VARI0S1 Nieuwe Goese Lyceum begint thans vorm te krijgen WALCHEREN Agenda VLISSINGER MOESKER ANKERDE IN CR0NULLA BIJ SYDNEY ZEEUWSCH-VLAANDEREN „STRIJEN VISSERS" WONNEN EIGEN WEDSTRIJD OP TH0LEN WESTERWEEL'S IJZERHANDEL DINSDAG 4 APRIL 1961 FKOVlhl O JALki 2 hi tl U W 8 bi 'J U U ti A S T MILJOENENPROJECT VOOR ONDERWIJS Gebouw zal wellicht bij aanvang cursus 1962 worden betrokken In de onmiddellijke nabijheid van de „scholemvijk" aan de Bergweg te Goes verrijst momenteel het nieuwe Goese Lyceum. Het betonnen skelet van dit gebouw, dat vele weken lang het beeld in de omgeving van de A an Dusseldorpstraat beheerste, is inmiddels al „afgedekt" met een laag fraaie geelkleurige stenen, die het geheel een fleurig aanzien geven. De ruwbouw is thans vrijwel geheel klaar. Half februari van het volgend jaar zullen de aannemers gereedkomen met dit voor het middelbare onder wijs op Noord- en Zuid-Beveland zo belangrijke project. Het zal dan evenwel nog tot september 1962 duren, alvorens de school in gebruik kan worden genomen. De aannemingssom van het nieuwe Goese Lyceum bedraagt bijna 1,2 miljoen gulden. Het de kosten van centrale verwarming, het schilder werk, de elektrische installatie, de dekvloeren, de tuinaanleg en de vol ledige inrichting, zal dit project een bedrag vergen van 2 tot 2\'z miljoen f ulden. Architect van deze bijzonder raai opgezette school is het archi tectenbureau irs. Rothuizen en 't Hooft N.V. Ie Middelburg en Goes. Doorlopend zijn circa 30 tot 40 men sen bij de bouw betrokken. In maart van het vorig jaar is met de bouw van dit miljoenen project begonnen. Daarvoor wa ren reeds 345 betonpulspalen in de grond „gestort", waarop het ge bouw zal rusten. Iedere paal heeft een belasting van 40 tot 60 ton. Het gebouw bestaat uit niet minder dan zes grotere en kleine vleugels De hoofdingang is gelegen aan de Van Dusseldorpstraat. Via de hoofd ingang komt men in een ruime, 12 meter lange en 11 meter brode hal. Rechts van de hal zijn de vertrekken voor de administratie, de rectors kamer, de leraarskamer en de biblio theek geprojecteerd. Links treft men de garderobes en toiletten aan, met daarboven een 18 meter lang en 11 meter breed overblijflokaal, dat men min of meer als kantine kan be schouwen. Loodrecht op de hal slaat de grootste vleugel van het gebouw, waarin een groot aantal lokalen is ondergebracht. Deze vleugel be staat oiit de begane grond, een eerste en een tweede verdieping. In elk van deze lagen zijn zes les lokalen ontworpen. Verder liggen op de kop van deze vleugel de praktieumlokalen: het scheikun delokaal, het natuurkumlelokaal, het biologielokaal, alsmede een muziekzaal. In een kleine zijvleu gel aan de zijde van de Irene- straat is het tekenlokaal gepro jecteerd met daarboven een flinke bergruimte. Wanneer men van de hal uit links afslaat eil de garderobe voorbij gaat, komt men bij de wasruimte, met liefst 16 douches. In deze linkervleu gel is voorts het gymnastieklokaal annex aula ontworpen, dat niet min der dan 21 meter lang en 12 meter breed is. Het lokaal is voorzien van een 11 meter breed en 6 meter diep toneel. Onder het toneel is de nodige bergruimte. Rechts van het toneel treft men twee kleedkamertjes aan. Loodrecht op de Vogelzangsweg staat een laag. 45 meter lang ge bouw, dat als fietsenbergplaats dienst zal doen. De gehele school zal voorzien worden van een omroepinstallatie, waarvan het „hart" zich zal bevinden in de rectorskamer. Van hieruit zal het mogelijk zijn niet elke plaats in het gebouw contact op te nemen. De school krijgt een centrale oliestook- verwarming, terwijl het gymnastiek lokaal annex aula naast de centrale verwarming door heteluchtverwar- mïng op temperatuur zal worden ge bracht. Schade bij aanrijding in 's-Gravenpolder