Detailopdrachten voor Griffioen en industrieterrein Middelburg Agenda ZEEUWSCH-VLAANDEREN WALCHEREN ARTS TE VAAK BETROKKEN BIJ AANRIJDINGEN: f25,- BOETE INTERNATIONAAL VISCONCOVRS TROK HONDERDEN DEELNEMERS WOENSDAG 5 APRIL 1961 PROVINUIALË tl U W 8 Bi: 'J O U KANT KREDIET GEVRAAGD VAN f 96.000 VOOR: B. en w. willen Deventer advies- en ingenieursbureau inschakelen NU BINNENKORT met de werkzaamheden in het Zuid-Sloe zal worden begonnen, acht het gemeentebestuur van Middelburg het noodzakelijk 0111 de ontwikkeling bij te houden en indien mo gelijk iets vóór te komen. B. en w. menen, dat in verband hier mee met de grootste spoed aan de in het uitbreidingsplan vast gestelde ontwikkelingsmaatregelen gestalte moet worden gege ven. Zij stellen daarom voor om een krediet van zesennegentig duizend gulden beschikbaar te stellen voor de voorbereiding van liet bouwrijp maken van het nieuwe industrieterrein en de Grif fioen. Tevens vraagt het college machtiging 0111 deze werkzaam heden op te dragen aan het stedebouwkundig advies- en inge nieursbureau Witteveen en Bos te Deventer. Het Middelburgse uitbreidingsplan in hoofdzaak waarvan de laatste herziening op 30 januari werd vast gesteld voorziet in het aanleggen van een industrieterrein van pnge- veer honderd hectare groot, aanslui tend aan het bestaande groot-indus trieterrein; uitbreiding van de Grif- fioenwijk voor het bouwen van'mid denstandswoningen; en het scheppen van een nieuwe woonwijk ten zuiden van de Nieuwlandseweg, het zoge naamde Plan-Zuid, bestemd voor zo wel het. bouwen van middenstands als arbeiderswoningen. Niet verantwoord De omvangrijke werkzaamheden voor de realisering van dit plan kun nen volgens b. en w. niet door de hui dige bezetting van gemeentewerken worden opgevangen. Afgezien nog van de vraag of de nodige bekwame krachten zouden kunnen aangetrok ken worden, vinden b. en w. het niet verantwoord om voor het opvangen van deze piek 111 de werkzaamheden de bezetting van gemeentewerken tijdelijk uit te breiden. Bovendien 7.011 het ook nog geruime.tijd duren voordat deze uitbreiding tot stand zou zijn gebracht. In dit verband achten b. en w. het juist mede om onnodig tijdverlies ie voorkomen de werkzaamheden op te dragen aan een gespecialiseerd adviesbureau, waarbij de keus is ge vallen op het bureau'uit Deventer. Een volledige opdracht omvat: ade 'algemene voorbereiding van het project (besprekingen, onderhan delingen, voorlopige berekeningen, voor-ontwerp, globale begroting en kostprijsberekening); b: .de voorbereiding tot de uitvoering (definitieve, 'berekeningen, definitief ontwerp, bestek, begroting en aanbe steding) c: de uitvoering, (gunning, materi aalkeuring, beoordeling van werkte keningen, detailberekening en -teke ningen, toezicht op de uitvoering, Feestavond Zeelandia De Middelburgse voetbalvereniging ..Zeelandia" hield zaterdag in het Schuttershof haar jaarlijkse feest avond, waaraan ditmaal medewer king werd verleend door het Amstel Cabaret onder leiding van Gerry Roeland. Na een welkomstwoord van voorzitter C. van der Heide werd in een vlot tempo een aantrekkelijk en gevarieerd programma afgewerkt. Herman Theunissen. die ook voor de muzikale omlijsting zorgde, trof door zijn virtuoos spel op het elektronisch orgel reeds direct de goede toon, ter wijl het bekende mónaccordeontrio The Larrysons op bijzonder knappe wijze zijn repertoire bracht. Tonny Huurdeman ontpopte