Raadslid: Vlissings badstrand bij vloed geheel verdwenen Geen kamp-avondklok in Koudekerke BH KAREll Zeeuwse Almanak i elegant olijfje internationale DE KLERKeZN SHOW FRANSE KATOENMODE BOUW NIEUW GEMEENTEHUIS VOOR KATTENDIJKE URGENT 2 f RO V I (J I A L hi '6 B hl U W H hi 'JOU RANT VRIJDAG 31 MAART 1961 HOUTEN KLEUTERSCHOOL AAN BLOEMENLAAN Pleidooi voor verbeterde verlichting van Wolstraat \LISSIXGEX HEEFT momenteel weinig reden om prat te gaan op zijn badstrand, dat in de toeristische folders zo geprezen wordt: de enige Nederlandse stad met een zuiderstrandBij tijd en wijle kan Missin gen namelijk helemaal niet bogen op een zuiderstrand. Dat bleek uit de woorden van de heer E. T. Oosterhuïs (v.v.d.) gistermiddag in de Vlis- slngse raad. „Nog nooit is er op dit strand zo weinig zand geweest als op het ogenblik", zei hij somber en dit raadslid, dat op luttele meters afstand van dit strand woont, kon er uit eigen waarnemingen aan toe voegen: „Bij hoog water is er van een strand zelfs geen sprake meer". Pogingen om met aangeplante takkebosseu te redden wat er te redden viel, liepen op niets uit. Slechts één oplossing zag de heer Oosterhuis om dit zuiderstrand als nog voor de ongetwijfeld weer tal rijke loeristen begaanbaar te maken.: zand „klappen". Die oplossing kan wellicht goedkoop in praktijk worden gebracht. De heer Oosterhuïs veronderstel de namelijk, dat rijkswaterstaat in dit voorjaar de vaargeul weer zou „bijwerken" met een zandzui ger. Het op die manier gewonnen zand zou zich bij uitstek lenen om op het strand „geklapt" te worden. „Als we nu reeds con tact opnemen met rijkswater staat, zal het misschien goedkoper geregeld kunnen worden, dan wanneer het pas gebeurt als dit werk reeds is aanbesteed". Burgemeester mr. B. Kol ff was het roerend eens met deze klacht, die tijdens de rondvraag werd geuit: „Het is inderdaad hard nodig, dat er zand gestort wordt", gaf hij toe. Om dat de heer Oosterhuis echter al eer der een soortgelijke suggestie in de raad had gedaan, kon de heer Kolff nu verklaren, dat hij over deze zaak reeds contact had opgenomen met de hoofdingenieur-directeur van rijks waterstaat in Zeeland. Ook de directeur van gemeentewer ken zal rijkswaterstaat nogmaals op deze wens van Vlissingen attende ren. Dat rijkswaterstaat aandacht voor deze zaak heeft, blijkt onder meer uit het feit, dat de genoemde hoofdingenieur-directeur reeds een bepaalde mening heeft ontwikkeld over de manier, waarop het zand eventueel „geklapt" moet worden. V erlichting Ook de heer P. Bikker (c.h.) had tij dens deze vergadering reden om te klagen. Naar zijn mening levert met name de verlichting van de Wal straat „een beroera gezicht" op. Daarom was hij er ook niet over te spreken, dat er nu weer een krediet van 9000 gulden gevraagd werd voor het aanbrengen van een straatver lichting in enige straten tussen de Kasteelstraat, en Van Dishoeck- straat, de Verkuyl Quakkelaarstraat en de Scheldestraat. De heer Bik ker had niets tegen verbetering van de verlichting in die straten, „maar", zei hij, „dat staat niet op de urgen- tielijst en aan de Walstraat hebben we juist wèl groot belang toege schreven". Wethouder F. G. Smit wees er echter op, dat de genoemde stra ten deel uitmaken van het com plex Van de Spiegelstraat, dat wèl op de urgentielïjsfc voorkomt. De verlichting van de Walstraat zal in een volgend jaar ongetwij feld aangevat worden. Aan de heer Oosterhuis moest de heer Smit antwoorden, dat G.S. nog steeds geen goedkeuring hebben verleend aan de door de raad ver leende kredieten voor de verlich ting van de Singel. Houten school Tijdens de rondvraag hield de heer J. J, Kempe (ar-b.) nog een pleidooi voor een spoedige bouw van de kleu terschool aan de Bloemenlaan. Er I zijn opvallend veel