Reprimande van de president werd chauffeur te machtig ASTMA X MR. KOLFF TRAPTE TOERNOOI POLITIE VLISSINGEN AF STEMMEN UIT DE KERKEN JUBILEUM M.M.H.C. GESTART MET JUBILEUMT0ERN00I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 APRIL 1961 VERDACHTE ZAKTE INEEN Rechtbank behandelde drie bijzonder ernstige aanrijdingen Vrijdagochtend heeft de Middelburgse rechtbank, gepresideerd door mr. P. van Empel, zich bezig gehouden met drie bijzonder ernstige aanrijdingen. Verkeersongelukken, die te wijten waren aan onoplettendheid of onvoorzichtigheid en resulteerden in bot singen, waarbij zwaar gewonden en zelfs enkele doden vielen te betreuren. Bijzonder menselijk, maar niettemin uitermate dui delijk hield de president, mr. Van Empel, de verdachten de ge volgen van hun nalatigheid voor, hetgeen de chauffeur J. v. d. Z. uit Kerkwerve zelfs te machtig werd. Toen zijn zaak was afgehandeld en het, „U kunt wel gaan", had weer klonken, stond de flink uit de klui ten gewassen chauffeur te zwaaien voor het verdachtenhekje en zakte langzaam onderuit. Een snel toe schietende deurwaarder en parket wachter konden de lijkbleke chauf feur net op tijd opvangen en op een bank zetten. Even later kon de chauffeur, hoewel nog onder de in druk', de zaal verlaten. De feiten, waarvoor V. d. Z. zich had te verantwoorden betrof het links 'oprijden van een kruising bij Brou wershaven in de zomer van 1960, waarna hij met zijn vrachtauto een wieïrijdster uit een groepje had aan gereden. Deze bekwam een schedel- basisfractuur, alsmede een dijbeen- en een onderbeenfractuur. Tegen de politie had de chauffeur verklaard: „Ik heb een stommiteit uitgehaald, Ik ben onbewust links afgeslagen", hetgeen de of ficier van justitie, mr. J. L. An- dreae, maar zeer bedenkelijk vond. Niet alleen was verdachte, zoals de officier in zijn requisitoir zei, de ver- keersafleider op de kruising links gepasseerd, maar hij zat bovendien met zijn wagen helemaal links in de bocht. Ernstig diende verdachte vol gens mr. Andreae verweten te wor den, dat hij het groepje wielrijders helemaal niet had gezien. „Niets be lemmerde het uitzicht", aldus de of ficier. „Vijf wielrijders zie je toch niet over het hoofd". De chauffeur had volgens mr. An dreae dan ook getoond een gevaar op de weg te zijn, waarna de eis twee weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en vier maanden on voorwaardelijke ontzetting uit de rij bevoegdheid luidde. Ernstig onderhield mr. Van Empel de chauffeur hierna over het mense lijke leed, dat hij had berokkend, hetgeen verdachte, die zichtbaar on der de indruk was, teveel werd. Het vonnis krijgt de chauffeur op 19 april te horen als de rechtbank uit spraak doet. Fataal waren de gevolgen van een verbeersfout, die de expediteur L. E. IJ. uit Bruinisse werd verweten. In december van het afgelopen jaar maakte was IJ. zonder voorrang te verlenen onder de gemeente Brui nisse een kruising overgestoken, waardoor een motorrijder tegen zijn vrachtauto botste. Aan de gevolgen was de motorrijder overleden. Niet gezien De expediteur verklaarde goed uit gekeken te hebben, voordat hij de weg was overgestoken. Dat hij de motorrijder niet had zien aankomen, zou het gevolg zijn van het feit dat een stijl hem het uitzicht zou heb ben belemmerd. Met dit laatste kon de officier niet helemaal akkoord gaan, hoewel mr. Andreae niet de in druk had, dat verdachte wild had gereden. Een meer aannemelijke ver klaring leek de officier, dal de aan dacht van de expediteur getrokken was door een aantal auto's, die van verre naderden, waardoor hij de mo tor niet gezien had. Volgens mr. Andreae was hier sprake van grove schuld, hoewel de straf zijns inziens nooit in ver houding kan staan tot wat is te weeggebracht. De eis was een boete van 250 of twee maanden. Ontzetting