Gesprek over Laos verloopt gunstig PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer JONGEN OP AANWIJZINGEN VAN PARAGNOST GEVONDEN Waar zijn onze schepen? ITALIAANSE ARBEIDER STEEKT KANTINEJUFFROUW NEER BOUMAN pljil PKOV/NUlALb- Zilfiü WS b U UU K A NT ZATERDAG 1 APHID 1961 de beschermende basis voor blijvende schoonheid Endocil vloeibare crème Endocil cleansing tonic Endocil dagcrème Endocil nachtcrème HUIDVERZORQINSSPREPARATEN VAN ORSANON 4/J Oneerlijke postbeambten De directeur van de Argentijnse post- en telegraafdienst, kolonel Gus tavo Borges, heeft president Janio Quadros aanbevolen 40 postbeambten te ontslaan wegens het stelen van cheques en geld uit brieven. Dc oneerlijke handelingen zouden in 1959 zijn gepleegd, maar de bij het onderzoek aan het licht gekomen fei ten werden voorlopig in de ijskast gelegd tol de directeur zou worden opgevolgd door een nieuwe directeur. Wachten op Russisch antwoord Peking aanvaardt Brits plan Prins Soevanna Phoema, ex- premier van Laos, heeft giste ren op een persconferentie in Londen verklaard, dat de Rus sische en de Amerikaanse hulp aan Laos gelijktijdig stopgezet moeten worden. De prins zei ingenomen te zijn met de Britse voorstellen inzake Laos. Deze zouden met kleine wijzigingen aanvaard kunnen worden. Hij merkte voorts op, dat de V.S. tot voor kort de noodzaak van een neutraal Daos niet ingezien hebben. Met Kennedy was er echter een an dere wind gaan waaien in Washing ton. De prins ontkende dat de troepen van de Pathet Lao uitsluitend uit communisten bestaan. Er bestaat 'n ..evenwicht" tussen communisten en niet-eommunisten in de gelederen van de Pathet Lao. Met grote nadruk verklaarde hij dat hijzelf, zo hij in Laos aan het be wind mocht komen, de eerste zal zijn om het communisme te bestrij den. Soevanna Phoema zei voorts nog, dat hij, op grond van zijn contacten met Peking en Hanoi, van mening was dat China en Noord-Vietnam bereid zijn om Laos ,,in onafhanke lijkheid en neutraliteit" te laten le ven. De Chinese vice-premler en mi nister van buitenlandse zaken maarschalk Tsjen Ji heeft ver klaard, dat China geen bezwaar heeft tegen wederinstelling van de controlecommissie voor Laos en het beleggen van een veertien- mogendhedenconferentie. Dit be richt het Indonesische persbureau Antara. Hij sprak op een afscheidsbanket, dat president Soekarno hem in Djakarta aanbood. De verklaring van maarschalk Tsjen Si betekent dat China het Engelse voorstel aan de Sowjet-Unie heeft aanvaard. Dit voorstel behelsde: de Sowjet-Unie verzoekt de strijdende partijen het vuren te staken en vraagt het weder bijeenroepen van de internationale controlecommissie voor Laos. Deze commissie, bestaan de uit India, Polen en Canada, werd krachtens de Genee^se verdragen van 1954 ingesteld en had tot taak de naleving van deze verdragen te controleren. Voorts is voorgesteld het beleggen van een internationale conferentie over Laos. Engeland heeft een Engels-Russische oproep om de vijandelijkheden te staken als voorwaarde gesteld voor het doen herleven van de controle commissie en het bijeenroepen van een internationale conferentie. Enge land en de Sowjet-Unie waren co- voorzitters Aan de Geneefse confe rentie van 3954. In doorgaans goedingelichte kringen is echter vernomen dat de Britse regering na besprekingen met prins Soevanna Phoema niet meer zo krachtig zal aandringen op het vol doen aan deze voorwaarde. Auto onder trein: bestuurder in veiligheid Op een met een automatische knip- pei-lichtinstallatie beveiligde over weg in de gemeente Ruinenvold. tus sen Steenwijk en Meppel, is de trein uit Leeuwarden vrijdagmorgen om ongeveer kwart over elf op een per sonenauto gereden. De wagen stond met afgeslagen motor op de spoor baan. De bestuurder, de 45-jarige heer P. van der Spoel uit Meppel, kon zich tijdig in veiligheid stellen. Zijn auto echter werd ernstig be schadigd. De trein, die slechts lichte averij opliep, kreeg elf minuten ver traging. Advert, entte/ Zuidamerikaans plan voor V.N.