f Geen uitsluitsel over asfaltglooiingen uit Lei ttelse WALCHEREN Agenda Brand in garage le Goes C.F.A. THOLEN LEGT IN STILTE BASIS VOOR INSTUIFWERK FBEDIK BEURTEN ZATERDAG 15 APRIL 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURAST 1 MINISTER IN MEMORIE VAN ANTWOORD (Advertentie) Schade aan Vlissingse boulevard f 420.000 De vraag of toepassing van as falt, als dijkbekleclïng op wa terkeringen die aan diep water liggen ongewenst is, kan in haar algemeenheid niet worden beantwoord. Dit zegt de minis ter van verkeer en waterstaat in zijn memorie van antwoord over de begroting 1961 aan de Eerste Kamer. Hij meent dal veeleer moet worden gesteld dat de aanwezigheid van diep water vlak voor een dijk steeds een ongunstige omstandigheid is, ongeacht welke glooïfngs- eonsruetie wordt toegepast. Ook een basaltbelcleding- die verzakt is, zal geen weerstand bieden tegen stormaanvallen, zo merkt hij voorts op. Betonstencn moeten volgens de bewindsman bij voorkeur niet in de brandingszone worden toegepast, dit niet het oog op het betrekkelijk lage soorteljjk gewicht van dit materiaal. nieuwe berm voor de Vlissingse boulevard ligt, aldus de minister, ge heel in de brandingszone. De kosten van herstel aan de Vlis singse boulevardglooiing hebben, al dus de bewindsman, in totaal onge veer 420.000 gulden bedragen. Hier van werd 180.000 gulden besteed voordat de storm losbrak die het her stelwerk overviel en 240.000 gulden moest na de storm worden uitgege ven voor de herstelwerkzaamheden. In de eerste twee genoemde bedragen Advertentie Wat gaaf geschilderd. Is U in 't vak? Neen, 't is bever CETALAC zyn tevens de kosten van versterking van de glooïingsconstructie opgeno men. Zoals Jn de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer reeds is opge merkt. zo stelt de minister, is het voor hem onmogelijk alle factoren, die verbetering van de zwakke plaat sen bepalen, volledig in de hand to hebben. Binnendijken In de paragraaf „Zeeweringen en Deltawerken" onderstreept de mi nister voorts dat de Deltawet niet voorziet in het maken van binnen dijken als tweede waterkering. Wel kan het voorkomen, dat ver zwaring van bestaande waterke ringen uit hoofde van de Delta wet niet mogelijk is en dat een nieuwe hoofdwaterkering meer binnenwaarts word*- aangelegd. De minister zegt verder dat het in de eerste plaats aan de beheerders der betrokken waterkeringen is, dit vraagstuk met de belanghebbenden te overleggen. Voor zover met de be heerders in de desbetreffende passa ge van het voorlopig verslag' met ..Overheid" provinciale- of rijksover heid bedoeld zijn, wijst de minister erop dat krachtens artikel 2. .lid 2 van de Deltawet, de versterking van de hoogwaterkeringen wordt uitge voerd door de beheerders van de wa terkeringen, die daartoe uiteraard ook de plannen maken. In het alge meen, zo stelt de bewindsman, zijn deze beheerders anderen.dan het rijk, zodat het hem niet mogèlijk is nade re inlichtingen te verstrekken zonder dat hem een bepaald geval ter kennis is gebracht. Proef in Grevelingen „Het onderzoek naar de mogelijk heid tot afsluiting van de zeegaten met behulp van de zogenaamde ge leidelijke sluitingsmethode (met werkbrug) zal nog veel tijd vragen", Interieurs, van uiterst modern tot verfijnd klassiek, met alle tussenvormen, vindt U in onze etalages. Onze voorjaars tentoonstelling blijft geopend. middelburg-goes gratis advies van onze binnenhuisarchitecten franco levering door