Roosendaal kampioen na verlies van Vlissingen tegen Taxandria Eiinkwijk klom thans tot naast Alkmaar Soorttoto H0NTENISSE KREEG DE WIND FRAAI IN DE ZEILEN SUAREZ WERELDKAMPIOEN DRIE BANDEN BILJARTEN MAANDAG 24 APRIL 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE OOURANT TERNEUZEN CAPITULEERDE VOOR DOSKO- GEWELD U.-Li 127IJfhelft. En eerder verwachtte men ee Hulst verdiende veel meer dan het 1-1 gelijk spel tegen Middelburg In de 2o klas van het Zeeuws Brabantse amateurvoetbal is de beslissing voor het kampioenschap en de daarmee gepaard gaande promotie gevallen. Roosendaal is de gelukkige geworden! Door een 30 overwinning op Steenbergen kwam het op een puntentotaal van 34 dat Vlissingen, ua de 31 nederlaag tegen Taxandria, nu niet meer bereiken kan. Do tweede plaats van de Zeeuwen is hierdoor nog in gevaar gekomen want wint Taxandria zijn laatste uitwedstrijd tegen Internos en verliest Vlissingen de zijne tegen Dosko, dan zal nog een beslissingswedstrijd nodig zijn om aan te wijzen wie aan de promotiecompetitie mag deelnemen. Dosko ver sloeg Terneuzen met 32 terwijl Hulst zich via een puntenverdeling te gen Middelburg (11) in veiligheid speelde. Voor Goes, dat wegens ter reinafkeuring niet in het veld kwam, werd de situatie slechter omdat hekkesluiter RAC met liefst 62 van Internos won. Het belang van de wedstrijd GoesRAC springt nu wel heel duidelijk in het oog. 21 36 2 21 14 3 21 12 5 6 10 Roosendaal Vlissingen Taxandria Middelburg Rood Wit 19 8 Terneuzen Dosko Internos Hulst Steenbergen Goes RAC 20 19 20 20 21 3 34 73—31 4 31 69—25 4 29 57—39 4 22 40—34 5 6 21 36—37 3 8 21 51—50 3 9 17 35—46 6 10 16 31—50 5 11 15 38—50 2 32 14 41—66 4 12 12 37—53 2 14 12 32—59 T axandria-Vlissingen 3-1 Met een illusie armer is het grote Vlissingse supporterslegioen terug gekeerd uit Oisterwijk. waar het Ta xandria de kleine kampioenskans van hun favorieten om zeep heeft zien brengen. Na een teleurstellende wedstrijd verloren de Vlissingers met 31. Na de laatste succesvolle thuiswedstrijden, die alle in een klin kende Zeeuwse zege eindigden en waarin de Vlissingse voorhoede zijn prodnktivïteit bewees, lag er deze middag in het spel vooral voor de rust een zekere matheid. De combinaties liepen zo stroef, dat de doelpuntenmachinc niet op gang kwam: de gevaarlijke aanvallen via Moens of Groenewegen waren op de vingers van één hand te tellen. Ook in de achterhoede mankeerde er nog al eens wat aan; rechtsback Jo de Waal moest in de snelle links buiten J. Rokven dikwijls zijn meer dere erkennen. De beste Vlissingse speler was invaller-keeper W. Bos. In de eerste fase kwamen de Zeeu wen nog tot enkele goede combina ties, waaruit Moens en Groenewegen aanvankelijk nog niet tot succes konden komen. Maar in de 37e min. meenden de supporters de inzet van de zege te kunnen bejuichen. Dat Was toen Chris de Nooijer de bal handig over keeper Koedijk „lepel de". Alleen het begin bracht echter ..grote dingen" van Vlissingen; daar na werden de aanvallen zo doorzich tig opgebouwd, dat de Taxandria- zege het makkelijk kon klaren. De Zeeuwse ploeg ging zelfs de rust in met een 21 achterstand: eerst schoot Metsers een strafschop tegen Verhulst (hands) in de 44e min. ver schalkte Rokven de Vlissingse kee- êer voor de tweede maal. 