-kosten in Kongo Achttien Latijns-Amerikaanse lau den hebben een ontwerpresolutie in gediend, waarin de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad de Ver. Staten, de Sowjet-Unie, Enge land, Frankrijk en nationalistisch China verzocht worden 70 pro cent van de kosten die de V.N. in 1961. in Kongo zullen maken, voor hun rekening te nemen. Voorts stellen deze 18 landen voor om 25 procent van deze kosten te laten betalen door de landen, „wier investeringen in Kongo meer dan een miljoen dollar bedragen". De resterende 5 procent zou opge bracht moeten worden door alle le den van dc V.N. De bijdrage van elk land moet vastgesteld worden naar rato van het bedrag waarvoor het wordt aangeslagen in verband met dc totale kosten van de volkerenor ganisatie. Scooterrijder verongelukt llllllllllllllllllllllllllllllllH De 44-jarige C. Klerk is donderdag met zijn scooter geslipt in de Stielt- jesstraat in Rotterdam. De man kreeg - een schedelbasisfractuur en overleed preferente aandelen later in het Dijkzigt-ziekenhuis. 5 Heitje voor karweitje H De landelijke padvindersactie „Een heitje voor een karweitje" zal dit jaar worden, gehouden n op 6 en 7 april. De actie wordt ij in Den Haag op woensdag 5 april 's morgens om 8.30 uur s otficieel geïntroduceerd. f| Aan een tachtigtal jongens en meisjes, vertegenwoordigers van de vier samenwerkende padvindersorganisaties, zal op- dracht gegeven worden een object op het stadhuisplein 'schoon te maken. Tijdens de werkzaamheden zullen drum- bands van de verkenners en- kele marsen spelen. IllllllllllllllllllllllillllllllillllllllllllilillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllI Gero-dividend 12 De raad van commissarissen van de N.V. Gerofabriek te Zeist is voorne mens aan aandeelhouders voor te stellen het dividend op gewone aan delen over 1960 te bepalen op 12 naar keuze volledig in contanten of 2 in contanten en 10 in aande len (y.j. 9(/c in contanten) en voor (v.j. BEWUSTELOOS IN DUIVENHOK Inwoners Drogeham zochten naar vermiste scholier Een steeds groeiende groep inwo ners van Drogeham een dorp in het oosten van Friesland is woens dagavond aan het zoeken geweest naar de U-jarige H Bosnia, een zoontje, van de lieer O. Bosma. De jongen was bij de timmerman R. de Jong op bezoek geweest om naar dc televisie te kijken en om tien voor zes vertrokken. Kwart over zes kwam zijn* vader informeren waa¥ hij was. Daar de jongen verleden DINTELOIJK 5 MONTEERLAND MOHAMED IICZA 3 MUIDCRKERK N A ESS COMMANDER Bestelwagen tegen molen twee zwaargewonden Ruim een half uur zijn brandweer lieden en agenten van de technische dienst gisternacht in Rotterdam be zig geweest om twee gewonde inzit tenden te bevrijden uit een bestel wagen, die bij de Mathenesserdijk tegen een oude molen was gebotst. De gehele voorkant van dc wagen was ingedrukt. Hel ergste was de 28-jarige pijpfitter A. A. 't Hout er aan "toe. Hij lag bewusteloos, met het bovenlichaam op straat, terwijl zijn benen bekneld zaten in de auto. Hij werd mei gecompliceerde breu ken in het rechterbeen en fracturen aan de kaak en de heup naar het Dijkzigt-ziekenhuis gebracht. De chauffeur, de 23-jarige lasser G. van 't Hof. was eveneens bewuste loos. Hij liep vooral verwondingen aan het hoofd op, maar kon later in de nacht na een medische behan deling naar huis gaan. Waarschijn lijk is de chauffeur, komende van de lage erfbrug, misleid door de boch tige weg en daardoor tegen de mo len gebotst. jaar ook eens was verdwenen hij werd toen ergens op een dak terug gevondenging inen onmiddellijk op zoek, daarbij geholpen door om wonenden. De uren verstreken ech ter zonder dat er een spoor van het kind werd gevonden. De heer. Bosnia belde