Dick Crok eet met paard en twee hondje tafel jes aan een P Z C P A A S P u z z E L BIJ DRESSUUR MOET GEDULD VAN TWEE KANTEN KOMEN Verdeling van 1000 horloges MILJONAIR PAUL GETTY LET OP DE (TELEFOON-)KLEINTJES ZATERDAG 1 APRIL 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 19 COWBOY-FILM WAS HET BEGIN.. (Van een medewerker) Alor was een minderwaardig paard en Teddy was een on willig hondje, zo dacht ie dereen die deze dieren ken de. Maar de 25-jarige Dick Jan Crok uit Amsterdam- Noord laat hen nu allerlei vertederende kunstjes uit voeren. Alor eet veekoeken uit een pan terwijl hij aan een tafel zit, hij klimt op blokken en laat toe dat zijn meester onder hem door- fietst, terwijl Teddy op zijn rug staat, hij geeft er ook niet om dat er gymnastische oefeningen op zijn nek of rug worden uitgehaald, hij gaat „dood liggen" als zijn baas hem dat beveelt én „geeft voetje" als daarom wordt gevraagd. Teddy eet ook aan een tafel, zittend op een stoel, hij maakt tochtjes op de rug van Alor en rijdt mee op de. nek van de heer Crok als deze een rondje fietst. Dick was twaalf jaar toen hij ver rukt werd over de wijze waarop, in een film een slimme cowboy, toen er gevaar voor hem dreigde, zijn paard achter struikbegroei ing liet „dood liggen". „Dat moet ik ook kunnen", dacht Dick. Kort daarna begon hij te oefenen. ..Dood liggen deed Star. een feno menaal bloedpaard, al gauw", vertelt hij. „En hij liet ook al gauw toe dat ik, met behulp van een paar planken, over hem heen- fietste". Met Star won Dick, die sinds zijn huwelijk aan liet Mos plein in Amsterdam-Noord woont en dagelijks per auto naar West- Knollendam reist om op de boer derij van zijn ouders te werken, tijdens een groot coneours-hippi- que de eerste prijs voor zijn vrij heidsdressuur. Iedereen was ver rast en vertederd, ook de leden van de landelijke- rij vereniging „Zaanse Ruiters", waar Dick al heel jong lid van was. Maar Star werd ziek: een kreupel been. Dich zag hem met spijt in de ogen naar de slager gebracht. „Maar ik had die eerste prijs gewonnen, een wisselbeker nog wel en die wilde ik weer verdedi gen. Mijn clubleden hadden ge zegd: „Jij zult je beker wel kwijt raken, want Star is weg en hu zul je wel niet zulk mooi werk kunnen laten zien". Contact Het liep anders. Op een dag reed een veerijder het erf van „De In plugt", de boerderij van de fami lie Crok, op en toonde Dick een paard dat al bij iedereen in de kost was geweest. Het dier was van boerderij naar boerderij ver kocht, want altijd ontdekte de eigenaar wel een mankement. Nu bleef liet dier bi j de Croks, want om de een of andere, moeilijk te definiëren reden, nioelit Dick dat paard wel. Natuurlijk wilde hij na verloop van tijd ook weten wat hij met dit dier zou kunnen doen. „Het deed zijn werk lief en dat was al hoopgevend. Je moest hem niet aan zijn lot overlaten, je moest hem werkelijk berijden. Onder het werk zocht ik steeds naar de juiste manier om hem aan te pak ken, want je moet te werk gaan naar het karakter van het dier. Het is heus niet louter domweg oefenen. Je moet elkaar proberen Le begrijpen, je moet echt contact zoeken met elkaar en daar is heel veel geduld voor nodig, dat dan van beide kanten moet komen. Na een poosje gingen wij om de twee avonden oefenen en warempel, ik weet het nog precies: hij deed het!" Drie maanden oefende Dick in stilte. Dood liggen ging prima, er overheen fietsen mocht ook, en weldra, stond Alor ook op dé blok ken. Op do dag dat. Dick zijn be ker moest verdedigen, zei zijn vader: „Wat moet jij nou met dat paard gaan doen?", want hij zag er nog steeds niet meer in dan de vorigo eigenaars van Alor hadden gedaan. Maar 's avonds kwam Dick thuis met maar liefst vijf prijzen: hij had alles van Alor gedaan kunnen krijgen. In 1957 maakte Teddy van het duo een trio. De buren van Dick konden niets met dat hondje be ginnen. Het was niet zindelijk, het gehoorzaamde niemand, liet moest dus de deur uit. Dick adop teerde het nare hondje en zou het nu voor geen geld 'meer kwijt willen. Het haasje Teddy danst en springt en werkt mee als Dick hier of daar een dë- monstaéie geeft alsof hij een ware circusopleiding heeft genoten. Met zijn