'ertien min. in de tweede helft was dezelfde Rokven back De Waal weer te vl«g af en zijn voorzet werd doeltreffend afgewerkt: 31. Wel gin® Vlissingen toen wat agressiever spelen en kwamen Moens. Sohier en Groenewegen enkele malen dicht bij een treffer, maar de overtuiging om de achterstand weg te werken, zat er niet in... Middelburg-Hulst 1-1 We hebben bewondering voor de Middelburgse supporters, die deze middag fikse regenbuien trotseerden om met onuitputtelijk geduld de prestaties van hun ploeg te blijven bekijken. Want het was droevig wat de hoofdstedelingen vertoonden. Zij voelen het spelen van een wedstrijd in elk geval deze waarschijnlijk meer een plicht dan een sportief ge noegen... Zelden hebben de Middel burgers een gelijkspel minder ver diend dan do I—1 tegen Hulst, dat zich slechts dank zij het voortreffe lijke werk van do Middelburgse, ver dedigers, waarin spil Gillissen, rechtsback Janse en linkshalf Wisse uitblonken, een volkomen verdiende overwinning zag ontgaan. Moulijn en Kruiver niet in Oranje Tegen Hongarije en Oost-Duitsland „Coen Moulijn zal niet in het Neder lands elftal worden opgesteld voor de wedstrijd tegen Hongarije. Zelfs is het mogelijk dat hij 14 mei niet tegen Oost-Duitsland kan spelen". Dat vertelde ons bondscoach Elelc Schwartz na afloop van de wedstrijd FeijenoordDWS-A Hoewel de Rotterdamse linksbuiten de gehele wedstrijd heeft uitgespeeld, was al kort na liét begin van de ont moeting te zien dat Moulijn nog hin der had van de oude blessure aan de linkerdij; Na de hervatting kwam de Feijenoord met een elastisch ver band om de dij in het veld terug. Moulijn had inmiddels zo veel last van de yerwonding gekregen, dat hij weinig ymeer dan een figurantenrol vervulde; hij hinkte meer dan hij liep en beperkte zich tot voorzichtige passes met het rechterbeen. Zoals we al eerder meldden zal Schwartz zondag a.s. voor de wed strijd tegen Hongarije ook de steun van Piet Kruiver moeten missen. De blessure van de P.S.V.-er is dermate ernstig, dat hij waarschijnlijk ook niet kan worden opgesteld voor de wedstrijd tegen Oost-Duitsland, die 14 mei in Leipzig wordt gespeeld. De beide ploegen begonnen het duel met de beste bedoelingen. Attractie ve aanvallen golfden heen en weer met die van Hulst iets gevaarlijker, omdat de Zeeuws-Vlamingen het middenveld onmiddellijk in handen namen en dat tot het eind van de strijd behielden. Maar terwijl de Hulst-aanvallen verstandig en ge vaarlijk opgezet bleven, begon de Middelburgse aanval weer het oude euvel te vertonen: onsamenhangend. Bovendien ontbrak elke inspiratie. Bij Hulst was die inspiratie er wel en wanneer de Zeeuws-Vlamingen hun bedoelingen eens in resultaten hadden kunnen omzetten, dan zouden zij thans niet in het laatste deel van de ranglijst bengelen... Maar schutters ontbreken er in die Hul- sterse voorhoede; Neefs deed er gis teren wel alle pogingen toe, maar hij had een uitstekende bewaker in Gil lissen. Bovendien had hij enkele ma- f helft. En eerder verwachtte men een ruimere voorsprong dan de gelijk- maker, die Hans de Bruin uit een j keurige corner van Vos 10 min. voor i tijd langs De Smit kopte. Maar nie- I mand van de Middelburgse aanhang, die hem verdiend vond... Dosko-Terneuzen 3-2 In deze fors gespeelde wedstrijd bleek de ongetwijfeld betere techniek van de bezoekers niet opgewassen tegen de felheid van Dosko. Dit kwam wel heel duidelijk tot uiting in de twee de helft, toen de Bergense aanvoer der zich genoodzaakt zag één van zijn teamgenoten