zich als een uitstekend cabaretière, die met haar vlotte en rake liedjes en ook in de schetsjes, samen met conferencier Gerry Roeland, de handen nogal eens op elkaar bracht. The Milton Bros, een jeugdig duo dat voor de pauze als cascadeurs en erna, als The Crocksons, in een gewaagd balans nummer optrad, oogstte veel succes evenals John Rico, die zich naast een vaardig musicus hij The Larrysons, als een even kundig jongleur ontpop te. Een gezellig bal, onder leiding van de heer Meeuwse en met medewer king van de Babyton Band, vormde liet sluitstuk van deze geslaagde feestavond. Vlissingen Alhambra: Kat ja, de on gekroonde keizerin, 20 uur. 14 jaar, Luxor: Het broeinest van Chicago. 20 nut'. 14 jaar. Concertgebouw: Kin- dermatiiice. I» uur. Schel'dekwarttcr: uitv. politie. 20 uur. Middelburg City: De bruut en de bruid. 20 uur. 14 jaar. Electro: Pearl Harbour-Hiroshima. 19.30 uur. 1.4 j. Schouwburg: Z.V.U. toneelgroep Puck met Stille waters. 20 uur. Suisse: Lezing tuinbouw en plantkunde, 20 uur. Gouden Pootte: filmavond M.I.A.V.W.. 20 uur Miniatuur Wal cheren 9—18 uur. Goes Grand: De mesties. 20 uur, 14 j. Terneuzen Luxor: Dat doen wij nog eens over, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympla: De laatste da gen van Pompei'. 20 uur. Sociaal ge- gebouw n.v. Stijfsel- en Glucosefa- bri'ek: Z.V.U. filmvoorstelling. Een zaak van leven of dood. 20 uur, 14 j, Oost bu rg Ledcltheater: Tafzans ver banning; 20 uur, 14 jaar. keuring en controle). B. en w. zijn van mening, dat voorlopig moet wor den volstaan met de hiervoor onder a omschreven werkzaamheden, waarbij zij met nadruk stellen, dat dit niet de verplichting inhoudt ook de werk zaamheden onder b en c op te dra gen. Raming kosten De aan deze eerste opdracht ver honden kosten kunnen als volgt geraamd worden: Honorariumindustrieterrein f 251000, Griffioen 15.000; teke ningen, opmetingen', reis- en ver blijfkosten enz: industrieterrein 15.000; Griffioen 10.000; grondmechanicaindustrieterrein 16.000, Griffioen 8000; alge mene kosten gemeentewerken: in dustrieterrein 4000, Griffioen 3000. De kosten voor gemeente werken zijn geraamd, omdat toch voortdurend overleg met deze dienst moet gebeuren, ook al is het de bedoeling, dat het Deven ter bureau geheel zelfstandig te werk gaat. In tegenstelling tot het Plan-Zuid bevindt de detaillering in onderdelen van de Griffioen-uitbreiding zich in een vergevorderd stadium van voor bereiding. Aan de uitwerking van Plan-Zuid wordt met kracht ge werkt. B. en w. streven er naar een plan tot. nadere detaillering ervan zodanig gereed te hebben, dat het gedurende augustus ter visie kan lig gen en in de september-vergadering kan worden vastgesteld. Hoewel de drie gebieden een gelijke urgentie hebben, moet thans worden volstaan met een opdracht voor het industrieterrein en de Griffioen. Zo dra het Plan-Zuid planologisch vol doende is uitgewerkt, zullen b. en w. gelden vragen voor een opdracht om dit gebied bouwrijp te maken. IRITTHEM Gemeenteavond De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk tc j ayfL Ritthem hield een gemeenteavond, waarin ds. J. C. Muller,, één der vroe- I gore predikanten, kwam spreken over zijn werk als zendingspredikant op hét eiland Timor, waar liij vertoefde van 1955 tot 1960. Oók werden ver schillende kleuren-dia's vertoond. Eerst wees ds. Muller erop. dat niet tegenstaande de gespannen verhou ding met Indonesië, de kerk