Vlissingse raad is nieuwsgierig naar plannen Boulevard Bankert polAk D£ BILT Zeeuwse Almanak TUIN GEREEDSCHAP DE HEER D. STAM DIRECTEUR GEMEENTEWERKEN VLISSINGEN PROVIN Cl ALE ZEEUW HL COURANT BROMMERS MIDDAGSLAAPJE TOERISTEN Meerderheid vóór invoering-ineens van 5-daagse werkweek bij gemeente WAT GEBEURT er in de toekomst met de Boulevard Bankert Met deze vraag heelt de Vlissingse raad zich vrijdagmiddag eni ge tijd beziggehouden. De heer E. T. Oosterhuis (vvd) had zelfs vernomen, dat er plannen zijn om deze boulevard drie meter te verhogenDe aanleiding tot dit vraag- en antwoordspel vormde een ogenschijnlijk simpel voorstel: verlenen van uitstel van de verplichting om een stuk bouwgrond aan de Boulevard Baukert van de vereniging „De Ruyterschool" te bebouwen. „Houdt dit uitstel verband met de waterstaatkundige werken, die aan deze boulevard gedaan moeten worden?", zo vroeg de heer Oosterhuis- „Neen", zei burgemeester mr. B. Kolff, maar anderzijds was het hem wel bekend, dat momenteel herbouw en bebouwing aan de boulevard Bankert op waterstaatkundige be zwaren stuit. 15 mei a.s. Die instemming was groot: alleen de fractie van de V.V. D. verklaarde zich tegen een invoe ring ineèns en wenste een geleide lijke invoering. De heren H. B. J. Knoop, C. Jansen en E. T. Oosterhuis verklaarden zich dan ook tegen het besluit van b. en w. De heren E. de Priester (pvda), ir. J. H. Krietemeijer (ar), H. van Rooijen (ch) en S. J. Adriaanse (kvp) waren het volkomen met b. en w. eens, dat voor Vlissingen slechts een onmiddellijke invoering van de vijfdaagse werkweek juist is. Er werd nog op gewezen, dat de minister besluiten van enkele gemeenten om de vijfdaagse werkweek ineens in te voeren, voor schorsing aan de kroon heeft voorgelegd. In verband met de situatie in het vrije bedrijf te Vlis singen, kan Missingen echter niet anders doen dan te besluiten tot in voering-ineens. Op een vraag van de heer Kriete meijer deelde wethouder W. Poppe mee, dat door efficiëntere werkwijze de produktie verhoogd zal worden, zodat het werk ook in vijf dagen klaar komt. Zo zal de reinigings dienst met hetzelfde aantal mensen en hetzelfde materiaal toch even vaak bij alle Vlissingers komen. Wat betreft de invoering van de vijfdaagse werkweek voor het onderwijs in Vlissingen meende de heer Poppe, dat het streven is om deze werkweek gedurende een week of acht in de zomer toe te passen. Zwemgelegenheid Uitvoerig werd tijdens de rondvraag van gedachten gewisseld over de zwemgelegenheid in Vlissingen. De heer S. Joustra (pvda) zorgde, er voor door te stellen, dat er ook voor kleinere gemeenten kans op een over dekt instructie-zwembad is, nu blijkt dat voor 175.000 tot 275.000 zo'n De heer Oosterhuis wees er op, dat ook de verbouw van „Cosy Corner" tot een motel en service-station stag neert en dat verder het open stuk tussen de zeevaartschool en „Victo ria" nog steeds niet bebouwd is. „In derdaad zijn er waterstaatkundige plannen voor deze boulevard", vertel de burgemeester Kolff, die echter niets wist van een plan tot boule vardverhoging met drie meter. De heer Kolff zette nog weer eens uiteen, dat het hier ging om een boulevardverbetering met het oog op de eisen, die in de Deltawet zijn gesteld. Omdat echter behal ve de beheerder (Polder Walche ren) en Gedeputeerde Staten ook het rijk (in verhand met de rijks bijdrage) een vinger in de pap heeft, duurt de definitieve vast stelling van liet uiteindelijke plan wat