uit de rijbevoegdheid achtte de officier in dit geval niet noodzakelijk. Mr. Van Empel bepaalde de uit spraak hierna op 19 april a.s. Voorrang Een dode eu twee gewonden waren slachtoffer van het feit dat de slager P. J. H. uit Poortvliet In de zomer van het afgelopen jaar in zijn gemeente met een te hoge snel heid een kruising opreed en geen voorrang verleende aan een perso nenauto. .,En dit alleen maar, omdat verdach te erop speculeerde, dat er wel niets aan zou komen", zei de officier van justitie. Deze wees er voorts op, dat ter plaatse slecht zicht is en dat de slager dit wist. „Hij kende dit punt". Welbewust had hij dan ook het risi- co genomen, hetgeen mr. Andreae verdachte ernstig kwalijk nam, wat tot uiting kwam in de eis: drie we ken onvoorwaardelijke gevangenis straf, alsmede zes maanden onvoor waardelijke ontzegging uit de rijbe voegdheid. Ook in deze zaak bepaal de de president de uitspraak op 19 april. Burgemeester mr. B. Kol ff van Vlïs- met een 2- singen verichtte vrijdagmorgen met verloren n; een ferme schop de aftrap voor de schoppen. -2 stand. De Vlissingers i het nemen van straf- Politiesportvereniging van het Nederlandse Loodswezen. Deze aftrap betkeende tevens de ope ning van het voetbaltoernooi, dat de Vlissingse Politiesportvereniging op de sportvelden aan de Baskenburgse- weg ter gelegenheid van haar 20-ja- rlg bestaan organiseerde. Hoewel de organiserende vereniging zich sterk inspande om tot goede re sultaten te komen, behaalde zij geen enkel punt. Zo verloor zij met gering verschil van het Nederlandse Loodswezen en van de Douane (beide keren 0—1). Van de politie uit Ter- neuzen werd met 02 verloren. Ten slotte kwamen als de twee poulewin naars uit de bus, de ploegen van de Douane en de Koninklijke Mare chaussee. Tussen deze elftallen zou dus de beslissing over het bezetten van de eerste of tweede plaats vallen. Het was uiteindelijk de ploeg van de marechaussee, die met 10 deze wedstrijd won en daarmee de eerste plaats in dit toernooi bezette. De wedstrijd om de zevende en achtste plaats tussen de Vlissingse politie mannen en de rijkspolitie eindigde (Advertentie) Dit middel met dubbele werking geeft verrassende resultaten Het is geen wonder dat meer en meer lijders aan astma, kortademigheid en soortgelijke aandoeningen de Adozo tabletten verkiezen. Hun buitenge woon doeltreffende samenstelling ver zekert een dubbele werking: 1Verlicht onmiddellijk de kramp achtige samentrekking van de ademhalingswegen, waardoor de lucht vrij in en uit de longen kan stromen en vergemakkelijkt de verwijdering van het verstoppen de slijm. 2) Verlicht de zenuwspanningdie meestal een astma-aanval ver gezelt en er zelfs vaak de oor zaak van is. Na het gunstig gevolg van deze dub bele werking, voelt U zich verlicht en op uw gemak. U kunt weer ade men, gemakkelijk, vrij en diep, zon der pijn of hoest. Neem de proef! U vindt Adozo bij alle apothekers en drogisten. Scheepvaartbeweging in kanaal van Zuid-Beveland In de maand maart passeerden door het Kanaal van Zuid-Beveland 7807 schepen een gezamenlijke inhoud hadden van 4000.372 ton. Van deze schepen waren er 5174 geladen met een totale inhoud van 2791.851 ton en 2633 schepen van in to taal 1208.521 ton waren ledig. Daarvan waren 4716 geladen motorschepen van in totaal 2223.918 ton en 1691 ledige van in totaal 873.929 ton en 441 geladen sleep- schepen van in totaal 561.475 ton en 265 ledige tot een totaal van 303 058 ton. Ver der passeerden er 647 sleepboten en 47 coasters, waarvan er 17 geladen waren en 30 ledig. Tot de Rijnvaart behoorden 979 geladen motorschepen (569.613 ton), 83 ledige (63.879 ton), 633 geladen sleepschepen (311.645 ton) en 13 ledige (19.341 ton) naar België en 700 geladen motorschepen (442.890 ton), 78 ledige (41.336 ton), 75 geladen sleepschepen (104.044 ton) en 4 ledige (5654 ton) van België. Er passeerden 2787 geladen motorschepen (1381.310 ton), 403 ledige (181.282 ton), 297 geladen sleepschepen (403.460 ton) en 68 ledige (47.159 ton) naar België en 1929 geladen motorschepen (842.608 ton). 