Werkterrein voor Nederlandse zendingsarbeiders in Afrika Onderzoek gelast in opvoedingsgesticht Een plezierige avond behoeft niet bedorven te worden door hoofdpijnNeem direct Rheumin Frankrijk 24 uur zonder douane Karei Doorman in juli op grote reis y WINST AAN VERMOGEN °7 BRANDSTOFBESPARING RUSH SUPER ARIANE SUPERLUXE ^\orew, en.... sclvmjveit AMSTERDAMS PLAN VOOR EEN MONUMENTAAL OPERAGEBOUW 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 6 APRIL 1961 NU ZENDING UIT INDONESIË VERDWIJNEN MOET Psychiatrische verzorging deel van werk in Ghana (Van een onzer verslaggevers). De raad voor de zending van de Nederlandse Hervormde Kerk is voorne mens binnen een jaar een groot aantal predikanten, artsen, jeugdleiders verpleegsters naar VV'est-Airika te zenden, waar zij, onder verantwoor delijkheid van de Kerken aldaar, in het- Zendingswerk in Senegal, Ghana, Nigeria en Kameroen zullen worden ingezet. Deze beslissing is door de Raad \oor de Zending genomen, na bestudering en goedkeuring van een rapport dat mr. S. C-«graaf van Randwijek en de arts F. C. van der Horst over een oriëntatiereis naar dit gebied hadden uitgebracht. Het ligt in de bedoeling dat de uit te zenden zendingsarbeiders vooral zullen worden gerecruteerd uit artsen en predikanten, die in Indonesië reeds ervaring hebben opgedaan en als gevolg van de politieke ontwikkeling in dat land hun posten hebben moeten, of nog zullen moeten, verlaten.' Voorts zullen ook anderen in do gelegenheid worden gesteld een plaats in deze nieuwe missionaire verantwoordelijkheid in te nemen. De belang stelling ervoor is zo groot, dat men verwacht het voorgestelde aantal zendingsarbeiders inderdaad te kunnen uitzenden. Al enkele jaren geleden rijpte het plan bij de raad voor de zending om met het oog op de steeds slechter wordende situatie in Indonesië uit te kijken naar andere gebieden waar men de kennis van de Islam produk- tief zou kunnen maken Na enig be raad met de internationale Zendings raad in Londen bleek, dat voor het Islam-project, dat men in Afrika wilde beginnen, do ervaring van de Nederlanders welkom zou zijn, waar bij het een merkwaardige samen loop van omstandigheden mag heten dat ditzelfde project in het Zendings huis te Oogstgeest werd geboren. Dit project heeft als belangrijkste doel de christenen weerbaar te ma ken tegen de Islam en de christenen aldaar dus min of meer te scholen in het geven van het juiste antwoord op lastige vragen van Moslims. Daarnaast gaat het evenwel ook wel degelijk om een evangeliseren onder deze geloofsgroep. Inmiddels zijn reeds enige Neder landers in het kader van dit pro ject in West-Afrika werkzaam. Zo bevindt dr. W. A. Eijlefeld zich reeds enige tijd in Nigeria en werken ds. C. B. Bot en dok ter A.. H. van Soest in Ghana. Een en ander in samenwerking met de Bazelse zending, die daar haar werkterrein heeft. Voor de andere gebieden, waar Nederlan ders zullen worden ingezet, is een nauwe samenwerking met de Pa- rijse Zending tot stand gekomen. Zendingsprimeur Voor zover dat thans reeds als vast staand kan worden aangenomen er moet nog overleg worden ge pleegd met Bazel en Parijs zullen voor Dakar een zendingspredikant, voor Ghana twee artsen, twee zen dingspredikanten en een jeugdleider, voor Nigeria twee artsen en voor Kameroen acht predikanten, drie artsen, een jeugdleider, enkele ver pleegsters en een docent aan de theologische opleidingsschool be schikbaar worden gesteld. In Ghana zal worden begonnen met een in de zendingsgescliiedenis ge heel nieuw werkterrein: daarheen zal (Advertentie) Rheumin- tabletten helpen snel, zeker en bovendien veiligOok door de gevoelige maag uiistekend te verdragen. 