kop omhoog, zijn staart trots, gekruld, maakt hij dan zijn en tree op het veld en als het publiek niet applaudisseert, kijkt hij ver stoord om zich heen. Zijn werk neemt hij uiterst serieus. Niets en niemand kan hem van zijn nummer halen. Zelfs die haas niet die hem eens op twintig meter afstand argeloos voorbij huppelde toen hij op de buik van de dood liggende Alor zat. Hij produceer de wat jankgeluidjcs, maar verliet zijn post niet, want hij was toch zeker aan werk bezig dat hij alleen maar kan en duift?! Als de haas een paar minuten eerder was gekomen, zou hij zeker het haasje zijn geworden, want jagen is Ted dy's tweede liefhebberij. In 1959 kwam er een tweede hond je bij, uiterlijk even boers als Teddy, maar wat dikker en ook niet zo schrander. En sinds kort oefent Dick ook met een bruine kip.. Van Teddy zegt hij: „Hij heeft verstand als een mensje". Paarden hebben de grote belang stelling van het dier. Als er een t.v.-rcportago van een concours- hippique is, volgt Teddy de uit zending met de grootste interes se, zijii voorpoten op de tafel ge plant, zijn kop scheef, om ook maar niets te missen. Als de paar den van het scherm verdwenen zijn, laat hij het toestel in de steek en gaat voor de kachel lig gen mijmeren over de prestaties van de dieren. Het ontbreekt er nog maar aan dat liij in liet pro grammablad de uitzending vast aanstreept. Alor stijgt de roem wel eens naar het hoofd. Dick laat het paard vaak op blokken staan en fietst dan onder de buik door. In Har- denberg in Overijsel applaudis seerde het publiek toen dit num mer nog lang niet afgelopen was. „Omoet Alor toen hebben ge dacht, „jullie denken dat dit alles is?" En hij trok zijn voorpoten bij zijn achterpoten en balanceer de zo op één blok. „Wanneer heeft hij dat nou weer geleerd?" vroeg de chauffeur toen zij op weg waren naar huis. „Dat heb ik hem nooit geleerd moest Dick erkennen. Teddy is even kieskeurig als hij schrander is. Als het viertal aan Iedere lezer, die deze advertentie inzendt zal voor reclamedoeleinden een 1 Jaar gegarandeerd Zwitsers 17 steens heren- of dameshorloge, Anker i Groupille werk, rechtstreeks uit Zwitser- land ontvangen, tegen de bijzonder lage prijs van Tl. 30.- incl. imoerrechten, porto en horlogeband. Zending onder rembours. Recht van teruggave met volledig terugbetaling binnen 10 dagen. Zendt de oplossing van dit raadsel met in blokletters Uw naam en adres aan: Cordon, Fostfach 1 A, Abt. t 'riek, Zwitserland met opgave van het horloge van Uw keuze. RAADSEL Plaats de cijfers 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9 in de openstaande rakjes van nevenstaand vierkant, zodat U bij horizontaal, verticaal en diagonaal optellen steeds het cijfer 15 krijgt. tafel zit, krijgt Alor veelhoeken in een pannetje en de beide hond- jes pinda's op een-bordje.; Maar Teddy wil alleen van die heel kleine pindaatjes die Dick in een speciale zaak moet gaan kopen. Haalt hij iets grotere in een an dere winkel, dan laat Teddy zijn portie staan, want ze is dan niet fijn genoeg Als het moet, dineert Dich Crok, uit Amsterdam metzijn paard Alor en zijn twee hondjes aan,'een tafel. Alor eet veekoeken uit éen jpüiinetje, de hondjes Teddy en Pintpinda's van een bordje. PAUL GETTY een van de rijkste mannen ter wereld heeft in zijn' imposante woning in Engeland ecu telefooncel laten aanleggen, waarvan de gebrui kers zelf de kosten moeten beta- Jen. „Mensen zijn altijd een beetje vreemd met de telefoon", zei de Amerikaanse miljonair. „Ze ko men bij je op bezoek en dan voe ren ze telefoongesprekken over de hele werld". Hij zei, dat wanneer je daar iets Over zegt, de gasten dan met heel verwonderde ogen vragen: „Wat een half uur Welneep, dat was niet meer dan twintig minuten. Getty zei echter, dat de gasten nog niet het grootste probleem zijn. „Ik heb nu prima huisper soneel, maar ik heb ze wel ge had. die familie in Schotland op belden en dan maar praten, pra ten. En dat kwam natuurlijk al lemaal op mijn rekening". In zijn trage Oklahoma-dialect voegde hij daaraan toe: „En dan de werklui. We hebben hier nogal wat werklui. Die bellen hier hun hele kennissenkring af". Sutton Place, waar Paul Getty woont, ligt ten zuiden van Lon den en geldt als een van de mooi ste landhuizen van Engeland. De vroegere eigenaar, de hertog van Sunderland zou er 2.800.000 dol lar meer dan tien miljoen gul den voor hebben ontvangen. „Een gesprek met Londen kost een shilling en drie pence (65 cent)", zei Getty, „en als iemand tien minuten of eeii kwartier staat te praten loopt dat op. Vandaar dat ik die cel met auto maat heb laten plaatsen". 