1288 ledige (697.647 ton). 144 geladen sleep schepen (158.015 ton) en 197 ledige (255.899 ton) van België. In nationaliteit waren de schepen ver deeld in 4581 Nederlandse, 2213 Belgische, 371 Duitse, 302 Franse, 317 Zwitserse. 11 Luxemburgse. 1 Engelse, 10 Oostenrijkse en 1 Zweed. In maart zijn 1955 schepen met een to taal van 988.531 ton meer gepasseerd dan ln de maand februari. avonds in liet Scheldekvvartïer de prijzen uit. Vele afgevaardigden van de ver enigingen die deelnamen aan dit toernooi maakten van de gelegenheid gebruik om hun gelukwensen aan de jubilerende vereniging over te bren gen. Vervolgens zaten allen aan een gemeenschappelijke broodmaaltijd aan. Tot slot van deze jubileumviering bracht het cabaretgezelschap van Ton en Joop van Engelen uit Waal wijk een vlot programma. Na afloop hiervan was er een gezel lig samenzijn, waarbij het sextet „De Jong" voor de muziek zorgde. (Foto P.Z.C.) taktvolle twee-takt rijders gebruiken Esso 2-T motor oil Zelfmengend Beperkt slijtage tot minimum Voorkomt lagercorrosie Ideaal Yoor alle typen 2-takt motoren Verkrijgbaar in bussen van J/« en 1 liter Hei klaargemaakte produkt van ESSO benzine en 2-T Motor Oil MET ESSO. BENT U BETER UIT.! Nieuwe duinovergang Vrouwenpolder aanbesteed B. en w. van Vrouwenpolder hebben vrijdagmiddag op het gemeentehuis aanbesteed het verbeteren van een bestaande, en het maken van een nieu we duinovergang in de gemeente Vrouwenpolder. De inschrijvingen wa ren als volgt: fa. Geldhof f 22.822; fa. Boone er, Besuyen, Oostkapelle f 24.100; aanne mersbedrijf Zeeland, Middelburg, f 24.500; fa. J. en K. T. den Oude, Biervliet, f 25.300. De gunning is aangehouden. R. Groenendijk beëdigd tot res. 2e luitenant Klu Vrijdagmiddag is op de luchtmacht basis Prinsenbosch (Gilze-Rijen) door de commandant van het commando depot materieel luchtmacht, kolonel H. C. Gautier, de reserve 2e luitenant R. Groenendijk te Rilland-Bath be ëdigd. De heer H. Blok 40 jaar lid Middelburgs Muziekkorps Op 1 april herdacht de heer H. Blok het feit, dat hij 40 jaar geleden als i muzikant bij het Middelburgs Mu ziekkorps werd aangesteld. Tijdens de receptie donderdagavond in de Concertzaal, werd de jubilaris met dit jubileum gehuldigd. De voorzit ter, de heer Dronkers, bracht de heer Blok dank voor het vele, dat hij jn al die jaren voor het korps heeft ge daan. Zijn trouwe bezoeken op de re petities en concerten waren een ie der tot voorbeeld. Hij hoopte dan ook, dat deze muzikant één aer weinigen die nog onder Jan Morks hebben gediend nog vele jaren zijn krachten aan het korps zal mogen geven. Als blijk van waardering werd de heer Blok een geschenk onder couvert aangeboden. Ook de direc teur. de heer De Rooij, prees de toe wijding van de jubilaris, evenals zijn prestaties als muzikant. Mr. P. A. Blaisse besprak „Europese perspectieven" Voor Zeeuwse leden van „Nijverheid en Handel" Mr. P. A. Blaisse, lid van de Tweede Kanier voor de K.V.P. en vice-voor- zitter van het Europese Parlement, heeft vrijdagavond in Terneuzen voor de Zeeuwse leden van de Neder landse 3Iaatschappij voor Nijverheid en Handel een Inleiding gehouden over het onderwerp „Europese per spectieven". Het onderwerp, dat volgens spreker uiteraard van belang is voor Neder land in het algemeen, maar voor Zeeland in het bijzonder, nu deze pro vincie meer en meer zal worden ont sloten en wellicht relatief sneller naar boven zal komen en in Euro pees verband worden opgenomen dan verschillende andere delen van Ne derland. Vandaar dit