Schuiven in Veersegat in twee dagen dicht Agenda WALCHEREN „FIETSEN OF NIET FIETSEN" IN BERGSTRAAT TE BRUINISSE E.H.B.O.: ALTIJD KLAAR OM EERSTE HULP TE VERLENEN KLEINE ONTSPORING KWAM G0ESENAAR OP f35 ZUID-BEVELAND DONDERDAG 6 APRIL 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „WATERREM" IN HET SLUITGAT Waterstand in Zandkreek op Nieuw Amsterdams Pei! Donderdag 27 april om half elf 's morgens zal de „operatie schuiven dicht" in het Veerse gat worden beklonken: dan gaan namelijk de laatste van de 112 schuiven in de zeven door- laat-caissons dicht. Daarmee is de datum van deze „officiële sluiting" één dag verschoven. Aanvankelijk was namelijk vrijdag 28 april voor deze ge beurtenis vastgesteld. Deze ver schuiving van de officiële datum houdt verband met een opmer kelijk systeem, dat de Delta dienst wil toepassen bij het slui ten van de caissons en waarbij een „kunstmatige kentering" in het sluitgat zal worden opge wekt. Lange tijd is gedacht aan ccn „slui ting ineens" alle 112 schuiven in de zeven caissons tegelijkertijd om laag. De schuiven kunnen echter al leen in beweging worden gesteld bij stilstaand water, tijdens kentering tussen hoog en laag water dus. On vermijdelijk zou dit echter tot gevolg- hebben, dat er een enorm verschil in waterstand zou ontstaan aan land en.zeezijde van de caissons. Wanneer de schuiven namelijk op de kentering van laag water dichtgaan en dan is de waterstand anderhalve meter beneden N.A.P. komt er een „hoogteverschil" van drie meter bij hoog water. In het Veersegat en de Zandkreek is de waterstand dan immers nog altijd anderhalve meter beneden N.A.P., terwijl het hoge water buitengaats anderhalve meter bo ven N.A.P. slaat. Een verschil dus van drie meter, waardoor een enorme waterdruk op de caissons ontstaat met alle gevaren voor een funeste stroming tussen en onder deze caissons. Stuw Nu echter zal rijkswaterstaat pro fijt trekken van het feit, dat de schuiven in de caissons verdeeld zijn in boven- en onderstukken. De onderste schuiven gaan eerst dicht en werken dan als ccn stuw op het naar binnen dringende wa ter. In feite begint de sluiting van de schuiven dan ook reeds op woensdag 26 april om half zeven 's avonds. Op die avond gaan alle onderste schuiven in de caissons omlaag. Ten dele is het Veersegat Oranjevereniging te Scharendijke opgericht Dezer dagen is te Scharendijke een plaatselijke oranjevereniging opge licht. Als voorzitter werd de heer Jac. Lemson gekozen. De overige bestuursleden zijn de heren Z Nieuwboer, H. Ringelberg, M. v. d. Vaate en W. v. d. Sluis De eerste werkvergadering van de nieuwe ver eniging zal vrijdag in café v. d. Horst worden gehouden. Bij vol doende belangstelling wil men dan de viering van koninginnedag vast stellen. Van onze adverteerders Cabaretprogramma Seven Up Woensdagmiddag was een groot aantal vlissingse kinderen in het Concertgebouw bijeengekomen om te genieten van een cabaretprogram ma. dat werd aangeboden door de Seven Up fabrieken. Dit programma, dat word verzorgd door Nelly en Rodi Roeters, bestond uit goochelen, sneltekencn en een. sprookje. Er was ook een quiz, met een tien tal mooie prijzen, waaronder een fiets, een horloge en een paar rol schaatsen. Tijdens de pauze kregen alle kinde- ren een flesje Seven Up. Bij de uit gang werd hen ieder een verrassing aangebodeu. Advertentie De doe-het-zelver. De man uit het vak.v Zij verven graag VANDAAG Middelburg City: De bruut en de bruid 20 uur. 11 Jaar. Electro: Pearl Har bour-Hiroshima. 