PALTHE Geen hogere Delta-bijdrage voor waterschappen dan verwacht MARTINEZ BERGEN OP ZOOM KRIJGT R.-K. STREEKZIEKENHUIS Zij kan lachen! MR. J. VAN VIEGEN SPRAK OVER SAMENWERKING GEMEENTEN LANDARBEIDERS SPOEDIG AANTAL VRIJE ZATERDAGEN ZATERDAG 15 APRIL 1961 PROVINCIAL!! ZEEUWSE COURANT 5 MINISTER KORTHALS VERKLAART Rapport commissie art. 8 Deltawet mogelijk voor eind '61 gereed Minister Korthals heeft in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begro ting van Verkeer en Water staat meegedeeld, dat de verde re behandeling van liet nadere ontwerp Bijdragenwet Delta werken aanstaande kan worden geacht. Over het ontwerp wor den thans adviezen ingewon nen. Het thans aanhangige voorontwerp houdt aldus de minister inderdaad de voor ziening in, dat de waterschap pen en andere beheerders van zeewaterkerende werken niet met een hogere „Delta-bijdra- ge" zullen worden belast dan in redelijkheid verwacht zal mo gen worden. Deze norm geldt ook voor de „tweede kering", voor zoveel het de Deltawerken en de kosten daarvan betreft. Omtrent het vermoedelijke, tijdstip van indiening van een wetsontwerp op grond van ar tikel 8 van de Deltawet kan nog geen positieve mededeling wor den gedaan. De minister sprak de hoop uit, dat de commissie die het wetsontwerp voorbe reidt, voor het einde van 1961 haar rapport zal kunnen ïndie- uen. De gedachte voorziening ter vervan ging van de wet op de calamiteuze polders van 1870 is bedoeld te zijn van blijvende aard en staat dus los van hetgeen in de ontworpen Bijdra genwet Deltawerken zal worden be paald, zo wordt verder in het me* morie van antwoord meegedeeld. Over het behoud van de functie der waterschappen merkt minister Kort hals op, dat het belang van de in standhouding der waterschappen met hun functies voorop kan worden ge steld als de hoofdregel, die ter wille van het incidentele der Deltawerken en ter wille van het plaatselijk be grensde versclüjnsel der zorgwek kende en kostbare oeverwerken en waterkeringen in een deel van het land niet meer dan nodig aangetast dient te worden. Die gevallen, die naar tijd of naar plaats uitzonderin gen zijn, behoren als uitzonderingen behandeld te worden. Minister Korthals vindt dat het bezwaarlijk zal zijn uit te maken, of hij nu hiermee een ander standpunt inneemt dan zijn (toen malige) ambtsvoorganger. Want, zo merkt hij op, de behandeling van het vraagstuk heeft inmid dels niet stilgestaan. Er zijn nieu we gegevens en beschouwingen ter tafel gekomen, die tot eniger mate verfijnde gevolgtrekkingen konden of moesten leiden. Van de voorbereidingen onder de verant woordelijkheid van zijn toenmali ge ambtsvoorganger getroffen, heeft minister Korthals met er kentelijkheid en naar hij hoopt op de juiste wijze gebruik gemaakt. W aterkeringskosten Het wetsontwerp Bijdragenwet Del tawerken geeft inderdaad zo stemt de minister met de Kamerle den in geen oplossing voor water- kèringskosten buiten verband met de Deltawerken. De minister kan echter vooralsnog niet als vaststaand aan nemen, dat zich te dezen een vraag stuk voordoet, dat oplossing vereist. De minister ontkent dc mogelijkheid hiervan niet, maar hij meent dat dit vraagstuk niet aan het incidentele en spoedeisende geval der Deltawerken vastgekoppeld moet worden. Het kan en mag z.I. op andere wijze worden benaderd. In deze gedachten- gang kan hij dan ook thans geen bepaald antwoord geven op de vraag, of van hem een wetsontwerp ter zake van de waterkeringskosten in het algemeen