20 tabletten 63 ct. Een Brocades - product, dus: vertrouw er od! Kennedy en Macmiilan: nauwere Navo- samenwerking President Kennedy en premier .Mac miilan zijn van oordeel dat er een nauwere samenwerking tot stand moet worden gebracht binnen het kader van de N.A.V.O., om het de aangesloten landen mogelijk te ma ken dc politieke, economische en mi litaire bedreiging van het communis me met meer succes onder ogen tc zien en op te vangen. De Amerikaanse president en de Britse premier zien grote gevaren in een gebrekkige onderlinge rugge spraak en achten het niet uitgeslo ten dat de Sowjet-Unie hier strate gisch en tactisch voordeel uit kan putten. Aldus is te Washington mee gedeeld door hoge functionarissen van de delegaties die Kennedy en Macmiilan zijn gevolg naar het Witte Huis. De eerste bespreking heeft ruim twee uur geduurd. De drie grote Franse vakbonden hebben de douaniers opgeroepen donderdagochtend voor 24 uur in staking te gaan om bun looneisen kracht bij te zetten. De actie betreft zowel het douanepersoneel aan de grenzen als op de vliegvelden en stations. namelijk een psychiatrisch gevormd zendingsarts worden gestuurd. De heer Van Randwijek lichtte dat toe met de verklaring, dat was geble ken dat tien procent van de intellec tuelen in Gliana psychiatrische ver zorging behoeven. Deze noodzaak spruit voort naar zijn zeggen uit de omstandigheid, dat tal van Ghanese intellectuelen het heidendom dan wel officieel de rug hebben toegekeerd, maar daar niettemin in het gedach ten- en gevoelsleven nog mee bezig blijven, hetgeen bij hen allerlei span ningen oproept. Naar aanleiding van het rapport van de heren Van Randwijek en Van der Horst stelt de raad voor de zending zich binnenkort met concrete voor stellen te komen ten aanzien van de vragen of de hervormde zending niet de ontmoeting moet zoeken met de Islam in de specifieke islamgebieden of zij zich niet dient te verdiepen in de vragen, die worden opgeroepen in niet-Westerse gebieden door do urbanisatie en de industrialisatie en of het beleid niet meer moet worden gericht op de interkerkelijke hulp verlening en de problematiek van de hulp aan de onderontwikkelde gebie den. De raad voor de zending is van mening, dat van al deze gebieden uitdagingen komen, die niet mogen worden ontlopen. MINISTER STELT COMMISSIE IN In 1960 in Amersfoort 114 ontsnappingen Iu antwoord op schriftelijke vragen van liet Tweede Kamer lid de lieer Kerkbouwer (v.v.d.) over de heersende toestand in het rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort deelt de minister van justitie mede, dat een com missie onder voorzitterschap van mr. G. Pli. Helders een on derzoek zal instellen naar de inrichting, werkwijze en behan- delïngsmathodïek van dit ge sticht en naar de verhoudingen tussen de bij het werk aldaar betrokkenen. De commissie, die verder bestaat uit prof. dr. P. Calon. hoogleraar in de psychologie aan de r.