19.30 uur. 14 jaar. City: kindervoorstelling „Volksonder wijs". 13.30 uur. Miniatuur Walche ren: 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: Kalja, de on gekroonde keizerin. 20 uur. 14 jaar. Luxor; Het broeinest van Chicago. 20 uur, 14 Jaar. Concertgebouw: uitv. Kon. Marine. 20 uur. uitv. gei jeugd- Grand: De mesties, 20 uur. 14 dan al gesloten al kan de eb- en vloedstroom nog over dc schuiven stromen. De bovenkant van die gesloten on derste schuiven liggen namelijk op 2.50 meter beneden N.A.P.. terwijl laag water slechts anderhalve me ter beneden N.A.P. is. Opvallend is nu, dat deze neergelaten schuiven zozeer als een rem werken, dat bij vloed het Veersegat en de Zandkreek zich slechts ten dele weer vullen. Als de vloed buitengaats zijn hoogste stand bereikt heeft (dus anderhalve meter boven N.A.P.) staat het water in de Zandkreek nog slechts 1.10 me ter boven dit peil. Ook in omgekeerde richting werkt deze stuw vanzelf sprekend als het water buitengaats zijn laagste punt bereikt heeft, is het in de Zandkreek nog lang geen laag water. In de nacht van 26 op 27 april gaan bovendien nog tegen twee uur dertig van de 58 bovenschuiven omlaag, waardoor de remkracht nog groter wordt. Door dit „stuws.i steem" zal op don derdagmorgen 27' april om half elf Ait»rr1entn>) Drink Hero! Hero is zo fruitroyaal, Hero is zuiver en verrukkelijk èn Hero heeft de smaak voor elke smaak. dan eindelijk de gewenste kunstma tige kentering berpikt zijn een wa terstilstand in het Veersegat, precies op het Nieuw Amsterdams Peil. Op dat moment gaan alle overige bo venschuiven dicht en is het Veersegat voor altijd afgesloten van de zee. Dan ook is in liet Veersegat en de Zand kreek de waterstand precies op N.A.P. en kan er dus een verschil in waterstand van ten hoogste ander halve meter ontstaan bij hoog en laag water. „Stille waters" vooi de Z.V.U. in Schouwburg In de reeks voorstellingen, die de to neelgroep „Puck" in Zeeland onder auspiciën van de Z.V.U. heeft gege ven van „Stille waters", ging gister avond in de Middelburgse Schouw burg de laatste voorstelling. Na de eerste te Vlissingen in Zeeland gegeven opvoering, schreef onze to neelverslaggever onder meer. dat het hier ging om een kostuumstuk. ver lucht' met fragmenten Spaanse mu ziek en zo uitgegroeid tot een ope retteachtig geheel, dat door regisseur Egbert van Paridon ook als zodanig werd geïnterpreteerd. Hier en daar schuwde men de nodige charge niet: met name daar niet, waar charges met de degen werden uitgevoerd en dan kreeg deze komedie (van Don Pedro Calderon dc la Barca) terecht alles van een klucht. Avondmaalsdag van chronisch zieken M.I.A.U.W.-comité roerde de trom voor inspectiewerk Ter ondersteuning van het inspectie- werk van de vereniging „Dieren in Nood" belegde het comité M.I.A.U.W. woensdag in het verenigingsgebouw „De Gouden Poorte" te Middelburg- een filmavond. Zeer tot zijn vreugde kon de M.I.A.U.W.