)mJ^" Carel Briels vroeg in Kortgene medewerking plattelandsvrouwen DUJARDIN Agenda WALCHEREN Examens LOSGERAAKTE AANHANGWAGEN RAASDE OVER DRUKKE WEG ZUID-BEVELAND NOG GEEN BESLISSING OVER BESTEMMING GASTHUIS VRIJDAG 21 APRIL 1961 PROVINCIALEZEEUW8BCOURANT VOOR KOMENDE Z.L.M.-MANIFESTATIE Advertentie) Zeeuwse bond - 31 afdelingen - hield voorjaarsvergadering Houderden Zeeuwse vrouwen zijn donderdag naar Kortgene getogen, waar in „De Stadswijnkelder" de provinciale voorjaarsvergadering van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Zeeland, werd gehouden. Het is 'n geanimeerde vergadering geworden, waarop de dames in de morgenuren do huishoudelijke zaken afwerkten en 's middags niet aandacht luisterden naar mr. B. VV. van Houten uit Arnhem, die een lezing hield over het onderwerp: „Kritiek op de jeugd". In de morgen- vergadering wierp do komende Z.L.M.-manifestatie „Delta-einde eerste fase", die eind juni in Kamperland wordt gehouden, zijn schaduwen reeds vooruit. In de zaal was een maquette opgesteld van het natuurlijke amfitheater in do duinen hij Kamperland, waar de grote show zal worden gegeven. Voorts vertelde Carel Briels een en ander over de komende manifestatie. rechter te Arnhem, over „Kritiek op de jeugd". Hierin schetste mr. Van Houten de verhouding van het kind lot de ouders en de problemen, die zich bij het bereiken van de puberteitsjaren voordoen. In deze tijd van volwas sen worden ia er een normale opstan digheid bij het kind. Wat het voor dien klakkeloos van de ouders over nam, wordt nu objectief bekeken en kan vaak bij de kinderen de toets der kritiek niet doorstaan. „Tot moeilijkheden kan dit leiden", be toogde mr. Van Houten, „als de ouders zich in onmacht in een pant ser van autoriteit terugtrekken". De inleider was zelfs van mening, dat opstandigheid een noodzaak wordt voor het kind als de ouders de teu gels te strak aanhouden. In deze overgangsjaren van het kind moet er volgens mr. Van Houten een over gang zijn van gezagsverhouding naar een kameraadschap tussen ouders en kind. Uitvoerig belichtte spreker vervol gens de huidige moeilijkheden en uit wassen bij de jeugd, hetgeen mr. Van Houten voor een belangrijk deel aan de huidige ontwikkeling in de maatschappij weet. Want hierdoor dreigt het menselijke in het gedrang te komen. De ouderen dienen zich volgens mr. Van Houte dan ook te bezinnen op alle veranderingen rond hen heen in de wereld. Bij de in de ochtendvergadering ge houden bestuursverkiezing werden de volgende leden herkozen: voor de af deling Axel: mevrouw S. Wolf er t- de Regt; Sluis: mej. A. Huyssen; St.- Philipsland: mevrouw N. J. Stols- Zandce; Tholen: mevrouw C. C. En- gelvaart-Deurloo: Scherpenisse: me vrouw J. Noordijke-Hage; Sint-An- lïafahd mevrouw Slager-van Mar- kensteyn. Tot nieuw bestuurslid wërdëfi De presidente, mevrouw W, van Veen-van Loghem, opende de verga dering: Na verwelkoming van ver schillende genodigden stond zij stil bij de veranderingen op het platte land. De plattelandsvrouwen worden hiermee steeds meer-geconfronteerd en zij zullen zich hieraan ook moeten aanpassen. Voorts pleitte ze voor een nauwer contact tussen mannen-, vrouwen- en jongerenorganisaties. Na liet gezamenlijk zingen van het bondslied, verkreeg Carel Briels het woord, die de medewer king inriep van de dames voor de komende Z.L.M.