Nieuw tennispark te Vlissingen geopend BOERENLEENBANK „GOES'' HAD BEVREDIGEND JAAR Agenda WALCHEREN BETONMORTEL N.V. „De Hoop" EEN SMEERJ0NGEN B0ERENLEENE HAD BEVREI ZEEUWSCH-VLAANDEREN VIERDE L.J.G.-BLOESEMRIT TROK VEEL BELANGSTELLING MAANDAG 24 APRIL 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZWANENBURGIN NOLLEBOS ALGEMENE VERGADERING Burgemeester Kolff hees de driekleur Tussen vier vlaggen aan de vier hoekpunten van de vier „Zwa- nenburg"-tennisbanen in het Vlissingse Nollebos hebben pro minente oefenmeesters zater dagmiddag het nieuwe bezit van de jonge Stichting Tennispark Vlissingen officieel ingespeeld. De driekleur links voor het club gebouw gleed in top door de handen van burgemeester mr. B. Kolff en de clubvlag van DOS werd aan de andere zijde gehe sen door een van de jongste ju- - niorleden, de negenjarige Chris- tientje Hermsen. Dit vlaggéncerèinonieel speelde zich af, nadat in liet keurig afgewerkte clubgebouw, vlak achter de ingang van het „Zwauenburg"park, vele goede woorden waren gesproken over de club, haar activiteiten voor het verkrijgen van een eigen outilla ge en alles, wat daaraan is vooraf gegaan. Herinneringen en conclusies die later werden beantwoord met fe licitaties en geschenken voor DOS en de voor het beheer va nhet tennis park in het leven geroepen stichting. „De tennisvereniging DOS heeft fei telijk nog geen geschiedenis", zo veegde de stichtingsvoorzitter, drs. M. Braak, aan het begin van de openingsbijeenkomst het bij gelegen heden als deze gebruikelijke histo risch overzicht maar meteen van het programma. Maar om zijn ge hoor vele genodigden en leden woonden de opening zaterdagmiddag bij niet in het ongewisse te laten over de levensvatbaarheid van DOS, liet hij er onmiddellijk op volgen: „In 1947 opgericht, is DOS thans op gegroeid tot een flinke jongen van veertien jaar, die nu een nieuw kos tuum heeft gekregen, compleet met lange broek". De heer Braak vergeleek zo de groei van de vereniging en zag het nieu we park niet alleen als een vereni- gings-, maar evenzeer als een stads belang. „Tennis is al lang geen elite-sport meer. Ieder, die een uurtje uit de dagelijkse sleur wil zijn op het rode terrein, kan bij ons terecht. Wat zijn prestaties ook zijn, kruk en crack beleven cr plezier aan. En de vereniging vaart er wel bij". Steeds gunstig De heer Braak somde nog even een lijstje werkzaamheden op, die sinds de eerste plannen, 3 Va .laar geleden, voor de aanleg van „Zwanenburg" zijn uitgevoerd. Hij noemde daarna alle-personen en instanties, die daar aan hebben meegewerkt. Burgemees ter Kolff had nagegaan sinds wan neer cr in Vlissingen wordt geten nist. In 1914 had zich een „vereni ging tot aanleg en exploitatie van lawntennisbanen" met een verzoek tot de gemeente gewend om een stuk grond van 800 m2 aan de Bakkers- dorplaan te verkrijgen. „Van het be gin af zijn wij de tennissport steeds gunstig gezind geweest", aldus de burgemeester, die daarna voor het terras de nationale vlag in top hees. Gelukwensen Weer terug in het clubgebouw wachtte het bestuur van stichting en vereniging nog een aantal geluk wensen. Voor het district Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Lawntennishond werd dat gedaan door de voorzitter, dr. J. Spuyman. Hij bood daarbij een wedstrijdbeker aan. Ook namens de oudste Vlissing se tennisvereniging „Racket" zegde hij een geschenk toe. Mr. J. W. Mul ler bracht de gelukwensen over van de Middelburgse Lavvntennisclub, waarbij hij eveneens een beker aan bood. Derde spreker was de lieer F. Naerebout, secretaris van de Stich ting Sportbelangen in Vlissingen, die beloofde zijn beste krachten te zul len inzetten voor het voltooien van de inrichting van de oefenkooi. Na mens de leden bracht ir. I. J. GasilJe nog gelukwensen over. Zij hadden voor enkele cadeaus gezorgdeen gravure van .