hee| nederland 'zo 'deelt de' bewindsman in de memo rie van antwoord verder mee. Be langrijke financiële voordelen, zijn aan die methode, waarbij hulpbrug gen of kabelbanen moeten worden gebruikt, niet verbonden. Het zijn vooral de technische voor- en nadelen van de caisson-methode en die der geleidelijke sluiting, die de keuze 'tussen beide systemen zullen bepa len. Indien het onderzoek ten aanzien van de geleidelijke sluitmethode hoopge vend bljjkl te zijn, lean haar toepas sing in een proefobject bij de bouw van de Grevelingendain worden over wogen. Daarna zal ecu goede verge lijking tussen beide systemen moge lijk zijn, aldus de minister. VANDAAG. Middelburg City: Ik heb gezondigd. 20 uur, ,14 jaar. Electro: Gmscm en Deliia, '19 en 2,1.15'uur. 14 jaar. SchuG tershof: Selectiewedstrijden Rocïé Kruis, 14 uur. Schuttershof: jeugduit- voering Achilles, 19.30 uur. Miniatuur Walcheren: 9 tot 18 uur. Schouwburg: toneelavond ..De Volksstem". 20 uur. Ylissïngen Alhambra: Die Brücke, 19 en 21 uur. 13 jaar. Luxor: Betaal oi sterf, 19 en 21 uur. 18 jaar. Britannia: feestavond Belangenvereniging van Gerepalrieerden, 20 uur. Don Boseo, Palingstraat: eerste lustrum tentoon stelling „De Verzamelaars". 14 uur. Herv. Ver, Gebouw: feestavond N.C G.O.V. en C.O.J.O., 20 uur. Concertge bouw: dansen. 20 uur. Wandeltocht: ..De Vrolijke Tippelaars", start 2.30 uur bfj Concertgebouw. Souburg De Zwaan: uitvoering STEC, Goes Grand: Het Mes. 19 en 21 uur. 18 jaar. Prins van Oranje:, vergadering Slatenkring Goes C.H.U. Prins van Oranje: uitvoering. Excelsior. 19,30 uur. Korenbeurs: afscheidsreceptie zuster Fuykschot, 14.30—16 uur. Brcskens Casinobioscoop: Opmars naar de galg, 13 jaar. 20 uur. Terneuzen Luxor: Dc laatste dagen van Pompei. 20 uur. 13 jaar. Concert gebouw: Misdaad op liet eiland, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledclthaeter: La Grande Guerra. 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Conny en Peter maken muziek. 17.30 en 21 uur, a 1. Hulst Bioscoopgebouw: The F.B.I. Sto ry. 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympia: Mein Kampf, 20 uur, IS jaar. IJzendijUe Ho l'zi ohtt li eaterComplot der 400, 20 uur. Zicrikzee Concertzaal: Nooit op zon dag. 19 en 21.15 uur. 18 jaar. Haamstede Ilotel Bom: Some like it hot, 20 uur. 13 jaar. MORGIiN. Middelburg City: Ik heb gezondigd, 20 uur. 14 jaar. City: Op naar Holly wood. 14.30 uur. a.l. Electro: Simson en Delila. 10.30, 19 en 21.15 uur. 14 jaar. Miniatuur Walcheren: 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: Die Briieke. 15. 19 en 21 uur. 18 jaar. Luxor: Betaal of sterf. 19 en 21 uur, 13 jaar. Luxor: Mannen van staal. 15 uur. 14 jaar. Concertgebouw: toneelgroep St. Pau- lus met „Het spook van CanlervjllQ". 20 uur. Goes Grand: I-Iet. Mes. 19 en 21 uur, 13 jaar. Grand: Duivelsbocht, 15 uur. 14 jaar. Tcmeuzen Luxor: Dc laatste dagen van Pompei, f6.30 en 20 uur, 18 jaar. Luxor: Misdaad op het eiland, 14 uur. 14 jaar. Concertgebouw: Misdaad op liet eiland. 20 uur. 14 jaar. Oostburg Ledelthealer: La Grande Guerra, 16.30 en 20 uur. 14 jaar. Le- deltheater: Madeleine Tel. N,o. 136211. 14 uur, 18 jaar. Breskens Casinobioscoop: Een meisje in duizend gevaren. 16 en 20 uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: A Place in the Sun. 20 uur. 18 jaar. Het Centrum: Conny cn Peter maken muziek, 15.45 uur. a .Hulst Bioscoopgebouw: De vrouw en de verdoemde. 