Maandagmiddag omstreeks kwart voor zes vond op de Schoorkenszand- weg te 's-Gravenpolder een aanrij ding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door M. M. D. uit Goes, en een personenauto, bestuurd door J. d. J. uit Ellewoutsdijk. Er ontstond schade aan beide voertuigen. In verband hiermee verzoekt de postcommandant der rijkspolitie te 's-Gravenpolder de wielrijder en wïelrijdster. die zich in de nabijheid van de plaats van het ongeluk be vonden, zich met hem of met de po litie in zijn of haar verblijfplaats in verbinding te stellen, voor het geven van inlichtingen. Vicaris J. Bezemer nam afscheid van Kapelle Vicaris J. Bezemer die gedurende een half jaar werkzaam is geweest bij de Nederlands hervormde gemeente te Kapelle, heeft op eerste paasdag af scheid genomen. Nadat eerst ds. E. P. J. Jebbink een korte predikatie had gehouden, verzorgde vicaris Be zemer de tweede helft van de paas- dienst. Na afloop hiervan was er ge legenheid om persoonlijk afscheid van de vicaris te nemen. G. Drost 35 jaar koster van de Hofpleinkerk Zaterdag was de heer G. Drost 35 jaar koster van de Hofpleinkerk te Middelburg. Op paasmorgen werd hij na afloop van de kerkdienst in har telijke bewoordingen toegesproken door ds. J. Boonstra, namens ker- keraad en gemeente. Ds. Boonstra prees de horuw prees de trouw en grote liefde van de heer Drost als dorpelwachter. Op verzoek van ds. Boonstra werd de jubilaris staande de zegenbede uit psalm 134 toegezongen. SEROOSKERKE (W.) Auto na slippartij in sloot te Serooskerke Qp de Willigenhoekweg te Seroos kerke (W.) vond zaterdagavond om streeks half zeven een verkeerson geval plaats, waarbij een personen auto zwaar werd beschadigd. De personenauto, bestuurd door D. C. uit Vlissingen, slipte en raakte in een naast de weg liggende sloot. Per soonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Ds. J. Franke nam afscheid in Ouwerkerk Op eerste paasdag vond in de Xod. lierv. kerk te Ouwerkerk de ai'seheids- dienst plaats van ds. J. Franke, be roepen-predikant te Langezwaag- Luxwoude. De scheidende had als tekst van zijn predikatie gekozen 1 C'or. 15 55-57. Na de predikatie sprak ouderling A. M. Smits de vertrekkende predikant toe. Ds. M. G. Westorhof uit Nieuwcr- kerk sprak namens de classis, do ring Zierikzee en het hervormd predikan tenconvent. Hij kenschetste de predi kant als een vriendelijk, meelevend en behulpzaam mens. Ds. J. B. Assen- dorp uit Zierikzee memoreerde het vele, dat ds. Franke ook voor Zierik zee deed, als catechisatie, ziekenbe zoek en pastorale arbeid. Ds. Assen dorp wenste hem veel goeds toe na mens de vrijzinnige hervormden. Op zijn verzoek zong de gemeente de scheidende Gez. 263 1 en 2 toe. Tenslotte sprak ds. Franke een dank woord tot allen, waarmee hij had sa mengewerkt. Na de dienst namen ve len met een handdruk nog persoonlijk afscheid van ds. en mevrouw Franke. (Advertentie SNELFIX lijmt fineer en leer. kunststofplaat en nog veel meer... VANDAAG. Middelburg Electro: Pearl Harbour- Hiroshima. 19.30 uur. 14 jaar. City theater: De bruut en do bruid. 20 uur. 1-1 jaar. Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 9—18 uur. Vlissingen Luxor: Het broeinest van Chicago, 20 uur. 14 jaar. Alliambra: Katja, de ongekroonde keizerin, 20 uur, 14 jaar, Goes Grand: De mesties, 20 uur 14 jaar. Zierikzee Concertzaal: Greep naar de macht, 20 uur, 14 Jaar. Tcrncuzcn Luxor: Dat doen we nog eens over, 20 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater: Tarzans ver banning. 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olympia: Alias Jesse James, 20 uur. Hulst Biosoopgebouw: Een stem in de mist. 20 yur. Axel Het Centrum: De Saint in actie. 