SPORTIEVE WAARBORG-KLEDING Kreymborg V r ijdagpr i jzen 1,50 1,35 2,30 7,90 2,60 \}Jccl( end üakfalüi 1,20 0,90 1,25 1,00 Voor-alle-leeftijderi m m üo H/aa/bóo-ïj^ KREYMBORG "LAST MINUTE" NIEUWS DONDERDAG 13 APRIL 1961 PROVINCIALE ZEETJWSE COURANT 15 f'. Dameshemdjes fijn geribd tricot in 100 pet. katoen. Met buste- vorm en brede broderiekant, maat 40-46 Bijpassende panty met leant of slip Kleine stijging per maat Cocktailschortjes van uitstekende wasech te uni-poplin met grote, leukezakgarnering, in vrolijk fantasiedessin. In koren, groen, capvibleu en mosgroen Sportieve herenweekendliemdeii van prima katoenen poplin in kleine en gro tere ruitdessins. Maten small, medium en large; open en gesloten te dragen Importpartij veredelde katoen in kleurrijke, moderne druk. Uitstekend ge schikt voor gezellige zo merkleding en strand en zonnepakjes. Krcuk- lierstellend. 90 cm breed, per meter Fantasie dobby overgordijnstoffen. Prachtig van kwaliteit in mooie, grijze, groene of bleu strepen. Voor slaapkamers en ook voor zomer- ty j-n huisjes, 120 cm breed, p. meter Marquisette met ruche en entredeux, zeer chique als de glas gordijnen op de Oudhol landse wijze worden op genomen met een em- bras. Crèmekleurig en 90 cm breed, -* /-f per meter JL^UD Linnen schoenen met sterke rubberzooi voor tennis, vakantie, kamp en strand. Prima pasvorm, in wit o/k of blauw, ma- .|ll ten 29 t.m. 34 35 t.m. 41 2,65 42 t.m. 46 2,85 Plastic emmer inhoud 6 liter, met plastic beugel Roestvrije tafelmessen met golfsnede en plastic handvat Dessert-, platte en diepe borden met gekleurde rand. 3 stuks voor Herenanklets. cotton mousse, nieuwste zomerdessins, zo gewassen, zo droog Zandwafeltjes kersvers, kruimig sprits- koekje voor bij de koffie, 250 grarn Alleen geldig vrijdag 14 april 1961. SCHRIFTELIJKE BESTELLINGEN OP OEZ6 ARTIKELEN WORDEN MET DE MEESTE ZORG UITGEVOERD VROOM DREESMANN ,,Wees sportief", zegt de nieuwe voorjaars mode. Zij biedt jong en oud meer variatie dan ooit. Natuurlijk gaat u er voor naar Kreymborg. Eerste keus in vlotte modellen en sportieve dessins gaat samen met een eerste keus in kwaliteit - Waarborg-kwaliteit Weergaloos mooi in stof en afwerking! Waarborg Twen-kostuums, mooie kamga- rens in modieuze kleuren en dessins va 99.- Voor junior: Sportkolberts sportieve èn sterke tweeds, 12 jaar 31.25. Lange pan talons Terlenka 55/45, 12 jaar 22.95. Blazers met koord gebiesd, een pittige dracht voor de kleine, 5 jaar 17.95. Korte broek in Terlenka, 5 jaar 10.75. Regenjassen in waterafstotende poplin, 10 jaar 32.-. 25 zaken, in Nederland. Voor Zeeland: Lange Delft 60-62 - Middelburg, Walstraat 84 - Vlissingen. Op aanvrage bezoeken wij U gaarne. DUBBELE STUKS AANBIEDING ANKLETS in vele dessinsen Kleuren per paar 2.45 2 paar 3." Een zonnige mode voor uw Jongste Katoenen pakjes in exclusieve ruit dessins. Fris en zomers - mouwen en zakken afgebiesd in contraste rende kleuren. 3 jaar v.a. 6.75 Arresteerde Mussolini Verzetsleider van Italië overleden De man die eens de Italiaanse dictator Mussolini arresteerde en tijdens de tweede wereldoor log aan liet hoofd stond van '11 verzetsgroep tegen de Duitsers', senator Angelo Cerica, is dins dagavond op 75-jarige leeftijd in Rome overleden. Cerica was in juli 1943 belast met de arrestatie van de „Duce" op last van koning Victor Emmanuel. De arre statie werd uitgevoerd toen Musso lini de villa van de koning verliet. Hij werd later door Duitse parachutis ten onder leiding van Olto Skorze- ny bevrijd. Toen de Duitsers Italië bezetten, na dat Rome in september 1943 een wapenstilstand met de geallieerden had gesloten, leidde Cerica een ver zetsgroep tegen de bezetters. Bij hun verdediging van Rome lieten 32 van zijn mannen het