17.13 en 20 uur. 18 jaar. Bioscoopgebouw: Met de drie Stoogers de lucht in, kinderyoorsle)- ling. Sas van Gent Olympia: Jerrle hou je roer recht. 17- en 20 uur, a.l. Olympia: Kruitdamp,. 14.30 uur. 14 jaar. M'zendljke Hofziehttheater: Comploi der 400. 17 en 20 uur. Zicrikzee Concertzaal: Nooit op zon dag. 19 en 21.15 uur. Concertzaal: Met dodelijke afloop. 15 uur. 14 jaar. F. L. Delnad kreeg gouden speldje van de K.A.B. In (le jaarlijkse vergadering van dé r.-k. bouwvakarbeidersbond. „SI.Jo seph", die vrijdagavond in het Ariens- genouw te Vlissingen wérd-gehouden, is de heer F. L. Delnad gehuldigd in verband met zijn veertigjarig jubi leum als lid van de Katholieke Arbei dersbond. Kapelaan C. C. Kroon speldde de ju bilaris het gouden speldje van de ar beidersbond op, waarna de voorzitter de heer Delnad namens St. Joseph een vulpen met inscriptie aanbood. De tweede voorzitter van- de K.A.B.. de heer S. J. Adriaanse, bood namens de bond een doos sigaren aan. Voor mevrouw Delnad waren er bloemen. De districtsbestuurder, de heer N. A. van Kaan, sprak evenals vorige spie kers waarderende woorden aan het adres van de jubilaris. Hij merkte echter op enigzins bevreemd te zijn door het feit. dat de heer Delnad nog geen negen jaar geleden een zilveren speld kreeg bij zijn 25-jarig jubileum. De lieer Van Kaan had het probleem zelf opgelost, toen hem was gebleken, dat cle jubilaris ook enige jaren lid was geweest van „St. Eloy", de me- taalbewerkersbond, die ook bij de K.A.B. is aangesloten. Kapelaan E. Bouwmans was de laatste spreker, die ook het uitgereikte insigne zegende. Uit het jaarverslag van de secretaris, dat werd voorgelezen door "de heer B. van Luyk, bleek onder meer, dat de 68 jaar oude vereniging thans 53 le den telt. De jubilaris, penningmeester van ,.St. Joseph" maakte gewag van batige saldi voor zowel de plaatselijke kas als de bondskas. In het bestuur werden vervolgens de lieren W. dc Boer en C.' Engelbert bij acclamatie herkozen. Na een bespreking door aalmoezenier Kroon werd pauze ge houden met verloting. Na de pauze sprak nog dc heer Van Kaan. MIDDELBURG Ds. A. P. Nauta consulent in wijk ds. P. F. Th. Aalders In verband met het vertrek van ds. P. F. Th. Aalders. hervormd predi kant te Middelburg, maar Amsterdam (Zuid), is ds. A. P. Nauta, hervormd predikant in wijk II, als consulent aangewezen in de wijk van ds. Aal ders. Ds. Nauta zal hierbij worden geassisteerd door ds. H. Snoep, her vormd predikant in wijk V. Zilveren jubileum bij firma Konraad Dezer dagen was de heer W. Poppe 25 jaar in dienst bij de firma Kon- raad te Middelburg. Dit feit werd gevierd in een bijeenkomst met het personeel, waarop eerst namens dc firma het woord werd gevoerd dooi de heer G. M. v. d. Kuyl, die in het 4kort het .verloop in deze 25 jaar schetste,- Daarna, bood liij een cou- verepaan der heer Poppe "aan en bloe men .aan'' mevrouw Poppe. Namens het personeel sprak cle - heer J. Ver linde. die een elektrisch klokje aan bood,. alsmede een bloemstukje. De heer Poppe sprak hierna een dank woord. ZOUTELANDE Ouderavond van Prinses Ireneschool Woensdagavond hield de Prinses Ire neschool te Zoutelande de jaarlijkse ouderavond. Nadat eerst in de school al het gemaakte iverk was bezichtigd, werd in „Middendorp" de ouderavond onder leiding van ds. J. van Dullemen voortgezet. Mej. Samuelse sprak over ervaringen uit haar klas, waarna het hoofd van de school, de heer H. J. Schoenmaker de ouders onder ogen bracht, hoe hun kinderen - tegen de gevaren van deze moderne tijd te wa penen. De vergadering nam tevens afscheid van 2 bestuursleden, de heren S. v. Sluys en A. Jobse. rcsp. penning-mees ter en secretaris van het schoolbe stuur. Aan het adres van beide wer den woorden van waardering gericht, o.a. door burgemeester J. de Pree Voor deze ouderavond bestond weder om grote belangstelling. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 13-4; Pandora van- Rochester. Vlissingen vertrokken 13-4: Willowpool naar New-Orleans. Pandora naar Rotter dam, Ine naar Bilbao. North Monarch naar Bahrein.' Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 13-4: Meteoor Van Zee/Gent." Helena van Rouen, Stanislas van Avomnouth, Atlas (slpb.) valt Zee, Balong van Bremen. Prins-Willem V van Rotterdam. Bcnnc- kom van Hamburg. Calliarina-W van ZecbrGgge. Aardrjk van Rotterdam. Wo- nosari van Hamburg. 14-4: Maria-S van Zee/Gent. Fen van Rochester, Oosicrdicp van Invernesse, Wilhelmine van Zee, Bir mingham van Dover. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 13-4: Alcor naar Rotterdam, Rio naar Boston. Limfjord naar Stockholm. Eagke naar London. Ladon naar Amsterdum, Catimrina-W riaar Rotetrdnm/rede. 14-1: Lizard naar Rotterdam. Whilsum naar Liverpool. -Lelykcrk uaar London.- Anta- res naar Zee. Yinga naar London,Ter- 7ÜI0 'MD RAAD WEMELDINGE Zesduizend gulden voor gymnastieklokaal In de openbare vergadering van vrij dagavond is de gemeenteraad van Wemeldinge akkoord gegaan met een bedrag van 6000 voor onder houd en verbetering van het gym nastieklokaal. Uit 'o'en begroting, die de burgemeester en de gemeenteop zichter hiervoor hadden" opgesteld, was dit bedrag naar voren gekomen. De heer A. P. Schouwenaar (p.v.d. a.) zag een gevaar in het opknap pen van het gymnastieklokaal. Naar zijn mening, zou or dan van de bouw van een nieuw lokaal voorlopig geen sprake zijn. De burgemeester meen de echter, dal: hiervoor toch geen vergunning verkregen kan worden. De raad van Wémeldingev besloot hel stukje'grond, naast het speelterrein voor een jaar te verhuren aan cle heren N. Brouwer. D. cle Hooge en J. dc Jonge. Het stukje boomgaard aan de Koningin Emmastraat zal wor den verpacht aan cle heer A. Vecr- hoelc. De rekening over het jaar 1958 van het burgerlijk armhestuur werd goedgekeurd. Dc heer Schouwenaar vroeg, of in verhand met ziekte van de gemeente- bode al voorzieningen zijn getroffen. Volgens de burgemeester is dit on derling besproken en de werkzaam heden zijn over diverse personen ver deeld. WOLPHAARTSDIJK Collecte De collecte voor reumabestrijding heeft in Wolphaarlsdijk f 143,75 op gebracht. LAATSTE NIEUWS Vanacht 0111 drie uur is braiul uitgebroken '111 het garagebe drijf van de heer O. E. Burni iu de 's-Heer Hendrikskinderen- straat te Goés. De brandweer van Goes en verschillende korp sen uit buurtgemeenten nemen aan het blussingswerk deel. Raad Waarde nam afscheid van weihouder A. de Mol De heer Goud tot zijn opvolger gekozen De gemeenteraad van Waarde heeft in de vrijdagavond gehouden verga dering afscheid genomen van wet houder A. H. de Mol. in verband met diens vertrek uit de gemeente. In de hierdoor ontstane vacature werd de heer J. F. Goud (c.h.) geko zen. Hij kreeg vijf stemmen; op zijn tegenkandidaat, de heer K. van Rou te (eveneens c.h.) werden 2 stem men uitgebracht. Na het afhandelen van enkele inge komen stukken, richtte burgemeester A. Lokker zich in een toespraak tot de scheidende wethouder. Hij memo reerde de tijd, waarin de lieer Mol zitting had in de gemeenteraad. In 1949 werd de heer Mol tot raadslid gekozen, waarna in 1953 zijn be noeming tot wethouder volgde. Bur gemeester Lokker bracht hem dank voor het vele werk, dat hij als wet houder voor cle gemeente heeft ge daan. Hij dacht hierbij aan de wo ningbouw. de riolering, "de aanleg van het sportterrein en aan de herverka veling. Namens cle s.g.p.