-k. universi teit te Nijmegen, mr. G. Duisterwin- kel, rechter te Arnhem en mr. J. W. Knottenbelt, kinderrechter in Den Haag, zal over de resultaten van dit onderzoek rapport uitbrengen c.q. bepaalde voorstellen doen. De minister deelde mede omtrent de be- vindignen van deze commissie te zij ner tijd nadere mededelingen aan de Kamer te doen. De minister deelt mede, dat in het rijksopvoedingsgesticht te Amers foort slechts tot opneming wordt overgegaan, indien geen particuliere inrichting bereid of in staat is de minderjarigen (van 14 tot 21 jaar) op te riemen. Dit impliceert, zo zegt de minister, dat de in de rijksin richtingen verblijvende minderjari gen behoren tot de moeilijkst op voedbaren. Ontsnappingen In 1960, zo zegt de bewindsman, bedroeg het totaal aantal ont snappingen 114. Tweeendertig jongens liepen eenmaal weg, 24 tweemaal, vier driemaal, drie viermaal en twee jongens vijf maal. Inderdaad, aldus het ant woord van minister Beerman, was op een zondag in 1960 onge veer twintig procent van alle pupillen buiten controle van de inrichting. Op 1 januari 1960 ver- bleven er 73 jongens in Amers- I foort. In 1960 wei-den 89 jongens opgenomen, zodat al deze geval len in totaal op 162 jongens be trekking hebben. Het feit. dat liet geregeld voorkomt. dat jongens zich aan het gezag ont- j trekken, is niet onbedenkelijk, aldus de bewindsman. Zelfs met de beste i voorzieningen is dit nooit geheel te 1 vermijden. In dit verband is reeds, zo zegt hij voorts, opdracht gege ven tot het treffen van kundige voorzieningen. Ook zal de perso- neelssituatie bijzondere aandacht behoeven, speciaal op zon- en feest dagen. Het is niet juist, zo gaat de minis ter verder, dat er de laatste jaren een bijzonder groot verloop onder het dienstdoend personeel is ge- Oostenrijks kanselier nam officieel afscheid De aftredende Oostenrijkse kanse lier dr. -Julius Kaab heeft gisteren in Wenen zijn laatste kabinetsraads vergadering voorgezeten. De zitting van volgende weck zal onder lei ding staan van zijn opvolger, de 63- jarïgc dr. Alfons Gorbach, voorzit ter van de Oostenrijkse volkspartij. Raab deelde in februari aan de na tie mee dat hij na acht jaar als kan selier te zijn opgetreden, wilde af treden. De 69-jarige kanselier lijdt aan suikerziekte, waarvoor hij al verscheidene malen is behandeld. Dr. Raab heeft zijn medewerkers van de kanselarij voor vanavond een afscheidsdiner aangeboden. weest en dat in 1960 ongeveer twin tig personeelsleden hun ontslag heb ben genomen. Het is niet waar, aldus de minister, dat vorig jaar enige pupillen van het gesticht samen met een bewaker ge poogd hebben de brandkast van het gesticht open te breken. Op de vraag van de heer Kerkbou wer of begin oktober 1958 door een grote groep jongens, allen of voor een deel voorzien van slagwapens, een massale uitbraakpoging is ge daan, waarvan de uitvoering ternau wernood belet is kunnen worden, antwoordt de minister, dat begin ok tober 1959 een aantal pupillen ge tracht heeft zich aan het gezag van de nachtwachten te onttrekken. De uitvoering van hetgeen de jongens beoogden, zo zegt de minister, is ohr middellijk afdoende verhinderd.. Slagwapens zijn in liet geheel niet gebruikt, zo zegt hij. Bij een contro le is de volgende morgen een aan tal voorwerpen, waaronder een ta felpoot, fietskelting en een radioka- bél, gevonden. Dividend van 23 procent Nationaal Grondbezit Nationaal Grondbezit N.V. te Den Haag deelt mede, dat in de op 5 april 1961 gehouden vergadering van do raad van toezicht is besloten om aan de in mei 1961 te houden algemeno vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1960 een dividend in contanten uit te keren van 23 over de van 200 tot 250 verhoogde verplichte storting op de aandelen. In mindering hierop is per 2 januari 1961 reeds een inte rim-dividend van 10 betaalbaar' gesteld. Kind door trein gedood De zesjarige Anna van Erp uit do Heihoekstraat in Oss is gisteravond omstreeks half zes de niet beveiligde spoorwegovergang in deze plaats overgestoken en door de trein Nijme genDen Bosch gegrepen. Het kind was op slag dood. Hoofden van christelijke scholen ongerust Op de gisteren in Utrecht gehouden algemene jaarvergadering van de vereniging van hoofden van protes tants-christelijke scholen is gespro ken over „devaluatie of revaluatie van het hoofdschap". De vergadering heeft haar grote be zorgdheid uitgesproken over de wei nige animo, die er voor liet hoofd schap bestaat en was van mening dat „indien geen afdoende maatrege len worden genomen moet worden gevreesd voor ernstige schade aan onderwijs en opvoeding van het Ne derlandse kind". (Van onze Haagse redactie.) In marinekringen in Den llaag wordt verwacht dat smaldeel V met het vliegkampschip „Karei Doór- man" omstreeks juli voor een grote reis zal vertrekken. De plannen zijn thans nog zeer vaag en afhankelijk van een reeks politieke toestemmin gen die nog verkregen moeten wor den. Vrij zeker is het evenwel reeds, dat een bezoek aan één of meer Cana dese havens zal worden gebracht. Geruchten gaan dat het smaldeel, waarvan de samenstelling nog niet bekend is, enige tijd zal oefenon in het Caribische gebied, met Willem stad als tijdelijke basis. Zoals men weet is de Doorman uitgerust met de nieuwe onderzeebootbestrij- dingsvliegtuigen Tracker S-2-F, weermee men onder meer in het Ca ribische gebied wil gaan oefenen. Het vliegkampsehip zal volgende week voor manoeuvres op de Noord zee uitvaren. ILI /O OLIE VERVER SEN" OM DE 4.000 KM met de nieuwe motor: 5x gelagerde krukas van f 7.995.- af bij onderstaande Simca dealers SIMCA AXEL - Automobielbedrijf Garage Cito - 01155-651 SIMCA BIERVLIET - Garage Vervaet - 01152-400 SIMCA RENESSE - Firma W. Gilyamse - 01116-370 SIMCA VL1SSINGEN - Garage Paul Kruger - 01184-2008 Metaalindustrie achter integratiebeleid regering De Nederlandse metaalindustrie hoopt dat de regering bij liefs toekom- sige overleg over de politieke en eco nomische \ormgcving van West- Europa alle aandacht zal blijven schenken aan de mogelijkheden van een nauwer economisch samengaan tussen de landen van de E.E.G. en die van de vrijhandelsassociatie. Déze wens wordt ter kennis gebracht in een brief aan de minister-presi dent die namens de Katholieke Ver- i eniging van Werkgevers in de Me taalnijverheid, de Metaalbond, de Vereniging van Protcstants-Christe- I lijke Metaalindustriëlen in Nederland en'de Vereniging van Metaal-Indus trieën (V.M.I.) is verzonden. In deze brief spreken de organisaties I tevens haar erkentelijkheid uit jegens onze regeringsdelegatie voor de vast beraden houding, waarmee zij op de conferentie van regeringsleiders in februari in Parijs het hoofd heeft ge boden aan de Frans-Duitse voorstel len tot instelling van een autonoom politiek bureau voor Wcstcuropese zaken, Op de vuist over boksen Zelden is er op de t.v. zo van leer ge trokken als gisteravond. Twee sport- problemen en een literaire kwestie werden op heftige en bij tijden zelfs ruzieachtige wijze