-manifestatie. Tachtig dames in klederdracht zullen moeten deelnemen aan de folkloristische manifestatie, ter wijl" voor een ander onderdeel van de show eveneens een aantal da-^ mes nodig is. Vrij uitvoerig ging spreker voorts in op het program ma. Na zang van het koor van de Kort- geense Plattelandsvrouwen, bracht mevrouw v. d. Veen verslag uit van de algemene najaarsvergadering op 15 november in Utrecht. Mevrouw H. A. C. E. Kakebeeke-Inckel ver- lelde vervolgens een en ander over het „koek vergulden", waarbij zij de dames menige waardevolle tip gaf voor dit bij uitstek St. Nicolaas- werkje. Mevrouw M. E. Noome-Gil- jan deed mededelingen over de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. Winst Uit het financieel verslag bleek, dat het jaar kon worden afgeslo ten met een batig saldo van rond f 325,bij inkomsten en uitga ven van ruim f 9001),Flinke winst was ook geboekt bij de le den. Het ledental steeg in 1960 met liefst 132 tot 2460. Er meld den zicli twee nieuwe afdelingen, namelijk Wolplmartsdijk en Noordgouwe. Do Bond van Plat telandsvrouwen in Zeeland telt thans 31 afdelingen. Nadat de middagbijeenkomst was geopend sprak burgemeester A. A. Schuit van Kortgene de dames toe. In korte trekken schetste de burge meester de ontwikkeling van Noord- Beveland, waarbij hij enkele belang rijke feiten uit de geschiedenis van Kortgene aanstipte. Het belangrijk ste onderdeel van deze middagbijeen komst vormde hierna een inleiding van mr. B. W. van Houten, kinder- Marktberichten MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse elerveülng. Week» aanvoer circa 1.050.000 stuks, waarvan 275.137 in veiling werden gebracht. Han del vlug. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 41 lot 49 gram 8.12—10.97: eieren van 91 lot 57 gram 11.51—12.73: eieren van 57 tot 62 gram 12.8413.72: eieren van 62 tot 65 gram 13.9114.27: eieren van 65 lot 70 gram 14-40—15.16. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 469.941 stuks, handel vlug. Prijzen (per 100 stuks). Eie ren van 40 tot 42 gram 8.11—3.40: eieren van 57 tot 62 gram 12.89—13.80: eieren van 62 tot 65 gram 13.82—14 56; eende- eieren van 64 lot 74 gram 9.00—9.90. Eiermarkt. Aanvoer 1.600.000 stuks. Han del vlug. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 58 tot 65 gram 13.50—14.30: alg. prijs 13.95: kiloprijs 2,27. basis 61.5 gram Hcnne-eieren van 37 tot 53 gram 8.00— 12.00: kiloprijs 2.17—2.28. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Export garnalen, aanvoer 689 kg. 239, Schar 237 kg. Bot 160 kg. Wijting 16 kg, Tong 81 kg. Schol 9 kg. Griet 2. Rog 19 kg. Paling 10 kg. Kabeljouw 8 kg. Kreeft 1 kg. Ongesorteerde vis 27 kg Doorgedrfaaide vis 154. -uur, 14 jaar. Miniatuur Walcheren: 9—18 uur. Vllssingen Alhambra: Psycho, 20 uur. 18 jaar. Lqxor: De gemaskerde vleer muis, 20 uur, 14 Jaar. Britannia: Het Vlissingsch Schouwspel met „Bekeh- tenis", 20 uur. Concertgebouw: uitv. Oranje Nassau. 19.30 uur. Ophlr: ge meenteavond Vereniging van Vrijzin nige Hervormden en Remonstrantse Kring, 19.45 uur. Goes Grand: De laatste dagen van Pompei. 20 uur. 18 Jaar. Prins van Oranje: Z.V.U. met Jeugdtheater Car- roussel, 10 en 14 uur. Tcrncuzcn Luxor: De kinderlokker, 20 uur. 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Esther and the King. 20 uur. 18 Jaar. Eervolle vermelding voor plattelandsvrouwen H Op de provinciale voorjaars- vergadering van de Bond van j Plattelandsvrouwen in Zeeland, donderdag in „de Stadswijn- H kelder" te Kortgene, zijn de I M prijzen bekendgemaakt van H de provinciale nandwerkwed- strijd. Negenendertig handwer- l ken uit Zeeland waren voor be- oordeling naar Geldermalsen gestuurd, waar deze niet hand- i werken uit de provincies i Utrecht, Gelderland en Noord- Brabant werden gekeurd. Van de 39 Zeeuwse inzendin- i gen vielen er 20 in de prijzen, hetgeen voor de Zeeuwse da- 1 mes een mooi succes is, ver- geleken met het jaar daarvoor, e toen „slechts" één derde van I de ingezonden werken een i prijs' behaalden. e Totaal noteerde de afdeling I Zeeland van de Bond van