zal uitgaan buiten het begrensde gebied, thans bestreken door de wet op de calamiteuze pol ders in Zeeland. Dat de Kamerleden het belang der decentralisatie hoog gehouden willen zien. kon de minister slechts onder schrijven. Het is, naar zijn mening, hiermede niet in strijd, zo de verze kering van het belastingpotentieel van de waterschappen en van andere beheerders van waterstaatswerken de aandacht ook van de regering heeft. Integendeel, dit komt hem noodzakelijk voor. Aan de regionale en plaatselijke zelfwerkzaamheid komt veel van haar betekenis te ont vallen, indien de middelen tot het M. ïertentie) uitoefenen ervan ontbreken of wel niet gerealiseerd kunnen worden. De minister onderschrijft de opmerking van enkele Kamerleden dat de Pro vinciale Staten in de waterschaps reglementen ook de belastingheffing regelen. Ook andere openbare licha men kunnen echter een onroerend goed belasten en de Provinciale Sta ten hebben het niet in hun macht, voor te schrijven, dat een zekere draagkracht van een onroerend goed niet overschreden mag worden. De minister heeft de vragen, die zich hierbij voordoen, nog in overweging. De mogelijkheid van een gebruikers belasting naast, een eigenaarsbelas ting zal nader onderzoek en nadere uitwerking verdienen alvorens een verantwoorde beslissing hierover ge nomen kan worden. Minister Kort hals zal hieromtrent met de minister van landbouw en visserij, die het pachtbeleid in handen heeft, contact opnemen. Draagkracht waterschappen Dat met de verdere behandeling van het ontwerp Bijdragenwet Deltawerken gepaste spoed zal worden betracht, wilde de minis ter gaarne toezeggen. Dat echter het vraagstuk van de draagkracht der waterschappen in het alge meen hierbij noodzakelijkerwijs ter sprake zou moeten komen be twijfelt de minister. Hij meent dat de vervulling van deze voor waarde niet met de voor de Bij dragenwet Deltawerken gepast te achten spoed is overeen te bren gen, z.i. is de draagkracht der waterschappen in het algemeen een breed vraagstuk, dat niet dan op grond van hiertoe voorbereide gegevens behandeld kan worden. Enkele leden hadden in dit verband de Commissie Financieel Bestel Wa terschappen genoemd en daarbij be paalde vragen gesteld. De minister antwoordt hierop, dat de commissie een brief heeft ingezonden die als eindrapport kan worden aangemerkt. Deze brief was echter verzonden op de dag waarop de minister het advies der commissie over het laatste ont- werp-Bijdragenwet Deltawerken had gevraagd, zodat hij vermoedt, dat nog een nader advies der commissie zal volgen. In afwachting hiervan heeft de minister zo zegt hij in de memorie van antwoord verder nog geen eindoordeel kunnen vormen over de vraag betreffende voorleg ging van de rapporten van de ge noemde commissie aan de Staten. Generaal. In verband hiermee heeft hij zich ook nog niet een bepaald voornemen kunnen vormen over het eventueel toevoegen van een com mentaar zijnerzijds aan die rappor ten, indien zij aan de Staten-Gene- raal worden overgelegd. Tenslotte merkt de minister in dit verband op, dat het naar zijn aan vankelijke mening voor de behande ling van de Bijdragenwet Deltawer ken niet bepaald noodzakelijk zal zijn, de rapporten van de Commissie Financieel Bestel Waterschappen in de beschouwingen te betrekken. De zaak zou echter in een ander licht komen te staan indien algemene maatregelen van blijvende aard zou den worden voorgesteld. NASLEEP „ZIEKENHUISKWESTIE" Overleg met protestanten op dood spoor geraakt De nasleep van de Bergen op Zoom- se „ziekenhuiskwestie" het colle ge van regenten van het Algemeen Burger Gasthuis vilde hier de r.