„DOE-HET-ZELF" VERF WENNEKER Zeven procent van tv. in V.S. voor sport D\oy&\xxew en.... Ripolin ifdt\ het beste voor Uw muren! EINDELOOS GEGRIEZEL EN EEN CRIMINELE PUZZEL FESTIVAL VAN HET KINDERLIED ZATERDAG 29 APRIL. 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 oude genever MÉÉR VIERKANTE METERS UIT ÉÉN BUS! t Advertentie) FILMS IN ZEELAND Caterina Valente zorgt voor wat vrolijkheid ELECTRO (Middelburg) brengt dit weekeinde voor de liefheb bers een klinkklare griezelfilm op het doek, die niet onderdoet voor de bekende Dracula-cre- aties. „Het mysterie van het zwarte museum" is een lugube re geschiedenis volgens het ge ijkte procédé in elkaar gezet. Er is een onbekende moorde naar, een journalist van een sensatieblad, een bijzonder goed gevormde jongedame en een crimineel museum, dat wel iets weg heeft van een kermisattrac tie. Dit museum gebruikt men om op zijn tijd een griezelige sfeer te scheppen, wanneer men bij de toeschouwers het bloed ïu de aderen wil laten stollen. De historie speelt in Londen, dat voor dit soort films uitstekende de cors kan leveren. Met een beetje goede fotografie een bewust ge regisseerd spel van licht en donker ontstaat in deze van nature reeds sombere omgeving al vlug de sfeer, die het griezelen vergemakkelijkt. Wie de moordenaar is valt niet moei lijk te raden, wel hoe het met hem afloopt, want de film heeft een vrij onverwacht slot. In de hoofdrollen Michael Gough en June Cunning ham. „Nonnen voor het vuurpeloton". CITY (.Middelburg) is eveneens een Engelse film, vervaardigd onder regie van Ralph Thomas, die wel betere films gemaakt heeft dan deze. Het verhaal over enige nonnen, die over een vrij lange periode joodse kinderen weten te bevrijden uit een nazi kamp bij Florence, is op zijn zachtst uitgedrukt hier en daar niet helemaal overtuigend en zweemt gevaarlijk naar het melo dramatische. De Italiaanse bewa kers van het kamp spelen er een vrij dubieuze rol in. Wanneer het getij keert worden zij van pas sieve medewerkers van de Duit sers plotseling actieve tegenstan ders en dat allemaal door de liefde van hun commandant voor een lieftallige novice. „Du bist wunderbar" zingt Caterina Valente in de gelijknamige film, die ALHAMBRA (Vlissingen) dit week einde vertoont. Caterina wordt be geleid door het Rias Dansorkest en met haar zien we in deze vrolijke showfilm Rudolf Prack, Rudolf Vo gel en Silvio Fransesco. GRAND (Goes) prolongeert Hitchcock's meesterlijke thriller ..Psycho, waarin Anthony Per kins de hoofdrol speelt. In LUXOR (Vlissingen) draait een Tarzanfilm met Gordon Scot in de rol van de held der jungle onder het motto „Tarzan de ge weldige". Actie en drama gaan gepaard in „Shane", de uitzonderlijke western met Alan Ladd, Jean Arthur en Van Heflin. Te zien als matineefilm zon dag in GRAND (Goes). CITY (Middelburg) toont zondag middag een lachsucces van Stan Laurel en Oliver Hardy, getiteld „Zeebonken". Koningin bij ingebruikname zenders De koningin is voornemens op dins dag 9 mei te IJsselstein tegenwoor dig te zijn bij de officiële indienst- stelling van de televisie- en f.m.-zen- ders aldaar. „West Side Story" naar ons land De Amerikaanse musical „West Side Story" Jerome Bobbins bewerking van het Romeo- en Julïa-tliema komt met de gehele Amerikaanse cast naar ons land. Vast staan thans voorstellingen in „Carré" te Amsterdam van i tot en met 19 en in de Rotterdamse Schouwburg van 21 tot en met 27 juï. 0 Volgens het Amerikaanse maandblad „Flying" zou de Sovvjet-Unïe over een atoomvliegluig beschikken, dat 90 dagen in de lucht kan blijven zonder' brandstof in te nenien. Het zou een topsnelheid hebben vau 5G00 km per uur. Deugen Bussumse lantaarnpalen niet? Een tienjarig Bussums jongetje heeft gistermorgen in de Vogelkerslaan een vreemd avontuur beleefd. Op de ma nier zoals tienjarige jongetjes dat soms doen sloeg hij zijn armen om een lantaarnpaal om er eens „lekker omheen te zwieren". Het jochie moet zich even een tweede Simson gevoeld hebben, want op een gegeven moment kraakte de paal vervaarlijk en smak te toen in zijn volle lengte op straat- Voor het knaapje eindigde net avon tuur overigens niet zo best. Hij werd namelijk door de vallende paal ge raakt en liep daarbij een gecompli ceerde beenbreuk op. In de St. Ge- rardus Majella Stichting in zijn woonplaats, waarin hij moest worden opgenomen, vraagt hij zich nu af of hij over reuzeukracht