20 uur. 14 jaar. EIGEN HUIS OP EIGEN GROND Zeventigjarige vader kwam op bezoek (Van onze correspondent in Austra lië) Bij de familie Moesker is de appel niet ver van de boom gevallen, al stond de boom dan in Nederland en kwam de appel in Austalië terecht. Wanneer een 70-jarige oud-machinist van de N.S. na een bezoek aan zijn zoon in Australië bij zijn terugkeer in Nederland verklaart „daar nog wel eens een keer te gaan kijken", is het niet zo verwonderlijk, dat ook de zoon van deze man een zwerversnatuur heeft. Maar deze zoon, de heer A. Moesker, heeft in Australië zijn anker uitgegooid. De heer Moesker woonde in Vlissin gen. Na de oorlog wilde hij het varen er wel nan geven hij voer als werk tuigkundige voor de K.P.M. maar toch kon hij het in zijn woonplaats niet vinden.' „Ik was teveel ruimte gewend", is eigenlijk het enige motief voor zijn „vlucht" naar het wijde Australië. Omdat hij toen nog vrijgezel was, gaf het besluit tot emigratie niet zoveel problemen. De huisvesting maakte net hem in ieder geval niet lastig, maar toch zette hij acht jaar geleden al zijn geld om in grond in het plaatsje Cronulla, dat ongeveer 20 km van Sydney ligt. Hij betaal de er 300, oftewel ongeveer 2500 voor. „Meer geld had ik niet", bekent hij en voegt er aan toe: „anders zou ik nu spijt gehad hebben, toen niet meer grond te hebben gekocht". Want net stuk grond kost nu het vijf voudige van het genoemde bedrag. De heer Moesker kan zich inder daad gelukkig prijzen zijn laatste geld daar in die grond te hebben belegd; hij heeft er nu zijn huis op staan. Hij trouwde namelijk na een paar jaar in Sydney. In de olie De heer Moesker heeft zijn verbinte nis met de oliebedrijven niet losgela ten. Als immigrant pakte hij allerlei werkjes aan en kwam tenslotte te recht in Port Moresby, waar hij on derhoudswerken uitvoerde. Gedurende twee jaar werd hij aan de Perzische Golf gestationeerd. Hij keerde nog even naar het oude vaderland terug en ankerde toen in Cronulla. dat ge legen is aan één van de mooiste baai en rond Sydney. In deze omgeving heeft een olie maatschappij een raffinaderij ge start. De heer Moesker heeft daar inmiddels het toezicht gekregen op 't techniche werk. Het ziet er niet naar uit, dat hij Cronulla nog zal verlaten; met vrouw en drie kinde ren gaat dat immers niet zo ge makkei ijk.t Bovendien is de heer Moesker te vreden over zijn werk en zijn woonplaats. Dank zij de lening van 'n Nederlandse woningbouw vereniging staat het op tijd ge kochte stukje grond een eigen wo ning. „Pracht land Vader Moesker, die de locomotief heeft verlaten en van zijn pensioen geniet, trok er ook op uit; hij ging eens kijken hoe zijn zoon het maakte aan de andere kant van de wereld. Hij bleet daar elf maanden. Enthou siast over Australië keerde hij naar het vaderland terug. ,Wat een prachtlaild, als ik nog wat gespaard blijf, hoop ik er toch gauw weer eens te gaan kijken", zo be loofde de "0-jarige zichzelf. Mij heeft al zijn belevenissen aan die grote reis in dagboekvorm vastgelegd en zal dat nog heel wat keren lezen. ,Zo'n badplaats hebben wij in Ne derland niet", luidt zijn oordeel over Cronulla. En inderdaad, zo een ruim strand, omzoomd met prachtig begroeide bergen zal men in Nederland tevergeefs zoe ken. Bovendien geeft het klimaat alle mogelijkheid om van die schoonheid te genieten cn dat heeft vader Moesker gedaan. „Als ik jonger was, wist ik het wel. Maar in mijn jeugd wist ik nog niet hoe Australië er uitzag". Dank zij de emigratie van een zoon weet hij dat nu wel! KERKNIEUWS Ds. G. W. Alberts overleden Op 75-jarige leeftijd is te Vlaardin- gen overleden ds. G. W. Alberts, emeritus predikant van de christelijk gereformeerde kerk van Zutphen, die hij slechts van 1923 tot 1926 diende. Ds. Alberts ging tot voor kort elke zondag in de diensten van vacante