-k. medische moraal bindend voorge schreven zien is nog niet ten ein de. Het Algemeen Burger Gasthuis voldoet niet meer aan de eisen des tijds en de stichting St.-Ellsabeth Ziekenhuis heeft met net Protestants Christelijk Comité tot oprichting van een ziekenhuis besprekingen ge voerd over de bouw van een geza.- menlijk streekziekenhuis. Deze be sprekingen leverden echter geen re sultaat op. Inmiddels heeft de stich ting St.-Elisabethziekenhuis van de minister van sociale zaken en volks- gezondehid principiële goedkeuring ontvangen voor de bouw van een r.-k. ziekenhuis van 250 bedden. Van protestants christelijke zijde was eveneens een aanvrage tot de minister gericht voor de oprich ting van een ziekenhuis van 300 tot 400 bedden. (Volgens dc voor zitter moest dit 150 tot 200 bed den zijn). Hiervoor werd nog geen principiële goedkeuring verleend. De minister had doen blijken de bouw van twee ziekenhuizen in Bergen op Zoom niet aanbevelenswaardig te vinden. Hij had de drie belangheb benden, het Algemeen Burgergast huis. het Protestants Christelijk Co mité en de stichting St.-Elisabeth dan ook voorgesteld te komen tot de oprichting van één ziekenhuis. De besprekingen hierover g'evoerd hadden tot resultaat dat enkele voor stellen naar voren kwamen, voorstel len tot bestuurlijke en interne sa menwerking en de mogelijkheid de protestants christelijke patiënten op aparte vediepingen onder te brengen. Later kwam het Protestants Christe lijk Comité met een geheel ander voorstel, namelijk om te komen tot een stichting welke een algemeen christelijk karakter zou dragen. De stichting St.-Elisabeth verklaarde echter niet te willen ingaan op dit voorstel, temeer daar twee jaar ge leden een dergelijke suggestie van de zijde der katholieken was gekomen en toen de protestanten daarop niet wilden ingaan. Ook wenste genoemde stichting ze ker nu niet op het voorstel in te gaan, nu de goedkeuring voor de bouw in principe werd verleend. In een laatste voorstel heeft de stich ting St.-Elisabeth zich bereid ver klaard in het nieuw te bouwen, ge zamenlijk ziekenhuis beide beginse len te eerbiedigen. Het Protestants Christelijk Comité achtte echter al leen een algemeen christelijk zieken huis aanvaardbaar. Dood spoor Van protestants christelijke zijde •wordt betreurd dat door de stich ting St.-Elisabeth alleen, een verkla ring werd afgegeven, hoewel de be sprekingen altijd goed waren verlo pen. Volgens de voorzitter van het Pro testants Christelijk Comité waren er enkele punten waarover men niet tot overeenstemming kon komen, name lijk: de duidelijk katholieke signa tuur die het streekziekenhuis zou moeten krijgen, het ontbreken van een voldoende „eigen sfeer" voor de protestanten en de uitdrukkelijke voorwaarde, door de r.-lc. stichting gesteld, dat de doktoren In een katholiek ziekenhuis ook gebonden zullen zijn aan de r.-k., medische mo raal. Tenslotte wordt verklaard dat de on derhandelingen op dood spoor zijn gekomen en gestreefd zal worden naar de bouw van een eigen protes tants christelijk ziekenhuis. Zeeuws-Vlaamse Lions Club houdt chartermiddag Vanmiddag, zaterdag, zal in het Bel fort te Sluis een chartermiddag ge houden worden door de pas opgerichte ..Lion Club" in Zeeuwsch-Vlaanderen. Tijdens deze bijeenkomst zal de gou verneur in Nederland van de Lion Club, de heer P. Hessen, aan de Zeeuws-Vlaamse club de zogenaam de „charter" uitreiken. Deze „charter" is het bewijs, dat de Zeeuws-Vlaam se „Lion Club" door de Amerikaanse moederorganisatie wordt erkend. Na afloop van de bijeenkomst volgt een diner. Haaf hele huis heeft nieuwe fleur want haar gordijnen zijn weer fris en schoon, verschoten plek ken zijn keurig bijgeverfd. Dat is "t succes van Katoen 0.75 p.m.8 Velours e.d. 1.40 p.m.