tóch over moeilijke grenzen weet heen te stap pen. Ds. Muller ging op verzoek van de kerk in Timor daarheen en werd op hartelijke wijze ontvangen. Wer den vroeger de salarissen van de pre dikanten enz. door de staat betaald, i'thans, moeten de gemeenteleden dit zelf bekostigen, wat ook inderdaad gebeurt. Op Timor is een derde deel van de bevolking christen (320.000). Ook zette spreker uiteen welke reis- moeilijkheden er op Timor zijn. te meer. daar de gemeenten ver uit elk aar liggen en het aantal voorgangers zeer klein is (slechts 65). Van de ge- legenhëid tot vragen stellen werd ruim gebruik gemaakt. Ds. Muller liet ook verschillende kledingstukken zien. Na een kort dankwoord aan ds. Muller sloot ds. Nennie deze'goed be kochte gemeente-avond met dankge- bed.'-; VUSSINGEN „De Posthoorn" hield amateur-showavond In een uitverkocht Concertgebouw te Vlissingen hield- de buurtvereni ging „De Posthoorn", onder leiding van de hcerP. de Leeuw, zaterdag- een teenager amateur-showavond. Een uit vijf personen bestaande jury had de taak om uit de 22 nummers, die het programma telde en die be stonden uit muziek, zang. voor dracht. acrobatiek en sneltekenen, de beste te kiezen. De „Kaslcadoes", uit Souburg, een zang-quintet. slaagde er met 43 punten in de eerste prijs in de wacht te slepen. Op de -tweede en derde plaats kwamen met eenzelfde aan tal punten (42U) het duo Suus en Emma Francke uit Souburg en dé jeugdige Anlie Sisters uit Goes. Hierbij gaf het waarderingscijfer voor muzikaliteit voor liet' duo uit Souburg de doorslag. De vierde prijs was voor de heer Kó Polfliet uit Goes, die met enkele zangnummertjes 40Vis punt verover de. De vijfde prijs werd behaald door de Yellowstone Calypsoband uit Vlissingen met 40 punten. De jongste deelneemster, Loesje Bliek, 10 jaar oud, wist door haar onge kunstelde zang 39 Is punt in de wacht te slepen, zodat zij de zesde prijs kreeg toegekend. Hoewel .'.The Flamingo's" uit Vlis singen niet in de prijzen vielen, maakte dit trio een uitstekende in druk. Mede door de goede klarinet solo .behaalden zij 39 punten. De jongste deelneemster, Loesje Bliek, dankte namens „De' Post hoorn", de heer en mevrouw De Leeuw voor het vele werk. dat zij verricht hadden om deze avond te doen slagen. De heer De Leeuw ver zorgde op vlotte wijze de conferen ce. Een gezellig bal. onder leiding van de heer Theo Sohier, besloot deze eslaagde avond. MIDDELBURG Feike Asma concerteerde op Nieuwe-Kerkorgel De organist Feike Asma.gaf dinsdag avond een concert op het orgel van de Nieuwe Kerk in Middelburg. Fei ke Asma betrachtte deze avond een grote soberheid in zijn spel, onder meer met drie koraalvoorspelen van Johan Sebastiaan Bach, het Concer to in G dur van Vivaldi-Bach en de trio-sonate in B mipeur van John Stanley, welke werken het midden deel van het programma vormen. Dit deel ademde de voorname sfeer van boeiende muziek, die beheerst en muzikaal werd vertolkt. Zijn grote technische kwaliteiten kon de' organist o.m. demonstreren in Cé- sar Francks Final en daarbij vond de Franse componist in Feike Asma een even waardige en muzikale vertol ker als Bacli. De majestueuze tocca ta en fuga in d moll van deze laatste componist en de machtige fantasie over psalm 24 van Jan Zwart vorm den een voortreffelijk begin en slot van deze orgelavond. Er was een bijzonder talrijk publiek. Het volgende concert wordt gegeven op donderdag 20 april a.s. Dc