Gemalen en sluizen op Walcheren loosden 85 miljoen m3 water Grootse show wordt hoogtepunt van Z.L.M.-manifestatie 1961 Drie weken celstraf voor vechtersbaas BIJZONDER SCHOUWSPEL IN KAMPERLAND BIERVLIETSE GRAANMOLEN WORDT GERESTAUREERD PRO VIN Cl ALE ZEE U WSE COURANT VEIJDAG 21 APRIL 1961 AAN DE VOET VAN VEERSE GAT-DAM Hei grootse schouwspel onder leiding van „meesterregisseur" Carel Briels, tijdens de Z.L.M.- manifestatie op 22, 23 en 24 juni te Kamperland, wordt een gebeurtenis, die ver boven het provinciale en zei I's het natio nale vlak zal uitstijgen. Het is een schouwspel, dat waardig is via de Eurovisie in de huiska mers van miljoenen Westeuro peanen te komen", verklaarde een enthousiaste Carel Briels donderdagmiddag, terwijl hij in de duinen van Kamperland, aan de voet van de brede dam door het Veerse Gat, een uiteenzet ting gaf aan journalisten van Nederlandse en Belgische bla den. De drie dagen durende Z.L.M.-manifestatie, die gehou den wordt onder de suggestieve naam „Delta einde eerste fase" is rijk aan hoogtepunten, zo bleek verder tijdens de perscon ferentie, die het organiserend comité hield in liotel „Camper duin". De manifestatie toont wat Noord-Bevelaud was, thans is en in de toekomst zal worden. Dè gebeurtenis tijdens de Z.L.M.- dagen is de groot so show onder lei ding van Carel Briels. Deze show wort vrijdag 23 en zaterdag 24 juni gegeven in een natuurlijk amphi theater, dat wordt omsloten door ruige duinen en de sterke, nieuwe dam. „Een unieke gelegenheid om te manifestereu", zei Carel Briels. De moderne boer zal zijn gemechani seerde arbeid laten zien met honder den traetoren, land- en dijkbouwma- chines zullen worden getoond, de Zeeuwse folklore en de ruiterij zul len naar voren komen en het geloof van de Zeeuwse boer in het behoud van zijn land zal tot uitdrukking worden gebracht. „De ploeg", zo verklaarde Carel Briels, „zal het monument van de manifestatie worden". De ouverture of de pastorale, zoals Briels het be gin van de manifestatie noemt, zal bestaan uit het tonen van een ploeg, getrokken door drie stoere paarden en de boer ernaast. Do tweede akte, getiteld: „Het Zeeuwse gezin" brengt een paar honderd schoolkinderen naar voren. Hoog op de blonde begroeide dui nen zullen 80 ruiters staan, met de drie meter lange witgelakte lansen in de hand geklemd. Dit is de inleiding om do rijkdom van de Zeeuwse folklore te tonen: Vrouwen in klederdracht, ruiters, boerenwagens en rïngrijderij. Kinderen zullen vliegers oplaten. Vervolgens is „Zeeland in nood" te zien. Vrouwen zullen do ploeg omfloersen met lijkwade, waarna de klaroenen zullen schallen en soldaten de lijkwade zullen ver wijderen, gevolgd door het bren gen van een eresaluut aan de tribune. TOEKOMST Ook de toekomst is in het geheel van de manifestatie ingepast en evenmin is de recreatie vergeten. Carel Briels spreekt zelfs van een Westeuropees recreatiecentrum. Op de duinen zullen kampeertenten staan en honderden kleurige parasols. Mensen in strandkleding zullen het geheel completeren. Op hetzelfde moment zullen de mo toren aanslaan van honderden trac toren, die tot vóór de tribune zullen rijden. Iedere traetor zal de drie me ter lange wit-gclakte lans met zich voeren. Tenslotte- zal iedere deelne mer zich opstellen voor de tribune, waarna het Zeeuwse volkslied of het Wilhelmus zal worden gezongen. Hoe belangrijk de manifestatie ook is, er zal meer te zien zijn op d< Z.L.M.