-lTactïe sprak de heer C. Goud. Hij roemde de ijver van de heer Mol én noemde dc sa menwerking in alle opzichten goed. Vervolgens' sprak dc heer K. van Houte namens de C.H.U. enkel woor den tot afscheid. Tot slot stelde de heer Mol in een. korte toespraak enkele punten aan de orde. die hij graag in de toe komst zag gebeuren. Onder meer wilde hij als het gemeentehuis ge restaureerd was, een gedenksteen aanbrengen met de namen van hen die in de jaren 19401945 en in het rampjaar 1953 in deze gemeente wa ren gevallen. Ook zag hij gaarne de presentiegelden voor de raadsleden verhoogd van 7.50 tot 10. Hij be sloot met een Woord van dank voor de goede samenwerking, die hij on dervonden had cn wenste de gemeen te nog veel goede jaren toen. YERSEKE Groene Kruis hield ledenvergadering De Groene Kruisvereniging „Zieken zorg" te Yerseke hield dezer dagen in de bovenzaal van cle „Oesterbeurs" een ledenvergadering. I11 zijn ope ningswoord constate: de voorzit ter, dokter M. C. Voi' 1», tot zijn spijt wederom, dat u,- ngslellinjr zeer gering was. Behalve het bestuur en de financiële commissie waren slechts vier leden aanwezig. Gezien een ledental van 1220 is dit vooral voor het actieve bestuur bedroevend. Uit het financiële jaarverslag van dc heer F. Filius bleek dat de uitkom sten van de vereniging een batig saldo te zien gaven van f 4860,64. van het wijkgebouw f 16.06. De ex ploitatierekening van net badhuis sloot met een tekort van f 764,50. Om dit tekort te dekken is bij de ge- EIGEN GEBOUW NODIG In komend winterseizoen iedere zaterdag instuif Met de gedachte: „Wat kunnen we j de jeugd van Tholen bieden" is vorig jaar in het stadje Tholen het comité j „Christelijke Film Actie" gefor- meeriL Een CFA dus, die zich voor- namelijk tot de jeugd richtte, die de jeugd éénmaal per maand een zater dagavond een goede, geselecteerde film wilde voorzetten. Nog voordat eigenlijk „in alle stilte" -— met dit werk werd begonnen, waren dc initiatiefnemers er van doordrongen, dat men met die ene zaterdagavond per maand niet kon volstaan. Reeds toen bestond de gedachte, het tverk met insltiif-avonden uit te breiden, zodanig dat de jeugd iedere zater dag iets op haar programma kon zetten, een doel bad om de avond door te brengen. Er zijn voor de Thoolse jeugd op zaterdagavond inderdaad weinig ontspanningsmogelijkheden. Het bekende blokje lopen, een zak frites, wat rijden met een brom fiets. Daarom wilde het comité meer zijn clan alleen CFA-comité. Eerst dien de men echter te weten,..of er vol doende belangstelling zou bestaan voor de filmavonden en ook: of die belangstelling zo groot zou zijn, dat voortzetten en uitbreiden van dit werk financieel tot de mogelijkheden behoorde. Vandaar dat het comité maar weinig aan de weg timmerde en de maandelijkse voorstellingen in Coöp. boerenleenbank Kapelle vergaderde De coöperatieve boerenleenbank te Kapelle hield, onver voorzitterschap van de heer F. van Hoorn, haar alge mene vergadering in hotel „De Zwaan". In zijn openingswoord schetste de heer Van