Ameri kaanse negei organist Kenneth Good man treedt dan als concertgever op. Gemeentewerken kan het haast niet bijbenen.... In verband met de enige tijd geleden ontvangen rijksgoedkeuring voor de bouw van een magazijn-annex-kan- toor voor de firma F. Maljcrs en Zoon te Middelburg en de bestaande verwachting, dat met de bouw van de brandweerkazerne binnen niet al te lange tijd begonnen zal kunnen worden, dient de afdêling bouw kunde van gemeentewerken Middel burg, die de werkzaamheden met veel moeite kan bijhoudèn, uitgebreid te worden met een technisch amb tenaar In tijdelijke dienst of in vaste dienst met een proeftijd van een jaar. B. en w. van Middelburg delen dit mee in hun toelichting op bet voorstel betreffende de 2e wijziging van de begroting .1961 (gemeente- 1 werken). Brievenbus hoek Markt- Lange Delft verdwijnt In verband met de verbouwing van het winkelpand op de hoek Lange Delft-Markt te Middelburg, dienen de brievenbus en de twee postzegel- automaten in dc Lange Delft te ver dwijnen. Woensdag zullen de - appa raten door dc P.T.T. worden ingeno men. Naar een andere standplaat^ wordt nog gezocht. Het ligt wel ;im de bedoeling, dat de brievenbus en de beide poslzegeiautomaten weer in de omgeving van de Markt worden aangebracht. NV V-vrouwenbond vierde 12%-jarig bestaan Tijdens dc jaarvergadering van de N.V.V.-Vi'ouwenbond, afdeling Mid delburg, is tevens het Ï2%=-jarig be staan gevierd. Voor deze jubileum- vergadering, clie döor mevrouw M. Ov.erweelde Jong geopend werd, be stond cettgrbté lie 1 angstellin'g.- van de zijde der leden..- Nadat de- gebruikelij-, ke jaarverslagen waren uitgebracht. MELISKERKE A.-R. kiesvereniging vergaderde De' A.R.-kiesvereniging te Melïsker- .,kè kwam dezer dagen onder leiding van de tweede voorzitter. $Jc heer P. Sinke, in vergadering bijeen. Uit de jaarverslagen bleek, dat het jaar I960 een goed jaar was voor de af deling. De penningmeester sloot liet boekjaar met een batig saldo van 114,80. De tweede voorzitter, de heer P. Sinke, werd met algemene stemmen herkozen in zijn functie. De heer J. Dekker hield daarna een inleiding •over het Nieuw-Guineavraagstuk, waar druk over werd gediscussieerd. GRIJPSKERKE Paaszangdiensf In de Nederlandse hervormde kerk te Grijpskerke werd op eerste paas dag 's avonds om 7 uur een inter kerkelijke paaszangdienst gehouden. Ds. P. L. J. Wapenaar Nederlands hervormd predikant verzorgde de liturgie; ds. J. Vlaardingerbroek hield een meditatie over: „Vrede zij U" en mevrouw P. J. Geertsc-Leijnse én mej. L. de Visser declameerden. [Enkele paasliederen van J. S. Bach werden via de bandrecorder ten ge hore gébracht. werdfhet bestuur uitgebreid met twee leden. Daartoe werden gekozen de dames N. SteijnVreken en F. Brëeide Kok. De voorzitster, me vrouw C. van WezelSchoolmeester, die wegens ziekte de vergadering 'niet ltón- leiden, werd bedacht met 'een-bloemstuk. Na de pauze-met-verloting voerden -enkele leden, een toneelstukje op. De- zó prettige avond werd gesloten door mevrouw Oy.erweel. die alle dames ?vööii hüni'medewerking'. KANTONGERECHT ÏERNEUZEN Veertig gulden boete voor te snel brpmmen „Als liet veen beetje wil, dan vliegt-ie er bovenop", had de Terneuzeitsc aannemer M. H. de K. op tweede kerstdag tegen zijn vrouw gezegd, toen de arts B. V. na een bezoek aan het aannemersgezin, achteruit de weg wilde oprijden. De voorspelling kwam uit. Juist buiten de uitrit stond de