leven. Cerica zelf trok zich in de bergen terug van waaruit hij het verzet verder leidde. Na de oorlog was Cerica president van de Italiaanse krijgsraad cn sinds 1948 senator voor de christen democratische partij. Jodenmoordenaar heeft schreeuwen niet verleerd Bij do behandeling van de zaak van de voormalige commandant van een joods concentratiekamp in Polen door de rechtbank van Mosbaeli, maakte de beklaagde, do 50-jarige Frans Josef Miillor zich zo kwaad, dat hij met de vuist op liet beklaag denbankje sloeg. Toen de president van de rechtbank hem voorhield dat hij zou moeten worden gestraft als hij de hem ten laste gelegde feiten zou hebben be gaan, schreeuwde hij „dan bent U de moordenaars. Ze hangen altijd de kleine mensen, terwijl de grote weer in hun baantjes terug zijn". Müller wordt ervan beschuldigd tij dens de periode 1942-'43 in het con centratiekamp nabij Krakau min stens vijftig joodse mannen, vrou wen en kinderen te hebben doodge schoten, en voorts aandeel te hebben gehad in. massale schietpartijen op gevangenen. Hij gaf .dinsdag toe acht joden te hebbendoodgeschoten. Hij werd door de Russen tot 25 jaar gevange nisstraf veroordeeld en keerde na elf-en-een-half jaar te hebben geze ten in 1955 naar Duitsland terug. „Geen enkele Duitser kan begrijpen waarom ik opnieuw terecht zou moe ten staan", aldus de beklaagde. Viering 65ste lustrum Utrechtse universiteit Met een rede over dc zin van feest vieren heeft de rector magnificus der rijksuniversiteit in Utrecht, prof. dr. II. Th. Fischer, woensdag de feestelijkheden ingeluid rond de 325- ste dies natalis van deze universiteit. In de Domkerk waarheen zich kort tevoren de traditionele stoet van hoogleraren en ere-doctoreu had be geven, heeft prof. Pisclier zijn ge hoor er opmerkzaam op gemaakt, dat feestvieren iets universeel en ex clusief menselijks is. De erkenning van het feestvieren als iets exclusief- menselijk houdt, met andere woor den, in, dat alleen de mens kan feest vieren. Dit betekent, naar de mening van prof. Fischer, dat de mens, hoe zeer ook door zijn afstamming aan het dier verwant, wordt gezien als daarvan niettemin fundamenteel ver schillend. Garagebedrijf in Tiel in de as gelegd In de nacht van dinsdag op woens dag heeft in Tiel een felle brand ge woed in het garagebedrijf van de heer Van Rïnsoever te Tiel. Een gedeelte van dit bedrijf werd in de as gelegd. De eigenaar werd wak ker door vreemde geluiden en ont dekte, dat het kantoor en het maga zijn reeds in lichter laaie stonden. De brandweer kon de vuurzee beper ken. Met vereende krachten werden alle gestalde auto's uit de garage gereden. Ook de boven de garage gelegen woningen konden worden behouden. De waterschade is zeer aanzienlijk. De oorzaak van de brand was waar schijnlijk kortsluiting. O Een hevige brand heeft het gebouw van het Mexicaanse blad „Evaciones" in Mexico-stad in de as gelegd. Twee leden van het personeel kwamen om het leven Brand op de Bloemgracht eist vijfde slachtoffer De 23-jarige zeeman Gerrit van Za- nen uit Scneveningen, die in het zie kenhuis in Toerkoe werd verpleegd, is overleden. Zijn huid was, evenals die van zijn mede-slachtoffer van de brand op de „Bloemgracht", Andreas Stoter, die dinsdag is overleden, dermate ver brand dat de kans op herstel uitge sloten leek. Zoals bekend, is op eerste paasdag op de Nederlandse kustvaarder „Bloemgracht", die in de Finse haven Toerkoe lag, brand uitgebroken. Hierbij zijn dne opva renden in hun slaap verrast en om gekomen. Boven het vleigveld van Zwartberg— Genk (Belgiö) is een motorvliegtuig in botsing gekomen met een zweefvliegtuig. Beide vliegtuigen stortten neer en de twee piloten kwamen om.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 19