-dagen. Er is weer de gebrui' kelijke tentoonstelling aan verbon den. Het aantal diensten cn instel lingen, dat zal exposeren, loopt in de negentig. Reeds lyi staat vast, dat men dertien expositietenten nodig heeft. Er komt o.a. een tweetal ten ten van 50 bij 20 meter. Tijdens de persconferentie in „Cam- perduyn" vertelde de voorzitter van de afdeling pers en propaganda, de heer G. M. F. Bom, na een kort be groetingswoord van de voorzitter van de tentoonstellingscommissie, do heer S. J. van Langeraad, een en ander over de geschiedenis van Noord-Beveland. RAAD VAN SOUBURG Gelden voor bestudering invloed Deltawerken De gemeenteraad van Oost- en West- Souburg zal op woensdag 26 april a.s. in openbare vergadering bijeen komen. De agenda vermeldt onder meer een voorstel van b. en w. tot het verle nen van een extra subsidie aan de muziekvereniging „Vlijt en Volhar ding" ter gelegenheid van het .40-ja rig bestaan van deze vereniging. Voorts is er nog een voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden ter bestudering van de vraag welke ge volgen de Delta-werken in het Veer se Gat en de daaruit voortvloeiende samenstelling, en stand van het ka naalwater hebben voor de gemeente Oost- en West-Souburg. In deze raadsvergadering komt ook aan de orde de vaststelling van grondprijzen voor diverse percelen in plan „Middenhof". Geen voorrang verleend vonnis 10 dagen hechtenis Uitspraken rechtbank Woensdagochtend heeft de Middel burgse rechtbank de slager F. J. H. uit Poortvliet veroordeeld tot. een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 10 dagen en zes maanden ont zetting uit de rijbevoegdheid. In de zomer van het afgelopen jaar was H. niet een te hoge snelheid een krui sing opgereden en liad vervolgens geen voorrang verleend aan een per sonenauto. Bij de aanrijding kwam een van de inzittenden van de per sonenauto om het leven cn werden twee personen ernstig gewond. Bij de behandeling voor de rechtbank bad de officier van justitie drie we ken hechtenis gevorderd, alsmede zes maanden ontzetting uit de rij bevoegdheid. Voor het stelen van een fiets en een bromfiets veroordeelde de rechtbank A. M. de R. uit Drelschor tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van acht maanden met een proeftijd van drie jaar en toezicht van het Leger des Heils. Het vonnis was conform de eis. De chauffeur J. v. d. Z. uit Kerkwer- ve, die een kruising links was opge reden en vervolgens een wielrijdster had aangereden, veroordeelde de rechtbank lot 1 week hechtenis en vier maanden voorwaardelijke ont zetting uit de rijbevoegdheid mot een proeftijd van twee jaar. Tegen de chauffeur was op de zitting twee weken hechtenis en vier maanden ontzetting gevorderd. Voor het niet verlenen van voorrang met een aanrijding met dodelijke afloop tot gevolg, werd L. E. IJ. uit Bruinisse conform de cis veroordeeld tot een boete van 250. Voor het hinderen van verkeer uit tegenover gestelde lichting werd W. .T. V. uit Terneuzen beboet met 250 en zes maanden ontzetting uit rijbevoegd heid met aftrek van de tijd dat het rijbewijs reeds is ingehouden. De eis tegen V. was twee weken hechtenis en zes maanden ontzetting met af trek. De rechtbank bevestigde voorts het vonnis, dat de kantonrechter de ver zekeringsagent W. A. P. uit Cadzand voor een aanrijding had opgelegd: een boete van ƒ100 en drie maanden ontzetting uit de rijbevoegdheid, Aanbesteding Sas van Gent Donderdag werd ie. Sas van Gent aanbesteed de aanleg van riolcrings- en bes tra tings werken in dc Oostdam- Ooatkado en Westkade en het leggen van twee gvondduikers in de weste lijke kanaalarm. De laagste inschrijver was dc fa. L. Mollet uit Hoofdplaat met een bedrag van 156.160 (met levering van ste nen) en f 141.160' (zonder levering van stenen). De overige inschrijvers waren: Gcbr. De Bokx. Terneuzen 177.385 on f 162.385; N.V. Elk, Schoondijke 180.000 en 165.000; Fa. Moerland. St. Annaland 180.000 cn 164.600; Fa. Noordenne, Sas van Gent f 157.700 en 143.000; Fa. J. K. T. de Oude, Biervliet 166.600 en f 152.000; Fa. De Ruijssen en Zn., Biervliet 162.800 en 147.800: Fa. G. A. Sponselee. Kloosterzande. 