daarop de pa ragnost G. Croiset te Utrecht op en verzocht hem om medewerking. De heer -Croiset deelde de heer Bosma mee, dat zijn zoontje zich binnen een straal van een kilometer moest bevinden bij een hok met een wat overstekend gebouwd dak. Dit bleek ongeveer met de feiten te kloppen. De heer M. de Jong ging in een hok kijken dat aan de beschrijving vol deed en hij vond de jonger bewuste loos in een duivenhok, dattegen de zolder vant het. grote hok was ge-, bouwd. De bewusteloosheid was niet te wijtèn aan uitputting of iets der gelijks ..,iiar aan het feit. dat het kind. dat een suikerpatiëntje is. niet op tijd namelijk om zés uur een injectie had gekregen, omdat hij niet thuis w? gekomen Het jonge tje. dat om tien uur werd gevonden, werd door een arts bijgebracht en kon om half elf gisteravond naar huis worden vervoerd. De jongen vertelde dat hij zich eerst in de hmitloods van de heer R. de Jong had verstopt en daarna het dui\-enliok was binnengegaan. Hij bad niet naar huis durven gaan om dat zijn paasrapport niet zo goed was uitge\-allen. WOENSDRECHT (Advertentie i OAASTERKERK Complot tegen regering van Guatemala ontdekt Officieel is meegedeeld, dat de in lichtingendienst van Guatemala woensdag een samenzwering tegen liet bewind van president Ydigoras heeft ontdekt,, die zaterdag had moe ten-toeslaan. Bij het complot zouden drie kolonels, een groep jonge officieren en leden van politieke oppositiepartijen, „die heulen met de Castro.communisten" betrokken zijn. DRAMA BIJ DEMKAFABRIEKEN Bedrijfsarts kon geen hulp meer bieden De cheffin van de kantine van de N.V, Koninklijke Staalfa brieken „Demka" aan de Ha venweg in Utrecht, de 30-jarige mevrouw Adriana Jansje Geer- truida ten Broeke-Bredewoud, is gistermiddag door een Itali aanse arbeider neergestoken en kort daarna overleden. Mevrouw Ten Broeke werkte al vijf jaar in de Demka-kantine. Gister middag, tijdens de schafttijd van de eerste ploeg arbeiders, werd zij dooi de 24-jarige Italiaan G. M. aange sproken. Hij vroeg haar. of ze een avondje met hem uit wilde. De cheffin wees dit voorstel echter verontwaardigd van de hand met de mededeling dat ze getrouwd was. M. drong niet langer aan, maar na dc tweede schaftpauze, toen mevrouw' Ten Broeke samen met drie serveer sters rustig een boterhammetje zat te eten, kwam hij terug. Deze keer. vulde hij zijn invitatie aan met de opmerking: „Als je het niet doet. worden het voor jou en mij beroerde paasdagen". De serveersters lieten toen de dis cussie aan het tweetal over en begonnen aan de balie met het omspoelen van de koffieketels en -kopjes. Zij werden opgeschrikt door een hevig gegil van me vrouw Ten Broeke en zagen lot hun afschuw, dat haar witté schort besmeurd was met bloed. De Italiaan had haar met een stiletto snel achter elkaar vijf steken toegebracht in de maag- en buikstreek. Do bedrijfsarts, dokter Warffemius, die onmiddellijk werd gewaar schuwd, kon geen hulp meer bieden: het slachtoffer overleed ter plaatse. M. was inmiddels dc kantine uitge lopen. Een arbeider die zich had slaan wassen in de wasgelegenheid onder de kantine en die na het gegil van mevrouw Ten Broeke pools hoogte ging nemen, kwam hem op dc trap tegen. Toen hij zag wat ei gebeurd was zette hij met enkele colllega's de achtervolging in. Dc Italiaan word vrij snel gepakt en teruggebracht naar de kantine, waar hij van schrik over de gevolgen van zijn daad in elkaar zakte. M. is in verzekerde bewaring ge steld op beschuldiging van doodslag e.q. zware mishandeling, de dood ten gevolge hebbende. Hij is afkom stig uit bet Italiaanse plaatsje San ta-Maria. M. behoorde bij een groep Italiaanse arbeiders die in december naar Nederland kwam. Hij had in Utrecht een kosthuis. In de maan den van zijn verblijf in ons land heeft hij nooit moeilijk lieden veroor zaakt. Mevrouw Ten Broeke en haar