Rondom de leertucht leven er tal van vragen Meerderheid van S.E.R. dringt op meer bedrijfslichamen aan BELGISCH KONINGSPAAR IN DUITSLAND TOEGEJUICHT ZATERDAG 29 APRIL 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nota ontwikkeling P.B.O. Resolutie vraagt uitbreiding van de bevoegdheden (Van onze Haagse redactie) De Sociaal-Economische Eaad heeft zich vrijdag de gehele dag onder overgrote belangstelling bezig gehouden met een bespre king van de nota van de organisatie-commissie van de S.E.E. over de omstandigheden, die de totstandkoming van bedrijfs lichamen bemoeilijken. Niet minder dan achttien leden van de raad, werkgevers, werknemers en kroonleden somden voor hun gehoor, waaronder zich ook bevonden de Tweede Kamerleden Koersen (kvp), Tilanus (ch), Aantjes (ar), Mulder (lap) en Geertsema (wd), de factoren op, die naar hun mening de stag natie in de verdere ontwikkeling van de P.B.O. veroorzaken. Voor een groot deel waren die achttien S-E.E.-ledeu het hier over met elkaar eens. Ook waren zij overtuigd van het nut van de publiekrechtelijke bedrijfsor ganisatie. Alleen één lid, de heer Pie- ters, de vertegenwoordiger van de vervoersorganisaties distancieerde zich van die eensgezindheid. Het speet hem „spelbreker te moeten zijn op dit vrolijk P.B.O.-feest." De heer Pieters achtte een goede samenwer king tussen werkgevers en werkne mers ook mogelijk op een andere ba sis dan de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie. Hoewel dus de andere S.E.R.- leden het vrijwel met elkaar eens waren, kwam aan het slot van de vergadering aan het licht, dat men toch niet zo eensgezind was als het uiterlijk leek. Dat was toen rar. F. J. van Thiel, de voor zitter van het Verbond van Ka tholieke Werkgevers, een resolu tie indiende, die werd aangeno men met tweeëntwintig tegen zeven stemmen. De tegenstem mers waren de vertegenwoordi gers van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond en van het Verbond van Nederlandse Werk gevers. dc heren Kruyff, Van Sandick. Van der Wal en Den Hollander, alsmede de kroonleden prof. Van Esvcld en de heer Kess- ler. In deze resolutie spreekt de S.E.R. als zijn mening uit, dat een verbre ding en verdieping van de samen werking van en het overleg tussen ondernemers en werkgevers in de lijn der maatschappelijke ontwikke ling ligt, dat de bedrijfslichamen door hun structuur en door hun taak in beginsel aangewezen zijn om aan deze ontwikkeling organisatorisch gestalte te geven. De resolutie doet een beroep op dc organisaties van werkgevers en werknemers in die onderdelen van het bedrijfsleven, waarin nog geen bedrijfslichamen tot stand zijn gekomen, zich op kor te termijn grondig gezamenlijk over het tot stand brengen daarvan te be raden. Zweepslag De demissionaire voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, dr. ir. Den Hollan der, had bezwaar tegen dit deel van de resolutie, omdat hij in deze woorden te veel „een zweepslag" zag. Ook andere S.E.R.-leden had den bezwaar tegen de inhoud van de resolutie, waarin aan het slot wordt gezegd, dat het voor een verdere voortgang van de P.B.O. overweging verdient, dat de S.E. R. de bevoegdheid verkrijgt om, ook indien geen volledige over eenstemming met een voldoende representatieve organisatorische vertegenwoordiging is verkregen, uit eigen beweging te adviseren over de instelling van een be- drijfslichaam, indien de raad in overwegende mate van oordeel is, dat de tegen instelling daarvan aangevoerde bezwaren niet van voldoende gewicht zijn, dan wel dat het algemeen belang de instel ling van het bedrijfslichaam vor dert. Vrijwilligheid Dr. ir. Den Hollander had tijdens de discussies verklaard niet pessimis tisch te zijn over de ontwikkeling van de P.B.O. Hij wilde liever naar de toekomst zien en de heer Den