langer. In dit verband is ook de ontheffing, die een particulier nodig heeft om op of aan de zeewering te bouwen, nog niet door G.S. verleend voor verbouw van „Cosy Corner". Tenslotte werd het voorstel, dat aanleiding tot dit debat had gegeven, vlot geaccep teerd. Vijf dagen werken Burgemeester en wethouders wensten tijdens deze vergadering betuigingen van instemming te krijgen voor liet (door b. en w. te nemen) besluit tot invoering van de vijfdaagse werk week voor het gemeentepersoncèl per Centrale verwarming S AWE MA HV Nederstraal 19 - Middelburg - Tel. 01180 2962 VAN B TOT tS.ijpe ORGANISATOR De inwoners van Yerseke hebben in hun midden een man, die al heel wat voetbalwedstrijden ten bate van een liefdadig doel heeft georgani seerd, namelijk de heer A. de Keïj. Dit jaar zit hij ook niet stil, want vandaag (zaterdag) zal er en voet balwedstrijd gespeeld worden tussen vertegenwoordigers uit de bouw vakken en werkers uit de metaal bedrijven. De opbrengst van deze wedstrijd is bestemd voor de bejaar densociëteit. MEZEN MOEDER Uit 'sHeer Arendskerke ontvingen wij het bericht, dat arbeiders van gemeentewerken op de algemene begraafplaats aldaar een mezennest met niet minder dan elf eieren heb ben gevonden. Volgens vogelkenners is zo'n groot aantal eieren een zeldzaamheid. Een bewering, waarop moeder mees trots kan zijn. GOUD (I) Donderdag is wel gebleken, hoe po pulair het echtpaar C. van Zccle- Corijn bij de Breskense bevolking is. Dit echtpaar vierde toen zijn gouden bruiloft. Het heeft hen daar bij niet aan belangstelling ontbro- FEEST Naar wij uit verschrikkelijk be trouwbare bron vernemen, zijn he denmorgen boven Den Haag bijzon der laaghangende wolkenvelden ge signaleerd, die hoogst merkwaardige kleuren vertonen. Van brons via zil ver tot goud. Het staat vrijwel vast, dat de bui rond twaalf uur zal los breken en zich geheel volgens het in de buitengewone staatscourant voor spelde zal verspreiden over het land. Vandaag regent het lintjes. Morgen bezinnen en zo nodig un it uilen. Overmorgen feest vieren. Een mooi, gaaf programma voor het weekeinde 'én voor de maandag. Vooral voor de maandag. Want dat wordt een nationale feestdag in op tima forma. Konit. Innedag op de eerste mei! Wie had dat pak weg veertig jaar geledrn durven dromen Wie? Juist, niemand. Daarom op naar het feest. Als het een beetje ivil doet het aloude oranje- zonnetje ook mee en niets kan dan meer een dansje rond de meiboom in de weg stapn ken. De buurtschap „De Achterweg" had voor een fraaie ereboog gezorgd en 's middags werd een drukbezoch te receptie gehouden, waarop onder meer burgemeester J. H. Eekhout van zijn belangstelling blijk gaf. De muziekvereniging „Uit het volk, voor het volk" bracht het gouden paar een serenade. De voorzitter van deze vereniging, de heer J. de Hul. ster. bood het echtpaar een ingelijs te foto van het muziekkorps aan, als dank voor het vele werk, dat de heer Van Zeele voor de vereniging heeft gedaan. GOUD (II) Er was donderdag nog een gouden echtpaar, namelijk de heer en me vrouw Boogaard-De Krijger in de buurtschap Slijkplaat (Hoofdplaat). Ook hier hadden de bewoners een erepoort opgericht en zij boden het paar bovendien een lamp en een mand bloemen aan. Het echtpaar Boogaard-De Krijger ontving trouwens nog vele andere cadeaus. De muziekvereniging „Oefening baart kunst" liet zich ook niet onbetuigd en braelit het gouden paar een serenade. De heer en me vrouw Boogaard hebben 10 kinderen, 