-.Zwanenburg" 300 jaar geleden en een klok. Hond 4 uur verzamelden dc aanwezi gen zich rond de nieuwe banen, waar drie oefenmeesters uit Holland, Dick VANDAAG. Middelburg City: Psycho, 20 uur. IS jaar. Electro: De hel van Birma, 19.30 uur, 14 jaar. Aula rijkskweekschool: jaarvergadering Volksonderwijs. 20 uur. Miniatuur Walcheren: 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: Psycho, 20 uur, IS jaar. Luxor: De gemaskerde vleer muis, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: De laatste dagen van Pompei, 20 uur. 18 jaar. Tcvnctizen Luxor: De kinderlokker; 20 uur. 18 jaar. Oost burg Ledellhealer: Esther and the king, 20 uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: Nooit op zondag. 20 uur. 18 jaar. Sas van Gent Olympia: Nooit op zon dag, 20 uur, 18 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Winden waaien om de rotsen. 20 uur, 14 jaar. Zierikzcc Concertzaal, bioscoop: Cap tain Buffalo. 20 uur. 18 jaar. Haamstede Hotel Bom: Doorbraak bij Scapa Flow, 20 uur, 14 jaar. Xiehcrg, Jan v. d. Torre en Jan Heemskerk enkele demonstratiewed- st rijden speelden Ab Blom, die ook zijn komst had toegezegd moest ver stek laten gaan. In het enkelspel toonde de Amster dammer Nieberg zich tegen Van de Torre met een uitslag: Torre-Nie. berg 7-5, 3-6, 6-3 duidelijk de meer dere. Bij het dubbelspel kwam de sterkste DOS-speler, de heer P. Hermsen als invaller op de baan. De uitslag van het dubbelspel van Van de Torre en Hermsen-Nieberg en Heemskerk 4-6, 1.6. f Advertentie) Na afloop gezellige avond te Kapelle Het is de wisselbelierhouders van de vorig jaar verreden bloesemrit van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland, de heren \V. A. G. Dekker uit Wcmeldinge en M. A. Karelse uit Goes, niet gelukt- opnieuw beslag te leggen op deze trofeeën. In de zater dagmiddag verreden vierde officiële rif klasseerden in de categorie auto's zich twee rijders als eerste, namelijk de heer I-I. C. v. d. Maas uit Kats en de heer G. Schout uit Goes. Deze laatste reed echter buiten mededin ging van prijzen mee. zodat de wis selbeker voor dit jaar in handen kwam van de heer v. d. Maas uit Kats met een strafpuntentotaal van 9. De wisselbeker in de categorie mo toren moest de heer M. A. Karelse afstaan aan de heer M. van Damme uit 's-Hcer-Arendskerke, die niet 'n strafpuntentotaal van 27 zich als eersje aandiende. Ook dit jaar hebben de organisato ren over belangstelling niet te kla gen gehad. Niet minder dan 57 voer tuigen met bijrijders tot een totaal van 166 pei'sonen namen aan de tra ditionele tocht deel. De rit, die voer de over een afstand van 60 km. en waarin een achttal tijd- en routecon troles waren opgenomen, 1 :<j men qua route enigszins laten afwijken van die der voorgaande jaren. Start plaats was ditriiaal Nieuw- en Sint- Joosland. waarna de rit vervolgens voerde door diverse gemeenten van de Zak van Zuid-Beveland. om ten slotte onder de rook van Kapelle te eindigen. Een bijzonder element daar bij was, dat de deelnemers niet wis ten waar de finish was. Na afloop van de rit verzamelden allen zich in hotel „De Zwaan" te Kapelle. waar een gemeenschappelijke maal tijd werd aangeboden, alsmede een gezellige avond, die verzorgd werd door het dansensemble Leon Pekaar uit Yerseke. Daar maakte de voor zitter van de Landbouw Jongeren Gemeenschap, de heer P. v. d. Maas uit Kats, ook de prijswinnaars be kend. Uitslag Categorie auto's: 1. K. C. v. d. Maas Kats (wisselbeker en medaille) 9 strafpnt; ex. aequo zonder mededin ging G. Schout. Goes, 9; 2. mej. G. P. de Jonge, Cadzand (medaille), 10; 3. J. L. van Iwaarden (medaille). 