Hollander was het nog altijd eens met de memorie van toelichting op de wet van de bedrijfsorganisatie, waarin staat dat de wet alleen kan slagen indien de gedachte van de P.B.O. vrijwillig wordt gedragen door allen, 'die er bij betrokken zijn. De heer De Hey van de Katholieke Boeren- en Tuindersbond vond de be zwaren tegen de P.B.O. objectief ge zien, niet essentieel. Mevrouw Verwey-Jonker (kroonlid) pleitte voor het betrekken van de consument bij het werk van de be drijfslichamen. opdat ook de consu ment weet, dat zijn belangen de aan dacht krijgen. Op voorstel van de voorzitter, prof. Verrijn Stuarts, besloot de S.E.R. de organisatiecommissie te verzoeken een aparte nota over het consumen tenbelang op te stellen. In verband met het vergevorderde uur werd eveneens besloten op een vervolgvergaderïng de organisatie commissie in de gelegenheid te stel len de opmerkingen te beantwoor den. Bezoek aan troepen op oefening De jonge vorstin der Belgen I'abiola heeft gisteren zich een plaatsje v eroverd in de harten van duizen den Duitsers en landgenoten, ter wijl haar koninklijke echtgenoot bijna onopgemerkt een bezoek bracht aan een Belgisch ini'an- terie-onderdecl, dat met onder steuning van tanks een rivier- overgang aan de llijn beoefende. In en om Dueren waren zoveel men sen dc straat opgelopen om ko ningin Fabiola te zien. dat zij aan het begin van dc middag reeds een uur achterstand had op het officiële programma. i De vorstin, wier ongekunstelde hartelijkheid en natuurlijkheid, niet nalieten om overal grote in druk te maken, weigerde noch tans om enig programmapunt te laten vervallen. Zij bracht onder meer een bezoek aan een Belgisch recreatiecen trum waar peuters van vijf jaar een stukje opvoerden voor de ko ningin. In een ziekenhuis in Keu len bi'acht zij een bezoek aan een aanfal Belgische vrouwen, die al len binnen weinige uren een baby verwachtten. De aanstaande moe ders kwamen overeen om het meisje, dat gisteren nog zou wor den geboren, de naam Fabiola te geven. Koning Boudewijn, gekleed in de uni form van luitenant-generaal, bracht een groot deel van de dag door op een Belgische basis in de buurt van Aken, waar hij Ameri kaanse, Duitse en Belgische sol daten landingen zag verrichten met behulp van helikopters in een gebied dat door atoomgranaten werd bestreken. KORTE PREDIKATIE Eén ding heb ik van den Here gevraagd, dit zoek ik: ie verblijven in het huis des Heren al de dagen van mijn leven, om de liefelijkheid des Heren te aanschouwen, en om le onderzoeken in zijn tempel. Psalm 37 )f. Uw ogen dwalen misschien toevallig langs deze regels. Hebt U gemerkt welk verlangen zich in dit psalmvers uitspreekt? Kent- U dat verlangen ook Het is een heel gewoon mense lijk verlangen, dat leeft in eeil man die midden in het leven staat, het leven dat een strijd is. U kent die mens. Ook al is hij af komstig uit een verre tijd en een ver land, gans andere omstandigheden. Ook al zou U dit verlangen niet zó kennen. Anders hebt U hem vroeger gekend. Of U zult hem nog leren kennen. Elk wezenlijk levend mens draagt hem mee in zichzelf en ont moet hem daar. Want een mens is een wonderlijk schepsel. Hij wil loe ten: waarom, waartoe, waarvoor; hoe kom ik hier, wie ben ik. Hij vraagt naar zin en doel en grond van het bestaan. Vaag, of dringend. Het is er mee als met het kloppen van ons hart. Meestal merken we het niet. Het is er altijd. Hoor maar. Houdt het op, dan kunnen wij er niet meer naar luisteren. Elk mens is zoekende naar antwoord op de diepste levensvragen. Op zoek naar de bron waaruit zijn leven geweld is. Om zichzelf er in te spiegelen, te laven, te reinigen. De psalmdichter weel waar hij zoeken moet. Daar waar God zijn liefelijkheid te aan- schouwen geeft. De vrije gunst, die eeuwig Hém bewoog, om ons te scheppen, onderhouden en le redden van kwaud en dood. In de kerk, waar van Jezus Christus getuigd wordt, in prediking, doop en avondmaal. Hij is het antwoord op al ons vragen en zoeken. De- kerkgang wordt, vaak een teleur stelling. Omdat we onze principes hebben en eisen. Wie komt om (Hem) te zoeken, niets anders, niets meer, niets minder, die vindt. Wordt gevonden door Hem die ons zoekt. Of U er zijn zult, morgen? Hij zal er zijn. Hij heeft het beloofd. Zijn beloften falen niet. Daarom: één ding. Dat zoek ik. Zijn liefelijkheid Zijn woning. St.