15 kleinkinderen en 5 achterklein kinderen. ETIIER-KLANKEN De stadsbeiaardier W. L. Harthoorn van Goes zal vandaag zaterdag tussen acht uur en half tien 's avonds op Radio Bremen (89,3 meterband) zijn te beluisteren. Deze Duitse radio heeft namelijk opna men van hem gemaakt, toen hij in Veendam en in Winschoten het caril lon bespeelde. n.v. Vh ge be. I Vlisdnden „Drie-meter-plan" is er inderdaad gen niet 2 '/z 3 meter te ver- hogen", zo vertelde ons ir. H. Visser van de Polder VValclie- ren. „Daarmee zou de Boule- vard Bankert dan ongeveer op heizelfde niveau komen als de Boulevard De Ruyter". Onmiddellijk voegde dezé in- genieur er echter aan toe, dat het slechts één van de plan- nen is, die in studie genomen zijn. In verband met het pro- n fiel van de Boulevard Ban- kert, dat geheel anders is dan dat van de Boulevard De Ruy- ter, zijn er ook andere plan- nen. „En er zijn hier zoveel belangen, dat de keuze bijzon- der moeilijk is", aldus ir. Vis- ser. llllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ bad verkrijgbaar is. Ook ir. Kriete meijer kende deze ontwikkeling en deelde mee, dat met name in Zalt- bommel zo'n bad zal verrijzen. De heer Oosterhuis vond het bezwaar lijk, dat het slechts een overdekt bad voor instructiezwemmen is en niet geschikt voor wedstrijdsport. Nadrukkelijk stelde de lieer Joustra echter, dat hij deze mogelijkheid volkomen los wilde zien van het zwembadplan van de dubbelstad Vlïssingeti-Middelburg. Wethouder Ch. J. Gillissen Yerscliage zal alle Veebless l BINNENVER1NGBED Jjaoilwill SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector t fabrieken Zevenbergen 1 suggesties bij de sportlialplannen in overweging nemen en bestude ren. Middagslaapje De heren D. Komijn (pvda), H. van Rooijen (ch) en S. J. Adriaanse (kvp) grepen de rondvraag aan om onder liet motto: de goeden moe ten onder de kwaden lijden te plei ten do boulevard toegankelijk te la. ten blijven voor brommers. „Onmogelijk", zei de heer Kolff, „want het is voor boulcvardbewo- ners onmogelijk een middagslaapje te doen als dat gebeurt. De ene brommer is nog niet weg of de ande re komt er dan weer aanrijden". Vooral ook met het oog op het toe risme achtte hij het belangrijk, dat de Vlissingse boulevard in de zomer gevrijwaard blijft van bromfietsla- waai. In de raadsvergadering gingen tal rijke ondcrwijsvoorstellen vlot onder de hamer door. Ook enkele aan- en verkopen van grond werden snel ge accepteerd. Subsidies waren er voor de stichting „Vlissings Actiefonds" en voor de vereniging „Het gesproken weekblad" en „De Nederlandse Blin denbibliotheek". De verplichte vakan tieverordening voor bakkers zal pas op 1 januari 1962 in werking treden. MIDDELBURGER BENOEMD Met ingang van 1 juni a.s. VLISSINGEN HEEFT weer een directeur van gemeentewerken en van de gemeentelijke reini gingsdienst: de lieer 1). Stam, hoofd van de technische dienst, tevens plaatsvervangend hóófd van de directie volkshuisvesting en bouwnijverheid in Zeeland te Middelburg. Met 18 van de 21 stemmen werd hij gistermiddag door de Vlissingse raad be noemd. Op het laatste moment hadden bur gemeester en wethouders dit voor stel, dat een aanbeveling van twee personen bevatte, aan de agenda toe gevoegd. Op deze niet-alfabetische aanbeveling werd de heer Stam als eei'ste genoemd. Drie stemmen wer den uitgebracht op de heer A. J. N, Kok, directeur van gemeentewerken en de gemeentelijke reinigingsdienst te Winschoten. Met deze