uitgevochten. Het twijfelachtige hoogtepunt vormde een discussie over boksen in A.V.R, O's sportpanorama. Aanvankelijk verliep dit onderdeel vrij rustig. Aad van Leeuwen hield een zeer kritische beschouwing over het wedstrijd-bok sen waarbij enkele onthullende films werden vertoond. Met statistieken werd aangetoond dat sinds het einde van de tweede wereldoorlog niet minder dan 165 boksers als gevolg van hun sport zijn omgekomen. Dr. J. C. Tetzner liet zien wat de gevolgen konden zijn van de slagen die een bokser op zijn hoofd te incasseren krijgt. Terwille van de objectiviteit had Van Leeuwen ook drie voorstanders van wedstrijd- boksen naar de studio laten komen. Journalist Bouwens bleef nog matig met zijn verweer, maar toen ex-bok- scr Jan de Bruin het woord kreeg waren de poppen aan het dansen. Op een grove en onbehouwen manier viel hij dr. Tetzner aan. (..U betreurt het dat ik er het leven heb afgebracht") en tegen Van Leeuwen („als er een doodgeslagen wordt steekt U de vlag uit"). Hij betwijfelde de echtheid van de films. Er ontstond een laaiende ru zie waaraan ook manager Theo Hui zenaar het zijne bijdroeg, iedereen praatte door eikaar èn het ging tien tallen minuten achter elkaar door. Het ontstellende was dat niemand .Ingreep. Pas nadat men minstens een half uur aan het bekvechten was geweest, stapte het A.V.R.O.-sectie- hoofd en presentator van sportpano rama SielDe van der Zee het beeld in om een eind aan de strijd te ma ken, nota benq met. de belofte .dat men er een vólgende keer op 'terug zou komen. VITA MIN E -PR EP A R AT EN Daarvoor had men wat rustiger een aanval op Arie Kleywegt en Sita Posthumus gedaan naar aanleiding van hun gesprek in „Espresso" za terdagavond. Van der Zee noemde het onwaar, dat cle K.N.Z.B. niet be reid was geweest samen met Sita op het scherm te verschijnen in de rubriek „Flits" In ieder geval waren de mensen van de K.N.Z.B. er nu wel. Sita had haar toezegging ook te komen ingetrokken nadat haar was gebleken dat de Nederlandse Sport Federatie een onderzoek naar de do- pingskwestie zal instellen. Zij ging kennelijk uit van dc stelling dat niet gediscussieerd moet worden over een zaak die sub judice is. De AVRO huldigde een ander standpunt en liet bondsvoorzitter Jan de Vries verkla ren, dat de injecties en tabletten vol gens hem medisch verantwoord wa ren. Dr. Rolink, voorzitter van de so ciaal medische commissie van de N. S.F. legde een aantal ingewikkeld geformuleerde verklaringen af waar uit in ieder geval viel te destilleren dat vitamine-preparaten en tabletten waren toegediend om de conditie van onze zwemsters te verbeteren. Een uiterst nerveuze dr. Smit. me disch chef d'equipe van de Neder landse Olympische ploeg, zei tenslot te dat er van .doping geen sprake was geweest en dat alleen medisch noodzakelijke vitamine-preparaten en zouttabletten waren toegediend. VAN HET REVE OVER MULISCH De derde noot die gisteravond werd gekraakt, heette Harry Mulisch. Mulischs jongste boek „Voer voor psychologen" werd op bijzonder le vendige wijze besproken. Gerard van liet Reve kon geen goed woord voor het boek vinden. Hij noemde Mulisch „een losgeslagen klein-bur- ger met wat frasen, die in feite een conformist is". RADIO- EN LV.