-Luurens. 8. TT. Kok. Minister over zaak-Stalmann Minister Marijneii heeft, mede na mens de ministers Luns en Beerman geantwoord op de schriftelijke vra gen die zijn gesteld door leden van de rijf grote fracties uit de Tweede Kamer. Onlangs hebben de bewinds lieden, zo luidt het antwoord, be richten bereikt, volgens welke een ambtenaar van het ministerie van landbouw te Bonn steekpenningen zou hebben ontvangen, hem o.m. uit Nederland aangeboden, ten einde een zo groot mogelijke invoer van Iand- bouwprodukten, met name groenten en fruit, in de Duitse bondsrepubliek te bewerkstelligen. Die berichten waren van zodanige aard en zo stellig, clat de minister van landbouw aan de bondsregering zijn ernstige verontrustig ter zake bekend heeft gemaakt. Daartoe achtte hij zich verplicht tegenover de regering van een mogendheid, die tevens een medelid is van de Europe se Economische Gemeenschap. Aangezien de minister de zaak me de van gewicht achtte voor de gang van zaken in de Europese Economi sche Gemeenschap, heeft hij dezelf de gegevens medegedeeld aan dr. S. L. Mansholt, vice-president der com missie en in het bijzonder belast met de zaken betreffende de landbouw. Daar het justitiële onderzoek nog niet is afgesloten, wenst de ministei zich thans te onthouden van een oordeel over de vraag of. voor zover Nederlanders in de zaak betrokken zijn. deze strafbare en/of laakbare handelingen hebben verricht. Hij hoopt aan de Kamer nadere mede delingen te kunnen doen, zodra dc stand van het justitiële onderzoek dit toelaat. Rechtbank wil partijen in zaak Adèle Paul horen De vice-president vu» de Haagse rechtbank, mr. J. H. C. Slotemaker, heeft gistermorgen een tussenvonnis gewezen in het kort geding, dat om de Oostenrijkse baby. Adelc Paul, is gevoerd. De president heelt, alvorens verder te beslissen, bevolen de verschijning van partijen ten einde inlichtingen te verkrijgen en mede afhankelijk daar van de mogelijkheden van een rege ling te onderzoeken, voor welke de zaak eventueel vatbaar schijnt. Op 3 mei 's middags zullen de partijen met gesloten deuren door de presi dent worden gehoord. Eredoctoraat voor Thornton Wilder De universiteit van Zurich in Zwitser land heeft een eredoctoraat in de fi losofie verleend aan de Amerikaanse auteur en toneelschrijver Tliorton Wilder. In de verantwoording werd gezegd dat Wilder een „pionier was op het gebied van nieuwe uitdrukkingsmid delen. en een vriend van Zurich". In een kortdankrede zei Wilder dat Zwitserland voor hem altijd een gro te bron van inspiratie was geweest, en dat een deel van zijn stuk „Our little town" aan het meer van Zü- rich was ontstaan. E.V.O. WAARSCHUWT: Bestelwagen voor vakantiereizen is kostbaar Wie over een bestelauto beschikt, zal mogelijk in zijn vakantie dit ver voermiddel voor reizen naar het bui tenland willen gebruiken. Vaak wordt door het plaatsen van een paar zitbankn in de laadruimte, soms door het verwijderen van het tussenschot achter de bestuurders zitplaats van bestelwagens met zij ruiten, dit vervoermiddel geschikt gemaakt voor het meenemen van gezinsleden, familie of kennissen. De Algemene Verladers en Eigen Vervoerders Organisatie wijst er niet nadruk op dat dit ombouwen of geschikt maken van