echtgenoot, die beroepsmilitair is, hadden geen kinderen. Rehabilitatie joodse soldaten in Duitsland Kolonel Sehmückle van de voorlich tingsdienst van het Wcstduïtse mi. nisterie van defensie, heeft voor de radio verklaard dat het bureau voor onderzoek op het gebied van de mili taire geschiedenis de Duitsers meer inzicht moet geven in do lijdensweg van de joodse soldaten, die in dc Duitse legers hebben gediend. Dit werk is veel belangrijker dan het historische onderzoek dat ophelde ring moet verschaffen over de vraag welke gevechtsformatie in het grijze verleden op een zeker ogenblik een bepaalde aanval heeft gedaan, zo zei Sehmückle. flij herinnerde er voorts aan dat de minister van defensie, Franz Josef Strauss, de plaatselijke autoriteiten in West-Duitsland al lang geleden heeft verzocht de namen van de 12.000 joodse soldaten, die in de eer ste wereldoorlog voor Duitsland gc: vallen zijn, weer aan te brengen op de gedenktekens. De nazi's hadden deze namen verwijderd. Ex-premier van Kathmandoe in hongerstaking De gezondheid van de voormalige premier van Kathmandoe, B. F. Kei- rala, is bijzonder hachelijk geworden na zes dagen hongerstaking. De bewindsman werd op 15 decem- ber door koning Mahendra in arrest i gesteld en ontheven van zijn functie. !Het door hem geleide kabinet werd naar-Huis gestuurd. De koning was het niet eens met de socialistische j opvattingen van zijn premier en met 'diens vooruitstrevendheid. Nagekomen advertenties Het Franse blad Funs-Pressc zou uit doorgaans welingelichte bron in Tel Aviv hebben vernomen, dat dr. Jo seph Mengele, de gewezen kamparts van Auschwitz door geheime Israëli sche agenten in een villa in Buenos Aires is gegrepen, Mengele zon aan boord van een Panamees vrachtschip naar Israël worden overgebracht. Foto: dr. Joseph Mengele. (Advertentiê) komttoch ook? tweede Paasdag GROTE PAASSHOW - van Bonman's Meubelfabrieken n.v. FABRIEÜSTOONZALEN Rotterdam: IJsseJmöndselaan 175 (Kralings'eyeér) meubelen met 1753. „Wat bedoel je?" Wat voor plan?" wilde Charley weten. „Het be- itaat niet, dat we deze kist veilig ^an de gropd zetten! Je kunt ons beter meteen laten overstappen!" „Juist ja", iieaamde de expeditie leider, „dat moesten jullie meteen maar doen ook Maar je denkt toch niet dat ik een van m'n schepen met zo'n kostbare en belangrij ke inhoud zonder meer als verloren beschouw Zo gauw geven we 't niet op m'n jongen. Verbindt mij vlug Joor met kapitein Bu- kala!" De donkere gezagvoerder van nummer 4 vertrok geen spier op zijn gelaat terwijl hij de orders van zijn chef aanboorde. Even later zweefde Charley langs de lijn terug naar de Terra i, en de hele bemanning van nummer 4 volgde, behalve captain Bukala. Dus dat is dab: goed afgesproken. Buck", sprak piloot 'Storm terwijl hij zich in een ruimiekosiuum hees, „jij probeert de kist zo lang mogelijk op te tonden. Dan ga ik nu Bukala gezelschap houden, anders Is die arme kerel zo eenzaam!" Heden overleed tot on ze innige droefheid onze lieve tante LOUISE MARIANNE VAX RA VETE. weduwe van D. L. H. van Raalte, in de ouderdom van 78 jaar. Vlissingen: E. A. L. v. Tongeren- van Raai te Th. A. C. v. Tongeren Marjolein Tim 's-Gravenhage, 31 maart 1961, Statenlaan 16. Dc teraardebestelling zal plaatshebben dins dag 4 april a.s. te 3 u op de begraafplaats Oud Eik en Duinen Vertrek van hot sterf huis te half drie. Heden overleed tot on ze innige droefheid on ze lieve schoonzuster en tante LOUISE MARIANNE VAX KAALTE, weduwe van D. L. H. van Kaalte, m de ouderdom van 78 jaar. 's-Gravenhage: J. M. van Raalte- van Maren Ben li- van den Berg Oost-Souburg: A. A, B. van Raalte- Wijsman Wassenaar: Th. C. L. Harts- van Raalic M. J. Harts Nichten en neven. s-Gravenhage, 31 maart 1961, Statenlaan 16. met ROTERDDN «WKjKBnuoiE fiBRiu (ÏROTER^ KIIYBÖUM

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 6