12; 4. A. Boot, Rilland. 12: 5. C. J. Sin- ke, Baarland, 13: 6. C. de Jager, VVolphaartsdijk. 14; 7. A. v. Dijke, Colij'nsplaat, 15; S. L. Kloet. Nieuw- land. 17; 9. M. Verweijs, Yerseke, 17; 10. G. de Kater. Wissenkërke, IS; 11. A. d'Hont, Groede. 19: 12. J. Lokerse. Schore, 21: 13. M. J. v. Hoeve. Dinteloord, 21; 14. L. Lous, lOudelande, 24; 15. A. A. v. d. Meu- len, Nieuwdorp. 25: 16. B. G. v. Gor- sel, Rilland, 25; 17. J. Haak, Bier vliet, 26. Motoren: 1. M. v. Damme, 's Heer- Arendskerke (wisselbeker en medail le), 27 strafpnt: 2. J. Boogaard, Hoe- dekenskerke, 50; en 3. M. A. Karelse, Goes, 55. „Het bestuur heeft goede hoop dat In juni het nieuwe bankgebouw ge opend kan worden", verklaarde voor zitter D. W. Lindenbergh, tijdens de zaterdag gehouden algemene leden vergadering in de „Prins van Oran je". De voorzitter wees op twee zaken, die in het afgelopen boekjaar bijzon der de aandacht hebben gevraagd. In de eerste plaats is een bedrag van 50.000,aangewend als afschrij ving op het pand aan de Vlasmarkt. dat in september 1960 is ingestort. Voorts is in verband met de nieuw bouw een belangrijk bedrag aan reeds betaalde belasting in de kas teruggevloeid, omdat men thans recht heeft op investeringsaftrek. De gang van zaken bij de bank noemde de voorzitter bevredigend. Er is een winst gemaakt, die na alle afschrij vingen 14.000 groot is. Eenzelfde geluid over de gang van zaken viel te beluisteren uit het verslag van de directeur van de bank. de heer H. A. Zandee. Deze constateerde dat de bank groeit, maar minder snel dan in het boekjaar 1959 tot uitdruk king kwam. Spreker weet dit vooral aan de slechte uitkomsten, die de landbouw over 1960 te zien heeft gegeven. Sprekend over de werkzaamheden van de bank noemde de heer Zan dee het streven van het bestuur de rentetypen zoveel mogelijk te hand haven. Ten opzichte van het vorig boekjaar is daarin nagenoeg geen wijziging gekomenvoorschotten worden verstrekt a 4% en kredie ten a 5 Als een bijzonderheid van het nieu we bankgebouw in Goes wees de heer Zandee op de aanwezige moge lijkheid te allen tijde geld of gelds waarden te deponeren bij de bank door het systeem van een z.g. nacht kluis. In verband met de kortere werktijd kan een dergelijke service veel nut hebben, aldus de directeur. De heer Zandee merkte verder o.m. op, dat de liquide middelen van de bank ruimte genoeg laten om de kredietverlening uit te breiden. In het verslagjaar werd per saldo voor ruim 800.000,meer krediet ver strekt. Het tegoed van de spaarders bij de bank beloopt op het ogenblik rond de 12 miljoen. De vergadering stemde vervolgens in met een voorstel om het aantal bestuursleden te brengen op 7 in plaats van op 8. Bij de verkiezingen voor leden van het bestuur werden de heer J. Oud- kerk te Goes als bestuurslid en de heren F. de Jonge te 's-Heer-Arends- kerke en A. C. Blok te Wolphaarts- dijk als plaatsvervangend bestuurs lid herkozen. In de raad van toe zicht werden herkozen F. de Jonge te 's-Heer-Arendskerke en A. J. Blok te Kloetinge. Als plaatsvervangend lid werd herkozen de heer W. J. de Vlieger te Nieuwdorp en gekozen de heer W. Aarnoutse te Kloetinge. De voorzitter richtte woorden van dank aan het scheidende bestuurs lid de heer A. J. van de Linde