benoeming van de lieer Stam wordt voorzien in een vaca ture, die op 1 juni 1961 zal ont staan. Dan vertrekt de huidige directeur, ir. K. C. Box, zoals bekend naar Apeldoorn, in ver band waarmee de raad hem reeds eervol ontslag verleende. De heer P. Bikker (ch) drong er bij b. en w. op aan te bewerkstelligen, dat de heer Stam reeds eerder naar Vlissingen zal komen in verband met de belangrijke werken, die in deze gemeente staan te wachten. Burge meester mr. B. Kolff achtte dit ech ter een zaak voor de heer Stam en zijn chefs. „Bij dergelijke benoemingen moeten In klassieke gewaden gehulde leer lingen van dé gymnasiale afdeling van het Koningin Wilhelminalyceum te Oostburg smeekten vrijdagmid dag, met het oog op het naderend eindexamen, de gunst der goden af bij het beeld van Oostburgs danse resjeZe werden hierbij geassisteerd door de eindexamenkandidaten van de m.m.s.-afdeling die een meer mo dern kostuum hadden uitgekozen. Als offer aan de goden werden bal lonnetjes opgelaten. *7^ li. en w. ook overwegen of er wel licht kandidaten voor de functie in het Vlissingse ambtenarenkorps zijn" zo suggereerde de heer S. J. Adriaan se (kvp) alvorens het tot een stem ming kwam. Burgemeester Koll'f kon echter meedelen, dat dit inderdaad gedaan is, maar dat er in dit geval geen gegadigden waren. Alvorens tot de stemming over te gaan, ging de raad daarna eerst in besloten zit ting. De 49-jarige heer Stam studeerde na de 5-jarige hbs B aan de middelbare technische school (thans h.t.s. ge naamd) burgerlijke bouwkunde en weg- en waterbouwkunde. Door zelf studie bekwaamde hij zich in de vak. ken volkshuisvesting en stedebouw- kunde. Hij begon zijn loopbaan als tijdelijk technisch ambtenaar bij de Nederlandse Spoorwegen, werd ver volgens particulier architecten werd specialist in gewapend beton bij de genie. Daarna werd hij benoemd tot chef buitendienst van de Noord-Oost- Polder-Werken en daarna hoofd van het bureau wederopbouw boerderijen in Zeeland. Tenslotte volgde zijn be noeming bij do directie volkshuisves ting en bouwnijverheid in de provin cie Zeeland. A/VV\WW\*WA*WWWVV\A Voor Zeeuws nieuws zie nok de i S de pagina's 4, 5, 7 en 15. S V\\fWW\WWWVWW\WW Prov. Zeeuwse Courant op koninginnedag De Provinciale Zeeuwse Cou. rant zal op 1 mei (viering van koninginnedag) normaal ver- schijnen. Aangezien de poste- rijen op die dag geen dienst hebben, worden postabonnees uitgenodigd het voor hen be- n H stemde blad op die dag voor H 10 uur des ochtends af te halen bij de agent van de H P.Z.C. in hun woonplaats. Niet afgehaalde postexcmplaren zullen op dinsdag via de post worden bezorgd. M De kantoren van de P.Z.C. zul- len op 1 mei na tien uur des H morgens gesloten zijn. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Nieuwe brug over Linie voor verkeer opengesteld Vrijdag is de onder directie van de provinciale waterstaat gebouwde brug over de Linie in W. Zeemvscli- Vlaanderen, voor het verkeer open gesteld. Deze brug onderhoudt het internationale verkeer tussen Cad- zand via Retranchement naar Bel gië. De nieuwe brug, die de in 1944 door de geallieerden gelegde nood- bailcy-brug vervangt, is opgetrok ken uit gewapend beton. Zij is 25 meter lang en heeft een rijbaan- breedte van 7 meter, met aan beide zijden een scliansstrook van 65 cen timeter. Met de bouw werd begonnen op 1 ok tober 1960 en het nagestreefde doel, de brug met het oog op het toeris tische verkeer voor pinksteren open te stellen, is