naar de kleedka mer te venvijzen, tenvijl de tien- mansploeg daarna toch nóg een zege wist te forceren. Overigens dient gezegd, dat de Ter- neuzense defensie soms heel gevaar lijke situaties schiep door te ver op te dringen als de voorhoede de Bra bantse veste onder druk zette. Uit dergelijke situaties ontstonden in feite ook de Dosko-doelpunten. De eerste werd aangetekend in de 25e min. toen linksbuiten Van Mourik doelman Doorns uit positie speelde en gemakkelijk scoorde. Even voor rust ving Wissel een slecht uitge trapte bal van de Dosko-keeper óp, passeerde twee verdedigers en gaf toen door naar Mecuwsen, die de ge lijkmaker scoorde. Ruim 10 min. na rust kwam Terneu zen vóór te staan via een doelpunt van Wissel, dat overigens wel naar buitenspel rook. Het spel verruw de, en een der Dosko-spelers werd zelfs naar de kleedkamer verwezen. Op een gegeven moment lagen de beide Terneuzen-buitenspelers San- Een overzicht van de banen in het r tennispark Zwanenburgte Vlissin gen, dat zaterdagmiddag .net enkele j demonstratiewedstrijden in gebruik i werd genomen. Foto P.Z.O.) Piet Rentmeester achtste in rit Brussel-Bergen, Jan Westdorp 16e De Zeeuwse wielrenner 1'iet Rent meester uit Yerseke en Jan Westdorp uit Selioondijke klasseerden zich in de wielerwedstrijd BrusselCharleroi Bergen over een afstand van 222 km respectievelijk als achtste en zestien de. Winnaar werd de Pool Wierucki in de tijd van 5 uur 22 minuten. De Belg Flecy volgde als tweede met een ach terstand van 12 seconden. Wim van Est was 6e, Kersten 29e en Ab van Sluys 35e. NA ZEELAND SPORT-NEDERLAAG Ruimte voor R.C.S. na Jo de Roo eindigde als 8e in rit Parijs-Brussel drini en Wissel zelfs langs het lijn- len pech. Tocli maakte De Blok uit I tje. Voor dit geweld capituleerde één van Neefs voorzetten de ope- Terneuzen. waardoor Van de Wate- ningstreffer (in de 31e min.) en die j ring in de 34ste en 39ste minuut i verdiende voorsprong hielden de i tweemaal hardhandig wist door te De Zeeuwse wielrenner Jo de Roo is blauw-gelen tot lang In de tweede j breken en de stand op 32 braclit. dit weekeinde in de wegwedstrijd Pa- j rijsBrussel als 8e geëindigd. Win- 'naar werd de Belgische renner Pino i Cerami in 6 uur en 45 minuten. De gemiddelde snelheid van de renners i bedroeg ruim 43 km per uur. Jo de Roo was de eerste Nederlandse renner die over de eindstreep ging* pt. 1. Suarez 12 2. Vieira 11 3. Siguret 10 4. Domingo 10 5. De Ruyter 9 '150 499 7 0.901 6. Miro 9 -160 581. 7 0.791 7. Ceulemans 6 433 488 11 0.887 8. Scherz 5 447 500 8 0.894 9. Teegelaar 0 381 513 8 0.742 HENNY DE RUYTER WERD VIJFDE Domingo verloor van Portugees Vieira De dertigjarige Adolfo Suarez uit Lima heeft zondag- bewezen, dat de afstammelingen van de Inca's het een en ander Aan biljarten weten. Hij werd namelijk winnaar van liet zeven tiende toernooi om bet wereldkam pioenschap drie banden. Onze landge noot Henny de Ruyter moest niet een vijfde plaats in het algemeen klasse ment genoegen nemen. Hij sloot het toernooi met een alge meen gemiddelde van 0.901, hetgeen een verbetering van het Nederlands record betekent, dat sinds februari van dit jaar op zijn naam stond met 0.899. Het algemeen toernooigemid- delde bedroeg 0.892, terwijl de wereld kampioen een gemiddelde maakte van 0.997. Zijn gemiddelde was het hoog ste van het toernooi. De laatste dag zou nog slechts de Spanjaard Domingo met de