uit Kloetinge, oud-voorzitter van de bank aldaar. Aan het jaarverslag ontlenen wij nog de volgende cijfers Totaal van de vlottende middelen ruim o'/z miljoen. Verstrekte voor schotten "ruim 4'/2 miljoen. Effecten bezit en beleggingen 21» miljoen. Re serves 350.000,Spaargelden be legd bij de bank 11,7 miljoen. Aantal leden van de bank 980. Hou ders van spaarbankboekjes 4038. Rekening-couranthouders 493. Aan tal verstrekte voorschotten en lenin gen 465. Dagboekposten 50500. Zilveren dienstjubileum bij P.Z.E.M. Hulst-Axel Huldiging van de heer A. L. de Kort Zaterdag werd de heer A. L. de Kort te Hulst, technisch assistent le klas bij de P.Z.E.M. in het district Hulst-Axel, gehuldigd in verband met zijn zilveren dienstjubileum. De ze huldiging was belegd in het res taurant ..Sportpark" te Hulst, waar het gehele personeel van het district aanwezig was. De jubilaris, die ver gezeld was van echtgenote en kinde ren werd eerst toegesproken door de bedrijfsingenieur in Zeeuwsch- Vlaanderen. de heer R. A. M. Vis. Spreker bracht de jubilaris hartelijk dank voor de wijze, waarop hij zijn taak vervult. Namens de personeelsvereniging bood de heer Vis hem een boekebon aan. De directeur van de P.Z.E.M.. ir. T. Michielsen, sprak hierna de ju bilaris toe en bracht hem dank voor alles wat hij in het district tot stand heeft gebracht. Spreker reikte de ju bilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud uit. De technisch ambtenaar van het district, de heer J. de Kleijn, sprak hierna als derde de heer De Kort toe. De heer De Kleijn overhandigde hem namens de directie en personeel een blijvend aandenken. Mevrouw De Kort mocht een fraai bloemstuk'in ontvangst nemen. Marktb erichten VEILING ROTTERDAM. 21 april. Winterbloemkool kwaliteit 1: 4 90—98. 6 63—88, 8 46—73. 10 34—55, 12 22— 45, kwaliteit II: 4 60—7S, 6 45—69. 8 31— 5S, 10 24—46, 12 16—31. Aanvoer 51.000 stuks. Bospeen export 88—95. Aardappelen 5—12. Andijvie I 64. II 26-43. Spinazie 5 12—23. II S'-i—11. Radijs witpunt 8—14. Sla I 8.60—11.30. II 5.20—9.40. B 5. Stoof- sla 2230. Komkommers I 4657. Witlof II A 94—1.04, II B 56-67. Selderij 5—9, Peterselie 11—13. Rabarber 7—12. Prei 10—15. Uien 13—39. Aardbeien I 1.00—1.60. II 1.00. Golden Delicious KL. I A 97. I B 76. Jonathan KL. I A 63—73. I B 56—70. II A 46—66. II B 42—63. II C 35—4J. Goud renet KL. II A 38—30. II B 31—32. II C 25—27. Lombart Calville KL. II A 65—68. II B 48. II C 43. St. Remy KL. I A ae. II A 28. VLISSINGEN Raad Vlissingen over mutaties aan scholen Het college van b. en w. van Vlis singen stelt de raad voor de heer A. J. L. Osté op diens verzoek eervol ontslag te verlenen als onderwijzer in vaste dienst aan de „Jacob Cats- scliool". De heer Osté vraagt ont slag in verband met zijn benoeming aan de openbare lagere school voor uitgebreid lager onderwijs te Vlis singen. Het voorstel tot ontslag zal worden besproken in de raadsverga dering, die vrijdag zal worden ge houden. B. en w. stellen dan voor de heer A. J. de Vos Burehart te benoemen tot leraar lassen in tijdelijke dienst aan de avondschool voor nijverheidson derwijs. Een dergelijk voorstel staat ook op de agenda betreffende de heer L. A. Verhulst als leraar in algemeen vormend onderwijs in vaste dienst aan de industrie-en huishoudschool. Het college stelt voor drie leraren in tijdelijke dienst te benoemen aan de avondschool voor nijverheids onderwijs, namelijk in lassen, de heer J. B. Hagenaars, in rekenkundige vakken de heer G. N. dé Jonge en in technisch schetsen de heer H. van der Vaart. Woningen in Tuindorp In het