Hoorn de min der gunstige financiële resultaten in cle land- en tuinbouw. Hij sprak dc verwachting uit, dat dit najaar hét nieuwe bankgebouw in gebruik geno men zal kunnen worden. De rekening van het afgelopen iaar sloot met een winst van f 14.865.05_- Tot bestuurslid werd herkozen de heer A_ de Schipper sr. De heer I. Slabbekoorn werd her kozen als lid van de raad van toezicht. HEINKENSZAND Collecte De collecte, die in dc N.H. kerk te Heinkenszand werd gehouden ten bate van het protestants streekzie kenhuis, heeft een-beclrag van f 75,0,6. opgebracht. ht „Hof van Holland" in alle stilte begonnen. Resultaat: Icderè avond een volle zaal, waarmee de kosten voor iedere filmvertoning in totaal 150 ruimschoots konden worden ge dekt. Het comité beschikt thans over een batig „saldootje", dat vanzelfspre kend voor de uitbouw van dit jeugd werk zal worden gebruikt. Gebouw Nog in het komende winterseizoen hoopt het Thoolse CFA-comité iede re zaterdagavond een instuif le or ganiseren. Deze zomer zal men dit instuifwerk voorbereiden. Het groot ste probleem is nog de plaats, een gebouw om een instuif onder te brengen. Het comité hoopt, dat de gemeente haar medewerking wil geven: bin nenkort ia de nieuwe landbouwhuis- houdschool van de Z.L.M. gereed en deze zomer begint ook de bouw van de nieuwe uloschool. Er komen dus twee gebouwen vrij en wellicht dat het gemeentebestuur goedvindt, dat in één van deze gebouwen de instuif wordt ondergebracht. Het comité heeft vastomlijnde plannen: zodra een gebouw beschikbaar is, zullen een biljart, tafeltennistafel en an dere spelen worden aangeschaft. Daarnaast blijven dan de filmavon den bestaan, waarvoor in het afgelo pen. winterseizoen er waren zes voorstellingen zo'n grote belang stelling bleek te bestaan. Het comité streefde er uiteraard naar de jeugd goede films voor te zetten.. Er was zelfs sprake van een dubbele selectie: uit de films, die de landelijke CFA had voorgeselecteerd deed het Thoolse comité nogmaals'zelf een keuze. Zo draaiden in het „Hof van Hol land" films van niveau als ..Tra nen over Johannesburg". „Schip per naast God" en „Morgen zie Ik je weer". Het. Thoolse CFA-comité is dus wel in zijn opzet geslaagd: eerst pro beren hoe de belangstelling voor een goede film uitvalt, dan het werk ver der uitbouwen. In het comité hebben thans zitting ds. J. van Egmond. gereformeerd predikant, als voorzitter, de heer .H. Dijkslag als secretaris en voorts 'm'ej.-'J. van Es. Z.L.M.-consulente in de streekverbeteringscommissie en de heer W. A. van Besooijen. ouder ling van de hei-vormde kerk te Tho len. Nu nog komend winterseizoen de instuifplahnen gestalte zullen krij gen, acht men de tijd- gekomen, het comité uit te breiden, waarbij men er zoveel mogelijk naar zal streven dat alle groeperingen vertegenwoor digd zijn. meente een subsidie van f 960 aange- vraagd. De financiële commissie be stond uit de heren H. Schot en A. Mol. De bestuursleden D. Harthoorn en P. Huysse werden herkozen. In het kort wees de voorzitter nog op het T.B.