182.000 en 167.000. (In de eerste bedragen achter de fir manaam is de bijlcvering van stenen inbegrepen, he'. tweede bedrag is zonder bijlevering van stenen). POLITIERECHTER MIDDELBURG De politierechter lo Middelburg, nir. P. van Empel, heeft donderdagmid dag de Kïeldrechtenaar Van G. conform do eis van de officier veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken. Op 25 februari j.l. had Van G. in een Axels etablissement de boel op stelten gezet. Hij was begonnen met een tafeltje on» te kieperen, waarna hij zich in een verwoed gevecht stortte met do café-bezoekers. Daarbij vond hij het nodig om met sierbloempotten en bierglazen te smijten en toen één van zijn tegenstanders de zaak uitvluchtte ging Van G. die achterna ora hein bui ten nog eens flink „de waarheid" te zeggen. Strenge straffen wegens onder invloed rijden Vervolgens wilde hij in het café het gèveeht weer voortzetten, maar de eigenaar had wijselijk de deur geslo ten, waarop de politie zich over de wilde vechtersbaas ontfermde. De of ficier, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, en de politierechter spraken van een schandelijk gedrag en aar zelden niet de Kieldrechtenaar een zware onvoorwaardelijke straf op te leggen. Tegen de Belg De J. eiste mr. Schen kenberg van Mierop eveneens een strenge straf: twee weken onvoor waardelijk en zes maanden ontzeg ging wegens het rijden onder invloed van sterke drank. De politierechter en officier zijn op het gebied van al- coholpromilages wel het één en an der gewend, maar een promilage van ruim drie, dat de bloedproef bij deze Belg aanwees, verbaasde hen toch wel zeer. Mr. Van Empel vonniste dan ook conform, Dc koopman N., wiens verblijfplaats onbekend is, werd veroordeeld conform tot een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van één maand cn één jaar ontzegging van de rijbe voegdheid, nadat hij gedurende een ontzegging onder invloed zijn auto bestuurd had. De belde laatste von nissen werden bij verstek uitgespro ken. „U staal in dc Zeeuws-Vlaamse volksmond bekend als iemand, die ieder ogenblik dronken achter het stuur van zijn auto rijdt", zei mr. Van Empel tot de landbouwer J. de K. uit Zaamslag, die volgens dc dag vaarding op 28 januari j.l. na een aanrijding met een lichtmast was doorgereden, en op 13 maart j.l. on der invloed van sterke dranlc een ge parkeerde auto had aangereden. Zorgen „Bent U ëcn straffe gebruiker?", wilde de politierechter welen. „Helemaal niet", was het antwoord. De oorzaak van de aanrijding met. de lichtmast was volgens deze verdach te oververmoeidheid. '„Waar was U dan zo moe van?", vroeg mr. Van Empel. „Van de zorgen", verklaarde De K. De bestuurder van de aangereden auto en een tweede getuige konden niet met zekerheid verklaren, dat De K. op 13 maart dronken was, maar ze hadden toch wel dc indruk gekre gen, dat hij wat gebruikt had. De officier van justitie achtte het doorrijden bewezen, evenals het tweede ten laste gelegde feit, waarbij dc officier sprak van „rijden in een overmoedige ge moedstoestand". Mr. Schenken berg van Mierop eiste een onvoor waardelijke gevangenisstraf van drie weken en acht maanden ont zegging, met aftrek. „De K. staat wel bekend als een fi guur van kaliber, maar niet nis een drinker. Hij heeft te veel brio en is daarbij wat te nonchalant. Dat heeft hem parten gespeeld", verklaarde do raadsman van De K.t mr. W, K. II, Dieleman, Pleiter wees er verder op, dat zijn cliënt gedurende de 25 jaar, dat) hij chauffeert, nooit een ongeluk veroorzaakte cn wegens drankmis bruik nimmer met de politie in aan raking kwam. Mr. Dieleman ver zocht met klem een waarschuwing to geven in de vorm van een voorwaar delijke veroordeling. Eerste maal Mr. Van Empel wilde er rekening mee houden, dat het de eerste maal was, en veroordeelde De K. voor deze ernstige feiten tot een geldboete van 250,een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 14 dagen, en een Directeur Rotterdamsche Bank Vlissingen benoemd De heer D. C. A. Lugt uit Zierikzee Dc directeur van het kantoor Zierik zee van de Rotterdamsche Bank N.V., de heer D. C. A. Lugt, Is per 1 september