dus bereikt. De kosten van de. in het kader van het terti aire wegenplan gebouwde brug, wor den voor 65 procent gedragen door de provincie Zeeland en voor 35 pro cent door het waterschap „Het Vrije van Sluis". Minister Van Aartsen spreekt voor C.B.T.B. Minister J. van Aartsen van volks huisvesting en bouwnijverheid zal tijdens de op 31 mei in Kortgene te houden zomervergadering van de Zeeuwse C.B.T.B. en de Chr. Platte landsvrouwenbond in Zeeland een spreekbeurt vervullen. De minister zal in de middagvergadering spreken over het onderwerp: „De bewoon baarheid van liet platteland". Na afloop van de middagvergadering zullen de nieuwe dam bij Kamper land en het recreatiegebied-in-wor- ding worden bezichtigd. De gecom. bineerde vergadering van de beide oi'ganisaties zal worden gehouden in een tent. Hoger dividend van maatschappij „Zeeland" De raad van commissarissen van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" Koninklijke Nederlandsche Postvaart N.V. heeft besloten aan de op 13 ju ni a.s. te houden jaarvergadering het voorstel te doen over liet boek jaar 1960 een dividend te declareren van 14 aan houders van gewone aandelen en van 13Vi aan hou ders van preferente aandelen, waar van desgewenst naar lteuze van aandeelhouders 5 in gewone aandelen voor beide groepen van aandeelhouders. Voorts zal in de eveneens op 13 juni te houden vergaderingen van prefe rente en gewone aandeelhouders een voorstel worden gedaan tot wijzi ging van de statuten, o.m. inhouden de een omzetting a pari van de pre ferente aandelen in gewone aande len. Het jaarverslag alsmede het voorstel tot statutenwijziging en een toelich ting hierop zullen eind mei a.s. ver schijnen. (Over 1959 keerde de maatschappij 12 jn contanten uit op de gewone aandelen en 11 Jó G- in contanten op de preferente aandelen). Veiling Kapelle In verband met koninginnedag zal de veiling van groenten en aardbeien aan de veiling te Kapelle aanstaande maandag worden gehouden om half twaalf. Na maandag zullen de groen teveilingen op maandag, woensdag en vrijdag plaatsvinden om kwart voor één. De veiling van aardbeien op die da^en en de veiling van fruit op woensdag begint om één uur. Eerste sla van koude grond aan veiling Terneuzen Aan de veiling te Terneuzen word vrijdag de eerste sla van de koude grond aangevoerd door de heren .J. de Rijk te Walsoorden en Th. de Rijk te Kuikaart. KUNST „In een andere wereld" Goes, „De Prins van Oranje"; „De Rederijekers". HET BLIJSPEL „In een andere we- eld" van J. Blaascr sr. en jr. is een gezellige en goedmoedige klucht, met als enige pretentie enkele uren licht amusement en in die opzet zijn de schijvers wel geslaagd. Het is geen wonder van amusement, dat niet. maar het bevat voldoende gek ke situaties en grappige typen om de moeite van het opvoeren waard te zijn. Die moeite hebben de Goese „Redcriickers" zich gisteravond in „De Prins van Oranje" getroost en niet zonder resultaat. De kluchtige situatie, die er ten huize van de aris tocratische familie Van Runten en Zwiep ontstaat, wanneer de joviale, rijk geworden bankwerker Koop- mans er zijn intrek neemt, kwam redelijk uit de verf en soms zelf^ meer dan redelijk. Dat laatste was vooral het geval wanneer de heer E. Casteleyn „In de scène" was en dat gebeurde geluk kig veelvuldig. Zijn vertolking van de gedistingeerde, voortdurend tus sen twee vuren vertoevende fabrieks eigenaar was rondweg kostelijk. Een glaszuivere. volkomen gaaf af gewerkte