Plat- I tclandsvrouwen vijf eerste, vier tweede, alsmede een flink e aantal derde prijzen en eer- I volle vermeldingen, waarmee I de Zeeuwse dames met recht sen eervolle vermelding voor hun kunstzinnige arbeid ver- I dienen. In de afdeling Zuidzande vie- len de volgende prijzen: me- vrouw J. Luteijn-v. Cruynin- gen le prijs en eervolle ver- melding; mevrouw S. Koole- Luteyn le prijs; mevrouw J. M. Luteyn-Luteyn een tweede en twee derde prijzen; mevr. f M.Luteyn-Verstrate 2e prijs: mevrouw M. Buyze-Verstrate H een derde prijs en een eervolle s H vermelding. Afdeling West I Zeeuwscli-Vlaanderen: 'mevr. L. M. Dieleman-Dees 2e prijs; M mevrouw J. v. Hoeve-Cysouw eervolle vermelding. Afdeling Westkapelle: mej. W. Minder- houd le prijs; afdeling St.-Phi- tïpsland: mevrouw M. L. Ver- f waal-Algra 2e prijs, mevrouw N. Stols-Zandee 3'e prijs; me- vrouw T. v. Dijke-v. Nieuwen- 1 H huyzen 3e prijs. Afdeling Brouwershaven: mevrouw P. i de Moor^Provoost le prijs; M mej. M. Provoost le prijs; rtie- H vrouw K. v. d. Bijl-de Jonge H 3e prijs; afdeling Noordwelle: mevrouw J. B. Steur-Prins 1 eervolle vermelding. In de af- 1 H deling Schouwen 'kreeg mevr. J. J. Goemans-v. Langeraad rot .meuw oestuursua m tenslotte een 3e prijs, benoemd. afdehn„ West £>e handwerken, die in Zeeuwsch-Vlaanderen: mevrouw Vr ooh-Maar le veldKruiningen: me vrouw Baarens-van Aalst; Zuid-Be veland-West: mevrouw M. S. Evers- Pauw en voor de afdeling Noord- gouwe: mevrouw A. A. der Wedu- wen-Steendijk. De handwerken, die in de prij- zen vielen, zullqp öp de algè- H mene vergadering van de Bond H van Plattelandsvrouwen, op 9 mei te Utrecht, worden ten- toongesteld. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll MIDDELBURG Plan tot bouw van school aan Veerse Bolwerk In liet jaarverslag van de afdeling Middelburg van Volksonderwijs wordt meegedeeld, dat de plannen voor een nieuwe school aan het Veer se Bolwerk in liet afgelopen jaar vastere vormen aannamen. Tegen het door de gelneen te ontworpen plan had de afdeling enkele beden kingen, maar de wensen die Volks onderwijs ten aanzien van de bouw had, werden gunstig ontvangen en ingewilligd, aldus meldt secretaris G. J. van Holthuijzen in zijn jaar overzicht. Hierin wordt verder naar voren ge bracht. dat aan school C de nodige reparaties werden verricht en ver beteringen aangebracht. Wat het kleuteronderwijs betreft, wordt met vreugde melding gemaakt, dat plan nen om in de Stromenwijk tot het stichten van een openbare kleuter school te geraken, met succes wer den bekroond. Een verheugend verschijnsel noemt de heer Holthuijzen vervolgens, dat de Stichting Kleuterklas Rijksleer- schóol zoveel nieuwe leerlingen kon inschrijven, dat met ingang van het nieuwe schooljaar met twee klassen kon worden gestart. Teleurstellend is echter, dat de kleu terschool op de Vlasmarkt in leer lingenaantal achteruit ging en de kleuterschool aan 't Veerse bolwerk een minder gunstige invloed van een slechte ligging ondervond. Hierdoor zijn vele ouders onbekend met het bestaan van deze school. Daarentegen lean de secretaris wat het ledental aangaat, een gunstiger geluid laten horen. Op de in decem ber te Goes gehouden vergadering van do federatie kon aan de alge meen secretaris van Volksonderwijs een lijst met namen van 102 nieuwe leden overhandigd worden Reeds eerder had men al 135 nieuwe leden kunnen inschrijven. Uit het financieel overzicht blijkt voorts, dat de afdeling Middelburg in 1960 een klein batig saldo boekte. Ned. Chr. Vrouwenbond Onder leiding van de presidente, mevrouw Jongstra-Koerselman. heeft de afdeling Middelburg stad van de N.C.V.B, dezer dagen naar maande lijkse ledenvergadering gehouden. Op deze bijeenkomst