kerken voor. Vele malen was hij des zondags ook in Zeeland. NED. HERV. KERK Beroepen te Nieuwland en Oistefwijk J. T. Doornenbal te Oenc; te Zuili- chem en Niewaal W. Vroegindewey te Bleiswijk; beroepen te Almen (toezegging) A. van Roon te Pijn- acker. GER. KERKEN Aangenomen naar Roodeschool A. C. Koster, kandidaat te Pernis, die be dankte voor Gicssen-Rijswijk (N.Br.) St. Jacobiparochie en voor Zuid Beijerland; beroepen te Berlikum H. K. Poelman te Arnemuiden: te IJmuiden B. G. de Valk tc Hceren- veen; te Colijnsplaat J. de Waard, kandidaat te Rijsoord; aangenomen naar Amstèrdam-Slotervaart-Os- dorp J, G. Marseille te Groningen- Noord; naar Melbourne (Australië Reform Church) T. J. Hagen te De venter. DOOPSG. BROEDERSCHAP Beroepen te Beverwijk G. Warning te Dantumawoudc (Fr.) BAPT. GEMEENTE Beroepen te Den Helder G. Vegter te Rotterdam-C. GER. GEMEENTEN Beroepen te Leiden A. Vergunst te j Rotterdam-C. OUD. GER. GEMEENTEN Bedankt voor Scheveningcn L. Ge braad te St.-Philipsland. HERO doperwtjes extra fijn! I )c gastvrouw verrast haar gasten op Hero doperwtjes extra fijn. In één woord verrukkelijk! Geniet ook van Hero doperwtjes zeer fijn cn fijn. ;n Sortering naar grootteen .altijd topkwaliteit! de huisvrouw die gastvroicw is, serktesl Iieto Conserven VLISSINGEN Vlissingers slaagden voor examen brandwacht 2e klas Dezer dagen werd te Vlissingen examen afgenomen voor brandwacht 2e kl. door een examencommissie onder voorzitterschap van de heer Kórtus, inspecteur bij het brandweer- wezen. inspectie Bréda. Van de Nederlandse Spoorwegen slaagden de volgende Vlissingse le den: J. Boogaard, T. Nijsen, W. J. M. Rovers, J. Salakory. J. J. J. Schip per, F. Witte, W. Huiz'en, J. v. d. Meule en J: Vader. Zij werdenopgeleid door de hoofd brandwacht J. van As, van de ge- meentebranweer te Vlissingen. Ge lijktijdig met deze spoormannen werd een aantal personeelsleden van de P.Z.E.M, geëxamineerd. Deze slaag den ook allen. Het waren de heren H. van Aalst. H. van Boven, P. Bur gers, C. Hulst, M. de Jonge. A. Kay- ser, P. Melse, H. Wagenaar, J. Wee- zepoel, M. Wiessner en L. Zijta. Alcohol was de oorzaak Tijdens het paasweekend waren er ook weer enkele Vlissingers, die ken nelijk te veel aan Bacchus geofferd hadden. Zij ondervonden hiervan de minder prettige gevolgen. Zaterdag avond reed de 60-jarige V. uit Vlis singen in dc Walstraat onder invloed van sterke drank met zijn motor te gen een stilstaande personenauto. Hij werd ter ontnuchtering ingesloten. Minder fortuinlijk was de 22-jarige T., eveneens uit Vlissingen, die zon dagavond in kennelijke staat op een rijwiel door de Walstraat laveerde. Hij kwam te vallen en bleef bewuste loos liggen. Een verpleegster verleen de eerste hulp. De man, die een hoofd wond had opgelopen, werd op dokters advies naar het St. Josephziekenhuis overgebracht. Eervol ontslag ambtenaar B.S. te Oostburg Aan mr. K. Hoekzema tc Oostburg is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand der gemeente Oostburg, terwijl hem, eveneens op zijn verzoek, eervol ontslag is ver leend als praeses-curator van de ge meentelijke gymnasiale afdeling van het Koningin Wilhelmïna lyceum te Oostburg. GEVRAAGD: 2 bankwerkers 1 draaier-bankwerker Machinefabriek HAVÉ SCHUTTERSHOFWEG TERNEUZEN VANGSTEN VRIJ GOED Honderdtwintig deelnemers trotseerden kou en regen Honderdtwintig sportvissers hebben de middag van tweede paasdag aan de zuidkust van Tholen, tussen Strlj- enhani en Gorishoek koude en regen buien getrotseerd, toen zij deelnamen aan de door de „Strijen Vissers" uit Bergen op Zoom georganiseerde zee- Vier aanrijdingen op Tweede Paasdag Op de Prins Hendrikweg en in de Paul Krugerstraat te Vlissingen von den maandagmiddag vier aanrijdin gen plaats, waarbij alleen