Peru aan gelijk hebben kunnen komen, maar deze moest zijn meerdere er kennen in de grillige Portugees Egidio Vieira. Zaterdag heeft Henny de Ruyter zich nog kunnen herstellen van 'zijn ne derlagen van de vorige dag. Hij kwam zelfs in de tweede helft van zijn Laat ste partij tegen Domingo in een produlctieve bui en won zijn partij ge. makkelijk. De eindstand ziet er als volgt uit: car. brt. h.ser. alg.g. 475 476 9 0.997 453 565 6 0.801 462 53 0 8 0.905 421 532 11 0.791 Dameshockeyelftal sloeg Belgische ploeg met 4-0 Het Nederlandse dames-hoceyelfta! heeft zondagmiddag te Antwerpen een 40-zege behaald op België. Bij de rust was de stand 2—0. 4-3 zege op R.K.F.C. In de derde Idas van liet Zeeuws Bra bantse amateurvoetbal kreeg het niet spelende Hontenisse de wind in de zeilen. Door nedetlagen van Zeeland Sport tegen Axel (01) en Meto te gen BSC (31) hebben de leiders uit hun resterende 3 wedstrijden nog maar één puntje nodig om zeker te zijn van promotie. Odio kwam ver in veiligheid door met 41 van Com Boys te winnen tenvijl RCS ook wat meer ruimte kreeg nu van IïKFC werd gewonnen (43). Hontenisse Zeelandia werd op verzoek van laatstgenoemde uitgesteld tenvijl ZierikzeeKaaischc Boys wegens terreinafkeuring niet doorging. Hontenisse 19 13 3 Meto 20 10 5 Zeeland Sport 19 8 7 BSC 19 10 3 Kaaische Bovs 19 9 3 Axel 20 8 4 Odio 18 6 5 Corn Bovs 18 7 2 RKFC 18 6 3 3 29 48—28 5 25 37—30 4 23 33—25 6 23 33—26 7 21 42—31 8 20 37—28 7 17 29—34 9 16 4044 9 15 35—34 In Amsterdam is de Peruaan Adolfo Suarez zondag wereldkampioen groot biljart driebanden geworden. Op de tweede plaats eindigde de Portugees Egidio Vieira. Foto: Vieira (links) feliciteert kampioen Suarez over be ker en bloemen heen. Zeelandia RCS Zierikzee 19 4 6 9 14 22—35 18 5 2 11 12 28—47 17 3 3 11 9 28—50 Feijenoord punt dichter bij Ajax De spanning is er nog niet uit in de eredivisie. Aan de kop van de rang lijst gaat de- strijd tussen Amster dam en Rotterdam voort: Nam Ajax de vorige week twee punten voor sprong, Sparta zorgde ervoor, dat stadgenoot Feyenoord nu weer de helft dichterbij kwam. In de strijd om de derde plaats deelden GVAV en PSV de punten, hetgeen betekent, dat dc Groningers nu samen met de Spartanen een goede gooi doen naar de internationale competities. Vooral in de lagere regionen wordt tot de laatste snik óm de punten gevochten. En vaak met succes. Niet zelden blijkt de mentale kracht van de de gradatiekandidaat voldoende om zich uit te werken boven de clubs, die vei lig leken te staan. NOAD kwam tot een gelijk spel. wat niet voldoende is, maar Eiinkwijk sleepte beide punten in de wacht en klemt zich nu zowaar al vast aan Alkmaar, dat stevig klop kreeg van Willem II. Fortuna dat Enschede in bedwang hield staat nog maar één simpel puntje voor en haalt, dus ook nog niet vrij adem. De kwaadste kans maakt in onze ogen evenwel Alkmaar. ELINKWIJIvADO 4—3 Eiinkwijk heeft opnieuw bewezen, over een wonderlijk sterke mentali. teit te beschikken In de derde minuut was het Haak, die voor liet eerst raak schoot. Drie minuten later knal de invaller Bron per ongeluk in eigen doel. Eiinkwijk, dat langzaam ster ker werd, kwam gelijk door doelpun ten van Teuwes'(l9e) en Kruin (30e minuut). In de eerste min. van de tweede helft knalde zowaar Teuwis in eigen doel. maar weer lieten de Utrechters zich niet uit het lood slaan. Wederom was het Kruin, die de