-voorzitter, de heer Th. Wijtman, een geheel met dieren vrienden bezette zaal verwelkomen voor wie hij het doel van deze avond nader preciseerde met een verste viging van het onderling contact tus sen de dierenvrienden, om propagan da te maken en met de opbrengst van deze avond het inspectiewerk van de vereniging ..Dieren in Nood" te steunen. Na deze zakelijke uiteenzetting- kwam de heer J. Schelling, oud-adjudant van de gemeentepolitie en thans pro pagandist van de politiebond Dieren bescherming uit Breda met een niet minder zakelijke inleiding over het belang van de dierenbescherming. Hierop vermeldde het programma de vertoning van enkele films, waarin onder meer het werk van de politie in het kader van de dierenbescher ming belicht werd. Ook stond er een ontspanningsfilm over Afrika op het programma. Interkerkelijke zangdienst Zondagavond, eerste paasdag, werd in de gerei, kerk te Serooskerke (W.) een interkerkelijke paaszang- dienst gehouden, waarin de beide Uitgaande van de hervormde vrou wendienst te Middelburg is in de hervormde school school aan het Molenwater een Avondmaalsdag ge houden voor chronisóhe zieken thuiszittende bejaarden, die voor dat jtKUUbKtKIvc IW.J doel door de „wijkdamës" waren be zocht. De opening van de dag geschiedde door de praeses van de centrale kerkeraad. ds. M. Enker. Voorts be rustte dc leiding van het Heilig Avondmaal bij ds. A. P. Nauta en hield ds. H. Snoep de meditatie. Na de dienst bracht mevrouw E. Kuyler-Puype met haar jongens- en meisjeskoor enkele liederen ten ge hore. Vervolgens werd* gezamenlijk de middagmaaltijd gebruikt, waar bij enige meisjes van de chr. land bouw huishoudschool aan tafel be dienden. 's Middags droeg mevrouw M. van Drie!Vermeulen uit Ter- neuzen enkele gedeelten proza voor, die betrekking hadden op het paas feest. Ds.van Woerden verrichtte de sluiting. Ook de predikanten P. F. Th. Aalders en 1. J. van Houte wa ren een gedeelte van de dag aanwe- zig. KANTONGERECHT ZIERIKZEE Misverstand rond vergunningen Met de Bergstraat in Bruinisse is liet vreemd gesteld. Tot die overtui ging komt men althans na het beluis teren van de lange klaagrede, die de Bruinissenaiir L. d. J. woensdagmor gen afstak tijdens de zitting van het kantongerecht Zierikzee. De heer d. J. Ivan het weten: hij woont in de Bergstraat eu fietsen doet hij er ook. En dat is nu juist wat niet mag. Dc Bergstraat is voor alle verkeer ge sloten verklaard. Maar er worden ontheffinkjes verleend, vergunnink- Jes die de mensen zwart op wit de bevoegdheid geven om toch op een rijwiel in de omstreden Bergstraat te verschijnen. Maar dat is, volgens d. J.. een privi lege van een aantal mensen dat merkwaardig genoeg niet in de Bergstraat woont. De J. vertelde toe stemming te hebben gekregen mon deling van loco-burgemeester Van den Berge. Voor de verbaliserende politieman telde dat niet. en zo ver- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 4-1: Hink v, Antwerpen: Svanesund v. Hansweei't; 5-4: geen. Vlissingen vertrokken op 4-1: geen: 5-4. Svanesund u. Valencia: Hanga. n. Zwarte Zee. Gepasseerd naar Antwerpen op: 4-4: Al- bert Wilem v. Dublin: Serooskerk v. Mombasa: Olivier van Noort v. Napels: Ooslerburgh v. Rotterdam: Alpha v. Rot terdam: Solon v. Rotterdam: Stad Leiden v, Bremen; Oranje v. Rotterdam: Tanny v, Dunkirk: 5-4: Argeldijk v. Rotterdam. Nore v. Rotterdam: Spirit v. zee: Aarden- burgb' v. Rotterdam; Fen v. Rotterdam; Intrepide v. London: Olympia v. Rotter dam. Gepasseerd van Antwerpen op 4-4: Kitty n. London:David n. Rotterdam-Gent: Al- nitak n. Rotterdam: Albireo n. Rotterdam Wim II n. Telehuv: Maartje n. London; Averdjjk n. Rotterdam: tSrijpc n. Oporto Odile R li. Norwich; 5-4: Prins Willem III n Motiel: Helios n. Eydehaven; Nelly n. Garston. predikanten ds. F. H. A. van de Wind en ds. S. van Wouwe voorgin gen. De zangvereniging „Een in Geest en Streven", verleende onder leiding van haar dirigent, de heer J, Suurmond, medewerking aan deze dienst waarvoor de belangstelling re delijk was. Verkeersongeval Bij de overgang naar het rijwielpad bij het postkantoor te Serooskerke (W.) ontstond dezer dagen een-aan rijding. Doordat een bewoner van hét woonoord te Serooskerke met zijn bromfiets de rijweg overstak kwam hij in botsing met een achter hem komende scooter, bestuurd door me juffrouw. B. uit Serooskerke. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. wel was er enige materiële schade. OOK IN VLISSINGEN Aangewezen op eigen inkomsten De heer W. Brand hield „Tuinpraatje" Voor de afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft woensdagavond de lieer W. Brand in de bovenzaal van café-res taurant Suisse te Middelburg een tuinpraatje gehouden, waarin de heer Brand verschillende tips en nuttige wenken over dc verzorging en het onderhoud van de tuinen gaf. Dc behoefte aan zo'n informatieve inleiding was de heer. Brand, zoals uit zijn woorden bleek, naar voren gekomen tijdens een zestal avonden, die hij voor de Z.V.U. over beplan ting, aanleg en onderhoud van tuinen had gegeven. Zijn inleiding voor de leden van de afdeling Walcheren voor tuinbouw en plantkunde lichtte de heer Brand met verschillende planten op begrij pelijke wijze toe. Jammer noemde de heer Brand het dat door het opvoeren van grond in dc hieuwe buitenwijken sfructuurbederf ontstaat. Een fout achtte de beer Brand het in dit ver band ook. dat de aannemers, die de grond bouwrijp maken, niet verplicht worden de 'vastgereden grondlaag weer los te nïaken. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent in het tijdvak van 23 tot en met 29 maart 1961 als gevonden aange geven voorwerpen: Psalm- en gezangenboekje, witte das, zaag, halsband met stenen, klein sleuteltje aan ring no. M. 80321, unionsleutel F.A. 537, bril in etui. hondenpenning no. 208/1961, kabel- slot van rijwiel, blauw halssnoer, zwarte dameshandschoen, blauw hals snoer. plastic kindertasje, zegelring, houten plint, zwarte rijbroek, haar borstel in etui. duimstok, blauwe overall waai op de letters P.T.T., paar kinderwantjes, passer in etui, witte gymnastiekschoenen, rode portemon nee, ring met 7 sleutels, grijs glacé handschoen, blauwe Terlenka rok maat 40, sleuteltje, koperen sleutel tje. rode step op luchtbanden met witte spatborden, bruine motorhand schoen. duif wit met bruin, witte por temonnee met inhoud, herenpolsnoi- loge. Ook dit jaar kunnen de badgasten, i die aan het Vlissingse strand komen genieten van de zon en de zee, weer profiteren van de service, die de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. hen biedt. Mochten zij tijdens hun vakantie op het strand een lichte verwonding oplopen, dan kunnen zij altijd terecht bij de E.H.B.O.