aanstaande in gelijke functie te Vlissingen benoemd. Hij volgt daar dc directeur van het kan toor Vlissingen, de heer B. J. Sclireu- der, op, die de pensioengerechtigde leeftijd heel't bereikt. De heer Lugt is sinds augustus 1940 directeur van het kantoor Zierikzee. Vlissingen wordt het derde kantoor van de Rotterdamsche Bank, waar de heer Lugt directeur zal zijn: tus sen 1931 en 1940 was'hij reeds di recteur van het kantoor te Uithoorn. De thans 55-jarige heer Lugt werd in Haarlem geboren. Voor zijn be noeming te Uithoorn was hij op ver schillende kantoren van de Rotter damsche Bank werkzaam, het eerst in zijn geboorteplaats. In Zierikzee heeft de heer Lugt een actief aan deel in het culturele- en verenigings leven. Zo is hij voorzitter van het Zierikzeese Nutsdepartement. voor zitter van de Stichting Nutskleuter- school, secretaris van de werkgroep Schouwen-Duiveland van de Z.V.U., secretaris van de plaatselijke Rota- ry-Club en penningmeester van de oudervereniging van het Professor Zcemanlyceum. Voorts is hij be stuurslid van het departement Zee land van de Maatschappij voor Nijr verheid en Handel, het centraal be stuur van de Z.V.U. en de Zeeuwse Culturele Adviesraad. Bvmenlcort zat worden begonnen met de restauratie van de fraaie graan molen te Biervliet. (Foto P.Z.C.) ontzegging gedurende 8 maanden met aftrek, waarvan vier voorwaar delijk, alles met een proeftijd van 2 jaar. De varensgezel W. O. uit Middelburg had op 20 februari J. V. mishandeld. In een café begon V. wat te zeuren over het feit, dat O. pas weer op vrije voeten rondliep na een veroor deling, waarover O. zich boos maak te. Toen V. het café verliet ging ver dachte er in zijn auto achter aan en op 't Singeltje kwam het tot een treffen, waarbij O. zijn tegenstander op z'n Hollands gezegd aftuig de. Er was hem bij dit gevecht nog een mes aangeboden, maar dat had hij niet nodig. „Ik kan het wel met de vuisten af", verklaarde bij tot de politierechter. Mr. Schenkenberg van Mierop sprak van een ernstige mishandeling met voorbedachten rade en zonder enige reden. Hij eiste 2 weken onvoorwaar delijk. Geen moedertje Dan sla ik weer op straat", merkte O. op. „We willen erg clement zijn, omdat je weer vast in de schoenen staat", zei mr. Van Empel. „Maar volgende keer helpt er geen moedertje meer aan. Dan gaat de gevangenis voor je open". De gevangenisstraf werd nu voorwaardelijk opgelegd met 2 jaar proeftijd plus een boete van 40,—. Toen de hond van de buren .tegen het 4-jarig dochtertje van P. de M, uit Souburg stond te blaffen, maak te de vader zich daar ongerust over en verzocht de eigenaar de hond naar binnen te sturen. Er ontstond ruzie tussen de buurvrouw en De M., waarbij klappen vielen. „Er zijn maar weinig blaffen nodig om de grootste narigheid te krijgen met zenuwachtige mensen en dito hon den", verklaarde de officier, die een boete van 20,vorderde. Mr. Van Empel vonniste conform. De G roe- denaar H. werd wegens diefstal van snoep veroordeeld tot een boete van 15,conform. REEDS 5 GENERATIES IN BEZIT VAN DE LYBAARTS De in 1842 gebouwde graanmolen „De Harmonie" van de heer P, Ly- baart Izn. te Biervliet zal worden gerestaureerd. Dc molen, die overi gens nog regelmatig wordt gebruikt, loopt namelijk „uit zijn loef", zoals dat in molen'aarstermcn lieet en kan alleen draaien als de wind uit het zuiden komt. Verder moeten er nieu we lange schoren worden ingezet, er moet worden bijgemetseld, ge schilderd, kortom, de molen moet helemaal worden opgeknapt. Een karwei, dat begroot is op ongeveer 7000 gulden en dat mogelijk wordt gemaakt via bijdragen van rijk (40%), provincie en gemeente ieder 20%, terwijl de eigenaar van de mo len de resterende 20% voor zijn re kening neemt. De restauratie zal be gin mei worden aangepakt door de bekende molenbouwer H. Beyle uit Afferden bij Nijmegen. De Biervlietse molen, die vijf gene raties lang, van geslacht