-gevaar Deze ziekte is nog niet onderdrukt. De vereniging heeft, niet alleen bij de bestrijding een taak maar ook de financiële ge volgen van o.a. sanatoriumopname komen in de meeste gevallen gedeel telijk voor rekening van het Groene Kruis. Bhrgemeester A. C. Willcm- sen en het erelid J. Schipper zullen de vereniging vertegenwoordigen op de receptie ter gelegenheid van het afscheid van zuster Fuykschot. ZATERDAG 15 APRIL. Adventisten: Vlissingen 9.15 ds. Smit; 10.15 bijbelstudie; Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Smit. Interkerkelijk Avondgebed: Vlissin gen (Engelse Kerk) 7.30 en 8 uur. ZONDAG 16 APRIL Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10.30 ds. v. Til. 2.30 ds. v. d. Bom; Ganinge 9.30 cn 2 ds. Boot; Grijps- kerke 9.30 en 2.30 ds. Vlaardinger- broek; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Hommes; Meliskerkc 9.30 en 2.30 ds. v. Heesen; Middelburg. Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra, 2.30 ds. Ytsma. 5 ds. v. Til; Noorderkerk 9.30 ds. Yts ma, 5 ds. Boonstra; T Zand 8.45 ds. v. Til: Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapellc 10 en 2,30 kand. Kievit; Serooskerkc 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; Sint-Lau- rens 10 en 2.30 ds. v. Ulden; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk: Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpol der 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Wcst- kapelle 9 ds. v. d. Bom. 2.30 ds. Homburg. Gereformeerde Kerk (Art. 31): Sou burg 9.30 ds. Douma. Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Arnold; Vlissingen 4.30 ds. Douma; Zoutelande 10.45 cn 2.30 ds. Arnold. Gereformeerde Gemeente: Aagtcker- ke 9.30. 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 cn 6 leesd. Meliskerkc 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6 30 ds. Hage: Oostkapellc 10 en 2.30 leesd.; "Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30. 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen: Vlissingen 9.30 cn 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Hervormden en Iïc- monstr. Kring: Middelburg 10 ds. v. Houte: Vlissingen 7 ds. v. Beek. Evaug. Luth. Gemeente: Middelburg 9 ds. ten Rouwelaar; Vlissingen 10.30 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente: Vlissingen 10 ds. Mulder. Hersteld Apostolische Zendings kerk: Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des lleils: Middelburg 10 Heil.sk., 7.30 Verloss.sk.; Vlissingen 10 Hcil.sk., 7.30 Verloss.sk. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazer ne Willem 3): 10 en 5 de heer Janse; Geref. Gem. in Ned.: Middelburg Bogardzaal10, 2.30 en 7 leesd. Volle Evang. Gem.: Middelburg1 iLl Gitststr.) 10 dienst. ZONDAG 16 APRIL. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen. Arnemuiden 10 ds. Verwey, 4.30 ds. Jorissc. Bigge- kerke 9.30 ds. Kloosterman.' 2 ds. Odé. Domburg 10 ds. Bartlema, 7 ds. Nauta. Gapinge 2 ds. de Boer. Grijps- kerke 10 ds. Wapenaar. 2.30 ds. v. d. Wind. Kleverskerke 10 ds. Haitjema. Koudekerke 10 ds. Altena. 2.30 ds. v. Herwaarden. 7 ds. v.. Herwaarden, Vliss.str. 't Zandt 10.15 cis. v. Hèr- waarden (H.D.), 10.15 jeugdk., 7 ds. Altena. Meliskerkè 2.30 ds. Rothrösz. Middelburg: Nieuwe kerk 9 ds. Nau ta, 10.30 ds. Wieringa, 7 ds. Snoep. Engelse kerk 10 wika Jansen. Koor kerk 10 ds. v. Houte. Nw_- en St. Joosland 10 ds. Melting v. Rijn. 2.30 ds. v. Duyne. Souburg: 9 en 11 ds. v. Duyne, 7 ds. Haitjema, 9.30 jeugdk. Oostkapellc 10 ds. Richard, 2.30 cis. de Kok. Ritthem 10 en 2.30 ds. Nen- nie. Serooskerke 10 ds. v. d. Wind. 2.30 ds. Wapenaar. St.-Laurens 10 ds. Kok. 2.30 ds* Richard. Veei-e 2 ds. Wieringa, Vlissingen: St.