een bestelwagen voor het vervoer van personen ern stige consequenties kan hebben. Evenals verleden jaar is te verwach ten dat aan de grensposten bij bin nenkomst in Nederland door de dou ane zal worden gelet op dc omge bouwde bestelwagens. Wanneer ver moeden bestaat dat een bestelwagen is geschikt gemaakt voor personen vervoer en de verschuldigde omzet belasting niet werd voldaan, kan een nader onderzoek tot gevolg hebben dat een aanslag of naheffing omzet belasting wordt opgelegd van 18 tot 20 pet. weeldebelasting over de waarde van de auto op het moment van ombouw. Dit kan dus voor een bestelauto met een waarde van 4000 een fiscale belasting van de vakantieuitgaven van ongeveer 800 betekenen! Vooral moet bij terugkeer in Neder land worden voorkomen dat de in druk wordt gewekt, dat een bestel wagen min of meer blijvend geschikt is gemaakt voor personenvervoer door het treffen van bepaalde voor zieningen. A>V\W>A»VVV\VVVVVVVVWs*W*AW*VVW/VVVWVVWV\A Laatste voorbereidingen voor Amerikaanse ruimtereis Gisteren is waarschijnlijk voor het laatst het ontsnappiiigsiuccha- nisino van de Mercury-capsule beproefd, voordat, volgende week een van de drie uitverkoren „astronauten" van de Verenigde Staten een korte reis door de ruimte zal maken. Deskundigen zeiden, dat de capsule aan de hevigste krachten was blootgesteld geweest. Krachten die slechts in het ongunstigste ge val zouden kuunen optreden. De raket had bij het afwerpen van de capsule een snelheid van 1200 mijl per uur. V*/SA"WWVWWWWWW^^VWW^/^A^WvWWWVvXA/V In Rilland-Bath werd vrijdagmiddag een mooie nieuive hervormde kleu terschool geopend. De plechtigheid iverd onder meer verricht door de in- spectrice van het kleuteronderwijs, mejuffrouw M. J. de Jonge. Op de foto: de twee oudste leerlingetjes van de school, de 6-jarige Aletta Arnold en de eveneens 6-jarige Gerard Zuid- weg, beiden in klederdracht gesto ken, overhandigden de inspectrice de sleutel van het gebouw. (Foto P.Z.C.) K.V.P.-voorzitter vraagt meer begrip voor politie De voorzitter van de katholieke volkspartij, mr. H. W. van Doorn, heeft op een gistermorgen in Utrecht gehouden vergadering van de katho lieke politiebond „St. Michael", als zijn mening te kennen gegeven, dat er iets zal moeten gebeuren om be grip te wekken bij bet publiek voor de moeilijkheden en de nuttigheden van het politicvak. Naar de mening van mr. Van Doorn wordt de politieman door het publiek gewogen door het loon dat hij ont vangt. De arbeid van de politieman, aldus mr. Van Doorn, werd moeilijker terwijl zijn status, zijn arbeidsvoor waarden en positie binnen het geheel van het maatschappelijk leven niet evenredig daarmee omhoog zijn ge gaan. er zullen, naar de mening van mr. Van Doorn, maatregelen getrof fen moeten worden om dc positie van de politie als groep in ons maatschap pelijk leven te verbeteren, waarbij ook thuis hoort een belangrijke wijzi ging voor wat de salariëring betreft. Jan Cottaar bij ongeluk ernstig gewond Bij een auto-ongeluk in dc huurt van Brussel is de sportjournalist Jan Cottaar vrijdagmiddag ernstig ge wond. De heer Cottaar, die sportre dacteur is van de Nieuwe Rotter damse Courant en bekendheid geniet als televisie- en radio-commentator, «as niet zijn echtgenote en de heer B. in 't Hout, sportredacteur van het Rotterdams Nieuwsblad, en diens echtgenote op weg van Parijs naar X edèrland. De heren Cottaar en In 't Hout, die respectievelijk voorzitter en pen ningmeester van de Nederlandse SportDers zijn, hadden in Parijs het congres van de internationale sport- I pers, de A.I.P.S., bijgewoond. Het ongeluk gebeurde ongeveer 20 km ten noorden van Bergen op de weg naar Brussel en zou te wijten zijn geweest aan een zig-zag over de weg rijdende Belg, die onder invloed was. Tevergeefs heeft de heer Cot