op geslacht door de Lybaarts wera geëxploiteerd, is aanvankelijk gebouwd ais een ga lerijmolen, een pel- en oliemolen, weet de nu 79-jarige Izak Lybaart te vertellen. Van zijn grootvader weet hij nog, dat de molen als zo danig bijna dertig jaar heeft ge draaid. In de zeventiger jaren van de vorige eeuw rendeerde dit niet meer, waarna de molen tot 1880 on gebruikt bleef. In dit jaar werd hij omgebouwd tot graanmolen. Ook het type onderging een verandering. De galerij verviel en er werd een z.g. bergmoleii van gemaakt. Izak Ly baart ging als jongen van 13 jaar op de molen werken, en als het druk is, 'springt hij nog bij. Graanmalen voor de boeren uit de omtrek, zo was het in de negentiger jaren en zo gaat het in 1961 nog. Wat dat betreft, heeft de tijd stilgestaan. De thans TWEEMAAL ZOVEEL ALS NORMAAL Aanbesteding bunkersloop in Zuidwatering in 1961 De Polder Walcheren heeft in het afgelopen najaar een uit zonderlijke hoeveelheid water moeten lozen. Niet alleen was de hoeveelheid neerslag abnor maal, maar vooral het feit, dat na de reeds betrekkelijk regen- rijke zomer de daardoor van water verzadigde bodem een zo zware regenval te verwerken kreeg, maakte dat de totaal in 1960 geloosde hoeveelheid wa ter 85 miljoen kubieke meter bedroeg, tweemaal zo veel als normaal. Daarvan sloegen de gemalen er 55 miljoen kubieke meter uit, terwijl de sluizen 30 miljoen kubieke meter voor hun rekening namen. Dit alles staat te lezen in het jaar verslag over de toestand van de Polder Walcheren over 1960, dat het dagelijks bestuur op 29 april a.s. aan de algemene vergadering zal uitbren gen. Behoudens enkele incidentele gevallen van wateroverlast, heeft de ontwatering over het algemeen gun stig gewerkt. Er is naar gestreefd om de onvermijdelijke last zo gelijk matig mogelijk over de ingelanden te verdelen. Intussen wordt in het verslag dankbaar de herverkaveling van Walcheren gememoreerd, die de polder van een goed functionerend watcriopenstelscl heeft voorzien. De bunkeropruiming en de aanleg van puinwegen in do omgeving van Domburg kwamen in de loop van '60 gereed, zover het bestelt 176 betrof. Alle kwesties, die de badplaatsbc- langen raakten of verband hielden met particulier gebruik van bunkers, werden tenslotte bevredigend opge lost, zo melclt het bestuur. Zuidwatering Met do betreffende instanties vun Marine en Landmacht wordt momen teel overleg'gepleegd over de opstel len, waarvan <le handhaving uit mi litair oogpunt noodzakelijk is. Voorts wordt meegedeeld, dat de opruiming van bunkers in de Zuidwatering in de loop van 1961 zal kunnen worden aanbesteed. Momenteel zijn aan dé zeewering wc-inig of geen grote nieuwe wer ken onder handen genomen. Wol wordt intensief gewerkt aan de voor bereiding van de in het kader van de Deltawet nog op het programma staande versterking van de zeewe ring, waarvan sommige delen volgens het door Ged. Staten opgestelde ur gentieschema tol de zogenaamde eerste urgentie behoren en volgens het tijdschema reeds in uitvoering behoorden te zijn. Het dagelijks bestuur noemt als voorbeelden de versterking vau de duinstrook tussen Wcstkapelle en Zoutclande en voorzieningen tussen Westkapelle en Vrouwenpolder. Voorts, in een later stadium, de ver hoging cn versterking van dc zee dijk van de Zuid watering. Het blijkt tot nu toe in de praktijk echter moeilijk tengevolge van het vereiste vooroverleg met rijkswaterstaat en de provinciale autoriteiten, de plan nen binnen een overzienbaar tijdsche ma rijp voor uitvoering Ie maken. Onbevredigend Over de vervuiling van het polder- water wordt opgemerkt, dat het ont breken va n de aansluiting van - be langrijke delen van de bebouwing van Aagtekerke op de centrale rio lering en zuivering, aanleiding blijft geven tot een onbevredigende toe stand. Voorts verleent het polderbestuur zijn medewerking aan het overleg, dat gevoerd worat over de vraag in hoeverre te zijner tijd het voormalig bouwdok van de zeven afsluilcais- sons voor de dam door het Veerse Gat een bestemming in liet kader van de recreatievoorzieningen zou kunnen krijgen. Dit overleg gebeurt op verzoek van het gemeentebestuur van Vrouwenpolder. Het overleg met rijks- en provinciale waterstaat over de wijze waarop, na de afsluiting van het Veerse Gat in het vervallen van de uitwaterings- mogelijkhcid bij Veere zal worden voorzien, wordt voortgezet, aldus wordt verder meegedeeld. 