wagen van de aannemer, die door de doktersauto werd aan gereden. „Reed de dokter hard", vroeg de waarnemend kantonrechter njr. L. W. van Os dinsdagochtend op de zitting te Terneuzen. „Normaal", was het in dit geval weinig zeggende antwoord van getuige De K. De dok ter beweerde dat de weg vrij was, toen hij de uitrit uitreed. „U hebt die auto niet gezien", verbeterde dc officier, mr. Ph. M. Schenltenberg van Mierop, „en dat is logisch, want je rijdt er niet voor de lol bovenop". Het feit op zich vond de officier niet zo heel erg. Wel noemde hij het be denkelijk. dat verdachte zoveel in aanrijdingszaken betrokken is. Hij raadde hem aan wat voorzichtiger te zijn. Conform de eis werd ver dachte veroordeeld tot 25 boete, subs.,vijf dagen. De Kocwachtse opkoper C. I. stond terecht, omdat hij met zijn brom fiets in de bebouwde kom van Zuid- dorpe met een snelheid van 48 kilo meter per uur had gereden. „Ze'heb ben de hórden verzet", zei verdachte, „ik dacht dat ik uit de kom was en ik zat er nog in". Verder zou de po litieman tegen hem gezegd hebben, dat hij 38 kilometer reed en nu bleek in het proces-verbaal opeens 48 ki lometer te staan. Zelf had hij het niet precies kunnen controleren. Zijn snelheidsmeter werkte wel. maar hij wist niet of hij te veel of te weinig aangaf. Conform dc eis werd hij ver oordeeld tot ƒ40 subs, acht dagèn. Reglement De vrachtautochauffeur F. I*. uit Ouze-Lieve-Vrouwe-Waver België) had op 4 maart veel te veel aard appelen op zijn vrachtwagen gela den. Dit bleek tijdens een controle in de Gentsestraat te Hulst. Ver dachte zei nog gehoord te hebben, dat. daar een „reglement" voor be staat. Eis f 60 subs. 12 dagen. Uit spraak 50 subs. 10 dagen. Dc Tcrneuzense administratieur H. M. G. bad op 17 november bij het wegrijden uit de Nieuwstraat te Ter neuzen een bromfietser gehinderd. Door de aanrijding, die daardoor ont stond, werd de bromfietser S. G. uit Terneuzen zodanig gewond, dat bij twee maanden ongeschikt was zijn werkzaamheden uit te voeren. ..Geen roekeloosheid", aldus de officier, .,maar wel een overtreding met ern stige gevolgen". Hij eiste een boete van 30 subs. 6 dagen. De raadsman van verdachte, mr. F. W. Adriaanse, 'die de situatie ter plaatse nog eens bad opgenomen, kon niet. begrijpen, dat daar nog niet meer ongelukken gebeuren. Op bet stuk Nieuwstraat tussen postkantoor en Arsenaal straat, staan regelmatig tal van auto's geparkeerd, waardoor er voor het overige verkeer weinig plaats is om elkaar te passeren. Rekening houdend met de omstandigheden, werd de uitspraak bepaald op ƒ10 subs, twee dagen. De bankwerker P. van L. uit Hoek had een meisje in dc zogenaamde a'mazonezit op de duo van zijn brom fiets vervoerd. Eis en uitspraak 2 subs, een dag. Programma voor koninginnedag Het bestuur van de Axelse Oranje vereniging heeft dezer dagen het programma voor koninginnedag be kendgemaakt. De festiviteiten zullen zoals bekend op 1 mei plaatsvinden. De christelijke fanfare. „Hosanna" zal om acht uur 's morgens reeds de feestelijkheden openen met het spe len van koraalmuziek op het dak van het gebouw van de fa. Visscr-Koole. Om kwart over jiegen worden de leerlingen van de lagere scholen van school afgehaald door diverse drum bands. waarna de kinderen zich op 'de Markt zullen opstellen, waar een aubade zal worden gebracht. De leer- OOSTBURG Nieuwe politieverordening i De gemeenteraad van Oostburg heeft in de laatstgehouden