beschikt of dat misschien de lantaarnpalen in Bus- sum niet deugen. Advertentie .ikwil Bolletje/' inde zilveren rol |lllllll)lllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllll[|||[|||||||||||||||||||||llj H In Karlsruhe in Duitsland zijn ff ff dit jaar voor de dertiende maal |f H de „Bambi's" uitgereikt, de n ee prijzen, beschikbaar gesteld door een groot Duits filmtijd- M f= schrift, dat- een enquête onder zijn lezers heeft gehouden over de populariteit van filmster- 1§ ee ren. O. W. Fischer en Ruth M Leuwerik (midden) roerden de H populairste Duitse filmsterren, Sophia Loren (links) en Rock ee Hudson bleken bij de lezers de jg populairste buitenlandse ster- ee ren. Hudson kon evenwel de e- prijsuitreiking niet bijwonen, eë M Rechts op de foto zien we H Willy Birgel, die vele jaren een ee Duitse ster van formaat was, ee ee en die nu een ,J3ambi" heeft ff verkregen voor zijn werk ten H dienste van de Duitse film- j§ industrie. 'jWlUAItURSBIANHK ''■de Genevff| fSHIEDAM vraagt uw slijter: Honkbal nog steeds op de eerste plaats zondering als een wedstrijd door 40 miljoen mensen wordt bekeken. Squaw Valley Een spectaculaire sportreportage- televisiereeks speelde zich tijdens de al genoemde winterspelen 1960 in Squaw Valley af. Een van de camera's werd op 1500 m. hoog te opgesteld en verder zorgden an dere camera's er voor, dat men het hele parcours voor de slalom on der schot had. Om dit te kunnen verwezenlijken had men 9000 me ter kabel nodig, wat een record op reportagegebied betekende. Commentaar Het telcvisiecommentaar bij sport wedstrijden heeft in Amerika een merkwaardige evolutie doorge maakt. In het begin zetten de gro te omroepmaat schappijen radio verslaggevers achter de microfoon (Van onze radio- en t.v.-redacteur) De nationale sport in Ameri ka is honkbal, ook nu nog. Maar onder invloed van de televisie ondervindt dit spel steeds meer concurrentie van de andere takken van sport. Televisiereportages en -uit zendingen zijn op dit gebied zo veelomvattend, dat de rr™v^d";^D/0. EN T .V .-RUBRIEK verschillende sporten. Zij zijn langzamerhand gedegen kenners geworden van spor ten, waarvan zij vroeger nauwelijks hadden gehoord. Limburgse voetballiefhebbers heb ben donderdagavond in Maas tricht een protestmars gehouden tegen de beslissing van de N.T.S., om de voetbalwedstrijd Neder- land-Hongarije in het zuiden maar vóór de helft uit te zenden. om televisiereportages te geven. Die verslaggevers deden of er geen beelden bestonden en ratelden ach ter elkaar door. Deze gang van zaken werd nog bevorderd door liet feit dat hun verslag tegelijker tijd door de gclnidsradio werd uit gezonden en dan moesten ze wel veel praten. Tegenwoordig houdt men radio en t.v. wat clit betreft echter meest al gescheiden. Al met al steeg de populariteit van de sportuitzendin- gen sterk, zodat de omroepmaat- schappijen genoodzaakt waren de ze programma's naar de vroege ochtenduren (tussen zeven en tien uur) te verschuiven. De drie grote maatschappijen besteden tezamen ongeveer 17 uur per week aan sport, wat 7 procent van de totale zendtijd uitmaakt. Door het sterk gedecentraliceerde omroepbestel in de Verenigde Sta ten. waar elke stad van enige im portantie zijn eigen televisiestation heeft, krijgen ook plaatselijke clubs en zelfs li.b.s.-en door hen georganiseerde wedstrijden op de beeldbuis. Toen de Amerikaanse televisie nog in de kinderschoenen stond zelfs Amerika heeft die periode gekend sloot men met de uitzendingen vooral aan bij wat bij het publiek populair was. Zo omstreeks 1947 werd de sportuitzending op zon dagavond dan ook voornamelijk aan honkbal besteed. Later gingen de drie grote stations ertoe over de sport op zaterdag óp de beeldbuis te brengen, maar vrij kort daar na wercï ook de zondag weer inge schakeld. Boksen Een belangrijke sport in de Ver enigde Staten is ooit het boksen. In Nederland is deze sport taboe op het scherm naar ons gevoel te recht maar in Amerika maakt zij een belangrijk deel uit van de sportuitzendingen. Eersterangs ge vechten worden gemiddeld in ze ven miljoen huiskamers met span ning gevolgd, dat wil zeggen door omstreeks 30 miljoen kijkers. Tocli wint honkbal het nog van alle an dere sporten en het is geen uit- ELLA EN OSCAR IN CONCERTFRAGMENTEN Kortgeleden heeft de VARA'frag menten uitgezonden van 't nacht concert, dat het Oscar Peterson trio en Elle Fitzgerald, begeleid door het Lou Levy-kwartct, in het Amsterdamse Concertgebouw heb ben gegeven. In een uitzending op maandag 1 mei in de vooravond zal de VARA opnieuw fragmenten van dit concert uitzenden. VANDAAG AA^VVWVVVVVVVW^VVWVV^ sclirijven Radio T elevisie Het ls veel voetballen geblazen deze week. Woensdag hebben we al naar HamburgBarcelona kun nen kijken vanmiddag om vijf voor vier wordt een rechtstreekse reportage uit l'raag van de inter land Tsjecho-SlowakijeMexico gegeven morgenmiddag om vier uur komt ons eigen Nederland Hongarije op do beeldbuis. Het avondprogramma van de VARA bestaat uit twee onderde len: „Espresso" en een t.v.