gelijkmaker op zijn naam bracht en hij scoorde zowaar een kwartier in de tweede helft ook het winnende doelpunt. AJAX—SPARTA 1—1 De Amsterdamse titel-prcteudenten hebben legen het stoere spel van de Spartanen niet hun normale gevaar, lïjke en snelle voetbal kunnen ont wikkelen. Dc Rotterdammers traden geenszins onder de indruk aan tegen de Ajacieden, die de openingstreffer tegen zich gescoord zagen. Pietje de Vries schoot een van de lat terug springende bal keihard in. Uit een voortreffelijke aanval schoot Westra na een handige voorzet van Swart de gelijkmaker in. Wat de Amsterdam mers daarna ook probeerden, Van Dijk en zijn mannen hielden de poort gesloten. FORTUNA—ENSCHEDE 2—3 In een bijzonder aardige wedstrijd is Enschede eigenlijk maar gelukkig aan een gelijk spel gekomen. Wilkes en Rahn waren de beide kasmagne ten en meer dan dat, want deze keer blonken ze beiden uit. Jongen scoorde eerst twee doelpunten voor Fortuna. Dank zij een soloactie van Rahn gin gen de zaken er voor Enschede iels rooskleuriger uitzien. De gelijkma ker kwam, toen Beenen geblesseerd raakte en daardoor een reeks mis verstanden ontstond. Voges kon toen .ongehinderd het leer in liet vijande- I lijke doel lopen, NAC—MVV L—1 NAC en MW hebben eerlijk de punt jes gedeeld. Geen van beide had trouwens meer verdiend. Het was een aardige wedstrijd, waarin Bergholtz de grote uitblinker was. Rutten gaf zijn ploeg in de 35ste min. van de tweede helft de leiding. Op de melo die van alles of niets ging NAC toen in de aanval. Kees Kuyt, ver opge drongen. scoorde de gelijkmaker. RAPID—NAOD 0 NOAD heeft erg gebofd. dat het Ra pid in zo'n slechte vorm trof. De gastheren lieten soms wel aardig voetbal zien. maar ze wisten op geen enkele manier gevaarlijk te worden. Een treffer van Gösgëns werd we gens hands afgekeurd. PSV—GVAV I—1 Het Groningse GVAV is nu toch wel duidelijk over zijn inzinking heen. Het speelde in Eindhoven op zijn be kende frisse en opportunistische ma nier en het kostte PSV de grootste moeite op de been te blijven. Piet van der Kuil scoorde in de'zeventien de minuut 10, maar voor dc rest bleef de Groningse defensie meester van het terrein. In de 25ste minuut- van de tweede helft was het Frans, sen, die uit een verdwaalde pass de knikker achter Bekkering werkte. FEIJENOORD—DWS-A 2—0 Het verwende Rotterdamse publiek is wat teleurgesteld naar huis ge gaan. Goed, de punten waren binnen, maar verder was er toch geen reden tot juichen. Er was matig gevoet bald en idool Moulijn ging weer in de lappenmand. In de eerste helft bleven beide doelen voor rampen ge spaard. Na de hervatting waren net Van Woerden en Schouten, die de strijd beslisten. VVVDOS 0—3 DOS heeft in Venlo een volkomen verdiende 30-ovenvinning behaald. De kanaries waren zowel aanvallend als verdedigend de beste formatie. VW stelde danig teleur. Hanek bracht de doelpuntenmachine op gang, toen hii een strafschop mocht nemen. Daar oleef het bij in de eer ste helft. Na de hervatting vonden Theunissen en Van der Linden een gaatje. WILLEM II—ALKMAAR 3—0 Het ziet er niet zo best meer uit voor Alkmaar. De kaasstedelingen gingen in Tilburg roemloos ten onder. De voorhoede was volkomen onmachtig en de defensie bleek niet in staat de nog altijd gevaarlijke Koopal de baas te blijven. Na een half uur na men de gastheren de leiding, toen Koopal met doelman Houtkoper in botsing kwam en deze de bal uit zijn handen liet vallen en versuft bleef liggen. Senders trapte het leer in het doel. Een half uur na rust knalde Koopal nummer twee ln de touwen, R.C.S.