vergadering be sloten tot het vaststellen van eer. nieuwe politieverordening. Na de in werkingtreding van de nieuwe ver ordening zullen de inwoners van Oostburg met enkele nieuwe voor schriften kennis maken. De oude verordening is verouderd en door de vele wijzigingen moeilijk hanteer baar. Burgemeester aangewezen als vertegenwoordiger In de jongste vergadering heeft de gemeenteraad van Oostburg burge meester J. L. van Leeuwen aange- wezen als vertegenwoordiger van de hngen van de school te'Spui zullen gemeente jn het algemeen bestuur met een bus van school worden ge- van f|p stichting Beschuttende .Hosanna zorgt voor de be geleiding en het massale koor staat onder leiding van de heer *P. C. Brakman. Burgemeester M. K. van Dijke zal een toespraak hóuden. De leerlingen van de scholen voor voort gezet onderwijs kunnen zich in de zelfde tijd vermaken in „Het Cen trum". waar een gevarieerd pro gramma zal worden aangeboden. Hier komen de kinderen van de hoogste klassen van de lagere scho len om kwart voor elf. Als de lagere klassen in „Het Centrum" zijn ver zameld vanaf 1 uur zijn er voor de ouderen wedstrijden op het sportterrein aan de Buitenweg. Een demonstratie met politiehonden be gint op hetzelfde terrein om vier uur. Het bekende ensemble „Thalia- Tremola" geeft van zeven tot acht een concert in de muziektent, waar na om half negen een lampion optocht. begint. Aan deze tocht kan men groepsgewijs en individueel deelnemen. De feestelijkheden wor den besloten met concerten van de muziekgezelschappen „Concordia" en „Hosanna". Dit duurt van half tien tot half elf. Jeugdschaakcompetilie „D.S.Z." te Axel Voor de jeugdschaakcompetilie speel den de leden van „D.S.Z." te Axel dezer dagen de volgende wedstrij den: J. Nijssen-C. Goossen 1-0; R. Scheele-M. Rinne 0-1; W. Buyze-M. de Pooler 0-1; P. v. Langevelde-B. v. Tatenhove 0-1; H. de Ridder-B. Verduyn 1-0; B. v. Tatenhove-T. Boon 1-0; W. Buyze-J. Nijssen af- gebr. De stand in de bovenste regionen luidt thans als volgt: 1. H. de Ridder 9 gesp. 9 p.; 2. M. Rinne 9 gesp. 7 p.: 3. C. Goossen 9 gesp. 6 p.; 4. B. v. Tatenhove 7 gesp. 5 p.; 5. P. de Regt 9 gesp. 5 p.; 6. L. de Regt 5 gesp. 4 p.:t 7. C. Provoost 6 gesp. 4 p.; 8. R. Schcele 8 gesp. 4 p 9. T. Boon 9 gesp. 4 p.; 10. T. v. Wijck 9 gesp. 4 p. Gevonden Ais gevonden voorwerp is te Axel opgegeven: 1 kinderportemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij bioscoop „Het Centrum". van de Stichting" Beschuttende Werkplaats voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen en in de Commissie van Vervoer van leerlingen van scholen voor openbaar of bijzonder buiten gewoon lager onderwijs voor zwak zinnigen in West Zecuwsch-Vlaande- ren. SLUIS Schiefconcours VAN ONZE ADVERTEERDERS Paasshow van auto's tot en met fietsen Traditiegetrouw heeft de motoren- en rijwielhandel D. P. Mannaert te Terneuzen, op tweede paasdag weer getoond wat er zoal te verkrijgen is op het gebied van auto's, motoren, scooters, bromfietsen en rijwielen. Dat dit niet weinig is. hebben de ve le bezoekers van deze show zelf kunnen constateren in Mannaerts showroom aan de Van Steenbergen laan. Zoals telkenjare waren er in de ver scheiden categorieën die de show toonde, weer tal van vernieuwingen en verbeteringen te zien. Een collec tie bovendien, die een enorme keus te zien gaf tussen de kleine vierper- soons en de eenvoudige bromfiets, die nu welhaast voor iedere