-RUBRIEK **VVSAAVWyAAA\\*<\V\AA*A VANDAAG TELEVISIE. Na Memo brengt de N.C.R.V. vanavond Goethe's klassie ke „Iphigeneia in Taurïë"' op het scherm in een nieuwe vertaling van Gerrit Kouwenaar. De Vlaamse t.v. zendt om half ne gen de speelfilm „Serosha" uit. Om tien voor tien een „Aangename ken nismaking met een meubelontwer per". Om kwart over tien tenslotte een telerecording van de opera „Het medium" van Menotti. opgenomen door de Oostenrijkse t.v. RADIO. In het A.V.R.O.-programma kan men via Hilversum I om tien voor vier naar een onwaarschijnlijke miniatuur-opera voor drie solostem men en piano" van Antony "Hopkins luisteren. „Three's company" luidt de titel van deze merkwaardige opera, die vertaald is door Tilly Kruyt- Claassen. Om vijf over acht wordt een conventionele opera uitgezonden,, namelijk „Zar und Zimmerman" van Lortzirig. Uitvoerenden zijnsolisten koor en orkest van de Stedelijke Opera te Berlijn onder leiding van Bei'islav Klobuxar. Om vijf over ne gen „Om de eer", een hoorspel van Jan Apon. Over de andere zender (N.C.R.V.) speelt om half drie het radio Kamer orkest onder leiding van Maurits.van den Berg, o.a. wordt liet concert voor piano en orkest no. 2 in f opus 21 van Chopin uitgevoerd met De- nise Berthe als soliste, 's avonds om acht uur „Attentie rood, ontspannen maar". T.V.-ploeg opereert in Australië Een Nederlandse televisieploeg on der leiding van Pier Tania is op het ogenblik druk bezig niet het maken van documentaire filmpjes over alle facetten van het leven in Australië. In mei en juni zouden de films voor de Nederlandse kijkers kunnen wor den vertoond. De ploeg is thans bezig in Geelong. waar een grote gemeenschap van Nederlandse immigranten een twee de vaderland heeft gevonden. An dere steden die zullen worden be zocht zijn Sydney en Brisbane. Ook zullen de filmers naar Tasmanië gaan. Het idee is uitgegaan van de gezamenlijke immigratiediensten van Australië en Nederland. UT DE ETHER VRIJDAG 7 APRIL 1961. HILVERSUM I. 403 m. 746 kc/s. 7.00 VAKA. 10.00 V.P.R.O. 10.20 VARA. 13.00 A.V.R.O. 16.00 VARA. 19.30 V.P.R.O. 21.00 VARA. 23.40 V.P.R.O. 33.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d., vrouw 9.10 Gram. V.P.R.O.: 10.00 Dit en liet andere, gesprek. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleu ters. 11.15 Viool en piano. 11.40 Orgelspel. A.V.R.O.: 12.00 Lichte muz. 12.20 Rege- ringsuitz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Land- Voorstel binnenkort naar de raad (Van een speciale verslaggever). De 71-jarige architect ir. 13. Bijvoet bouwmeester van de schouwbur gen in Enschede, Nijmegen en Til burg beeft een nieuw operagebouw voor Amsterdam ontworpen, dat liet monumentaalste theatergebouw van Nederland belooft te worden. Binnen kort zal de gemeenteraad, een voor dracht bereiken dit ontwerp te aan vaarden. Gerekend wordt, dat dit gebouw over vijf jaar verrezen zal zijn op de plaats van de oude R.A.I. aan de Fer dinand Eolstraat. Twee jaar zal de voorbereiding vergen en geschat wordt, dat de bouw zelf drie jaar zal kosten. Dc totale kosten worden ge raamd op 16,5 miljoen gulden, heeft. wethouder mr. A. de Roos. voorzitter van de bouwcommissie, gistermórgen meegedeeld, toen een maquette van het toekomstige gebouw aan de pers werd getoond. Met deze presentatie lijkt aan een jarenlange onzekerheid of Amster dam werkelijk een operagebouw zou krijgen een einde gekomen te zijn. De toneelzaal, die als een toren centraal in de bebouwing is gesi tueerd en veertig meter boven de begane grond zal uitsteken, zal plaats bieden aan 1400 bezoekers, bijna twee maal zoveel als de Stadsschouwburg, waar de Neder landse Opera thans optreedt. Er komen in deze zaal twee balkons. Het toneel krijgt een frontbreedte van 35 meter. Alleen de schouw burg van Tilburg heeft een der gelijk breed toneel. Ook voor gro te koren is hiermee voldoende ruimte geschapen. en tutnb. moded. 