gezamenlijk ge sprek over een aantal internationale en vooral actuele aspecten, aldus mr. Blaisse. Beginnend bij de hulpverle ning door Amerika, middels het Marshallplan, voerde spreker zijn ruim 70 toehoorders langs de ver schillende internationale en vooral Europese organisaties, die na de tweede wereldoorlog in het leven werden geroepen, overigens met wis selend succes. Uitvoerig gaf spreker zijn visie op de stand van zaken op internationaal enpolitiek gebied en wel met name over landbouw- en transportbeleid, olieproduktie en ver werking. de hulp aan zogenaamde achtergebleven gebieden en het poli tieke samen- or tegenspel en wat daarmee samenhangt. Na afloop van deze inleiding maak ten enkele leden gebruik van de ge legenheid tot het stellen van vragen. De plaatsvervangend voorzitter van het departement Zeeland, de heer G. N. van Ginkel, zei in zijn slotwoord, dat zal worden overwogen of in de toekomst aanleiding bestaat tot op richting van een onderafdeling voor Zeeuwsch-Vlaanderen. (Slot van pag. 3) Moet men belijdenis des geloofs heb ben gedaan om deel te kunnen ne men aan het H. Avondmaal „Maai de conferentiegangers hadden het brood gebroken en de wijn vergoten ter nagedachtenis van Jezus Chris tus!". Bij die conferentie is liet niet geble ven. Men had iets „losgewoeld" en moest daarom wel doorgaan. Er is gesproken over „de plaats en beteke nis van het H. Avondmaal in de ge meente". Het onderscheid tussen Woord en Sacrament is niet te hand haven. Beiden zijn bestemd voor iedereen. Het H. Avondmaal is „een de vele wijzen, waarop God zich openbaart". Het is geen geheïmzinni- nig mysterie. „Vrijmoedig en met hoge verwachting mag je er aan deel nemen". Moet het gebeurde op Woud- schoten in Utrecht niet worden her haald? In ieder geval werd besloten om iedere woensdag om half zes een leken-eredienst" te houden. Deze be weging lieeft zich uitgebreid en is verder gegroeid dan de N.C.S.V. Men heeft gedacht aan een oecumenische „proefpolder", een „voorhoede-daad" voor het kerkelijk leven in onze Ne derlandse maatschappij. Het was een vreemd experiment. Al dringender kwam het op: moet hier ook hef H. Avondmaal niet worden gevierd Toen stond men voor de vraag of men dit moest doen, los van alle kerken. Met de universitaire ka peldiensten bleef men regelmatig voortgaan. Het aantal kerkgan gers breidde zich steeds uit. Stu denten werden aangesproken die tevoren niet werden bereikt. Hier vormde zich een eigen „gemeen te", dwai-s door alle kerken heen. Kon men nu, ook buiten de ker ken om, het H. Avondmaal vie ren Een orde De commissie voor die universitaire kapeldiensten heeft op 1 november 1960 een schrijven gericht aan verschillende kerkeraden in' Utrecht, nadat zij zelf een orde voor een avondmaaldienst had opgesteld, waarin gevraagd werd „of de kerke raden met de voorgelegde liturgie konden instemmen en zo ja, of zij met deze liturgie een „open avond maalsdienst" wilden beleggen in het kader van de universitaire kapel diensten". Al werd het niet gevraagd, achter deze brief lag onherroepelijk de ge dachte: Als wij dit toestemmen, kun nen wij dan nog de avondmaalsvie ring niet andere kerken afwijzen? Men stond voor het feit dat die uni versitaire kapeldiensten een werke lijkheid waren, waarvoor men in alle kerken alleen maar dankbaar kon zijn. „Hoe lang nog kunnen wij het als christenen bestaan, als een onder ling verdeeld lichaam tegenover God te verschijnen?". Kunnen we nog de verdeeldheid van de Kerk, hoewel historisch verstaanbaar, aanvoeren om een gescheiden kerkelijk leven te rechtvaardigen Geldt de gemeen schap met Christus niet meer dan enige kerkelijke gemeenschap In ieder geval is op 7 december I960 het K. Avondmaal gevierd in een van deze universitaire ka peldiensten. Een Lutherse predi kant heeft