beurs bereikbaar is geworden. AAN WALCHERSE KUST Totale vangst van 185 kilogram er is tweede paasdag, aan de Wal- cherse kust, gevist én gevangen, dat het een lieve lust is. Meer dan 570 hengelsportliefhebbers wierpen er hun aas In zee tijdens een interna tionale wedstrijd, waartoe de 25- jarige h.v. „Missingen" het initiatief nam. De deelnemers vingen geen bot: van het Vlissingse strand lot aan Zoutelandc was de oogst 185 kg. Dat bleek tegen de avond in het Vlissingse -Concertgebouw, waar Wethouder: Ch. J. Gillissen Verscha ge de ereprijzen uitreikte. Daar bleek verder, dat die vangst naar liet bejaardentehuis in Vlissingen gaat. En tenslotte kwam, nu een uur wachten op dc uitslagen van de con trolecommissie, bij monde van de heer Gillissen Verschage naar voren, dat de deelnemer met bet beste vis serslatijn die middag de heer P. Lic- vense uit Westkapelle was. Hij sloeg de meeste vissen aan de haak en die vangst had zo'n omvang dat hij er naast een ..eethoek" ook de beker voor het meeste gewicht voor in ont vangst mocht nemen. In zijn toespraakje bracht de heer Gillissen Verschage de felicitaties van het gemeentebestuur over aan de organiserende hengelsportvereni ging, ter gelegenheid van haar 25- jarig .bestaan. Nadat de wethouder de ereprijzen had uitgereikt, over handigde de voorzitter van „Vlissin gen", de heer P. Vclleman, de ove rige 110 prijzen aan de winnaars. Er waren bijzonder veel Nederland se deelnemers. Het aantal buiten landse vissers, dat van de partij was, bedroeg ongeveer veertig. De ereprijzen werden behaald door: Eerste dame mevrouw Pruisen, „Zeebaars". Scherpenisse: zwaarste vis G. Pieters. 600 gram. ..Molen vissers". Zeebrugge; grootse vereni ging ..Zeebaars". Scherpenisse: verstkomende vereniging ..Sparta". Den Haag; best geklasseerde h.v. Vlissingen, M. F. D. Rouw; eerste prijswinnaar P. Licvcnsc, Westka pelle: grootst aantal gevangen vissen P. Lrcvense, Westkapelle: eerste buitenlander G. Pieters „Molenvis sers". Zeebrugge; tweede-prijswin naar A. Zwaansdijk, Zcehengelclub Vlaardingcn; best geklasseerde jeug dige visser tot 15 jaar J. Lanse, Co- li jnsplaat. UITSLAG 1. 1'. Lievense. Westkapelle 2640 p.; 2. A. Zwaansdijk, Z.H.C. „Vlaardin- gen", 21S5 p.: 3. G. Pieters. „Molen vissers". Zeebrugge, 2150 p.; 4. J. de Haze, Kamperland, 1900 p.; 5. M. F. D. Rouw, Vlissingen, 1860 p.; 6. M. v. d. Hoeven, Vlissingen. 1690 p.; 7. A. Huibrcgtse, Vlissingen, 1690 p.: S. L. Cornelis. Molenvissers". Zee brugge. 1650 p.: 9, F. Leendertse, Kamperland, 1620 p.; .10. K. Bakker. Goes, 1610 p. De Sluise schietclub hield in café „De Stad Sluis" een concours voor zijn leden. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. F. Baas 167 punten: 2. H. Coppens 164 punten; 3. I. Ie Roy 163 punten; 4. A. Baas 155 punten; 5. F. de Krijger 149 punten; 6. G. van Lanschoot 145 punten; 7. W. dc Ruijter 143 punten; 8. P. Fraanje 142 punten en 9. W. Ghïjsels 133 punten. Marktberichten VEILING ..WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG 4 april. Groenten Sla I 1114. C 5—3. Spinazie 2518. Andijvie 47—69. Radjj* 2130. Rabarber 914. Bloemkool 4 por kist 61—36. 6 per kist 37—72, 8 per kist 3155, 10 per kist IS34. VEILING V.V.Z.B. GOES 4 april. Groenten per stukBloemkool AI 75—100. All 51—89. BI 49—58, Bil 00— 58. Cl 1630. afwijkend 938. Kropsla I 1416. II 12—14. Per bos Radijs I 21, II 3.719. Per kg Witlof afwijkend 15— 50. Stoofsla 3135. Spinazie II 67. Andij vie II 43—58. Uien 2—21. Prei LI 21. Ra barber 2432. Kroten 43. Waspc-en 25-26. VISMIJN VEERE 1003 kg exportgarnalen 3.334.49. i73 kg schar. 