12.33 Sportpraalje. 12.50 Carillon- cn orgelspel. 13.00 Nws. 13.30 Lichte muz. 1-1.00 Alt-mezzo en piano. 14.20 Voordr. 1-1.40 Gevar. progr. VARA: 16.00 Grepen uit dc tnuziekgescheidenis. muzikale lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.53 Act. 13.00' Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. praatje. 19.00 V. cl. kind. 19.10 Meisjeskoor. V.P.R.O.: 19.30 Het platteland nu. gesprek. 19.45 V.P.R.O.- mvs. 20.00 Nws. 20.05 Boekbcspr. 20.10 De film en cle school, lezing. 20.20 100 Jaar Modernisme, klankb. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 2100 Hobby- quiz. 21.50 Neger, nikkers en machines, klankb; 22.15 Buitenl. wcekoverz. 22.30 Nws. V.P.R.O.: 22.40 Zorg- om dc mens, gesprek. VARA: 23,00 Soc. nws. in Espe- ranto. 23.06 Ned. biljartkamp. ereklasse libre-grool. 23.10 Vergelijkenderwijs, mu zikaal gesprek. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II. 398 m. 1007 kc/s. 7.00— 24.00 N.C.R.V. N.C.R.V.: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 3;33 Gram. 8.50 Gram. 9.00 V, cl. zieken. 9,35 Gram. 9.40 V d, vrouw. 10.10 Gram. 10.10 Morgendienst. 10.45 Kaniermuz. 11.15 V. cl. oudere luisteraars. 12,00 Gram. 12.15 Gram. 12.30 Laud- en tuinb. meeled. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 1-1.00 Gram. 14.25 Oniroepork, en solist. 15.15 Gram. 15.40 Lichte muz, 16.00 Wenken voor dc tuin. 16.15 Cram. 16.30 Pianorecital. 17.00 Voor dr. 17.20 Gram. 17.40 Boursber. 17.45 Aé- eordeonnntz. 18.20 Licht progr. 13.50 Re- geringsuitz.: Wereldgezondlieidsdag 196). Ongevallen en liet voorkomen ervan. Dr. J, H. Hagenbeek, geneesk. inspecteur v. d. volksgezondheid. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Grarri. 19.30 Radiokrant. 19.50 Muz. v. blaasinstr. 20.15 Gevar. progr. 21.30. Samenzang. 22.00 Promenade-ork. en solist. 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.15 Gram. 23.45 Gram. 23.55'—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. N.T.S.: 20.00 Wcekjourn. VARA: 20.30 Act. 20.40 Kunstrubriek. 21.10 T.V.-film. 21.35 Welbeschouwd, vragenbeantw. 19.30 Kathol, uitz. 20.00 Journ. 20.30 Spel. 21.15 Le Psycho-drame. 2.00 Rubriek v. nwe. films. 22.40 Journ. VLAAMS BELGISCHE T.V.-PROG RAMMA'S. 19.00 Gastprogr. 19.30 V. cl. vrouw. 20.00 Nws. 20.30 Spel. 22.30 Nwe. films cn filmnws. 23.15 Nws. Nagekomen advertenties Supporters vereniging Rood-Wit Zondag a.s. naar GoesVlissingen Lcclen f 1.00. Niet-ledcn f 1.50. Kaartverkoop vrij dagavond 7.30 uur. GARAGE GEBR. VAN FRAASSEN Heden is van ons heengegaan tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde moe- der, behutvd- en grootmoedcr. SUSANNA VAN DAMME (wed. van L. VOGELAAR) in de ouderdom van 68 jaar. Haar bedroefde kin- deren, behuwd- en kleinklnderen. Kortgene: C. J. Vogelaar. L. Vogelaar- Versluis. Veere: J. C. Vogelaar. P. J. Vogelaar- de Vos. Leen. Ko. Suus cn Kees. Jan. Corrie. Kortgene, 4 april 1961. De begrafenis zal plaatsvinden 'op vrij- dag 7 april a.s. voormidaags 10.30 des uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6