taar, die aan het stuur zat, tot en kele malen toe getracht de Belg te ontwijken. De heer Cottaar is met ernstige rug-kwetsuren opgenomen in het ziekenhuis te Zinnik. Mevrouw Cottaar heeft een sleutelbeen gebro ken. De heer en mevrouw In 't Hout werden slechts licht gewond. Het Wereldgebeuren Limonade-dieet Daar is" (om de woorden van Churchill te gebruiken, uit de laatste oorlog) ..werd geen zot heid te groot die niet bedacht, ge zegd en gedaan." in de maanden na de onafhankelijkheidsverklaring van de voormalige Belgische Kongo. Ei is een premier vermoord met wat al te linkse sympathieën, het gebied is geteisterd door vele burgeroorlogjes, vast elke maand verklaarde een stamhoofd zijn gebied onafhankelijk en vroeg een stoel in de Verenigd' Naties, presidenten en premiers zet ten elkaar over en weer af. troepen van de Verenigde Naties werden ontwapend, één premier ver klaarde zelfs de oorlog aan de V.N. om de andere dag aan te kondigen dat „de vrede was gesloten" en ge deserteerde sergeants van hei ene leger presenteerden zich als officier bij een ander stam-leger. De Kongo-affaire heeft er nu weer een klucht bij. Er is een president in staking gegaan. Moise Tsjombe van Katanga hééft twee dagen lang een sit-downstaking op een vliegveld vol gehouden. In navolging van Gandhi ging hij hongeren. Niet helemaal, want hij voedde zich met mineraal water en limonade. Een presidents I staakdieet! Tsjombe hield natuurlijk op met werken. Hij was in Coquilhat- stad met de andere Kongolese presidenten en premiers een uitgebreid gezelschop dus en men koos Kasavoeboe tot leider van deze bespreking. Kasavoeboe heelt ongetwijfeld de oudste rechten, want hij is president van vorig jaar juni af. Voor de Kongo al een ongedacht lange periode. Hij kan met De Sïeyè.s zeggen, toen deze naar zijn activitei ten tijdens de Franse revolutie, werd gevraagd: „Ik heb de narigheid al leen maar overleefd". Tsjombe die nog altijd aast op het presidium van de gehele Kongo, had het al spoedig met de voorzitter aan de stok. Hij voelde er niets voor dat er nog een president-premier meer om de ronde tafel zou komen te zitten: de communistisch gezinde Gizenga. Tsjombe kreeg geen steun. Hij pak te toen zijn papieren bij elkaar, keek de voorzitter uitdagend aan en ver liet de vergadering, die op dat mo ment juist sprak over de wijze «'aar- op de Kongo naar buiten als geheel zou kunnen optreden. Tsjombe ging naar het vliegveld, maar een tele foontje van Kasavoeboe aan de po litie op de vliegbasis was voldoende om de vertrekkende Tsjombe de voet dwars te zetten. Daarna was het stil om de figuur van de Katangaanse president. Er waren al stemmen die hem een lot. gelijk aan dat van Loe- moemba voorspelden; anderen hoop ten op een relletje, want Tsjombe is nog de meer ..Belgisch-georiën teerde" politicus. Of wat daar voor politicus doorgaat. Maar niemand had verwacht dat Tsjombe in sta king zou gaan. Het is ook wel iets unieks in de geschiedenis. Was Hit ler bijvoorbeeld in staking gegaan, dan zou de wereld veel leed zijn be spaard. De gedachte alleen al dat Kroesjtsjew bv. het bijltje erbij zou neerleggen! Volgens anderen had dc politie Tsjombe een paar flinke mep pen in zijn gezicht gegeven. Dan mag hij nog blij zijn, want zijn oud collega Loemoemba kwam er slech ter af. Vrijdagmorgen liet Tsjombe aan de president van de evenaars- provincie Eketebi (er zijn daar vele presidenten) verzoeken hem naar de conferentiezaal terug te brengen. Zo gaat dus Tsjombe weer verder pra ten. na een poosje tijdens zijn sta king het aan- en afvliegen van V.N.