* Verven: (zelfs van donker naar licht!) Katoen 2.50 p.m.* Velours e.d. 2.75 p.m.* Personenauto viel van oprit Vlakerbrug Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur is een personenauto, bij het passeren van een vrachtwagen van de oprit naar de Vlakerbrug afgereden. De bestuur der van de wagen, de 36-jarige ver zekeringsinspecteur G. F. M. uit Bre da werd hierbij licht gewoud. De t gen werd geheel vernield. Het ongeluk ontstond, toen de heer M. met grote snelheid een voor hem 'dende vrachtauto, bestuurd door de •jarige C. J. L. uit Terneuzen, wilde passeren, juist toen deze linksaf wilde slaan naar de Kanaalweg. De heer M. kon alleen een botsing vermijden, door met een grote bocht om de vrachtwa gen heen te rijden. Hierbij kwam hij teveel aan de linkerkant van de weg en kantelde met zijn auto de weg af. M. werd uit de wagen geslingerd en kwam vijf meter lager in een weiland neer. De auto, rolde eveneens van de dijk af en kwam vlak bij de bestuur der terecht. Stichting Aankoop Oesters verkoopt restant oesters De oestercommissie te Yerseke stel de dezer dagen aan het produktschap voor de nog aanwezige consumptie oesters bij de Stichting Aankoop Oester te verkopen. Tegen een mini mumprijs van f 1,en f 0,90, resp. voor buiten-en binnenpui, kunnen gegadigden op de oesters inschrij ven. In de putten bevinden zich ruim 700.000 stuks oesters, meest grote soorten. Bij een export van 33 mil joen valt het overschot van 700.000 zeer veel mee. Evenals vorige sei zoenen is het ook ditmaal niet ge lukt alle grote oesters te ruimen. IN „KORENBEURS" TE GOES Voor Instituut voor Bestuurswetenschappen In een goed gedocumenteerd betoog heeft mr. «T. van Viegen, administra teur ter provinciale griffie van Zuid- Holland, vrijdagmiddag in „De Ko renbeurs" te Goes voor de leden van de afdeling Zeeland van het Instituut voor Bestuurswetenschappen, sectie gemeente-administratie en gemeente- financiën, gesproken over de samen werking van gemeenten. Uitvoerig en verhelderend belichtte spreker de versclüllende facetten van de samen werking in gemeenschapelïjke rege lingen. ACHT CENT MEER PER UUR Mr. van Viegen verklaarde, dat de vo rige eeuw al veel gemeenschappelijke regelingen voorkwamen. In 1950 is een nieuwe wet op de gemeenschap pelijke regelingen gekomen, volgens welke kon worden samengewerkt tussen raad, wethouders en burge meesters. De inleider ging in zijn be toog nader in op de mogelijkheid van benoemingen en de verschillende vor men van samenwerking al of niet met inschakeling van een eigen or gaan. De mogelijkheid bestaat om niet-deelnemers aan de gemeenschap pelijke regeling in het bestuur te be noemen, zo verklaarde spreker. Er zijn in Nederland bijna 700 gemeenschappelijke regelingen deelde hij mede. De meeste komt men tegen in Noord-Holland en wel in de Zaanstreek. Sommige van dergelijke regelingen tellen meer dan 1Ö0 bestuursleden. Van de mogelijkheid om eigen veror deningen in het leven te roepen hebben slechts 55 gemeenschap pelijke regelingen gebruik ge maakt. Bijna 70 gemeenschappe