het bediend. Het koor van de Janskerk, waar deze dien sten geregeld gehouden werden, bleek te klein. „In deze dienst werd gestalte gegeven nan de een heid van hen, die Christus als hun Heer erkennen: Luthersen, Her vormden, Gereformeerden, Remon stranten en hoe ze ook maar mo gen heten. Het was een indruk wekkend en blij feest". Aldus P. Tijmes, een van de werkgroep, Nederlander in Londen voor ton bestolen De Nederlandse zakenman, R. Sehoonheim uit Wassenaar is in Lon den bestolen. Een dief heeft uit zijn hotelsuite twee bontmantels en ju welen tot een geschatte waarde van 100.000 gulden gestolen terwijl de heer en mevrouw Sehoonheim in de eetzaal zaten te dineren. Waarschijnlijk heeft de dief zich met een loper toegang tot de suite van het echtpaar verschaft. Uit de garderobe nam hij twee bontmantels weg en van de toilettafel een aantal juwelen. die deze diensten organiseert en die in liet laatste nummer van „Wending" daarover heeft ge schreven en aan welk stuk wij de gegevens hebben ontleend. Sprong Het vorige jaar is er te Lausanne de oecumenische jeugdsamenkomst ge weest, waar bij de aanwezigen een sterke begeerte bleek, niet alleen om over de muren van eigen kerk heen te kijken, maar ook om er eens over te springen. Zo iets is in Utrecht dan gebeurd. Het gebeurde stelt aan de kerkeraden te Utrecht diverse vra- jen, vooral met betrekking tot het H. Avondmaal. En niet alleen die van Utrecht hebben er mee te ma ken. De gereformeerde kerkeraad te Utrecht heeft geen direct antwoord gegeven op de vraag van de werk groep. Wel heeft zij uitgesproken „dat de kerkeraad de eenheid van de kerk als goddelijke opdracht aan vaardend, zich geroepen ziet met alle geoorloofde en dienstige middelen die eenheid te bevorderen" en dat de grenzen van de ware avondmaals- gemeenschap zeker niet samenvallen met de grenzen van de Gereformeer de Kerk. De kerkeraad zal de brief van de werkgroep inbrengen bij de Gen. Synode van de Ger. Kerken. In Utrecht is dan een avondmaal ge- ierd buiten de kerk om. Kan dat? Hieraan hebben deelgenomen ook jonge mensen die nog geen belijdenis hadden gedaan. Nergens in de Schrift linden we dit trouwens als een eis gesteld. Wanneer we in een andere kerk dan de onze, willen kerken, geeft dat geen bezwaren, maar, kun nen we daar ook het H. Avondmaal vieren? En hoe staat het dan met de tucht? Moet iemand geordend pre dikant zijn om het H. Avondmaal te bedienen Kan een andere ambts drager dat ook En is het ook moge lijk dat iemand, die niet als ambts drager bev stigd is, kan (uitnodigen: „Komt dan allen, die deze roep van Christus liehben vernomen, want alle dingen zijn gereed?" Het- zijn een aantal vragen waarover in de toe komst nog wel eens gesproken zal worden, in ieder geval zal het ge beuren op de Generale Synode der Gereformeerde Kerken. H. Kantongerecht Middelburg Bij Koninklijk Besluit is mr. A. J. van der Weel met ingang van 15 juni 1961 herbenoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in het kan ton Middelburg. Aanbesteding grond- en rioleringswerken Domburg In het gemeentehuis van Domburg werd vrijdagmorgen het verrichten van grond-, fiolerings- en bestratings- werken ten behoeve van de verbete ring van een gedeelte van de Singel aanbesteed, een en ander met bijko mende werken en leveringen. De in schrijvingen waren als volgt: fa. Boone en Besuyen te Goes f 25.110; fa. Zeeland N.V., Middelburg f 25.900; fa. Mollet, Hoofdplaat, f 26.900; fa. De Ruijsscher, Biervliet, f 26.700; fa. Sponselee, Kloosterzande, f 29.300; N.V. ELK, Schoondijke, f 37.300. De gunning is aangehouden. L.C.C. breidde in 1960 de activiteiten uit Het Landbouw-Coöperatie-Ceutrum voor Zuid-Westelijk Nederland schrijft in zijn zojuist verschenen jaarverslag dat in 1951 aangevangen werkzaamheden ook in 1960 