-R.K.F.C. 4-3 De Souburgers liebben vooral voor de rust een aardig partijtje voetbal ten beste gegeven en al leverde de eer ste de beste RKFC-tegenaanval na 5 minuten reeds succes op toen L. Kei zer de bal langs doelman Beun schoot toch kon de thuisclub reeds twee mi nuten later zijn betere spel in de ge lijkmaker uitdrukken. A. van Klin ken was de maker en 5 minuten later rondde dezelfde speler een goede combinatie met een treffer af (21). RCS bleef het beste van het spel hou den en na 25 minuten voerde A. van de Berge na een fraaie voorzet van Keulemans met een kopbal de stand op tot 31. Hierna zakte het tempo bij de thuisclub en in de 43e minuut knabbelde F. Burron een stukje van de achterstand af (32), maar vlak voor het rustsignaal schoot Van Eenennaam keihard in, de terugkaat sende bal werd daarna door De Nooij er in een doelpunt omgezet (42». Reeds 7 minuten na de rust zorgde Lambrechts voor 4—3 na een pracht solo-actie. Zeeland Sport-Axel 0-1 Jaap van Maris en Nol Schuit zijn voorlopig door blessures uitgescha keld. Ook deze wodstryd speelden zij niet mee en werden resp. vervangen door Klaas van Belzen en Jo de Bra bander. De thuisclub leverde ook deze wed strijd weer goed veldspel, maar voor doel ontbrak het aan de afwerking. Axel moest het hoofdzakelijk van uitvallen hebben, maar ook net doel van keepeer De Ridder kwam zelden in gevaar. Zo ging dan de rust in met een 00 stand. Na de rust kwam het Axel-doel onder druk te staan, maar de Axel-verdedigers wisten steeds op I het laatste moment doorboringen te j voorkomen. Acht minuten voor het einde viel de I beslissing toen slecht wegwerken van I de Zeeland Sport-verdediging door de Axel-rechtsbinnen uitstekend werd afgestraft 01. Spil Rieteco ging proberen de gelijkmaker tc forceren. maar de Axel-verdediging gaf geen krimp. Vier meldingen met 13 punten p. De uitslagen van de wedstrij- - den, die zondag Werden gespeeld e en die van belang zijn voor de sporttoto van afgelopen week luiden als volgt: 1 NACMW 1-1 Cl) Rapid .TCNOAD 0-0 (3) VVV—DOS 0-3 (2) 1 FeijenoordDWS/A 2.0 (1) PSV—GVAV 1-1 (3) 1 AjaxSparta l-l (3) EiinkwijkADO 1-3 (1) Willem IIAlkmaar 3-0 (1) Fortuna'54Enschede 2-2 (3) H VolendamKFC 2-1(1) VeendamLeeuwarden 0-0 (3) 1 RCHVSV 2-4 (2) 1 EBOHWageningen 2-1 (1) H LongaNEC 2.5 (2) VeloxBaronie 1-3 <2) H Het aantal deelnemers aan deze toto bedraagt 553.650. De tota- H Ie inleg bedraagt 704.664,-. De H eerste prijs is 105.700.-, de =1 tweede en derde prijs elk s 52.850,-. Er kwamen slechts vier meldingen met dertien goe- §1 de uitslagen binnen. nadat hij eerder dc paal had ge. raakt. Kort voor het einde bracht Üi- termerk de stand op 30. Alkmaar stelde daar niets positiefs tegenover. Stand Ajax 29 20 5 4 45 9145 Feijenoord 29 20 4 5 44 SS—36 Sparta 29 14 8 7 36 57—41 GVAV 29 15 6 8 36 5443 VW 29 15 5 9 35 63—40 PSV 29 33 8 8 34 63—50 DOS 29 11 9 9 31 59—46 DWS-A 29 10 10 9 30 5040 NAC 29 13 4 12 30 51—53 WILLEM II 28 11 4 13 26 47—62 MW 29 9 8 12 26 4051 Rapid JC 29 9 7 13 25 36—47 Enschede 29 10 5 14 25 38—50 ADO 29 12 1 16 25 51—71 Fortuna 54 29 6 S 15 20 43—62 Alkmaar 29 5 9 15 19 31—54 Eiinkwijk 29 8 3 18 19 37—64 NOAD 28 3 8 17 14 24—65

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 5