hield de secre taris van „Bethesda", het comité van de prot. vereniging tot verpleging van lepralijders in Suriname, een interessante lezing over de arbeid onder de leprozen. Het gesprokene werd met een film geïllustreerd. In mei a.s. zal dc afdeling haar jaar vergadering houden. A.B.V.A. Middelburg boekte kleine ledenwinst Uit het jaarverslag van de afdeling Middelburg van de Algemene Bond van Ambtenaren over 1960 blijkt, dat er ondanks het afvoeren van 47 leden in het afgelopen jaar een klei. ne winst is geboekt. Op 1 januari 1960 telde de afdeling 415 leden en op 1 januari 1961 421. In het zeer uitvoerig opgestelde en goed gedocumenteerde jaarverslag maakt secretaris I. C. Pluijmers ver der melding van verschillende ver- enigingsactiviteitcn. -waaruit blijkt dat het de afdeling in 1960 goed is gegaan. Als een van de belangrijk ste punten voor de afdeling uit 1960 brengt dc secretaris de opening van het districtskantoor in de Singel- straat te Middelburg in herinnering. Voorts besteedt de secretaris uit voerig aandacht aan de politieke en maatschappelijke ontwikkeling in Nederland in 1960. Penningmeester J. K. Kraak maakt in zijn financieel overzicht melding van een flink batig saldo. Filmavond N.C.R(eis).V. in Concertzaal Middelburg Woensdagavond belegde de afdeling Zeeland van de Ned. Chr. Reisvereni- ging in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een bijeenkomst, waai' de propagandist van de N.C.R.V., de heer J. Kennedij uit Den Haag, een inleiding hield en enkele films ver toonde. In zijn inleiding besteedde de heer Kennedij veel aandacht aan Adel- boden, waar de N.C.R.V. sinds kort een eigen hotel rijk is. Om de vele aanwezigen een indruk te geven van dc streek rond Adelbodcn vertoonde de heer Kennedij enkele dia's. Per film werd vervolgens een bezoek gebracht aan landen als Duitsland, Luxemburg. Zwitserland en Oosten rijk, waarheen de N.C.R.V. reizen organiseert. Na de pauze volgden nog films over de stad Londen en over Noorwegen. Rest nog te ver melden, dat het bestuurslid de heer J. P. Wattel uit Middelburg de bij eenkomst opende. VLISSINGEN Bromfietser maakte tuimeling op Jaagpad Woensdagavond rond half elf is de Vlissingse bromfietsbestuurder H. A. N. op het jaagpad langs het Kanaal door Walcheren tegen een onverlich te geparkeerde bromfiets gereden. N. maakte een flinke tuimeling, maar kon nadat dokter J. S. Bloos uit Sou burg eerste hulp had verleend, per taxi naar huis gaan. De bromfiets van N. werd beschadigd. Alicenverkoop WENNEKER Schi,j,m| Toneelgroep Studio voerde „Oranje Hotel" op Onder auspiciën van de Stichting Ar beiders Kunstkring gaf de toneel groep „Studio" donderdagavond in de schouwburgzaal „Britannia" te Vlissingen een opvoering van „Oran je Hotel" door N. N. 1057. In 1945 schreef Eduard Veterman onder het pseudoniem N.N. 1057 (het nummer dat hij droeg tijdens zijn verblijf in de Scheveningse gevangenis) het dramatische gedenkschrift „Oranje Hotel". De titel van dit stuk is zoals be kend ontleend aan de naam van de Scheveningse gevangenis, waar de Duitsers tijdens de bezetting hun Nederlandse politieke gevangenen opsloten. „Studio" gaf hiervan een boeiende vertolking. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de commissaris van politie te Vlissingen zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgen de gevonden voorwerpen: Dameshandschoen, autoband, hand schoenen, houten driewielig fietsje, zéepkist-racewagentje, jute zak met inhoud, ring met lipssleutel en rij- wielslotsleuteltje, zakmes, kinder- schoèntje, zonnebril, portemonnee, huissleutel, blauw kinderjasje, groen jongensjasje, inhoudende portemon nee met inhoud, rijwielen en kinder- steppen. Tevens kan men aan het bureau de adressen krijgen waar de navolgende gevonden voorwerpen zijn te bevra gen: Blauwe plunjezak met inhoud, dou blé armband, ring met lipssleutel, driewielig fietsje, portemonnee zon der inhoud, portemonnee met inhoud, huissleutel, kinderschoentje, speldje, wit fietspompje, marinestrik. porte monnee met inhoud, herenpolshorlo ge, meisjesvest met ritssluiting, tim mermansduimstok, regenkapjes, por temonnee. diverse handschoenen en halskettinkje. Te Breda slaagde voor het schrifte lijk gedeelte van het examen ge meenteadministratie eerste gedeelte, de heer P. L. de Feijter. ambtenaar ter secretarie te Biervliet. KANTONRECHTER BERGEN OP ZOOM Chauffeur uit Kapelle moest zich verantwoorden M. V. uit Kapcl.le-Biezelinge had op 29 november j.l. met zijn vracht auto met aanhangwagen een ongeluk gehad op de Rondweg bij Roosen daal, wat nog buitengewoon goed was afgelopen, doch waarvoor hij zich donderdag voor het kantonge recht te Bergen op Zoom had te ver antwoorden. Toen V. óp de Rondweg reed, schoot plotseling de aanhangwagen uit de koppeling en raasde met grote snel heid alleen verder over de drukke hoofdverkeersweg. W. de Waard uit Yerseke, die met een vrachtauto van de tegenoverge stelde richting kwam gereden, en nu als getuige werd gehoord, zag het gevaarte plotseling losschieten en recht op zich afkomen. Gelukkig kon De W. nog een parkeerstrook op- zwenken. zodat de aanhangwagen enige tientallen meters verder stil was komen te staan. V. had de koppeling door een van de bijrijders laten nazien. Hij had ech ter zelf moeten kijken of alles in or de was, vond de officier van justitie. De officier eiste een geldboete van ƒ50 subs. 10 dagen. De kantonrech ter vond het ook onverantwoordelijk en veroordeelde V. conform de eis. J. v. <3. L. uit Rilland-Bath had in Bergen op Zoom op de Noordsingel een aanrijding gehad. Eigenlijk was hij niet de directe schuld van de aan rijding. Er was een militaire auto met een andere wagen in botsing ge komen. Het wegdek was nat en glad en toen de militaire bestuurder rem de en tegen de andere wagen reed, had v. d. L. ook geremd en was gaan slippen. Hij was ook wegge schoven, maar had geen schade ver oorzaakt. De officier eiste een geld boete van ƒ20 subs. 4 dagen, doch de kantonrechter halveerde deze straf, omdat de schuld niet alleen bij v. d. L. lag. >jNiet kwalijk nemen De 71-jarige J. de G. uit 's-Heer- Jansland was op 24 februari j.l. on der Steenbergen met zijn bromfiets plotseling de weg overgestoken. Op hetzelfde moment naderde de auto mobilist J. G. uit Brouwershaven, die door krachtig te remmen en zijn stuur om të gooien, erger had we ten te voorkomen. Wat of De G. hier- op te vertellen had, vroeg de kanton rechter. „Die auto was er zo gauw, dat ik er tegen reed voor ik het wist". Maar ja, de heren achter de groene tafel moesten het hem niet kwalijk nemen. Hij was met de was op weg naar zijn dochter en had misschien in gedachten gereden en niet uitge keken. Het wordt hoog tijd dat ge niet meer op de weg komt, vond dc officier, want als ge 71 jaar zljt en dan zo rijdt, is wel onvoorzichtig. Wc zullen je tegen jezelf bescher men vond de officier, door je rijbe voegdheid maar af te nemen. Hij eiste tegen De G. een geldboete van ƒ25 subs. 5 dagen en vroeg in trekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. Op de vraag wat hij verdiende, gaf De G. ten antwoord, dat hij maar een „doogdewoon Drees-mannetje" was, dus niet veel boete kon beta len. De kantonrechter veroordeelde hem toen maar tot 10 boete, maar de oude baas mag 6 maanden niet meer op de brommer rijden. GOES Vicaris Doornhein als vervanger ds. v. d. Schoot De lcerkevaad van wijkgemeente V van de