Vlissingse „Tuindorp" tus sen Bloemenlaan en Rozengracht zullen 71 premiewoningen gebouwd worden. De woningen zullen ge plaatst worden door de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisves ting te Vlissingen. B. en w. van Vlissingen stellen de Taad. voor een garantie te verlenen op de lening van f 1.035,000. die de vereniging met de Sociale Verzekeringsbank in Amsterdam is aangegaan. Verder stellen b. en w. nog voor een geldle ning te verstrekken. Ook vragen b. en w. de raad een krediet voor de aanleg van straten, de riolering, beplanting en openbare verlichting in Tuindorp. Nieuw meubilair voor het politiebureau Het Vlissingse politiebureau krijgt nieuw meubilair, wanneer de raad akkoord gaat met een'voorstel van b. en vv. om daarvoor een bedrag van 6300 uit te trekken. „Daar de huisvesting van de gemeen tepolitie, alsmede de inrichting van het politiebureau te wensen over laat, hebben wij geruime tijd gele den besloten na te gaan op welke wijze een verbetering van de bestaan de situatie is te realiseren", aldus de toelichting. Men wilde daarom met de vervanging van het huidige meubilair nog even wachten tot een nieuw gebouw betrokken zou kun nen worden. En juist die verplaat sing van liet politiebureau zal op korte termijn niet te verwezenlijken zijn. Daarom achten b. en w. verder uitstel niet meer verantwoord. Vijfdaagse werkweek voor gemeentepersoneel Niet ingang van 1 mei willen burge meester en wethouders van Vlissin gen de 5-daagse werkweek voor het gemeentepersoneel invoeren. Daar mee wijken b. en w. ai' van de richt lijnen, die gegeven zijn door de mi nister van binnenlandse zaken en waarin geadviseerd wordt de vijf daagse werkweek in etappes in te voeren. Zou zouden te beginnen op 1 mei eerst twee vrije zaterdagen per maand gegeven kunnen worden. B. en W. van Vlissingen willen de vijf daagse werkweek voor het gemeen tepersoneel echter volledig, omdat reeds meer dan 50 procent van de mannelijke beroepsbevolking de 5- daagse werkweek heeft. Ook de mi nister heeft reeds aangegeven, dat het. gemeentelijk beleid in dit op zicht zal moeten samenhangen met de ontwikkeling in het vrije bedrijf ter plaatse. Alvorens b. eri w. een besluit nem.en. willen zij de instem ming van de raad. Voortuintjes onder de voet: breder trottoir In de Tooroplaan en de Breitner- laan te Vlissingen zijn de laatste tijd voortuintjes onder de voet ge lopen. Voor een complex van 80 wo ningen van de vereniging tot verbe tering van de volkshuisvesting ver anderden zo de stroken met beplan ting in een onordelijk geheel. Eigen lijk zijn deze stroken te smal. Om verandering in het aanzien van deze lanen te brengen willen b. en w. het trottoir ter plaatse mét een me ter verbreden. Het gaat om een op pervlakte grond van 1159 m2, die daartoe in eigendom van de vereni ging zal moeten worden overgeno men. Een symbolisch bedrag van een gulden, zo wordt de raad voorge steld. Extra bijdrage voor het „Vlissings Actie Fonds" Het „Vlissings Actie Fonds" heeft zich tot het college van b. en w. ge richt met een verzoek om een extra bijdrage over 1961 in de kosten, die twee belangrijke objecten dit jaar zullen vergen. Vei'fraaiing van de fontein in het Bellamypark en het plaatsen van een maquette van de Scheldemond onder het kustlicht op de Boulevard de Ruyter vragen uit gaven, die de financiële draagkracht van het „Vlissings Actie Fonds" te boven gaan. Daarom stellen b. en w. de raad voor een extra eenmalige subsidie van 2000 te verlenen boven de normale bijdrage van 1500. Bromfiets tegen bestelauto Bij de kruising Hercules Seghers- laan-Simon de Vliegerlaan te Vlis singen vond donderdagmiddag een aanrijding plaats tussen een bestel auto. bestuurd door H. E. P. uit Vlis singen, en de bromfietser P. B., eveneens uit Vlissingen. Bij het na deren van het kruispunt remde de bestelauto af. De bromfietser merk te dit te laat en botste tegen de achterkant van de auto. Aan beide voertuigen ontstond schade. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. MIDDELBURG Afloop verkoping Woensdag heeft notaris J. A. Jan- se de Jonge te Middelburg in Veere publiek verkocht het huis met tuin aan de Oudestraat A 169 te Veere, groot. 3 are en 22 centiaren. De hoog ste bieder was de heer M. Brouwer jr. uit Middelburg met 11.111,—. Officiële publikatie Burgemeester cn wethouders van Mid delburg maken bekend, dat in de verga dering van de raad dier gemeente van 10 dezer de heer J. S. Hoek is benoemd tot wethouder. De zaken betreffende financiën en onder wijs zullen door hem worden behandeld. Middelburg, 15 april 1961. Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend, dat voor dinsdag middag 2 mei a.s. de verordening betref fende de halve-dagsluiting van winkels niet geldt. De winkels mogen dus geopend blijven. Middelburg. 19 april 1961. Tel. (01150)-2744 TEKNEUZEN. GEVRAAGD voor dragline. Aanmelden GEBR. GELDOF SALONWAGEN. Boulevard, ERESKENS Telefoon 869. Veertig woningen voor industrialisatie Zeeland De minister van volkshuis- vesting en bouwnijverheid heeft de eerste duizend (van de 2000) woningwetwoningen verdeeld, die bestemd zijn voor de bevordering van de indus- H triële ontwikkeling in de pro- li bleem gebieden. De woningen zijn als volgt s over de provincies verdeeld: Groningen 115, Friesland 130. Drente 275, Overijsel 60, Noord-Holland 25, Zeeland 40, Noord-Brabant 255, Limburg 1 100. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Ouderavond openbare school Middelburg Dezer dagen hield dc openbare school voor uitgebreid lager onder wijs in Middelburg in het gebouw De Gouden Poorte een ouderavond, waarbij o.m. de wethouder van on derwijs. de heer J. S. Hoek, aanwe zig was. Na een vlotte afwerking van enkele huishoudelijke punten, zoals de herbenoeming van de ou dercommissie, en enkele mededelin gen van de directrice van de school, mej. C. Siebenga, hield de heer M. A. Hage, voorzitter van de afdeling Middelburg van Volksonderwijs, een causerie over de openbare school en de Vereniging Volksonderwijs. Na de pauze vertoonde de heer D. Hack uit Renesse dia's van landschappen planten en insekten in het duinge bied van Schouwen. SINT-LAURENS Ned. Chr. Vrouwenbond De afdeling Sint-Laurens van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onder leiding van mevrouw D. H. Baas-Kemp. Drs. C. van Ulden, ger. predikant te Sint-Laurens. sprak over „Toe- komstver wach ti ng" In de pauze was er gelegenheid zich op te geven voor de Provinciale Landdag te Middelburg op 21 juni a.s. Op de volgende vergadering, 25 mei a.s., zal de heer Nonnekes uit Middelburg spreken over het B.L.O.- werk. ALGEMENE V Opening nieuwe bankgebouw mogelijk in juni Het ziet er naar uit dat de Coöpe ratieve boerenleenbank „Goes", die is voortgekomen uit een fusie van de Itaiffeisenbanken 's-Heer-Arends kerke" en „Kloetinge" eindelijk haar nieuwe kantoor op de Vlasmarkt in Goes in gebruik kan nemen. Des tijds heeft men voor dit doel het voormalig hotel „De Koophandel" aangekocht met de opzet dit gebouw te verbouwen. Bijzonder lang heeft men daarna moeten wachten voor- dut rijksgoedkeuring voor de bouw werd verstrekt en toen men eenmaal