeg gelijk. Toen hij op de veerpont tussen de eilanden Seeland en Laaland de cou pé verliet om een beetje beweging te nemen, ontmoette hij die heer op nieuw. Deze bleef juist voor een van de passagiers staan en vroeg om vuur. Een wantrouwig mens moest het opvallen, dat de man die hem zijn sigaret toestak, de wit-gebaar- de iets toefluisterde. Opmerkingen tussen vreemden worden gewoonlijk niet gefluisterd. De oude heer ging verder. Rudi Struve slenterde achter hem aan. De oude heer nam de coupé-vensters op. Struve volgde zijn blikken en merkte daarbij een man op, die uit een cou pé derde klas naar buiten keek en een oog dichtkneep toen de oude heer voorbijkwam. En deze man had onder het oog dat hij dichtkneep een opvallend rode neus. Die neus kwam Struve bekend voor. Hij liep naar de reling en keek vijf minuten naar de Oos'.- zee, de zilvermeeuwen en de boeien, die de vaargeul aangaven. Daarna draaide hij zich om en sloeg het venster van de coupé derde klas gade, dat het hem blijkbaar had ge daan. Naast de man met de rode neus ont dekte hij de kleine man met de oin- hooggeschoven oren. En ook de der de, die hij voor de Amalienborg had gezien. En tegenover hen, louter tus sen boeventronies, zat de goedmoedi ge, reusachtige loden toerist, die met Irene Trübner in d' Angleterre had gezeten! Rudi Struve begreep deze groepering niet. Wat had die atleti sche, rechtschapen kerel tussen zo veel boeven te maken! Of was hij soms helemaal geen rechtschapen kerel! Struve ving ten spoedigste de terug tocht aan. In een versneld tempo ging hij naar 2ijn coupé. Het was te hopen dat er gedurende zijn afwe zigheid geen verrassingen waren ge beurd. Hij sprong de wagontreden op en rende door de gang. Vlak voor zijn compartiment remde hij en dwong zich tot kalm lopen. Juffrouw Trübner zat nog op haar glaats en peinsde. [ij ging in zijn hoek zitten. Ze wendde hem haar gezicht toe en hief plotseling de blik, boven zijn hoofd uit. Hij volgde haar ogen en bekeek het bagagenet. Neen, de kof fer was er nog. Zij glimlachte en vroeg: „Speelt U brievenbesteller met uzelf?" Hij begreep niet was zij bedoelde. „Kijk maar eens naar uw hoed", zei ze. Hij nam hem af. In het lint van zijn hoek stak een enveloppe. „Merkwaardig", meende hij, nam de brief en opende hem. Op het blad papier stond, geschre ven in blokletters: WIE ZICH IN GEVAAR BEGEEFT GAAT ER IN TEN ONDER! Hij vouwde hot blad op, stak het in zijn jaszak en fronste zijn wenkbrau wen. „Iets onaangenaams?" vroeg ze. „Ach wat" zei hij en deed zijn best onschuldig te glimlachen. „Een grapje van een oude kennis". O die douane-beambten. Men was Gjdser reeds lang voorbij. De douane- en pas-controle nad reeds aan het begin van dit traject plaats gevonden. De boot en de spoorwegwa gons binnenin zijn buik zwommen in de Oostzee en de Deense kust ver bleekte. Slager Külz stond op en greep naar zijn koffer. „Waar wilt U heen?" vroeg Storjn. „Naar de eetzaal. Ik heb honger. Gaat U mee, mijnheer Storm? Ik trakteer op een borrel!" Külz lachte vaderlijk. „Op dit traject wordt nog eens ge controleerd", zei de goed ingelichte passagi.r. „Dat begrijp ik niet," zei Külz. „Op de heenreis gebeurde dat niet". „U moet nog een ogenblik geduld nebben mijne heren," zei een der rei zigers. „D seheepsdouane is er nog niet geweest". „Wat is dat?" riep Storm en deed zeer verbaasd. „Maai- we hebben de douane toch al gehad!" zei Külz. „Bent U over het Duitse traject ge komen?" vroeg een andere reiziger. „Ja, over hot Duitse". „Daar heb je 't al", zei de goed inge lichte. „En nu rijden wii op het Deen. se. daar gaat men grondiger te werk". „Die verwenste bureaucraten", brom de Philipp Achtel. „Dubbele boekhouding", zei een an dere reiziger ironisch. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 12