79-jarige molenaar kijkt nog even bezorgd naar de lucht, zoals hij dat 65 jaar geleden deed. Geen wind, geen werk, ook al liggen er duizen den kilo's graan op bemaling te wachten. Zuidenwind Bovendien moet de wind nu nog uit het zuiden komen. De bejaarde mole naar weet het zich nog- uitstekend te herinneren. Als de wind kwam opzetten, dan was het aanpakken geblazen. Soms 36 uur achtereen op de molen, en toen tegen een loon van 2 gulden per week. Het werk'is nu minder geworden, en het zou beslist niet meer rendabel zijn, als er bij dc reparaties en vernieuwingen niet werd bijgesprongen. Stel U voor. zegt de bejaarde Izak Lybaart, een kubieke meter eike hout kost honderden guldens. Dat is niet meer te betalen. Dat weet monumentenzorg die dc molen op haar lijst heeft staan, ook wel. Vandaai- de steun van' dc over heid. Wij willen de molen gaarne behouden, en mijn zoon kan er nog een boterham mee verdienen, aldus Lybaart senior. Uiteraard hopen de Lybaarts dat de restauratie vlug voltooid zal zijn. Dan kunnen de landbouwers uit de streek hun graneu weer aanvoeren. Maar wind zal er moeten, zijn,, ook in de toekomst, al behoeft die dan ook niet meer uitgesproken uit het zuiden te waaien. Bekerkampioenschap le en hoofdklas biljarten Van 22 tot 29 april a.s. wordt het eindtoernooi om het belcerkanipiocn- schap hoofd- en Te klas libre van het district Walcheren-Zuid-Beve- laiul van de K.N.B.B. gespeeld. De organisatie is in handen van de Sou- burgse biljartvereniging V.E.G.: de wedstrijden worden gespeeld in club gebouw café Jacobsen. Uit de voorwedstryden zijn de vol gende acht finalisten te voorschijn gekomen (achter de namen is het aantal te spelen caramboles per par tij vermeld). M. Houtzager uit Vlis singen, kampioen van het vorig jaar (210), C. de Jonge uit Oudelande (230), J. van Iren uit Middelburg (210), M. C. Reijnhout uit Souburg (270), A. Rombout uit Axel (210), P. Doene uit Kwadendamme (210). W. F. L. Korff uit Souburg (230), J. de Groot uit Souburg (230). Als eerste reserve is aangewezen P. Grootharst tc Axel (210). Daar de partijlengto voor iedere deelnemer is vastgesteld aan de hand van zijn moyenne in dc voorwedatrij- den, zijn de kansen voor de titel vrij wel gelijkelijk verdeeld. In elk geval is een spannende strijd om de beker te verwachten. Dc moyennnegrens voor deze beide klassen ligt tussen de 4.50 en 11.00. „De Zeeuwen" houdt oriëntatierit Zaterdag houdt dc motor- en auto club „De Zeeuwen" te Middelburg dc tweede rit voor liet clubkampioen schap 1961. Deze rit, een oriëntatierit over onge veer 65 km (bromfietsen 30 km), wordt verreden onder de reglemen ten van de K.N.M.V. Do gemiddelde snelheid is voor de bromfietsen 20 km per uur; voor de andere klassen is dit 36 km por uur. De start en de finish zijn bij café restaurant „De Eendracht" tc Mid delburg. Na afloop van de wedstrijd zal in dit café ook dc prijsuitreiking plaatsvinden. Twee centrale trainingen voor Nederland-Hongarije Als voorbereiding op de interland wedstrijd tegen Hongarije op zon dag 30 april a.s. in het Feijenoord. stadion te Rotterdam, zijn nog twee centrale trainingen voor het Neder lands elftal vastgesteld. Dinsdag 25 en donderdag 27 april a.s. zullen de spelers van de Nederlandse ploeg ïn het sportpark „De Vliert" bijeenko men om onder leiding van bonds coach EIek Schwartz te trainen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 8