aanvragen (40) voor de school, die nu nog gevestigd is in de Jan Ligthartschool. Wet houder W. Poppe zei dat de rijks goedkeuring niet op korte termijn te verwachten is en dat nu besloten is tot de bouw van een 3-klassige hou ten school, die echter zo goed van constructie zal zijn, dat van een noodschool niet gesproken mag wor den. „Deze school kan 20 tot 25 jaar meegaan", verduidelijkte de heer Poppe nog. Onbevredigend noemde de heer F. v. Sabben (c.h.) de situatie bij het hulppostkantoor in de Clijverstraat. „De mensen staan dikwijls op de stoen buiten het gebouw te wachten", zo illustreerde hij zijn klacht. Hij drong aan op een tweede hulppost kantoor, ergens noordelijker in de nieuwe stad. „Er is zeker alle aan leiding om deze suggestie eens te bezien", beaamde burgemeester Kolff. Woningen in tuindorp Op een vraag van de heer Bikker kon wethouder Smit antwoorden, dat nog dit jaar begonnen zal worden met de bouw van premie woningen in het voormalige tuin dorp tussen de Bloemenlaan en de Rozengracht. Er zijn echter niet zoveel premiewoningen toege wezen, dat het gehele terrein reeds volgebouwd kan worden. Vele subsidies, kredieten en garan ties werden vlot door de raad ver leend. Onder meer 3000 gulden voor de zomershowtochten, een eenmalige subsidie voor de dierenbescherming en 2000 gulden voor reparatie van de motor van het noodaggregaat in de B.B.-bunker. Zonder een enkele op- of aanmerking ging de raad ook ak koord met de vele onderwijsevoor- stellen. BURGEMEESTER DREGMANS (Advertentie) 27 ct Mits kampeerders zich niet misdragen Op de kampeerterreinen in Kou dekerke en Biggekerke zal deze zomer geen avondklok worden ingesteld. De kam peerders kunnen dus ook 11a elf uur 's avonds hun tenten opzoeken en jongelui bene den 18 jaar zijn ook deze zo mer weer zonder geleide har telijk welkom. Alles is dus precies als in voorgaande ja ren. „Maar", zo zegt burge meester J, L. Dregmans van Koudekerke en Biggekerke, „wanneer blijkt dat de kam peerders zich weer misdra gen, kunnen de nu aan de ter- reïnhouders uitgegeven ex ploitatievergunningen a Ia minute weer worden ïnge- VAN TOT DUIZEND DUIZEND Zeeuwen in ieder geval trekken zich het lot aan van dieren in nood. Dat staat genoteerd in de administratie van de gelijknamige vereniging. En dit ronde getal heeft men nog maar zeer recent bereikt. Woensdagavond tijdens de vergade ring van „Dieren in Nood" in café restaurant „Wöhler" te Middelburg haalde de vereniging het duizendste RAPPORT... liet is weer volop rapportentijd. In de onderwijswereld buigt men zich over cijferlijsten en er wordt inge spannen nagedacht om toch vooral ieder het zijne te geven. Al de Jan tjes, de Pietjes, de Klaasjes, Marie- tjes, Greetjes en Keesjes de hun toe komende, voor hun vlijt en gedrag 1 vaardebepalende cijfertjes. Keesje uit Koudekerke, een der de- li lassert je, was best tevreden. Dank zij het feit, dat hij door ziekte vrij veel had moeten verzuimen. Dit moge vreemd klinken, maar het wordt duidelijk, wanneer men weet dat Keesje bijzonder trots was op hel feit, dat hij voor „verzuimde schooltijdeneen „28" had kunnen noteren. Hij stak deze prestatie ook niet onder stoelen of banken. Hij schepte er zélfs een beetje over op. Tegen een buurjongetje, dat het nog niét verder dan de eerste klas had gebracht. Achteloos vroeg hij: „Wat 'lieb jij voor verzuimde schooltijden?" Maar de vlieger ging niet op, want argeloos antwoordde het, kereltje: „Dat hebben we nog niet"... lid in: met een hartelijk applaus. Het was de heer J. W. Helleman, die met zijn lidmaatschap dit aantal volmaakte. Voorzitter J. P. Bakker noemde dit een belangrijke mijlpaal voor „Die ren in nood". En het bestuur wilde dit dan ook niet zonder meer voor bij laten gaan. De heer Helleman kreeg voor