-post bij de kleedeabines, waar hen eerste hulp wordt verleend. Maar de E.H.B.O. is niet alleen voor toeristen. Want Vlissingen teit mo menteel acht E.H.B.O.-posten. waar even zo vele vrijwilligers klaar staan om te helpen wanneer dat nodig is. Ook bij sportwedstrijden is de E.H. B.O. aanwezig. Dc Vlissingse afdeling van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging E. H.B.O» heeft thans ongeveer 120 le den. die allen in het bezit zijn van het vereiste diploma. Om lid te wor den van de E.H.B.O. dient men eerst een cursus te volgen. Hiervan krijgt men een diploma. Maar óm de twee jaar moet de E.H.B.O.-er een aanvul lingscursus volgen, anders verloopt zijn diploma. Er zijn ook velen, die dè E.H.B.O.-cuisus volgen om het geleerde in liet bedrijf, waar zij wer ken, toe te passen. In Vlissingen is er zelfs een jeugd- E.H.B.O. voor kinderen van 12 tot 15 jaar. De jeugdige E.H.B.O.-crs leren de beginselen voor het verlenen van eerste hulp. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: C. A. UbbinU—Kuipers, 7. P. F, SpiijardAdriaanse, z. C. Loontjes— Schuil, z. V. BusserSehrüder. d. W F. J. KooijnianDe Jager, z, S. Maljaars— Poppe, d. M. C. C. KasseVan Wallen burg, z. J. P. Sakkers—Van Flierenburg, z. J. C. Don—Kuyper. d. P. J. de Pag- terKoppcjan, d. Ondertrouwd: J. M. Slabbekoorn. 20 J. en M. van Hullc. 18 j. H. J. van Wijk. 32 j. en C. Verhoeven, 41 j. B. J. W. Gi- deonse. 24 j. en L. J. M. van der Zee. 20 j. Getrouwd: H. P. Swarl, 27 j. en P. H. Gecnsen. 23 j. Overleden: II. C. van der Bijl. 59 j.. é.v. L. van den Dool. W. A, de Sebippei, 3 j. J. Evertse, 85 j„ wed. v. Pb. de Ruijter. M. Angenent. 32 j.. wed, v. J. C. Brou wers. R. H. M. Blanken. 67 j e.v. W. II. Scgbocr. K. Louws, 37 J.. wed», v. K. M. Louwerse. De E.H.B.O. is volkomen aangewezen op eigen inkomsten, want zij krijgt geen subsidie. Die eigen inkomsten bestaan uit de contributie van de le den en de bijdragen van dc ongeveer honderd donateurs. Maar er moet steeds nieuw materiaal aangeschaft worden. De verbandmid delen moeten aangevuld worden en men is van plan een brancard aan te schaffen. Hier,voor is geld nodig. Om dat geld te krijgen worden er deze week enige collectes gehouden. Dins dag jongstleden werd er een huis- aan-huis-collecte gehouden en aan staande zaterdag zal er zowel liuis- aan-luiïs als op straat worden gecol lecteerd. scheen woensdagmorgen een verbol gen d. J. voor de kantonrechter. Die verbolgenheid was vervat in een op schrift gestelde klaagrede, een moeilijk te volgen relaas dat echter zoveel opmerkelijke gege vens bevatte dat kantonrechter mr. W. E. van Vloten besloot dc zaak aan te houden. Dc loco-bur gemeester zou d. J. namelijk heb ben gezegd, dat mensen die in de Bergstraat wonen geen onthef fing nodig hebben. Een andere omstreden zaak uit Brui nisse stamde ook al uit de Berg straat. Daar had- de bankwerker A. J. een dakkapel op een perceeltje la ten bouwen, en die kapel week af van het ontwerp waarvoor b. en w. toe stemming hadden gegeven. De „koekoek" was veel groter uit gevallen dan het getekend exem plaar, dat een piat dak had. „Het kwam zo voordelig uit" zei J., ,.'t was fout, maar een verbetering". Een verbetering, strijdig met de woningwet, weshalve J. thans een boete van 75.zal moeten be talen. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, had f 50.geëist. Een landbouwer uit Bruinisse, W. A., had op 2 februari in zijn woonplaats wilde dingen gedaan met een paard en wagen. Hij was het plantsoen in gereden, „iets wat men in de be schaafde wereld niet doet", zoals de kantonrechter commentarieerde. De officier kon zich voorstellen, dat bij de mensen van de gemeente over der gelijke onverschillige manier van rij den verontwaardiging was gerezen. De eis was 10.de boete 20. Zonder licht Een moeilijke situatie ontstond 2 maart te Zierikzee toen de Scheeps- timmerdijk voor alle verkeer uit bei de richtingen werd gesloten. Het ver keer in de richting Zijpe en De Val moest door de Deltastiaat rijden om de Callandweg te bereiken. Omdat het slechts om een zeer tijdelijke om legging ging, was zij niet goed aan gegeven. Verschillende weggebruikers zagen er geen gat meer in en maakten ge bruik van een stukje Caustraat, die ook al in één richting voor het ver keer gesloten is. Een van die wegge bruikers was de automobilist M. B. uit Goes, die de zaak uitvoerig toe lichtte. Omdat hij formeel in overtre ding was geweest eiste de officier een boete van 3; de kantonrechter reduceerde nog tot 2. M. K. uit Oosterland. die dezelfde overtreding had gemaakt, kreeg eveneens een boete van 2. Drie boeten tot een totaal van 80 werd de. landbouwèr M. y. d. W. uit Zonnemaire opgelegd, die op 13 december met een onverlich te bespannen wagen tijdens duis ternis had gereden. Dat de kan tonrechter voor dergelijke over tredingen niet „zomaar" een hoge boete geeft, bleek tijdens de be handeling van deze zaak. Een mo torrijder was het slachtoffer ge worden van v. d. W.'s overtre ding en met de wagen in botsing gekomen. Dit ongeluk was nog vrij goed afgelopen. Van d. W. werd voor het ontbreken van de voorverlichting 25 opgelegd, voor het ontbreken van de achter- verlichting 50 eii voor het ont breken van de reflector 5. F. K. uit G'apelle, gemeente Duivc- laud, kreeg een boete van 25 om dat hij te Zierikzee op de Oude Ha ven met een personenauto tegen een andere personenauto was gereden, die uit de Noordhavenpoort kwam. S. v. d. W., een landbouwer uit Zie rikzee, kreeg een boete van 15 voor het aanrijden van een vrachtwagen op de Scheepstimmerdïjk in zijn woonplaats, en de vertegenwoordi ger J. C. S. uit Tilburg tenslotte kreeg een boete van 10 omdat hij bij het veer over het Zijpe voor zijn beurt zijn auto de pont wilde oprij den. KANTONRECHTER MIDDELBURG Openen van autoportier had grote gevolgen Bijzonder openhartig was de Goese havenarbeider L. R. woensdagoch tend op de zitting vau de Middel burgse kantonrechter mr. J. Moolen burgh. Met deze openhartigheid kon R. echter niet zijn misstap, openbare dronkenschap, wegpraten. Een mis drijf waarover mr. J. Moolenburgh geenszins te sprekens was en daarom Iï. de les las. Ook al gezien het feit, dat verdachte al eens eerder uit Het rechte spoor was geraakt en in Goes op de zwarte lijst staat. Op 14 januari j.l. was R. naar Katten- dijke gegaan en had in deze gemeen te een café bezocht. Op de terugweg reed hij echter met zijn bromfiets Legen een brugleuning en bij zijn aan houding bleek hij niet brandschoon. De officier van