- eskaders te hebben kunnen bekijken. Vrijdagmiddag bracht United Press het bericht dat ook Kasavoeboe door de politie zou zijn gearresteerd. Het. is natuurlijk niet onmogelijk, want zolang men in Kongo nog zoveel pre sidenten en ministers bézit, heeft de wereld nog iets om zich vrolijk over te maken. Jammer alleen voor de Kongolezen, aan wie zoveel moois was beloofd. Maar dat komt ervan als men on- volwassenen aan het hoofd van een staat plaatst. Ze zijn nog even ver als het elftal van de tweede klas- van een lagere school. Daarin wil iedereen ook de leiding hebben. Het slot van zo iets is altijd dat men niet de bal, maar elkaar schopt. Pre cies zoals in de Kongo. STEMMEN UIT DE KERKEN Per 1 mei kan in Herv. Kerk een leertucht-procedure worden begonnen Overmorgen, 1 mei, is de datum dat in de Ned. Ilerv. Kerk een leertucht- procedure tot de uiterste consequenties kan «-orden begonnen. Zulk een procedure lton reeds gevoerd «orden vanaf 1 mei 1951, toen de nieuwe kerkorde werd ingevoerd, maar dan niet tot in de uiterste consequenties. Er is echter iu die tien jaar dat het mogelijk was, geen gebruik van ge maakt, hetgeen ook wel te begrijpen is. Wanneer iemand een proces over de leer aanhangig zou maken, kon hij dit alleen doen in het besef dat de leer die door een ambtsdrager van de kerk verkondigd werd, zo verderfe lijk «as, dat deze met de laatste middelen die ter beschikking staan, moest worden geweerd. Wanneer dit nu wel uitgesproken kan worden, maar die leer niet in «-erkelijkheid kan worden ge«eerd, doet men beter er helemaal niet aan te beginnen. We kunnen het daarom «el begrijpen dat geen kwestie van leertueht in werkelijkheid aanhangig is gemaakt. Daar komt. ook nog iets anders bij, n.l. de vraag op welke wijze de leer tucht moet worden gehanteerd en op welke wijze het niet moet. Wanneer we aan de N. H. Kerk denken, moe ten we teruggaan tot vóór 3S00. Het grote voorbeeld is natuurlijk de sy node van Dordrecht van 1618-1619, waar leertucht is geoefend aan de Remonstranten. In onze eigen pro vincie hebben we ook een paar leer- tuchtprocessen gehad n.l. tegen ds. Pontiaan van Hattem, predikant te St.-Philipsland, die in 1683 is „ge suspendeerd" en tegen ds. Gosuinus a Buitendyck. predikant te Schore, die in 1712 is afgezet. Van hem is nog afkomstig de naam „Buitendij- kers", die hier en daar nog wel eens wordt gebruikt. Wanneer we deze kerkelijke procedures nagaan, ko men we terecht in een warreling van allerlei zaken. Ik geloof niet, dat er één proces over de leer der kerk is geweest, «-aar niet allerlei andere zaken doorheen speelden, die dikwijls een heel belangrijke invloed hebben gehad. Zo was het in Dordrecht, waar de kwesties van de binnenland se politiek heel belangrijk waren. Zo was het ook in de beide andere ge noemde zaken van leertucht uit onze provincie. Wanneer we die nu uit de stukken die overgebleven zijn, trach ten na te gaan en ons afvragen om welk punt van de leer het nu eigen lijk ging, en welke de afwijkende meningen waren van Van Hattem en Buitendyck, dan is het moejlijk deze te reconstrueren. Uit hetgeen Van Hattem later geschreven heeft, blijkt duidelijker in\velke richting zijn ge dachten zich bewogen. Maar, bij al deze zaken van leertucht komt de vraag op of het zo had gemoeten en of het niet beter anders had gekund: of deze zaken «-el voldoende pasto raal zijn behandeld en of niet te spoedig met de bijl van de leertucht erop in is gehakt en of soms niet een persoonlijke geprikkeldheid, van wel ke zijde dan ook, een doorslaggevend element is geweest. Tucht over het leven, hoewel ook (Zie slot pag. 4 kol. 5) MOISE TSJO.MBE vliegveld - bezoek Ton schade door boerderijbrand Donderdagnacht is de boerderij „Evertshof" van de heer G. Poels tc Blerick in vlammen opgegaan. Twee paarden, vier zeugen met dertig big gen, kalveren en pluimvee kwamen om. De totale schade wordt geschal op 100.000 en wordt 'door de vei ze kering gedekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3