zijn komst een boek aan geboden. Overigens is „Dieren in nood" een vereniging, waar veel leven in zit. Secretaris J. Arnoldus stak dat in zijn jaarverslag niet onder stoelen of banken. Voor de penningmeeste- resse hadden al deze activiteiten jammer- genoeg tot een nadelig sal do in de boeken moeten leiden. PAASWENS DE hervormde vrouwenvereniging van Axel heeft deze week de zie ken en bejaarden bedacht. Zij kre gen allen een paas-attentie in de vorm van een schaaltje met vijf eieren thuisbezorgd. En niet te vergeteneen paaswens. De bejaarde en zieke Axelaars waar deren deze geste uiteraard bijzon der en stellen het belangeloze werk van de initiatiefneemsters op hoge prijs. VROEGERTJE VII HET vroege voorjaar van de laatste weken dreigt dezer dagen door een sterke wind en fikse regenbuien in de herinnering te worden wegge vaagd. Toch krijgt onze redactie nog steeds moldingen over opmerkelijke dingen in de natuur binnen. Berich ten, die wij telkens inleidden met de titel „vroegertje". Daar komt er weer één: de neer A. van Houte uit Cadzand trof dezer dagen een nest met Jonge merels aan.... trokken. We zullen nooit dul den dat bet een rommeltje wordt Ongeveer een maand geleden spra ken alarmerende berichten over de plannen van burgemeester en wethouders van Koudekerke-Big- gekerke om het kampleven in de ze gemeenten duchtig aan banden te leggen. Om elf uur 's avonds zouden de kampeerders onder zeil moeten en jongelui beneden 18 jaar zouden 'zonder geleide niet tot de terreinen mogen worden toegelaten. Aanleiding tot dit voornemen waren luidruchtige tochten van de kam peerders die vorig jaar naar Zou telande werden ondernomen. 's Avonds en 's nachts werd in Zou- telande veel lawaai gemaakt, de orde werd verstoord in cafés en op straat en vele klachten bereik ten het gemeentebestuur. Ver schillende jongelieden meestal afkomstig uit Brabant werden uit de gemeente „gezet". Een en ander deed b. en w. van Kou dekerke en Biggekerke inderdaad overwegen genoemde strenge maatregelen te treffen. Met het gemeentebestuur van Zoutelande werd de zaak besproken en bur gemeester Dregmans besloot mee te werken aan het handhaven van orde en rust in de buurgemeente Zoutelande. In Zoutelande heeft men vorig seizoen wel overwogen eveneens maatregelen te treffen, maar tot het insteller van een avondklok heeft men niet willen overgaan. Inmiddels hebben b. en w. van Kou dekerke en Biggekerke besloten evenmin de avondklok-maatregel Advertent ie) Meubelen van 1961 op Internationaal niveau...- tijdens onze Imposante Paasshow tentoongesteld 'in een verrukkelijke bloementuin. Naast het allernieuwste op het gebied van het hedendaagse meubel, li er verrassend veel nieuws Iri woningtextiel te bewonderen. 2 e Paasdag geopend van 12-5 uur Vrije toegang OUDE MARKT - VLISSINGEN IN „KORENBEURS" TE GOES Geklede japonnen ditmaal sterkste troef (Van onze redactrice.) Wanneer men de voorjaarscollectie- 1961 van het Franse katoenconcern „Boussac" een naam die in heel Europa een overbekende klank heeft gekregen vergelijkt met de collec ties van vorige zomers, dan is men aanvankelijk geneigd om die vergelij king in het voordcel van die vorige zomers te laten uitvallen. Er zijn immers Boussac-shows geweest die van het begin tot liet eind wisten te boeien en waarin zelfs liet eenvou digste ochtendjurkje nog een bepaal de allure had. Dit jaar zijn die eenvoudige jurkjes in de Boussac-collectie niet het sterk ste punt. Dat viel te constateren tijdens de shows, gistermiddag en gisteravond in „De Korenbeurs" te Goes gebracht, onder auspiciën van het Goese modemagazijn ,,1'oley". De kleuren van de stoffen voor het „simpele jurkje" zijn soms wat hard, wat koud: een grootbloemig dessin in rood en groen bijvoorbeeld doet pijn aan de