lijke regelingen zijn opgelegd van bovenaf. Dit geschiedt door de Provinciale Staten. Bezwaren Overigens, :.o merkte spreker op, zijn yan verschillende zijden nogal eens bezwaren tegen de gemeen schappelijke regelingen aangevoerd. Zo heeft niet ieder dezelfde gedach ten over de belangen, die benartigd worden. Er wordt ook wel eens op gemerkt, dat het openbare karakter in de samenwerkende organen verlo ren gaat. Volgens spreker kan dit bezwaar gemakkelijk worden opge vangen door openbare vergaderingen uit te schrijven. Voorts zijn er be zwaren ten aanzien van de coördi natie en de efficiency in de gemeen schappelijke regelingen. Een vrij ernstig bezwaar noemde spreker het feit, dat de watereshap- pen bij de wet op de gemeenschap pelijke regelingen buiten spel zijn gezet. Spreker wees er voorts op, dat zich thans bij de ontwikkeling van grote agglomeraties, zoals Rotterdam en Den Haag, de behoefte doet gevoelen aan een andere regeling dan een ge meenschappelijke op supra-gemeen- teviak. Voor de Rijnmond Rotter dam en 23 andere gemeenten is een openbaar lichaam noodzakelijk, dat boven de gemeenten staat, meen de spreker. Tevoren had de vergadering, die on der voorzitterschap stond van bur gemeester R.. A. J. den Boer uit Sas van Gent, enkele huishoudelijke za ken afgewerkt. Bij onteigening moeten boeren meer samenwerken Op de vergadering van de kring Oostelijk Züid-Beveland van dc ZLM, vrijdagmiddag in hotel „De Koren beurs" te Kruiningen, heeft voorzit ter C. J. van der Werff in zijn ope ningswoord enkele problemen, waar mee de landbouw heden ten dage kampt, belicht. Een wandeling langs een uitstalkast met moeilijkheden en problpmen noemde de heer Van der Werff deze beschouwing zelf, waar in hij onder andere de loononderhan delingen in de landbouw ter sprake bracht. Vooral de invoering van een vrije za terdag geeft bij deze onderhandelin gen moeilijkheden. Volgens de voor zitter dienen de boeren er echter re kening mee te houden, dat de land arbeiders spoedig reeds een aantal vrije zaterdagen zullen krijgen. Ver der een uitbreiding van het aantal Eerste aardbeien in Bergen op Zoom Vrijdagmiddag werden aan de Bergen op Zoomse groente- en fruitveiling de eerste aardbeien aangevoerd door de telers J. Huijgens en Jac. Nuijten. De vruchten gingen voor de prijs weg van 24-28 cent per stuk. Kamerlid stelt vragen over benoeming van burgemeester De Widt Voor Middelburg grote bezwaren Het Tweede-Kamerlid de heer Scheps (p.v.d.a.) heeft aan de minister van binnenlandse zaken de volgend'ft schriftelijke vragen gesteld Valt er in de gemeente Middelburg verwondering op te merken vanwege het feit, dat de burgemeester, na nau welijks ingewerkt te zijn. vertrekt ais gevolg van zijn benoeming tot burgemeester van de gemeente Amersfoort Kleven er voor de gemeente Middel burg geen grote bezwaren aan het op nieuw hebben van een vacature van burgemeester in een tijd, dat de ge meente Middelburg staat voor belang rijke beslissingen, die veel „ingewerk te kennis" vragen van een zo belang rijke functionaris als de burgemees ter geacht moet worden te zijn Moet in het benoemen van de burge meester van de gemeente Middelburg tot burgemeester van de gemeente Amersfoort een ombuigen van het be leid van benoemingen worden gezien Nog geen behandeling inpoldering Saeftinge De minister van verkeer en waterstaat zegt in zijn memorie van antwoord over de begro ting 1960 aan de Eerste Kamer, dat het zeer moeilijk voor hem is thans de