typering, die men zich niet beter had kunnen wensen. Zijn aan deel in het slagen van deze opvoe ring was wel bijzonder groot, ge zien ook het feit dat hij (met Toine van Bergen als raamregisseur) de i'Cgie voerde. In de heer A. van Wa terschoot trof hij bovendieneen te genspeler. die zijn rol van de bank werker Koopman een heel eigen, hoogst plezierige interpretatie gaf. Daarom zo plezierig, omdat hij ner gens toegaf aan de in deze rol toch steeds in principe aanwezige moge lijkheid tot charge. Na een wat aar zelend begin „zat" de rol later pri ma. Ontwapenend oprecht speelde ook mej. T. de Kok als bankwerkersvrouw die zij ontspannen en daardoor heel natuurlijk op de planken zette. Een levensgrote pluim verdient zeker de jongeman J. Capello voor zijn bij zonder leuk gn zeer rolvast gebrach te kwajongen Miel; heel fris en met de flair van de prille jeugd. Rolvastlicid was trouwens over de hele linie een pluspunt. Ook déar, waar het spel soms minder gaaf was dan van de hier genoemde uitblin kers, Zo slaagde mevrouw R. van Osta-Casteleyn er niet helemaal in de oppervlakkige, geldverkwistende aristocratische dame overtuigend neer te zetten. Het ontbrak haar te veel aan ijdele zwier en souplesse. Te nerveus-gespannen en daardoor te stijfjes bleef ook cle jongedochter van mej. E. Schmidt, op wie overi gens wel het (aloude) predikaat „aanvaardbaar" van toepassing was. Net iets té geëxalteerd, soms al te bewogen was daarentegen cle heer R. Klaayssen, die voor het ovexüge vlot spel te zien gaf als de succes volle ltob Koopman. De bijrollen waren goed bezet door mej. L. van Laere en dé lieren J. Gunst en J. van Stee; de décors van Ed. Casteleyn en J. Bruel waren doelmatig en de voorstelling als ge heel zeker geslaagd. v. B. Goese h.b.s.-leerlingen als staatshoofden De leerlingen van de afdeling h.b.s.-A, klas V, van het Chris- H telijk Lyceum voor Zeeland te H Goes hebben vrijdag hun laat- ste schooldag doorgebracht -ijl s als staatslieden. Beroemde en beruchte staatshoofden als Kroesjtsew. De Gaulle, Kenne- ff dy. Fidel Castro, Ferhat Ab- H bes en anderen stapten opge- wekt over het schoolplein, als- of er geen koude oorlog be- |f stond! Zoals het bij „toplei- ders" te doen gebruikelijk is, belegden de „staatslieden" een s topconferentie, waarop zij al- lcrlei grieven uitten. Grieven v over het onderwijs wel te ver- §1 staan, die in „goede sfeer" werden opgesomd in aanwe- m zigheid van de rector. Het was m voor de scholieren van klas =3 5A een geslaagde middag. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Wegverbetering voor Z.L.M.-manifestatie Bij degenen, die betrokken zijn bij de Z.L.M.-manifestatie in juni te Kamperland, heerst enige ongerust heid over de vraag of de tentoon stellingsterreinen toch wel goed te bereiken zullen zijn. De vrees, dat dc wegen niet tijdig gereed zullen zijn is ongegrond. De kwestie van de aan- en afvoerwegen is momenteel geheel opgelost, zodat het verkeer op redelijke wijze zal kunnen wor den verwerkt. Enkele wegen zijn al verbeterd, terwijl andere op korte termijn zullen volgen. Advertentie) Gelakt! In kleur! U staat perplex! 't Is transparant! VERWACHT. DEZELFDE TEMPERATUREN Hall' tot zwaar bewolkt niet hier en daar een bui. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen noord en ooj.\ Weinig; verandering in tempe ratuur. ZON EN MAAN 30 april Zon op 5.13 Maan op 19.40 onder 20.02 onder 5.32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2