ogen. Misschien komt liet ook door de mouwen van sommige jurk jes: wijd en tot juist boven de elle boog reikend, een effect waarmee men heel voorzichtig moet zijn om dat zo'n japonnetje anders al gauw op een housecoat gaat lijken, zoals een blauwgeruit jurkje met grote zakken en oranje ceintuur. Veel flatteuser zijn de modellen waarin het mouwtje eigenlijk een .iets verbrede schouderband is, of gevormd wordt doordat een grote kraag juist nog de overgang tussen schouders en bo venarm bedekt: zoals bij de witte ja pon met grote blauwe noppen, nauw sluitende taille en wijde rok. Voor het overige is het „simpele jurkje" jeugdig en uiterlijk: een jurk in f el- en veelkleurige streep (rood, wit, oranje) heeft een knoopsluiting op de rug, een kokerjurkje in rood-wit- groen wordt in de taille door een wit koord bijeengehouden, een grote trui in wit, roze en groen is verwerkt tot een rolt en jasje waaronder een effen roze blouse wordt gedragen. Streepjes zijn er ook: in wit en licht blauw, verwerkt in tegengestelde richtingen en in blauw, turquoise en wit. Dat laatste dessin leverde een bqzonder lief zomerjurkje op: strik jes op de schouders, een nauwslui tende taille, een wijde rok. Heel jeugdig, evenals het Spaans-aandoen de boulevardenscmble, bestaande uit een kostuum met driekwart pantalon en cape met stroken, uitgevoerd in goudkleurige stof. Maar de geklede japonnen zijn ditmaal de sterkste troef in de collectie. Boussac blijkt nog steeds het geheim te hebben van het zeer geraffineerd combineren van enkele bepaalde tinten cog nac en bruin niet andere kleuren. Cognac of bruin met wit en heel donker antraciet of zwart; cog nac of bruin niet wit en blauw, zoals in een nauwsluitende ge klede jurk, waarvan het battle- dress-jas je met een brede bruine ceintuur is afgezet. Bij deze kleurencombinatie zijn nog meer geslaagde voorbeelden te noe men: cognac met grijs en wit in een uiterst eenvoudige japon die onge twijfeld ook oudere dames zal weten te bekoren, en een witte stof met een cognac-zwart motief, verwerkt tot een model dat geheel met 'zwarte biezen is afgezet. Een geklede japon in wit, donkergrijs en geel geruit, en een witte japon met groen en cognackleurig dessin, effen afge biesd, mogen hier ook niet onvermeld blijven. Veel hebben de ontwerpers ook met witte biezen gewerkt, soms asym metrisch geplaatst, nu eens breed en dan weer heel smal. Bij de cocktail- kleding (vaak warm getint)'ziet men soms geraffineerd verwerkte rugpar tijen, en een deux-pièces in zwart, beige en bruin, gecombineerd met een lange zwarte mouwloze blouse, zul len vele vrouwen zich als cocktail ensemble dromen. En al volgt men dus misschien de Boussac-collectie van dit voorjaar niet model voor model met evenveel waardering, er zijn toch ook ditmaal weer bijzonder mooie stoffen in, frapperend door kleur zowel als door dessin. in te stellen. De gang van zaken rond kamperende jongelieden zal deze zomer echter nauwlettend in het oog worden gehouden. Er hoeft weinig te gebeuren of het vrije kampeerleven zal aan ban den worden gelegd. HUISVESTING „BESCHAMEND" Bezorgdheid over toestand van Zandweg Burgemeester P. J. Evers van Kat- tendijke heeft, tijdens de donder dagavond gehouden raadsvergade ring, bij de behandeling van de be groting voor 1961 de toestand van het gemeentehuis onder de aan dacht gebracht. Hij achtte de huisvesting der admi nistratie „beschamend". Reeds in 1955, zo zei hij, werden er plannen gemaakt voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. De uitvoering struikelde echter op de bestedings beperking. Toen de rijksgoedkeuring werd verkregen, moest eerst de fi nanciële toestand van de gemeente verbeteren, hetgeen inmiddels is ge lukt, gezien de aangeboden sluitende begroting. De voorzitter