eventuele inpolde ring van het Land van Saef tinge te behandelen. Hij voegt hieraan toe dat dit niet inhoudt als zou hij in beginsel afwijzend staan tegenover deze inpolde ring. Hij wijst er in de eerste plaats op dat de oppervlakte van de aan te winnen cultuurgrond ongeveer 2000 hectare zal zijn. De urgentie moet volgens de bewindsman door de land aanwinning worden bepaald. Gelet op de schaal van landaanwinning in het ÏJselmeer, zegt hij bezwaar lijk toe te kunnen geven aan het landaanwinningsproject Saeftinge. Hij merkt tenslotte nog op dat te genover mogelijke achteruitgang in de structuur van sommige delen in het land van Saeftinge, ook vooruit gang van andere delen staat. Nieuw bejaardentehuis gepland in Terneuzen Voorstel tot gemeentelijke lening van f 1.450.000 De stichting „Protestantse Bejaar denzorg'' in Oost.Zeeuwsch-Vlaande- ren heeft plannen om over te gaan tot de bouw van een bejaardenteiiuis te Terneuzen met een capaciteit van 104 bedden. Voor de realisering daar van is reeds een plaats gereserveerd in het uitbreidingsplan „Serlippens- polder". In de onmiddellijke omge ving van dit bejaardentehuis zal een 20-tal bejaardenwoningen worden ge bouwd door de woningbouwvereni ging „Werkmansbelang" te Ternea zen. Aan de raad der gemeente Terneu zen, die op donderdag aanstaande in openbare vergadering bijeenkomt, zal worden voorgesteld te besluiten, dat de gemeente zich aansprakelijk stelt voor een desbetreffende geldle ning door voornoemde stichting tot maximaal een bedrag van f 1.450.000. Het huidige rusthuis „Scheideoord" in 1948 uitgebreid met 20 bedden is al vele jaren te klein om aan alle aanvragen te voldoen. De diaco nie van de hervormde gemeente te Terneuzen heeft al geruime tijd plan nen om een tweede rusthuis te bou wen. Ook door de diakonieën van de gereformeerde kerken in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen werden pogin gen aangewend om tot de bouw van een rusthuis te komen. Het college van b. en w. van Terneuzen heeft toen de beide diakonieën gevraagd de mogelijkheid van coördinatie te on derzoeken. Dit leidde toen tot de op richting van de stichting „Protes tantse Bejaardenzorg" in Oost- Zeeuwsch.VIaanderen. De aanvanke lijke bedoeling van de stichting om naast een verzorgingstehuis, zelf be jaardenwoningen te bouwen, heeft men laten vallen. De stichting zelf acht de bouw, naast de exploitatie van „Scheldeoord", gezien de grote wachtlijst beslist noodzakelijk. In een toelichting wordt gezegd, dat op 1 januari 1960 in Terneuzen 1525 personen boven de 65 jaar woonach tig waren. vakantiedagen, alsmede een verho ging van het basisuurloon met acht cent. Dit laatste met name in de ak kerbouwbedrijven. Uitvoerig ging spreker in op de stand der gewassen. Voor wat betreft de aardappelen, het vlas, blauwmaan- zaad en misschien ook de erwten is de uitgezaaide oppervlakte in verge lijking tot het afgelopen jaar iets teruggelopen. De suikerbieten geven weinig verschil, terwijl de uitzaai van gerst en karwijzaad naar de mening van de heer Van der Werff iets groter is. Op deze vergadering sprak de heer C. P. J. van Iwaarden ver volgens over de pachtwet en de wet vervreemding landbouwgron den, alsmede onteigening. Vooral op dit laatste ging de heer Van Iwaarden uitvoerig in. Steeds meer grond wordt er gebruikt voor niet agrarische doeleinden. De bouw van woonwijken, wegen, het vestigen van industrieën en de recreatie eisen steeds meer grond op. Samenwerking Van belang achtte