-toto onder leiding van de (wij hopen herstelde) Eerdmans die deze keer Julia de Gruyter (voordrachtkun stenares "J enny Heemskerk schaakster) en Rein Mijdema (sportvisser) de befaamde toto- vraagjes zal stellen. VARA's t.v.-toto is de Vlaamse televisie blijkbaar zo bevallen, dat die ook vanavond weer voor de Belgische kijkers wordt gere- layecrd. Het is trouwens toch bij na een Nederlandse avond, want aansluitend, om tien voor half elf, zendt de Vlaamse televisie het in dertijd voortreffelijk door Berend Boudewijn geregisseerde muzika le programma van de „Ramblers" uit. Vóór deze Nederlandse pro gramma's komt Paul van de Vel de om half negen met zijn „Wie is wie". In VARA's matinee op de vrije zaterdag wordt om tien over half drie lichte zang en muziek ten gehore gebracht onder de titel „Wien bleibt Wien". 's Avonds om vijf over acht „Week uit week in" met o.a. Connie Stuart en om tien over half elf „Warwin kel" onder regie van Adri Kaan. Om half vier kan men over de andere zender in het KRO pro gramma luisteren naar een duet ten-programma, tc geven door Thea Ruys, sopraan en Frans Müller tenor. In de uitzending ..populaire klassieken" om acht uur worden door het radiokamer orkest o.l.v. Roelof Krol en m.m.v. Jan Sevenstern, fluit, werken van Mozart uitgevoerd. Om tien over negen dc gebruikelijke „Tierelan tijnen". MORGEN In dc afgelopen week zijn bij de afdelingen „Jeugduitzendingen" van K.R.O.-radio en -televisie de enthousiaste reacties binnenge komen van de 91 scholen, die uit vele honderden zijn gekozen om deel te nenien aan de regionale bijeenkomsten van het festival van het kinderlied „Wie zingt er mee De K.R.O. heeft, dit festival bij gelegenheid van zijn 35-jarig be staan georganiseerd. Verscheidene honderden scholen hebben hiervoor ingeschreven, het zij met een klassekoor hetzij met solistjes. hetzij in beide patego- rieën. Wekenlang zijn medewerkers van de K.R.O. bezig geweest overal in het land bandopnamen van de prestaties te maken. Het heeft dagen gekost voordat een jury bestaande uit Jo Immink, Paula van Alphen. Br. Laetantius. Oscar van Hemel en Manus Wil- lemsen wist van welke scholen de prestaties dusdanig hoog waren, dal zij konden deelnemen aan de regionale bijeenkomsten. Op 1 juli volgt de radio- en t.v.-uitzending van de finale. Een uit gebreide jury onder voorzitterschap van Jo Vincent en met als leden behalve bovengenoemden, Leo Ketelaars, Frans van Amelsvoort en Wouter Paap, heeft zich bereid verklaard aan de laatste twee ron den mee te werken. Televisie In liet VAR A-programma van zondagavond wijdt Bert Gartlioff de tijd van twintig over acht tot half elf aan „Anders dan ande ren". In deze uitzending wordt liet zoeklicht gericht op een nog' onbekende Nederlander. Om acht uur begint een 1 mei- programma. De avond wordt be sloten met „Sport in beeld". De Belgische televisie wijdt de zendtijd tussen vier en vijf aan de afsluiting van liet Veerse Gat. Dit is een van de N.T.S. overge nomen programma. Van negen uur tot twintig over negen gaat de kameropera „Wij bouwen een stad" van Paul Hindemith. Radio De voetbalwedstrijd Nederland Hongarije brengt met een latere aanvangstijd een verandering te weeg in liet aangekondigde radio programma. Dc ooggetulgereportage begint om tien voor vier. Van vijf voor zes tot tien over zes nieuwsbe richten. Van die tijd tot half ze ven gaat het vervolghoorspel ..Het atoomkrakertje". Het ver volg op de uitzending „Strijk en zet" en het Zondagssportjournaal komen dus te vervallen. Van kwart over negen tot kwart voor tien de uitzending „Ruim haan voor de muziek". Dit alles over Hilversum I. De K.R.O. brengt over de andere zender om twintig over negen het hoorspel „De lakschoen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 7