hervormde gemeente van Vlissingen heeft, voor de tijd dat ds. Y. van der Schoot in militaire dienst is, benoemd tot vicaris kandidaat A-. N/Doornhein. Begin juli zullen vi caris en mevrouw Doornhein naai Vlissingen komen. Ds. Van der Schoot zal in juni 1962 zijn werk zaamheden als reserve-legerpredi- kant beëindigen. Aanstaande zon dagmorgen zal hij na de morgen dienst in de foyer van ,,'t Anker" of ficieus afscheid nemen van de cen trale kerkcraad, de wïjkkerkeraad en zijn medewerkers. De heer H. Groenouwe ter aarde besteld Donderdagmiddag werd op de alge mene begraafplaats te Vlissingen het stoffelijk overschot van de heer H. Groenouwe ter aarde besteld. Vele belangstellenden volgden de niet bloemstukken bedekte baar naar de groeve. Onder de aanwezigen bevonden zich onder meer afgevaardigden van de Vlissingse Patroons Vereniging S.B.W., de Vlissingse Zwemclub. de Vlissingse Middenstand Centrale, de middenstandsvereniging ..Gemeen schappelijk Belang", de Nederlandse bakkersbond. de IJsclub Vlissingen en van de V.C. Vlissingen. De zoon, de heer J. G. Groenouwe dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. RAAD GOES Drukke rondvraag In de woensdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Goes heeft de burgemeester op een vraag van dc lieer D. Leupen (p.v.d. a.) verklaard, dat over de bestem ming van het Gasthuis, na inge bruikneming van liet in aanbouw zijnde Protestants Christelijk Streekziekenhuis, nog geen enkele beslissing is genomen. Wel is het zo, dat 1 et ziekenhuis aan zijn huidige bestemming zal worden onttrokken, aldus de burgemeester. In dezelfde vergadering besloot de raad tot opheffing van de huidige commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs, tevens curatori um van het Goese lyceum. Voor bei de colleges werden nieuwe commis sies benoemd overeenkomstig het voorstel van b. en w. De raad trok een krediet van f600 uit voor de aanschaf van een roei boot voor het Goese Sas. In de bezol digingsverordening 3960 werd een wijziging aangebracht. Een verzoek om medewerking van de Voetius- school inhoudende het aanbrengen van een afrastering langs- de voor zijde van de school en het aanschaf fen van diverse onderwijsbehoeften werd ingewilligd. Het krediet van f1330,voor de verbouwing van twee lokalen In de voormalige vak school voor meisjes aan de Wijn- faardstraat, werd verhoogd met 115.Diverse voorstellen tot toe kenning van schadevergoeding we gens pachtontbinding werden zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. - Overeenkomstig de dopr Ged. Staten van Zeeland geuite wensen werd het raadsbesluit hou dende de prijsbepaling van de grond in zuid-oost gewijzigd. Vastgesteld werd een reglement op de commis sies van bijstand. In de rondvraag vroeg dc lieer C. VV, Vervest (r.-k.) aandacht voor de ontstane driehoek aan de Opril door afbraak van een woning. Hij vond de van gemeentewege aan gebrachte palissadenafscbeiding bepaald geen stadsverfraaiing. Misschien valt er een schutting te plaatsen voor reclamedoeleinden, suggereerde hij. De raadsvoorzit ter, waarnemend-burgemeester dr. J. VV. Notebooni antwoordde daarop, dat het college in dezen wacht op initiatieven t an particu liere zijde. De heer F. P. J. Polderman (c.h.) wiltje graag, dat de Trompstraat werd afgesloten voor het zware ver keer. Hierover zal bij de inspecteur vaji politie advies worden ingewon nen, zo zegde de voorzitter toe. Me vrouw C. J. van Willegen-Everse (c.h.) hield een pleidooi voor het plaatsen van meer bloembakken in de stad. De heer D. van Loon (p.v.d.a.) stelde nog een vraag over het sportterrein aan de Willem Ba- rentszstraat, waarop de voorzitter antwoordde, dat het terrein bij ge bruik door