-Jacobs. kerk 10 ds. Kwast, 5 kand: Groene-' wegen, 't Anker 9.30 jeugdk. Johan- neskerk 9.30 ds. Rothfusz, 7 ds. Odé. Havendórp 10 kand. Dornhcin; be jaardentehuis 7 ds. Bartlema. Vrouwenpolder 10 ds. de Boer. West kapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. v. Dul lemen. Herv. E\ang. Westkapelle: 9.45 dienst. Eglise Wallonne.. Middelburg 10.30 Pasteur Berthoud. Filadelphia Volle Evang. Kapel. Vlis singen (Vi-ouwestraat) 10 dienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter M. Reijcrse. Soisweg 20. tel. 3456. Vlissingen: dokter C. C. Sluijter, Julianalaan 9. tel. 2225. Zoutelan de, Koudekerke en Westkapelle: dokier H. Frima, Duinweg 39, Zoutelande, tel. 011862S2. Serooskerke, Veere en Oost- lcapelle: dokter J. W. Oosterlioll', Markt A 155, Veere, tel. 01181271. Apotheek Middelburg: W. K. I lummelen. Markt 69. tel. 2134. Apotheek Vlissingen: j. M. H. van dc S;jnde, Badhuisstraat 22/ 24. tel. 2066. - Marktberichten VISMIJN' BRESKENS Van 3 t.m, 3 april werden In Breskens aan vis binnengebracht: 1048 kg bot. 237 kg schar, 11 kg schol. 2365 kg tong. 24 kg rog, 297 kg kabeljauw, 228 kg wijting, 3 kg griet, 1087 kg exportgarnalen, 529 kg onverkochte bot. VEILING ROTTERDAM 13 april. Aardappelen 4-12: Andijvie I 57-64: Wi literbloemkool IAAA 73-92. IA A 60-34; IA 46-67. IB 25-48. IC 13-31. ID 10-21; Witlof IIA 68^96/ IIB 57-75: Spina zie I 43-55. II 30-40: Sla I 9-13.40. II 5.50- 8.70. C 5.10-5.90. per kg: 32-33: Rabarber 12-9: Radijs witpunt 17-28: Selderij 14-28; Prei IA 10-16, IB 10-14. Aanvoer bloem kool 43.000 stuks. Golden Delicious IA 79-101. IB 76. IC 65. IIA 55. IIB 28: jo nathan IA 55-7GI IB 50-64, IC 33-54. IIA 40-55, IIB 37-47, IIC 36-39. EIEUVEILING ROTTERDAM 13 april. Aanvoer C4.OO0 stuks. 00 73j-op 20,40. 0 70-75 14.30-14.60. I 65-70 13.10-13.60, II 60-65 12.40-12.90. Ill 55-60 12.00-12,30. IV 50-55 11,30-11.70. V 45-50 9.90-10,00, VI 40-45 8.40. VII 35-40 7.10. VEILING KAPELLE 14 april. Aardbeien per stuk: 1 extra 25. I 11-13, II 7-7,50: Bloemkool: AI 40-72. All 30-61. BI 29-41. Bil !3-*Z;t. Cl 13-25. Cr! 5-12, Dl 5-6, ÜII 2-4.50. afw. 2-16. Groen ten: Rabarber I 11. II 9.50. Radijs 15-22, Kropsla 8-9,50, Prei 10, Spinazie 52. VEILING TERNEUZEN 14-april. Sla 1 15.13.60. II 5-14.60: Bloem kool A ,31-57. All 22-51. B 13-39. Bil 12- 32, C 7.-17, CIT 6-14, alw. 6-31: Groene komkommers B 43-51. CII 23-31: Selderij 11-21; radijs 14-20: Andijvie 08-73: Prei 10-8: Rabarher 19-20: Spinazie 18-52: To- niate nCC 212-225: Witlof Bil 51-65. afw. 25-55: Asperges B 320-372, afw. 10C—102. VEILING BERGEN OP ZOOM j 14 april. Andijvie 50-67: Spinazie 18-30: Witte kool 16-24: Rode kool 17-28: Bloem- I kool 10-32: Prei 10-11: Witlof 39-66: Radijs 5.50-16: Rabarber 4-15: Sla 5-14: Kom kommers 20-47: Asperges 80-900: Uien 21-33: Breekpecn 4-5: Saint Remy 20-23: Jonathan 1430. VEILING GOES 1) april. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 5-5-80. ATI 23-60. BI 31-49. Bil 12-41. CL21, CM 12-46. afw, 2-34: Kropsla I 13- 15. M 9-.I4, CU 6-8: Knolseldery 6-7; per bos: Radijs I 27-29, II 13-25: Selderij 16-23 per kg: Witlof All 60. BIT 59. afw. 25-57; Prei II 10-13: Stoofsla 20-29: Spinazie 32- 43: Andijvie 76: Rabarber 6-16: Lamsoren 71-72: Uien 21-23. VEILING KRABBEXDIJKE 14 april. Bloemkool AI 33-64. All 15-54 .A afw. 5-14. BI 16-40. Bil 2-33. B afw' 2-S. Cl 8-22, CM 1-20, C afw 1-7. DM :-7 D afw. 1. VISMIJN COLIJNSPLAAT 14 april. Exportgarnalcn 587 kg 223-297: Schar 79 kg: Bot 31 kg: Wijting 27 kg: Tong 91 kg: Rog 19 kg: Kabeljauw 26 kg: Paling 3 kg: Doorgedraaid 379 kg. Zondagsdienst Taxi's Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 23