justitie, mr. T. Lebret, liet de waarschuwing horen, dat R een volgende maal bij zo'n fout ern stig rekening dient Le houden met onmiddellijke inhechtenisneming. In zijn eis bleef de officier thans nog bij een boete van 30, waarna mr. Moolenburgh vérdachte nog eens het foute van zijn optreden voorhield. Het vonnis was hierna conform de eis: 30 of 6 dagen plus de raadge ving: „pas op, het gaat zo van kwaad tot erger en eindigt op andere plaat sen dan de Balans". Voor overtreding vau de maxi- mumsnelheidsbepaling eiste de officier tegen J. J. S. uit Koude- kerke een boete van 20. Daar verdachte ontkende besloot de kantonrechter deze zaak aan te houden voor het horen van ge tuigen. De Vlissingse chauffeur C. A. D. stond terecht, omdat hij met zijn be stelauto tegen de achterzijde van een stoppende wagen was gebotst. Eis en boete waren 25 of 5 dagen. Grote gevolgen had het openen van een autoportier voor de opperman A. J. B. uit Kapelle. Tegen het portier reed namelijk een bromfietsbestuur ster. die kwam Le vallen en gewond werd. De schade zou zelfs ruim 1000 bedragen. De strafrechterlijke zijde van deze zaak werd evenwel met minder afgedaan, namelijk 35. Voor het in gevaar brengen van de veiligheid op de weg werd de leer ling-journalist C. uit Westkapelle conform de eis beboet met 30, om dat hij bij het inhalen met zijn brom fiets tegen een fiets was gereden. Tien gulden was de boete, die de Vlis singse besteller B. kreeg opgelegd voor een botsinkje tussen zijn hand wagen en een geparkeerde auto. Oriëntatierit O.K.K. Tweede paasdag hield de muziekver eniging O.K.K. le Borssele een oriën tatierit voor auto's, motoren en brom fietsen. Ondanks het regenachtige weer vet schenen vele deelnemers aan de start: 47 auto's en motoren en 20 bromfietsen. Met 67 strafpunten leg de de heer Faber uit Vlissingen be slag op de wisselbeker, in de afdeling auto's. De bromfietser Van Koeve- ringe uit Borselle sleepte met 141 strafpunten de wisselbeker in zijn categorie in de wacht. De prijs voor de meeste strafpunten 3(9 ging naar C. Karelse te Borssele. WEMELDINGE Raad komt bijeen Vanavond (donderdag) om acht uur komt de gemeenteraad van Wcmcl- dinge in openbare vergadering bij een. Op de agenda staat onder meer een uiteenzetting van de burgemees ter over de leveringen ten behoeve van het bejaardentehuis „Vrede Best". Voorts zullen dc plannen voor de bouw van 4 woningwetwoningen na der besproken worden. Handboogschietwedstrijd van „Willem Teil" De handboogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle hield op tweede paasdag een schietconcours op de liggende wip. Er werd deelgenomen door 30 schutters van 21 sociëteiten. De uit slagen zijn: hoofdvogel C. Bek. „So- ranus", Heinkenszand; le zijvogel F. Ossewaarde, „Doel naar Hoger Wolfaartsdijk; 2e zijvogel Jac. Priem, „Zeelandia", Ovezande; le kal J. Pauwelse, „Zorgvliet", Ellc- woutsdijk; 2e kal P. Vermuo, „Ja- coba van Beieren", Goes; 3e ka! W. v. d. Kreeke, „Doel naar Hoger", Wolphaartsdijk: 4e kal J. Glas „Willem Teil", Kapelle (bij loting): le klep A. de Jonge Rijk, „Willem Teil", Ovezande: 2e klep H Koens, „Spes Nostra". Ovezande: 3e klep A. de Jonge. „Soranus", Heinkens zand, De meeste kleine vogels werden ge schoten door: A. Poelman. „Zorg vliet", Ellewoutsdijk: A. van Willè- gen, „Willem Teil", Kapelle en Jac. Vermue. „Jacoba van Beieren". Goes. KAMPERLAND Ouderling-kerkvoogd De heer A. Klap is gekozen tot ou derling van de gereformeerde kerk te Kamperland. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 5 april. GroentenSla 1 6—14. C 5—9. Andijvie 68—91. Spinazie 2142. Rabar ber 9—22. Prei 2142. Postelein 1,06 1.16. Bloemkool 4 st. per kist 54—85. ld. 6 st. per kist 36—76. id. 8 st. per kist 1856. id. 10 St. per kist 1337. id. 12 st. per kist 14—23. Komkommers (groen) Al 64—67. BI 55—60. Aanvoer bloemkool 2000 kisten. Heden werd de eerste postelein aange voerd door de heer A. Joziasse, Grijps- kerkseweg 3, Oostkapelle. VEILING V.V.Z.B, GOES 5 april. Groenten: per stuk: Bloemkool Al 62—91, AH 51—72, BI 40—60, Bil 37— 47. Cl 24—36. CII 20—32, Dl 16—21. afw. 5—47. Kropsla I 11—14, II 10—12. CII 67. Per bos Radijs I 15—23. Per kg Witlof afwijkend 25—50. Stoofsla 32—33. Spinazie 1 5963. n 63. Uien 16. Prei I 15—16. II 1016. Rabarber 13—22. Peen 9. Aardappelen 56. VISMIJN VEERE 642 kg exportgarnalen 2.47—3.00. 40 kg schar. 129 kg bot, 158 kg wijting. 174 kg tong. 68 kg rog. 10 kg paling. 1 kg griet. 3 kg kabeljauw. V El LING TERNEUZEN Glassla I 14.90—17.10. II 10.10. Bloemkool A 68—89, All 89—SI. BI 54, Bil 37—57. C 32—34. CII 20—24. DH 19—20. afwijkend 872. Groene komkommers Cl 45, CII 28. Knolselderij Bil 3. C 2—3. Selderij IS21. Rad(js 1020. Andijvie 39. Rode kool 1524. Witte kool 6. Waspeen 23. Breekpec-n 6—9. Prei All 1825. Rabar ber 15—30. Knolselderij 5. Spinazie 1 60— 66, II 43—57. Uien 29. WitloT All 73—74, BI 8189, Bil 75—30, afwijkend 52—59. AppelenGolden Delicious II D 22, 111 grof 5456, III fijn 27—36, kroet 3610. Jonathan 111 grof 3710. Lombard Cal ville 111 grol 4852. Winter Banana HI grof 14—20, III £gn 1012. Winston III fijn 17—18. VEILING BERGEN OP ZOOM 5 april. Rode kool 13—25. Witte kool 7— 9. Savooiekool 15—48. Witlof 10—90. Ra barber 4—8. Sla 6—16. Spinazie 36—56. Raapstelen 614. Prei 10—14. Radijs 13— 23. Bloemkool 10—90. Waspeen 7—20. As perges 1.70—2,70. Saint Rerny 12—25. Jonathan III 8—43. Golden Delicious III 8—47. Winston Hl 8—28. EIERMIJN Eiernoteringen van de Coclp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaan de donderdag 6 april 1961. Prijsklasse 1 17 cent, idem I 16 cent, idem II 15 een:, idem UI 14 cent, idem IV 13 cent. VEILING KAPELLE 5 april. Golden Delicious I S0-83 89—92. I 75-80 95—97, I 70-75 93—95, 1 65-70 73. I 60-65 58—60, II 75-80 73—96, II 70-75 76—95, II 65-70 66—75, II 60-65 39—58, II D 26—34. III grof 42—63, III fijn 24—38. Jonathan l 70-75 54—56. II 75-80 .96, It 70-75; 53, II 65-70 4S—49. II 60-65 38—45. U D 22, UI grof 26—33. III fijn 2U—24. Goudrenet II 75-85 44. [1 65-75 34. II D 20—21, III grof 24—27. III fijn IS—20. Winston III grof 23. Appelen rotvlek 8— 28. Saint Rcmy II 75-85 25. U 65-75 26. III grof 25, III fijn 24. Br. A. Lucas III grof 18—21, III tijn 12—19, II D 17. Aardbeien per stuk 1 19, II 9%. GroentenBloemkool 53—80, All 38—04, BI 2911, Bil 22—26, Cl 16-21, CII 12- 15, Dl 10. afwijkend 14. Rabarber I 12— 16, LI 9. Rode kool All 8'L—13. Witlof afwijkend 16—22. Prei AI 16. All 17. Ra dijs II 1619. Sjalotten 8ft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15