materiële schade ontstond. Drie van deze aanrijdingen ontston den, doordat de bestuurders de wette lijke bepalingen betreffende onderlin ge afstand niet in acht namen. Bij de vierde aanrijding was onvoorzichtig rijden de oorzaak. Ook de weersom standigheden speelden echter een rol, daar de voertuigen bij het remmen, tengevolge van het gladde wegdek, slipten. Kettingbotsing op Prins Hendrikweg Op de Prins Hendrikweg te Vlissingen vond zaterdagmiddag een kettingbot sing tussen drie personenauto's plaats. Hierbij ontstond alleen materiële schade. Een Belgische autobestuurder stopte zijn wagen om de weg te zoeken. De, eveneens uit België afkomstige, be stuurder van een achter hem lijdende personenauto kon zijn auto niet tijdig tot stilstand brengen, zodat hij tegen de eerste wagen opbotste. Een Ne derlandse autobestuurder, die achter deze twee Belgische wagens reed, hield niet voldoende afstand, met het gevolg, dat hij tegen de tweede Belgi sche auto reed. Officiële pubükatie VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag april gaat niet door. hengelwedstrijd. De vangsten waren vrij goed van de 120 deelnemers wisten er 89 één of meer vissen tc verschalken. A. Jurgens jr. uit Ber gen op Zoom, een lid van de „Strijen Vissers", legde beslag op de eerste plaats hij behaalde 2305 punten. Bij de verenigingen waren het al weer de leden van dc „Strijen Vis sers", die de toon aangaven. Van de negen vertegenwoordigende visclubs werden zij eerste met 5248 punten. De uitslagen waven Persoonlijk klassement1. A. Jur gens jr., Bergen op Zoom, 2305 p.; 2. L. van Raay, Bergen op Zoom, 1948 p. 3. M. Bijl, Sint-Maartens dijk, 1669 p. 4. L. van Beent, Rot terdam, 1580 p. 5. M. Bogers, Halsteren, 1415 p. 6. J. Klaassen, Bergen op Zoom, 1336 p. 7. A. C. Moerland, Wageningen. 1330 p.S. J. Otten, Valkenswaard, 1315 p. 9. A. Aalbrechtsc, Roosendaal, 1300 p.; 10. C. H. van Beem, Rotterdam, 1215 punten. Verenigingen 1. „Strijen Vissers". Bergen op Zoom, 5248 p. 2. „Het Dobbertje Bergen op Zoont, 3051 p.3. „De Karper", Bergen op Zoont, 2945 p. 4. „Rotterdam", 2795 p. 5. - „Rovi", Roosendaal, 2350 punten. Auto slipte en reed tegen gevel van huis Vrijdagavond deed zich in de Paul Krugerstraat te Vlissingen een on geluk voor, toen een bestelauto, be stuurd door de heer W. G. K. uit Vlissingen bij de kruising met de Irislaan een Jekke band opliep. De bestuurder remde, maar de auto slipte, waardoor de chauffeur dc macht over het stuur kwijtraakte. De wagen reed op het trottoir en kwam tot stilstand tegen de gevel van een huis. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De auto werd enigszins beschadigd. Ontsnapping uit Van der Hoeven-kliniek te Utrecht Maandagmiddag is uit de dr. H. van der Hoeven-kliniek te Utrecht de 19- jarige J. K. ontsnapt. Hij verbleef in deze kliniek, nadat hijter be schikking van do regering werd ge steld. Hij zou zich indertijd aan moord hebben schuldig gemaakt. elektrisch las gereedschap en elektroden AXELSESTRAAT 151, TEL. 3328, TERNEUZEN Vertegenwoordiger voor Oost- en West- Zeeuwsoh-Vlaanderen. Ongeveer 5S0 hengelaars hebben t tweede paasdag deelgenomen aan de internationale viswedstrijd, die de h.v. „Vlissingen" ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan langs de Wal- cherse l:ust van Vlissingen tot Zoutelande organiseerde. Men j ving geen bot: de „oogst" was 185 kg vis, die werd geschonken aan het 1 Vlissingse bejaardentehuis. Na afloop reikte wethouder Cli. J. Gillissen Verschage in het Vlissingse Concert gebouw de ereprijzen uit. De foto toont dc 12-jarige Jan Christiaanse uit Vlissingen. lid van de organise rende vereniging, die zijn hengel nauwlettend in hel oog houdt. (Foto P.Z.C.J

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 3