9 Ook Oostenrijk gaat deelnemen aan het redden van oudheidkundige schatten in Nubië, die door het aanleggen van de Assoeandam bedreigd worden. Komende winter gaat een groep Oostenrijkse ge leerden in het gebied van Sa.vala, ten zuiden van Assoeaii, met de werkzaam heden beginnen. Getty zei, dat hij zich nog goed zijn eerste bezoek aan de kran- te'ntenkoning William Randolph Hearst herinnerde. „Hearst liield er helemaal niet van dat je zijn telefoon gebruikte zonder het hem te vragen. Ze hebben me yerteld, dat als je; het toch deed en ze kwamen er achter, dan pakte de, huisknecht meteen je koffers. Dan lag je er uit." Getty zei. -tdat hij dat nooit zou doen. „De cel zal dat probleem wel voor dié oplossen". Waarheen gaat de familie Snoek Hoe viert de familie Snoek dit jaar... Pasen? Wij hebben al weken geleden geprobeerd er achter te komen. Me neer- Snoek zei: „Ja, hoor eens, eer ste paasdag zijn we thuis, en tweede paasdag gaan we naarah dat is iets waarvan best een puzzel te maken valt. Komt U maar eens langs als het zover is!" Eerste paas dag" waren wij al vroeg present. De familieleden gunden zich nauwelijks tijd ons op te merken. Annelies vroeg of we zin hadden om wee.te zoeken, maar de oude mevrouw Snoek (qrhaf) sprak: „Nee, nee, ieder moet zijn ei gen paaseieren zoeken en vinden, an ders raken de puzzelaars in de war!" „De puzzelaars?" vroegen wij ver baasd. Leonard Snoek hielp ons uit de droom. „Wat voor broek draag ik?" „Noueheentje met streep- jes", zeiden wij aarzelend, „maar". „Juist, ziet U ergens eieren liggen die met hetzelfde patroon beschilderd zijn?" Wij keken aandachtig rond. „Nee, wél eieren wet streepjes, maar niet déze!" „Neem nu eens mijn das", vervolgde Leonard, „ziet U eieren metWij begrepen opeens waar hij heen wilde. „Neen, uw das is het niét, 't- is uw colbertjasje, Daar ligt een ei dat precies„Prima!" ï'jep mevrouw Snoek, „tel ze maar, als 't juise aantal maar niet noemt in de krat". „En U en de anderen?" vroege, wij. „Bekijk mij maar eens van bp tot teen'.', zei Annelies lachen», hetgeen wij maar al te graag deden. Daarna waren de voor haar bestemie eieren gemakkelijk te her kennen „Let oj", sprak meneer Snoek, toen we einelijk wisten hoeveel eieren ie der toeiwam, „bekijk ons allemaal nu eens vi\ links naar rechts: Daan, Annelie, wijn vrouw, Emmy, ikzelf. Hans, Irans,Leonard en oma. We beginna met Daan. Stel dat hij drie eieren gkregen heeft. Schrijf dan een 3 op. Amelies 7 eieren? Noteer dan een 7. Allemaal fout) Enzovoort. Op die fanier krijgt U negen cijfers, bijv. (onjuist!) 374527298. Deze cïj- feis nu komen overeen met dezelfde cijfers die in onderstaande paaswens de plaats van sommige letters inne men. Vul dus eerst de paaswens in. waarna het een koud kunstje is de oorspronkelijke negen cijfers uit te wisselen tegen letters. Iedere letter kan slechts eenmaal gebruikt worden! Voorbeeld: in het op één na laatste woord van de paaswens zou (wat uiteraard onzin is!) 8 voorgesteld kunnen worden door M, 2 door R, 3 door H, 2 door L (8A2S3AGE2—MARSHAGEL). Op de volgende (nogmaals: onjuiste) cij fers toegepast: 374527298—H745R7L9 M. Enzovoort! Stel ten slotte de ne gen aldus verkregen letters zó op dat de naam van de plaats in Nederland, waar wij tweede paasdag gaan door brengen, te voorschijn komt!" WIJ 9ENS4N U 3AN HA7TE 3U7- TEN9EW80N P6EZIE4IGE SA2S3A- GE2.905! (Er is uitsluitend sprake van de cij fers 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8. 9.). Onder de goede oplossers worden drie prijzen verloot en wel een prijs van 15, één van 10 en één van 5. Op lossingen moeten uiterlijk woensdag middag aanstaande in het bezit zijn van de redactie: Walstraat 58-^-60, Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15