408 kg bot. 247 kg wijting. 121 kg tong. 18 kg rog. 8 kg ongesorteerde vis. AARDAPPELBKL'RS ROTTERDAM. 4 april. Klei-aardappelen. 35 mm op waarts: Eigenheimers f 13.50—f 15.50. Bintjes t 5.75—f 8.30. Voeraardappclen f 1,00—12.00. Prijzen berekend "per 100 kg en op de handelsvoonvaarden vastgesteld voor de verkoop 'van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 4 april. Aanvoer in totaal 5560 dieren.' Vette koeien en ossen 1100. Gcbruiksvce 1271. Vette kalveren 519. Graskalveren 230. Nuchtere kalveren 1792. Biggen 10, Paarden 53. Sc-htpen of lammeren 44. Weide-zuiglammercn 7. Bokken of gei ten 26. Varkens 470. Lopers 29. Prijs in ets per kg. Vette koeien le kw. 300-334. 2e kw. 280—300, 3e kw. 260—230. Vette kalveren le kw. 260280, 2e kw. 240 —260. 3e kw. 220—240. Slachtpaarden le kw. 260, 2e kw. 240, 3e kw. 220. Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren Nuchtere kalveren Varkens (lev. gew.) Exportvarkens lopers Biggen Schapen Lammeren Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koeien levendiger, ruim prijshoudend, prima's boven notering. Vette kalveren aanvofr kleiner, handel goed. wat hoger in prijs. Graskalveren aanvoer als vorige week. handel kalm. prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer korter, handel iels vlot ter. goed prijshoudend. Varkens (lev. ge wicht) aanvoer aanmerkelijk kleiner, handel goed, prijzen iets stijver, prima vleesvarkens boven notering, slachtzeu- gen 165175. Exportvarkens en biggen aanvoer klein, handel matig, prijzen on gewijzigd. Schapen en lammeren aanvoer korter, handel rcdelgk, prijshoudend. Kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel stil. prijzen onveranderd. Vare koeien aanvoer tamelijk, handel stroef, prijzen als vorige week. Vaarzen en pin ken aanvoer iets korter, handel lui. prij zen constant. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren klppcëicren 10 cent, eendeëieren 8 cent, ganzeëieren 25 cent. BEURSBERICHT MARKT GOES •1 APRIL 1961 Aardappelen Bintje. 35 mm opw.. bin nenlandse sortering 1 5.307.00. Bintje. 35 mm opw.. exportsortering f 6.007.<X>. Alpha. 35 mm opw.. f 5.00. Furore. 35 mm opw.. binnenlandse sortering f 6.00— 9.00. Voor prima grove partijen Bintje voor binnenland kan een hogere prijs dan f 7.00 per 100 kg worden gemaakt. Prijzen per 100 kg geleverd aan de sor- teerinrichling, sorteerkosten voor reke ning van koper. Voedoraardappelen noteerden l 1.50—2,00 per 100 kg. Hooi. Lucernehooi f 105.00—110.00 per ton, geperst af bedrijf, Weidehooi f 103.00— 110.00 per ton, geperst bedrijf. Stro. Gerstestro f 50.00—55.00. Tarwcstro f 55.0060.00. Erwentstro f 51.50. Schok kerstro f 50.00, Deze prijzen gelden per tón." geperst af bedrijf en voor diretce levering, blanke kwaliteit. Vlas. Goede kwaliteit ongerepeld vlas. af boerderij 15—20 cent per kg, afwij kende kwaliteit 10—15 cent per kg. Goede kwaliteit gerepeld vlas. af boerderij 20— 25 cent per kg. afwijkende kwaliteit 13— 20 cent per kg. Eieren. Voor do eieren kan een prijs wor den gemaakt van f 1.741.78 per kg, 430 350 290 58 50 42 191 197 195 150 110 100 80 70 50 115 100 80 100 S3 75 1260 1100 950 390 780 680 920 720 620 560 460 400 r tamelijk. handel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15