weer konden worden uitgebreid. Dank zij de goede samenwerking niet leden verenigingen en anderen - met na me de stands, en jongerenorganisa ties - kon door het secretariaat veel werk worden verzet. - In het jaarverslag wordt voorts ge steld dat het L.C.C. zich intensief beizghoudt met problemen als de structuurverandering in de landbouw-, tuinbouw, veeteelt en fruitteelt en de belastingheffing die de coöpera tieve wereld in beweging houdt. Dit naar aanleiding van hét wets ontwerp vennootschapsbelasting 1960. „Ook voor het L.C.C. lig^. hier een taak", aldus het jaar verslag, dat verder gaat „De wetsvoorstellen tasten naar onze mening het wezen van de coöperatie aan, zodat de strijd met alle gepaste middelen moet worden gevoerd." Voorts constateert men, dat de con centratie van coöperaties door gaat, hoewel men van mening is, dat het tempo hoger kan zijn. In het zuid westen van ons land zijn het voor namelijk de boerenleenbanken die vorderingen maken. In het jaarverslag wordt uitvoering melding gemaakt van de L.C.C. ac_ tiviteiten in het afgelopen jaar als de vormen van publiciteit, de cursus sen aan stands- en jongerenorgani saties, het eigen cursuswerk en groepsvoorlichting, het landbouwon derwijs en vele andere. Tot besluit zegt het jaarverslag, dat de taken van de coöperatie steeds toenemen. Middelburg (2x) en E.M.H.C. winnaars De feestelijkheden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Mid delburgse Mixed Hockeyclub (M.M. 1I.C.) zijn vrijdag van start gegaan met een uitstekend geslaagd ju- nioreuloernooi, dat door de deelne ming van de Engelse ploeg North End een internationaal lintje had ge kregen. Er werd tel om de punten gestreden en niet zelden moesten doelschoten dc beslissing brengen. In de jongenspoules eindigde de or ganiserende vereniging als eerste voor Rapide uit Hulst. Bij de meisjes toonde Middelburg zich eveneens het sterkste, thans voor North End, ter wijl de adspirantentrofee naar het Eindhovense E.M.H.C. ging. De prij zen werden na afloop in de Schouw burg uitgereikt door M.M.H.C.-voor- zïtter D. A. Huysse. De leiding van het toernooi was in handen van de heer C. de Vries. Na afloop van de wedstrijd volgde als sluitwedstriid een duel tussen het jeugd-meisjeselftal van Oost-Enge- land, dat morgen in het veld komt tegen een Nederlandse ploeg, en een toernooi-elftal. Voor de rust konden de toernooi-dames zich uitstekend handhaven (10). maar na de rust bleek toch duidelijk de kracht van de Engelse meisjes, die de score tot 6-0 opvoerden. Dc uitslagen van het toernooi zijn Jongenspoule IMiddelburgPeli kaan 10, TempoE.M.H.C. 02, MiddelburgE.M.H.C. 20, Pelikaan Tempo 21 poule n Rapide M.M.H.C. H 2—1, North End—M.M. H.C. III 0—1, Rapide—M.M.H.C. III 1—0, M.M.H.C. II—North End 2—0. Finale M.M.H.C.—Rapide 1—0. Meisjes M.M.H.C.Pelikaan 30, North End—E.M.H.C. 2—0, M.M.H.C. —North End 1—0, Pelikaan—E.M. H.C. 1—0. Adspiranten M.M.H.C. CRapide 0—3, M.M.H.C. A—M.M.H.C. B 0—1, Rapide—E.M.H.C. 0—1. M.M.H.C. A —M.M.H.C. C 1—0, M.M.H.C. B— E.M.H.C. 0—1. Visaanvoer Zeeuwse stromen over maart De totale visaanvoer van de Zeeuwse stromen over de maand maart was 1.132.556 kg., voor een bedrag van ƒ926.737.—. In maart 1960 was dit 1.411.096 kg., voor een bedrag van 792.649,-. Bij deze totale aanvoer was 187 kg. haring voor een bedrag van 71,-. Er was 16.445 kg. garnalen (voor con sumptie), voor ƒ69.744,- (in maart 1960: 7.945 kg. voor ƒ34.199,-). Er werden 3.468.643 stuks oesters aan gevoerd, tezamen 296.654 kg. voor een bedrag van 722.809,- (in maart 1960: 2.912.577 stuks, 243.042 kg.. ƒ627.618). De aanvoer van mosselen (voor consumptie) was 615.700 kg. voor een bedrag van ƒ64.901,- (in maart 1960: 980.100 kg. voor een be drag van 104.296,-).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 18