de zomeravondvoetballers te zwaar wordt belast, omdat de scholen er overdag gebruik van ma ken. Toch viering van het koninginnefeest Te elfder ure is besloten het konin ginnefeest in Goes toch te vieren. Dit bleek woensdagavond uit dc woorden van burgemeester dr. J. VV. Notebooni tijdens de vergadering van de Goese gemeenteraad. Doordat de Oranjevereniging mo menteel geen voorzitter heeft en de penningmeester al geruime tijd ziek is. waren tot voor kort nog geen plannen gemaakt voor de viering. Burgemeester Noteboom verklaarde de raadsleden, dat hij na een ge sprek met de bestuurders alsnog de toezegging heeft gekregen, dat het koninginnefeest in Goes zal worden gevierd. De vereniging heeft 750 in kas. Het feest zal circa 3300 vergen. Op voorstel van de burge meester, die dit staande de vergade ring deed, verklaarde de raad zich garant voor een bedrag van 750. WEMELDINGE Brievenbus verplaatst In Wemeldinge heeft men dezer da gen de brievenbus in de Bierweg een andere plaats gegeven. De bus. die aan de woning nr. 8 was bevestigd, is verplaatst naar de lichtmast aan de andere zijde van de rijweg. Collecte De collecte voor de SIMAVI heeft te Wemeldinge ƒ257,02 opgebracht. Val met brommer De heer J. A. uit Borssele kwam de zer dagen met zijn brommer, nadat hij een persoon had aangereden, te vallen. Hij werd hierbij gewond aan schouder, handen en benen. Dokter H. M. J. Kiviet verleende de eerste hulp. Het ongeluk ontstond door het slechte zicht als gevolg van de strie mende regen. De andere bij dit onge val betrokken persoon liep geen let sel op. J. Wisse leidt in strijd om titel bandstoten In het eindtoernooi om het biljart- kampioenschap bandstoten le klas van het district Waleheren-Zuid-Be- veland, dat te Middelburg wordt ge speeld. heeft 9. Wisse van de orga niserende vereniging A.L.M. thans een zodanige voorsprong, dat de ti tel hem niet gemakkelijk meer zal zijn te ontnemen. De strijd om de andere ereplaatsen is echter nog volkomen open. De Nooijer en Bos. die nog twee par tijen moeten spelen, hebben nog een theoretische kans op de eerste plaats. A.s. zaterdag zal er in café De Koop handel te Middelburg dus nog een zware strijd ontbranden, ook om de laatste plaats te ontgaan. De stand is momenteel: J. Wisse E. de Nooijer W. C. Burgers B. Bos W. Westdorp P. Oostdijk J. Joziasse C. Vermeule C. Westdorp 12 480 173 1(> 2.77 8 448 172 23 2.60 8 521 230 17 2.26 8 396 177 15 2.2:'» 6 432 168 14 2.57 5 422 207 13 2.03 4 367 1S6 12 1.97 3 482 248 23 1.94 2 328 175 12 1.87 Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 19-4: Ulrika van Gent. Esso-Berlin van Wilhelmshaven, In ternos van Oostende, Devonbrook van Shoréham. Fina-Allentange van Thames- Haven. Victoj'-II van (binnendoor) Roi- terdam, 20-4: Bonanza van Antwerpen. Toulon van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 19-4: Dinkei- stroom naar Shoréham, Ulrika naar Nar vik, Girale naar Curagao. Vïctor-H naar Oostende, Internos naar (binnendoor) Rot terdam, Devonbrook naar Antwerpen. 20- 4: Bonanza naar Ballina. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 19-4: Stad-Schiedam van Narvik/Gcnt. La-Paloma van Londen, Wes'.erdo«c van Oskarshamn, Amsteldyk var. uc-Havre. Madison-Lloyd var Hamburg. A1" ert V van Hamborg, Qlympia van Roüerdain. Tamara van Tan-c„-«Tana van Puert- Plato. 20-4: Aardenburgh van Rotterdam. Albireo van Stettin. Levenbeigen van Duinkerken, ivarta van Piy«*outh/Tei- neuzen. Cumulus van Londen. Ir'.hill van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 19-4: Colette naar Halmstad. Lauwe:s naar Stockholm, Idanel naar Londen. 20- 4: Heron naar Dublin. Kieldrechi naar Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3