de heer Van Iwaarden het daarom, dat de boeren op het gebied van de onteigening meer samenwerken. Samen staat men sterker dan alleen, hetgeen vol gens spreker ook gebleken is bij de onteigening in de Kanaalzone, waar men met samenwerken tot niet onbelangrijke resultaten gekomen zou zijn. Uitvoerig behandelde de heer Van Iwaarden vervolgens de wet vervreemding landbouwgron den, die een tijdelijk karakter had en in 1963 afloopt. Er gaan thans stemmen op deze wet niet meer te verlengen, hoewel ook velen voor handhaving zijn. De algemene mening is echter, dat de wet er blijft, maar dat op dit gebied wel meer vrijheid zal komen. Tijdens deze vergadering herdachten de aanwezigen staande het erelid G. A. van Nieuwenhuijzen uit Krabben- dijke, die bij een noodlottig ongeval aan het begin van dit jaar om het leven was gekomen. Bij de afhandeling van de bestuurs zaken werd secretaris P. Scheele, die aftredend was, voor een nieuwe bestuursperiode herkozen. Lijk aangspoeld aan de Westkapelse zeewering Stoffelijk overschot van 22-jarige Belg uit Evergem Vrijdagmorgen is aan de zeewering tussen Westkapelle en Domburg een lijk aangespoeld. Het stoffelijk over schot werd omstreeks tien uur door de rijkspolitie van Westkapelle ge borgen en overgebracht naar dc be graafplaats van Westkapelle. Een onderzoek wees uit, dat het lijk ongeveer een week in het water moet hebben gelegen. Op het lichaam wer den verschillende papieren gevonden, zodat identificatie mogelijk was. Het bleek het stoffelijk overschot van de 22-jarige Belg G. M. G. J. Viaenen uit Evergem te zijn. Bij de Nederlandse rijkspolitie was niets over de vermis sing van deze man bekend, zodat het lichaam in België te water moet zijn geraakt. Adj.-directeur gemeentewerken Vlissingen overleden Donderdag overleed plotseling de heer H. Joel, adjunct-directeur van gemeentewerken te Vlissingen. De heer Joel bereikte de leeftijd van 44 jaar en bekleedde zijn functie in Vlissingen sinds vier maanden. Op 1 december 1960 trad hij in dienst van gemeentewerken Vlissingen. Te voren was hij directeur van gemeen tewerken te Wildervank. De heer Joel was een actief mens, die in hoog aanzien stond bij zijn collega's. Dinsdag 18 april zal de crematie te Dieren plaatsvinden. REGERING NAM NOG GEEN BESLUIT OVER OOSTERSCHELDEBRUG ij De Regering heeft liaar stand- M punt over liet Zeeuwse plan tot overbruggiug van de Oos- H terschelde nog niet bepaald, p zo deelt minister Korthals in zijn memorie van antwoord H aan de Eerste Kamer over de H begroting van Verkeer en Wa- terstaat mede. De beslissing 1= zal pas kannen worden geno- H men na ontvangst en bestude- ring van het rapport over het s thans nog niet afgesloten on- H derzoek naar de techische en 1; H economische aspecten van de bouw van deze brugverbin- 1 ding. H In antwoord op de door enige H Kamerleden gestelde vragen of uit het gekapitaliseerde be- s= H drag van het jaarlijks optre- il. dende verlies bij de exploitatie van de veerdienst Noord-Beve- landSchouwen en Duiveland §f wellicht de kosten, verbonden aan het maken van een brug H s over de Oosterschelde, bestre- M p den zouden kunnen worden, kon de minister in dit stadium slechts antwoorden, dat hij op H grond van een globale berekc- ning moet aannemen, dat dit niet het geval zal zijn. f| Een spoorwegverbinding naar het Deltagebied is onderwerp van studie bij de spoorwegen, zo deelt de minister verder nog mede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 21