schetste nogmaals de onhoudbare toestand bij trouwplechtigheden, ontvangsten en dergelijke. Hij drong er bij de raad op aan alles op alles te zetten om in 1961 tot verwezenlijking van d» bouw te komen. De raad schaarde zich ten volle achter deze woorden. De begroting van 1961. werd vast gesteld met in ontvangsten en uit gaven op dc gewone dienst een be drag van 351.825,80. Om de begro ting van het burgerlijk armbestuur sluitend te maken, werd een gemeen telijke subsidie van ƒ9400 geraamd. Van Gedeputeerde Staten was een plan ontvangen om de Zand weg te verbeteren. Hierbij werd echter meegedeeld, dat in ver band met dc financiële toestand van de provincie, dit werk voor lopig nog niet kan worden uitge voerd. De raad sprak zijn be zorgdheid uit over de huidige toe stand van die weg. de enige toe gangsweg tot Kattendijke. Men droeg b. en w. op. deze bezorgd heid onder de aandacht van G.S. te brengen en aan te dringen op een spoedige realisering. De raadsleden hadden geen bezwaar tegen de door G.S. geplande nieuwe wethouderssalarissen. Het college van G.S. zal worden verzocht, de Eresenti egelden van de raad te rengen op 10 per vergadering. Verder kwamen tijdens deze bijeen- Meisje door auto gegrepen Het 9-jarige .neisje IV. M. uit Elle- woutsdijk is donderdagmiddag om streeks vijf uur op de Oostsingel te Goes door een passerende auto ge grepen. Het meisje liep een hersen schudding op. Na in het ziekenhuis Oostwal te zijn verpleegd kon zij naar huis worden overgebracht. Het ongeluk ontstond oen het meisje plotseling de rijweg overstak zonder daarbij op het verkeer, t letten. komst nog enkele subsidieverzoeken aan de orde. Zo krijgt de zwemver eniging „Het Sas" een bijdrage van 10 per inwoner, die het zwemdiplo ma A haalt tot een Maximum van 100. De Johannastichting ont vangt 10 en het initiatief comité ..De Bevelanden" kan rekenen op een Kattendijkse bijdrage van 4 cent per inwoner. Twee modellen uit de Boussac- f| collectie 1961, die wel totaal verschillend zijn! De japon met laaggeplaatste stroken op de rok, uitgevoerd in een oranje- groene gedessineerde stof, ver- tegenwóordigt (met de grote opvallende halsketting) de charleston-stijl die ook in het modebeeld van enkele tiental- len jaren geleden zon hebben gepast; de 'geruite jurk (zwart- wit geruit, niet zwart afge- §1 biesd) past wel helemaal in lietmodebeeld-1961, met zijn jeugdige tendenzen. Maar bei- de modellen zijn deze zomer M toegestaanhe (Foto P.Z.O.) llillllllllllllllllllilllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Vrijspraak in Hengstdijkse verduisteringszaak Het gerechtshof te Den Bosch heeft deze week bij gebrek aan bewijs de Zeeuws-Vlaming L. H. uit Hengst dijk, vrijgesproken. In hoger beroep was hii opnieuw gedagvaard wegens verduistering van ongeveer 135.000 Belgische franks, die H. in de periode van 1 november 1959 tot 13 mei 1960 gepleegd zou hebben ten nadele van een Belgische Iinionadefabriek, bij uitbetaling aan derden. Verdachte was reeds een maand te voren, tijdens de zitting van het ge rechtshof, op verzoek van zijn raads man, mr. Thoolcn, in vrijheid gesteld. Zowel de rechtbank te Middelburg als het gerechtshof te Den Haag had den verdachte veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De Hoge Raad. waar bij H. daarop in cassatie ging. ver wees de zaak naar het Bossche ge rechtshof. Gebrek aan bewijs lever de tenslotte vrijspraak op. MWV\AWVVVV\\VVVVV\W Voor Zeeuws nieuws zie ook de pagina's 5, 7 en 10. WWWWWVWWVWWWW LAGERE TEMPERATUREN llalf tot zwaar bewolkt en meesten tijds droog weer. Zwakke wind, over wegend tussen noord en west. Lagere temperaturen. ZON EN MAAN 1 april Zon op 6.16 Maan op 19.34 onder 19.13 onder 6.40

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 2