begonnen was, is het gebouw inge stort, zodat men van de grond af weer heginnen moest. Jaarvergadering Nationale Woningraad afd. Zeeland De afdeling Zeeland van de Nationa le Woningraad houdt zaterdag 29 april a.s., 's-middags half drie in café-restaurant „De Eendracht" te Middelburg haar jaarvergadering. Behalve de huishoudelijke zaken zal de heer A. in 't Veld, voorzitter van de Nationale Woningraad en wet houder te Amsterdam, spreken over: „Onderhoudsproblemen, vooral bij de naoorlógse woningen" en „wo ningbouwcorporaties en premie- bouw". De secretaris, de heer F. Schets te Vlissingen, deelt in zijn jaaroverzicht o.m. mede, dat het aantal leden van de afdeling Zeeland 23 bedraagt: zij zijn gevestigd te Axel, Goes, Krui- ningen, Sint-Laurens, Middelburg, Terneuzen, Brouwershaven, Zierik- zee, Sas van Gent, Vlissingen, Yer seke, Zijpe, Souburg en Arnemuiden. Het totaal aantal woningen der Zeeuwse corporaties en stichtingen bedraagt 6668. SAS VAN GENT Raad vergadert Het college van b. en w. van Sas van Gent stelt voor de nieuwe open bare lagere school ter plaatse een naam te geven en voor 't aanbrengen daarvan een bedrag le voteren. Dit voorstel zal behandeld worden in de raadsvergadering, die donderdag 0111 zeven uur zal worden gehouden. In deze raadsvergadering zullen ook dé benoeming van een onderwijzer en een onderwijzeres worden bespro ken. Ook wordt voorgesteld verbete ringen te doen aanbrengen aan de kleuterschool aan de Kerkhoflaan. De raadsleden zullen verder spreken over een verzoekschrift van de r.k. huishoud- en industrieschool „St. Jo seph". Men wil het lesrooster aan deze school namelijk uitbreiden met een opleiding voor leerling-verkoop ster en een vooropleiding voor vrou welijke bei-oepen. Tefislotte voorstel len tot wijziging van de statuten van de stichting „Het Sasse Zwem bad" en tot wijziging van de ge meentebegroting voor 1961 op de agenda. AARDENBURG Afscheid van kapelaan Lockefeer I11 het r.-k. jeugdgebouw te Aarden burg kwamen diverse besturen van verenigingen en organisaties dezer dagen bijeen om gezamenlijk af scheid te nemen van kapelaan J. Lockefeer die naar Breda werd over geplaatst. De heer E. Lansu sprak namens diverse verenigingen en bood de scheidende kapelaan een en veloppe met inhoud aan. Onder lei ding van het hoofd van de r.-k. jon gensschool werd daarna een pro gramma afgewerkt van toneelstuk jes, zang en declamatie. Namens het gemeentebestuur sprak burgemees ter J. van Dongen een afscheids woord, namens de r.-k. jeugdvereni gingen de heer W. Diericlc en na mens de parochie pastoor Dierick. Collecte De in Aardenburg gehouden collecte ten bate. van Sonnevanck en Zonne gloren voor de t.b.c.-bestrïjding bracht f 141,op. SCHOONDIJKE Raad komt bijeen De vaststelling van een nieuw regle ment van orde voor de vergaderin gen van de raad is een van de pun ten op de agenda voor de raadsver gadering van Schoondijke, die don derdag om half acht zal worden ge houden. De raad zal dan ook spreken over het verlenen van recht van opstal voor de bouw van een werktuigen- loods op gemeentegrond naast het voetbalveld. Deze loods is bestemd voor de landbouwpraktijkschool. Voorts behandelt de raad nog de aankoop van een rijdende baar, de bouw van 14 woningwetwoningen en de vernieuwing van het meubilair van de openbare lagere school. De raads leden zullen tenslotte beraadslagen over de oprichting van een „Schoon- dijkse gemeenschap". WESTKAPELLE Collecte De collecte voor de Simavi heeft in Westkapelle f 188,94 opgebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3